Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Berecka válasza konzumpro (#11850) üzenetére


Berecka
csendes tag

Nem, ez a csap. Innen megy a cső a szelepre. Vagy jön. Inkább az utóbbi. Talán. A végén a mágneskapcsoló, ami egy tüskével zár ill. nyit ha jelet kap. Magamtól ide tenném a golyót, majd a csövecskét a kisebb átmérővel a golyó irányába. De mivel nem tudtam a működése logikáját megfejteni, nem rizikóznék egy nagy pukkanást. Pont így van levéve nekem is az Y csővel ellátott vége és ebbe a képen függőlegesen látható részbe kéne visszaraknom az alkatrészeket. Szóval ez az, amit össze kéne raknom:

[ Szerkesztve ]

(#11852) Dr. Szilikát válasza Berecka (#11851) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

https://www.manualslib.com/manual/800239/Saeco-Talea.html
https://www.manualslib.com/manual/986592/Saeco-Talea-Touch.html

Gondolom, alábbiról van szó. A gőzt átengedi, ahol piros nyíllal jelöltem, mert a 4 báros korlátozó szelep elzárja az útját a főzőegység felé.

Ha a gőzszelepet elzárod, a víznyomás áthatol a 4 báros szelepen a főzőegységbe.
A mágnesszelep csak akkor nyit, amikor a csepptálcába kell irányítani a gőzt vagy vizet.

(#11853) Berecka válasza Dr. Szilikát (#11852) üzenetére


Berecka
csendes tag

Igen, pontosan. Azt tudom mit és miért, csak a hogyan nem tiszta onnantól, hogy a mágnesszelep berántja a tűt.
A 2. linkről letölthető pdf 6.6 Solenoid pilot ábrája a kis cső kaocsán megerősítette az elgondolásomat, mar csak a golyóval vagyok bajban. Ha az belül van a csövecske mögött a tű és a csövecske között, akkor gyakorlatilag egy fészekben ülve a normál nyomás esetén jól zárja a tű irányába a vizet. Viszont a mágnes kapcsolásakor sem engedi át véleményem szerint.
Hálás vagyok a segítőkészségetekért!

[ Szerkesztve ]

(#11854) Berecka


Berecka
csendes tag

Tényleg egy vén marha vagyok már! :W :O
A golyó a pumpából pottyant ki!
Köszönöm a segítséget :R , remélem innen több sikerrel járok az összeszerelés folyamán!

(#11855) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Ma Delonghiztam, Intensa, nem mai darab, de tök jó kávékat főzött és tejet is habosítottam vele, egy gyorskötözővel fixáltam a belső fúvókát hogy ne repüljön le a csővégről, amit amúgy a pannarello tartana a helyén. Sokkal könnyebb így takarítani, kár hogy nem fém. A következő automatánk alighanem Delonghi lesz.

(#11856) Hőguta


Hőguta
csendes tag

Üdvözlöm a T.fórumozókat!
Visszaolvastam egy csomó hozzászólást,de nem igazán találtam hasonló problémával küzdő "sorstársra",ezért kérdezni szeretnék,mielőtt szervízbe vinném a gépet.

A Philips HD 8829 típusu kávégépem immár 6és fél éve szolgál(t) hibátlanul.A rendszeres karbantartás heti tisztítás,zsírzás,vízkőtelenítés,intenza szűrő csere és daráló tisztítás ellenére a napokban elkezdett rakoncátlankodni.
Úgy kezdődött hogy bekapcsolás után a szokásos öblítés nem jött létre,vagyis a kifolyóból nem jött az a kevéske víz ami eddig természetes volt,de a kávét ledarálta,lefőzte a pogácsa is rendben volt.
Talán hagyni kellett volna így, de zavart a dolog szétszedtem ,megtisztítottam a kifolyót az apró szennyeződéstől, a darálót is megszabadítottam a kávédaráléktól.

