Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149101) Doki16 válasza BigBlackDog (#149100) üzenetére


Doki16
addikt

Pont azért van pénzem mert dolgozom, legalább az árammal lehúzom a céget még pluszba :D

A vásárolgatással egyet értek, ott kő kövön nem marad ha az asszony beszabadul. Nincs az az ingyen töltés amivel jól jön ki valaki :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#149102) focvis válasza Doki16 (#149098) üzenetére


focvis
veterán

Neked van gyorstöltőd (Chademo) is? Francba, az enyém max. 3,7 kW-tal tankolható.

(#149103) gzbotii


gzbotii
veterán

Ugye jól gondolom, hogy ezt itt meg lehet bontani és lehet bele desztillált vizet önteni? (Tippre azt mondanám, hogy a kupakokat fel lehet nyitni roncsolás nélkül).

Ha jól tudom, pl benzinkúton kapható sima desztvíz is jó bele - valaki megerősítené? Addig kell töltetni, hogy ellepje az akkucellák ólomlemezeit, az megvan.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#149104) Integrale válasza tboy93 (#149090) üzenetére


Integrale
veterán

A bajuszkapcsolo tipushiba sajnos. A futoventillator meg jo? Az tonkre szokott menni, GM... Valto a hires Opeltol szarmazo, koztudottan szar M32, valoszinuleg mar fel kellene ujitani.

"Bad reklám is reklám too"

(#149105) molnarpeter válasza gzbotii (#149103) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

CTEK topikba nézz be esetleg, ott sokan, sokféle kupakot kiszedtek már.
Szerintem jó lesz bármilyen desztvíz.

[ Szerkesztve ]

(#149106) molnarpeter válasza Integrale (#149104) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Venti szerintem gyakran kontaktos is, múltkor olvastam, hogy valakinek nem működött, kesztyűtartó alatt lábbal rásegített, és megjavult :DDD Váltó meg ha még használható, egy olajcsere, vagy legalábbis plusz olaj rátöltés nem ártana szerintem, hátha kicsit ki lehet tolni az élettartamát. Nekem is meg kéne néznem, M32 vagy F40 van-e benne, kapcsolási érzettel meg vagyok elégedve (1.3 Mjet, 6M).

[ Szerkesztve ]

(#149107) gzbotii válasza molnarpeter (#149105) üzenetére


gzbotii
veterán

Írtam oda is. Kösz

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#149108) Doki16 válasza focvis (#149102) üzenetére


Doki16
addikt

Van, de inkább nem használom, mert az amúgy is gyorsan romló akkumulátor zuhanni kezdeni. Én is csak sima 2,3-ról és 3,7-ről töltöm mindig. Chademo-n tudna 22kW-ot. Fél óra alatt fel lehet tolni 80%-ra. Tovább nem is lehet.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#149109) MunezXBK válasza Doki16 (#149098) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Cserébe ( ha jól tudom ) Amperán sikerült hatótávot növelni, akkucsere nélkül.

(#149110) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Erdekes ez az otthoni autoszerelesrol szolo cikk. A topik tapasztalatai alapjan szerintem ennek leginkabb nem penzugyi okai vannak, hanem az, hogy annyi pek van, hogy csomo dolgot jobb, ha magamnak megcsinalok.

Same rules apply!

(#149111) Magnum_ válasza Doki16 (#149098) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Easy, csak szivom a vered :-)))

Roller kellene nekem is

I humbly and respectfully decline™

(#149112) Integrale válasza molnarpeter (#149106) üzenetére


Integrale
veterán

A tultoltest nagyon ajanljak, bar az alulmeretezett csapagyak nem javulnak meg tole. 2011-ben valtoztattak a valton, illetve a Fiat el is hagyta szerencsere, es visszatert a sajatokhoz C514.6 neven asszem.

