Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) King Unique válasza malnabokor (#86697) üzenetére


King Unique
titán

Plusz ott van a korábbi rendszerhez köthetően a Windows.old mappa is, amit a másik válaszban említettek. Lehet oda kerültek a korábbi fájlok, érdemes ott is szétnézni. Ha még nem törölted azóta a lemezkarbantartóval, mert akkor úgy problémás lesz... :D Bár adatmentő szoftverrel egy teljes felületi scan után akár még így is lehet esély, ha nem írt oda a rendszer és nem lettek oda új fájlok másolva, az SSD többször optimalizálva stb.

[ Szerkesztve ]

(#86702) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Lejött az új verzió, és vele egy új probléma, ami a fotón látszik is.

1./ Miként lehetne, egy adott mappa, fájl, stb. elérési útvonalát normálisan láthatóvá tenni, mert így semmi nem látszik. A sárgával kihúzott mezőről beszélek.
2./ Ugyanaz a bajom, hogy ha egy adott mappára jobb klikkelek, az elérhető opciókból semmi nem látszik normálisan.
3./ Ezt a fekete színt nem lehet valahogy visszaállítani fehérre, mert akkor esetleg lehet, hogy az előző problémák is orvosolva lennének?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#86703) #86564352 válasza pendre54 (#86702) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gépház, személyre szabás, színek és ott alul a világos témát jelöld be. Visszaáll a normál intéző kinézet. A sötét témát félkészen adták ki.

(#86704) Dandris


Dandris
tag

Hali, ezt nem lehet leszedni egy exe file-ban, és több gépre frissíteni? Hogy ne kelljen gépenként a windows 10 frissítési segédel letöltögetni?

köszi

(#86705) pendre54 válasza #86564352 (#86703) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, tényleg ez volt a megoldás, de azért szóval naaa... :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#86706) junior11


junior11
veterán

Nálam eddig kettőből kétszer is lefagyott az egész gép a letöltés és telepítés során, Ilyen még korábban nem volt nálam. Délután még adok neki egy újabb esélyt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#86707) King Unique válasza Dandris (#86704) üzenetére


King Unique
titán

Elég 1x letölteni magát az ISO-fájlt, majd azt felcsatolni a fájlkezelőben és a setup.exe fájlt futtatni, amivel lehet csinálni ún. in-place upgrade-et. Annak is kb. ugyanaz a végeredménye, mintha a WU-n, MCT-vel, vagy a frissítési segéddel lenne upgrade-elve a rendszer. A már letöltött ISO-t pedig át lehet vinni másik gépre is.

(#86708) malnabokor:
Ha a Windows.old mappában tényleg nincsenek, attól még az adatmentés elvileg opció lehet, ha a D-n voltak a fájlok és nem a rendszermeghajtón (C), amire azóta vsz történt írás. A Recuva egy dolog, van azon kívül más és komolyabb adatmentő szoftver is. Viszont az nem derült ki, hogy milyen keresés történt. De minden fájl megtalálásához nyilván mélykeresés (deep scan) szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#86708) malnabokor válasza King Unique (#86701) üzenetére


malnabokor
senior tag

Sajnos ott sincs, illetve recuva-val is átnéztem a gépet, de szőrén szálán eltűntek :(

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#86709) Doky586 válasza Dandris (#86704) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem pont erre való..? [kép]

(#86710) Dandris válasza Doky586 (#86709) üzenetére


Dandris
tag

Nálunk ez sosem csinálja.... pedig van a hálón jó pár gép, home és pro is...

rém gyenge a net, és ha egy gépen 12 perc mondok egy számot, a 10. gépnél sem lesz kevesebb

[ Szerkesztve ]

(#86711) allein válasza allein (#86694) üzenetére


allein
addikt

Urak, ilyenkor mi van?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#86712) #86564352


#86564352
törölt tag

Akinek a Win+Shift+S túl hosszú megjegyezni screenshot snip eszközhöz, az értesítési központban is van rá gomb és be lehet állítani a billentyűzet print screen gombjára is.

It’s not enabled by default, so go to Keyboard Settings, where you’ll see a new option that says “Use the Print Screen key to launch screen snipping.” Opening Settings and searching for “print screen” will take you to the right page.

