Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142501) CactuS válasza Qru (#142499) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hála a jó égnek, hogy eléggé oltva vagyok a prémium beltér ellen. A bőrt szeretem, a sorjás, kopogós műanyagot annyira nem, de azért megélek egy vasaló swiftben is (vagy az utóbbiakban, mert igazából a swift, sx4 s-cross, vitara ugyanazt a hányásbiztos "ajtókárpitot" kapta). A kéne a prémium beltér, akkor azt hiszem nagy gondban lennék - főleg, hogy a twingo is kiesne, hacsak nem varratnám bőrbe az egészet belül -. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142502) kisza25 válasza Speeedfire (#142500) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha élményre mész és nem köridőre:P

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#142503) Magnum_ válasza CactuS (#142501) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem nem a borkarpitra gondolt. Az a4-emben sem volt bor, megis fasza minoseget kepviselt. Az amperamban borkarpit volt, jo minosegu volt egyebkent a belter, de a muszaerfal anyagai megsem olyanok voltak.

Az astra meg astra volt, de a twintopban jofele ulesek voltak (mondjuk a bmw ulesei is jok)

I humbly and respectfully decline™

(#142504) batai15 válasza Qru (#142499) üzenetére


batai15
félisten

Azért valóban ebben igazad van nagyon is. Nálam is addig jó egy olcsó autó amíg nem ülök egy akár régebbi ,de minőségibb autóban.

(#142505) Speeedfire válasza kisza25 (#142502) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Így van. :K
Legközelebb én is kipakolom a hátulját, az legalább 50kg minusz. Meg szerzek valami kopott ballonos, 16-os slick-et. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#142506) stickermajom válasza Magnum_ (#142497) üzenetére


stickermajom
addikt

Reméljük a legjobbakat. :K

Qru :( Euro 4. De legalább nincs DPF.

(#142507) Qru válasza CactuS (#142501) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A bőrt én sem szeretem (max a félbőrt), hanem egyszerűen a műanyagok, a rugózás, a kormány, a váltó, a hifi... Teljesen másról szól a két autó nem is versenyeztetném őket, hogy melyik miben jobb, felesleges is... Csak egyszerűen jó az a BMW na. :K

mod:

stickermajom: Nem tudom ez mennyire befolyásolja az eladhatóságát de sztem azért kezd ez a dízelüldözés lecsengeni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142508) Magnum_ válasza Qru (#142507) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az a baj, hogy a dizel orulet miatt nagyon sokat hoznak be Nemeto-bol.

I humbly and respectfully decline™

(#142509) CactuS válasza Qru (#142507) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Műanyagból kevés gyártó van, aki jót készít - manapság az egyik legjobbat a Kia adja, minden generációval puhább és puhább a habos műanyagjuk, az új Ceedben is elég pöpec lett és nem felületi kezelés, anyagában puha -. Rugózás most passz, ha egy prémium olyan pacskerokon és ültetésen menne, mint a twingo RS, szerintem kb. ugyanazt kapnám. :D De értem mire gondolsz. :K

Saint_: A bőrt függetlenül mondtam, de alapvetően kisebb autókban az is ritka. Gyerek mellett viszont előny (ezért is néztem a Gordini Twingo RSt, de ami itthon van, azt anno elég szépen megtekerték, nem mertem beleugrani). A prius teljesen bőrös volt, imádtam. A műanyagon túl nekem pl. az nem okozna álmatlan éjszakát, hogy egy Ford vignale-ban a bőr varrása nem mm pontosan követi egymást, élvezném a masszírozós ülést és az üléshűtést. Van akinek meg igen. :B

__

Más, most átfutva a kínálatot, hogy miről maradtam le, azért ma sem sok van ezekből, egy jó kis német behozatal (téli felnivel, de lerúgott nyáriakkal). Na meg egy faceliftes, "sérülésmentes" Gordini, de ez valami baromi ronda hátulról. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142510) Qru válasza CactuS (#142509) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak a műanyagok, azt amúgy sem tapizom. Jó a kormány mérete (bár a villanyszervó miatt nem olyan jó a visszajelzése). Szerencsére a start-stop ki lett iktatva már belőle (attól agyf@szt kapok). A sportosabb rugózás nekem jobban bejön, az enyém eléggé nagypapás. Az ülés jó oldaltartású, a felfújható deréktámasz meg az állítható combtámasz nagyon baba. Jól szól a hifi, a navija is gyors. A váltási érzet, meg maga a váltó is jó (mondjuk az 1-es elég rövid a 6 gang miatt). Igazából azon kívül, hogy mechanikailag nem olyan megbízható mint az enyém minden a BMW mellett szól.

