Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141551) CactuS válasza Tsebacsi (#141550) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én anno goldolkoztam a Mito-n is, a Twingo előtt, a bamba halpofával még megbarátkoztam volna, de a belső nem jött be. Meg hát ugye a sztereotípiák.. #sz*rolasz és #sz*rfrancia.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#141552) MunezXBK válasza Tsebacsi (#141542) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, én szétfikáztam. :D

(#141553) zolynet válasza KisBundi (#141546) üzenetére


zolynet
addikt

Majdnem vettem kutyacsontot ebből a márkából de aztán tovább lett gondolva a tuning és blox lett.
Így nincs tapasztalatom vele, de szerintem nem lehet rossz.

Life is too short to stay stock!

(#141554) kisza25 válasza Tsebacsi (#141550) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azért abból is eladtak 250e + db-ot, de ez az, hogy volt, már nincsen.
Több helyen is olvastam az alfáról, hogy ki hogyan látja, mi lesz a sorsa, mire lenne szükségük, videókat is néztem a témában, valóban nem csak ez a probléma, de ez az egyik legnagyobb jelenleg és nincs már pénz fejlesztésre.
Az alap probléma, hogy 1975-ben gyártottak még "igazi" alfákat és ekkora szünet után most.
A másik, hogy ami miatt az alfások az alfát szeretik/ték, ma már nem az miatt vesznek az emberek autót. (üléspozíció, közvetlenség, játékosság, kezesség, hátul hajt, hang, forma....), ma az android auto, apple carplay kell, meg a sávfigyelő, meg a head up display, meg a #csillivillicsillámpóni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#141555) Gsx-rr válasza CactuS (#141551) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Baratomeknak van, nem tudom egyedi problema ,de olyan a kuplung benne mint egy Ikarus buszba, nalam volt par orat alig tudtam menni utana.

Kisza25: Nekem meg volt jofajta 75-os 3.0 V6 Amerika

[ Szerkesztve ]

(#141556) brumi1024 válasza MunezXBK (#141552) üzenetére


brumi1024
veterán

Mi volt a véleményed róla? Átsiklottam felette szerintem.

(#141557) Qru válasza kisza25 (#141554) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, és ezt a teóriát igazolja, hogy Olaszországon kívül kb sehol nem adtak el érdemi számban Alfát.

#nincsbennetarcsi

(#141558) máyköl válasza Tsebacsi (#141547) üzenetére


máyköl
veterán

Szép, bár ordít a nagyobb felniért...

(#141559) Patrick válasza Tsebacsi (#141543) üzenetére


Patrick
addikt

Bemész a kereskedésbe, 15-ből lesz 14. :D A bömösnél nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#141560) máyköl válasza kisza25 (#141554) üzenetére


máyköl
veterán

“ma az android auto, apple carplay kell, meg a sávfigyelő, meg a head up display, meg a #csillivillicsillámpóni”

Soha nem fog ezekben élen járni az Alfa, egyszerűen más rétegnek szánják. Azoknak, akik még szeretik az autózást. Pista elég jól kifejti ezt bővebben a Giulia tesztben... :)

(#141561) Tsebacsi válasza Patrick (#141559) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Áh most linkeltem, 10 körül is hozzád vágják ha szépen mosolyogsz és villantassz egy American Express Gold-ot :DDD
A BMW is ad szerintem 1-2 misit, főleg ha finanszírozós, azt szeretik a bankok :W :P

(#141560) máyköl: Az a baj, hogy nekem ezek kellenének, mármint a telefon párosítás alap, headup display szerintem marhajó dolog, aktív sávtartó elmegy meg az adaptív tempomat (ha sokat pályázol). Hátsókerék nálam pozitívum, remélem a következő az lesz :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141562) brumi1024 válasza Patrick (#141559) üzenetére


brumi1024
veterán

BMW ad, meg merem kockáztatni hogy többet, mint az Alfa.

(#141563) rbalint88 válasza kisza25 (#141549) üzenetére


rbalint88
addikt

Listaara tul van tolva sajnos, plusz nincs plakatmodell se nagyon. (9.990.000Ft) lehet szalonba belepve a koszonesre engednek 20%-ot, de amig nincs behuzo ar, addig be se mennek a szalonba megalkudni ra...
Mondjuk en ebben a meretkategoriaban v60 t8 phevet vennek a jelenlegi felhozatalbol. Jelenlegi forgalomban amugy se tudod annyira kihasznalni a vezetesi elmenyt, mint amennyire a mindennapi kozlekedes soran hianyozni tudnak a kutyuk.

(#141564) Patrick válasza rbalint88 (#141539) üzenetére


Patrick
addikt

Arra ott lesz majd a Tonale. :) Szerintem azt venni fogják. Meg lesz benne minden ami kell, ami benne van a mai "modern" autókban és még azon is túl.

