Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141701) kisza25 válasza Szoszo94 (#141698) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

De van benne lítium aksi,ami szeret robbanni és kigyulladni erős ütés hatására, de sokszor az sem kell ( pl. teljesen kisütött lítium aksit tölteni akarsz felrobban, de elég egy zárlat is)
Lángoló tesla
Kigyulladt tesla
Kigyulladt töltés közben
Kiégett tesla x
Meggyulladt tesla

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#141702) dellfanboy válasza Gsx-rr (#141699) üzenetére


dellfanboy
senior tag

Miutan elment rendesen megkonnyebbultem es csend lett.

ez igy reggel napinditonak jolesett ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#141703) focvis válasza kisza25 (#141701) üzenetére


focvis
veterán

Semmi para, az 1.4 szívóbenyában nem robban be a lítium-akksi.
A mobiloddal meg csak óvatosan! ;]

[ Szerkesztve ]

(#141704) Gsx-rr válasza Magnum_ (#141700) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem szidom,csak ez nekem uj,mert pl Lexus hybrid-nel ilyet nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#141705) Magnum_ válasza focvis (#141703) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#141706) sugarforce válasza kisza25 (#141701) üzenetére


sugarforce
őstag

Jo de ezeken valoszinuleg teligumi volt ;]

[ Szerkesztve ]

(#141707) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Fehérvár környéken minitalihoz van kedve valakinek hétfő és szerda között?

Szerk.: ismét elég szoros lett az itthon tartózkodás menetrendje, Pestre szombat délelőtt megyek csak.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#141708) BigBlackDog válasza kisza25 (#141701) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért nem olyan szörnyű az, ha jól rémlik, az egyik német márka dízelmotoros autói ki szoktak már gyulladni erős ütés nélkül is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#141709) Magnum_ válasza BigBlackDog (#141708) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nemszidod, ertem?

;]

I humbly and respectfully decline™

(#141710) BigBlackDog válasza Magnum_ (#141709) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jajj, bocsi, elfelejtettem, hogy van márkaügyben érintett topiktag is. :DDD :R

Nem, a Tiéddel semmi gond(om), nem dízel és még nem az az éra. :N

(#141711) stickermajom


stickermajom
addikt

Ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el: M0 leállósávjában német rendszámos Audi áll nyitott motorháztetővel, elakadásjelző háromszög kitéve és mögötte anyuka labdázik a 3-4 éves forma kisfiúval. Az emberi ostobaság határtalan.

(#141712) Magnum_ válasza BigBlackDog (#141710) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak vicceltem. En nem fogom vedeni a szart, akkor se, ha _epp_ bmw-m van

I humbly and respectfully decline™

(#141713) szabop27 válasza Gsx-rr (#141699) üzenetére


szabop27
csendes tag

AVAS rendszerre keress rá. Kikapcsolható funkció, alacsony sebesség mellett zajt generál, hogy a gyalogos ne lépjen le eléd gyanútlanul a járdáról...

(#141714) szabonagyur válasza stickermajom (#141711) üzenetére


szabonagyur
félisten

Már csak az a kérdés a háromszög melyik oldalán vannak, hatályon belül vagy kívül ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#141715) focvis válasza stickermajom (#141711) üzenetére


focvis
veterán

Statisztikailag 20 percük van a labdázni a leállósávban, utána jön értük a fekete autó. :U
Rendes német mit kereshet az M0-n? Amúgy is megtanítják nekik a fenti szabályt.
Tippre vendégmunkás lehet a Balkánról.

