Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150851) fant0mi válasza Qru (#150846) üzenetére


fant0mi
addikt

Multkor beszivatott a Metro kut. Alapbol ugy van, hogy mondjuk 20e-t allitok be. Befoglalja, aztan ha megvan a konkret osszeg amit sikerult tankolni, akkor elengedi a 20e-t, es foglalja a tenylegest ugyanabban a masodpercben.
Na multkor mondom paypass (telefonos nfc-s). Gondolkodik rajta, visszadobja, hogy hiba, hasznaljam a "kontaktusos" kartyat. Azzal ment. Nade mindketto tranzakciot befoglalta. Meg masnap is. Ugy irtam a banknak, hogy az elsot utasitsa vissza mert sikertelen volt. Rendeztek ugyesen. Auchan kuton mukodik jol, csak a Metros szivat.

(#150852) MasterMark


MasterMark
titán

Nem hiszitek el mit raktam ma be: :DDD

Igen, tudom nem lett kitakarítva rendese, de élőben nem ilyen foltos az csak a vaku miatt a más szálirány miatt van. Csak kiporszívóztam gyorsan az új lidlis porszívommal. :))

Switch Tax

(#150853) fant0mi válasza MasterMark (#150852) üzenetére


fant0mi
addikt

Mar bocs, hogy megragadom a lenyeget, micsoda ez a lidlis porszivo?

(#150854) Magnum_ válasza MasterMark (#150852) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is kellett volna az a porszivo, lehet, hogy lovok magamnak valamit karacsonyra, nincs kedvem mindig levinni a garazsba az otthonit :-))

I humbly and respectfully decline™

(#150855) MasterMark válasza fant0mi (#150853) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Saint_: Szerintem lehet még kapni, ha maradt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#150856) fant0mi válasza Magnum_ (#150854) üzenetére


fant0mi
addikt

Dobj nekik emailt, megmondjak ha van meg valahol keszlet.

[ Szerkesztve ]

(#150857) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Használ valaki tolatólámpába led izzót? Vw poloban csak jobb hátul van tolatólámpa és sötét helyen önmagában nagyon kevés.
Lumeneten van most akció és kinéztem egy leder, ami forgalomban nem használható. [link]

Van emelt fényű is, ami miatt meg legális, de gondolom kisebb a fénye: [link]

Ti melyiket választanátok?

(#150858) CactuS válasza b4zsi- (#150857) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Priusnál sokan csinálják, hogy az indexbe tesznek hátra kétszínű ledet, ami tolatáskor fehér fényt ad, pont hasonló problémák miatt. Nem legális, de hasznos.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#150859) barnam_ válasza b4zsi- (#150857) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én ilyet raktam tolatólámpába: [link]
Egy pár volt vagy 600 Ft. Az 5 ezres ledet kicsit soknak tartom, bár biztos minőségi.
Én a ledet választanám, még ha illegál is.

(#150817) tboldi: ezért 50 ezret? OBD + telefonos app? Vagy ennyiből már inkább valami DIY projektet csinálnék :D

(#150804) Fehér Farkas: azért ez nem ilyen egyszerű szerintem. Legalábbis max valami régi adagolós dízelnél, mint a Merci soros adagolós dízelei, az ha mínuszban pöcc-röff, akkor tényleg oké. (mert csak kompresszió és legalább valamennyire életképes porlasztó kell neki)
90-es, 2000-es évek környékén meg jellemzően forgóelosztós adagoló van. Ezekről gyakorlati tapasztalatom nincs.

(#150860) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok, pár tapasztaltabb kolléga tanácsa kellene akkumulátortöltéssel kapcsolatban!

Édesapám elég ritkán használja vidéken az autóját heti/2 heti 1-1 alkalom. Sajnos ez 2-3 év alatt gyilkolja az aksijait, amit orvosolni szeretnék!

Magamnak már vettem, és neki is szeretnék egy ilyen töltőt beruházni. A kérdés az, hogy (elsősorban téli időszakban) normális lehet-e az, hogy feldobja töltőre az öreg a következő használatig (1-hétig), vagy ez így elég veszélyes üzem, 1-2 éjszaka után mindenképpen vegye le róla. Hely szempontjából zárt garázsról beszélünk egyébként.

"in medias res"

(#150861) grizlisandor válasza tboldi (#150805) üzenetére


grizlisandor
addikt

Múltkor mutattál valami hasonló kütyüt, az legalább jól nézett ki. :B

(#150806) szabonagyur:
Nem láttam, de nem is értem, hogy miért nincs itthon elterjedve az ilyen.