Bár a Giulia/Stelvio faceliftben jobb lesz a navi és lesz ledes fényszóró is.

A Stelvioból kétszer annyit adnak el, mint a Giuliából, de még ez is kevés, sajnos. Amcsiknál kb. ugyan annyit.

Nekem a műanyagokkal nem volt semmi bajom, az, hogy az ajtóban a kis műanyag rekesz rész az a műanyagnál is műanyagúbb, hát ez van, leszarom, vezetni élvezet, nem azt fogom nyalni, falni, nézegetni, amíg bent ülök. :D Ahogy a váltónál is az a kis takaró műanyag elem. Ülésszellőztetés, bekapcsolom a klímát ha dög meleg van, azt helló. Nem kell heremasszírozó, meg mellbimbó csavaró az autóba, ez nem wellness, beülsz és vezeted, élvezed. Nem érdekelnek az ilyen extrák, meg a 360 fokos kamera, ez nem fog eltántorítani attól, hogy egy ilyen fasza autót megvegyek, mert pár elem gagyibb műanyag és nincs bent olyan extra, amit az egyre lustább, kényelmesebb, finnyásabb ember "megkövetel". Tisztelet a kivételnek. :) Ettől az autó még kegyetlenül jó, és akkor még finom voltam, mint porcukor a lekváros fánkon.

Persze vannak gyermekbetegségei. :)

De ez csak azt én véleményem. :)

UI: Az a baj, hogy a világon még mindig a szar olasz van és félnek tőle... Számos youtube kommentben kérdezik egyébként, hogy és jó még, nem hibásodott meg, megy még? Annyit soha nem adnak el belőle, mint a német gyártók valamelyikéből. Akinek van, az csak dicséri, imádják és nem csak az autót tesztelők. Van aki venne, nem is kevesen, csak nincs 33 000 dollárja. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#141565) Patrick válasza Tsebacsi (#141561) üzenetére


Patrick
addikt

Igen láttam, azt én is néztem. Ilyenekre kell lecsapni. ;]

brumi1024
Majd bemegyek Audi, BMW és Merci szalonba is, beülök a hasonló kategóriákba és megnézem melyik milyen. Kíváncsi vagyok, csak ezért, de amúgy Giulia a befutó. :D

Amúgy ha már kisebb autó a Giuliettát kéne már rendese faceliftelni. Kisebb sedán meg nem lesz, inkább raknak bele 1.3-as 180 lovas benzinmotort turboval a Giuliaba, ha igaz a hír. És akkor, hááát 8.9-ért odaadják... nem tudom. Valóban kicsi a paletta.

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#141566) Integrale


Integrale
veterán

Elore is bocsanat a minosegert, kicsit elvesztette a fokuszt a telefon menet kozben, de a lenyeg latszik.
(Illetve sietnem kellett, mert a tesok neztek mar, hogy mit korozgetek ott. :D )

Igen, az ott vegig heggesztes, az ajtokon is. Sosem lattam meg ilyen munkat. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#141567) gzbotii


gzbotii
veterán

Valaki használ ilyen (hasonló) telefontartót? [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#141568) Doki16 válasza gzbotii (#141567) üzenetére


Doki16
addikt

Egy hónappal ezelőtt rendeltem egyet. Most már nagyon jó lenne ha megérkezne. Ha megjön beszámolók neked róla :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#141569) Gsx-rr válasza gzbotii (#141567) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem van, bevagtam a kesztyutartoba.
Barkinek odaadom ajandekba

(#141570) gzbotii válasza Gsx-rr (#141569) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem vált be, vagy nem használod?
Az tetszik benne, hogy a telefon könnyen behelyezhető, nincs macera.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#141571) kisza25 válasza máyköl (#141560) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen, Pista több videóban is kifejti(yt!):
Backstage 20 Vályi István az alfáról

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#141572) Tsebacsi válasza Patrick (#141565) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szóval ilyened van :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141573) Gsx-rr válasza gzbotii (#141570) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kibontottam kiprobaltam , es sajnaltam az autot,hogy osszecseszi a szellozoracsot.
Konyoklo alatt volt helye a vezeteknelkuli tolton, csak ott meg nem lattam a telefont es zavart.
A mostani automban meg tudom hova rakni a telefont.

(#141574) Patrick válasza Tsebacsi (#141572) üzenetére


Patrick
addikt

Sajnos még nincs, majd jövőre. :) Money gyűjtés van. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#141575) freeknight válasza gzbotii (#141567) üzenetére


freeknight
őstag

Nekem ilyen van, imádom, 1 kézzel lazán tudom pakolászni, nem is nehéz darab.

