Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) Stehe válasza bogabi (#28548) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszonom! Igen, ezen agyaltam en is, akkor itt az Asus sajat alkalmazasa lehet megfelelo!

(#28552) Skillet válasza vacs (#28550) üzenetére


Skillet
addikt

Nem jó hír.
Nekünk egy mijia okos éjjeli lámpa van, szeretjük, a xiaomi home app is tűrhető, csak az időzóna beállítással voltak/vannak gondok. Persze, egy kamera simán lehet más tészta.
Sajnálatos. Pedig már jó ideje vannak ezek a kamerák, azt gondolnám, hogy egyre jobbak ezek a cuccok... De úgy tűnik nagyon nem.
Van alternatíva? Ezviz pl? Végén még marad a tp-link!? :DDD
Nem rossz amúgy (bár nincsen összehasonlítási alapom), de nagyon gáz szerintem, hogy olyan funkciók is kimaradtak, amik kizárólag szoftveresen megoldhatóak lettek volna.
Az, hogy egy szoftveres hiányt hardveres úton (okos dugalj), külön befektetéssel tudjak csak megoldani, nagyon bosszantó.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28553) [w] válasza Skillet (#28552) üzenetére


[w]
őstag

pl. a Reolink E1 is tudja az ütemezett felvételt (szerintem nekik az összes kamerájuk)

ez a hálózaton belüli rögzítést hogyan csinálja a Xiaomi? van ehhez egy leírás valahol?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28554) Jack72 válasza [w] (#28553) üzenetére


Jack72
junior tag

Igen, tudja. Napra és órára lebontva be tudod állítani, mikor készüljön vagy ne készüljön felvétel.

You're a disease and I'm the cure

(#28555) vacs válasza [w] (#28553) üzenetére


vacs
Topikgazda

xiaomi camera nas network storage

Írd be Googlebe, tök jól le van írva!
Nekem pl egy Asus routerre kötött hdd-re mentett a Xiaomi kamerám!

(^)(>.<)(^)

(#28556) [w] válasza vacs (#28555) üzenetére


[w]
őstag

aha, hát akkor ez nem egy világtalálmány, csak a xiaomi mérnökei voltak olyan jópofák, hogy 2 sorral több kódban betették az SMB protokolt

nem is értem a többieknél ez miért megugorhatatlan színvonal... :(((

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28557) varmi2 válasza [w] (#28556) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem ezen múlik. Inkább az az oka, hogy a saját nvrt, felhős tárhelyet vedd meg, mert nincs más lehetőség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28558) [w] válasza varmi2 (#28557) üzenetére


[w]
őstag

veszel egy darab beltéri kamerát és szerinted van sales-es, aki rá tud dumálni egy NVR-re?

szerk.: persze az is igaz, hogy ha lószar van veréb is van

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28559) Skillet válasza [w] (#28553) üzenetére


Skillet
addikt

A tp-link is tudja az ütemezett rögzítést. Nekem a kamera ki és bekapcsolásával van bajom. Feleslegesnek tartom, hogy üzemeljen a kamera akkor, amikor nem rögzít. Lent a ház előtt sem jár az autóm motorja csak azért, hogy majd talán holnap akarok vele menni valahova.
Jó volna, ha az app-ban lenne időzített ki/bekapcsolás is.
Xiaomi: Én egy YouTube-os videón találkoztam azzal, hogy a kameráik tudnak rögzíteni azonos hálózaton lévő tárhelyre. A xiaomi Home app-ban láttam.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28560) [w] válasza Skillet (#28559) üzenetére


[w]
őstag

igazad van, félreértettem az időzítést!

de most csakis a magam kedvéért lefordítottam, hogy a 12wattos kamera havi áramdíja 253 Ft, évesen tehát kb. 3000 Ft-ból menne 24/7-ben

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28561) Skillet válasza [w] (#28560) üzenetére


