Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150201) molnarpeter válasza Redneck (#150200) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Erre gondoltam

Teljes casco kínálat szerintem szűkös a jármű kora miatt, illetve irreálisan sok. Esetleg a parkolási biztosítás, mini casco, és hasonlók lehetnek érdekesek, de megintcsak korlátozó tényező az évjárat.

[ Szerkesztve ]

(#150203) t1 válasza kisza25 (#150196) üzenetére


t1
addikt

Elég langyos rész volt.

(#150204) Reggie0 válasza Redneck (#150200) üzenetére


Reggie0
félisten

En ezert kotottem generalira, ott termeszeti kar+lopaskar kombinacio is van.

(#150205) kisza25 válasza t1 (#150203) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ma is kiderült mindkét esetben, hogy a gyárban sem hülyék dolgoznak :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#150206) grizlisandor válasza molnarpeter (#150201) üzenetére


grizlisandor
addikt

Kitöltöttem kíváncsiságból, az aláírásomban szereplő autóra, vidéki lakhelyre.

(#150207) CactuS válasza kisza25 (#150196) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, a sima RS nekem elég csalódás a Trophy változathoz képest. Tényleg langyosnak tűnik.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#150208) Redneck válasza molnarpeter (#150201) üzenetére


Redneck
veterán

Megnéztem, évi 13-ért köthetek. Ez a Genertel viszont nem valami bíztató, a google hozzászólások szerint sem. Az Allianznál ahol a kötelezőm van, évi 52-ért köthetek Extra csomagot, és bennük jobban bízom.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#150209) _q válasza molnarpeter (#150201) üzenetére


_q
addikt

Mi a helyzet nagyobb értékű autók esetén? Mondjuk ahol a lopáskár 4M+? Vagy azok már nagyon drága casco-k?

(#150210) Redneck válasza _q (#150209) üzenetére


Redneck
veterán

A Genertel biztosítási tájékoztatójában 3,000,000 Ft felső határt ír az autó értékére. Amit nem értek hogy a csomagoknál miért csak 2,000,000 Ft van. :(

Nekem kicsit zavaros ez az egész, a kommentek miatt biztos nem választom. Már csak azon gondolkozok hogy Extra vagy Max csomagot válasszak az Allianznál.

Nem szeretnék majdnem dupla annyit fizetni, és óvatos is vagyok, nem játszom a Fittipaldit, de vajon rongálásnak minősül-e ha mondjuk leparkolnak valahol. Vagy az is töréskárnak számít? Az én értelmezésemben utóbbi a baleseti törés.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#150211) sutszi válasza Magnum_ (#150074) üzenetére


sutszi
veterán

A mai reggelt a szervizben indítottam. Próbáltam növelni az esélyeket azzal, hogy nyitás előtt már a kapuban álltam...Szerencsére bejött, mert legalább fogadtak, és megnézték. Most már biztosan meg tudom mondani mi a baj(ok).
- Eltört a jobb hátsó rugó.
- Kiszakadt a jobb hátsó lengéscsillapító, ami ereszti az olajat is legalább.
- A lengéscsillapító tetején van egy alu öntvény tartó ami szintén kuka.

Eddig ennyit láttak. Mivel előbbi kettőt párban cserélik ezért már most boldog karit lehet kívánni... Alkatrész + munkára mondtak előreláthatólag 90K-t. Remélem gyorsan megcsinálják és nem lesz semmi extra. :( (mindig van...)

Valószínűleg ez már érlelődött egy ideje mert bár a Hungária azon szakasza elég sz@r, de 50-es tempónál nem indokolt. Valószínű egy korábbi kátyút már elvégezte a meló nagy részét, most csak megkapta a kegyelem döfést. Innen is üdvözlöm királyunk, a stadionépítéseket, és a közút-hálózathoz való állami hozzáállást. Kiváló állapotban vannak. :(((

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#150212) Peter.70 válasza sutszi (#150211) üzenetére


Peter.70
őstag

Nézd meg Kőbányán az utak állapotát

(#150213) Magnum_ válasza sutszi (#150211) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:(
Merrefele mentel szervizbe helyileg?

