Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142601) Magnum_ válasza MunezXBK (#142600) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Itthon is szoktak, megis meglepoen sok P-s maszkal Bp-en, jogosultsag nelkul. Batrak.

I humbly and respectfully decline™

(#142602) MunezXBK válasza Magnum_ (#142601) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Engem anno szedtek ki vele, Érdnél.

Se jogsi, se személyi nem érdekelte őket, csak az, hogy legálisan vezetem-e?

(#142603) Integrale válasza gzbotii (#142576) üzenetére


Integrale
veterán

Két autóval van gond folyamatosan, mind a ketto JTS. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#142604) Qru válasza bbubby00 (#142598) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem merném megjátszani mert alig többért van legális út. Nem éri meg a rizikót szvsz.

Munkaszerződés elég szokott lenni a rendőröknek ilyen esetben. Ha külföldi a történet akkor minimum 2 nyelvű legyen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142605) bitpork válasza Magnum_ (#142599) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem a hónapos 350€ volt csak szólok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142606) Tsebacsi válasza bitpork (#142605) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lehet, hogy magát átverték ;] Vagy nagy autóra drágább :F :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#142607) CactuS válasza bbubby00 (#142597) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ne.

P-s rendszámot elég sok Uniós országban vörös posztóként értékelik és basztatnak érte. Ráadásul itthon is eléggé harapnak azért, ha "bérelsz" egy P-s rendszámot. Helyszínen 50.000, feljelentés esetén azt hiszem 300.000 Ft-ig terjed a bírság és hívhatod a trailert, mert viszik a rendszámot is. A bérléskor megírt munkaszerződés meg olyan, amilyen, ha szar napja van a rendőrnek, akkor bele fog kötni, mert nagyon jól tudja, hogy miről szól a játék.

Külföldön még nagyobb cumi, mert pl: Ausztria és Magyarország kölcsönösen nem ismerte el sokáig egymás próbarendszámait, ma már igen, de szerintem, ha tranzitként használod az országot, akkor még mindig esélyes a büntetés.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142608) Magnum_ válasza bitpork (#142605) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak maga a rendszam? Nem az atirassal egyutt? (Nekem azzal egyutt volt 150kb. A rendszamert es bizrositasert fizettem azt hiszem 110eur-t.

Munez, de akkor Te kereskedonel dolgoztal, igy vihetted. Nem?

Cactus: egyetertek a burkolt munkaszerzodeses dologgal, az csak nagyobb bajt okozhat.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#142609) bbubby00 válasza Qru (#142604) üzenetére


bbubby00
őstag

Senki nem irta, h torvenytelen.
Van egy cegem, amire kertem egy P rendszamot.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#142610) Magnum_ válasza bbubby00 (#142609) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Van olyan tevekenyseg (meghatarozott teaor szammal) a cegben, ami alapjan jogosult vagy P-t igenyelni (pl autokereskedo, autoszerelo)? Ha igen, akkor fasza. Itthon.

I humbly and respectfully decline™

(#142611) CactuS válasza bbubby00 (#142609) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akkor tudod, hogy mire való a P rendszám és mire nem. Európát átszelni egy frissen vásárolt autóval a nem kategória.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142612) bbubby00 válasza Magnum_ (#142610) üzenetére


bbubby00
őstag

Maskulonben ki sem adna az ocsmanyiroda.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#142613) oszy válasza MunezXBK (#142542) üzenetére


oszy
veterán

Nincs.

(#142547) tboy93: Én sem. :) De menet közben nem szoktam, mert akkor az egész autó olyan lesz. :DDD Mikor megállok, akkor letörlöm.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#142614) bbubby00 válasza Magnum_ (#142608) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem is a nemet pirosszelu 170-80euro korul jott ki.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#142615) Qru válasza bbubby00 (#142609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itthon legális akkor úgy, de kint ettől még a rendőr simán lekapcsolhat. :(

#nincsbennetarcsi

(#142616) bbubby00 válasza Qru (#142615) üzenetére


bbubby00
őstag

Pedig Zoldkartya is van hozza, es EGT teruleten legalisan hasznalhato. Csak gondoltam hatha itt okosak kozott ulok :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#142617) oszy


oszy
veterán

Ilyesmi bevonatot képző anyagot aliexress-ről lehet rendelni? Vagy itthonról, de nem ilyen horror áron? Biztos vagyok benne, hogy ez soha nem volt 30.000 Ft ;]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#142618) bitpork válasza Magnum_ (#142608) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez az összeg a renCámtáblát és a biztosítást tartalmazta. A biztosítás esetemben 1hónap volt - mivel nem lehettem biztos h itthon sikerül 2 hét alatt átíratnom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#142619) Magnum_ válasza bitpork (#142618) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tehat az ottani atiras is benne van. Oke.