(#150839) MunezXBK:
Valami csoda miatt nem jutott egy török/román/magyar se 5 autóra. ;]

(#150847) hhenry:
Bakker. :Y

(#150862) focvis válasza Csabroncka (#150860) üzenetére


focvis
veterán

Nálunk a lakások alatt van a garázs; úgy érzem biztonságosnak, ha nem hagyom rajta napokig. Ellenben a kezelési útmutató engedi.

Molnapeter fórumtárs pórul járt; egy megtört vezeték zárlatot okozott, részben kiégett a jármű.

Más.
Valakinek Osram H7 LED párban 22350 Ft-ért? [link]
Közútra nem engedélyezett, de inkább ezt venném, mint a cool blue laser breaker és társait.

[ Szerkesztve ]

(#150863) barnam_ válasza Csabroncka (#150860) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem felesleges rajt hagyni 1 hétig. Inkább arra figyeljen, hogy rendszeres időközönként tegye fel töltőre. Ha jó az akku, így nem lehet gond. Ha meg kuka, így is úgyis le fog merülni.

(#150864) rbalint88 válasza MasterMark (#150852) üzenetére


rbalint88
addikt

Unokatesomnak is ilyen van a volvoban. Ujonnan nagyon szep (mar akinek), de egyszeruen nem lehet normalisan tisztitani, koszosan meg botranyosan nez ki. Pedig a jo anyagu gyari szovetbol siman ki lehet csapatni a mocskot, nem ertem miert van szukseg ilyenekre. A hotalca mas kerdes, de mivel nincs ho...

(#150865) Qru válasza Gaben92 (#150850) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt K. Eu-ban nem tolják túl ezt az app-os dolgot. Bár parkolásra pont van több is (simple, parkl) de mindig telefonnal parkolok (nekem az a legegyszerűbb).

Mélygarázsokat itt is építik sorban a belvárosban, igaz a legtöbb kong az ürességtől.

MasterMark: Zsír és még méretpontos is! :C

fant0mi: Metronál nem tankoltam még de nem is fogok akkor.:D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#150866) Magnum_ válasza Qru (#150865) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Belvaros kozeli lakoparkoknal meg megy a kuzdes a szabad kozteruleti parkolokert, de feladjak es keresnek berelheto parkolot a hazak alatt ;]

I humbly and respectfully decline™

(#150867) Reggie0 válasza Csabroncka (#150860) üzenetére


Reggie0
félisten

Mi rajta szoktuk hagyni a toltot, de csak 13.8V-on nem 14.4V-on es ugy nem gyilkolja. Viszont az nem ilyen bolti tolto, azoknal nem tudom hogy alakulnak a feszultsegek.

[ Szerkesztve ]

(#150868) freeknight válasza focvis (#150862) üzenetére


freeknight
őstag

Lóf*szt nem érnek ezek a halogén izzó helyére beszerelhető ledek. :( Te se látsz vele, de legalább kilövi a szemét a szembe jövőnek is.
USA-ban legális, van egy csomó review a neten, erős fényük van, de a vetített kép szörnyű.

(#150869) Qru válasza Csabroncka (#150860) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tud csepptöltést szóval elvileg maradhat rajta. Én mondjuk nem merném rajtahagyni olyan sokáig őrizetlenül.

Saint_: ÚjLipiben megy küzdés rendesen a kinti helyekért az tuti. :K

#nincsbennetarcsi

(#150870) Reggie0 válasza Qru (#150869) üzenetére


Reggie0
félisten

Egy kb. elolthatatlan tuz ugy nagyjabol 5 perc alatt kialakul, szoval ilyen szempontbol mindegy, hogy 10 percig vagy napokig nem ulsz ott mellette, ugyan ugy nincs eselyed megfekezni. A tolto gyakorlatilag sosincs kelloen orizve.

[ Szerkesztve ]

(#150871) Integrale válasza b4zsi- (#150857) üzenetére


Integrale
veterán

En megrendeltem a LED-et. Remelem CAN bus kompatibilis, az, hogy a tolatoban nem road legal az izzo, ki veszi eszre? Naponta egyszer tolatok akkor is be a garazsba, vagy eppen onnan ki.

