Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150801) Qru válasza #89309696 (#150799) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ami nekünk van robotizált kézi (DSG) az is felkapcsol. Az újabb verziókban már van motorfék cserébe kb fele az élettartamuk (a kettő nem függ össze persze).

Nem feltétlenül, azokba is jellemzően hosszúak a fokozatok és hiába a relatíve nagyobb ccm, alacsony fordulaton ott se erő, se nyomaték nincs. Pont a kollégám panaszkodott (2.0i 4 sebis automata), a reggeli csúcsban eljött a Kálvintól a Deákig úgy, hogy egyszer sem váltott fel a váltó D-ben. Mondjuk lett is szép 13 literes fogyasztása. :D

konci79: MOL-nál rajta van, hogy 10% alatti a biotartalom. Lehet a többi kút nem írja rá.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#150802) Magnum_ válasza Qru (#150798) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az elkepzelheto, hogy csumpi jobban szereti a 95-ost, mint a 98-ast?

I humbly and respectfully decline™

(#150803) Jaded válasza Qru (#150798) üzenetére


Jaded
senior tag

Decire nem tudom, a 98-assal elmegyek ~710km-t, a 95-össel ~650-et. Előbbinél 6-6,2 körül van a fogyi, utóbbinál 5,8-6 :D kb 1800-2000-es fordulattól érezhetően jobban húz.

Renault Megane IV Limited

(#150804) #89309696 válasza Qru (#150801) üzenetére


#89309696
törölt tag

Lehet akkor dízelt kéne venni. Ha próbakörön hidegen jól beindul, nem füstöl, normálisan megy, nincs rossz hangja akkor nagy meglepetés nem lehet.
Nekem tetszik ez a régi kismotoros felállás is, de amíg hideg addig ciki amit művel. Mindenki odanéz, hogy mivan, azt hiszik a kuplung csúszik. :D
Meg hát hosszú távon mint ma is, egy óra után már fárasztó, hogy 90-hez 3500-at kell nyomni és ordít, bár ez a 3 fokozat hibája. De ja dízel kell. Szerintem simán vehetnék dízelt, igaz nem sokat megy, de a tipikus dízel és benzin gyilkos "mami napi kétszer elfut a boltba, oviba, melóba" ezek nálam nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#150805) tboldi válasza Magnum_ (#150802) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ki kell próbálni. :K

A Jazz jobban szereti a 100-ast, mint a 95-ös V-Powert. Mondjuk nem tudom, van-e közöttük különbség az adalékolást tekintve, és ha igen, mennyi.

Más: Rászántam magam a ScanGauge-re. Qrva drága (50 rugó), de már régóta gondolkodtam egy ilyesmi kütyün, és most a hidegebb idő beköszöntével jó lenne látni a hűtőfolyadék hőmérsékletét, meg az aksi feszültségét.
Valahogy így fogom én is elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#150806) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Eddig tuti figyelmetlen voltam, de mióta van egyes benzin kutaknál direkt gomb, hogy ha valaki csak egy adott összegért akar tankolni? :D
Asszem ilyen 2000/5000/10000 limitek voltak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#150807) #89309696 válasza szabonagyur (#150806) üzenetére


#89309696
törölt tag

Még sose láttam, de simán elképzelhető sőt hasznos. Mondjuk itthon +/- gombok kellenek és 1000/1500/2000... lenne a választható. :D

(#150808) Richard! válasza szabonagyur (#150806) üzenetére


Richard!
addikt

10 éve biztosan... :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#150809) focvis válasza kisza25 (#150795) üzenetére


focvis
veterán

Vagy BKV, időben hasonló az autóhoz... :)

(#150810) Magnum_ válasza tboldi (#150805) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez az elhelyezes nem lesz nagyon zavaro?
Meger ez a homerseklet kijelzo ennyit? Nekunk is van hasonlo a vendegszoba ablakaban. 700ft volt ;]

I humbly and respectfully decline™

(#150811) Coyot válasza tboldi (#150805) üzenetére


Coyot
őstag

Ezt hívják pénzkidobásnak :D

Má' nem

(#150812) Qru válasza Jaded (#150803) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

95-el 8,44 a nagy átlagom, míg 98-al 8,30 rátankolásos módszerrel mérve. Persze 98-al még bőven kevesebbet mentem mint a 95-el, szóval még változhat (és fog is, mert egyre csökken a különbség a két érték között).