"Bad reklám is reklám too"

(#149113) dj79 válasza EQMontoya (#149110) üzenetére


dj79
senior tag

Valahogy így. A jó szagembörök pedig drágák / nem tudnak időpontot adni / nem vállalják.
Fékbe és futóműbe soha nem piszkálnék bele, de a korábbi autókon megcsináltam pár dolgot, általában időhiány miatt.
Mondjuk volt egyszer olyan gondom is, hogy csak márkaszerviz vállalta volna 3 héttel későbbre, 84e anyagár, 132e munkadíjon, merthogy ez annnnnnnyyyyyyyyira speciálisan hatalmas, óriási nagy munka, hogy 8 óra kell rá két embernek.
Ja. 5 óra alatt végeztem vele, alap szerszámokkal, 25e anyagárban, ugyanazzal a gyári alkatrésszel.
Köszi márkaszerviz mégegyszer.

(#149114) Doki16 válasza Magnum_ (#149111) üzenetére


Doki16
addikt

Gondoltam :)

Baromi jó cucc egyébként a roller. Elképesztően lustának érzem magam amikor azon száguldva megyek a boltba vagy a töltőre, de akkor is annyira jó :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#149115) brumi1024 válasza EQMontoya (#149093) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez konkrétan Erdogan és a rakpartlezárásos balesetes ~130km ingázás, szóval elég worst case város, igen.

[ Szerkesztve ]

(#149116) EQMontoya válasza dj79 (#149113) üzenetére


EQMontoya
veterán

Na igen, az idopont a masik. Hutofolyadek cserejet jovo hetre tudta volna vallalni barki. Megcsinaltam aznap este magamnak. Masfel ora lett a szereldmagadban, mert nagyon sokaig folyt kifele. :D

Same rules apply!

(#149117) dj79 válasza EQMontoya (#149116) üzenetére


dj79
senior tag

Tavaly december elején az utastéri fűtőmotor elment nyaralni a megane 2-ben, ez a leírt összegért január elején tudták volna vállalni....
Nyilván örültem, decemberben ritkán párásodik az utastér, továbbá a lehellet sem szokott ráfagyni az ablakra.
Kérdeztem a munkafelvevőt, hogy hámostakkómivan, mondta, hogy annyi munkájuk van a márkaszervizben, hogy 3-4 hétre elő vannak jegyezve, szerinte addig így ne használjam a kocsit.
Mondomkösziviszlát.

Hazaér, jutub videó keresés, megnézés háromszor, Bárdiba befutottam, megvettem a fűtőmotort meg az előtétellenállást. Másnap reggel beálltam a fűtött helyszínre (munkahelyem pincéje), műszerfal alját, pedálsort lebontottam, kijátszottam a régi fűtőmotort, utána háromszor vissza (nagy a hely), hogy ne törjem össze az újat. Vidám anyázás közepette helyére tettem az újat, ellenállást kicseréltem, teszt, utána mindenvissza, öröm-boldogság.
Való igaz, megküzdöttem vele, de kezdtem érteni, hogy miért van ennyi elhanyagolt használtautó (csakeznemműködik, csakpárezerajavítás). Egyszerűen rengeteg embernek hiányzik az a pici műszaki érzék, hogy bármi apróságnak neki merjen állni, pl izzócsere, ablaktörlő lapát cseréje, aztán vagy van pénze szerelőre, vagy pedig jólvanazúgy.

[ Szerkesztve ]

(#149118) molnarpeter válasza Integrale (#149112) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2008-as, szóval nincs mese, meg kell nézzem már, melyik van benne - az F40 az jó, vagy kevésbé rossz? :D Ha meg M32, sürgősen olajat cserélek 3 literrel :R

[ Szerkesztve ]

(#149119) molnarpeter válasza EQMontoya (#149116) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én múltkor szervó folyadékot cseréltem a Golfban, egyrészt, mert hűtő cserekor meg lett bontva, és után kellett volna tölteni, másrészt pedig 300 ezret elkerülte nemrég. Konkrétan egy fogó volt az összes szerszám szükséglet, és megspóroltam a szerelő oda-vissza utat időben és pénzben :)

(#149120) kisza25 válasza BigBlackDog (#149100) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#149121) MasterMark válasza dj79 (#149113) üzenetére


MasterMark
titán

Nem rég szedtem szét a féket, és amellett, hogy rosszul volt beillesztve a fékbetét, az alsó vezetőszár fixre be volt rohadva. Pedig a tárcsa és a betét is új, nem hiszem el, hogy nem vették észre amikor csinálták.