I humbly and respectfully decline™

(#142620) tboy93 válasza oszy (#142613) üzenetére


tboy93
nagyúr

Néha legszívesebben ki sem állnék a garázsból a szép tiszta autóval. Aztán belegondolok hogy mekkora hülye vagyok :DDD

(#142621) tboy93 válasza oszy (#142617) üzenetére


tboy93
nagyúr

A kerámiát azt úgy felejtsd el egy 150-200e Ft alatt.

(#142622) oszy válasza tboy93 (#142620) üzenetére


oszy
veterán

Na igen. Én is :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#142623) oszy válasza tboy93 (#142621) üzenetére


oszy
veterán

Igazad van. Úgy kellett volna írnom, hogy "kerámia"! ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#142624) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ha már autóápolás. Tudom van külön topik, de nekem az elég "hardcore", kb. mint a Hifi vagy projektor topik. Van esetleg valakinek tippje nem aranyáras samponra, és fast wax-ra? Így, hogy már van kertes ház, magas is csinálnám, nem vinnék mosóba, de 1-1 napot azért nem tudok rááldozni 1-1 takarításra. Gumi/műanyagra Wolf's féle Black Out bejött, abból még van.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142625) Qru válasza bbubby00 (#142616) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos attól még megszekszuálhat a kinti rendőr. És ott nincs urambátyám mint itthon... :U

#nincsbennetarcsi

(#142626) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Szasztok!

Gyors kérdés: Sima bőrkormányt érdemes valamivel ápolni? Illetve tisztítani mivel javasolt?

Köszi :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#142627) Qru válasza Tsebacsi (#142626) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem nagyon szokták mert a legtöbb ilyen szertől csúszni fog az meg elég balesetveszélyes.

#nincsbennetarcsi

(#142628) BigBlackDog válasza CactuS (#142624) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Sonax narancs (nem a piros!) sampon szerintem nem rossz, de a Wolf’s Nano Bathe-t is szoktam használni.

Gyors wax tekintetében SONAX Xtreme Brillantshine-t mondanám jónak és könnyen beszerezhetőnek is (értelemszerűen nem olyan tartós, mint egy keménywax).

(#142626) Tsebacsi: Autoglymes tisztítóval és ápolóval mentem neki, de sokaknak bejött az Ikeás bőrtisztító készlet is (pl. ülésre). Szerintem utóbbi sem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

(#142629) Magnum_ válasza Tsebacsi (#142626) üzenetére


Magnum_
nagyúr

YT-leather wheel cleaning-watching-learning-doing

I humbly and respectfully decline™

(#142630) Tsebacsi válasza Magnum_ (#142629) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Só szimpől? Nevör evör imedzsin :P :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#142631) Jorus


Jorus
nagyúr

Iskolai időszak + eső jó kis kombó... reggel ránéztem a Waze-re, a leggyorsabb út 1:38 lett volna (Érd-Rákospalota, 28 km), szal akkor inkább hómofisz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#142632) oszy válasza oszy (#142617) üzenetére


oszy
veterán

Át is írtam a kérdésem a megfelelő topicba. :) :R

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#142633) tboy93 válasza CactuS (#142624) üzenetére


tboy93
nagyúr

A trükk ott van, hogy a wax csak akkor marad rajta az autón 2 mosásnál tovább, ha tükörsima felületre kerül, azaz kap egy jó polírt az autó. Akármit tehetsz Te rá, ha karcos a vas, minden le fog jönni 2 hét alatt. Ha viszont megkapja a polírt, akkor egy teljesen átlagos minőségü cucc is fent tud maradni kis odafigyeléssel 3-6 hónapig.

(#142634) Qru


Qru
MODERÁTOR

Már nem a MOL a beszállítója az Auchan benzinkutaknak, hanem a lengyel PKN Orlen. [link]

mod:

Bár itt meg cáfolják: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142635) CactuS válasza tboy93 (#142633) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Polírt meg gondolom inkább nem otthon kéne csinálni. Nem attól félek, hogy kért teszek a sárkányban, csak ahhoz, ha jól sejtem, akkor nem árt valami zárt tér, ahol nincs por. Meg most per pill gépem sincsen. Anno, a családi E Kadettel még játszottam, de az nagyon régen volt. :B

BigBlackDog: Köszi, megnézem melyiket tudom megvenni a közelben.

Qru: Én azt hittem, hogy már régóta nem a MOLtól kapják. Mondjuk szvsz többet számít, hogy milyen kiskapukon keresztül tudnak üzemanyagot lopni a finomítótól a kútig, illetve, hogy milyen régi az adott kút, mennyi dzsuva van már a tartályokban. Az elmúlt ~10 évben volt néhány problémánk üzemanyaggal, pl: vizesedés, abból az egyik "legviccesebb" a Mol kút volt, az október 23. utcában. Onnan a Pappashoz beérkezett vagy 15 KIA kb. egyszerre, hogy leállt az autó üzemanyag hibával. Mindegyik vizes volt, de senki nem tudta ráhúzni a kútra a vizes lepedőt...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142636) MunezXBK válasza Magnum_ (#142608) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Így van.

