Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150551) Doki16 válasza Magnum_ (#150547) üzenetére


Doki16
addikt

Így is már egy hónapja ki akartam takarítani és legalább lefényképezni. Végre sikerült pár órát szakítanom rá.

Nem szeretem a kocsit. Nem jön be annyira. Egyáltalán nem vagyok SUV-os ember. Meg az egész kocsi gagyi számomra. Előtte is tudtam, hogy az, de így élve jobban kijött.
Amúgy semmi baja nincs, rendkívül megbízható és teljesít mindent amit ígér. Rendben van a hatótáv is, sőt még a fogyasztás is. De tele van számomra idegesítő japán hülyeségekkel.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#150552) tboldi válasza Tsebacsi (#150542) üzenetére


tboldi
nagyúr

Még mindig jobb, mint a Jazz. Ott csak egy kék “C” betű világít, amíg nem melegszik fel 53 fokra. Hogy utána mikor éri el az üzemi 83-85-öt, az rejtély. :D

[ Szerkesztve ]

(#150553) Tsebacsi válasza Doki16 (#150551) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mi lesz a kövi??? :))

(#150552) tboldi: Civicnél se volt sok értelme, akkor vettem észre, hogy fogyott víz, mikor télen nem fűtött az autó hegyről lefelé jövet :DDD

(#150554) Saint_ : Pedig engem nagyon elcsábítana az új Plug-in RAV4 azzal a 300 pacival, végre a kinézete is jó lett, belül elviselem, a teljesítmény meg Jeeeee :DD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#150554) Magnum_ válasza Doki16 (#150551) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezt tokeletesen megertem.

Mi a terv?
(En mindig mondom, hogy nemet autot kell venni :D )

Tse: A fordod utan megertelek :P
Amugy en is elfogadnek olyan rav4et. Penzt nem adnek erte.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#150555) Qru válasza Reggie0 (#150541) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikor jöttünk haza a tengeren túlról, engem simán beküldött a testszkennerbe az immigration officer. Azok nem sz@roznak.

Tsebacsi: VW is ilyen, 75 és 115 fok között fixen 90-et mutat a mutató. Ennyi erővel el is hagyhatták volna... :(

#nincsbennetarcsi

(#150556) Doki16 válasza Tsebacsi (#150553) üzenetére


Doki16
addikt

Elképzelésem sincs. Most egyelőre ez menjen el és utána ráérek nézelődni. De idén már nem állok neki árulni szerintem. Most decemberre túlságosan nagyon kell kocsi.
Az új RAV4-et én is eltudnám képzelni, de biztos vagyok benne, hogy nagyon drága lesz. Corolla TS hibrid mondjuk jobban érdekel, de még az is túl drága nekem. Mindenképpen valami villanyos kell, mert rájöttem, hogy ez nagyon nagy könnyedség nekem arra amire használom.

(#150554)Saint_: Németek közül a GTE jöhetne csak szóba. Azok tudják az elvárt szintet amit akarok, csak sokkal drágább fenntartás mellett. Opel Ampera mozgat még mindig, csak azok már 2012-es évjáratúak. 13-as ritka és drága 14-es meg nincs is. Félek, hogy később nehéz lenne eladni őket. Úgyhogy egyelőre úgy néz ki megint az Auris hibrid lenne a megoldás. Idáig az volt a legtökéletesebb autóm.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#150557) Magnum_ válasza Doki16 (#150556) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyebkent nem lesz nehez eladni amperat kesobb sem, ha rendben van. A formaja a mai napig jo szerintem.
De meg mindig magas az aruk.

En sem adtam volna el, ha...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#150558) EQMontoya válasza Reggie0 (#150543) üzenetére


EQMontoya
veterán

En egy legkurtot szeretnek.

Doki16: ha eleg egy szedan, akkor IS300H. Nagyon mas vilag, mint az Auris. Persze 6-7M hasznaltan.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#150559) Kickass válasza #89309696 (#150537) üzenetére


Kickass
őstag

De volt, csak mar kikoptak, C4 A6-ban. Volt is egy ilyen a Tc-n anno talan a Rulettkerekben.

gzbotii: Nem VW volt a Volvokban, Volvo volt a VW-ben.

