Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141301) Jaffa75 válasza bitpork (#141290) üzenetére


Jaffa75
őstag

Nem ezen múlt sajnos ahogy korábban irtam is... még kocsival is átmentem volna! :)

(#141302) kisza25 válasza #89309696 (#141299) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tehetem csak az elkerülő utakon járok, itt 5000 helyett 15-20000 ember van Blelle és Bbogláron főszezonban

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#141303) rbalint88 válasza #89309696 (#141299) üzenetére


rbalint88
addikt

sajnos az általad leírt embertípus mindig ilyen, nem csak amikor nyaral. gyűlölöm az ilyen mentalitást, mert amíg ki nem irtódik mindenkiből, akár neveléssel, akár büntetéssel, addig az egy bolond százat csinál elve alapján mindig lesznek, akik követik a taplók példáját. engem mérhetetlenül felbosszant a szemetelés, meg ez a leszarom, kihaénnem mentalitás.

most megy ugye a naaagy tűzijáték -szerencsére a kutya lefossa-, a Cayenne-s meg A7-es paraszt "nyíván" beállt a fűre a ház előtt, mert az neki jár. pedig most, hogy délebbre vitték kicsit a mókát, már nem is látszik innen annyira jól, mi is a tévéből nézzük.

(#141304) Kickass válasza rbalint88 (#141303) üzenetére


Kickass
őstag

Nagy +1, csak amíg máshol a saját kárukon megtanulták a leckét addig itthon mindenki tojik mindenre legföképp döntéshozói szinten és fejös tehénnek nézi a turistákat addig ez jobb nem lesz csak rosszabb, és a tendencia nem az hogy bárki ezt annyira komolyan venné. Ráadásul addig amíg azok akiknek a szabályok betartatása lenne a dolga létszám és motivációhiánnyal küzdenek pláne nem változik semmi. És az infrastruktúrális hiányokról szó sem esett....Budapest, Balaton tökmind1.

(#141305) bitpork válasza kisza25 (#141296) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor a füledet nézesd meg :P itt nálunk az összes buli durván hallatszik. Volt konkrétan ablaküveg mozgás is már partról "szűrődve" :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141306) rbalint88 válasza Kickass (#141304) üzenetére


rbalint88
addikt

még a tűzijátékos részhez csatolva, aztán befejezem az offolást, ezek a drága emberek tuti itthagynak egy rakat szemetet, mert az már derogál, hogy a saját szarát összeszedje és elvigye egy kukáig vagy ha az tele van, akkor hazavigye és ott kidobja. pedig nem értem miért nehéz, ha oda tudta vinni a motyót, akkor hazafele is működnie kellene.

Saint: pont azért, kell a cirkusz a népnek... a tárnoki játszótér bazinagy +1, de bármi értelmes költési formának jobban örülnék én is.

[ Szerkesztve ]

(#141307) Magnum_ válasza rbalint88 (#141303) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyaltalan, minek tuzijatek csilliardokert? Tudom, ez kell a plebsnek, de meg lehet nezni Tarnok peldajat erre.

I humbly and respectfully decline™

(#141308) kisza25 válasza bitpork (#141305) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Blelle is és Bboglár is kicsit emelkedik végig a parttól, lehet azért
Amúgy titeket nem vesznek körül házak, ami van az is könnyűszerkezetes, tehát nem fognak annyit a zajon, meg mintha a kecó is könnyű szerkezetes lenne, vagy nem?
nekem b30+10cm szigetelés, a postás kajabál az udvaron nem hallani:P

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#141309) bitpork válasza kisza25 (#141308) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

itt meg van két deszka sajnos :( De az igazán gáz a szomszédság :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141310) #89309696


#89309696
törölt tag

Téli siófoki autós tali nem volt sose tervben? Vagy az buzis? :DDD

(#141311) rbalint88 válasza #89309696 (#141310) üzenetére


rbalint88
addikt

nincs senkinek elsüllyeszthető hummerje :(

(#141312) bitpork válasza #89309696 (#141310) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én most is itt vagyok. Igaz nem készültem meg jönnek a villanyórát cserélni meg mennem kell Kassára még a héten de 2-3 nap össz megszakítással a hónap eleje óta itt leledztem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141313) #89309696 válasza bitpork (#141312) üzenetére


#89309696
törölt tag

De most nincs tél. :DDD
Csak kérdezem mi az oka, nincs fűtés a házban? Mert azon kívül a komoly telünket simán át lehet grillezni ugyanúgy. Nincs turista, nincs nyomor az M7-en, nincs szúnyog, nincs lelleboglárzamárdisiófok agyhalál, nincs szomszéd. És nem kell egy egész évet várni a következőre.