[ Szerkesztve ]

(#141716) kisza25 válasza focvis (#141703) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem már robbant fel mobilom, meg töltőm is (utóbbi "csak kigyulladt"), a kocsiban lévő aksi szerintem nem lítiumos
csak nem magadra vetted ;]
sugarforce: ennek még utána kell nézni:D
BigBlackDog: én tudok benzines turbóról is:P

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#141717) Akula válasza kisza25 (#141716) üzenetére


Akula
őstag

a hagyományos akksik a kocsikban ólom-savasak, mert egyaránt viselniük kell a minusz 40 fokot és a plusz 80-at is és ez a típus bírja a legjobban ezeket a szélsőséges körülményeket a legolcsóbban.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#141718) hacki87


hacki87
senior tag

Sti VS vr-4[link]

(#141719) stickermajom válasza focvis (#141715) üzenetére


stickermajom
addikt

Valószínűleg vendégmunkás, mert közvetlenül az M5 után láttam őket.

(#141720) focvis válasza kisza25 (#141716) üzenetére


focvis
veterán

Az elmúlt 24 évben még nem robbant fel mobilom; de YouTubeon már én is láttam róla videót. :K

Természetes, hogy magamra vettem, ~2 éve tervezek venni; hamarosan megfizethető alternatíva lesz.
Csak nehogy annak is véres legyen a torka :Y , a Volvoéhoz hasonlóan. :D

(#141721) MasterMark válasza kisza25 (#141701) üzenetére


MasterMark
titán

Más autó is kigyullad, csak arról nem híreznek. A gyűrődőzónák jobbak, az akksi merevsége védi az utaskabint, mivel pont alatta van. A vezetési asszisztensek meg már a baleset előtt elkezdik fékezni az autót.

Switch Tax

(#141722) Richard! válasza focvis (#141720) üzenetére


Richard!
addikt

"hamarosan megfizethető alternatíva lesz."
Majd ha 5-6-7 milláért lesz, akkor esetleg. Addig nem. :N

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#141723) rbalint88 válasza Gsx-rr (#141704) üzenetére


rbalint88
addikt

Pedig ugyanolyan nyunnyogos invedteres trolibuszhangja van azoknak is. Legalabbis rx-nx ami itt a kozelben van, mind olyan hangu.

(#141724) Qru válasza kisza25 (#141701) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy a BMW i8 amit vizbe merítettek. :D

#nincsbennetarcsi

(#141725) molnarpeter válasza kisza25 (#141716) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk meg egy 150 Ah ólom akku égett ki zárlat miatt, múltkor linkeltem a képeket :(((

(#141726) rbalint88


rbalint88
addikt

hát ez a cikk mekkora egy értelmetlen fos...
Alternatív életem villanyautó nélkül
nincs pénze tankolni a benzinest, aztán meg hirtelen van havi 500€ lízingelni a két autót, wtf...

(#141727) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Beugrottam ma Praktiker parkoloba az ugyekezuhoz, volt egy pici serules a szelvedon.
Amig bevasaroltam, meg is csinalta, szokasos minosegben.

RespeCT!

I humbly and respectfully decline™

(#141728) focvis válasza Richard! (#141722) üzenetére


focvis
veterán

Nézzük más szemszögből; tegyük fel venne az ember egy új G8 GTI-t* leakciózva 10-ért; ahhoz képest nem beláthatatlan ugrás a 15,3 (+ hozzá egy szép felni).

De inkább 2-3 évesben gondolkodnék, ha helyén van a használt piaci ára az új árához viszonyítva.

*Vagy random nem-puruttya középkategóriás 2.0 dízelt.

[ Szerkesztve ]

(#141729) Qru válasza hacki87 (#141718) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a VR4 nagyon megy ám élőben is (utasként átéltem), és a kipuff tényleg nagy.

