Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) Qru válasza roberto211 (#18549) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sárvédőd csálé, a többi jó.

#nincsbennetarcsi

(#18552) roberto211 válasza Qru (#18551) üzenetére


roberto211
őstag

Nem a sárvédőm... A lökhárító az ami másképp áll mert nem a legjobb ami utólag kiderült.... Sárvédőmhöz hozzá se nyúltak, ez még a gyári sárvédő.. Sárvédő áll alaphelyzetben a lökhárítónál vannak pár milis eltérések..

Munez: Jó lesz az egy elemnek is...

(#18553) MunezXBK : De nem érted,hogy a sárvédőhöz nem nyúltak hozzá? :D Ez az egy elem ami sértetlen maradt a csatt során , így semmi változás nem történt rajta. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18553) MunezXBK válasza roberto211 (#18552) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Smiley minek van? :W

Amúgy a sárvédőd nem áll jól. Index alatti műanyaghoz nézd.

Ezt úgy írom, hogy karosszériás a szakmám.

[ Szerkesztve ]

(#18554) roberto211 válasza MunezXBK (#18553) üzenetére


roberto211
őstag

Index alatti műanyaghoz nézd.

Ahhoz nézem, de mondom,hogy a lökös felső részét nem tudták 100%osan odafogatni mert kicsit deformált amint kiderült.. Szerintem ez áll kicsit kintebb mert ehhez nyúltak hozzá..

Szerk:

Másik oldal ilyen [link]

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18555) MunezXBK válasza roberto211 (#18554) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sárvédő áll befelé. :DD

(#18556) roberto211 válasza MunezXBK (#18555) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor kicserélem. :D Pedig nem értem miért , ez már akkor rajta volt mikor megvettem...

Másik oldalon ahogy néztem most ott valóban nincs ilyen eltérés amit linkeltem neked is vagy csak nem látom..

Vagy nem is érdekel. :D Most pár mm eltérésért nem fogok új sárvédőt venni, fényeztetni,stb. :D Szerintem jövő nyáron már úgy is cserélem így nem érdekel. :) Aki akarja majd kicseréli. :)

Kimegyek mindjárt és ráütök belülről egyet a sárvédőre hátha akkor kijön. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18557) trassher válasza tresh (#18538) üzenetére


trassher
addikt

Semmi szilikon csak nerta és a nagynyomású mosó. :)

tomcsi23: Fél évente egyszer azt is lemosatom, bőven elég. :)

Qru: Ez bizony szomorú :))

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#18558) Qru válasza trassher (#18557) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Önök kérték:

#nincsbennetarcsi

(#18559) MunezXBK válasza Qru (#18558) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mit kell látni, a tartalékot? :DD

(#18560) Qru válasza MunezXBK (#18559) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt. :DDD

Am azt, hogy nem koszos.

#nincsbennetarcsi

(#18561) bitpork válasza MunezXBK (#18559) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt h a Subaru megoldotta a légszíjjakkal hajtást.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18562) Qru válasza bitpork (#18561) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sok hülye szíjj... nem szereti a kötötségeket a gép, na. :DDD

mod: De akkor a kedvedért itt egy amin már be van szíjjazva a ménes (ez kb két hete készült):

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#18563) pit stop válasza parandroid (#18533) üzenetére


pit stop
addikt

Saabot felszámolták, autógyárból nem maradt semmi. Volvo megszakított minden kooperációt Forddal, csak az marad régebbi modellek által, amit még nem tudnak kiváltani. Azért volt nagyon fontos (meg most is az) új xc90, mert ez egy teljesen saját fejlesztés - kínaiak pénzéből. Az alapján a platform alapján építik majd többi típust is.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#18564) Qru válasza pit stop (#18563) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, az S90 is arra a (moduláris) padlólemezre épül. :K [link]

#nincsbennetarcsi

(#18565) trassher válasza Qru (#18558) üzenetére


trassher
addikt

Ezen tényleg nincs mit mosni. :)

Redmi Note 7

(#18566) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ellenőriztem a céges skodrit csaló szoftver dolgozik benne, most mi lesz. ;]

(#18567) rbalint88 válasza bitpork (#18527) üzenetére


rbalint88
addikt

Avensisben is pont ilyen szopadek megoldas volt, hogy rohadjon ra... Koss be a kozepso ovet lehajtas elott es akkor nem fog bereteszelni a felhajtaskor. Vagy rakj ra csipeszt :P

Beszelgettem ma szomszednenivel, hogy megis mifele 1es bmw-t vett. Feher, M packet, kanyarxenon, magas felszereltseg, faceliftes, 40e km, 1. tulaj, aki elvakult bmw-s. Mondom ha eladja szoljon. Javarjal, milyen motor? 116i. Oke, akkor targytalan :DDD ha 20i lenne legalabb, akkor mar lehetne vele mokazni is, de igy... Ahhoz tobb havas nap kellene.