Skillet
addikt

Őszintén? Nem tudom, nem számoltam utána... de az pont 3e forinttal több, mint kellene... Minek? Meg amortizálódik is. Nekem napi pár órát kellene működjön abból a 24-ből. Gyanítom, ha kevesebbet üzemel, csak tovább is lesz működőképes. Meg ugye, a xiaomi megoldotta az időzített ki/bekapcsolást, a tp-link nem. Ennyi a lényeg. Az, hogy miért érzem szükségét, hogy valami ki legyen kapcsolva, ha nem használom? Logikátlannak tartom, hogy valami működjön akkor, amikor nem használom, csak azért, mert majd használni fogom. Az okos lámpa is világíthatna itthon egész nap, aztán majd időzítetten feljebb csavarná a fényt, mikor hazaérünk :DDD
A TV is mehetne egész nap, akár itthon vagyok, akár nem.... Aztán majdcsak nézek rajta valami filmet, vagy rögzítek egy műsort. Egy okos eszköznél egy ekkora szoftveres "baki" szerintem nagyon gáz. De simán elfogadom, ha ennek a szerintem evidens képességnek a hiánya csak engem érint :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28562) [w] válasza Skillet (#28561) üzenetére


[w]
őstag

engem nem kell győzködnöd, én semmiben nem mondtam neked ellent :N

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28563) bogabi válasza Stehe (#28551) üzenetére


bogabi
senior tag

Valszeg igen, ehhez az ASUS mobilos alkalmazása kell, bár ha FTP-n küldöd be a kamerákról a stream-et, akkor meg azért lesz nyögvenyelős, mert nem a NAS Surveillance alkalmazása fogadja az adatokat, így - ha van rá mobilos app - az sem fog tudni mit kezdeni az FTP-n tárolt videókkal, max. a file station-ben meg tudod nyitni őket. De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#28564) ^Boss


^Boss
őstag

sziasztok!

Költözés előtt állok, a kérdésem eléggé kezdő lesz. A házban friss kábelezés van mindenféle jósággal. A riasztósomtól biztonsági kamerákra, rögzítéssel, minden kutyafülével kértem is ajánlatot már, azonban kissé magasnak találtam a költségeket.
Tehát a kérdés. Mennyire éri meg a kábeles, Hikvision-ös, elsőre profibbnak tűnő rendszer szemben a neten fellelhető ehhez képest jóval olcsóbb wifis kamerás megoldásokkal (esetlegesen syno nasra rögzítve) szemben, amiket kis tapasztalattal amennyire látom, magam is össze tudok rakni?
Bármilyen tapasztalatot, tanácsot nagyon szívesen fogadok!

Előre is nagyon köszi! :R

(#28565) ^Boss válasza ^Boss (#28564) üzenetére


^Boss
őstag

elnézést a dupláért, csak hogy konkrét is legyek:
Hikvision DS2CE16D8 kamerákról, Hikvision HS7204 HQ rögzítőről van szó, amivel versenyezne a consumer piac :)

(#28566) hzsolee válasza ^Boss (#28564) üzenetére


hzsolee
őstag

Én csak annyit írnék rá, hogy a wifist nem erőltetném. Nyilván van létjogosultsága, de egy relatíve kis területen amit simán be lehet kábelezni szerintem jobb a vezetékes. De ez szigorúan csak a saját véleményem...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#28567) kunberci válasza ^Boss (#28564) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!

Szerintem érdemes lenne mást választanod.
Ez egy analóg kamera, és a hozzá való DVR.
Jól néztem, csak FHD a kamera.
Érdemes lenne a kérdéssor kitöltése.
Inkább NVR-t, és IP kamerát válassz.

(#28568) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!
Annke NVR-okhoz nem lehet vezeték nélkül csak ethernet kábellel internetet varázsolni?

(#28569) sambenez válasza dabgergo (#28568) üzenetére


sambenez
addikt

Igen, csak kábellel lehet. De ha egy AP-ba dugod akkor az már csatlakozhat wifin is.

