Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85801) eeXaa


eeXaa
addikt

Hali!
win7-ről upgradelt laptopot vissza lehet állítani vhogy 7re? eléggé belassult a 2. gen i5 proci 8gb ram-al a 10 től

(#85802) Cs1csó válasza Dikri (#85800) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lapozz vissza egy oldalt és a 85703-as hozzászólástól kezd el olvasni ott van több válasz is.

eeXaa

Ez egy jó gép szépen kellene rajta futnia a windows 10-nek. Mi lenne ha előbb újratelepítenéd a legfrissebb 1803-as build-del? Innen le tudod tölteni a Media Creation Tool-s nevű programot amivel le tudod szedni a legfrissebb Windows ISO-t és azzal telepítsd újra: [link]

[ Szerkesztve ]

(#85803) svgyula válasza eeXaa (#85801) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ugyanez i5 8GB RAM és gyors a gép! Valamit elszúrtál vagy valamelyik hardver haldoklik! Cseréld le az összes drivert arra amit kaptál a géphez vagy töltsd le a gyártó oldaláról! Nézd meg mi indul el automatikusan! Vannak kerülendő programok. A külső vírusírtó szokott hasonlót okozni a daemontools pár napja fektette meg a fiam gépét......(pedig szóltam!) Próbaképpen egy rendszer alapbeállítást megpróbálhatsz. Nem tudom mennyi ideig lehet visszaállni a win7-re de szerintem egy nagy frissítés után már ez az opció nem elérhető.
Rendesen megy a win 10 ennél sokkal gyengébb hardveren is!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#85804) Dikri válasza Cs1csó (#85802) üzenetére


Dikri
tag

Köszi!

Ez izgalmas. Tehát ha jól értem kivették a munkacsoportot teljesen. IP alapján egyébként valóban megtalálom a gépeket. Viszont nem értem akkor mi értelme a hálozat felderítésnek? Illetve a nyilvános hálozat az izolálja a gépeket, tehát IP alapján sem érem el? Vagy ha nem akkor gyakorlatilag két azonos profil lett?

(#85805) Geth válasza Dikri (#85804) üzenetére


Geth
addikt

Viszont nem értem akkor mi értelme a hálozat felderítésnek?
WS-Discovery, keress rá (akár itt is) :)

[ Szerkesztve ]

(#85806) eeXaa


eeXaa
addikt

...eredetileg 7 es... nem kaptam hozzá mást csak a 7 es kulcsot.... karácsony körül upgradeltem 10 re.... lehet akkor egyből kellett volna utána egy factory resetet csinálni, mert lehet a 7 visszamaradt dolgai okozzák a problémát.... most factory resetelek, eltart egy ideig, de visszaírok még ha kész hogy mi a helyzet... köszi mindkettőtöknek...

(#85807) Zotya84 válasza Dikri (#85800) üzenetére


Zotya84
őstag

Amennyiben 1803-t telepítettél tisztán, akkor abból már alapból nincs benne az SMBv1, azt a Programok telepítésénél a szolgáltatások hozzáadásán belül tudod (és kell régebbi eszközöknél) újra engedélyezni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85808) Archttila


Archttila
veterán

Sziasztok!

A legutóbbi frissítés óta nem működik a bluetooth-os eszközökkel a vezérlés. Gondolok itt főként a BT fejesre, amivel eddig tudtam play/pause műveleteket végezni.

Tudtok erre valami megoldást? :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#85809) kiske13


kiske13
tag

Hello.
Biosos licenszem van a laptopon Win 10 home.
Át lehet térni díjmentesen Pro-ra?
Hol olvashatnák utánna?
Köszi.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#85810) Geth válasza kiske13 (#85809) üzenetére


Geth
addikt

Ugyanitt alig használt fehér A4 papírlapomat cserélném hasonló Audira... :Y

(#85811) bobalazs válasza kiske13 (#85809) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Dijmentesen nem lesz homeból pro.

(#85812) gavai


gavai
csendes tag

Vetem egy használt laptopot Win10-el, voltak olyan progik stb. amit nem szerettem volna. Telepítés előtt azt olvastam, ha win7-ről lett frissítve, automatikus aktiválja magát a Win10.
A teljesen új telepítést választottam, most kéri aktiváljam. Olvasgattam a win lapot, de nem igazán jöttem rá, mi a hiba.

(#85813) Doky586 válasza gavai (#85812) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Home verziót telepítettél ?

(#85814) kiske13 válasza bobalazs (#85811) üzenetére


kiske13
tag

Látszik mennyire kiestem a pc bűvölésből.
A desktopomon is egy xp megy ősidők óta.
Úgy hallottam a win10 már ingyenes, ezért gondoltam, hogy lehetséges.