Youtube-n meg láttunk rá példát, hogy kormányműnél a szerviz a jobb oldali összekötőt rakta bal oldalra, és fordítva.

Szóval nem kell ezektől se félni, egy rugó vagy gátló csere nem nagy dolog. A lényeg hogy ha futóműhöz nyúl az ember akkor futóműbeállítás, ha meg a fékhez akkor le kell méretni utána és ennyi.

Switch Tax

(#149122) focvis válasza molnarpeter (#149118) üzenetére


focvis
veterán

Te Peti!
Mit csináltál a Golf SDI-vel? Gyanús óracsoport van benne, ezek után belefabrikáltad még a General Motors M32-es váltóját is? :Y

A F40 az rendes Opel váltó, ahol a 40-es szám azt jelöli, hogy ~ 400 Nm nyomatékra tervezték. A kedvenc chipszes (200 / 430) Vectrámra 210 000 km-ig láttam rá, gond nélkül tette a dolgát.

(#149123) tboy93 válasza Integrale (#149104) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fűtés meg OK, szervo volt nemreg javitva, random elment a kanyarban :(

(#149124) tboy93 válasza molnarpeter (#149106) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem akados, nem az a gond, hanem egyszerűen takony az a váltó. Hosszan jar es nem pontos.

(#149125) tboy93


tboy93
nagyúr

Masik, probaltam este tolteni az akkujat a lidlis toltovel, radugtam a +/- csatit az akkura közvetlen, bedugtam a toltot, de csak annyit irt ki hogy error es nem toltott semmit. Nem jottem ra hogy miert. Nem tunik halottnak az akku, csak fel evet allt kb, gondoltam feltoltom rendesen.

(#149126) molnarpeter válasza focvis (#149122) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kicsit átírtam ceruzával a forgalmit 6 évvel FIATalabbra meg lesíkoltattam pár centit a blokkból, aztán 1.3 lett ;] Közben lett pár elektronikai nyűg, csomagtartó is összement, biztos ezek a hidegek... mondjuk valami adásvételit is dobtak utánam :F

Köszi az infót - sajnos ha most néznék alá, nem úsznám meg szárazon ebben az esőben :DDD

(#149127) focvis válasza molnarpeter (#149126) üzenetére


focvis
veterán

Érdekes sztori, de jól hangzik! :)

(#149128) tboldi


tboldi
nagyúr

Mosonmagyaróvár elesett, pedig nincs itt semmilyen elnök, csak esik az eső... :U

(#149129) Reggie0 válasza tboldi (#149128) üzenetére


Reggie0
félisten

Bp is, es az autopalya is. Sokan azt hiszik, hogy a belso sav 110-re csokkent az eso miatt.

(#149130) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Bp is, botrany.

I humbly and respectfully decline™

(#149131) molnarpeter válasza Magnum_ (#149130) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

M3 bevezetőn diagoltam, második körben inkább lefordultam :DDD

(#149132) Magnum_ válasza molnarpeter (#149131) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Megnezek ma egy felnit, de mondtam az eladonak, hogy csak 19.00 utan megyek, pedig kozel van

I humbly and respectfully decline™

(#149133) tboldi válasza Reggie0 (#149129) üzenetére


tboldi
nagyúr

Örültem volna, ha itt is csak 20-szal csökkent volna a sebesség. Az indokolatlan udvariaskodásoktól meg a falra tetőkárpitra tudtam volna mászni.

(#149134) EQMontoya válasza tboldi (#149133) üzenetére


EQMontoya
veterán

Neked nem nagy kunszt, amugy is a tetokarpitig ersz :P

Same rules apply!