[ Szerkesztve ]

(#150560) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A mémek azok jönnek, a negatív reklám is reklám :D

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#150561) focvis válasza Doki16 (#150556) üzenetére


focvis
veterán

Javaslat:
- Adom a V60-at (+ $).
- Kapom a Passat GTE-t.
- Szülőké az Outlander.

Mindenki happy!(?) :D

[ Szerkesztve ]

(#150562) xEon1337 válasza Tsebacsi (#150542) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem a C30-ban, ha motorfékkel legurultam Budakesziről jövet fentről egészen a Hűvösvölgyi útig, akkor képes volt télen visszaállni a mutató középállásból majdnem a nullára. :)

Más: bő egy hónapja használom az 1.6 dízel C4 Picassot és hibátlan. Oké, a fedélzeti rendszer lehetne gyorsabb az indítás után, de legalább van benne Android Auto. Kényelmes, dízelsége miatt van nyomatéka, pályán 150-es utazót viszi, felette már szenvedős. Jó móka a fej fölé érő szélvédő és hogy a C30 után ebbe már rendesen lehet pakolni, asszony ki is használja. :D Van holttérfigyelő is, de azt nem értem, hogy ennek ellenére miért nem aszférikus a külső tükör?! Azért a saját szememben jobban bíznék. A kanyarkövető xenon meg a mai mátrix LED-es világban megmosolyogtató. :)

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#150563) molnarpeter válasza Kickass (#150559) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

"This 2.5-litre inline five engine (R5), wholly designed and developed by Audi, was the first Turbocharged Direct Injection (TDI) diesel engine in 1989, initially used in the Audi 100. This engine was also used in some Volvo Cars models in the 1990s." [link]

(#150564) Cifu válasza kisza25 (#150560) üzenetére


Cifu
nagyúr

A rozsdásodó rozsdamentes acél autó... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#150565) máyköl válasza Doki16 (#150551) üzenetére


máyköl
veterán

Hm. Tetszik az oszinteseged. :)
Tesomnak ugyanez van, meg a szin is stimmel. O teljesen oda van erte, nekem nagyon nem tetszett. Kivulrol egyebkent szerintem szep az auto, a SUV ellenere is, de belulrol azok a kopogos muanyagok... Mikor eloszor becsuktam az ajtot nem akartam elhinni, mintha nem lenne benne anyag. V60 teljesen mas kavehaz, en a helyedben beleugranek.

(#150566) Kickass válasza focvis (#150561) üzenetére


Kickass
őstag

Szerintem mar megy otthon naluk a matek. :D

molnarpeter: mea culpa :B

(#150567) Doki16 válasza Magnum_ (#150557) üzenetére


Doki16
addikt

Formája a mai napig tetszik nekem, tök jól mutat még mindig a Szilicium völgyben :)

(#150558)EQMontoya: Engem csak a technika érdekel. Az Auris már tökéletesen kiszolgált felszereltségi és kényelmi szinten. Mondjuk tény ami tény, szép ez Lexus, de sajnos ezeknél a ceruza is vastagabban fogy.

(#150561)focvis: Nincs az a pénz szerintem amiét most megválna édesapám a GTE-től. :) Pláne nem ülne bele utána a sokkal "bénább" Outlanderbe :D

(#150565)máyköl: Kívülről még én is csak csak megvagyok vele. De a belseje nagyon nem egy 15 milliós autó belseje. Azt hittem megtudok vele barátkozni, de nem fér be sehogy sem az ingerküszöböm alá. Egyébként van egy dolog ami rendkívül bosszant. Mégpedig, hogy nem fértek bele az automata elektromos ablakok. Nem néztem utána, mert fel se merült bennem, hogy ilyeneket kihagynak belőle.
V60 nagyon bejön, mind kívül mind belül. De amiért nem azt vettem azt már kifejtettem korábban is. Sokkal költségesebb a fenntartása mint a Mitsu. A másik meg, hogy én kis távokat megyek és sokat. Ha lemerül akkor is kis távok lesznek és sok. Az Outlander motorja meg erre lett kitalálva. Városban soha nem hajt csak elvan magában és tölt.
Tesódnak mi tetszik benne annyira? Én is azért ugrottam bele, mert mindenki áradozott róla a csoportban, hogy mennyire jó kocsi. Aztán közben meg egy Colt/ASX szintjén mozog belső térben.