Összarakás után,idításkor már jött az öblítő víz,-örültem is neki hogy eredményes volt a beavatkozás -viszont a daráló úgy ment mint amikor ki akar fogyni a kávészem a tartályból,és teljesen víz izű volt a lefőtt kávé,a pogácsa helyett amolyan szétmálló "trutyi" lett.
Próbálkoztam mind az 5 féle kávészem beállítással eredménytelenül.Azóta már háromszor szedtem szét,ellenőrizve a darálókés épségét is,de sehol nem találok hibát.Lehet hogy rossz helyen kapizsgálok,és nem is a daráló környékén van a hiba?De akkor mi jöhet számításba?Mi adagolja a kávé mennyiségét?Hogyan állítódott el?
Nagyon megköszönném ha tudna valaki tanácsot adni,vagy legokosabb amit tehetek,ha szervízbe viszem?

(#11857) konzumpro válasza Hőguta (#11856) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam ha fordítva dugom rá az őrlőre a kábeleket és fordítva forog, tud hasonló meglepetéseket okozni.

(#11858) Hőguta válasza konzumpro (#11857) üzenetére


Hőguta
csendes tag

Köszönöm,holnap leellenőrzöm(fotóztam mindent)

(#11859) Dr. Szilikát válasza Hőguta (#11856) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Jártam így én is párszor, amikor az őrlő szétszedéses tisztítása után nem akarta elkapni a babot. Megfordítom a motor csatlakozóját (DC-motor lévén polaritásfüggő forgásirány), akkor is inkább kifelé hányta. Pedig meg is jelöltem, fotóztam is, de pár fordítás után már arra sem emlékeztem, hogyan raktam össze először. Ebben szerepet játszott, hogy ez egy régebbi Saeco, ahol a motorhoz oldalról könnyebben hozzá lehet férni, és mivel nem akartam megint leszedni a tetőt, inkább a motoron cseréltem meg a sarut, mert azt hittem, így áll helyre.

De állítólag ezeknél (Saeco / Jura hasonló alkatrészei) az idővel megkopott őrlő nehezebben kapja el a babot, így hiába jól raktam össze elsőre, mégis megtéveszthetett. De amikor már elkapta, utána működött rendesen. Az őrlési mennyiség öntanuló szabályzását már nem is ismétlem:

https://prohardver.hu/tema/automata_kavegepek/hsz_3669-3669.html

[ Szerkesztve ]

(#11860) Hőguta válasza Dr. Szilikát (#11859) üzenetére


Hőguta
csendes tag

Neked is köszönöm a részletes választ!

Megnéztem a 2 éve szétszedett állapotot (szerencsére akkor is fotóztam) és a mostanival összehasonlítva azt látom hogy a vezetékek nincsenek felcserélve,felül a fehér szál,alul a fekete.
Viszont azon a nagy fogaskeréken lévő jel nem egyformán áll a két képhez képest .
1.kép : a 2 éve készült állapot -tehát a jó -
2.kép: második a most összerakott.Okozhatja ez a problémát?

Írod hogy a megkopott örlő nehezen kapja el a babot,de ha elkapja utána már jól működik.
Ha elsőre nem kapja el,hogy tudom "belátásra bírni" hogy elkapja az örlést?

Bár már kezdem utálni a sok szétszedést,fejre állítani,a babot kipotyogtatni stb.de összeszedem magam és nekifutok mégegyszer,és állítok pár fogat azon a keréken.Hiszen mielőtt szétszedtem működött, kivéve az elő öblítést.Vagyis valamit én szúrhattam el.
Megróbálom a régi helyzetbe pozicionálni,de megmondom őszintén túl nagy bizodalmam nincs,pedig nagyon szeretném ha sikerülne,és nem kéne szervízbe vinni.Nem éppen az anyagiak miatt,hanem nem tudom kiben bízzak,és tudom hogy esetleg hetekig is nélkülözni kell a gépet.Sajnos hallottam már rossz tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#11861) Dr. Szilikát válasza Hőguta (#11860) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Felső képen finomabb őrlésre van állítva, alsón durvább. Durvábbra állítva (nagyobb légrés) könnyebben "bekapja" elvileg a babot.