[ Szerkesztve ]

(#141314) bitpork válasza #89309696 (#141313) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez a rész a faházas környék. Itt nem maradsz meg októbertől csak elektromos fűtéssel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141315) Tsebacsi válasza kisza25 (#141296) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ebben a kempingben nőttem fel, 35 éve járok ide (Apámék amióta létezik), meg van csinálva a lakókocsi helye elősátorral, bútorokkal, 2 hűtővel, csak a légkondi meg az internet hiányzik, komolyan :D

Ez a fosom szánd 2007 óta borzol minket, konkrétan olyankor este nehezebb aludni (dumm-dumm ugye), kerülni is szoktam már ezt az időpontot. Asszony főleg érzékeny a zajokra.

Ház ennek a sokszorosába kerülne, így családon belül oszlik a költség, és akkor megyek le, amikor jólesik(jólesne, de nem az eső), saját partszakasz+stég, sok évtizedes barátok, stb. Ide a közösségért IS járunk, nem csak a víz miatt.

(#141297) Gsx-rr: Khm... meg a faszom, már bocsánat. A Zamárdi polginak is az apjafaszát meg egyebet amiért minden lófaszt idehozat csak hogy "legyen pénz a büdzsében" bezzeg előtte lófaszt nem fejlesztettek, valahogyan elmászott a pénz másfele, csak a szánd óta van bevétel és némi javulás, de könyörgöm sokunknak ez ettől még nem tetszik...
Te a Palasztól 200 méterre nyaralsz mióta is? Mindig is? Na itt nem ez volt ezelőtt 20 évvel... A legnagyobb party a stégen rendezett esti szülinapi tűzijáték volt, esetleg a vitorlástábor záróbulija. Aki zajongott azt kvázi a szomszédai mentek lecsendesíteni, és mindig működött.
Értem hogy júlieleje tökjó, meg szezon után, meg januárban, de lakókocsizni akkor enyhén szólva is öngól.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141316) tboldi válasza kisza25 (#141296) üzenetére


tboldi
nagyúr

Néha én is szoktam az út közepén gyalogolni itt Móváron, a Dohy János utcán, mert a járdán nem férek el a fák alatt. ;]

szerk.: Sőt, az utca fele nincs is leaszfaltozva, azon a szakaszon járda sincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#141317) Gsx-rr válasza Tsebacsi (#141315) üzenetére


Gsx-rr
veterán

10 eve van itt hazam, de gyerekkorom ota nyar nagy reszet lent toltom.Ne ragadjunk mar le ennyire. Tenyleg ott tartunk ,hogy semmi se jo. Az evben azt a 2 honap csucsforgalmat es tizenparnap bulit illene kibirni.
Ezen ragodsz meg csak magadnak generalsz kellemtlenseget ,mert ez mar igy is marad. Te ugy, mi igy szeretjuk a Balatont.

Te mennyi idot toltesz lent egy nyaron?

[ Szerkesztve ]

(#141318) bitpork válasza Gsx-rr (#141317) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha mindenkinek lenne az a pár nap kitétel lehetősége egész évben menne a ricsaj mert ugye mindenki csak egyszer kerül sorra. Ami egyébként is vicces mert ugye Siófoknak a nyaralós része kiemelt pihenőövezet és még füvet nyírni is tilos hétvégén :) 10 év... te újonc. A hetvenes évek óta itt vagyunk :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141319) Tsebacsi válasza Gsx-rr (#141317) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az évben az a két hónap van pihenni, nyaralni. Ebből helyből elvesz 2 hetet legalább a mindenféle feszt. Nem tudok mindig lent lenni mert nem szarom a pénzt meg a szabadnapot. Igazodni kell másokhoz is a munkahelyen mind nekem mind asszonynak. Ott vannak szüleim is akik szintén lent pihennek. A hétvégi leugrom nem járja mert többe van a benzin, idő mint amit pihennék lent. (4ig dolgozom pénteken), de még ha el jövök előbb is az max. 2 lehet, a pálya már szar, minimum 1-2 baleset van. Vasárnap haza délben mert utána halál megint. Nem kell érteni de nekem ez így nem pálya annyira, ha még ebbe is beleszól egy-két-négy fesztivál...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141320) Richard! válasza máyköl (#141300) üzenetére


Richard!
addikt

Délután értem le Olaszországba. Katasztrófa :DDD Inkább az Autobanh-t választanám, kevesebb a kamikáze :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#141321) Gsx-rr válasza Richard! (#141320) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Vasárnap indultunk Szlovéniába, normál tempóban leértünk, sehol egy dugó. Nem ismerem a régiót ,Horvátországba se járok ,de nem lenne jobb alternatíva Szlovénián keresztül ,mert mindig azt hallom órákat ülnek a dugóban Horvátország felé

Amúgy szinte csak Magyarok és a Románok voltak azok akik feltartották a forgalmat kibérelték maguknak a belső sávot.