(#18568) bitpork válasza rbalint88 (#18567) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ok, de hogy hajtod fel ha már megtörtént a baj? Mert most fekszik és nem merem erőltetni. :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18569) MunezXBK válasza rbalint88 (#18567) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálunk is áll a kereskedésben 2, mindegyik 16i. Amikor ezt meglátják, sikítva menekülnek el. :D

(#18570) rbalint88 válasza bitpork (#18568) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem nagy nehezen fel lehetett hajtani, igaz feszült minden mindenhova, de felhajtva már ki tudtam tekerni dugókulccsal az alsó rögzítési pontot...
ha még le van hajtva, próbáld valahogy abban az állapotában kifejni az övet...

(#18571) Declare válasza do3om (#18534) üzenetére


Declare
őstag

En erre a hisztire irtam, amit itt levagtal, hogy ha van benne dpf vegyek ki ha nincs tegyek bele, de azt se tudom, mivel mi van, de azert panikpanikpanik :Y :U

Nyilvan, vilagos, hogy en sem örülnek, ha erintene a kocsimat es ebben a reszeben meg is ertelek, de

- van egy 5 eves kocsid, ami az ertekvesztesenek a jelentös reszet mar elszenvedte
- nyilvan nem befektetesnek vetted, hogy 2 ev mulva dragabban eladd. Hasznalod 3-4-5 evet, akkor 8-10 evesen ha el akarod adni jo esellyel ennek a cirkusznak minimal hatasai lesznek
- azt se tudod, mi lesz, amit meg kell tenni a kocsiddal, lehet begurulsz egy vw mühelybe, kiszedik a csalo szoftvert, hogy a probapadon se huncutkodjon, kapsz egy vw autoillatositot, aztan hazaballagsz.

szvsz ez a legvaloszinübb forgatokönyv.

Majd ha kapsz egy levelet, hogy Adblue rendszer kell a kocsidba, amit sajat költsegen töltögethetsz a lötyivel es a kutya se fogja megvenni az autodat hasznaltan, akkor lesz ertelme a pataliadnak, de szvsz erre minimal az esely.

Szoval nyugi, varjuk ki mi lesz, addig nem kell vilagvege hangulatot kelteni. Nagyon megy ez otthon, mindig minden temaban....itt a nemeteknel a radioban a reggeli müsorokban ezzel poenkodnak.....mellette mindenki tudja, hogy para, nagyon nagy para, de meg kell oldani, nem sipakolni es jajgatni....

:R remelem az elsö forgatokönyv lesz es semmi karod nem szarmazik majd ha el akarod adni kesöbb a kocsid :R

(#18572) tresh


tresh
addikt

Ha már esik az eső legyen valami jó is ;] ;]

(#18573) Declare válasza tresh (#18519) üzenetére


Declare
őstag

valoban azok is jo motorok. Meg mondjuk a fiat punto 1.4 multijet dizelevel is jo tapasztalataink voltak a csaladban. Mondjuk az kisebb kategoria minden szempontbol.

A volvo d2 d3 motorjai is peugeot ugye?

(#18517) t72killer ado resze igaz, de arányaiban ez esetben nem jelentös

(#18574) tresh válasza Declare (#18573) üzenetére


tresh
addikt

Volvo emlékeim szerint rönózott régen lehet az újabbakba már psa van

(#18575) Gergőke88 válasza Declare (#18573) üzenetére


Gergőke88
addikt

Az 1,6-os dízelek PSA termékek

(#18576) tboy93


tboy93
nagyúr

"igenyes" swift :DDD link

(#18577) Gergőke88 válasza tboy93 (#18576) üzenetére


Gergőke88
addikt

És a "hangtechnika" benne sincs az árban ;]

(#18578) do3om válasza Declare (#18571) üzenetére


do3om
addikt

Az autóm érintett, már a saját topikjában ott van hol ken lekérdezni. Szóval valami nálam is fognak basztatni.
Vw szerviz 80Km-re van, szóval annak sem örülnék ha csak be kéne mennem. Otthagyni meg megoldhatatlan.

A DPF: valóban benéztem, e azt hogy akkor vegyék ki csak viccnek írtam, biztos nem ők fogják a márkakereskedésben ha baj van a vele ;]

Az autó nálam 5 hónapos, használtan vett. Szóval ha ez nincs nem kéne nagy értékvesztésre számítanom amikor eladom, de így már biztosan lesz. Tudom nem annyi mint aki újat vett de talán hasonló mértékben érinti mindkét vevőtípust (új-használt vevő). Nekem épp olyan probléma lesz az pár 100e amit eshet az ára mint akinek milliós lesz ez a tétel. Nem kéne majd kivételezni azzal aki kitudta perkáni a 5-8 misit mint aki ugyan olyan nehezen vagy nehezebben lerakott 2-3milkót.