(#150566)Kickass: Az a GTE maximum hozzám fog átvándorolni, ha 2-3 év múlva megveszik szüleimnek az első elektromost :) Jó vétel volt a Passat. És pont nagyon jól is jött, mert minden nap megy vele apum napi 2x15 km-t.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#150568) kisza25 válasza Cifu (#150564) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

meg a törhetetlen betört üveg is ott díszeleg :DDD

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#150569) Tsebacsi válasza kisza25 (#150560) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez kész ezen visítottam :DDD :C

(#150562) xEon1337: Igen? Nem volt abban is kevés a víz? ;]
A Picasso-hoz még1x gratu, és tuti fain a nagy méret, kényelem és a dízel, nameg a nagy panoráma szélvédő az nekem is tetszett, mikor fenékpróba volt egy BNV-s vásár alkalmával. A sportautós bunkerfeeling egyre kevésbé jön be.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#150570) Szoszo94 válasza Qru (#150549) üzenetére


Szoszo94
őstag

Na erre nem gondoltam, és így már értelmet nyer a közel egy millás futás egy benzintemetővel :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#150571) Doki16


Doki16
addikt

Amúgy lehet hülyének néztek, de most a legnagyobb vágyam az, hogy beleüljek egy Tekna Nissan Leaf 2-be :)

A Kia Niro EV meg a legnagyobb álmom egyelőre.

Annyira bejött az elektromos hajtáslánc, hogy ez való nekem egyértelműen. Még ebbe a 30 km-be is sokszor beleférek, ha lenne a 200km az már maga lenne a Kánaán. CSak hát a legolcsóbb EV is 9 felett van.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#150572) Reggie0 válasza Doki16 (#150571) üzenetére


Reggie0
félisten

Az lenne az igazi poen, ha lehetne EV-re csapot rakni es feltolteni a troli felsovezetekrol :D

(#150573) Magnum_ válasza Doki16 (#150571) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link] leaf2-vel kapcs. ezt fenntartom, azzal, hogy nekem egy kis varosi EV fog kelleni (vagyis a kisfelesegmnek)

I humbly and respectfully decline™

(#150574) dj79 válasza Doki16 (#150571) üzenetére


dj79
senior tag

Vegyél egy citigo-t, jól jönnének a tapasztalatok :DDD

(#150575) máyköl válasza Doki16 (#150567) üzenetére


máyköl
veterán

Nem tudom, nem igazán akartam belemenni, de élmény volt visszaülnöm a 159 -be az Outlander után. Egyébként is messze áll tőlem a Phev/Hibrid/Villany világ, mondjuk a te hozzászólásaid mindig elolvasom, mert értelmesen tudsz róla írni, de Handras kissé megútáltatta velem. V60 PHEV -t mondjuk vennék, de felment az áruk, akkor már inkább Giulia. :)

(#150576) máyköl válasza Magnum_ (#150573) üzenetére


máyköl
veterán

ID.3

[ Szerkesztve ]

(#150577) MunezXBK válasza Qru (#150555) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Enyémben nincs is. :D

(#150578) Magnum_ válasza máyköl (#150576) üzenetére


Magnum_
nagyúr

2 milliobol max.
Meg 1 evig legalabb szerencsere nincs aktualitasa.
Szerintem E46 is marad tovabb emiatt, 99%, hogy elobb fog kelleni az auto kisfelesegnek.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#150579) EQMontoya válasza Doki16 (#150567) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vastagabban kb akkor fog, ha osszetorod.
Marmint azon felul motorolaj, szurok (nem draga), illetve fektarcsa, fekbetet (szokoevente egyszer).