Nekem nem ilyen kerámia, hanem acél őrlőim vannak, annál is volt nehéz indulás, legalább két alkalommal, ha jól emlékszem, szétszedés után. Majd egyszer csak elkapta és jó lett.

(#11862) Hőguta válasza Hőguta (#11860) üzenetére


Hőguta
csendes tag

A fogaskeréken lévő jelet pozicionáltam a régi állapothoz,de így sem változott a helyzet.

Viszont próbáltam egy kicsit "manuálisan erőszakolni" a kávészemek darálóba juttatását egy műanyag lap segítségével,így már a daráló hangja más,őröl,de még mindig kevesebbet a szokásosnál .
Van esetleg arra remény hogy egyszer csak elkapja és folyamatosan darál akkor is ha nem erőltetem?

A kávé íze már nem víz izű de a pogácsa még nem tökéletes.Próbálom az örlőszem nagyságát állítgatni.
Hát türelem játék,közben már Dunát rekeszthetek a sok lefőtt kávéval...
Pihentetem kicsit,mert gondolom az sem jó ha folyamatosan csak főzök,főzök...
Mindenesetre egy halvány reménysugár felvillant a segítségeteknek köszönhetően.
Egyelőre várok még a szervizlátogatással

(#11863) Nagya21 válasza konzumpro (#11855) üzenetére


Nagya21
addikt

Még mindég áll a meghívásom egy DeLonghival készült KV-ra.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11864) Nagya21 válasza Hőguta (#11862) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ösmerősnél amikor egy adag kv helyett csak vizes pépet adott a zacctartályba+ kv nem jött, akkor az alábbi nagy kék szimmering volt c@r a fözöegységben:



De cseréltem mindent, amit értem, jó lett.

üdv Nagya
UI: A phil nek is hasonló a belseje.....

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11865) konzumpro válasza Hőguta (#11860) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Annak a forgó csigának be kéne húznia a kávészemeket ha jó irányba forog. Nálam is a fehér vezeték megy felülre, úgy jó a forgásirány. Fura.

(#11866) konzumpro válasza Nagya21 (#11863) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszi, egyszer majd összehozhatnánk, én jelenleg egy Philipset meg egy Sage Barista Pro-t tudok megmutatni, évek óta versenyeznek, most próbálom felhozni az automatát a karos szintjére és jól áll, már csak az OPV-t kéne 9 barra belőni, az bevált anno az Xsmallnál is. Lehet hogy ma szétszedem és lerövidítem a rugóját másfél menettel...

(#11867) Hőguta válasza Nagya21 (#11864) üzenetére


Hőguta
csendes tag

A daráló attól független azért őrölt rendesen?Úgy értem a hangja rendben volt?
Az a nagy kék gumigyűrü a főzőegységen van ugye?
Mint nekem az a barna színű ami látszik egy kicsit a képen.

(#11868) Hőguta válasza konzumpro (#11865) üzenetére


Hőguta
csendes tag

Igen,énis úgy gondolom hogy a csigának be kell(ene) húzni a szemeket akkor is ha nincs erőltetve.

Hiszen ha kifogy a szem,a daráló szinte felpörög,de ha pótolom a kávészemet,behúzza magától mindenféle erőszak nélkül.Legalábbis eddig úgy működött

Tehát a forgásirány jó

(#11869) konzumpro válasza konzumpro (#11866) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Én meg közben a lustaságnak köszönhetően arra jutottam, hogy felesleges az OPV-t állítani, mert a nyomásfokozó állítja be a nyomást a rendszerben, tehát ha túl magas akkor csak csökkenteni kell a rugóerőt a nyomásfokozóban, ha túl alacsony, akkor növelni, a vízhozam meg az ULKA-tól függ, ami most pont jó (EX4), vagy ha EX5 lenne akkor szűkítő lenne a megoldás (és egyben egy plusz hibaforrás).
Szóval marad az automata ahogy van.

