Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142301) aero. válasza rbalint88 (#142294) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A mai napig jo ez a forma.

(#142302) batai15 válasza Gergőke88 (#142255) üzenetére


batai15
félisten

Pont láttuk mi is ,vagyis már csak azt hogy a kollégák oltják .

(#142303) gzbotii válasza bitpork (#142285) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszönöm.

Melyik kérdéseket? Hogy szeretem az érdekes helyeket? Mert Koppenhágatól Koszovóig, Milánótól Macedóniáig voltam már mindenhol.

Az a Boti, miben más, akinek érdekes Bécs is, de pont olyan lelkesedéssel elmegy egy hétvégére Szabadkára.Vagy most mire akartál célozni ezzel a beszólással? :F

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#142304) Magnum_ válasza rbalint88 (#142294) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Formas. En hidegebb fenyt tettem volna (alig varom, hogy nekem bent legyenek, de csak uj plexivel)

I humbly and respectfully decline™

(#142305) Qru válasza molnarpeter (#142300) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi. :R

#nincsbennetarcsi

(#142306) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

HID xenonnál ha sikerült a kerámiát megpattintani az izzón, akkor azon kívül, hogy tökön rúgom magam mit lehet tenni? Valami hőálló ragasztóval megtámogatni? Sajna a medve mancsaimmal alig tudtam hozzáférni az Aurisban az izzókhoz. :( Világítani világít, azzal jelenleg nincsen gond.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142307) rbalint88 válasza Magnum_ (#142304) üzenetére


rbalint88
addikt

raktam volna hidegebbet, de
1.: élőben így is elüt, mivel a tompított sima 2700k-3000k halogén,
2.: eredetileg ledet terveztem a tompítottba is, de a 6000k-s led tompítottal valószínű szúrta volna a zsandárok szemét, plusz nem fért volna be a venti nélküli gen2 osram sem, így elengedtem.

3.: nagyon szívás hozzáférni az izzókhoz, ha bent van a lámpa, így az emelt fényerejű helyett a hosszú élettartamúra mentem rá...

Mágus2: az meg a másik :) mondjuk xenon volt hozzá ugye, de elvileg az se olyan kék, mint a led.

[ Szerkesztve ]

(#142308) bitpork válasza gzbotii (#142303) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Semmire, csak megint egy olyan dolgot tudtam meg ami számomra ... kevésbé érthető és kívánatos. Az eddigi egyet nem értéseinkkel már kezd kikristályosodni számomra hogy milyen szöges ellentétei vagyunk egymásnak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142309) Mágus2 válasza rbalint88 (#142307) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerintem jó ez így, korhű, az autóhoz. Akkor még nem volt divat a szemfolyatós kék.

(#142310) bitpork válasza CactuS (#142306) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Cseréld le ha belefér szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142311) aero. válasza bitpork (#142308) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ukrajnába én csak csernobil miatt megyek majd. Idén akartam, de meg kell várjam most, hogy lecsengjen a sorozatláz. Más téren annyira nem vonz.

[ Szerkesztve ]

(#142312) bitpork válasza aero. (#142311) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

jah az spec engem is érdekelne, de nem akarom magam olyan területen tudni ahol az emberi élet semmit nem számít :B Az én olvasatomban LengyelRomán vonaltól keletre többnyire elfogadhatatlan dolgok zajlanak. Oda sem pénzt se magamat nem akarom vinni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142313) Magnum_ válasza rbalint88 (#142307) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En majd a szokasos kombot fogom betenni (nem 6k K azert :D vagy inkabb legyen angel eyes? Viccvot.), ha megjonnek a plexik, de mar a rendszamnal is zavar a sarga feny, oda is varom a feheret. (Belterben is cserelni ohajtok majd)

I humbly and respectfully decline™

(#142314) Zizmand válasza rbalint88 (#142307) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Nekem "csak" ennyiből tart kicserélni az izzókat [kép] szerencsére, így tizedjére már megvan 15-20 perc alatt a fényszóró kivétel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#142315) tboldi válasza Zizmand (#142314) üzenetére


tboldi
nagyúr

Legközelebb én is hasonlóképpen fogom cserélni, nincs kedvem 3 órát szopni a kerékdob felől próbálkozva. Ráadásul a 3 centi mínusz és a kisebb ET-s felnik sem könnyítik meg a dolgot. :W :DDD

(#142316) MasterMark válasza Magnum_ (#142313) üzenetére


MasterMark
titán

Vagyis mit? :DDD

más: Amúgy a Volvo C30-ban tök egyszerű egy biztosító fémlapka kihúzása után az egész lámpa kijön előre.

Switch Tax

(#142317) rbalint88 válasza Zizmand (#142314) üzenetére


rbalint88
addikt

igen, az audiban is hasonló, erre mondtam, hogy meg a ph!assszom, majd a szerelő :DDD
szerencsére a család többi autójában könnyű cserélni, a suzukiban van hely, volvoban meg kihúzol két pöcköt és kijön a fényszóró (jééé, gondolkodtak!!!) :)
szóval az audiban a háztáji izzócsere az valami nagyon utolsó utáni megoldás lesz. :)

MasterMark: itt 2011-es V60 van, pajtinak 2007-es V50, családi barátunknak 2008 S80, azokban is mind ennyi, két biztosítópöcök/lámpa és jön is kifele.

