Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142451) Akula válasza stickermajom (#142428) üzenetére


Akula
őstag

a fasor valóban gyilkos, de azok a 9m mély árkok a körforgalmak mellett, azok se veszélytelenek. pl. maklár-andornaktálya közötti új elkerülő úti körforgalomban éppen, hogy be tud fordulni egy távolsági busz, olyan keskeny, mellette meg 6m-es esővízelvezető árok. vagy a hungaroring új lehajtója az M3-ról egyik ága fót-mogyoród közé vezet. ott szerintem több, mint 12m mély a vízelvezető. az tuti halál.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#142452) Richard! válasza Integrale (#142395) üzenetére


Richard!
addikt

Legjobb komment a friss Laptiming videjó alatt: "azt a HAndrást egy zsák góliát elemmel kéne agyonb@szni" :C

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#142453) #89309696 válasza Akula (#142451) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ember nem gondolná, hogy ma itt autóút megy. [link] :DD Dehát dübcsizik a gazdaság, a szőlőbe is 110-zel lehet menni.
Vajon ilyenkor mikor adott terület tulaja azt mondja, hogy nem adja el akkor mi történik? Fizetnek neki addig amíg el nem adja vagy kommunista módon elbitorolják a területet?

(#142454) tboldi válasza Richard! (#142452) üzenetére


tboldi
nagyúr

:DDD

(#142455) Gergőke88 válasza #89309696 (#142453) üzenetére


Gergőke88
addikt

Végre lesz normális út Egerbe. A híres ZF váltó ott keszul..

(#142456) gzbotii válasza #89309696 (#142453) üzenetére


gzbotii
veterán

Kisajátítás.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#142457) #89309696 válasza gzbotii (#142456) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ahham, Wikipédia szerint azonnali, teljes és feltétel nélküli kártalanítás ellenében szerezhetik meg. Ergo ha tetszik ha nem az övék lesz, de azonnal ki kell fizetni. Aztán persze gondolom itt már mehet a himihumi, hogy előtte hogy van a piaci érték lerontva. Meg mi van akkor, ha a házam amit kisajátítanak ér alapból 4 millát, de amibe elköltözhetnék mindegyik csak 10 milliós, akkor mennyit fizetnek ki... Ott a Körmendi részen voltak friss építésű modern házak is, azok is le lettek bontva az M8 miatt. Azért ezek kemény dolgok, pláne annak aki ilyen helyen él.

(#142458) CactuS válasza kisza25 (#142437) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Panoráma tető van, ami hátra tud húzódni, nem? A C az a vászontetős téma.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142459) Akula válasza #89309696 (#142457) üzenetére


Akula
őstag

Debrecen, Nyíl utca. Már kb. 20 évvel ezelőtt is tervben volt, hogy a Bem tértől a Csapó utcáig kialakítanak egy dupla kétsávos utat ami a 33-as, 35-ös utak forgalmár rávezeti a 4-esre a városon belül. A Nyíl utca volt a szűk keresztmetszet. Nem sikerült megállapodni, maradt minden a régiben. Mert hiába ajánlottak fel azokért a putrikért 25 millát ami tíz évvel ezelőtt azért elég száp kása volt, ha egy udvarba be volt jelentve 30 család átlag 90 pulyával. Azoknak a lakhatását nem lehetett megoldani.
Szóval szerintem ez mind hely és idő kérdése és mennyire fontos az építés. Ja, meg melyik ügyvéd védi a perközösséget.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#142460) stickermajom


stickermajom
addikt

Na holnap talán végre megnézik az Astrát. Bár ahogy hallottam nem tetszett nekik, hogy 1 évesen külföldről került az országba..

(#142461) tboldi válasza CactuS (#142419) üzenetére


tboldi
nagyúr

Eddig amúgy nagyon jók a CC-s tapasztalataim, 4 évszakos ellenére sokkal jobban tapad, mint a korábbi Hankook Kinergy Eco. Tudom, eleve az eco gumi sem a legjobb ebből a szempontból, de a Jazz gyári méreteiben nincs túl nagy választék sportos nyáriból.
Téliként viszont nem nagyon tudom, milyen, mert pont akkor, amikor havazott, kórházban voltam.