(#28570) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!
Elég sokat utánaolvasva, illetve a fórumból tanulva, szimulátort kipróbálva készitettem egy tervet, hogy hogyan szerelném fel a kamerákat a házra. (Fekete vonal a ház kerülete, fekete áthúzott pedig a kerités. Összesen 6 kamerára gondoltam, amiből két darab 2.8mm-es, 3 darab 4mm-es és egy darab 6mm-es. A kép alapján szerintetek jó lehet ez a terv, illetve az adott helyre a fókusztávolságokat is jól lőttem be? Bármilyen ötletet szivesen veszek, ne kiméljetek! :-)

Alaprajz: [kép]

(#28571) dabgergo válasza sambenez (#28569) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi szépen!
Van egy kis gond, mert új routerem lett, amit ugyan úgy összedugtam kábellel az NVR-al, de mégis offline-nak jelzi a NVR-t és kamerákat. Be kéne újra állítani valamit? Nem értem h mi lehet a gond.

(#28572) dabgergo válasza dabgergo (#28571) üzenetére


dabgergo
őstag

Közben ez megoldódott, többszöri újraindítás után valahogy magához tért és most megy végre.

(#28573) Blackmate válasza Stehe (#28570) üzenetére


Blackmate
senior tag

A 3.-4. és 5.-6. kamerát esetleg kiválthatod egy széles látószögű kamerával: pl. Annke FCD600 vagy Reolink Duo 2.

(#28574) Mentolka válasza dabgergo (#28568) üzenetére


Mentolka
senior tag

Hasonló felvetés: Annke NVR-be lehet valahogy WiFi-n kersztül kamerát kötni?
(volna egy hely, ahová nem húznék madzagot, ha nem muszáj)

(#28575) Stehe válasza Blackmate (#28573) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi szépen! A 3-4-est nem tudom kiváltani, mert a képen nem látszódik, de van középen egy klima kültéri egység, ami kitakarná a teraszajtót / ablakot. A 6-os kamera meg elég speciális, mert az a cél, hogy rálásson a 20 méterre lévő kapura, minél élesebben, úgyhogy ide 6mm-eset gondoltam...

(#28576) vacs válasza Mentolka (#28574) üzenetére


vacs
Topikgazda

Persze, ha a kamera és az nvr egy hálózaton vannak, akkor látják egymást!

(^)(>.<)(^)

(#28577) merqree válasza ^Boss (#28564) üzenetére


merqree
őstag

Synology NASt felejtsd el, ha kettőnél több kamerát akarsz rögzíteni.
Az én saját tapasztalatom az, hogy a Synology licensz aranyárban van.
Van dockerban AgentDVR, de nekem egy hét is kevés volt arra, hogy élhetőre tudjam hangolni, plusz, kintről a saját VPNen keresztül sem értem el. Ugyan egyszeri 50USD-ért azt ígéri, hogy a portforward működni fog, de inkább elengedtem, és vettem NVR-t.

(#28578) ^Boss válasza kunberci (#28567) üzenetére


^Boss
őstag

Szia!

rendben, abszolut kezdokent akkor a kerdessor :)
1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? 3 kulteri
2. Később lesz-e bővítve? Nem valoszinu
3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe, vagy SD kártyára lesz a rögzítés? Kell rogzito
4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés vagy az utcafront)? 300nm
5. Kellenek-e "okos" funkciók (személy/gépjármű felismerés)? > hasznos infó, olvasd el
nem lenne rossz
6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (EU raktárból, plusz költség nélkül)? Igen
7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? A jelenlegi ajanlat 400-500k szerelessel, tokkal vonoval, ebbol az anyag kb 65-70%, annal tobbet nem koltenek ra
8. WiFi-s kamerát szeretnél (alapból vezetékest ajánlunk)? Van kabel mindenhol igy jo a kabeles
9. Egyéb igények (pl forgatható, sim kártyás, napelemes, színes éjjeli kép stb)? Nincs

(#28579) Jack72 válasza ^Boss (#28578) üzenetére


Jack72
junior tag

400-500K-ból egy 6-8 kamerás rendszer is kijön nagyon jó minőségben ha a munkadíjat nem számoljuk, azaz magadnak csinálod.
Egy családi házhoz kell ennyi kamera szerény véleményem szerint.

You're a disease and I'm the cure

(#28580) kunberci válasza ^Boss (#28578) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!

Ilyen költségvetés mellett (8MP)-es kamerákban gondolkodnék.
Vásárlás szempontjából jó időben vagy, szerintem közeli ünnep alkalmából valószínű lesznek kedvezmények kinti vásárlás kapcsán.
Alin szoktak jó akciók lenni.
Reolink esetében német raktárból érkezik, se szállítás, se áfa, se vám nincs.
Kamera:
RLC-810A. 27 eFt körül szokott akcióba lenni darabja.