(#141576) Szoszo94 válasza gzbotii (#141567) üzenetére


Szoszo94
őstag

US $5.91 45%OFF | Baseus Gravity Car Phone Holder For iPhone Xs Max X Samsung S10 S9 Air Vent Mount Mobile Phone Holder For Phone In Car Stand
https://s.click.aliexpress.com/e/L2K1r00C

Nekem ilyen van, a működési elve ugyan az, én szeretem. Stabilan tartja a nagy telefonokat is, könnyű betenni-kivenni a telefont. Már a Passatban is használtam, viszonylag sokféle szellőzőre felrakható. Ha vennék, megint ilyen elven működőt vennék, nekem bevált :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#141577) stickermajom válasza Integrale (#141566) üzenetére


stickermajom
addikt

Biztos Rat stílusra alakítják épp át. :D

(#141578) MasterMark válasza gzbotii (#141567) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek van egy több pontos változata, azt jobbnak mondják.

Switch Tax

(#141579) Coyot válasza gzbotii (#141567) üzenetére


Coyot
őstag

Csak a Brodit :D
Elnézve, hogy milyen rohadt drága volt 5 éve azóta azt látom, hogy mindenki cserélgeti a tartókat, aztán meg a lamellákat a légbeömlőkön, meg kapirgálja a szétmart műszerfalat aminek odab*szott a ragasztó, simán megért annyit, mert beledobom a telefont bennmarad, nem ragasztottam, nem fúrtam és nem volt vele gondom.

Má' nem

(#141580) CactuS válasza Integrale (#141566) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én egy hasonlóan igényes alfát láttam a minap:

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#141581) máyköl válasza freeknight (#141575) üzenetére


máyköl
veterán

+1. Ugyanilyenünk van mindkét autóban, messze az eddigi legjobb, pedig volt már pár fajtám.... :)

[ Szerkesztve ]

(#141582) Jorus válasza Coyot (#141579) üzenetére


Jorus
nagyúr

+1 Fókába például nem is nagyon lehet szellőzőre sem rögzíteni a tartókat, szal nekem is a Brodit vált be. Ha passzívat veszel, nem is vészes az ára - persze mihez képest.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#141583) CactuS válasza Jorus (#141582) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ej, de hiányzik nekem is egy rendes hőfok jelző a twingoba. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#141584) Doki16 válasza CactuS (#141583) üzenetére


Doki16
addikt

Ez de jó felvetés. Tudnám, hogy miért spórolják azt ki a gyártók. Annyira hiányzik, hogy az Auris sem ad semmi infót. De még a batár nagy dízel Antarába se tudtak rakni egy vízhőfokjelzőt. Úgy szerettem a Passatban a digitális olajhőmérséklet érteket látni :) Még az Audira is "ráprogramoztam", hogy az is mutassa. Toyotánál meg külön kell OBD-ből olvasnom, hogy lássak tök alapvető értékeket. Literre pontosan tudja, hogy mennyi van a tankban, de a mutató előttem csak egy béna pálcika. De még ezer hülyeség van benne amit nem tudok megérteni. Olyan jó lenne egy Pro mód a gyártók részéről, hogy ha akit érdekel nézhesse.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#141585) CactuS válasza Doki16 (#141584) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ja, még nekem is kéne valami rendes OBD olvasó az asszony Aurisához, hogy legyen vízhőfok. Plusz akár a literre pontos üzemanyag is. :)

De igen, pl: tényleg vicc, hogy egy Renault Sport által átalakított autónál sincs semmi visszajelzés, csak a vész piktogramok...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#141586) stickermajom válasza CactuS (#141585) üzenetére


stickermajom
addikt

Főleg a "minden is képernyő" autók korában. Hány sor kódot kéne írni ahhoz, hogy a középső kis kijelzőnél legyen egy ilyen menüpont..?

(#141587) Doki16 válasza CactuS (#141585) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt ajánlják a csoportokban, hogy tuti menni fog. [link]
Én a létező legolcsobb OBD használom immár 5 éve. De nekem is kelleni fog egy másik mert ez még nagyon nagy és párszor lerúgtam. Ezt néztem, hogy szerintem megveszem. [link]

(#141586) stickermajom: Mindent tud az autó csak nem jelzi ki. Amint rákötöm a kocsira a telefonom, nagyon sok infó áll a rendelkezésemre. [kép] Csak töredéke elég lenne ennek a központi kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#141588) Qru válasza Doki16 (#141584) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1.