Nem bizom ezekben a kinai retkekben sajnos, haverom vett olyat, mint amit Aggregator linkelt, multheten mentem hozza, hogy ad egyet nekem is, de elotte nezzem meg milyen fenye van. Hat, nem volt semmilyen, mert a foglalatban benne maradt a LED teste, a diodak egyben pedig beesetek a buraba. Mondom koszi, ezt abba a nagy fekete edenybe tedd, kedden ugyis uritik.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#150872) Magnum_ válasza Integrale (#150871) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En olyan emelt fenyereju p21w-ket vettem a hatso lampaba, olyasmit, mint amit b4zsi linkelt, ami ugye fúllegál, de mernek tenni oda ledet is, pont azert, amit irsz.
Egyebkent jobb lett a hatso lampa fenye, a rendszamvilagitassal egyutt, de arrol sajnos nem tudok fotot linkelni, pedig szivesen megmutatnam, nekem nagyon tetszik

I humbly and respectfully decline™

(#150873) Doki16 válasza Integrale (#150871) üzenetére


Doki16
addikt

Vettem ilyen Osram ledet. Nagyon komoly fénye van. Megéri a pénzét, mert minőségi és nem kezd el villogni pár hónap után. Van rendes hűtése. Egy csomó kocsiban lehet látni ezeket a kínai gagyibb ledeket, hogy villognak és bizonyos szegmensek már nem is világítanak. Nagyon gáz :) Ez az Osram meg azért 6 év garis. És a Lumenet olyan cég, hogy szó nélkül cserélni fogja ha elromlik.

Én most egyébként egy ilyet rendeltem a gyári ködlámpa helyére. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#150874) Qru válasza Reggie0 (#150870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen de ha rövidebb ideig van feszültség alatt kisebb is az esélye, hogy bekövetkezik vmi gikszer.

Én nem hagynám rajta egy hétig aztán mindenki azt csinál amit akar. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#150875) Reggie0 válasza Qru (#150874) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert az autok/lakasok sem gyullandak ki olyan surun, szoval nem kell ennyire tulaggodni :) Szuntetmentes tapok is teli van akkuval es kapjak a csepptoltest, megsem langolnak rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#150876) Qru válasza rbalint88 (#150864) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére nekem fekete a lábtér, azzal sokkal élhetőbb. [kép]

#nincsbennetarcsi

(#150877) Gaben92 válasza Csabroncka (#150860) üzenetére


Gaben92
őstag

Én tuti egy Defa onboard töltőt szereltetnék be. Első lökösre a hűtőrácsra felraknak ilyenkor egy csatlakozót és csak be kell dugni. Meg lehet venni hozzá BT-s cuccot ami telefonos app-al vagy pedig egy szivargyújtóba dugható kütyüvel kommunikálva szól ha kellene tölteni.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#150878) barnam_ válasza Integrale (#150871) üzenetére


barnam_
nagyúr

Alapvetően egyetértek veled, ezeket a kínai ledeket szerintem is fenn tartásokkal kell kezelni. Én a legtöbb értékeléssel rendelkezőt szoktam venni, abból is adott esetben több darabot. Tartalék halogén izzót meg úgyis mindig tartok az autóban.
Amúgy nincs rossz fénye ennek, de kicsit szórt, a halogén fénye homogénebb. De cserébe a fényerősség nagyobb, bár kellene egy pontos összehasonlítás egymás után.

(#150879) Szoszo94 válasza Qru (#150876) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nekem bézs, viszont úton a gumiszőnyeg (fekete), tavasszal pedig kap egy gyári fekete szettet. A mostani szerintem a kocsival egyidős, oda is van már a vezetőoldali. Sokkal praktikusabb a fekete, ráadásul ugye az a szín megy is mindenhez :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#150880) Integrale válasza barnam_ (#150878) üzenetére


Integrale
veterán

Csinalok majd, vettem emelt fenyerejut is, aztan megosztom a tapasztalatokat, normal, emelt es LED viszonylatban.

Saint: rendszamtablavilagitast nem birizgalom, semmit sem ledesitek, csak a tolatot, mert az hasznos, egyebkent ragaszkodom a gyari dolgokhoz. Kivancsi lennek a velemenyedre, hogy emelt fenyereju es a LED kozott van e erdemi kulonbseg fenyeroben. Turelmetlen vagyok. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#150881) b4zsi- válasza Integrale (#150880) üzenetére


b4zsi-
őstag

Én is megrendeltem a ledet meg a philips +60%-osat. Kíváncsi leszek melyik milyen.

[ Szerkesztve ]

(#150882) molnarpeter válasza Gaben92 (#150877) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hasonló jutott eszembe nekem is - a C-TEK kínál fixen beépíthető vezetéket gyorscsatival, csak rá kell dugni a töltőt és módot választani.