#nincsbennetarcsi

(#141730) Jorus


Jorus
nagyúr

Vasárnapi mosás aztán cukrászda - kertvárosi izgalmak. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#141731) bitpork válasza rbalint88 (#141726) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amikor leírta az első "reális" szót, tudtam h önigazoló az egész. :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141732) kisza25 válasza MasterMark (#141721) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Túléled, aztán bent égsz
Amúgy dolgoztam tűzoltóságon, azért elég ritkán gyullad ki balesetben, robbanni meg még nehezebben robban, és könnyebb eloltani, mint az elektromost.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#141733) Coyot válasza rbalint88 (#141726) üzenetére


Coyot
őstag

Most az a gond, hogy beugrott egy új Aurisba és pályázni használja, és még jól meg is magyarázza hogy ez mennyire király?
A tervezhető költség ugye ilyen szempontból jó is lehet, mert az garantáltan nem lesz több nem üt be meghibásodás stb. De ez így szerintem sem normális, vagyis Magyarországon nem az, ott már simán elhiszem hogy mindenki így vesz új autót.

Má' nem

(#141734) kisza25 válasza Jorus (#141730) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Most már biztos esni fog:P

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#141735) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Laptiming

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#141736) HoaryFox válasza kisza25 (#141735) üzenetére


HoaryFox
őstag

Valaki jön kedden Kakucsra Virítsd a Verdát!-ra? Jó lenne összefutni 1-2 ismerős arccal is :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#141737) MasterMark válasza kisza25 (#141732) üzenetére


MasterMark
titán

Ez is ritkán gyullad ki. Csak ha egy kigyullad arról 500 cikk lesz.

Switch Tax

(#141738) tboldi válasza Qru (#141729) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fist test passed. :D

(#141739) ΞΔGLΞ válasza kisza25 (#141734) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Itt reggel esett, nem is akárhogy, de már újra a párás kánikuláé lett a főszerep. Komolyan nagyon unom már ezt az időjárást, illetve ezt a fajta "meleget".

(#141740) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#141712) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

nem fogom vedeni a szart, akkor se, ha _epp_ bmw-m van

Bárcsak több ilyen ember/user lenne ezen a fórumon. Nem feltétlenül az autókra értem.

[ Szerkesztve ]

(#141741) Szoszo94 válasza HoaryFox (#141736) üzenetére


Szoszo94
őstag

Én (ha nem kell szept.14. szombaton dolgoznom) a kakucs ringi Toyotás talira megyek ki. Valaki tervezi még ezt innen a PHórumról? :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#141742) rbalint88 válasza Coyot (#141733) üzenetére


rbalint88
addikt

nem az a baj. csak ne próbáljuk meg erre ráhúzni az óvjuk meg a Földet dumát, amikor baromira csak az egyéni fillérszekszuálásról van szó, de azért mellékesen az se baj, ha a környezetet nem károsítjuk vele annyira.
meg ez, hogy adóra meg tankolni a benzinest nincs pénzem, de veszek egy saabot (meg aztán egy peugeot-ot is), mer' nehogymá' az unalmas opelben üljek? szervizre van pénz? az legalább nem is tervezhető kiadás :)
a végével (gázUP és Auris vásárlás) csak az a bajom, hogy magyar körülmények között, magánszemélyeknek ez elérhetetlen finanszírozási forma, pedig amúgy látom benne a racionalitást.

mondjuk én személy szerint a tömegközlekedés fejlesztését és a carsharing szolgáltatások kiterjesztését nagyon hasznosnak tartanám, azzal jelentősen lehetne csökkenteni az egyéni autóhasználatot.
nyilván teljesen más megvilágításban de ebben a cikkben is érintik ezt a kérdéskört: [link] nyilván a fejlett világban az a fene nagy jólét is hozzájárul ahhoz, hogy ennyien és ekkora, ekkora fogyasztású autókkal járunk. asszem Dániában van (volt?) még 100% büntetőadó az autóvásárlásra, érdekes módon ott nem is járnak olyan sokan akkora böszmékkel, mint akár itthon.

