Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) SzlobiG válasza Willie (#18050) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg az nem mér sebességet. A villogó miatt nem is lenne értelme kilométerről látni. :)

(#18052) Willie válasza SzlobiG (#18051) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :) Remélem, hogy igazad lesz, valószínűleg így is lesz! :) Még sose mértek be, három éve van jogosítványom, két éve vezetek, egy éve városban napi szinten. Aztán most kedvet kaptam egy kicsit kocsikázni sötétben gyér forgalomban, hogy gyakoroljam a távolsági fényszóró használatát is, mivel mondhatni ez a 3 év alatt teljesen kimaradt.

(#18053) MC Pite


MC Pite
veterán

Ez nem lesz olcsó... A Volkswagen az összes érintett motort visszahívja

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18054) Qru válasza MC Pite (#18053) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ingyen kapnak egy kis downgrade-et. :D

#nincsbennetarcsi

(#18055) MunezXBK válasza Qru (#18054) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Alias ABT chips. ;]

(#18056) tresh válasza Qru (#18054) üzenetére


tresh
addikt

Nem nagy kaland legalább lesz 2.0 cr eco 100 lóval ;]

(#18057) do3om válasza tresh (#18056) üzenetére


do3om
addikt

Ilyet nem tehetnek hiszin akkor szintén nem felel majd meg a gyári adatoknak. Megint bünti.
Kiveszik a kódot, visszaminősítik, ekkor viszont majd a tulaj megy a nyakukra hogy nem ezt vettem, jogosan.

Számteches példa ha már olyan oldalon vagyunk Nv GTX 970 Itt pl csaltak a hivatalos adatokkal, így aki akarta visszavitte és megkapta az árát. Valami kompenzáció kel, én ha lesz lehetőség simán csatlakozok pereskedéshez amennyiben károm származik a csalásukból.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18058) MC Pite válasza do3om (#18057) üzenetére


MC Pite
veterán

OK, de itt a legfontosabb, hogy ne szennyezze jobban a környezetet mint megengedett. Mindenkinek józan érdeke (nyilván akik csippeltették tuti nem viszik vissza, és még elég sokan szintén nem fogják).

Mert ha 20%al kisebbet tol a kézetres TDI akkor már kevés annyi kraft? Ne vicceljünk már. Persze, nem örül az ember ha gynegül az autó, de nem hiszem hogy nagy kompromisszum lenne, ha ilyen autóm lenne visszavinném frissítésre, fontosabb, hogy mit lélegzünk be mint hogy 10 vagy 11,2 másodperc a rugalmassági adatom.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18059) deicide válasza MC Pite (#18058) üzenetére


deicide
veterán

Akkor a kenhető vizsgaállomások jól járnak, mert valószínűleg én sem vinném vissza, hanem megpróbálnám áttolni így a következő műszakin.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18060) tresh válasza do3om (#18057) üzenetére


tresh
addikt

Nem hiszem hogy ekkor a hiszti lesz tulaji körben ezen. A vásárlok többsége a saját kocsijának a műszaki adataival sincs tisztába nem hogy tudja hogy milyen normákkal bír a maradék meg pont lesz*rja. Ez a dolog ott lesz érdekes ahol mérik is vizsgán ezeket a káros anyagokat és megbukik a verda és nem kap műszakit e végett. Dieselnél a nox-ot pont nem nézik pl se nálunk se több országba.

(#18061) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, vasaroltam egy ilyen ODB2 bluetoth adaptert de valamiert nem tudok racsatlakozni semmilyen softwerrel, maga a bluetouthra ra tudom parositni a telefont, de a program nem tud racsatlakozni az ECU-ra : http://www.ebay.com/itm/ELM327-Bluetooth-Diagnosis-scaner-coche-ODBII-ODB2-V2-1-mini-multimarca-Android-/271750191947?hash=item3f4592db4b

Ezt vasaroltam, probaltam androidon Torque Litle-val ODB car Doctor free-vel is , Windowsos tableten pedig ScanMaster ELM-el (ami crackelt), ScanMaster ELM-nel interface-ra ra csatlakozott , de az ECU-nal ledobott

Az auto Honda Jazz 2002-es kiadas . Szerintetek mi lehet a problema? Rossz az adapter amit megkaptam? (amugy kaptam egy kis cd-t is hozza de mivel nincs CD lejatszom nem tudtam megnezni mi van rajta, fontos ami rajta van?)