NVR POE-s 8 csatornás:
RLN8-410. Itthoni beszerzéssel is 80 eFt környékén mozog az ára, 2TB HDD is tartozék.

NVR nem POE-s 36 csatornás:
RLN36.
Kell hozzá POE switch:
RLA-PS1, 8-as.
TL-SG1005LP, 4-es.
TL-SG1005P, 4-es.

Most épített merqree fórumtárs ilyen rendszert, kérdezd meg a tapasztalatairól.

Szerintem, ha a kábelek már ki vannak építve, Te is könnyedén kivitelezhetnéd a saját rendszered.

(#28581) merqree válasza ^Boss (#28578) üzenetére


merqree
őstag

Köszönöm kunberci az említést, én is pont azt számolgattam, hogy Reolink vonalon meg lehetne csinálni simán.
(Igaz, én 8 kamerás rendszert csináltam meg, POE switchel, és 36 csatornás NVR-el.)

Neked nem kell 36 csatornás NVR, így egy poe switch "megspórolható".
Magamból kiindulva, azt hittem, 6 kamera elég lesz, még vettem kettőt, mert teljesen holttér mentesíteni akartam a házat körbe.
Szóval ha 3 kamerát tervezel, én helyedben 2 db DUO PACK-ot vennék, tuti lenne neki hely :DD

"Szerintem, ha a kábelek már ki vannak építve, Te is könnyedén kivitelezhetnéd a saját rendszered."
Teljesen egyetértek kunberci-vel, nem ördöngősség megcsinálni, főleg, ha a kábelek már a helyükön vannak!

[ Szerkesztve ]

(#28582) haddent


haddent
addikt

Sziasztok!
Szeretnék IP kamerákat telepíteni. Otthoni, kertes családi sarokház, így kb. 4-5 db kelleni fog, kültéri. Igyekszem a kérdőívet kitölteni, kérlek segítsetek dönteni, választani. Informatika a szakmám, ott nem kell agyonmagyarázni, de kamera oldalról nyugodtan, mintha egy hülyével tárgyalnátok, most kezdem :DDD
1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)?
4-5 kültéri
2. Később lesz-e bővítve?
Nagyon max. duplájára nőhet, 10 -nél nem lesz több soha..
3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe, vagy SD kártyára lesz a rögzítés?
Van itthon szerver(gép), azon fog VM formájában futni valami open source megoldás, még ezt sem döntöttem el, ajánlhattok ilyet is. Ez egyben kizáró ok, nem lehet olyan típus, ami csak saját NVR -rel képes működni, "gyártói záras".
4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés vagy az utcafront)?
Mindegyik kamerának el kellene látnia olyan 10-15 méterre értelmesen.
5. Kellenek-e "okos" funkciók (személy/gépjármű felismerés)? > hasznos infó, olvasd el
Azt mondanám, hogy nem. De laikus vagyok, ha az a tapasztalat, hogy problémamentes, megelégedett felhasználáshoz kell, akkor megbízom a tapasztalatotokban!
6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (EU raktárból, plusz költség nélkül)?
Ha olcsóbb, jobb, stb., akkor igen. De akkor tényleg jót kellene kiválasztani, mert ugye ha itthon neten rendelem lenne 14 napom, ha mégsem válik be és más típus kell..
7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra?
Ezt nehéz megmondani, kérlek próbáljunk költséghatékonyan, de jót választani, ami hosszú időre megbízható marad.
8. WiFi-s kamerát szeretnél (alapból vezetékest ajánlunk)?
Egész biztosan nem. Kizárólag PoE IP kamera.
9. Egyéb igények (pl forgatható, sim kártyás, napelemes, színes éjjeli kép stb)?
A színes éjjeli kép jó lenne, igen. Minden más (szerintem) felesleges.