En most kiugrottam foldhivatalba, nagy lajos kiraly ut is gyalazat allapotban van. Cserebe az iratbeadasra varnom se kellett, de kozoltek, hogy a jogszabalyi 60 napos (!) Hatarido helyett nyugodtan szamitsak 90 napra. Jogszabalyi hosszabbitas nelkul is :D

I humbly and respectfully decline™

(#150214) sutszi válasza Magnum_ (#150213) üzenetére


sutszi
veterán

A Reiteren a Mazda Mesterhez. Jókat írtak róluk. (Persze láttam negatívat is...de hát istenem...olyat még nem láttam, ami mindenkinek tetszett. :DDD ) Csoportban többen ajánlották. És nem utolsó sorban közel vannak... Korrektek voltak igazából eddig. De nagyon éreztem rajtuk, hogy sok problémás ügyfél már megkeményítette őket az évek alatt. Legalábbis a kommunikációjuk alapján...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#150215) CactuS válasza sutszi (#150211) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Semmi gond, jön a váltás, ahogy olvastam, annyi alpolgármestert vettek fel, mint égen a csillag, szóval remélhetőleg pikk-pakk rendbe vágják a főváros útjait. ;]

Átérzem egyébként, én reggelente már melegítem a karomat a szlalomozáshoz, utóbbi pár hét időjárása rengeteg kátyút készített, van, ahol csak lépésben tudok menni. Téli pacskerig még mindig nem jutottam el, igaz, 1,5 hetet megint állt az autó, most meg a kis pufókszűz beteg, vele sem tudok/akarok elgurulni felnit próbálni.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#150216) dj79 válasza CactuS (#150215) üzenetére


dj79
senior tag

Szóval az a terv, hogy a rengeteg alpolgi megy ki majd kátyúzni? :DDD

(#150217) CactuS válasza dj79 (#150216) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát remélem, mert ráférne az utakra. Annyi pénzért mondjuk én is kimennék. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#150218) Qru válasza CactuS (#150215) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszerű, ki kell tiltani az összes autót a városból és jöhetnek a légpárnás BKK járatok. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#150219) Cifu válasza Qru (#150218) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én a teleport-állomások létrehozását támogatom... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#150220) Tsebacsi válasza Magnum_ (#150213) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Aláírom, sajnos gyakran kell menjek azon az útnak nehezen nevezhető fostengeren, tragikus... Ugyanilyen a Rónának a Kerepesi és Fogarasi közötti szakasza, igaz nem olyan távolság, mint egy rendes úté, de a rajta keresztülmenő autómennyiség miatt igencsak indokolt lenne a javítása...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#150221) gzbotii válasza dj79 (#150216) üzenetére


gzbotii
veterán

...valami hasznuk csak legyen. Ha már nagy változásokat ígértek ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#150222) gzbotii


gzbotii
veterán

Más: FB, Suzuki klub. Egyik tag, egy 1.0 Vitara 2019 akar az előírt 15.000km/1év helyett hamarabb olajat cserélni, főleg, hogy új autó, ez lenne az első. Legalább öten megírták burkoltan, de érthetően (köztük az admin), hogy hülye, minek kell azt, nem kell az, majd 15.000 de inkább 20.000 mert azt is írja. Ok. Tehát, ha valaki ügyelni akar a kocsijára, saját pénzén..az hülye.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#150223) Tsebacsi válasza gzbotii (#150222) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kár volt megkérdeznie szegénynek. Sok a "tudós" ott is...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#150224) Qru


Qru
MODERÁTOR

Toyota Camry 2019 - TC

#nincsbennetarcsi

(#150225) Tsebacsi válasza Qru (#150224) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A végén írta le a lényeget: A fogyasztásért és a megbízhatóságért el tud-e nézni az ember idegesítő és/vagy minőségi hibákat. Nem tudom mit választanék...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#150226) Szada85 válasza gzbotii (#150222) üzenetére


Szada85
aktív tag

Annál csak az rosszabb, amikor a "szerelö" sem tudja. Múlt csütörtökön voltam olajcserén (plusz egyebek), direkt utánanéztem elötte, 5,7 liter megy bele (plusz valamennyi az olajszürö háza miatt).
Munkafelvevö srác bemondja, 3,2 liter megy bele, akkor egy 5 lityis kanna elég. Jeleztem neki, hogy szerintem 5,7 fog belemenni, kb hülyének nézett, hogy ott a rendszerük, Ök tudják… Mondtam neki, ha Te mondod… 30 perc múlva jött ki a cserét végzö srác szólni nekem, hogy "izé, nem elég az 5 literes kanna, kell még.." Megemlítettem neki, hogy én már a felvételnél szóltam, hogy több kell, de a kollegája lehülyézett… Jattot természetesen bukták.