Aki szétszedte már az őrlőt, a festett jel melyik állásban követi a beállítótengely fészek külső vonalát? Középállás? Legdurvább? Legfinomabb biztosan nem.

Nekem az vált be ha legdurvább állásban rakom össze a gépet a vonalra állított őrlővel és utána eltekerem legfinomabb őrlemény állásba. Ennél kisebbre is lehet állítani, de úgy túl fanyar, nem finom a kávé.

(#11870) z123456z válasza konzumpro (#11869) üzenetére


z123456z
őstag

A nyomás nem változik kávé típusonként? Én úgy vettem észre, hogy a cofe rövidebb előáztatással és nagyobb sebességgel jön le, mint az eszpresszó. Ezt nem a nyomás változtatásával érik el? Lehet, hogy benéztem, de nekem úgy tűnt.

(#11871) konzumpro válasza z123456z (#11870) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Gépfüggő, az enyém még csak a vízmennyiséget változtatja, a profibb gépek a hosszú kávét szakaszosan főzik, így alacsonyabb a nyomás. Igazából elég egy rövid kávé (22ml környékén) a hosszú meg nem lehet 90ml-nél kevesebb, ennél a gépnél, de az is jó, ha manuálisan leállítom.

[ Szerkesztve ]

(#11872) Dr. Szilikát válasza z123456z (#11870) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Krupsnál van olyan, ha előbb gőzölünk, utána engedünk egy hosszú kávét, az előáztatást kihagyja, logikusan azért, mert úgyis hosszú lesz a lefőzés, így nincs értelme pár másodperc pihentetésnek (ami eszpresszóhoz épp azért kell, hogy ne szaladjon át rajta túl gyorsan).

De a vízpumpa nyomása ugyanaz, kimeneti fojtószelep fojtása is ugyanaz, így az eredő nyomás változatlan.

(#11873) z123456z


z123456z
őstag

Valamelyik nap rászánom magam, és megfigyelem rendesen. Külön külön kávézunk mindannyian, így csak emlékekben tudom hasonlítani. Így pedig olyannak tűnt, ahogy írtam.

(#11874) Nagya21 válasza Hőguta (#11867) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Igen, abbol volt kicsippentve egy darab, ott ment el a nyomás.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11875) Sziltesa08


Sziltesa08
csendes tag

Sziasztok! Philips lattego-s kávéfőzőn szoktatok úgy vízkőoldást csinálni hogy marad benne az aquaclean szűrő? Hogy nem csak akkor vízkőoldóztok amikor szűrőt cseréltek? Köszi

(#11876) mazsi70 válasza Sziltesa08 (#11875) üzenetére


mazsi70
senior tag

Vedd ki a szűrőt .Tele megy vegyszerrel .Hiszen azon keresztül csinálod a vízkőoldást .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#11877) Dr. Szilikát válasza Sziltesa08 (#11875) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Bármikor kiveheted a szűrőbetétet, akár vízbe téve is, hogy ne nagyon levegősödjön. Kiszáradni nem fog, mint más esetben egy kancsó, amit egy ideig nem használnak és olyankor a gyártó ismételt áztatást javasol (lényegileg azonos töltet, aktívszén és ioncserélő gyanta).

Ez a töltet viszont ivóvízre való, nem szabad ilyen egyéb hatásoknak kitenni.

[ Szerkesztve ]

(#11878) adam0913


adam0913
tag

Sziasztok!
A Philips anyák napi akcióban van olyan kávéfőző, ami 'best buy'-nak mondható?
Első "automata" darálós kávéfőzőgépem lenne.
A születésnapi 30%-os kuponnal tovább csökkenthetőek az árak így gondoltam megér egy kérdést. :R

(#11879) mazsi70 válasza adam0913 (#11878) üzenetére


mazsi70
senior tag

4341/50

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#11880) DrDobos válasza mazsi70 (#11879) üzenetére


DrDobos
őstag

Érdekes, néhány series 2200 is drágább nála, ez meg akkor a 4300as széria. Ez miért van? :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#11881) z123456z válasza DrDobos (#11880) üzenetére


z123456z
őstag

Mert ekkora árréssel dolgozik a philips, és ilyen gané módon áraznak. Amikor én vettem a 3300-ast, az 5400-as is nagyjából annyiba került, csak ebben már új, csendesebb daráló van, így inkább ezt vettem. Más kérdés, hogy pont a hanggal szívtam, bér nem az őrlővel, hanem a szivattyúval.