Same rules apply!

(#150580) Doki16 válasza Reggie0 (#150572) üzenetére


Doki16
addikt

Dunaújvárosban sok hasznát nem venném. Itt még a közvilágításra se jut áram :D

(#150573 Saint_: Egyet értek veled. Ami a szintet hozza az a GTE. Igazi jó Passat. A Leaf elég purítán, de a technológia miatt szemet tudnék hunyni felette. Múltkor Egy srác Tekna felszereltségű autóval töltött mellettem és lég jól nézett ki. Már megüti a szintet amit elfogadok :)

(#150574)dj79: Egészen 15 másodpercig el is gondolkoztam rajta. És akkor ránéztem a ledöntött fullra pakolt autóm csomagtartójára és rájöttem, hogy a Citigoba egy roller se férne már bele. Rendszeresen megyek úgy, hogy két roller kocsiban és nagy bevásárlás. Leafes emberkével beszélve, ő még éppen megtudja oldani két rollerrel.

(#150575)máyköl: Köszönöm, ez jól esik :) Próbálok objektív maradni. De én is bármikor eladnám magam a teslának :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#150581) molnarpeter válasza máyköl (#150565) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Passat még egy kicsivel jobb is kidolgozást tekintve, mint a V60, de árat és összkerékhajtást figyelembe véve nagyon jó csomag a Volvo :K

(#150582) Doki16 válasza molnarpeter (#150581) üzenetére


Doki16
addikt

A Passatnak van egy nagy előnye az összes PHEV-hez képest, hogy a legerősebb villanymotort kapta és padlogázra sem kapcsol be a benzinmotort. Erre régebben csak az Ampera (nem PHEV) volt képest. Azóta is kickdownra mind indítja a belső égésűt.

De árban valóban alatta van elég rendesen, bár az utóbbi időben főleg a TC cikk után szépen mennek fel a V60 D6 árak.

Amúgy ha választanom kellene, mert tegyük fel egy árban vannak akkor a VW mellett tenném le a voksom jelenleg. Fogyasztásban egyformák, de a GTE már sok modern extrát megkapott. És gyerekek, az a fullos elektromos masszás ülés valami szenzációs :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#150583) Integrale válasza molnarpeter (#150563) üzenetére


Integrale
veterán

Az ujabb 2.5 TD-rol jut eszembe. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#150584) focvis válasza EQMontoya (#150579) üzenetére


focvis
veterán

Mi a volvon 201830 km-nél cseréltük az első fékbetéteket, a tárcsa maradt; Rob szerint ezek még a gyári első-szerelésű alkatrészek, ahogy a komplett hátsó fék is.

(#150585) focvis válasza Doki16 (#150582) üzenetére


focvis
veterán

+(#150581) molnarpeter

Most kivárok 1-2 hónapot, hogyan alakulnak a dolgaim; addig nem ugrálok autó kérdésben. Megint találtam egy jó szett felnit, azt se akaródzik megvenni. Dög nehéz gép; túl fiatal vagyok hozzá. :D
OK, tényleg AWD, csak még egyszer sem volt rá szükségem. :N Talán a jövő héten jól jöhet.

Kéne egy fehér GTE/GTI.

(#150586) EQMontoya válasza focvis (#150584) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pont tegnap ecseteltem valakinek, hogy eletromosnal mennyire nem fogy a fek.
Ha annyiba kerulne, mint az USA-ban (es esetleg en is tobbet mennek kicsit evente), akkor siman elgondolkodnek egy sima RWD Model3-on.

Same rules apply!

(#150587) Reggie0 válasza EQMontoya (#150586) üzenetére


Reggie0
félisten

Retarder kene a szemelyautokba is :)

(#150588) focvis válasza EQMontoya (#150586) üzenetére


focvis
veterán

Egy frankó 3 éves Model 3 is kéne. :K Perfomance

(#150589) tboldi válasza Doki16 (#150540) üzenetére


tboldi
nagyúr

Véletlenül rányomtam arra, hogy “megjelenítés az albumok között”, úgyhogy ne lepődj meg, ha találkozol a nevemmel. :D :R

szerk.: Elvileg sikerült kilépnem.