(#149135) tboldi válasza EQMontoya (#149134) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D

Legalább volt alkalmam tesztelgetni a nedves tapadást. Jobb lett így, hogy meg lettek cserélve az első kerekek a hátsókkal, most már csak alig-alig kapar el a CC+ a kereszteződésből való kiszlisszanásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#149136) barnam_ válasza Magnum_ (#149130) üzenetére


barnam_
nagyúr

botrány volt valóban, pedig 15:45-kor indultam :(
holnap kialszom magam és hajrá BKV :D

Más:
ADAC téligumi teszt 2019

(#149137) rbalint88 válasza barnam_ (#149136) üzenetére


rbalint88
addikt

Tegnap a tulora miatt lehetett jol haladni, ma meg amugy. Neha nyaron se jon ossze a 40p koruli hazaeres, most meg siman, pedig a repuloter fele mentem es kiraktam a kollegat az ormezoi/kelenfoldi buszpalyaudvarnal.

(#149138) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ilyenkor nyugtázom, milyen jó is vidéken lakni :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#149139) tboldi válasza kisza25 (#149138) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is vidéken lakom, he'! Oszt' mégis szar a közlekedés. :D

(#149140) Saccco válasza tboldi (#149139) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem jó vidék.

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#149141) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Ha már mindenki dugóban ül, akkor közérdekű közlemény: vettem valamiKet. Kivételesen mindkettőnek van kereke, nem alkatrész :DDD

(#149142) MunezXBK válasza molnarpeter (#149141) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2 talicskát?

;]

(#149143) tboldi válasza Saccco (#149140) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezen már én is filóztam. :D

(#149141) molnarpeter:
Az egyik egy talicska. ;]

Na, Munez megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#149144) Magnum_ válasza MunezXBK (#149142) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Banyatankok. ;]

I humbly and respectfully decline™

(#149145) molnarpeter válasza MunezXBK (#149142) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nagyon közel jártok - az enyém a fenti lesz, ha elkészült a felújítás (az alsó csak kölcsön volt). A kép csak illusztráció, senki ne szállítson így futót :DDD

A másik járműre jöhetnek még tippek, nem MTZ ;]

[ Szerkesztve ]

(#149146) Magnum_ válasza molnarpeter (#149145) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mivel en tudom, nem veszek reszt a jatekban :R

I humbly and respectfully decline™

(#149147) tboldi válasza molnarpeter (#149145) üzenetére


tboldi
nagyúr

A #149146 alapján:

Saint_ E46-ja? :D

(#149148) #89309696 válasza tboldi (#149076) üzenetére


#89309696
törölt tag

Sose szerettem a kisautókat, fizikailag képtelenség biztonságossá tenni. Pár példánytól eltekintve. A régi Swiftet (kettes, hármas) pláne nem értettem miért majmolják, mert hírhedten szar volt szerkezetileg a kisautók között is. Anyám most vett egy 98-as hármast magának, élőben megvizsgálhattam. Tényleg felháborítóan gyenge. Az a híres japán precizitás sehol nincs ebben, nemcsak szerkezetileg egy gyenge fos, a beltere is úgy szétpusztul igazolt 90ezer Km után vigyázva, hogy az valami hajmeresztő, minden második elem amire ránézek lóg vagy ha hozzáérek leesik. Minősíthetetlen. Mit imád ezen annyira a magyar ember? Nem biztonságos, nem elpusztíthatatlan, ismerten szétzabálja a rozsda annyira, hogy a kerekei képesek kiesni. Egyedül a hajtáslánc jó, de vannak ismert hibái azoknak is. Innentől kezdve nem értem mit kell ezen szeretni, mikor a kisautók között is szar, a legfontosabb dolog a biztonság pedig minősíthetetlen szar benne. Mit kell ezen akkor dicsérni?

Terveztük, megbeszéltük már, hogy veszünk egy ferdehátú Meganet muternak, erre megvette ezt a foshatár nullbiztonságú Swiftet.
Elszórta rá a pénz egy részét, úgyhogy ebből már nem lesz Megane... Gyönyörűen elintézte az egészet. Kap majd egy rózsafüzért a tükörre, hátha megvédi.

(#149149) kisza25 válasza tboldi (#149139) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok akkor milyen jó is 5000 fős kisvárosban lakni, így már ok? :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#149150) molnarpeter válasza tboldi (#149147) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem német :N

Na megyek pizzát enni 🇮🇹 Addig egy érdekesség: széria elején 5 csillagot kapott az NCAP-tól, majd pár éve egy új minősítés keretében nullát kapott, erre kivezették inkább a piacról :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.