(#18062) tresh válasza SirAlo (#18061) üzenetére


tresh
addikt

A cd-n valószínű a hozzá való program van. Amúgy rendelés előtt lehet érdemes lett volna rákérdezni a hondás srácoknál hogy használ e valaki hasonlót és hogy működik is e vele vagy csak bohóckodni jó. :))

Akkor lehet a program lesz a ludas. Meg kell nézni hogy jók e a programon belül a beállítások (port stb)

[ Szerkesztve ]

(#18063) SirAlo válasza tresh (#18062) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Meg ki fogom tudni probalni kesobb egy Opelen is , ha azzal se lessz jo akkor valoszinuleg az adapter nem jo, amugy youtubon lattam videot honda jazzal is

(#18064) do3om válasza tresh (#18060) üzenetére


do3om
addikt

Pont elég hogy ott leng a levegőben egy esetleges szopás e miatt, még ha évek múlva is.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18065) Qru válasza SirAlo (#18061) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbáld meg a saját legális szoftverével.

Amúgy a warez tiltott a fórumon.

#nincsbennetarcsi

(#18066) TaaT válasza MC Pite (#18053) üzenetére


TaaT
veterán

"Ez nem lesz olcsó..."

A 11millió autóból 10.5milló darabnál csak szoftverfrissítés lesz, mivel ezek csalás nélkül is tudják a normát.

Viszont Amerikában kicsit húzósabb a norma. :U Az anyjukat is beperelő amerikaiakról nem is beszélve. [link]

Give them hell Ukraine!

(#18067) tresh válasza TaaT (#18066) üzenetére


tresh
addikt

Istenem ennyi hülyét egy rakáson... :W

(#18068) t72killer válasza TaaT (#18066) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig már kezdtem örülni, h kapok cserébe új eur6-os Octaviat;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18069) Skillet válasza Skillet (#18035) üzenetére


Skillet
addikt

voltam bárdiban. vittem magammal a pumpa minden alkatrészét (nem volt hülye ötlet).
az első pumpa nem volt jó, mert az alján a szűrőkosár merev (belsejében valami hülye műanyag volt), nem lehetett berakni a pumpa házába :) kérdeztem is az embert, hogy ezt a gyártó így, hogy gondolta? :D
mondta, hogy nem egyedi az eset.
a második márka sem volt jó... nem volt hozzá szűrő.
a 3. végre jó lett. összeraktam, vígan forog. nagyon kis fostos. :D elmentünk felfújni a gumikat, kegyetlen laposak voltak.
útközben a möbelix kirakatában asszony meglátta az autót (magunkat).
ledöbbent :) "na, ez most olyan volt, mint a cicás reklám, amiben a macsek a saját tükörképét tigrisnek látja... csak ez most eléggé fordítva. azt hittem a galantban ülünk és hirtelen matiz lettünk" :D
nagyon érződik amúgy az autón a kevés km. de nem tudnék hozzászokni :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18070) raczger


raczger
őstag

Ezen tanultam vezetni, akkor olyan 500k körül lehetett benne és azért belülről még nem volt ennyire lelakva (2 éve), de tény, hogy meglepően nagyon egyben van a gép. (Sok autót láttam már 200k valós km-rel 100x rosszabb állapotban.)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#18071) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Ha belul az utasterben "sziszego" hangot hallok. Ha beletaposok a fekbe akkor megszunik es kezdi ujra.
Elhoztam egy probakorre a kocsit az elso 25-30kmen nem csinalta.
Lehetseges hogy levegos a rendszer? Fekfolyadek van a rendszerben.
Jaro motorbal egyhelyben is hallatszik belulrol a hang...
Koszonom!

(#18072) MunezXBK válasza Gergőke88 (#18071) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Főfékhenger?

(#18073) kk831228 válasza MunezXBK (#18072) üzenetére


kk831228
addikt

Vagy rásegítő...? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18074) hurenzon


hurenzon
senior tag

Ford focus 1.4 benzin ingadozik az alapjárat főleg alacsony 600_800 között néha meg 2-3 e-re emelkedik. Indulásnál lefullad olyan alacsony a fordulat. Alapjárat szelepet kitisztitottam de semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#18075) -v- válasza hurenzon (#18074) üzenetére


-v-
addikt

Kartergázcső? Valahol fals gyün esetleg, az szokott ennyi idősen elpukkanni ...

[ Szerkesztve ]

(#18076) NoiZz válasza MunezXBK (#18043) üzenetére


NoiZz
tag

ma voltam olaj/szürő cserén, szervizes azt mondta szelepfedél tömítés miatt csattogós, lehetséges ?

(#18077) MunezXBK válasza NoiZz (#18076) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Simán. Enyém is utána lett halkabb.