[ Szerkesztve ]

(#150590) Qru válasza Magnum_ (#150573) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Leaf2 nekem is csalódás volt, annyira puruttya belül. :(

#nincsbennetarcsi

(#150591) EQMontoya válasza focvis (#150588) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, de nem 12M-ert :D

Jelenleg kb. 400.000Ft-ot toltok az IS-be evente. (mondjuk 4000Ft/100km benzinkoltseggel szamolva). Nagyjabol mindent tud, amire szuksegem van (eleg lo, amivel boven kenyelmesen lehet 4 emberrel is kozlekedni, jol pakolhato, vezetni is jo, megbizhato)

Szoval max akkor jarnek eletromossal, ha legalabb annyi felteheto rola, hogy az arkulonbozet mondjuk 10 ev alatt megterul. Ezt optimistan szamoljuk ugy, hogy ingyen van a villany.
Nyilvan a fenntartasa is olcsobb lesz valamivel, szoval legyen evi 500k a kulonbseg. De meg igy se jon ki a matek.

Same rules apply!

(#150592) Pttypang válasza focvis (#150548) üzenetére


Pttypang
veterán

Latod, a twingoban nincs viszhofokjelzo, mennyivel boldogabbb vele mindenki ;]

Everybody lies.

(#150593) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy úgy néz ki, hogy haldoklik az akksim. 2013 évjáratú, 1.6 Diesel, Start/stop Ford Focus kombiról van szó.
Amikor beülök, és indítanék, úgy villog a műszerfal és a lámpa mint egy karácsonyfa égősor, plusz már tegnap se úgy indult mint ezelőtt.

Milyen akksit ajánlotok bele? Vagy csak bemegyek az autósboltba, és megmondom milyen kocsim van, és adnak egy hozzávalót? Vagy a gyáriját kellene venni hozzá?

A következő cimke található az én akksimon: [kép]

Előre is köszönöm a segítséget!

(#150594) focvis válasza EQMontoya (#150591) üzenetére


focvis
veterán

Én 10-re gondoltam. A matekkal nem foglalkoztam, mert 3,3-at gyorsul. Basta. :D

(#150592) Crytec210 Volvo PHEV-ben sincs; ezért a kilométereket nézem; 20 km után minden padlógázbiztos.

(#150595) Cifu válasza szotyika77 (#150593) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megnézheted például [ezen az oldalon].
Amúgy ha van bevált autószerelőd, akkor kérdezd meg, mikor és mennyiért vállalná a cserét, lehet egyszerűbben megúszod.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#150596) EQMontoya válasza focvis (#150594) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ja, de az a verzió 20M :))

Same rules apply!

(#150597) Qru válasza Cifu (#150595) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kíváncsiságból ránéztem és Alphaline akksit hoz az enyémhez, az vajon milyen minőséget képvisel?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#150598) EQMontoya válasza Qru (#150597) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azt nem tudom, de horror draganak tunik. Az MX5-hoz hozott 37k-ert akkut (45Ah), ami eleg durvan rablas.

Same rules apply!

(#150599) Cifu válasza Qru (#150597) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Panos englezos cég "prémium" márkája, hogy ez mit jelent, nem tudom... :DDD

Nézz körül az AkkuTop-nál is esetleg.
Csak ott tudni kell a típust, teljesítményt, stb. Az első link abban segít, hogy autó alapján megmondja, milyen aksi jó neked....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#150600) tboldi válasza Pttypang (#150592) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazz-ben sincs, ahogy 10h körül írtam is, csak egy kis kék “C” betűs lámpácska, meg egy piros “H”. Egy ideig nézegettem OBD-n a konkrét fokokat, de egy, a francnak van kedve minden elindulás után a kapcsolódással vacakolni telefonon, és kettő, tudom, hogy a városban max. 6 km-t megtéve úgy sem melegszik be rendesen. :D

Kéne egy Ultragauge, vagy ScanGauge 2, csak ne lennének ilyen drágák...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.