(#142427) Fehér Farkas: 185/55R15 - azért lehetne még ezt is csökkenteni (mondjuk 195/45R16-ra), de ez gyári mérete az autónak, nem szeretnék egy esetleges baleset után a biztosítóval hadakozni emiatt.
Arról nem is beszélve, hogy a CC nem kapható nagyobb váltóméretben. :)
Habár messzebbről nézve nem tűnik túl nagynak az oldalfal...

(#142432) Speeedfire: A Trabit talán beérném. :D

[ Szerkesztve ]

(#142462) kaszaking


kaszaking
tag

40 ezer km-t futott ATE hátsó fékbetét. Aztán ki tudhatja mióta lehet már ilyen
[B]KÉP[/B]

(#142463) grizlisandor válasza stickermajom (#142460) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megmondom én neked: biztos abban az 1 évben belerakta a német avilág összes kilóméterjét az autóba és az ügyeskedő magyar meg visszatekerte ~0-ra és úgy került az országba. ;]

(#142464) stickermajom válasza grizlisandor (#142463) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, átfordult a digitális kijelző már egyszer. ;]

(#142465) grizlisandor válasza stickermajom (#142464) üzenetére


grizlisandor
addikt

Csak 1x? :DDD

(#142466) MunezXBK válasza stickermajom (#142464) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1kg méter?

(#142467) stickermajom válasza MunezXBK (#142466) üzenetére


stickermajom
addikt

Most át kellett néznem a hirdetést, hogy mit ronthattam el. :D

(#142468) MunezXBK válasza stickermajom (#142467) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Várjá, nem is neked akartam írni. :D

(#142469) Qru válasza pècsimunkás (#142425) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ingyen reklámot kimaxolja. :D Gyenge kezdők, nekem a 125 kw helyett 169 kw volt beírva.

mod:

stickermajom: USA/Kanadában mentünk autópályán elég sokat, ott pl nincs fa egy jó nagy sávban pont ezért. Cserébe se szalagkorlát se vadkerítés nincs. :D

Mondjuk én találkoztam fával anno az M3 "bukóterében". Szerencsére csak facsemete vt de így is TK lett a kocsi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142470) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://coub.com/view/x1kwz

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142471) Speeedfire válasza tboldi (#142461) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jó az. Igazából az a lényeg, hogy jól érezd magad. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#142472) MunezXBK válasza Qru (#142469) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Minek mentél bukótérbe? :D

(#142473) CactuS válasza stickermajom (#142460) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, ennyi idősen, ennyi km-rel egy dízelnél, ami futott kint 1 évet, én is gyanakodnék. Illetve a vese/combtámasz allapota alapján is többre tippelnék (bár ez nem az alap szövet). :B Mennyi ideje árulod?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142474) Qru válasza MunezXBK (#142472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát bukni. :D

#nincsbennetarcsi

(#142475) w333 válasza Magnum_ (#142372) üzenetére


w333
félisten

Grat hozzá én még nem is láttam, milyen motor ? :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#142476) SzlobiG válasza Magnum_ (#142372) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg nagyon pöpec lett. :K

(#142477) stickermajom válasza CactuS (#142473) üzenetére


stickermajom
addikt

1 hete.

(#142478) brumi1024 válasza Magnum_ (#142372) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem csodálom, nagyon szép lett. :K

(#142479) Magnum_ válasza brumi1024 (#142478) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

Azert nagyon kell meg ra az a par aprosag. Talan par het.

Mini milyen? Hozza, amit vartal?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#142480) brumi1024 válasza Magnum_ (#142479) üzenetére


brumi1024
veterán

Mit szeretnél rajta még csinálni?

A Minibe eddig 600km-t tudtam belerakni, azalatt minden rendben volt, viszont külföldön vagyok, úgyhogy 1 hete pihen. Bejáratós időszak van még, de kényelmesen elég így is a dinamikus közlekedésre. A 8-as automata hibátlan, a futómű kemény, de elviselhető. Télire nem runflat gumit veszek rá, a nyárit meg lecserélem a következő szezon elején PS4-re, az az internet népe szerint nagyon sokat dob a komforton és az élményen. Autópályán a szélzaj miatt kicsit hangosabb, mint az A3 volt (a keretmentes ablak miatt), de a motort egyáltalán nem hallani mid vagy green módban, mondjuk nem is forog sokat, 140-nél épp hogy 2000 felett van.Összességében bejövős, nem bántam meg a cserét. Az A3-at meg hétfőn el is adta a szalon.