Másik lehetne egy motoros csepptöltő és egy időzítő, szintén kivezetéssel. Napi fél óra mondjuk, kicsi áram, aliexpressen van olcsón minden.

(#150883) molnarpeter válasza focvis (#150862) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Annyit hozzátennék, hogy részben user error volt, mert ugyanúgy (megtörve) lett a vezeték feltekerve minden alkalommal. Ha hagyja az ember lógni, és csak felcsippent - leszed, drasztikusan kisebb az esélye :) Nekünk mindig vissza volt tekerve hosszában a töltőre, és sokat használtuk. Amennyiben pedig kezdene megtörni a kábel szigetelése, kell bele forrasztani szilikonos újat, onnantól kezdve jóval tartósabb - kár, hogy itt spóroltak. Megvan azóta is, vettem új csipeszeket, működőképes volna, de nem cseréltem még ki a vezetéket :B

[ Szerkesztve ]

(#150884) grizlisandor válasza Doki16 (#150873) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ezen én is gondolkoztam, csak lesz mire költeni a pénzt.

(#150885) Doki16 válasza grizlisandor (#150884) üzenetére


Doki16
addikt

Már régóta szemeztem vele. 30 volt az eredeti ára, most 17777 Ft-ért egész jó. Ennyiért elfognak majd menni a gyári ködlámpák szerintem.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#150886) Magnum_ válasza Integrale (#150880) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Biztos, hogy a led erosebb, mint az emelt fenyereju izzo, bar nekem a masodik led van bent a rendszamnal, elso gyengebb volt.
Tolok egy kepet privatban, jo?

I humbly and respectfully decline™

(#150887) #89309696 válasza Csabroncka (#150860) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem a legjobb az ha havi 1x felteszi egy napra és akkor kb. szinten van. Ennyire gyorsan azért nem merülnek, felesleges folyamatosan rajta hagyni. Én a villanypásztorhoz az akkukat 3 havonta egyszer rakom fel tölteni.

Udvarban van a kocsi? Mert télen -10 fokban nem annyira jó töltőre tenni.

[ Szerkesztve ]

(#150888) tboldi válasza barnam_ (#150859) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az OBD + telefonos app kombóval az a bajom, hogy minden kulcsfordításkor csatlakozni kell, illetve Wi-Fis olvasóm van, úgyhogy addig nincs mobilnet.
A DIY projekttel meg az a bajom, hogy nem tudnám esztétikusra csinálni. Ez a ScanGauge sem feltétlenül az, de azért mégiscsak elegánsabb megoldás. Ha lehetne, akkor ilyet szerelnék be.

(#150861) grizlisandor:
Az UltraGauge-re gondolsz? Ezt két dolog miatt vetettem el: nem tudnám úgy elhelyezni, hogy ne látszódjon a kábel, és nem tetszik az a villogó szívecske a kijelzőn. :D

(#150862) focvis:
Én inkább a NBL-t (utolsó tagmondat). :)

(#150857) b4zsi-:
Tolatólámpában én kipróbáltam a 2 "csúcsot", a Philips és az Osram legdrágább izzóit (utóbbi ugyanaz, amit te is linkeltél, csak W21W foglalattal). [link]
Igazából nem látok jobban hátra velük, mert a lámpa/foncsor kialakítása miatt lefelé nemigen jut fény, de ettől még nálad működhet. :)

[ Szerkesztve ]

(#150889) Qru válasza Szoszo94 (#150879) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy nem élem a világos belsőt, nekem csak nyűg a kényesége miatt. De használt autónál azt kapod amit az első tulaj rendelt. :D

#nincsbennetarcsi

(#150890) #89309696


#89309696
törölt tag

Honnan ismerni fel, ha szálszakadt egy gumi? Cégnél állítólag az egyik téli szálszakadt és feldobták a nyári kopott mintájú pótkereket addig. Én ezzel nem fogok közlekedni így az biztos, rakom vissza a téligumit rá, ha szálszakadt, ha nem. Én akárhogy nézem se az oldalain, se a felületén nem látok dudorodást, még a legenyhébb formában se, ha megpörgetem egy rúdon tökéletesen egyenesen futnak az oldalai és a felülete is.
Lehet, hogy tényleg az, és én nem látom csak, de ettől még nem fogok egy nyárigumis pótketékkel közlekedni.

[ Szerkesztve ]

(#150891) molnarpeter válasza #89309696 (#150890) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor dobd fel hátra, és figyelgesd :) Lehet, hogy elhagyott egy súlyt és üt, vagy ilyesmi.