mod:

Saint_: Jah behozzák az onnan kiszuperált Euro4-5-ös dízel autókat aztán visszatekerik és a hülye vásárló meg rárepül mint gyöngytyúk...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142511) CactuS válasza Qru (#142510) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Start-stop sajnos egy idióta dolog, egy rossz, amit a hülye szabályzás hozott el, ellenzem én is, mert nyírja az akkut, nyírja a motort és egyébként minimálisan spórol üzemanyagot. Cserébe idegesítő és a legrosszabb helyzetekben is le tudja lőni a motort - mondjuk a Toyota HSDje ezt jól megoldotta, de ugye ott még hagyományos önindító sincsen, azért sem zavaró -.

Bubu-ban nem jó a váltó? Nekem az kimaradt az életemből, de azt feltételeztem, hogy elég precíz váltót tesznek azokba a járgányokba. BMWből nekem egy maradt meg, hogy az F31-esünk, az 0 km-es korától rázta a váltókarját, érezted rajta a "fordulatot". Sose tudták kijavítani és azért is volt furcsa, mert ebből a korból se az kisebb, se a nagyobb BMWkre nem volt amúgy jellemző.

A hifit megértem, az sajna a magasabb kategória kiváltsága, vagy házilag pimpeled. Twingoba is szörnyű, de az Aurisban sem mondanám valami nagy durranásnak (gyerekdalok azért elmennek rajta és az első 500 bőrünk csokival van bevonva után már úgyse figyel az ember. :DDD). Nálam szerintem az is eszméletlen javulást hozna, ha kukáznám a semmire nem jó BT nélküli CDs fejegységet.

Egy első combtámaszért elég sokat megadnék a twingoba is, mert elég rövid az ülőlap nekem. Cserélni meg necces lenne, mert egyébként is előre sikló ülés kéne, márkán belül meg fene tudja melyik férne bele. A kormányom meg nagy és vastag, de a medve mancsaimhoz elfogadható méretű.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142512) Qru válasza CactuS (#142511) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amikor először mentem vele az első lámpánál lelőtte magát a motor... Én meg ott fogtam a fejem, hogy nem hiszem el, hogy pont alattam döglik meg ez a sz@r... Aztán kinyomtam a kuplungot és beindult. :D

Végülis nem rossz, olyan korrekt iparos munka, de a jótól messze van. Mondjuk olyan Suzuki Swift szint. A Jazz-ünk váltója kb 2x jobb. Nem rég cseréltem benne váltóolajat (a gyárit cserélem Motul Gear300-re) attól sokat javult a kapcsolhatósága, főleg hidegen (bár leginkább azért mert gyárilag 80W90 van benne ez meg 75W90-es). Váltót ez is rázza picit, a 650-es alapjáraton azért a 4 hengeres boxer nem jár olyan finoman de inkább ez mint egy DMF (a modernebbekben már van pl). :D

A hifi az konkrétan fos, komolyan nagymuter Sokolja jobban szól. A BT-os gyári fejegység az feláras volt, ebben nincs.

Az ülés viszont nem rossz, olyan fotelszerű, 0 az oldaltartás de cserébe epedás, kényelmes. Nyomtam le vele Bp-Bázel túrát és a végén sem volt semmi bajom az üléssel.
A kormány kicsit vékony volt nekem de így bőrözés után pont jó a vastagsága.

#nincsbennetarcsi

(#142513) CactuS válasza Qru (#142512) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én a Renaultnál nagyon f*stam a váltótól, hogy mennyire lesz franciás, de a twingoban elég jó lett. Nem mondanám, hogy óramű pontosságú, de alapvetően jól használható, nem túl hosszú és egész jól lehet tenni a fokozatokat is. A sima Renault váltók ennél klasszisokkal rosszabbak.

Start-Stopról az egyik kedvenc félpercesem: [link]. Bár nem járok ilyen autóval - bárcsak -, de a sima autóknál is ez van, csak ott simán nyekereg 10 másodpercenként. Priusnál azért viseltem el, mert eleve nem rázott a beindításkor és eleve nincs önindító sem, ami tekerjen.