(#150227) sugarforce


sugarforce
őstag

Nem értem az ideggyenge hülyéket, de csak gratulálni tudok a manőveréhez.
Tegnap délután Bp-n a nagykőrösi uton kifele pestrol mentunk a belső sávban. A kulsoben egy jo hosszu kocsisor ment, az elejen egy wolkswagen transporterrel. 70es tabla meg véda kapu, így mentem 70-75 kozott folyamatosan, ahol csak lehetett mentem kifele a kulso savba, de jelen helyen csak a belsoben tudtam menni mert a külsőben ott volt a kocsisor. Latom h jon mogottem eleg gyorsan egy audis. 2008-as a4 b8. Neztem ki tudok -e menni valahova, nem tudtam, mivel mellettem vegig kocsik a kulso savban, nem volt hely hova besorolni, de a tovabbiakbol ugy tunt, hogy baratunkat ez vagy nem erdekelte, vagy nem is latta. Kozben azt latom a belso tukorbol, hogy folyamatosan magyaraz kigulledo szemekkel, meg utogeti a kormanyt, majd nekiallt dudalgatni, mikozben a seggemben volt folyamatosan. Ha kicsit lassitok vagy fekeznem kell,.siman belem jon. Mivel veda kapu jott 100 meteren belul es nem ohajtok osszegyujteni egy jókora ezres buntetest egy barom miatt, aki a seggembe maszva aggresszorkodik es feleslegesen idegesiti sajat magat. A veda kapu alatt pont a kulso savban kozlekedo transporter melle ertem. Audis baratunk folyamatosan dudal, en meg intek neki h hova menjek? Rantsam ra a wolkswagenre a kocsimat hogy o mehessen 100-al tovabb? Az egesz esemeny sor nem vt tobb 15 masodpercnel. Aztan elso adando alkalommal ki is huzodtam a transporter ele. Ezutan kedves audis baratunk mellem jon, lehuzott ablakkal ordibal valamit (ami valljuk be nem is erdekelt, de ilyen temponal vajmi sokat hallani) en meg mutogattam neki h normalis vagy?? A Mellette ulo a.felesege rezignaltan bamult maga ele, mikozben a kedves baratunk meg rajta keresztul ordibalt ki a kocsibol. Aztan jon a slusszpoen. Felgyorsit, kivag elem, majd nyomott egy kover feket, de ez ilyan 1.5-2 meteren belul, ha kicsit elnezi nagy idegeskedeseben a tavolsagot, siman elkapja a kocsink elejet... A kover fekre en is nyomtam egyet, mivel ez a farokbuntetofekezget, az abs daral, mogottem is satufek lelassultunk 20-30ra, majd mentunk tovabb, en ratenyereltem a dudara h a távozzon melegebb éghajlatra és ne velem szorakozzon mar. Ezt kovetoen kiment a belso savba, de ugy rangatva a kormanyt mint akinek epp rohama van. Aztan felgyorsitva melle ertem és akkor latom ba+, h ott ult a hatso ulesen egy 9-10 eves kisgyerek... Hulye ez b+??? Nyilvan az en kvaanyamat mert elotte vagyok es a 70es tablanal 70-75 kozott megyek, atsorolni nem tudok, de en takarodjak a fenebe es mivel nemtudok, ezert buntetofekezget es balesetveszelyes szitut teremt ugy h ott a felesege es a gyerek... Nem tudok ra mit mondani, egy idiota. Rendszamat otthon lekerdezve latom, hogy oktober 30-an mint karokozo jarmu reszt vett egy balesetben. Remelem legkozelebb az ilyen ugy fordul bele az arokba, hogy nincs vele senki es nem kever mast hasonlo szituba... Az ilyen minek ül kocsiba? Ráadásul a családjával.
Az biztos, hogy veszek egy dashcamot, aztan az ilyen majd poroghet magaban a rendorok elott.