Saint_: Lehet nem profitál belőle. A tiéd azért egy szoftveresen erősen visszafogott motor.

Fehér Farkas: Igen, a 170 lóval és a 350 Nm-el kellemes partner tud lenni.

#nincsbennetarcsi

(#150813) brumi1024 válasza Qru (#150812) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem remegősebben jár 95-tel. Fogyasztásra nem tudom a különbséget, csak az első tankom volt 95-ös, azóta 100-ast tankolok (vagy Auchan 98). A gyári ajánlás 98+, de 95-tel is elmegy, csak hozzá kell szoktatni (néhány tank után áll rá az ECU).

(#150814) kisza25 válasza szabonagyur (#150806) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kint láttam ilyet, meg kártyás fizetést a kúton közvetlen
Qru: én azt vettem észre, hogy jobban megy az autó, mióta kivettem a csomagtartóból a 150 kg papírt ;] :DDD (papírgyűjtés)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#150815) máyköl válasza Qru (#150794) üzenetére


máyköl
veterán

Akkor mehetek nyarival? ;]
Dilemmazok.

(#150816) Jaded válasza Qru (#150812) üzenetére


Jaded
senior tag

Nálad meg pont fordítva van, érdekes :U
Btw mennyire "gond" csak 98-cal használni? Lehet, hogy néha beesik majd 1-2 Shell 95 is, de azzal kb mintha állna az autó.

Renault Megane IV Limited

(#150817) tboldi válasza Magnum_ (#150810) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sok mindent nem fog kitakarni szerintem. A kép elég csalóka, de hirtelen ezt találtam, ami nem típusidegen. :)
És nem csak a hőmérsékletre jó, szinte minden OBD-s dolgot ki tud jelezni.

Ez a kép jobb, habár ami itt kék, az nálam narancs.

Coyot: Ez majd később derül ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#150818) Qtya123


Qtya123
őstag

Mindig meg tudnak döbbenteni egyesek, hogy mennyire 0 logikával rendelkeznek.

Ma állok a mosónál a sorban, az előttem lévő ~35 év körüli csávó kiszáll egy Avensisből, gyorsan körbecsapatja a koszos autót, majd nekiáll a makacs szennyeződéseknek.

Ehhez azt a módszert látta a legjobbnak, hogy elővesz a hátsó ülésről egy széthasznált fanyelű kefét és elkezdi végigdörgölni az egész autót. Ha ez még nem elég, akkor mikor a kerekekhez ér, jó alaposan megdörgöli azokat is, hadd szedjen fel onnan még több kosz és viszi tovább az oldalára, meg a tetőre... Majd jöhetett az öblítés. Szép munka!

(#150819) szabonagyur válasza kisza25 (#150814) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na látom megosztó a találmányom :D
Kint sok minden van, ez itthon lepett meg teljesen, bár a címletek nem...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#150820) Magnum_ válasza tboldi (#150817) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Aham, oke

I humbly and respectfully decline™

(#150821) focvis válasza máyköl (#150815) üzenetére


focvis
veterán

A mi utcánkban csak okosan, és a Vöröskőben is; annak jeges szokott lenni a legalja, ott ahol szalagkorlát van szemben. :D

(#150822) Qru válasza brumi1024 (#150813) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De az nem is egy kő egyszerű MPI szívóbeniznes az ezredfordulóról. Az enyémhez RON91 a minimum előírás... :D A turbós bubukba is legalább 95 az előírás de nem tudják a maximális névleges teljesítményüket csak 98-100-as benyóval.
Anno az 1.8 TSI-re is azt írta a manual, hogy minimum 91-es kell bele de gyengébb lesz mint 95-el.

kisza25: Automata kutak jók, itthon félnek használni én meg pont ezért szeretem nem kell várni, ott sosincs senki.

Jaded: Semmi hátrány nem ér ha jobb benzint tankolsz (leszámítva, hogy drágább ugye).
Az enyém minden hosszabb állás után végigpróbálja az előgyújtási táblát (azaz megnézni milyen benzin van benne) de vannak autók amiknél nem így működik.