[ Szerkesztve ]

(#141322) tboldi


tboldi
nagyúr

(#141323) kisza25 válasza tboldi (#141316) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Így néz ki az utca, a 7-es útról indulva, elkerülő útban folytatódik, ami átvisz Boglárra, ebben az utcában van a bölcsi, ovi, orvosi rendelő, szóval egy forgalmas utca.
És itt mennek az út közepén:

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#141324) stickermajom


stickermajom
addikt

Kitört egy autó kereke a Soroksári és a Lechner közötti átjáróban pont a sínek közepén. Természetesen téli gumi van az autón, gondolom a többi része is hasonlóan karbantartott.. Simán ráverném a tulajra a mentés költségeit, plusz a BKV szolgáltatáskiesését..

(#141325) K Norbi válasza stickermajom (#141324) üzenetére


K Norbi
addikt

Milyen autó volt?

(#141326) stickermajom válasza K Norbi (#141325) üzenetére


stickermajom
addikt

Megane I Cabrio

(#141327) Tsebacsi válasza stickermajom (#141324) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C Simán ráverném a tulajra :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141328) #89309696


#89309696
törölt tag

Mi van Vilikével? Fent van most is, de nem írt ide másfél hónapja. Pedig a nyaralós szitok offolásra biztosan tudott volna reagálni. :DDD

(#141329) Tsebacsi válasza #89309696 (#141328) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A balaton közepén a vízibiciklin sincs mindig térerő :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141330) Richard!


Richard!
addikt

#napiromán :(((
[link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#141331) bitpork válasza stickermajom (#141324) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

S mi köze a téli guminak az autó általános karbantartásához, a rosszindulatodon kívül? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141332) gzbotii válasza bitpork (#141331) üzenetére


gzbotii
veterán

...főleg, hogy itt még télen sem kötelező a téli...ami vicc. Mondjuk, tél sincs, az egy másik :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#141333) Qru válasza stickermajom (#141324) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugi, a hanyatló nyugaton simán rádverik, ha nem az évszaknak megfelelő gumival közlekedsz. Bár ez inkább a télen nyárival közlekedőkre él tapasztalataim szerint.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#141334) stickermajom válasza bitpork (#141331) üzenetére


stickermajom
addikt

Na megjött az ördög ügyvédje. :D

Csupán annyi, hogy ha valaki ennyire nem igényes, hogy az évszaknak megfelelő gumival járjon, akkor mi lehet az autó kevésbé látványos részeivel?

(#141335) Tsebacsi válasza stickermajom (#141334) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141336) bitpork válasza stickermajom (#141334) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Spec én is télit használok egész évben. Két évente cserélve. De pl amikor 140k volt a lengőkar, kicsengettem. Viszont a Szeged kerülő m43 láttam olyan dilatációs hibát ami kitörte egy passat kerekét. Német rendszámos volt, feltételezem rendesen karban tartva. A magyar közút megoldotta dilatációs hibát - kibszott egy táblát h 100 oszt szevasz!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141337) Qru válasza stickermajom (#141334) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor én vagyok a legelvetemültebb a 4évszakossal, mert az egyik évszaknak sem (igazán) megfelelő. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#141338) Reggie0 válasza bitpork (#141331) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy 99%-ban eros osszefugges van a ketto kozott. Ritka az, hogy valaki csak a gumit kezeli rosszul, az auto tobbi reszet nem.

(#141339) barnam_ válasza Reggie0 (#141338) üzenetére


barnam_
nagyúr

Van olyan ismerősöm, aki nyáron is téli gumit használ, de ha valami nyűgje/baja van az autónak, megcsináltatja.
Szerencsére sikerült rábeszélnem, hogy télre vegyen legalább egy új szettet.

(#141340) tboldi válasza Qru (#141337) üzenetére


tboldi
nagyúr

So hardcore! ;]

(#141341) Magnum_


Magnum_
nagyúr

En tobbet ezen a szaron nem cserelek legszurot. Tobb, mint egy orat Optam vele. Es remelem, hogy a levego csovet jol feltettem :D

Gyertya csere off, nincs megfelelo meretu torxom. Meg.

