Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150051) stvnppp válasza tboldi (#150049) üzenetére


stvnppp
senior tag

Pedig pont a Teslában az volt a jó, hogy normál autóformájú elektromos autókat hoztak eddig ki. Erre meg jönnek ezzel. Ez szerintem még koncepcióautónak is merész.

(#150052) K Norbi válasza stvnppp (#150051) üzenetére


K Norbi
addikt

YT Alert
[link] :C

(#150053) Qru válasza stickermajom (#150050) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát nem és nem is biztos, hogy megérte, mert így bukod casco bónuszod is. :( Ráadásul itt 3-al sorolnak vissza, nem csak 2-vel mint a kgfb-nél. Thát ha C10-ben vagy akkor C7-be kerülsz át jövőre, vagyis újabb 3 kármentes év után fogsz annyit fizteni mint most.
Persze nem mert mennek fel az árak szépen...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#150054) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link] upgrade-eltem a ledeket es [link] es a valtogombot.

A rendszam ledeket is, de arrol nincs foto.

Holnap mar nem lesz poros a belter, nekem kellemetlen

I humbly and respectfully decline™

(#150055) Tsebacsi válasza Magnum_ (#150054) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az nem led hanem reflektor :D :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#150056) molnarpeter válasza Magnum_ (#150054) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Porszívó, aztán mehet hahura 👍 (mondjuk viccet félretéve állapotra ilyet kb Kaiser Kultnál tudnék elképzelni)

(#150057) EQMontoya válasza Magnum_ (#150054) üzenetére


EQMontoya
veterán

A váltógomb fasza, a LED nem nagyon hideg fényű?

Same rules apply!

(#150058) MunezXBK válasza EQMontoya (#150057) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, tökéletes.

(#150059) stickermajom válasza Qru (#150053) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha nem tetszik a biztosító/szervíz ajánlata meg visszaléphetek? :D

(#150060) Qru válasza stickermajom (#150059) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ha még nem fizetett a biztosító akkor elállhatsz.

#nincsbennetarcsi

(#150061) grizlisandor válasza tboy93 (#150034) üzenetére


grizlisandor
addikt

Neee.. :DDD

(#150041) molnarpeter:
Fejtsd ki kérlek. :)

(#150062) fant0mi válasza MunezXBK (#150058) üzenetére


fant0mi
addikt

En is agyalok a belteri lampak ledesitesen. Utalom a szemcseszo hidegfenyeket. A termeszetes feher, ami kedvencem, az meg nagyon draga, talan csak Osramot lattam.

(#150063) focvis válasza kisza25 (#150037) üzenetére


focvis
veterán

Nem akarom elhinni, hogy ez komoly... 🤔

@ stickermajom: Részvétem.

A KGFB-m 65 K / év; A0, Budapest, 215 le.

(#150064) Magnum_ válasza molnarpeter (#150056) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

Eqm: kicsit hideg, de autoba nekem ez jobban tetszik (lakasban persze csak 2700K)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#150065) molnarpeter válasza grizlisandor (#150061) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Történet: autó gyenge, EGR és MAP hibakódok, 3500 fölé nem is forog. Korábban elszakadt a hosszbordás hibás görgő miatt kétszer is (másodjára görgőt is cserélték). Ahogy volt, vészmódban hazajött Svédországból, kijelző szerint 4.9-es fogyasztással. Itthon rádugtam a gépet, hibát töröltem, aztán próbakör. Amint hosszabb ideig kellett volna töltenie a turbónak, visszajött a MAP szenzor kódja, illetve túl magas nyomás is előfordult. Sajnos elvárt értéket nem néztem, egyrészt nincs Fiat specifikus cuccom (bár utólag az egyik érték gyanús, mindenesetre ezzel már nem foglalkoztam), de a hibakód egyértelmű. Gyanús volt a geometria elkokszolódása, a szabályzó szelep (N75 VW nyelven, Ford vonalon Pierburg szelepnek csúfolják), és persze a vákuum csövek. Aludtam rá párat, aztán ma gondoltam, megnézem az olajszintet (tökéletes), majd hirtelen jött ötlettől vezérelve elkezdtem nézni a csövet, mert kiszúrtam korábban, milyen ronda epoxi(?) csomó van ott. Hát nem a ragasztás mellett maradt egy lyuk? :D Azzal a lendülettel kerestünk megfelelő átmérőjű toldó csövet, kidobott fékcső képében került is, gyorsan fűrészeltünk belőle egy használható darabot. Utána vákuum csőből tákmák szakasz kivág, fém cső betold, hiba tároló töröl... Indul, kiforgat, vigyorog. :))

[ Szerkesztve ]

(#150066) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#150067) #89309696 válasza Qru (#150066) üzenetére


#89309696
törölt tag

A környéken a melósok fele ilyennel jár. Egy festő ismerősöm is tolja ilyennel, egy baja van a hátsókerék hajtás, vizes füvön már nem lehet vele eljutni A-ból B-be. De van valami ilyesmi Toyota ami már elsőkerekes. Lehet egy fiatalabb vagy faceliftelt verziója.