A videóról eszembe jutott megint, hogy de jó lenne a twingora is valami nyitható rendszer, hogy legyen combosabb hangja, ha épp olyan a hangulat. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142514) Qru válasza CactuS (#142513) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Franciák közül Renault Clio III-at meg Citroen C3-at vezettem (mk1-et és mk2-t is) azokban sem volt bántóan rossz a váltó. Sajnos az enyémnél a rüki nincs szinkronizálva rendesen azért sokszor nehezen kapcsolható a hátramenet. :(

#nincsbennetarcsi

(#142515) BigBlackDog válasza CactuS (#142513) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk Renaultnál (konkrétan a Thaliánál) a kikopott, műanyag, ~100 Hufos váltórudazat persely cseréje sokat dobott a váltókar pontosságán. :D

(#142516) CactuS válasza BigBlackDog (#142515) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Twingo RSben passz, hogy mi van, elég szűken jár, nem lötyög, egy picit pattogós, darabos, de élhető. Ha majd nagyon zavar és nem lesz más, max rénézetek a srácokkal. Az a fajta nyúlós érzés, mint ami megvan pl: egy új clioban is viszont nincsen és ez jó.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142517) focvis válasza CactuS (#142513) üzenetére


focvis
veterán

"Én a Renaultnál nagyon f*stam a váltótól, hogy mennyire lesz franciás, de a twingoban elég jó lett. "

Tegyük hozzá, nem azért lett jó aváltó, mert Twingo; hanem mert RS, azaz a Renault Sportnál tervezték az RS specifikus részeket és ott rakták össze a vasat.

(1x volt francia autóm, egy 2006-os R. Clio 2011-ben; a feleségemnek vettem, sose* használta, én mentem vele szumma 1500 km-t 11 hónap alatt. *Összesen vezette 50 km-t úgy hogy mellette ültem; ezalatt az 50 km alatt egyszer csak megszorult váltó -> kuka; bontott váltó kellett bele.)

(#142518) CactuS válasza focvis (#142517) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, mondjuk ez is igaz, néha lemarad az RS tag. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142519) gzbotii


gzbotii
veterán

Most ment el mellettem egy rendőrségi A4, leengedett alblokkokkal, bömbölt belőle a mulatós...azt hittem, hogy valami nem idén barnultak.
Nem vagyok teljes mértékben biztos, hogy ez nem ütközik valamilyen szabályba...már a zenéért járna fél év letöltendő :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#142520) Magnum_ válasza gzbotii (#142519) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Amugy a kresz, meg a rendortv. tele van gumiszabalyokkal (direkt) de en tudnek ugy ertelmezni, hogy nem szabalyos.
Egyebkent kiabalt mar ram rendor tini koromban, hogy halkitsam lejjebb a zenet.

I humbly and respectfully decline™

(#142521) kisza25 válasza BigBlackDog (#142515) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én renault 105- el mentem, szívó diesellel. A váltó minden váltás után felvette a közép állást és konkrétan csak padlógázzal volt érdemi gyorsulása:P

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#142522) Qru válasza Magnum_ (#142520) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De nem hallottad a hangos zenétől azért tovább mentél remélem. ;]

#nincsbennetarcsi

(#142523) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Konnektoros hibrid hajtásláncot kapott a Kia XCeed és a Ceed kombi

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#142524) Qru


Qru
MODERÁTOR

Rohamosan nő az utak forgalma

Az M6 nincs a listán. Olyan alacsony forgalmú, hogy nem is mérhető?! :D

#nincsbennetarcsi

(#142525) Akula válasza kisza25 (#142523) üzenetére


Akula
őstag

az az Xceed nem néz ki rosszul. asszonynak jó lenne gyereket vinni oviba-suliba

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#142526) kisza25 válasza Akula (#142525) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Arra a stonic való, az 4,15 méteres, 1,25 szívó, nagyon rövid 5-ös váltóval,
Az xceed 4,4 méter

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#142527) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nem talalok szupermarketekben meg teli szelvedomosofolyadekot.

Ha a -42 ig jo ablakmoso folyadekot 1:1 ben higitom az jo legalabb -10 ig?

(#142528) molnarpeter válasza Gsx-rr (#142527) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tesztek alapján random, némelyik már korábban kásásodik. Ha nagyjából biztosra mennél, akkor tömény, vagy keress rá neten, hátha találsz valami jobbfélét a kínálatban :) Prelix -19 valamelyik teszten jó volt, cégnél Unix A.Z. volt használva az illata miatt (nagy fagy hiányában sokat nem próbáltam, de azzal sem volt gond).

[ Szerkesztve ]

(#142529) tboy93 válasza Gsx-rr (#142527) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem talalok szupermarketekben meg teli szelvedomosofolyadekot

azt még egy darabig nem is fogsz, tavaly szerintem októbernél előbb nem vót sehol

vettem is egy 20 litert gyorsiba :D

(#142530) Qru válasza tboy93 (#142529) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha az enyémben most is téli van, egyszerűen nem fogyott ki a nyáron. :D

#nincsbennetarcsi

(#142531) Gsx-rr válasza molnarpeter (#142528) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Talaltam 2 litert itthon azt betoltom, csak arra kell, hogy mikor majd megy fenyzohoz a kocsi ne fagyjon be. En Telen nem fogom hasznalni.