Röfi: Te Ausztriáról beszélsz, nem?

Németországban tartományonként változó, de kb. 180€.

(#142637) stickermajom válasza Qru (#142634) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem örülnék. K szereti a 98-ast náluk.

(#142638) Qru válasza stickermajom (#142637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Remélem megtartják, mert Bubi is szereti.

Amúgy ez lehet az igazság: :F

"...például az Auchan – a lengyel olajvállalat cseh leányától, az Unipetroltól vásárol üzemanyagot."

Tehát joggal cáfolják, hogy a Lengyelektől, mert a Csehektől. :D

#nincsbennetarcsi

(#142639) gzbotii válasza stickermajom (#142637) üzenetére


gzbotii
veterán

Várhatóan rosszabb lesz a minőség?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#142640) Doki16


Doki16
addikt

Csütörtökön mennem kell Csepelre. Egészen pontosan ide. [link]

Ahogy látjátok a hatoson mennék és a maps az M0 hidat javasolja mint átkelést. 15 órákkor érnék oda. Mennyire járható ilyenkor délután a híd erre a kicsi szakaszra? Vagy érdemesebb inkább a Szerémin menni?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#142641) tboy93 válasza CactuS (#142635) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ne állj neki otthon, ha nincs kellő tapasztalatod hozzá :N Elég komoly károkat lehet okozni a lakkban, fényezésben.

(#142642) Qru válasza gzbotii (#142639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2019. júniusi mérési jegyzőkönyvek a legfrissebbek azok alapján egyelőre nincs. A 98-as benzinjük 101-es oktánszámú és 0,5% az etanol tartalma. Ez vastagon prémium minőség továbbra is. Aztán majd meglátjuk. :U

mod:

CactuS: Eddig csak a fóti Auchan-nal van rosszabb tapasztalat (és a mérési jegyzőkönyvek szerint is rendre ott gyengébb a minőség a többihez képest).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142643) stickermajom válasza Doki16 (#142640) üzenetére


stickermajom
addikt

A híd előtt szokott megakadni a forgalom. Ha nincs baleset, a hídon már 50-60-nal lehet haladni.

gzbotii Azt nem tudom, remélem hasonló minőségű lesz.

(#142644) CactuS válasza tboy93 (#142641) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A polírozás résszel lenne a kisebbik gondom, igazából a helyszín a necces, mert otthon elég egy kis szellő - vagy egy gyorshajtó barom, aki a lakóövezetben felveri a murvás útról a port - és máris jön a finom por/homok az udvarra, az meg nem tenne jót meló közben. Sajna ilyen tekintetben nem a legjobb az új házunk, de legalább már nem közparkolóban állok az autóval. Az érzés, hogy reggel nincsenek rajta új sérülések, megfizethetetlen. :D

Doki16: Waze-t nézd, mert megjósolhatatlan. Ha egy pilóta épp videót nézett és letarolt egy másik kamiont, akkor kb. sehol nem lesz jó, de az M0n végképp nem. Egyébként 15:00 körül még jó szokott lenni. Én talán úgy mennék, hogy a 6osról a legutolsó lehetőségnél mennék fel az M0ra. Minél közelebb vagy a 16:00hoz annál rosszabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142645) CactuS válasza Qru (#142642) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én tegnap pont csepeli Auchan kúton tankoltam, azt itt nem is láttam hirtelen (bár ide csak ritkán megyek be), amúgy Savoyánál tankolok. Abból a 98-ast, 95-öst nem mernék ebbe a gépbe tenni.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#142646) Qru válasza CactuS (#142645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Savoya az jó, ott szeretek tankolni én is. A fótit kerülöm azóta, most pl a Dunakeszin lévőnél tankoltam de tankoltam már a Csömörnél lévőn és az is ok volt.

mod:

Nem rossz a 95-ös benzinjük, az is rendre 96-97 oktános de nem tudom a gépkönyv mit ír neked. Az enyémbe jó a 95-ös is pl.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142647) Magnum_ válasza Qru (#142646) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak a t.balinti auchan kut <3

I humbly and respectfully decline™

(#142648) Doki16 válasza stickermajom (#142643) üzenetére


Doki16
addikt

+ (#142644) CactuS

Köszi a válaszokat. Arra kis szakaszra akkor megkockáztatom. Wazet majd természetesen használom, az úgyis megmondja remélhetőleg a tutit :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#142649) kisza25 válasza gzbotii (#142639) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A MOL-nál rosszabb? Nem hinném ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#142650) bitpork válasza MunezXBK (#142636) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

jaja

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.