Nekem is az 1800-2000-es tartományban lett érezhetően nyomatékosabb a motor pedig ultra szkeptikus voltam, szóval nem placebó.

#nincsbennetarcsi

(#150823) Gaben92 válasza szabonagyur (#150806) üzenetére


Gaben92
őstag

Nálunk csak olyan van. :DDD

Pontosabban kizárólag automata kutak vannak ahol csak beütöd mennyiért akarsz tankolni, lehúzod a kártyád aztán van 3 perced, hogy elkezdd a tankolást. Mikor visszarakod a pisztolyt akkor lezár, levonja a lóvét és mehetsz.

Én mondjuk applikációt használok ami meg olyan, hogy mikor megnyitom akkor egyből tudja melyik kúton vagyok GPS alapján, rá kell böknöm, hogy melyik kútfejből akarok tankolni, beírni a limitet (nekem be van lőve 500€-re fixen mert mindig teletankolok) passcode, aztán mehet a cucc. Megállás és indulás között kb 2 perc. :K

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#150824) máyköl válasza focvis (#150821) üzenetére


máyköl
veterán

Azt nem erintem, egybol Istenhegyi kb.
Kedden lesz gumicsere. Hiaba gumis az apad, mindig te maradsz a sor vegere. :U

(#150825) Qru válasza Gaben92 (#150823) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem tök jó és egyszerű, remélem itthon is elterjed jobban.

máyköl: AWD, még a 4évszakos is túlzás. Neked is elég a nyári. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#150826) rbalint88 válasza Gaben92 (#150823) üzenetére


rbalint88
addikt

ez mondjuk jó lenne itthon is, a kutak háromnegyede lehetne ilyen. a kedvetlen tölthetemajobbikatholkéccázasom kutasok helyett inkább kommunikálnám a szükséges minimumot az automatával...
az a bajom amúgy a benzinkutakkal, hogy tartja a markát a jattért a kutas, amikor a munkáját végzi, azt se feltétlen kedvesen vagy legalább szakszerűen - ha én tankolok mellé, legalább csak magamat hibáztathatom - , a plusz szolgáltatásokért fizetek, pl ha a guminyomást ellenőrzik vagy lemossák a szélvédőt, de utóbbit nem szeretem, mindig szarul csinálják, előbbinél meg általában kedvetlen, hogy hajolgatni kell...

(#150827) gzbotii válasza rbalint88 (#150826) üzenetére


gzbotii
veterán

Magyarországon 80%-ben automata Auchan kúthoz jártam (Dunakeszi). Gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#150828) Gaben92 válasza Qru (#150825) üzenetére


Gaben92
őstag

Én is csipázom nagyon. Blokk sincs meg semmi, az aplikációban látom visszamenőleg minden tankolásomat.

Viszont abból a szempontból cumi a dolog, hogy tegnap kicsit túltoltuk a karácsonyi bulit főnökömmel és elhagytam a bankkártyámat, szóval míg meg nem jön az új (~1hét) addig 3/4 tank benzinből élek ami a kocsiban van. :DDD

Elvileg mondjuk van Apple Pay, meg mobile pay meg mindenféle pay is, de egyiket sem használtam még. Ha minden igaz jövő héten nem kell nagyon messzire mennem, szóval kitart.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#150829) kisza25 válasza Qru (#150822) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ausztriában a kutak 17:00 után bezárnak (shop rész) és csak automata kutak vannak, autópályák mellett vannak csak 0-24 kutak

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#150830) MunezXBK válasza rbalint88 (#150826) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt nincs is külön tankolós, csak a pultban van 1 ember.

Furcsa volt az elején, de már sokkal szimpatikusabb.