Nem lenne baj ha elülne az egész, de elégé rá vannak kattanva. Talán az érdekek miatt, hiszen ez a dolog nem is biztonságot befolyásoló tényező, de ez is jól jön a más kontinens autógyártójának. Megkapták tőlük a bevándorlókat (hülye pic*ának is van persze köze hozzá), most meg ezt is a nyakukba varrták.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18579) rbalint88 válasza tresh (#18572) üzenetére


rbalint88
addikt

ez aljas :) de amúgy a stiftet könnyű elpörgetni, mert virsligumis, plusz kicsi súly.
na de az 1.2-es astrát! azt már kemény dió! :D
mondjuk ahhoz képest, hogy rendes gumi van az alfán, múltkor éppen nedves, felszáradó úton kettesben igen vadul elkezdett villogni a kipörgésgátló ikonja, hogy miért akarok én ekkorát taszajtani a bódén a gázpedállal...
szombaton viszont felkerül a télikerék, ha már megveszem a felniket és átgumiztatom, egy kosszal legyen meg az is.

(#18580) do3om válasza rbalint88 (#18579) üzenetére


do3om
addikt

Az ezres vagonR-em egyesben kipörgött, toltam tovább, gyors kettes kerék pörög, hármas még egy kicsit mindig. ;] Száraz úton, kézi kiengedve, álló indulásból. Elég agresszívan bántam a gázzal, váltás között le sem léptem róla. :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18581) rbalint88 válasza do3om (#18580) üzenetére


rbalint88
addikt

Na jo, de itt nem aza lenyeg, hogy ki tudja komolyabb abuzusnak kitenni az autot ;]

(#18582) Skillet válasza tboy93 (#18576) üzenetére


Skillet
addikt

Hihetetlenek ezek a formák :)
600e ft? :D jó, mondjuk az igényesek megadják érte. :P Tanuljátok meg skacok, a minőségért fizetni kell! :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18583) roberto211 válasza tresh (#18572) üzenetére


roberto211
őstag

Ez száraz aszfalton is kipörög ,bro .... Nekem elhiheted :DDD

;] :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18584) tresh válasza roberto211 (#18583) üzenetére


tresh
addikt

ok R13 / 165 ös gumival az enyém is kipörögne , csak nem tudok 15 nél kisebbet feltenni ;] Igazából nekem csak a kép tetszik a szöveg hozzá már csak bónusz :DDD

(#18579) rbalint88: nem aljas ez csak őszinte ;]

[ Szerkesztve ]

(#18585) roberto211 válasza tresh (#18584) üzenetére


roberto211
őstag

Na de akkor mááár téves az állítás. :D

Amúgy engem meg pont ez idegesít, hogy sűrűn kipörög pedig nem is sz@r gumik vannak rajta... Legalább valami kipörgésgátlót beletehettek volna :D :D

Van egy kis lyuk kereszteződésnél,hogy kimenjek, engedném fel hirtelen kuplungot erre fel nem azt hallod h elindul hanem alákapar és "dadadadadadaaaaa",rpm meg egekben közben kb egyhelyben vagyunk :).. Fhuu de ideges szoktam ilyenkor lenni. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18586) Zsombe válasza Declare (#18516) üzenetére


Zsombe
senior tag

Nem csak autópályán, de vegyesben is (város + autópálya) kevesebbet fogyaszt az Accord nálam. Bár biztos hozzájárul ehhez az is, hogy az Accordba már több, mint 100e km-t tettem, míg a Golfot csak pár ezer kilométert vezettem, így Hondánál jobban tudom hogyan kell gazdaságosan, de ugyanakkor dinamikusan vezetni.
Ugyanakkor ha azt nézem a Golf újabb fejlesztés, mint a Honda, tehát illene kevesebbet fogyasztania. No mindegy, ez egy parttalan vita, mert számomra a Golf VI több szempontból is vacak autó (vételt követő első hónapban 3-szor kellett szervizbe vinni szoftver frissítésre, 40e km után bolyhosodni kezdett a alcantara bőrkárpit, teletankolva 100-200 km-ig lötyög az üzemanyag a tartályban, gyenge gyári halogén fényszórók, elavult gyári "prémium" GSM kihangosító és még sorolhatnám), melynek ellenkezőjéről nem lehet meggyőzni. :)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#18587) Gergőke88 válasza Zsombe (#18586) üzenetére


Gergőke88
addikt

Lehet neked egy hiper-szuper Hondád van. De szerintem nem kéne ezt tovább feszegetned...

(#18588) Qru válasza rbalint88 (#18567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jáj, az 116i elég sz@r motor. Vezettem, amúgy kellemre ok. A rövid áttétek miatt még haladni is lehet vele csak sok gond van azzal a motorral.