[ Szerkesztve ]

(#142481) Magnum_ válasza brumi1024 (#142480) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez teljesen jol hangzik, amiket felsoroltal, azokat hibanak nem tekintem (pl keret nelkuli ablak nekem nagyon bejon, emiatt nem gond, ha 140 felett picit hangosabb :D )
A 8 gangos valtoert irigyseg. A drivenow-s 13X lovas minikben is 8as van? Mert ugye azok is eleg szepen mennek.

Biztos voltam benne, hogy az a3-ra gyorsan lecsapnak.

Nekem meg kell plexi a fenyszorora (matt, de lehet cserelni konnyen, ezert inkabb uj kell), valtogomb, valtozsak, kormanybor, izzok

I humbly and respectfully decline™

(#142482) CactuS válasza stickermajom (#142477) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Áh, akkor még pici türelem, a hahus átlag azt hiszem olyan 3-4 hét az eladást tekintve. Ráadásul budapesti a hirdetés, így nagyobb az esélyed, hogy azok is jöhetnek, akiknek amúgy a megyehatár is messze van egy jó autóért.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142483) brumi1024 válasza Magnum_ (#142481) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem, csak a JCW kapja a 8-ast, és ez is facelift újdonság. Az S-ben egy 7 sebességes duplakuplungos van, ha tippelnem kéne ez van a 136 lovasban is, nyomatékban az is hasonló.

(#142484) CactuS válasza tboldi (#142461) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálunk CC+ fut most és volt olyan használó, aki gond nélkül elment síelni is vele. Ahogy sokan írták, a jeges felület nem barátja - melyik utcai guminak az? -, mivel nincsenek rajta apró lamellák, amikkel tudna kapaszkodni. Idehaza szerintem teljesen jók, ha nem képzeli magát tesztpilótának az ember.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142485) stickermajom válasza CactuS (#142482) üzenetére


stickermajom
addikt

Türelmetlen típus vagyok. :D Plusz após a második nap óta hergel, hogy "áh ez nem fog elmenni, ha még nem hívtak, ez dízel, túl drága, nem fog elmenni".

(#142486) rbalint88 válasza stickermajom (#142485) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondjuk en megkerdeztem a rokonokat, amikor megbiztak autoeladassal, hogy mit szeretnenek, gyorsan menjen el vagy jo aron? Also harmad tetejere belott arakkal egy-ket nap alatt elment, aminek el kellett (agila, astra) A sajatokkal meg szivtam eladasnal, mert megkertem az arukat, persze senki se fizette meg, hogy rendben vannak tartva a kinalat aljaval szemben, igy legalabb sokaig nem jottek erte, aztan nem is jo aron mentek el (passat, golf), az avensisnel meg bejott az, hogy szar, de legalabb a legolcsobb, azt ket ora alatt vittek el, pedig csak azt lehetett ertekelni az autoban, hogy van rajta bo egy ev muszaki es nem rohad, de motor/turbo, valto foglalkozast igenyelt, futomuvet meg gyakorlatilag cserelni kellett volna :DDD mondjuk ezt el is mondtam az erdeklodoknek, hogy melosautonak valo allapotban van.

[ Szerkesztve ]

(#142487) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Vita a robbanómotorról és az autózás jövőjéről

Volt már?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#142488) focvis válasza brumi1024 (#142480) üzenetére


focvis
veterán

Tök jó gumi a PS4 (azt vettem a GTI-re {2.}), de nem vagyok meggyőződve róla, hogy ad annyi pluszt, hogy ledobd miatta a fél szezont futott gyári abroncsokat. Hátránya: kicsit zajosabb a kelleténél.

(#142489) gzbotii válasza focvis (#142488) üzenetére


gzbotii
veterán

Melyik az a PS4?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#142490) CactuS válasza gzbotii (#142489) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gondolom a Michelin Pilot Sport 4re gondolnak.