[ Szerkesztve ]

(#11882) Hőguta válasza Nagya21 (#11874) üzenetére


Hőguta
csendes tag

Akkor az én gépemnek más problémája lehet,mert a gumigyűrü ép.

Nem jövök rá hogy mi a franc baja van,hisz a szétszedés előtt darált rendesen.Mit lehet rosszul összerakni?(nem először szedtem szét,sosem volt probléma)
Bárhová állítom a daráló nagyságát,ugyanaz a jelenség:elkezd darálni pár kávészemet de pár mp múlva olyan hangja van mint mikor kifogy a kávészem,és üresen megy majd jelzi is a kávébab hiányát a kontroll lámpa.
Következésképp a zacctartóban alig van "termék" és meglehetősen nedves,nem áll össze,a kávé pedig természetesen víz izü.

Már próbáltam forgásirányt változtatni,úgy még rosszabb.Vagyis a forgásirány jó.(óramutatóval ellentétesen forog)
Szervíz lesz a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#11883) konzumpro válasza Hőguta (#11882) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet hogy szétugrott, kiesett a kés? Ki tud esni, elforog. Nem tudom. Látni kéne.

(#11884) Hőguta válasza konzumpro (#11883) üzenetére


Hőguta
csendes tag

Na ezt majd még megnézem.Bár a kés szerintem helyén van.Maximum elforog(?)Jól gondolom hogy az egyik őrlőkés fix a másik forog, hiszen így tud darálni.És a forgó esetleg akadozva forog?Ha így van akkor melyik a fix melyik a forgó?

[ Szerkesztve ]

(#11885) Hőguta válasza Hőguta (#11884) üzenetére


Hőguta
csendes tag

Végig gondolva,az alsó kés lehet a forgó hiszen a motor csiga tengelye azt hajtja meg.És ha a felsőnek fixnek kell lennie akkor azt mi fixálja vajon?

(#11886) adam0913 válasza z123456z (#11881) üzenetére


adam0913
tag

Az nem számít, hogy ez már egy 4 éven a piacon levő készülék?
Míg a 2200as szériából van tavaly évvégén megjelent is akciósabb áron.
A EP4321/50 nem jobb választás, mint a 4341/50? :R

(#11887) konzumpro válasza Hőguta (#11885) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, az alsó forog. De a kép alapján nincs hiba, jól van összerakva. Ha lenyomod a beállító tengelyt el tudod forgatni az állórészt, ha kitekered a csavart amin ütközik. Bár ha nem recseg nincs eltörve a kés. Mi lehet? Nem fér be a kávébab?

(#11888) z123456z válasza adam0913 (#11886) üzenetére


z123456z
őstag

Én úgy tudom, hogy azonos szérián belül kizárólag a szín összeállításban van különbség. A 2200-nál újabb széria a 2300, 3200->3300. 4 és 5 ezres szériákból én még nem láttam újabbat, bár nem is igen nézegettem. Itt úgyis hallok róla, meg egy darabig úgysem cserélek.

(#11889) Kbali válasza DrDobos (#11880) üzenetére


Kbali
nagyúr

Beszerzési ár is lehet érdekes, nem mindegy, mennyi volt az EUR/HUF árfolyam az adott készlet beszerzésekor.

(#11890) Hőguta válasza konzumpro (#11887) üzenetére


Hőguta
csendes tag

Köszönöm, így már értem a működési elvét.
Forgatom kézzel a motor tengelyét,hajtja az alsó kést.A felső kést az a 3 köröm tartja fixen abban a fogaskerékben amivel állítom a kések közti távolságot.Eddig rendben van.De miért nem megy be a kávébab azt még mindig nem értem.Állítsam a lehető legnagyobbra?

