Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142051) tboldi válasza Magnum_ (#142050) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem korlátozom, tehermentesítem. :D

(#142052) MunezXBK válasza Magnum_ (#142050) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sajnos nem minden. :(

(#142053) Qru válasza MunezXBK (#142052) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pl villannyal mennek CNG helyett. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142054) CactuS válasza tboldi (#142049) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Húúú bazz, ezt hogy néztem be, észre se vettem. :Y Valószínűleg köze lehet ahhoz, 3 napja szívok azzal, hogy próbálom kívülről elérhetővé tenni a céges cuccainkat, mert a kollegina, aki állapotos nem tud bejönni. Előtte hetekig téptem a számat, hogy kéne ez és az, hogy ne legyen gond. Főnök: még nem tartunk ott.... Ja, tényleg nem.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142055) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Valamit elrontottam, bináris kóddal írja ki az autó a megtett km-t :Y

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#142056) Akula válasza kisza25 (#142055) üzenetére


Akula
őstag

mennyi ideje futsz vele?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#142057) kisza25 válasza Akula (#142056) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2018-12-21 azaz 8 hónapja, 1250 havonta, az nem sok szerintem, kerek 15000 egy évben (még sose mentem ennyit egy évben)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#142058) Akula válasza Integrale (#142010) üzenetére


Akula
őstag

azt vágom, csak nem értettem, hogy ezt miben befolyásolja a magasság-állítás. Gondoltam, hogy megemeli a gátlókat valahogy de a kerék ugyanúgy marad. ezt a részt nem értettem, mármint a mechanizmusát.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#142059) Jorus válasza kisza25 (#142055) üzenetére


Jorus
nagyúr

21 km - még bejáratós :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#142060) kisza25 válasza Jorus (#142059) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Volt benne annyi is Balatonszemes környékén, mikor elhoztam a szalonból:D
Csak olyan fura, hogy érzetre most vettem nemrég, aztán ma elhagytam a 10 ekm-t, nem akartam menet közben fotózni, pont így jött ki mikor megálltam:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#142061) Akula válasza kisza25 (#142057) üzenetére


Akula
őstag

ezzel az évi 15k futással nem érte volna meg dízelt venni?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#142062) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sracok, nagyon gondolkodom, hogy a hetvegen ujrafenyezem a hatso lokost. Van 2 engem zavaro hiba rajta. 6k anyagkoltseg + kb 2x 1 ora melo.

I humbly and respectfully decline™

(#142063) Szoszo94 válasza Akula (#142061) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ha csak hosszútávon használná, lehet. Nekem a havi 1500-2000km harmada rövidtáv és még így is inkább benzinest vettem. Egy újabb dízel nem tolerálná a sokszor 10km-es melóba járást, pláne hidegebb időben :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#142064) stickermajom válasza Akula (#142061) üzenetére


stickermajom
addikt

15k az gyakorlatilag semmi.

Főleg kisza 2-3km-es útjaival nem érné meg. :D

(#142065) kisza25 válasza Akula (#142061) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

4,8 a diesel induló ára és 5M lett volna a kért extrákkal
Tehát 1,2M drágább, abból 400Ft-al számolva, 3000 liter benyát veszek, nálam fogyaszt 8-at, a diesel nálam 5,5 litert evett, az 2,5 liter különbség, de legyen 3 liter nagyvonalúan.
Akkor 100 ekm megtétele után térülne meg, ami 6,5 év, ha 15 ekm-el számolunk egy évben. Eddig legtovább a két új autómat tartottam meg, 5,5-5,5 évig:P
Nem tudom, mond meg te:P
Amúgy volt i30 1,4 crdi-m és hiába volt euro 6, büdös volt, ja és az én felhasználási módom kinyírná a dieselt.
Lehet kap egy gáz szettet, ha így folytatom, de annak is kell 50ekm kb, hogy kitermelje az árát

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#142066) bitpork válasza Akula (#142058) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az audi légrugójának működése közben nem 1 centiről van szó. Amikor a légrugó felfújódik, a multilink is megfeszül. És ráadásul nem is lehet beleavatkozni, mert a szoftver sebesség és terep függően magát állítja. Amikor pl városi hasmagasságom valahol az alap és offroad állás között van aszerint h mit érzékelt a kocsi jónak addig pályán leengedi magát -1,5 - 4 cm-t! Van ugyan a lengőkarokon silent de egy üresen 2.5 tonnás reterátot megtartani miközben mozog a lába nagyon nem könnyű.
MOD
A teljes magasságállítás kb 10 cm -ből gazdálkodik a Q7nél.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142067) Akula