(#150831) #89309696 válasza rbalint88 (#150826) üzenetére


#89309696
törölt tag

Na igen. Ez engem, a kőkemény kőolajszármazék felhasználót is irritálja, hogy minden alkalommal végigfut, mint egy kötelező Windows program, a multipontot adhatok, pontot gyűjtesz, frissen főzött kávé, energiaital, redbullt kérsz-e, adhatok valamit még esetleg, energiaszeletet... :U B#zdmeg, ha kell valami mondani fogom. Fizetni akarok és takarodni a p#csába. Ennyi. Mikor felhúzottabb napjaim vannak pontosan ezzel a szóhasználattal szoktam közölni is ott helyben.
De nem csak benyakúton, egy Fressnapfban is irritáló mikor rám akarják tukmálni a kacat 300 Ft-os jutalomfalatokat, ott se szoktam kedves arcot vágni hozzá pedig oda szeretek járni. Ha szar napom van elképesztően bunkó tudok lenni, de az esetek 90%-ban alapja is van neki.
Lehet BMW-t kéne vennem. :D

[ Szerkesztve ]

(#150832) rbalint88 válasza Gaben92 (#150828) üzenetére


rbalint88
addikt

apple pay királyság, nagyon szeretem (főleg watchról). ez a tankkolós nekem is

gzbotiii: jó lenne, csak a cégessel shellhez vagyok kötve :) az meg 100% human operated. az audiba is ott szoktam tankolni. cégesbe a puruttyát, audiba a vpower 100-at

(#150833) molnarpeter válasza gzbotii (#150827) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Múltkor én is azon tankoltam - kiderült, hogy nem ad blokkot 😅 addig legalább mostam szélvédőt, pont új volt a lehúzó, amit kiraktak.

Svédek is automata kutakat használtak.

[ Szerkesztve ]

(#150834) Magnum_ válasza MunezXBK (#150830) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Berlinben nagyon turelmesek az autosok. A bmw-sek is.

I humbly and respectfully decline™

(#150835) molnarpeter válasza rbalint88 (#150832) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Céges ÖMV kártyával mindig azt csináltam, ha jött kutas, hogy rábíztam mindent, olcsóbbikkal tele, és vártam a shopban - gyorsabb, nem fázom addig sem, és rajtuk a helyes üzemanyag felelőssége. (Kamera mindenhol van kb, de inkább a dolgozókat ellenőrizendő, ahogy én hallottam.)

(#150836) Integrale válasza #89309696 (#150831) üzenetére


Integrale
veterán

Most tankoltam Mezokovesden (egyreszt az M3 egy katasztrofa volt, se baleset, se semmi, de +1 ora volt, 70-100, sok gci leallosavon keresztul, meg jobbrol...)
no a penztarnal ezeket kerdezte vegig szepen sorban. Kave, energiaital, csoki, rago, ujsag, szendvics? Egyszeruen felbaszott mar az is, hogy ennyiszer ki kellett mondanom, hogy nem, nem az sem, es az sem, koszi nem.

"Bad reklám is reklám too"

(#150837) gzbotii válasza molnarpeter (#150833) üzenetére


gzbotii
veterán

Már, hogy ne adna? Pisztoly visszaaksztása után nyomtatja. Számlát is lehet kérni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#150838) #89309696 válasza Integrale (#150836) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja, hatszor kimondom a nemet, de megkérdez még egy hetedik tárgyat is, hogy nem-e akarok belőle. Ma nyugis voltam, Suzukis nap volt. :D

(#150839) MunezXBK válasza Magnum_ (#150834) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt is.

Volt, hogy elfelejtettem a parkolójegyet kifizetni, az egyetlen sorompónál álltam, vészvillogóval.

Bementem, akkor jöttem rá, hogy apró sincs nálam. Nagy nehezen megoldottam, megyek ki, 5 autó várt rám, halálos nyugalommal.

Mondom ilyen nincs. És de! :D

(#150840) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

(#150841) Jaded válasza Qru (#150822) üzenetére


Jaded
senior tag

Hát hogy nálam figyel- e az ECU valamit, azt passzolom. Viszonylag olcsó (más adalékolt benzinhez képest), jobban is megy. Hátrány, higy Auchan amúgy nem esik útba, tehát kerülnöm kell, ha épp nem arra van dolgom.