#nincsbennetarcsi

(#18589) Zsombe válasza Gergőke88 (#18587) üzenetére


Zsombe
senior tag

Hondának is vannak hiányosságai, nem mondtam egy szóval sem, hogy tökéletes lenne. Csupán a topiktárs kérdésére válaszoltam.
Ha pedig önérzetes vagy és megbántottalak a hozzászólásommal, akkor elnézésedet kérem. De azt hiszem mindenkinek ki szabad fejteni a véleményét.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#18590) trassher válasza tresh (#18584) üzenetére


trassher
addikt

155/70 a gyári méret régi swiften. :P

Redmi Note 7

(#18591) MunezXBK válasza Gergőke88 (#18587) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szívemből szóltál. :R

(#18592) tresh válasza trassher (#18590) üzenetére


tresh
addikt

Bocs vastagabbat akartam alárakni :D

(#18593) t72killer válasza Declare (#18571) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó adblue (karbamid): van róla tapasztalat, hogy mennyire befolyásolja a teljesítményt és a fogyasztást? (kéne, hogy legyen, mert a kamionok egy ideje már ezzel mennek) Ha ezeket nem bántja, akkor semmi bajom vele...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18594) Declare válasza Zsombe (#18586) üzenetére


Declare
őstag

Ez a lenyeg, hogy megosszuk a tapasztalaltot :K

En elfogadom amiket irsz, minden tapasztalat jol jön, de normal esetben ellentmond mindennek, hogy egy nagyobb, nehezebb auto, nagyobb motorral kevesebbet fogyasszon. Ellenben, lehet van valami gubanc akkor azzal a kocsival (golf). Nekünk is volt ismerösünk aki meg anno zsir uj 1.6 bora val csinalt vegig kanosszajarast, heti szervizek, pereskedes, motorcsere...sima szivo 1.6 :) majdnem ugyan olyan auto volt nekünk is anno (azert vette, mert dicsertük), tökeletes volt.

Amit en lattam octaviaban 5 sebesseges meg egy golfban 6 sebesseges, azok nagyon meggyözöek voltak es valoban tudjak, amit spritmonitoron irnak.

Szüleimnek csak a konszern autoi voltak mindig, uj is hasznalt is es csak megelegedessel tudunk mindegyikröl beszelni. Minösegben es megbizhatosagban is (benzines mind). En pl szemely szerint a japan designtol menekülök.....ügyesek meg minden, de nem az en izlesem :B uj mazda 6 na az mondjuk tetszik összesegeben....de azert nekem a nemet auto az auto...a das auto :D

(#18593) t72killer nem csak kamionokban, merci, bmw talan audi is hasznalja a magasabb kategoriaban. Van nemi plussz költseg az adalek miatt, en mas hatranyarol nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#18595) Qru válasza t72killer (#18593) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Előbb rohad el a kipufogód (meg külön kell tankolnod az adblue-t) de más hátránya nincs.

#nincsbennetarcsi

(#18596) Zsombe válasza Declare (#18594) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szerintem is ez a lényeg és örülök, hogy Te nem vagy annyira önérzetes, mint egy-két topiktárs, így értelmesen lehet veled diskurzust folytatni.

Van abban amit mondasz, lehet mi fogtunk ki egy gyárilag hibás példányt (akár motorikusan, akár minőségileg). Talán hozzájárul ehhez az is, hogy mikor megjelent a 105LE-s 1.6 CR TDI, elsők között rendeltük. Lehet még nem volt kiforrott a technika.
Anno jártunk hasonlóan, mint ti a Borával: újonnan vásárolt Lancia Ypsilonunk tökéletesen működött, míg ismerős rá pár hónapra vásárolt egy ugyanolyan motorizáltságút, az övé pedig ette, sőt zabálta az olajat, végül ha jól emlékszem garanciális motorcserét kapott.

Én inkább japán és olasz párti vagyok, vélhetően ezért is van bennem egy kis ellenszenv a Golf iránt. :B

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#18597) tresh válasza Zsombe (#18596) üzenetére


tresh
addikt

Mondjuk azt azért én hozzátenném a témához ha nem baj hogy nem igazán két egyforma kategóriás autóról van szó.

(#18598) Qru válasza tresh (#18597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet az övére véletlen nem csaló szoftvert telepítették hanem az abt euro7-est. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#18599) tomiii. válasza tboy93 (#18576) üzenetére


tomiii.
aktív tag

És van szavazati joguk ;]

Tudom, tudom. Ízlések és pofonok, de ez már szerintem a butaság határán túl van.

(#18600) -v- válasza Qru (#18588) üzenetére


-v-
addikt

Ja az N45 az nagy szopó, lásd totalcar írás nemrégről a 320si-vel :C

Igen az, si :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.