(#18078) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem technikai téma, de azért autós. Régen nagyon jó tapaszalataim voltak a blablacar-ral és az Oszkárral (jófej, időben feliratkozó végponttól végpontig jövő utasok), most is feltettem egy utamat, de a hajamat tépem. Az út természetesen 3 hónapja fent van, de mindenki indulás előtt 3 nappal akar foglalni féláron, no meg menjek be félúton egyik nagyváros közepébe felvenni, másikba lerakni. :F

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18079) bitpork válasza t72killer (#18078) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ditto. Egyre ritkább a jó utas.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18080) t72killer válasza bitpork (#18079) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az se egészen fér a fejembe, hogy vki hogy nem tudja legalább egy hétre előre, hogy 1000km-t utazna, nemzetközileg. A múltkor az indulás előtti órában (!!) két csaj mindenféle előzetes kommunikáció + találkahely-megjelölés nélkül befoglalt hozzám Oszkáron, még láttam a foglalás befutását, hogy mérgelődhessek egy sort (az oszkár pénzt kér, ha valaki foglal nálad - szerencsére a foglalás utólag is törölhető, bár eltartott egy dbig, amíg megtaláltam a lehetőséget).

Természetesen csak Bécsig mentek volna - no azóta megtanultam, hogy ritkítsam a köztes állomásokat. Persze még így is képesek a legrosszabb kombinációkat kifogni, legközelebb a hirdetés szövegébe leírom, konkrétan mit vállalok és mennyiért. Utóbbi kérdés is egy vicc, a blabla és az Oszkár is maximálja az árakat, nem is kicsit: sorra jelentkeznek a népek, hogy a "kiírt ár szerint" 25 EUR-ért szeretnék, ha bemennék értük München belvárosába, és az út végén be Pestre (mind2-t elkerülném alapból). Ja, és "annyi cuccom van, mint egy terhes elefántnak". LoL, akkor gyalog jösz fiam, mert én ugyan nem szivatom magam + koptatom a kocsit a dugóban pár db egyeurósért:U

Szintén érdekes állatfaj a "Hi I got friend, 4, can u bring us to Munic" :Y.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18081) MC Pite


MC Pite
veterán

Téligumi teszt 186/65R15 méretben (végre szerepel benne az WR D4, de a Crossclimate ebből is kimaradt):
[link], táblázat

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18082) SirAlo válasza SirAlo (#18063) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Na kiprobaltam opellel is , azzal se csatlakozott a kocsihoz, Windowson kiprobaltam a FORScan ingyenes programot, o is azt mondja hogy nem sikerult csatlakozni az autohoz, ellenorizzem hogy ra van-e adva a gyujtas.
Szombaton lemasolom az eredeti CD-t is , ha azzzal a programmal se fog mukodni szerintem a kutyu hibas amit kuldtek, rairok majd az eladora ha ezzel se fog menni.

(#18083) tomcsi23 válasza MC Pite (#18081) üzenetére


tomcsi23
veterán

CC-t tényleg betehették volna, pedig van a tesztelt méretben is.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18084) bitpork válasza SirAlo (#18082) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem hibas. Ennyit tud. Nem viccbol nem ajanlja senki . Rgy valamennyire mukodo kekfogas modult vett Qru de az 25k tol van. Es meg az sem fogja soha tudni azt amit egy kabel. 8€-t csodat nem kell varni...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18085) Qru válasza t72killer (#18080) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még sosem szántam rá magam ilyen fuvaros dologra de a postod után ez így is marad.

#nincsbennetarcsi

(#18086) Skillet válasza Skillet (#18069) üzenetére


Skillet
addikt

váááá :) mára a matiz nem indult. hallottam, hogy szenved a pumpa valamit, de csak nyöszörgött.
aztán már azt sem. :) na mondom, faszántos lesz, ha az új pumpa is megkotlik. szétkaptam az egészet ismét.... ááá, még nem unom amúgy :D minden benzinszagban úszik. szóval szétkaptam, aksira közvetlen rákötöttem, mielőtt visszavinném...és láss csodát... működik.
összeraktam, megy a vas. hát... passz. :)
viszont azt észrevettem, hogy pl a pumpa fém oldalán ragacsos réteg képződött mára. ez normális jelenség a benzin miatt? vagy mert 100 éves benzin van benne, amiatt szórakozik a pumpa, hogy megakad?
hülyeség az egész, csak már nem nagyon tudok mire gondolni.
tegnap le-fel jártunk vele a környéken és semmi baja sem volt. mindig pöccre indult. ma meg... :)
vááááá. kellett ez nekem? :D mindig a nyakamba veszem az életet.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18087) EQMontoya válasza Skillet (#18086) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy évnél többet tényleg nem szeret állni a benya, szóval ha annyira régóta van a tankban, akkor azt járd ki minél hamarabb, és tankold tele valami tisztességessel.