Tboy93: az nekem keso,2 heten belul kell megoldanom

[ Szerkesztve ]

(#142532) Qru válasza Gsx-rr (#142531) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Járasd is át vele a rendszert, hogy a csövezésben is téli legyen.

#nincsbennetarcsi

(#142533) Gsx-rr válasza Qru (#142532) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Persze kepben vagyok ,koszi atnyomom.

Tegnap szerintem 2-3 liter ment el, 3 helyen 9 sugarban nyomja es bogarinvazio volt

(#142534) gzbotii válasza Qru (#142530) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem 1L/100km nyáron. Télen, ha esik/havazik, még több. :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#142535) Qru válasza Gsx-rr (#142533) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah Kormiból nálunk is gyorsan fogy a lámpamosó miatt. Sokszor inkább lekapcsolom arra a kis időre amíg mosok.

gzbotii: Nekem csak dísznek van az autó, szóval nem csoda ha nem fogy nálam. :D

#nincsbennetarcsi

(#142536) Gsx-rr válasza gzbotii (#142534) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem csoda,hogy uj nagy kocsikba 7-10 literes tartyalyok se ritkak.

(#142537) #89309696 válasza gzbotii (#142534) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem másfél év alatt ment el a fél tartály. :DDD
~2 liter 4000Km-re. Hát aki 30-40Km-es szakaszokat autózik, az lemossa otthon. :DDD

(#142538) tboldi válasza #89309696 (#142537) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam ~2,5 év alatt alig fogyott pár deci a Castrol Biofixből. :DDD

(#142539) CactuS válasza kisza25 (#142526) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ahhoz azt hiszem nincs még PHEV hajtáslánc. Az meg bölcsijárathoz ideális lenne, mert azon a távon be sem indul a benzinmotor. Nyilván a villany még jobb, csak hát a legtöbb nem is rendelhető vagy 1 éves átfutással.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142540) brumi1024 válasza focvis (#142488) üzenetére


brumi1024
veterán

Két bajom van a gyárival: runflat és ez a harmadik P7 Cinturatom, nem rossz gumi, de nem a kedvencem, így kipróbálnék valami mást, valami jobbat.

(#142541) oszy válasza tboy93 (#142529) üzenetére


oszy
veterán

20 litert? Nekem még a 2 liter sem fogyott el egy tél alatt. :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#142542) MunezXBK válasza Gsx-rr (#142527) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kb. -21-ig lesz jó.

oszy: nincs xenonod?

[ Szerkesztve ]

(#142543) focvis válasza brumi1024 (#142540) üzenetére


focvis
veterán

Értem, a Michelinből normál kivitelt vennél, nem RFT-t... úgy több benne a ráció.

Jut eszembe a legfontosabb kérdés a budapestiekhez: Milyen volt a forgalom így az első iskolai napon?

Megelőzendő az agyfrászt, én inkább hajnalban keltem és elindultam 6:45-kor (alapesetben 8 és 9 között szoktam); ill. hazaindultam 15:55-kor, így semmi problémával nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#142544) grizlisandor válasza focvis (#142543) üzenetére


grizlisandor
addikt

Pár hét múlva meglátjuk mit mondasz, most még sok szülő otthon maradt szabadságon, hogy be tudja fedni a füzeteket/könyveket. :DDD

Bezzeg az én időmben nem volt ilyen... :U

(#142545) MunezXBK válasza focvis (#142543) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondom nincs is még 15:55, oszt rájöttem, hogy vezettem 600+ km-t és rég elmúlt 16:55 is. :D

(#142546) brumi1024 válasza focvis (#142543) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak nem RFT-t vennék, az szinte biztos. Nincs is ebben a méretben RFT másból.

(#142547) tboy93 válasza oszy (#142541) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nagyon sokat frocskolok, nem birom ha picit is poros/mocskos a szélvédő.

(#142548) SzlobiG válasza Qru (#142524) üzenetére


SzlobiG
félisten

Még Pesti régióba sincs sose 100%-os az M6. :)

(#142549) Qru válasza SzlobiG (#142548) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan alacsony a kiahsználtsága, hogy nem merték felvenni a listára.

#nincsbennetarcsi

(#142550) CactuS válasza focvis (#142543) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gyorsabban beértem, mint máskor. Azt hittem baleset volt az M0n mögöttem, mert összesen 2 kamionnal találkoztam Szigetszentmiklós - Budafok távon.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.