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#85815) King Unique válasza gavai (#85812) üzenetére


King Unique
titán

Ha anno 7-esről lett ingyenesen upgrade-elve 10-esre, akkor a digitális licenc arra a hardverre eleve érvényes és nyilván egy újratelepítés után is az lesz. Egy újratelepítésnél ilyenkor még termékkulcsot sem kell megadni a Windows 10-nél, mert utána automatikusan aktiválódni fog a rendszer. Sőt, van is "Nincs termékkulcsom" opció a telepítőben, ahol ráadásul szövegesen is elmagyarázzák. Ha nálad az újratelepítés után a gépházban aktiválatlan állapot van, akkor vagy eleve nem stimmel valami a licenc körül, vagy nem a megfelelő kiadást (pl. Home / Pro) telepítetted. Az utóbbi pedig nyilván alapból fontos, mivel ha pl. Windows 10 Home kiadásra szól a digitális licenced, akkor nyilván nem meglepő, ha a Pro kiadást telepítve aktiválást kér a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#85816) Sub-ZeRo válasza kiske13 (#85814) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Win10 ingyenes?! Sosem volt az.
Ha van eredeti 7/8 rendszered, tudsz rá frissíteni, de akkor az a licensz bukik, de lesz helyette 10-ed...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#85817) #77646080 válasza Sub-ZeRo (#85816) üzenetére


#77646080
törölt tag

Tehát a Windows 10-ért nem kellett külön fizetni - azaz díj megfizetése nélkül juthatott hozzá. Azaz ingyen...

(#85818) Doky586 válasza Sub-ZeRo (#85816) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"de akkor az a licensz bukik"

Nem bukik. Bármikor visszarakhatja a 7-est..

(#85819) kiske13


kiske13
tag

És ha 10 home licensz van a gépemen, áttérhetek 7-re?

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#85820) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

MO-on még nő is az XP-t használók tábora.. :Y
de a 7 es vezet. :K

(#85821) Cs1csó válasza Doky586 (#85820) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tendenciákat nézve 5-10 év és egyeduralkodó lesz a Windows 10 BÁR az Xp egyfajta stagnálását nem értem, igaz, ez Magyarország és itt sok az elképesztően régi gép és az elképesztően felelőtlen minimális biztonságtudattal bíró felhasználó.

Előbb utóbb ezeknek is vége mivel az újabb hardverek már sokszor nem is támogatják az Xp-t és ha a régi vasak kihalnak akkor nem marad más mint a Windows 10.

[ Szerkesztve ]

(#85822) King Unique válasza Doky586 (#85820) üzenetére


King Unique
titán

Viszont a StatCounter szerint globális viszonylatban már nem. :N

Ott jelenleg 48,18% a Windows 10, 38,65% a Windows 7 és 3,06% az XP... :C
De mondjuk XP-ből még így is sok az a 3,06%, inkább jobb lenne a 0,3, vagy lehetőleg még kevesebb (0)... :( :D

[ Szerkesztve ]

(#85823) Cs1csó válasza King Unique (#85822) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ Churchill óta tudjuk a statisztikákkal csínján kell bánni. Érdemes egy olyan vizsgálatot is megnézni ahol hétköznap 8-4 között történik a felmérés amikor dübörögnek a munkahelyi régi windows 7-es vagy akár Xp-s gépek és ezt összevetni egy hévégén - szombat, vasárnap - mért értékekkel ami jobban mutatja az otthoni felhasználókat, akik jellemzően könnyebben váltanak az újabb operációs rendszerekre.

Az amúgy nekünk is jobb lesz ha végre kvázi 100%--ban valamelyik Windows 10 verzió lesz uralkodó, csökken az esély a botnetek kialakulásának stb.

[ Szerkesztve ]

(#85824) copass válasza Cs1csó (#85823) üzenetére


copass
veterán

otthoni felhasználóknál nagyrészt még mindíg warezolt az oprendszer és a programok is, ezért állnak át gyorsabban.
munkahelyeken már problémásabb. a használt programok, eszközök. ezeket le kell tesztelni, gyártóknak drivereket írni hozzá,stb. de hosszútávon kifejezetten megéri windows10-re váltani munkahelyen, mert ugye most már nem lesz más.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85825) Doky586 válasza copass (#85824) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt akarod mondani hogy azért ilyen sok MO-on az XP és a 7 mert arányaiban több cég van mint bárhol a világon..? Vagy nálunk a legkevesebb a varezolók aránya..? :Y

(#85826) copass válasza Doky586 (#85825) üzenetére


copass
veterán

nem.nem.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85827) krealon válasza copass (#85824) üzenetére


krealon
veterán

"munkahelyeken már problémásabb. a használt programok, eszközök. ezeket le kell tesztelni, gyártóknak drivereket írni hozzá,stb. de hosszútávon kifejezetten megéri windows10-re váltani munkahelyen, mert ugye most már nem lesz más."