Same rules apply!

(#18088) tresh válasza Skillet (#18086) üzenetére


tresh
addikt

Hát lehet megérne egy tank le és kipucol sztorit majd vissza. Nem lehet hogy valami elektronikus gubanc lesz hogy nem kap néha naftát a szivattyú ?

(#18089) tboy93 válasza EQMontoya (#18087) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fater ezért tankol 100-ast, az nem "romlik" meg. Neki is nagyon kevés benzin fogy, mivel gázos az autó és csak az indításhoz használ benzint. Ja és január óta ment 4000-et az opellal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18090) roberto211 válasza tboy93 (#18089) üzenetére


roberto211
őstag

"Fater ezért tankol 100-ast,"

F astrába az oszt' aztán nagyon kell. :D :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18091) Skillet


Skillet
addikt

hát ez tutin hangzik egyelőre :) egy biztos... út szélen nem fogom leszedni és kipucolni a tankot. kiautózom belőle ezt az izét, azzal nem lesz baj, aztán tolok bele 100-as omv-t. ha az sem segít, megoldja valami mágus, mert bár elszórakoztat (kurvára nem :D), de azért mindennek van határa ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18092) tboy93 válasza roberto211 (#18090) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mint mondtam, azért kell, mert a 95-ös megromlott benne, annyira kevés fogy belőle.

(#18093) Qru válasza tboy93 (#18092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Légy erős: az oktánszám nem befolyásolja ezt a dolgot.

#nincsbennetarcsi

(#18094) tboy93 válasza Qru (#18093) üzenetére


tboy93
nagyúr

Há nem tom mi befolyásolja, lehet más adalékok vannak benne, viszont tény, hogy 100-assal nincs ilyen porblémája :))

(#18095) MunezXBK válasza tboy93 (#18089) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Faterom 4 havonta tankol a Suziba és nem gázos. :))

(#18096) roberto211 válasza MunezXBK (#18095) üzenetére


roberto211
őstag

De az suzi ;] :D Abba nem romlik meg és el semmi :DD

#18097) noklika: Akkor se romlott el semmi csak egy hűtő. :D Sőőőt.. 3hetes auchan benzinnel indítottam és semmi problem :DDD FÖlöslegesen húzta el az x5 dízel a szervizbe ment volna az saját lábán is :))

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18097) Elemental válasza roberto211 (#18096) üzenetére


Elemental
addikt

Csak ha nekimész az előtted haladóknak ;] sry :)

(#18098) Revolit


Revolit
senior tag

Sziasztok!

Remélem annyira nem off, de ezt a topicot találtam a legalkalmasabbnak (ahol van is élet :) )

Szóval, jobbkéz-szabály!
Van egy lakótelep, nevezzük József Attila lakótelepnek :) végig jobbkezes. Eddig oké, de emberek eléggé másképp értelmezik a kereszteződés fogalmát úgy érzem. Tudtommal a "szintkülönbség" nélküli, egymásba torkoló utakat nevezzük kereszteződésnek. (És itt a szintkülönbség nem azt jelenti, hogy lebukó szegélyről jön le, hanem hogy nem alul ill. felüljáróról van szó). Tehát, pl itt is meg kell adni jobbkéz-szabályt, nem? Ha a kialakított parkolóból jövök kifele. Mert itt kb még soha a büdös életben nem adták meg nekem.
Egy másik példa:
[link]
Itt van "szintkülönbség" de ez attól még kereszteződésnek számít a kresz szerint, nem?

Illetve +1 :) Ez minek számít? Kapubeállónak, gondolom, de ráhúzhatnák a kresz szerinti útkereszteződés fogalmát is. Na itt kinek van elsőbbsége? A kapubeállóból jövőnek vagy a napfény utcán közlekedőnek?

[ Szerkesztve ]

(#18099) trassher


trassher
addikt

Volt már valakinek dolga új alvázszámmal? Adott helyre beütik az újat vagy egy fémtámlába ütik be az adatokat amit rögzítenek adott helyen?

Redmi Note 7

(#18100) TaaT válasza Revolit (#18098) üzenetére


TaaT
veterán

"Remélem annyira nem off, de ezt a topicot találtam a legalkalmasabbnak"

:) [link]

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.