I humbly and respectfully decline™

(#141342) bitpork válasza Reggie0 (#141338) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sokat írtam de kitöröltem. Az előítéleteitek rabjai vagytok. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141343) Tsebacsi válasza bitpork (#141342) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Malac megint az a baj, hogy azt hiszed, hogy ha Te más vagy, akkor mindenki, aki szintén más, olyan mint Te. Ez kvázi ugyan olyan előítélet.
Te kivételerősítő szabály vagy, viszont az átlag, aki nyáron is téli gumival jár, az hibbant, nemtörődöm, olcsójános pöts, aki arra is szarik, ha az autója alul elrozsdál és emiatt egy villamos sínen kitörik a fél autó alóla.
Én nem támogatom ezt a télen nyárival nyáron télivel bulit, ezerszer elmondtam miért gondolom így.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141344) bitpork válasza Tsebacsi (#141343) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak nem ítélek elé előre látatlanban valakit. Nagy a különbség :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141345) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerintem meg sokkal nyugodtabb lenne az életetek, ha leszarnátok, kinek tört ki a kereke a villamossínen, minthogy különféle elméleteket és ítéleteket gyártanátok belőle. Ez miért a ti bajotok? A télig guminak itt meg pláne semmi köze hozzá. Csak +1-ezni tudom, ami már elhangzott bitporktól: Az előítéleteitek rabjai vagytok.

[ Szerkesztve ]

(#141346) Jaffa75 válasza stickermajom (#141334) üzenetére


Jaffa75
őstag

Tegyük hozzá, hogy a Hondáknak is a leggyengébb pontja a féltengely... Nem egy posztot láttam FB-on, ahol az egyébként nagyon patent, szép vas ott állt letérdelve, hiába volt rendszeresen karbantartva! :U Renault-ról nem tudok nyilatkozni, de bármi előfordulhat! ;)

(#141347) freeknight


freeknight
őstag

Ha a kitört kerekű autó annak a kocsinak csapódik neki, amiben mondjuk a te családod utazik, mindjárt a te bajod is lesz. Egyebekben persze senkinek köze nincs hozzá, a másik milyen állapotú autóval közlekedik.

(#141348) Tsebacsi válasza aero. (#141345) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én tök nyugodt vagyok, sajnos a törött kerék és a téli gumi együtt már nálam fejcsóválásra ad okot.
Urambocsá jogom van véleményt formálni, feltételezem Te sem ismered az illetőt, mégis látatlanul véded, holott lehet nekünk van igazunk. :U
Nem mellesleg nem a szemébe mondva küldjük el melegebb éghajlatra.
Én tartom a véleményem, max ha kiderül, hogy valami egyéb nem látható műszaki hiba az oka, a téligumira meg a tököm tudja mit talál ki, akkor megkövetem magam, ha nektek úgy jobb, de addig is ==> Nálam az illető a nemtörődöm kategóriát erősíti.

(#141346) Jaffa75: Jelen, semmi előjele nem volt, ámde nem térdelt le az autó, nem tört ki semmije, mozdítható volt, stb. A kitört kerék azért egészen más.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141349) Motion_Blur válasza aero. (#141345) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Azért a mi bajunk, mert az ilyenek nem izoláltan közlekednek a saját univerzumukban, hanem velem szembe jön mondjuk fék nélkül, vagy a seggemben 50 fokos aszfalton rojtos téli gumin.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#141350) aero. válasza freeknight (#141347) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

"Ha" ...
... leesek kirándulás közben a hegyről, az is. :U
... elalszik a Kraz vezetője szemben

folytathatnánk még

Tsebacsi: "lehet nekünk van igazunk" erről van szó. A saját ítéleteitekbe zárkóztok és kivan jelentve, hogy hát jó eséllyel úgy volt. Honnan tudod? Ugyanannyi az esélye, hogy nem. Csak úgy nem fun rajta csámcsogni. Egyszer próbáljatok meg elmenni egy ilyen hír mellett, úgy, hogy komment nélkül bezárjátok. Nekem bevált, de nem is látom értelmét a negatív elméletgyártásnak. Véleményed természetesen lehet, de ami itt megy az merő rosszindulat feltételezés.

Lehet kifordult a talpascsapszeg, féltengely, kitudja. Biztos nem a téli gumi volt az oka, ezt bárki megállapítja. De minenképpen feltételezni kell, hogy szar alak és persze fizessen a BKV-nak is, ami amúgy megintcsak szar, de az nem baj, kapjanak pénzt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.