Akula
őstag

értem, értem.
azt hittem, hogy a dízelbotrány után olcsóbbak azok a vasak, mint a benzinesek. de 1,2M tényleg nem térül meg hamar, pláne ha belekalkuláljuk a javítás és váratlan javítás felárát is :R

rövid szakaszra tényleg nem jó a füstös. mondjuk arra a benzines sem. 10km alatt esetleg anyámék 1.0-s yarisa melegszik be.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#142068) Integrale válasza Akula (#142058) üzenetére


Integrale
veterán

Nézz meg egy metszetet mondjuk egy Mcpherson felfüggesztésről. Van egy lengőkarod, aminek a kerék felőli oldala mindig alacsonyabb, mint a bölcső/bekötési pont felőli oldala, ez általában berugózáskor/kanyarodáskor lesz párhuzamos a talajjal különböző okok miatt.
Tehát ha berugózáskor lesz vízszintes, akkor ezáltal a nyomtáv is megnövekszik. (fogj egy hurkapálcát, világítsd meg felülről, és nézd meg a vetületét, ha vízszintes, akkor lesz a leghosszabb, ha ferde, akkor rövid).

A kerék nem maradhat mindig ugyan úgy, hiszen akkor jó, ha mindig a lehető legnagyobb felület érintkezik az úttal.

Továbbá van olyan is, hogy Ackermann geometria, kanyarodáskor a két kerék nem párhuzamos (felülnézetben), az ívbelső kisebb ívet ír le, mint a külső.

Fékezéskor többnyire széttartanak, gyorsításkor össze (ez függ a hajtás helyétől is).
Hátsó felfüggesztésnél van passzív kerékkormányzás is.

"Bad reklám is reklám too"

(#142069) kisza25 válasza Akula (#142067) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mindössze 3 liter olaj van benne, 1,5-2km után, a víz meleg, az olaj kb 5km után.
Mindig úgy kerülök, hogy bemelegedjen az olaj :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#142070) Akula válasza Integrale (#142068) üzenetére


Akula
őstag

most elkezdtem jútúbozni :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#142071) focvis válasza Magnum_ (#142062) üzenetére


focvis
veterán

Egy lököst nekem 35-ért fényeznek (okos áron) + egy egész hétre nélkülöznöm kell az autót.

Becsszó' nagyon kíváncsi vagyok a fényezésed eredményére. A sárvédő olyan lett, mint tervezted?

(#142072) Magnum_ válasza focvis (#142071) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha nem tuzi telibe a nap pont szembol, akkor tok oke. Ha pont azt suti meg szembol a 14.00 orai nap, akkor nem 100%, de tudom, mi az oka ennek (mar 1/3 alatt volt a flakon, amikor masodjara megfujtam a szint 2. Retegben, kicsit szemetes lett, a lakkozas viszont masodjara lett jo, elsore azt basztam el - pontosabban lehetett volna jobb is). De egyebkent vallalhato, mar azt a reszt nem piszkalom.

Bevallalnam, hogy korbemaszkolom a lokost (le se szednem) es durr neki. Teli flakonbol ez jo lenne, erzem :D
Ami a gondom: nem leszek balcsin a hetvegen. A teremgarazsban por van most, nem tudom fellocsolni, udvarra ki tudnek allni, de meg ott is csak fold van, felek a portol.

Ha meg lesz jo ido szeptemberben es megyek balatonra (tervezem), akkor mehet

I humbly and respectfully decline™

(#142073) focvis válasza Magnum_ (#142072) üzenetére


focvis
veterán

Egész jól hangzik. Így, szerintem hajrá!

(#142074) Integrale válasza Akula (#142070) üzenetére


Integrale
veterán

BME-s és SZE-s jegyzeteket is nézegess, gyönyörűen le van írva minden, számításokkal, képekkel stb.

"Bad reklám is reklám too"

(#142075) Magnum_ válasza focvis (#142073) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A kilincsek viszont fullosak lettek.