Abban igazad van, hogy a cegek a regi renddszereket azert hasznaljak, mert bevalt, mukodik es nem jar extra koltseggel
Az viszont elgondolkodtato, hogy a windows 10 foverzio valtaskor hasonlo problemak vetodnek fel mint peldaul Win7 - Win10 valtasnal.
Egy nagy cegnel, ahol besegitek, epp most kuzdenek azzal, hogy a foverzio valtas miatt bizonyos szoftver egyuttallasok mellett elhasal a frissites. A PC ott munkaeszkoz, ha nem hasznalhato, akkor az a ceg reszere gyakorlati veszteseget jelent.
Korabban az XP es a Win7 eseten hosszabb volt az eletciklus, kevesebb volt a leallas. Win10-nel nem lehet alacsony kockazat mellet kinyujtani az eletciklust, ezert tobb lesz az uzemszunet es tobb informatikust kell alkalmazni a hibak megoldasara. (Mondjuk az utobbi nekem jon jobban. ;] )

[ Szerkesztve ]

(#85828) brugo


brugo
aktív tag

Honnan lehet megbizhato helyrol W10Home-hoz kulcsot venni ?

(#85829) copass válasza krealon (#85827) üzenetére


copass
veterán

régi rendszerekkel az a baj hogy idővel egyre nagyobb lesz a kockázat hogy kidöglik vmi hardver alóla és nem lesz már hozzá csere. pölö:hw raid kártyákat is párban szoktak venni ezért!:D
de nézzük a jó oldalát, most már csak win10 lesz. sok progi már csak 64bit-re jön ki. idővel már nem fogják támogatni a korábbi rendszereket. persze ez soká lesz. de könnyebb lesz a fejlesztés.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85830) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Ezt hogy tudom vissza állítani a normál méretre?

Xbox One: bandymnc

(#85831) Cr00py válasza bandi0000 (#85830) üzenetére


Cr00py
senior tag

Hali.

Jobb klikk tálcára, vedd ki a tálca zárolását, majd húzd lentebb az egészet. Ezután tálca zárolását kapcsold vissza.

[ Szerkesztve ]

(#85832) Zoz válasza copass (#85829) üzenetére


Zoz
őstag

Az a csak Win 10 lesz, az évente két külön verziót jelent, ahol egyáltan nem biztos, hogy ami ment eddig, az a újon is menni fog...
Tényleg sokkal könnyebb lesz a fejlesztés...

(#85833) gavai válasza King Unique (#85815) üzenetére


gavai
csendes tag

A windowst frissítettem,
Gép alaphelyzetbe állítása, pontot választottam a winhelp ajánlata alapján.
Azt írta lesz egy frissítet tiszta win10-em, ami aktiválva is lesz automatikusan.
Ha jól értettem, többszöri elolvasás után.
Most azzal kínoz, hogy hamarosan lejár a licenszem.
Az aktiválásnál ezt írja: A windowst a szervezet aktiválási szolgáltatásával aktiválták.
A help ír valamit az aktiválási hibaelhárítóról.
De az meg se jelenik. Talán azért mer fogalmam sincs róla miként tudok rendszergazda lenni.

(#85834) gavai


gavai
csendes tag

A parancssorból kérdezve: a mennyiségi aktiválási szolgáltatá lejárta: 2018 10 16,

(#85835) bobalazs válasza bandi0000 (#85830) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

jobb gomb a tálcán taskbar settings - (tálca beálitások)
lock the taskbar - off (tálca zárolása ki)
megfogod egérrel a felső szélét, és helyére méretezed.
majd lock the taskbar -on (-||- be)

(#85836) Pipó


Pipó
őstag

Valaki tudna magyarázatot adni arra, hogy 3D alkalmazásból, játékból való kilépés után kb. 2 perc múlva miért fagyhat ki a gép csontra fekete képernyővel? Kernel-power 41 (63) hibát ír ki, illetve vga driver problémát. Már több drájvert kipróbáltam, de mindegyikkel így jártam. Korábban nem igazán fordult elő, mert nem játszottam, de most megint rákapnék. Előre is köszönöm.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#85837) bobalazs válasza Pipó (#85836) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Van valami gebasz a kártyáddal, a 2D és 3D órajelek váltásakor.