stickermajom: Az jó, ha így drukkolnak az embernek. :D AHgoy írtam, dízelhez képest tényleg hihetetlenül alacsony a futása, sokan ezt kamunak fogják gondolni. Ha van esetleg számla/bármi papír a szervizekről, akkor azt is érdemes feltölteni. Egyébként az egy jó motor, de ugye 2005-ös az autó, árban azért ez már inkább a felső liga a H Astrák között. És talán az is nehezíti, hogy ~ 1200 H Astra van fent a HAHUn. Egyébként annyi, hogy a HD kép sokszor segít kicsit megdobni az érdeklődést, mert jobban meg tudják sasolni a leendő vevők.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142491) gzbotii válasza CactuS (#142490) üzenetére


gzbotii
veterán

Aha. Tévedésből négyévszakosra gondoltam, és nem jutott eszembe semmi. De azért, mert nyári. :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#142492) stickermajom válasza rbalint88 (#142486) üzenetére


stickermajom
addikt

Egyelőre megnézem a jó áras opciót, aztán ahogy telik az idő lehet majd variálni. Sokat nem kér enni, heti egyszer megsétáltatom melóhelyre meg vissza, illetve prémium nyál van benne, hogy ne legyen gond az állás miatt.

CactuS Nem találtam sajnos számlákat róla még, így csak a JSZP-re lehet hagyatkozni, illetve az Opeltől tervezek adatokat lekérdezni. A kilométer elég hihetetlen 10+ éves dízelnél, de beülve azért érződik, hogy valós. HD képek vannak amúgy. :K

(#142493) CactuS válasza stickermajom (#142492) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

HD képet látom, tényleg sokat dob, még akkor is, ha mondjuk egy nepper alapvetően elmegy elmegy akár egy kép nélküli hirdetésért is. Egy magánszemély nem fog. :B

Az feltűnt, hogy harcolt rendesen a környezetével a használója, de ennyi km-rel, ezzel az autóval még nagyon sokáig együtt lehet élni. Az opeles adatok tényleg segíthetnek alátámasztani a dolgot. Esetleg a JSZP-s km ábrát képként kimentve még betehetnéd a papírok közé, azt hiszem azt engedi oda feltölteni a HAHU (sajnos sokan még nem ismerik, nem akarják használni a JSZPt, mert ugye kell hozzá az ügyfélkapu).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142494) stickermajom válasza CactuS (#142493) üzenetére


stickermajom
addikt

"Az feltűnt, hogy harcolt rendesen a környezetével a használója"

Ez milyen polkorrekt megfogalmazás, tetszik. :D

"ennyi km-rel, ezzel az autóval még nagyon sokáig együtt lehet élni."

Sokszor megfordult a fejemben, hogy a K-t el kéne adni, és ezt megtartanám. Kb. pont a meghirdetett árat bukta az elmúlt egy évben.

Köszi a JSZP tippet, feldobtam a PDF-et. Eszembe sem jutott, hogy valaki esetleg nem használja. :D

(#142495) Speeedfire válasza focvis (#142488) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jók azok a gumik nagyon, 1-2 autón az volt a palyanapon. És elég jól bírták a meleget.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#142496) focvis válasza Speeedfire (#142495) üzenetére


focvis
veterán

Nem kétlem. Feltételezem, ott ezt is haza lehet vágni / legyalulni 1-2 alakalom során.
A hétköznapokról beszéltem, engem kizárólag az autópályanap érint.

(#142497) Magnum_ válasza stickermajom (#142494) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem kell aggodnod, el fog kelni hamar.

I humbly and respectfully decline™

(#142498) Jorus


Jorus
nagyúr

JSZP-ben megnéztük haver autóját, és minden rendben volt, kivéve a műszakin készült képeket, mert ott egy másik autó volt. :) Mármint típusra azonos, de a képeken látható autónak más a rendszáma, más a színe, nem dízel, hanem benzines és egészen más felszereltség (hűtőrács, kerekek mérete, díszlécek, sötétítések), emellett az alvázszám és a vizsga időpontja sem stimmel, szal az ott egy másik autó. Aminek a rendszámát, ha lekérdezem, akkor azt írja a JSZP, hogy "Hibás vagy hiányos adatigénylés." Találkozott már vki ilyennel?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#142499) Qru válasza Magnum_ (#142481) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most hétvégén vezettem megint haver E92 320i LCI-jét, már azért értem miért vesznek az emberek prémium autót. Fél évvel fiatalabb Bubinál, szóval kb kortársak de ezért elég más dimenzió. Most nem írom le részletesen a különbségeket de amúgy ha nem lenne egy betegágy simán kéne.

mod:

stickermajom: Euro 5-ös az Astra?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142500) Speeedfire válasza focvis (#142496) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Biztos. :)
Pályára jó a kopott linglong is. 😂

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.