[ Szerkesztve ]

(#11891) dokibácsi987


dokibácsi987
csendes tag

Sziasztok.
Egy philips minuto gépem van . 7 éves. Most olyan hiba jelentkezik , hogy bekapcsolás után a szivattyú "berreg" majd mintha megfojtaná valami elhalkul. Lassan megy a bakapcsolási folyamat is. Ha összeáll akkor 90 % ban lefőzi a kávét hibátlanul. A maradék 10% ban szintén halk szivattyú hang mellett kicsi adag kávét ad csak ki. A rendszernek tisztának kellene lenni nem vettem észre eltömődést sehol.
Az ulka szivattyú lehet a hiba? Szervíz menüben hibátlanul működik.
Ötlet?

(#11892) Dr. Szilikát válasza Hőguta (#11890) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Amint látom, ebben is van kihordókerék, azaz műanyag fogak, mint az acél őrlőben. A fogak letörése illetve eltömődése is okozhatja, ha nem tud távozni az őrlemény, nem működik rendesen.

https://www.youtube.com/watch?v=mSmUA52XN0Q
https://www.youtube.com/watch?v=RBSVj5CyyVo
https://www.youtube.com/watch?v=dvB_cDKfHHA
https://www.youtube.com/watch?v=S21UASF9zSk

(#11893) Hőguta válasza Hőguta (#11890) üzenetére


Hőguta
csendes tag

SIKER VAN!!!
A fém csiga(ami beviszi a babot) annak a végén levő hatszög nem passzolt az ellendarabba.Figyelmetlenül raktam össze.Most darál rendesen még a szemcseméreten kell állítani kikisérletezni az ideálisat, mert a pogácsa nem teljesen áll össze, kicsit vizes.
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kitartó segítséget! Érdemes volt nem feladni!

(#11894) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#11892) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, nálam meg leolvadt a csigamenetes tengelyen a műanyag fogaskerék. Akkor viszont a motortengelyt forgatva nem forogna az alsó kés. Lehet tényleg azok a lapátok törtek le.

(#11895) konzumpro válasza Hőguta (#11893) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Áháá... Akkor működik. :))

(#11896) Hőguta válasza konzumpro (#11895) üzenetére


Hőguta
csendes tag

IGEN!😀

(#11897) Ejanos69


Ejanos69
friss újonc

Sziasztok , eddig volt egy saeco odeo go kávégépen , de szeretném lecserélni egy ujjra.
Milyent érdemes venni ? napi 2 max 3 kévéhoz?Néztem a Saeco Philips Tchibokat . elég nagy árdiferenciák vannak .köszönöm szépen a segitséget.Ü János

(#11898) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Irodai felhasználásra (napi 20-30 kávé) milyen automata kávégépet ajánlanátok?
Tejhabosító nem szükséges.
Összeg kb. 250.000 - 300.000 Ft.

Köszönöm.

(#11899) Kbali válasza g_g_g (#11898) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha nem akarsz foglalkozni a karbantartással, akkor én megkérdeznék egy kávégépes céget, hogy mennyiért raknának ki egy gépet nektek.

(#11900) g_g_g válasza Kbali (#11899) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen, a bérlés is egy lehetőség lenne, de jelenleg a saját beszerzés a preferált, így ennek próbálnék utána járni, hogy melyik gép lenne ajánlott.

(#11901) Kbali válasza g_g_g (#11900) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezért a keretért szerintem nem kapsz új, irodai mennyiségű felhasználásra szolgáló készüléket.

(#11902) mazsi70 válasza g_g_g (#11898) üzenetére


mazsi70
senior tag

[Talán valami hasonló]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#11903) DrDobos


DrDobos
őstag

A 200-250 ezer koruli automata Gaggia kavefozokrol (amelyeknek van automata tejhabositoja) mi a velemeny? Naluk is lattam nehany jol kinezo ajanlatot, csak azt nem tudom mennyire ajanlottak. Köszi a segítséget :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#11904) Kbali válasza mazsi70 (#11902) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez tényleg jónak tűnik.