Egy néhány órát beleölve, olvasgatva HikVision leányvállalatai, kevésbé enterprise grade cuccaiból a ColorVu szériából turret kellene nekem, de javítsatok ki és konkrét típus, beszerzés helyét, stb. is mondjatok! :R
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#28583) gyuszos válasza ^Boss (#28578) üzenetére


gyuszos
tag

Szia!

3 db kamerával ekkora területet képtelenség személyfelismeréssel lefedni.
Egy 5 megás kamera arcfelismerése 3-3.5 méter, egy 8 megás kameráé 4.5-5 méter.

Ugyan ez rendszámfelismerésnél 13-15, illetve 20-22 méter.

Engedd el a személyfelismerést vagy tegyél több kamerát.

(#28584) ^Boss válasza gyuszos (#28583) üzenetére


^Boss
őstag

Akkor mondjuk azt, hogy az arcfelismeres es ezek nelkulozheto dolgok :)

(#28585) vacs válasza ^Boss (#28564) üzenetére


vacs
Topikgazda

A telepítőd elég komolyan túlárazta neked az általa ajánlott "csodát"!
Ráadásul az egy "régi" analóg rendszer, egy alap 2 MP-es kamerával, ezzel jó ha 5 méterről felismerhető az arc!
Nem is értem, hogy a telepítők egy része a mai napig miért analóg rendszerrel dolgozik!
Pluszban ezt az analóg rendszert te nem fogod tudni összelőni a Nasoddal sem!

4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés vagy az utcafront)? 300nm
Oké, de hány méterre lásson el a kamera?

(^)(>.<)(^)

(#28586) ^Boss válasza vacs (#28585) üzenetére


^Boss
őstag

Max 15 meterre kellene ellatnia a kameraknak elore, ugy saccolnam.

(#28587) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.
Nyaralómba,Erdélyben szerelnék fel kültéri ip kamerát,ezt néztem ki.
Mobilnetem lenne a nyaralómba,távolról gond nélkül elérem a kamerát a saját applikációjával? Mert hallottam,hogy fix ip cím kell ehhez meg ilyenek.Nekem itthon(Magyarországon) van fix ip címem ,de a nyaralómban mobilnet lenne.Jelzett kamera esetében működne a távoli elérés? P2P kamerát írnak még,hogy azzal működhet,de ebben nem vagyok járatos,egyszerű megoldás érdekelne.

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#28588) gozso válasza vacs (#28585) üzenetére


gozso
senior tag

Nem is értem, hogy a telepítők egy része a mai napig miért analóg rendszerrel dolgozik!

1. mert olcsó, és költséghatékony. van kép? van... :W
2. villanyszerelő is bekötözgeti, nem kell olyan aki ért a hálózatokhoz, különösen ha pl. vlan meg egyéb "boszokányságok" vannak... nem is beszélve arról ha ubiquiti vagy mikrotik a rendszer :C

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#28589) gyuszos válasza ^Boss (#28584) üzenetére


gyuszos
tag

Akkor viszont annyi pénzből 3 kamerával már "sima liba".... :K

(#28590) gyuszos válasza vacs (#28585) üzenetére


gyuszos
tag

Elmondod képminőséget illetően mitől jobb egy 5Mpx -es IP kamera mint egy Dahua pro sorozatú, szintén 5 megás hdcvi vagy Hikvision tvi (turbo hd) kamera?

(#28591) bigrock válasza gyuszos (#28590) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A minőségben nem sok, de kb. 3x annyi a hibalehetőség az analógban, mint az IP-ben, cserébe az IP szolgáltatásokban kb. 3x annyit tud, mint az analóg.

(#28592) gyuszos válasza bigrock (#28591) üzenetére


gyuszos
tag

A képminőségben semmi.
A hibalehetőség több, de azért közel sem 3* annyi. De ez érthető is a technológia miatt.
A szolgáltatások esetében nem tudom mire gondolsz ami nem konkrétan IP-hez köthető

Az árkülönbségről viszont nagyvonalúan nem nyilatkoztál..... :U

(#28593) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Imou Cruiser SE+ 4MP jól működött 1 hónapig de most már nem értesít eseményekre (se az appban se push) már újraindítás után sem hajlandó, ennek ellenére rögzíti az eseményeket. Értesítések bekapcsolva, mit próbáljak?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.