A Subaru is mér mindent, még a beszívott levegő hőfokát is ehhez képest még egy vízhőfok mérő sincs benne... Biztos csak nem akarják túlterhelni a usert ilyen "haszontalan" infókkal. :D

#nincsbennetarcsi

(#141589) stickermajom válasza Doki16 (#141587) üzenetére


stickermajom
addikt

Vágom, már a 2003-as BMW is tudott mindent, de annál legalább szervizmenüből ki lehetett íratni a vízhőfokot középre. A H-nál is van szervizmenü a pontos vízhőfokra. Elvileg a K is tudná, de nem magától, Németországban 50 euroért okosítják fel hozzá.

(#141590) Doki16 válasza stickermajom (#141589) üzenetére


Doki16
addikt

Az Anatara is tudta a szervizmenüt, csak macerás volt mindig előhozni. Abban volt még olajhőfok is a víz mellett. A Toyotában még rejtett menü is béna :D Semmit nem lehet rajta csinálni.

Én már megszoktam, mindig telefont használom rá és kész. Még segít is a gazdaságos vezetésben.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#141591) xEon1337 válasza gzbotii (#141567) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem van ilyen tartóm, de egy forintot nem ér. Hibás az egész konstrukció, mivel nagyon alacsonyan van a két oldalsó rögzítési pont, ezért nem tartja a telefont, az első kanyarban kirepül belőle.

Azóta úgy láttam, hogy lehet kapni olyat is, hogy oldalt már 2-2 ponton fogja, az talán egy fokkal jobb..

Szerk.: Broditot fogok én is venni a következő kocsimhoz.. amennyi pénzt elköltöttem már mindenféle kínai sz*rra, abból bőven kijött volna a Brodit is.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#141592) rbalint88 válasza Patrick (#141564) üzenetére


rbalint88
addikt

En is inkabb a vezetesi elmenyt preferalom*, de latod, az atlag vasarlo magasrol tesz ra vagy csak a kutyuk utan jon a prioritasai kozott.

*hianyzik is sokszor a 156, imadtam azzal menni.

(#141593) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Akinek támogatja a szellőző az ennél messzebbre ne is menjen szerintem:
3 év alatt még nem bírtam felfedezni hátrányát.

(#141594) gzbotii válasza aero. (#141593) üzenetére


gzbotii
veterán

Tok nélkül ez működik?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#141595) aero. válasza gzbotii (#141594) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ha a hátuljára ragasztod a mágnest (és az nem zavar a telefonon), igen

[ Szerkesztve ]

(#141596) Doki16 válasza gzbotii (#141594) üzenetére


Doki16
addikt

Én is ilyet használok már évek óta. Működik tok nélkül is ha egyből a telefonodra ragasztod a fémlapot :)
Nekem van egy tokom a kocsimban és mindig beleteszem a telefont és úgy fel a mágnesre.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#141597) Gergőke88 válasza aero. (#141593) üzenetére


Gergőke88
addikt

Linket tudsz adni?

(#141598) Coyot válasza aero. (#141595) üzenetére


Coyot
őstag

Vagy veszel Pitaka tokot;)

Nálam ezekkel még mindig az a gond, hogycsak egy véletlen mozdulat és törik a lamella a szellőzőn. Brodit előtt én is próbálkoztam de emiatt dobtam ezt a típus. Szélvédőre cuppanós semmiképp, fúrni ragasztani nem fogok, így sok verzió már nincs.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#141599) aero. válasza Gergőke88 (#141597) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ebay UK-t tudok: [link]

Coyot: Szerintem ez hajlamos rá a legkevésbé. Kompakt, kellemes súlyú, rossz úton sem mozog/lötyög. Ezek a karos betámasztós tartók, nem tudom. Egyrészt recseg ropog, gagyi műanyag, másrészt sokszor kell a 2. kéz hozzájuk. Brodit nem ismerem, csak a hasonló kinézetű átlag tartókat.

Pitaka tokok csak influenszer telókhoz vannak ;)

[ Szerkesztve ]

(#141600) Coyot válasza aero. (#141599) üzenetére


Coyot
őstag

Én 5 éve használom nem recseg nem ropog egykezes és nagyon stabilan tart és közben forgatható. Bármilyen másik tartó egy gagyi foshcsi ezekhez a broditokhoz hasonlítva. Ezt azért merem kijelenteni csak mert látom hogy sok ismerősöm/kollegám küzd vele és mennyi tartón túlvan már mindenki - sok esetben már bőven a brodit ára felett költve az n+1 dik tartóra.

A szellőzőrácsban nálam a lamellákkal állítható az irány és a mennyiség és hiába tartja meg, hamar törik, már eleve abból adódóan hogy mozognak. Nameg utána ahova telefontartó van rakva nem lehet állítani a szellőzést normálisan.

mod.: mi az az influenszer teló? :B

[ Szerkesztve ]

Má' nem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.