(#150892) #89309696 válasza molnarpeter (#150891) üzenetére


#89309696
törölt tag

Súlyt megnéztem, nem látni, hogy leesett volna. Annak van nyoma, nincs agyonpucolva a felni. :D

(#150893) MasterMark válasza freeknight (#150868) üzenetére


MasterMark
titán

Projektoros lámpában ha jó helyen van a led, akkor nincs gond.

rbalint88: Nem a kosszal van gond, hanem azt nem szeretném, hogy a szövet beszívja a vizet amit a cipővel bevisz az ember.
Miért nem lehet tisztítani, mi a gond? Gumiból van, kidobom a mosóba és rámegyek a magasnyomásúval.

Switch Tax

(#150894) grizlisandor válasza tboldi (#150888) üzenetére


grizlisandor
addikt

CANchecked-re gondoltam, de az 400 Euro. ;]

[ Szerkesztve ]

(#150895) Szoszo94 válasza Qru (#150889) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nincs gyerek, párommal odafigyelünk be- és kiszállásnál, utas ritkán van és ha van is, látja, hogy kényes szín és vigyáz :D
Vicces, de a Passat belsejét legalább kétszer ennyiszer tisztítottam, mert arra nem figyeltem oda. Ebből a szempontból még jobb is a világos belső :DDD
A faceliftes törtfehér/szürke belső lenne ami igazán tetszene, de ez az alcantara sem rossz, sima fekete bőrre nem cserélném le :B

Viszont azt még mindig tartom, hogy a szőnyeg minden esetben lehetne fekete. Arra nem tudsz úgy vigyázni, hacsak nem váltócipőt tartasz és zacskókat a koszos cipődnek. És akkor is csak a vezetőoldalit tudod kímélni.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#150896) #89309696 válasza #89309696 (#150892) üzenetére


#89309696
törölt tag

Visszaraktam a télit, mivel reggelre már ónos esőt mondanak, meg havat. Nem tudom ki nézte meg, de úgy rá voltak tépve a csavarok, hogy lábbal tudtam csak lerúgni. Nagyon biztosra ment mindenesetre, nehogy leessen.

[ Szerkesztve ]

(#150897) Magnum_


Magnum_
nagyúr

FB-on megy most egy poszt, egy felhasznalo vette a Leaf2-t kb 1 eve (tudjatok, egesz jo finanszorozasi konstrukcio volt ra), az a poszt lenyege, hogy 35k km-en annyi penzt sporolt, hogy vett valami macbook prot, es feltette a videot, ahogy kicsomagolja es hogy ne ketelkedjen senki, ingyen toltikezes=macbook.pro
A matek alapja az, hogy 300m-re van tole egy emobi.
Ami fizetos lesz. Tehat az otthontoltessel jobban fog jarni.
Vagyis jarna, o maga irta, hogy a 7.emeletrol nem er le a hosszabbito.

En vagyok helikopater, vagy tenyleg nem gondolkodnak az emberek?

I humbly and respectfully decline™

(#150898) #89309696 válasza Magnum_ (#150897) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem gondolkodnak. Sokakból hiányzik egy egészséges, természetes gondolkozási rendszer.

Már többen kérdezték tőlem, hogy elterjedt a híre eladom az autót, mit néztem ki? Mondom semmit, mert nincs értelme amíg nincs eladva. Deháthogyazhogyan. Mondom mit? Mit nézzek, ha lehet a kocsimat csak két hónap múlva viszik el? Akármit nézek addigra eladják, majd akkor mikor a pénz a kezemben van eldöntöm mit akarok. Vagy mit nem. Meg mi lesz épp. Használt autó az nem olyan, mint kiflit venni a boltban, hogy holnap is lesz ugyanolyan ugyanannyiért. Én azt hittem ez logikus.

[ Szerkesztve ]

(#150899) focvis válasza tboldi (#150888) üzenetére


focvis
veterán

+ freeknight
Köszönöm, jó tudni! :R Azt gondoltam, hogy egy Osram csak jó lehet.
Különösebben nem fenyeget a veszély, eleve olyan autót veszek ami min. xenonos; de pl. Golf 7-ben a xenon is elég karcsú, annál felmerült bennem, hogy kiváltom vmi kínai LED-del (mert D3S foglalattal csak ők gyártanak retrofit LED-et).

(#150900) Magnum_ válasza #89309696 (#150898) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezekre az esetkre vannak a kovetkezo szovegek:
Areses, -250.000Ft, ameddig a kiszemelt megvan!
:DDD

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.