(#141743) bitpork válasza rbalint88 (#141742) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt igy nem jelentenem ki. Ott is teli van boszmekkal az ut. Pl kurva sok v8 q7 van. Igaz teherautonak van bizsgaztatva es csak ketten tudnak benne ulni de van. Meg v10 touareg. Meg minden mas nagyon draga szar, csak vallalkozasra veszik es belebsszak a racsot - legott elszamolhato minden ra. Minden is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141744) Qru válasza tboldi (#141738) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skilletnek van, nagyon bitang gép. Bár sajnos a rossz oldalon ül benne az ember sofőrként. :D

#nincsbennetarcsi

(#141745) Qru válasza rbalint88 (#141742) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1.

Szerintem itthon 10-ből 9-en álságos környezetvédelmi okból vesznek ilyet, inkább az adókerülés, a parkolási díj kerülés miatt. Esetleg mert jól megy és keveset eszik, na meg ingyen töltöm (bár ez már félig a múlté).
Egyelőre az sem lejátszott menet, hogy tényleg olyan nagyon környezetvédő közlekedési forma (ritkaföldfémek kitermelése az akksiba, nagyrészt szénerőműves áramtermelés, elhasznált akksik körenyezetterhelése, stb).

Nálunk is nyomnák a villany témát vettek is párat (Leaf 2) de senkinek nem kellett, ott álltak a telepen hetekig. Nincs hol tölteni, a hatótáv nevetségesen alacsony. Arról nem is beszélve, hogy a beltér minősége botrány gyenge (viszont jól néz ki az tény).

#nincsbennetarcsi

(#141746) Doki16 válasza Qru (#141745) üzenetére


Doki16
addikt

Nem cseréltek egy Leaf 2-t egy Aurisra? :D Én szívesen beváltanám, és a Toyotának van rendesen hatótávja, valamint tényleg nagyon alacsony a károsanyag kibocsátása :) Jelenleg 110g/km a Spritmonitor szerint és még ritka földfémes aksi sincs benne :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#141747) Coyot válasza rbalint88 (#141742) üzenetére


Coyot
őstag

Ez az álzöldség valóban nekem is feltűnt már, lassan ez lesz az új bio.

De az említett cikkben nem volt semmlyen fillérbaszkodás, amit leművelt az egy nettó ráfizetés volt és még zöld sem maradt a jóember, mert maradhatott volna bármilyen régebbi de viszonylag megbízható autóvál és nincs gondja és költsége sem akkora eleve nincs lízing költség amit ő maga írta le hogy vagy 10k eur-t fog ráfizetni a végén, merhogy 2 év alatt beletolta az 5évre szerződött futást.

Itthon szerintem nem lesz sosem elfogadott annyira a carsharing max nagyfaluban, max anyagi oka lesz használni - de itthon akkor is megveszik a lerugott BMW-t mikor tankolni sincs lóvé nem hogy fenntartani. De nem is baj ez menjünk rollerrel, bringával vagy gyalog dolgozni azzal tényleg sokkal többet tehetünk saját és környezetünkért is.

Má' nem

(#141748) Qru válasza Doki16 (#141746) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondtam a flottásnak hogy ha eintézi, hogy legyen töltő a melóhelyen (jelenleg egy sincs, úgy hogy kb 2006-ban épült a ház és 2016-ban teljeskörű felújításon esett át), és mondjuk le lehessen vele nyomni klímázva 140-el egy Bp-Debrecen-Bp távot akkor szóljon. Még nem szólt. :D

Letette a nagyesküt, hogy fél év és lesz 4 töltő nekünk, ez volt kb 1,5-2 éve. 0 azaz nulla töltő van most is. :D

mod:

Coyot: Skoda próbálkozik itthon is a privát bérlettel, nem tudom mennyire lesz életképes a dolog a részükről.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#141749) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! Android autó képes kocsi híján van valami app ami bevált telefonra , kvázi car Mode app vagy valami a telefonra ami esetleg könnyebbé teszi mobil tartóba a kezelést ? Sokat megyek kocsival ,Spotify youtube music. És navigáció miatt kérdezem .köszi

(#141750) aero. válasza batai15 (#141749) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az android auto megy a telefonon is

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.