[ Szerkesztve ]

(#142318) bitpork válasza rbalint88 (#142317) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem csak a volvóban ;)
De nem mindegy a kategória ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142319) rbalint88 válasza bitpork (#142318) üzenetére


rbalint88
addikt

a videó szar, de látszik, hogy mennyire triviális hozzáférni a fényszóróhoz. [link]

(#142320) Doki16 válasza bitpork (#142318) üzenetére


Doki16
addikt

Nem is értem miért nem lehet minden autóban ilyen könnyű. A Megane 3-ban is felül volt két torx megy egy becsúszó fém lap. Kb 5 perc volt a két izzó cseréje.

A mostani kocsimnak meg LED. Na az remélem soha sem cserés :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#142321) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Teddyben is egy kallantyú fel , egy csavar eltekerésével egy sínen kitolta a teljes lámpát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142322) sutszi


sutszi
veterán

Ma déltuán 15 körül M3 elég meredek volt... Jég + dézsa öntés. Hirtelen mindenki 60-ra lassult, és egy darabig így ment a vonatozás. Kvázi patakban autóztunk annyi víz ömlött le. Holnap reggel megnézem a jég mennyire verte meg a vasat... :(
Ez a műsor 2x is lefutott...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#142323) Zizmand válasza rbalint88 (#142317) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Nekem, ha kint van a fényszóró, utána jön a második felvonás: [link]  20 mp-től :DDD
Na ezt kellene a helyén megoldanom: [kép]
Piros nyillal jelöltem a kupakot.
Szószerint lehetetlen. Halogénnél egyszerűbb az izzó csere, csak azzal meg kb. nem látni. :D

#142315 tboldi : Mostmár kb. így kapom le én is az elejét az autónak, csak én egyedül csinálom. :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#142324) Zizmand válasza Zizmand (#142323) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Egyébként a teljes művelet: [link]

(#142325) bitpork válasza sutszi (#142322) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nah én ezért vagyok egy ideje az állítható magasság, a 4x4 és a tehén méret mellett az utóbbi időben. Városokban már mindennaposak a 10-30 centis vizek, az útátfolyások. És ha akkor kell menni akkor menni kell.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142326) focvis válasza aero. (#142311) üzenetére


focvis
veterán

Haverok mennek pár hét múlva Kijevbe, vodka-túrára. Az elmúlt hónapban alig látszottam ki a munkából, így lemaradtam. Szívesen elmennék egy hétvégére, bár a vodkát nem kedvelem.

Csernobilt viszont nem szeretném látni; elég volt 1986-ban a kötelező május elsejei felvonulás; #halálazelnyomókra, #ruszkikhaza.

(#142327) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Kérdés Olasz nyaralás expertekhez :
Idén a szlovén útvonal jobb, vagy az osztrák ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#142328) footy válasza tboy93 (#142258) üzenetére


footy
addikt

Én ott inkább a GM olaj változó minőségére gyanakodnék.

(#142271) Integrale
:Y

[ Szerkesztve ]

(#142329) Tsebacsi válasza hülyegyerek (#142327) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Öregemék idén szlovén pályán mentek. Mindkettő tud szar lenni, osztrák talán inkább a felújítások miatt rossz, a szlovén meg a balesetek okán. Amelyik rövidebb és/vagy olcsóbb szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#142330) rbalint88 válasza Zizmand (#142323) üzenetére


rbalint88
addikt

Volt ilyen passatom, xenonos es halogenes is, tudom milyen az izzocsere :) egyebkent 26k/db volt anno a vadiuj halogen hella fenyszoro, amivel tok jol lehetett latni. Nyilvan a bixenon jobb volt, de aranytalanul tobb szivassal es koltseggel jart. Amugy tervezes kerdese, a 2001-es t22fl avensisemnek sima parabolatukros halogen fenyszoroja volt es a sajat autoim kozul annak volt a legjobb fenye... viszont az ugyanilyen evjaratu audi a6 c5 fl-nek a xenonja is botrany szar volt, semmit nem lattam vele.

(#142331) hülyegyerek válasza Tsebacsi (#142329) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Én is ismerem mindkettőt, de az állandó felújítások meg korlátozások miatt Szlovéniát szoktuk választani.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#142332) Qru válasza hülyegyerek (#142331) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az utfelujitas fix a baleset meg vagylagos. Szlovenia fele mennek en is.

#nincsbennetarcsi

(#142333) Gsx-rr válasza bitpork (#142312) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igy velemenyt mondani,hogy nem jartal ott, erdekes.
Miert ne szamitana?