(#85838) Pipó válasza bobalazs (#85837) üzenetére


Pipó
őstag

Én is ilyesmire gondolok, de nem tudom hogyan lehetne orvosolni.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#85839) King Unique válasza gavai (#85833) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban azt írtad, hogy vettél egy használt laptopot Windows 10-zel. Viszont az nem derült ki, hogy azon jogtiszta, tartósan aktivált Windows 10 van-e, vagy sem. Valamint az sem, hogy legális 7-esről lett-e upgrade-elve ingyen. Ha nem, akkor viszont nincs min csodálkozni, mert vsz az előző tulaj ügyeskedett és pont most járt le a 180 napos KMS aktiválás...

(#85840) bobalazs válasza Pipó (#85838) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Órajeleken csökkenteni esetleg megérhet egy próbát. Mondjuk msi afterburnerben.

(#85841) trialboj


trialboj
őstag

Hogy tudom kiszedni hogy win 10 ne kérjen kódot sosem?

Azt kikapcsoltam, hogy win induláskor ne szívasson, de ha elalszik a laptop és elébresztem akkor kéri?

Nem hozzáértő ember használja, NEM kell rá pass, nem is értem miért kényszerített az install után hogy adjak meg valamit, mikor nem szeretném használni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#85842) Cs1csó válasza trialboj (#85841) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van megoldás de trükkös:
Először is menj be a gépházba - Fiókok - Bejelentkezési lehetőségek - Jelszó létrehozása (igen létre kell hozni máshogy nem lehet megoldani azt hogy altatás után egyből az asztalra ébredjen a gép és ne a bejelentkezési képernyőre)

Ezután indítsd újra gépet - jelszóval lépj be - majd a start menünél kezd el begépelni: "netplwiz" (NETPLWIZ meg is fog jelenni kattints rá)

Ekkor bejön egy ablak és itt vedd ki a pipát a "a számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" opció elől okézd le ekkor be kell írni kétszer a jelszót ezt is mentsd el madj jöhet egy gép restart

Ezután már bejelentkezéskor és alvásból ébredés után is egyből az asztalra tölt majd be a gép.

[ Szerkesztve ]

(#85843) pendre54 válasza Cs1csó (#85842) üzenetére


pendre54
addikt

"alvásból ébredés után is egyből az asztalra tölt majd be a gép." Csak akkor nem fog kérni alvásból ébredéskor, ha a Gépházban beállítja ezt:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#85844) Cs1csó válasza pendre54 (#85843) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz még ez is kell de ha nincs jelszó akkor ez is hiába van SOHA-ra állítva ébredés után nem egyből az asztal jelent meg hanem a bejelentkezési képernyő de mivel nincs jelszó ilyenkor elég a képre kattintani persze ez akor is fölösleges hisz nincs jelszó egyből az asztalra is ébredhetne a gép.

(#85845) steele80


steele80
senior tag

Sziasztok! Miért van az, hogy a pendrive-ra rufussal készített W10 telepítő néhány hét után nem működik?
Ilyenkor a telepítés 50-60 % megáll, dob egy hibaüzenetet. Ekkor újrarakom a rufussal a telepítőt és megint használható lesz néhány hétig. Ez többször előfordult már és csak a W10 nél. A több mint 4 éve készített W7 telepítő pendrive tökéletesen működik bármikor. Mi lehet ennek az oka? W10 1803 az iso file amiről készül a telepítő.

[ Szerkesztve ]

(#85846) copass válasza steele80 (#85845) üzenetére


copass
veterán

erre a van az ms media creation tool-ja
de nem lehet hogy a pendrive-al van vmi gubanc?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85847) kraftxld válasza copass (#85846) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet valami 500Ft-os 1TB-os, aztán 4GB fölött megbuggyan :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#85848) gavai válasza King Unique (#85839) üzenetére


gavai
csendes tag

Én is ilyesmire,gondoltam.
Mit tehetek, szerinted?

(#85849) copass válasza kraftxld (#85847) üzenetére


copass
veterán

arra fel se megy!:D de ha jó is elképzelhető hogy azon a részen már van vmi hiba. mct ezért jó mert az vissza ellenőrzi a fájlokat miután felmásolta a pendrive-ra.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85850) steele80 válasza copass (#85846) üzenetére


steele80
senior tag

Semmi gond a pendrive-val. MS médiával szedem le az iso file-t. Leírom még egyszer! tehát a rufus megcsinálja és tökéletesen telepítek róla. Néhány hét múlva ismét telepítenék hibával megáll a telepítés. Rufussal újra megcsinálom a telepítőt működik szuperul, majd néhány hét és megint nem. Próbáltam már több pendrive-ot és mindig ez a vége.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.