Renault Megane IV Limited

(#150842) Gaben92 válasza rbalint88 (#150832) üzenetére


Gaben92
őstag

Az a baj, hogy még mindig egy 6 éves iPhone 5S-el nyomom mert nem akarok tepsit, azon meg ugye csak Watch-al működik. Vehetnék éppen egy SE-t, de már nem akarok pénzt adni érte, mert nem mai vas már az sem. Cégesem mondjuk az és feltűnően gyorsabb az 5S-nél...

molnarpeter: Itt északon kb már mindenki csak azt használ. Nem szeretnek interakcióba lépni az emberek egymással józanon. :DDD

Integrale: Tavaly ilyenkor vettem Jysk-ben erkélyre fényeket. Sötét miatt itt október - április között mindenkinek fent van. Bent volt a kosárban 4-5 ilyen-olyan égősor, távirányítós, automata, stb, drágább fajtákból. Pultnál a kiscsaj rákérdezett, hogy esetleg akciós égősor 5€-ért nem érdekel-e... :U

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#150843) molnarpeter válasza gzbotii (#150837) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bocsi, nem voltam egyértelmű - szóval nyomtatási hiba volt, szóval kártyán pénz befoglalva, üzemanyag kijött, csak papírt nem volt hajlandó adni, sem a vásárlást lezárni - bőséges ráhagyást meg nem akartam a gépben hagyni, szóval szóltam pénztárnál, betelefonáltak, pár perc múlva minden rendben volt. :)

(#150844) rbalint88 válasza Integrale (#150836) üzenetére


rbalint88
addikt

ott rontjátok el, hogy azt kell mondani "köszönöm, semmit". azt 99%-ban megértik. egyszer kérdezett vissza egy riadt őzikeszemű vissza, hogy biztoooos? mondom igen, teljesen. azóta ő se.

Gaben92: az X-XS-11Pro vonulat nem tepsi, viszont rohadt drága...

molnarpeter: ilyen tészta kell!!!!

[ Szerkesztve ]

(#150845) #89309696


#89309696
törölt tag

Kocsik le vannak már deresedve, fű is elkezdett ropogni.
Jöhetne valami keményebb tél, ki akarom próbálni mit szól a Suzukiban a váltóolaj a -20 fokhoz. :D

(#150846) Qru válasza Gaben92 (#150828) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt nincs app. :( PayPass majd beállítom, hogy 20k-ért tankolnék (kiírja melyikből hány litert kapok érte), leemelem a megfelelő pisztolyt és tűz. A végén visszautalja a különbözetet a kártyára és kész.

Jaded: Nekem útbaesik szerencsére, idén márciusban kipróbáltam azóta nem is ment bele más.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#150847) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! E heti mentés: [link]

(#150848) tboldi válasza Integrale (#150836) üzenetére


tboldi
nagyúr

Még jó, hogy itt, Móváron csupa unott fejű, fájnekihogyottkellállnia, mikormehetekmárcigizni kiscsaj van a pult mögött, azok nem kérdeznek ilyeneket. :D

Bár az egyik bepróbálkozott egyszer, hogy kérek-e grillcsirkét. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#150849) MasterMark válasza Qru (#150846) üzenetére


MasterMark
titán

Valójában nem vonja addig le amíg nem végeztél. Zárolja az összeget amit beütsz, és a végén vonja le a valódi összeget.

Switch Tax

(#150850) Gaben92 válasza Qru (#150846) üzenetére


Gaben92
őstag

Hasznos dolog pedig. Én minden szarra appot használok. Parkoláshoz például hármat is mert bár a legtöbb helyen támogatott mindhárom, van olyan ahol csak az egyik. A Moovy-s parkolóházak a kedvenceim, mert rendszám alapján nyitja-zárja a sorompót, nem kell automatához sorban állni, stb.

Apropó parkolóház. Nemrég voltam az egyik mélygarázsban aztán kicsit gyanús volt, hogy rohadt mélyre megyek és nem értettem miért. Ránéztem kíváncsiságból, 7 lejárat ugyanabba a "barlangba" vezet le és a lejáratok közt néhol 500m a távolság légvonalban. Konkrétan a belváros alatt van egy legalább 1000 helyes nagy parkoló (képet láttam ahol 800 szabad hely van, szóval csak tippeltem az 1000-et), és elég pofásan néz ki. [link] [link]

Szerk: Hivatalos adat szerint 972 hely van, szóval egész jól tippeltem. :B

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.