[ Szerkesztve ]

(#150228) Cifu válasza Tsebacsi (#150225) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez nem újdonság, eddig is ez volt pl. a Toyota vs. VW vonalon. Csak most már nem néz ki olyan bénán kívülről, mint az Avensis-ek anno (az utolsó széria mondjuk már abból is egész vállalható volt)...

A gond az, hogy emberi árért általában kompromisszumokat kell kötni, mert minden nem jöhet össze. Legózni meg nem lehet, hogy legyen kényelmes, mint egy Citroen, legyen olyan jól összerakva, mint egy VW, legyen olyan megbízható, mint egy Toyota, stb...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#150229) Cifu válasza sugarforce (#150227) üzenetére


Cifu
nagyúr

Most már ilyen esetekben figyelembe veszik a dashcam-ot? Jó pár éve a Yard egy balesetnél arra hivatkozva nem foglalkozott édesanyám dashcam-jével, hogy a bíróság úgy se fogja figyelembe venni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#150230) buci30


buci30
addikt

Van egy KENWOOD KMM-BT305 USB/BT autórádióm
Ez egy régi Seat Ibiza gépbe van, ahol a kormányon nem volt még anno rádió vezérelhető lehetőség.

Így szeretnék a kormányra egy Bluetooth távirányítót egyik semmi több.

Tudnátok ajánlani vagy segíteni ebbe?
Nem kell kihangosító tudással stb
Lehessen a számokat léptetni ez lenne a fontos esetleg pörgetni. Plusz a hangerőt szabályozni ha esteleg olyan is van.
S nem ebay vagy hasonló oldalrol szeretnék rendelni hanem itthoni magyar oldalról.

Köszi előre is a segítséget.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#150231) tboldi válasza buci30 (#150230) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tunai Button, de szerintem itthonról nemigen lehet beszerezni.

Viszont ha iPhone-ról nyomatod a zenét, a Watchot is használhatod távirányítóként. ;)

(#150232) EQMontoya válasza Tsebacsi (#150225) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igazából nincs ra szükség. Marmint ez az autó óriási, az ISben ugyanez a hajtáslánc van, és ennyibe is kerül. Ha nem kell 5 méter autó, abban megkapod a minőséget.

Same rules apply!

(#150233) Reggie0 válasza sugarforce (#150227) üzenetére


Reggie0
félisten

70-es tablanal 85-tel atmehetsz a kapu alatt.

(#150229) Cifu: Persze, hogy figyelembe veszik. Meg a rendorok is. Konkretan abban az esetben egyszeruen csak nem volt kedvuk dolgozni es lepattintottak teged. Ezt persze sokszor csinaljak, mert akinek nincs sok tapasztalata a rendorseggel az nem ismeri a lehetosegeit es ezt kihasznaljak. Az, hogy felvetelt nem vesznek figyelembe, ha titokban/nem hiteles eszkozzel, stb. keszult messze nem igaz. Nalunk nincs ilyesmit kizaro torveny, ez csak amerikai filmekbol kialakult mendemonda. Polgari pereknel necces csak, ott kizarhato az illegalis felvetel, vagy viszontpert lehet inditani miatta, de rendorsegen buntetougyekrol beszelunk ugye.

[ Szerkesztve ]

(#150234) Tsebacsi válasza EQMontoya (#150232) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez az autó öregemnek lenne jó a Dízel Merci helyett, ami marha jó meg minden, de lassan a dízeles megszorítások miatt szívni fog vele.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#150235) Cifu válasza Reggie0 (#150233) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem engem pattintottak le, hanem édesanyámat, akinek nem adták meg az elsőbbséget, a dashcam pedig felvette. Végül azért nem úszta meg a szabálytalankodó fazon, mert édesapám az első rendőrségi határozat után felebezett, és panaszlevelet írt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#150236) Reggie0 válasza Cifu (#150235) üzenetére


Reggie0
félisten

Jaja, ez igy megy. Sot. mar annyival kemenyedett a helyzet, hogy ha az elso kifogasolasnal nem kered a szabalysertesi birosagi targyalast, akkor a masodik kifogas irasakor hiaba kered. Sot a birosagi targyalason se biztos, hogy meghallgatnak, ha nem, akkor oda is kulon kell kerelmezni a meghallgatast.