(#142334) Qru válasza rbalint88 (#142330) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet en vok vaksi de en a Passat B6 xenonjaval se latok rendesen. De probaltam haver BMW E92-jet az ugyanez. Egyszeruen nem vilagit eleg messzire ezert sotetben nem is merek gyorsan menni vele, mert nem erzem biztonsagosnak.

A Subaruban projektoros halogen van azzal nincs ilyen gond. Kelloen messzire vilagit (igaz fenyeroben nyilvan nem hozza a xenon szintjet).
Azzal mernek gyorsan menni de ugye nem lehet. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142335) Tsebacsi válasza Qru (#142334) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Focus se világít messzire :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#142336) MunezXBK válasza Qru (#142334) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Új autók után a Golfé is borzasztónak tűnik.

BMW + Merci ledes cucca elég komolyra sikeredett.

(#142337) Qru válasza MunezXBK (#142336) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De az se vilagit eleg messzire, azert?

Tse: Akkor ez nem bug, hanem feature. :D

#nincsbennetarcsi

(#142338) MunezXBK válasza Qru (#142337) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De, távolsággal nincs gond. Erőtlennek és sárgának tűnik.

Nem tudom, hogy az újabbak hány Kelvines izzókkal jönnek, de biztos nem 4300-zal.

(#142339) Gsx-rr válasza MunezXBK (#142336) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Led-es cuccban nem az Audi leatrixa a legjobb?

En a Bmw Lezer vilagitasatol nem vagyok elajulva.

[ Szerkesztve ]

(#142340) stickermajom válasza Qru (#142337) üzenetére


stickermajom
addikt

Alapból nekem sem világít túl messzire, de még nem zavaeó. Erre van a Mátrix (ha működik :D ).

(#142341) rbalint88 válasza Qru (#142334) üzenetére


rbalint88
addikt

Azert van, hogy ne vakitson. Mondjuk eddig akarhanyszor muszakin beallitottak, lehetett nekifutni ujra, mert ennyire szerintem meg keszakarva se lehet el*aszni a fenyszorok beallitasat :DDD az a szerencse, hogy az udvaron a garazsajtok lecezese jo tampont, igy azzal nagyon tudomanyosan be lehet allitani :C egyszer se villogtak le es meg latni is lehetett mindegyikkel, amit igy allitottam be.
A xenonnal az a baj, hogy oregszik az izzo, oregszik a trafo, es mint mindegyiknel, oregszik a foncsor, koszoskdik belul a lampa, mattul a bura... kapna egy kis tlc-t es tokeinjekciot (uj izzok, trafofelujitas) rogton lenne fenyar ott is. <- Munez, ez neked is szol :)
Ja meg ugyanolyan szar lesz majd a csodaled egy par ev mulva mindegyikben, mert oregszik az is.

(#142342) focvis válasza rbalint88 (#142341) üzenetére


focvis
veterán

Volvot vállalsz? Mennék beállittatni. :) Sötétben alig mentem még vele, szal' nem tudom milyen a fényereje.

Vatta új Golf 7 drágábbik bixenonja is zseblámpa egy Vectra B / Vectra C xenonhoz képest. Nem beszélve a 200 ezret futott, 9 éves Saab fotonágyújáról.

(#142343) Qru válasza rbalint88 (#142341) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Markaszervizben volt izzocseren, sanszos, hogy ott szarul allitottak be.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142344) rbalint88 válasza focvis (#142342) üzenetére


rbalint88
addikt

Persze :) kovi autostali nalunk, ingyenes fenyszoroallitassal? :DDD
Szonszedok biztos ertekelnek :DDD

(#142345) MunezXBK válasza rbalint88 (#142341) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Van vagy 5000km az új izzókban.

Nem rossz, csak az újak után fura.

Gsx-rr: próbáltad is, vagy csak láttad? 0km-es autóról beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#142346) Qru válasza rbalint88 (#142344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miert ne, nem fustol es a sor5 meg dizelkent is jo hangu. :D

#nincsbennetarcsi

(#142347) rbalint88 válasza Qru (#142346) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat de jossz te is a Kormival meg meg par hasonlo s&c arcz, aztan koltozhetek ;]

Munez: uj izzo onmagaban keves. A foncsort meg a projektor lencsejet is meg kellene tisztitani es meg ugy se lesz olyan, mint egy uj, mert oregszik a foncsor... Alfaban ilyen volt: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#142348) MunezXBK válasza rbalint88 (#142347) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annyira nem ratyi. Nem is azt írtam, hogy szrt se látok, csak az újak után furcsa.

(#142349) rbalint88 válasza MunezXBK (#142348) üzenetére


rbalint88
addikt

Kell ra fekete hatteres gti lampa ;)
Amugy tuti ennel is sokat dobna egy tisztitas.

(#142350) bitpork válasza Gsx-rr (#142333) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kijevben nem. Moszkvában igen, Rahóban mint testvérfaluban igen meg még jó pár helyen. Nem a hely, az ott élő emberek és az onnan jövő ... mindennapi megoldások zavarnak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.