[ Szerkesztve ]

(#150068) molnarpeter válasza Qru (#150066) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Már vártam, mikor lesz linkelve :D Ismerős nemrég mesélte, hogy nála adagoló javítás jön (nehezen indul), elvileg 200k körüli méter, viszont sokszor kannából tankolta (mármint nem okos gázolaj, csak több jármű/gép miatt mindig van kéznél alapon). Azt nem tudom, használt/új vásárlás volt-e, és tekerés lehetősége így fennállt vagy sem.

(#150069) focvis válasza molnarpeter (#150065) üzenetére


focvis
veterán

Ügyes! 🚗👍

(#150070) Magnum_ válasza molnarpeter (#150065) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nice job. Az erdekelne, hogy szervizben mennyi ido lenne ennek a hibanak a lokalizalasa :D

I humbly and respectfully decline™

(#150071) máyköl


máyköl
veterán

Adas-vetelire meg nem kerul ra az uzembentarto, csak az uj tulajdonos, ugye? Kormanyablakig eleg az uzembentartoi szerzodes?

(#150072) Qru válasza máyköl (#150071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.
Szvsz igen, de várjunk meg egy joghoz is értő kollégát.

#nincsbennetarcsi

(#150073) sutszi válasza Magnum_ (#150054) üzenetére


sutszi
veterán

Patent nagyon. :)

Nekem ma nem volt szerencsém. :(

Este gurulunk a Hungárián, aztán hirtelen jobb hátsó kerék felől elkezdek hallani valami iszonyú csörgést. Mintha egy marék csavart dobtak volna a sárvédő ív alá. Annyira hangos, hogy nem lehet nem észrevenni. (Tehát nem csak képzelem...)
Álló helyzetben csomagtartót rugóztatva kézzel is hallatszik. Oldalról benézve semmi nem látszik. Hátulról alánézve szintén semmi. Por száraz minden, rugó sem tört el. Csomagtartót is átnéztem... Hétfőn megpróbálok szervizt keresni. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#150074) Magnum_ válasza máyköl (#150071) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pontositsd pls
A tulajdonjog valtozas es uzembentartoi valtozas ket kuloj dolog, ket kulon papir, HA elvalik a tulajdonos es az uzembentarto szemelye

Sutszi: de megis mi lehet ez??? Nem videoztad le? Hang erdekelne.

I humbly and respectfully decline™

(#150075) máyköl válasza Magnum_ (#150074) üzenetére


máyköl
veterán

Igy van, de itt egy vetelrol van szo, ahol azonnal a tulajdonos es az uzembentarto kulon szemely lenne, tehat nem valik el a szemelyuk, hanem kozosen futnanak bele a forgalmiba. Kezen fogva. ;]

(#150076) Magnum_ válasza máyköl (#150075) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja ertem. Mi a kerdes akkor pontosan?

Szerintem jogilag megoldhato egy szerzodesben is a ket valtozas egyszerre, de a vonatkozo rendelet kulon valasztja a kettot.

I humbly and respectfully decline™

(#150077) sutszi válasza Magnum_ (#150074) üzenetére


sutszi
veterán

Van videó. Épp most sikerült feldobnom. [link]
Kicsit fémes, mintha valami nem fém és fém rázkódna össze. Sima úton halkabb. Kisebb úthibánál viszont nagyon durván hangos lesz. Amikor meg kátyús hulladék az út...az maga a pokol.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#150078) máyköl válasza Magnum_ (#150076) üzenetére


máyköl
veterán

Kerdes az, hogy fel kell -e tuntetni az adas-veteliben hogy mas lesz az uzembentarto. Velemenyem szerint nem, mert az adas-veteli a tulajdonos szemelyi valtozasat igazolja. Kormanyablakban atirataskor viszont szuksegem lesz uzembentartoi szerzodesre. Megbizhatom -e uzembentartova ugy, hogy hivatalosan csak akkor valok tulajdonossa en is.

De ha jol remlik csinaltam mar egyszer ilyet, 99% hogy igy mukodik.