Ezen felul elofordul, hogy iratok, memoriakartyak veletlenul eltunnek, erdemes mindenrol kerni masolatot, tanukent semmirol sem kapsz alapbol, ahhoz meg szukseg van okmanybelyegre is, anelkul nem erdemes elindulni. Memoriakartyat/felvetelt erdemes helyszinen letagadni/elhallgatni es utolag becsatolni a bizonyitekot, akkor nem tunik el.

[ Szerkesztve ]

(#150237) MunezXBK válasza Reggie0 (#150233) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Németországban sem fogadják el, sőt, személyiségi jogok megsértéséért büntetnek is.

(#150238) Reggie0 válasza MunezXBK (#150237) üzenetére


Reggie0
félisten

Ott is elfogadjak, ha ugy adodik: https://www.reuters.com/article/us-germany-trial-privacy/dashcam-footage-gets-top-german-court-approval-for-car-crash-cases-idUSKCN1IG1LO

Nalunk se erdemes ezzel biztositohoz fordulni, ugyanis a biztositas, az polgari jogervenyesites. Viszont rendorseghez lehet, abbol lesz egy szabalysertesi/biztositasi ugy, ott felhasznalhato. A rendorsegi ugy lezarultaval pedig a hatarozatot/iteletet mar be lehet adni a biztositohoz.
A lenyeg az, hogy a jogosulatlan felvetelkeszitest magancelra felhasznalni nem lehet es a polgari karteritesi igenyek ide tartoznak, igy a biztositasi ugyek is, a szabalysertesi/buntetougyek nem, mivel az nem magancelu.

[ Szerkesztve ]

(#150239) focvis válasza MunezXBK (#150237) üzenetére


focvis
veterán

Betiltanám a G-be itthon is.

(#150240) Tsebacsi válasza focvis (#150239) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már a dashcam-et?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#150241) Reggie0 válasza focvis (#150239) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert, sokat szabalytalankodsz?

(#150242) MasterMark válasza MunezXBK (#150237) üzenetére


MasterMark
titán

Az hogy közlekedsz az utcán mióta személyiségi jog? :DDD

Switch Tax

(#150243) MunezXBK válasza Reggie0 (#150238) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hm...tavaly változott. Sosem hallottam erről.

MM: itt autót sem fotózhatsz. :U Szerencsére Te mindenből is fel vagy készülve.

[ Szerkesztve ]

(#150244) stickermajom válasza Reggie0 (#150241) üzenetére


stickermajom
addikt

Páran kicsit ilyen önkéntes rendőr szerepet vesznek fel, ha fennvan a kamera. Én tartok tőlük.

(#150245) Magnum_ válasza MasterMark (#150242) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mar volt itt tema, keress ra.
Amugy az. De ha magadnak rogzitesz es ezzel nagyobb jogsertest igazolsz, mint amit magad elkovetHETSZ (nem feltetlen kovetsz el), akkor az bizonyitekkent felhasznalhato.

I humbly and respectfully decline™

(#150246) MasterMark válasza Magnum_ (#150245) üzenetére


MasterMark
titán

Csak akkor az, ha konkrétan egy személyt célzottan felveszel, nem? Ha csak egy felvételbe belekerül nyilvános helyen, nem szándékosan, akkor az nem tartozik ide. Legalábbis itthon.

stickermajom: Ilyennel én is találkoztam, azóta is várom a feljelentését az úrnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#150247) Magnum_ válasza MasterMark (#150246) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pontosan. De azzal, hogy rogzitesz az utcan, a jogi lehetosege fennall, hogy valakinek a szemelyisegi jogat megserted.
De egyebkent az van, amit fent irtam.

I humbly and respectfully decline™

(#150248) focvis válasza Tsebacsi (#150240) üzenetére


focvis
veterán

Egyértelműen.
A beleegyezésem nélkül készül felvétel rólam. Az oroszoknak való, ott nincsenek személyiségi jogok.

(#150249) focvis válasza Reggie0 (#150241) üzenetére


focvis
veterán

Mit értünk ez alatt?
Mindig megadom az elsőbbséget, nem előzök villamossínen, stb.

(#150250) tboldi válasza stickermajom (#150244) üzenetére


tboldi
nagyúr

A múltkori Qashqai-os eset után már én is vártam a felvételeket a “Mosonmagyaróváron hallottam” fácse csoportban. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.