Ha lesz osszel autostali a szeremin, ott pl mar delutan nehezebben lesz kiszurhato a sarvedo fenyezes.

I humbly and respectfully decline™

(#142076) stickermajom válasza Magnum_ (#142075) üzenetére


stickermajom
addikt

Már lelőtted a poént, úgyhogy tuti szétoltjuk. ;]

(#142077) hacki87 válasza Magnum_ (#142075) üzenetére


hacki87
senior tag

Viszünk lámpát körbe nézzük! :) :D

(#142078) Magnum_ válasza stickermajom (#142076) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom :R

I humbly and respectfully decline™

(#142079) MunezXBK válasza Magnum_ (#142075) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vizes, 2000-es papírral becsiszol, polír.

[ Szerkesztve ]

(#142080) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja amúgy tuti a helyi MOL kúttal van valami, mert most induláskor akartam tankolni a Shell kúton, de le volt zárva, mert töltötték Veszprém felé útba eső MOL kúton tankoltam és 7 alatt lett a fogyim az elmúlt 150 km-en (6,5-6,6 BC szerint).

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#142081) Magnum_ válasza MunezXBK (#142079) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez mar nem eleg sajnos

I humbly and respectfully decline™

(#142082) Reggie0 válasza Akula (#141976) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem azert veszelyes, mert latjuk, hanem mert kiegeti a retinat. A kozeli infra pont ezert veszelyesebb is, a kozep es tavoli meg nem igazan hasznosithato.

Vezetek nelkuli erdemi es veszelytelen energiaatvitel nincsen, legfeljebb az indukcios ami szoba johet, de azert ott is kritikus kerdes az egeszsegugyi haterertek betartasa.

[ Szerkesztve ]

(#142083) Akula válasza Reggie0 (#142082) üzenetére


Akula
őstag

az indukciós is jó ötlet.

meg az is, ha mondjuk az a bizonyos fényforrás csak akkor működne, ha kocsi van fölötte. ad egy jelet az első lökhárító mögött, durva fény ON, majd áthaladva tölt, amikor pedig a hátsó tengelyhez ér, egy másik jeladó OFF jelet küld a fényforrásnak. lennének ilyen spec sebességel áthaladva töltő szakaszok. nem vakulna meg senki.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#142084) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Audi reklám (yt!) :DDD
Nekem ez kimaradt eddig :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#142085) sugarforce válasza Magnum_ (#142072) üzenetére


sugarforce
őstag

En is a porral meg a tuzo nappal szivtam, anyameknal az udvaron meg tok hamar es tok jol sikerult lefujni a lokost.

(#142086) Magnum_ válasza sugarforce (#142085) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

I humbly and respectfully decline™

(#142087) bányászpocok válasza Akula (#142083) üzenetére


bányászpocok
csendes tag

Az út felületén összegyűlő gumipor, fékpor, egyéb koszpiszok nagyban rontaná a hatásfokot. Nem beszélve arról, ha érdes felületű lenne a világítópanel, akkor abban meg is ragad. Ha sima, akkor meg esőben jégpálya.

[ Szerkesztve ]

(#142088) Coyot válasza Akula (#142083) üzenetére


Coyot
őstag

Nincs kedved elengedni még mindig ezt az értelmetlen csodaút ötletet? Csak úgy kérdem, mert amúgy mindenki bírja a műsort gondolom, bizonyára csak én viselem annyira nehezen hogy szóvá tegyem.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#142089) gzbotii válasza kisza25 (#142084) üzenetére


gzbotii
veterán

Az üzentet jól átadja :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#142090) Akula válasza Coyot (#142088) üzenetére


Akula
őstag

okés, meg ne bántsam érzékeny lelkedet, nem hozom fel többet.
(csak tudod, nekem is kell a hsz, hogy ilyen szép egyéni arcképem legyen, mint neked)
így jó lesz :D

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#142091) bitpork válasza Coyot (#142088) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyébként érdekes téma, csak nem itt fog eldőlni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142092) Akula válasza bitpork (#142091) üzenetére