(#150079) kisza25 válasza #89309696 (#150067) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

vagy 4x4 esetleg?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#150080) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha eddig nem hittem benne, hogy eladas elott jonnek a hibak, akkor mostmar igen. 42e km-t mentem a volvoval, sosem lattam hibalampat. Jovoheten hirdetnem meg, a heten muszakizott, ma mentem vele: check engine, abs, tcs lampa egyszerre 😂

[ Szerkesztve ]

(#150081) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Olvastatok? Az elektromos roller segedmotorkerekparnak minosul.
Orulok a varosbol a jardarol ki vannak tiltva,most a barmok miatt az uttesten hany baleset lesz.

(#150082) Magnum_ válasza máyköl (#150078) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyetertek

I humbly and respectfully decline™

(#150083) kisza25 válasza aero. (#150080) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Megrágot valamit a nyest?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#150084) aero. válasza kisza25 (#150083) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nyest nincs erre. Majd ránézek délután miújság.

(#150085) rbalint88 válasza Gsx-rr (#150081) üzenetére


rbalint88
addikt

Tegnap este a koruton majdnem
meg is olte magat egy rolleres, amikor korulnezes nelkul kihajtott a forgalomba... nem valok ezek sehova, max a bicikliutra. Ja, az nem sok van. Hat akkor IJ, sziv miattuk mindenki. Az autoforgalmat lassitjak, a gyalogosok kozott biztos fog par hulye veretni igy is, az autosok kozott meg eletveszelyben vannak...

(#150086) grizlisandor válasza molnarpeter (#150065) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szép munka(katt), örülök, hogy megoldódott és előkerültek a pacik meg a nyúlmókusok. :B

Vészmódban lábon? :Y

(#150087) Tsebacsi válasza rbalint88 (#150085) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem is Max bringaút. Nagy gondokat fog ez okozni :(((

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#150088) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Egy jobb foto a valtogombrol, tboldinak
[link]

I humbly and respectfully decline™

(#150089) dellfanboy válasza molnarpeter (#150041) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ez a finn grande?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#150090) gzbotii válasza dellfanboy (#150089) üzenetére


gzbotii
veterán

Svéd ami magyar.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#150091) focvis válasza Tsebacsi (#150087) üzenetére


focvis
veterán

Mikor Vilike még aktív volt, ment itt a fejtörés 1-2 éve, hogy elektromos roller kell; nekem is. Kb. egy hónapja kipróbáltam egy Xiaomi M365-öt, tök jót lép, like.
De ez tényleg nem való a gyalogosok közé; úttesten pedig életveszélyes a kicsi kerekével és a 30-as végsebességével.

(#150092) focvis válasza Magnum_ (#150088) üzenetére


focvis
veterán

Mikor megy hahura? :D

(#150093) Magnum_ válasza focvis (#150092) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mindjart ;]

Most nem tudok mit venni :(

I humbly and respectfully decline™

(#150094) #89309696


#89309696
törölt tag

Marha nagy ciki lenne és kidobnátok a topikból, ha a Megane egy Swiftre lenne cserélve mi? Csak azért mert automata. Csomó automata van belőlük, mégse annyira hülye ez a magyar, tudja mi a jó. Csak rossz autót vettek...

(#150095) aero. válasza #89309696 (#150094) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha elmúlik a köd, hogy manuálból automatába ültél át, plusz megszokod, akkor majd elkezded gyűlölni a Swiftet, mint autót. :N

(#150096) grizlisandor válasza #89309696 (#150094) üzenetére


grizlisandor
addikt

Öreg prémiumba ül át az ember, nem öreg Swift-be. ;]

(#150097) tboldi válasza Magnum_ (#150088) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi, de nekem jobban tetszett az eredeti bőr. :)

(#150098) #89309696 válasza aero. (#150095) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor még az a Mazda is jobb választás ezek szerint. Nem tudom mi lesz még, jelenleg azon is gondolkozom nem veszek kocsit egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#150099) #89309696 válasza Gsx-rr (#150081) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor csak jogsival lehet vezetni? Ja nem, 300W alatt vannak. Szóval kiküldték őket az autók közé jogsi nélkül.
Nem hiába a South park is csinált erről részt.

[ Szerkesztve ]

(#150100) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Kerek gorgozes kesz, fekfolyadek csere kesz, most epp futomubeallitas zajlik. Reggel 8.00-kor kezdtem. Videken egyszerubb ez :(

Tboldi: ok, de nekem kellett a velemenyed, hogy mi legyen, egy baratom.is azt irta, hogy az szebb, en meg nem.dontottem el, melyik marad

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.