(#11905) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Próbálta már valaki az Eduscho kávékat?
Napokban láttam az ecofamily-ben, gondoltam a félkilós csomagolás valamelyikét kipróbálom.
[link] ------- [link]
Ha nem jönne be, akkor sem vesztek sokat. :N
Az ára inkább a Bravoshoz közeli, az meg (szerintem) nem igazán a jó kávék közé tartozik.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#11906) g_g_g válasza mazsi70 (#11902) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszönöm mindenkinek.
Ez jónak tűnik.

(#11907) mazsi70 válasza DrDobos (#11903) üzenetére


mazsi70
senior tag

Philips-Saeco brand .
Magenta Prestige ,Cadorna Prestige .Nézz rá .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#11908) DrDobos válasza mazsi70 (#11907) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi! Es ez a két Gaggia gép hogyan viszonyul megbízhatóságban, tudásban etc. a fent említett most akciós Philips 4300as szeriához? (pl. 4341/50) :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#11909) viktorhu válasza DrDobos (#11908) üzenetére


viktorhu
veterán

Valószínűleg nincs vele még sok tapasztalat. Szerintem simán a Philips gépek "átcímkézése" hogy előnyt kovácsoljanak a gaggia névből.

(#11910) viktorhu válasza Ejanos69 (#11897) üzenetére


viktorhu
veterán

Én az ujjammal nem tudnék kávét készíteni, de ha a saeco ízvilág bejött, akkor nem hiszem, hogy azt más márka hozni fogja. Ha pont az íz miatt váltanál, akkor rajtam kívül itt nagyjából mindenki deLonghi-rajongó. Azt érdemes megnézni, hogy mire van szükséged - pl. hogy akarsz-e automatikus kapuccsínókészítést, vagy ez nem fontos, szeretnél-e menürendszert és szöveges kijelzőt pl. hibaüzenethez, vagy elég ha gombok vannak stb.

(#11911) mazsi70 válasza DrDobos (#11908) üzenetére


mazsi70
senior tag

A Philipsben biztos ,hogy van Magyar menü ,mert ilyenem volt .A központi egység ugyanaz .A tejtartály használata ,tisztítása a Philipsnél pofon egyszerű .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#11912) konzumpro válasza viktorhu (#11910) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az a következő hobbiprojektem, hogy legyen Saeco minőségű főzet DeLonghival. Van rá esély, csak rugók és golyók kérdése (nyomásfokozó cremaszelep).

(#11913) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#11914) fecke78 válasza Winnie The P (#11913) üzenetére


fecke78
senior tag

első értékelés nem túl acélos

(#11915) Winnie The P válasza fecke78 (#11914) üzenetére


Winnie The P
őstag

Lasan két éve használom, semmi bajom vele. Főleg az Ák vélemények nem szoktak érdekelni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#11916) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Új alanyok:

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#11917) vond válasza Winnie The P (#11916) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Granaroma-t nagyon szeretjük. :K Ez lett az "alapkávé" itthon.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#11918) Nagya21 válasza fecke78 (#11914) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Jó gép, nekem is ez van immár 2. éve....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11919) Winnie The P válasza vond (#11917) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nálunk a Pellini N82 volt a nyerő, sok jót olvastam a Granaroma-ról nagyon kíváncsi vagyok rá.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#11920) FőDudu


FőDudu
addikt

Ez a fajta Segafredo Crema jo?
Akcios lesz, kb 12 Euros aron - annyiert raprobalok, ha nem ihatatlanul eros.

Nekem ez jon be korulbelul.

FőDudu

(#11921) Winnie The P válasza FőDudu (#11920) üzenetére


Winnie The P
őstag

Én egy kicsit csalódtam a Selezione Crema-ban. Nem hagyott mély benyomást bennem. Nekem az Intermezzo jobban ízlik
De nem vagyunk egyformák.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#11922) FőDudu


FőDudu
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.