Akula
őstag

a témához csak kicsit kapcsolódik, mert itt nem arról van szó, hogy a kocsi energiát kapaz útból, hanem az út termel energiát azzal, hogy használják.
mindenesetre igenis lehet különleges utakat építeni. lehet, hogy lemaradt neki az elejéről, de most ötleteket gyűjtünk, hogy jobbá tegyük a közlekedést a meg nem épülő stadionokra szánt pénzből. :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#142093) bitpork válasza Akula (#142092) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez már Svédországban is volt vizsgálat tárgya, asszem akörül amikor az elektromos kampós kamionokat is bizirgálták a Merkelországban. A hatásfoka nagyon alacsony a bekerülés mellett. Sokkal többet jelentene a napelem parkok, különböző méretű tehénhűtők és az otthonok szigetelését és elektromos autók vásárlását ösztönző programokba forgatni a pénzt. Akkor hosszabb távon több maradna otthon amit el lehet másra költeni. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142094) Coyot válasza Akula (#142090) üzenetére


Coyot
őstag

Mikor először olvastam a témáról, annyira érdekelt hogy utánaolvastam még egy kicsit amiből egyértelműen kiderült, hogy kb semmilyen formában nincs létjogosultsága. Több indokot is láttál itt hogy miért.

Az arcképemnyi hsz-t meg kb. 15 év alatt szereztem meg. Sok sikert kívánok neked is ahhoz hogy ennyire kevésszer koptasd a billentyűzeted és inkább olvass mielőtt fullba tolod.

bitpork
Érdekes az első átgondolásig kb. Mert leesik, hogy ez nem űr meg nem nano-technica, hanem inkább ,még annál is messzebb van mint gyakorlatban működő dolog. Jelenleg az a helyzet, hogy azt sem tudjuk eldönteni, megéri-e akksis autókat gyártani. Nemhogy egyből akksikat töltő utakat amik nem ölnek meg senkit a puszta létüktől és mondjuk még meg is éri mind anyagi mind a ződbolygó témakört figyelembe véve.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#142095) focvis válasza Reggie0 (#141968) üzenetére


focvis
veterán

Gondolkodtam a témán; a helyes válasz: besoroláshoz kevés önmagában :D , ahhoz nem árt a "power mode"; ugyanakkor normál városi közlekedéshez elegendő.

Kevésbé stresszes vele dugóban araszolni, mert csend van (jó a hifi) és jól esik a tudat, hogy nem gyilkolod közben a finom és érzékeny technikát (DSG & Co.).

(#142096) zsuha


zsuha
aktív tag

Sziasztok,
sajnos ma meghúzták a kocsim (2007 Auris metál), és persze leléptek. Nincs kamera stb.
[kép] [kép] [kép]
Úgy látom, 2 elem is sérült, horpadás is van, illetve kiszakadt is egy kis darab, továbbá sztem a polír sem lesz elég ehhez (2. kép közepe).
Van cascom 88e önrésszel.
Mit javasoltok? Ez az egész buli kb mennyibe fog fájni összesen? Csináltassam meg cascora? (és bőven túllépi a 88e önrészt?) Illetve, azt sem tudom, hogy ezesetben mennyit drágul a casco, de már az autó is nemsoká 15 éves lesz (asszem addig lehet rá kötni, generali).
Bónusz kérdés mi van ha csak lepoliroztatom? 2 év és rohadni fog?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#142097) bitpork válasza Coyot (#142094) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Most hogy így felvetetted, már az is segítség lenne a bolygónak ha kiirtanánk az autósok felét ilyen utakkal :D
Különben meg az ilyen irányú beszélgetések is kellenek - nem tudni hogy egy brainstorming/futurológiai vita mit talál meg a végén :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142098) Qru válasza Richard! (#142012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én meg ezzel vettem a kocsit anno (5 éves Bridgestone gumi). :D

.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142099) zoo8800 válasza Qru (#142098) üzenetére


zoo8800
veterán

Úgy egyébként - azon kívül, hogy lehet miattuk fórumokon fikázni a márkát, mert csúnya a repedés - jelent bármilyen kockázatot egy ilyen gumi használata? Nem hinném. :D
Nekem a 2 éves Bridgestone is repedt volt már.

rip and tear, until it is done

(#142100) gzbotii válasza Qru (#142098) üzenetére


gzbotii
veterán

"két szezon még benne van"

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.