A több tárhelyes vágólapot is külön kell bekapcsolni, aztán rászokni Ctrl+V helyett Win+V

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/10/02/find-out-whats-new-in-windows-and-office-in-october/

(#86713) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a rendszer miért nem képes teljesen kiüríteni a lomtárat?
A cc leaner szerint mindig marad ott valami :F
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#86714) Ablakos válasza allein (#86711) üzenetére


Ablakos
őstag

Offline kell próbát tenni.

(#86715) steele80 válasza makoss (#86713) üzenetére


steele80
senior tag

A kérdésre a választ nem tudom, de azt igen, hogy a CCleaner, amióta megvette az Avast azóta ellenjavalt!

(#86716) makoss válasza steele80 (#86715) üzenetére


makoss
addikt

És mi volna jó helyette? Nagyon bevált eddig! :K
De az első kérdésemre is keresem a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#86717) steele80 válasza makoss (#86716) üzenetére


steele80
senior tag

Tökéletesen megfelel a W10 lemezkezelője. Egyébként a W10-nél már nincs szükség ezekre a 3. fél által gyártott kockázatos szoftverekre. Mindent megcsinál magától a W10 és ha ez nem elég ott a lemezkezelő. Egyébként biztos vagyok benne, hogy semmi nincs a lomtáradban valójában. Pont ezek azok a dolgok ami miatt felejtsd el a ccleanert.

(#86718) Doky586 válasza steele80 (#86717) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A lemezkezelő elég durva lenne, :U nem alkalmas rá..
A filekezelővel (vagy pl TotalCommanderrel) bele lel menni és az ottfelejtett régi telepítésből maradt szemetet törölni. Minden másra ott a lemezkarbantartó (admin módban)..

[ Szerkesztve ]

(#86719) KaitouP


KaitouP
veterán

Need help.

Azt hittem a tavaszi update után az őszivel megoldódik a dolog, de úgy tűnik, nem. :( Akkor az volt hogy a tavaszi update -el a fülesem mikrofonja alig érzékelte a beszédhangomat, gyakorlatilag alig hallották a másik oldalon, amit mondok. Egy Creative Sound BlasterX G1 USB -s hangkártyát használok, amihez egy HyperX Cloud Alpha -val csatlakozok. A tavaszi előtti build -el ment minden normálisan, így vissza is álltam rá.

Most lejött és települt a fall update, és bár reméltem, hogy javítva lesz, de a fenti probléma maradt. Gugli -n pedig semmit sem találok erről. :U

Valakinek ötlete? Hálásan megköszönném. :K

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#86720) TRob1 válasza Doky586 (#86718) üzenetére


TRob1
veterán

Lemezkarbantartó-ra gondolt, csak nem azt írta. :)

(#86719) GhostPetya:
Próbáltál hozzá újabb vagy régebbi drivereket feltenni?

(#86702) pendre54:
Nálam jobb klikkre Sötét színekkel is látszódik minden.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#86721) King Unique válasza steele80 (#86717) üzenetére


King Unique
titán

Az inkább lemezkarbantartó lesz, illetve ott van még a tárterületsegéd is. :)

(#86722) KaitouP válasza TRob1 (#86720) üzenetére


KaitouP
veterán

Régebbit nem, a legújabbat használom ami március 7. -ei, azóta nem készült hozzá új driver. Rénézek azért a régibbivel is, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#86723) TRob1 válasza KaitouP (#86722) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam pl. HP8440-es laposon minden egyes fél évi frissítésnél "elromlik" az ujjlenyomat olvasó. Meg van róla győződve hogy az a jó driver, amit felrak hozzá. És nem talál semmi frissebbet sem. Van nekem egy mentett jól működő, ami teljesen más mint ami fel van rakva win10 által (nem régebbi vagy újabb, hanem más típus/fajta.). Na azt ilyenkor mindig "ráerőszakolom", és onnantól megint jól müxik minden. Gugliztam egy ideig anno, és úgy bukkantam rá.
Meg kellene nézned mikor működik, hogy pontosan mik is a driverek. Sőt, vmi progival kimenteni. Majd a frissített rendszernél is ránézni, esélyes hogy nem ugyanaz lesz. Majd feltenni a mentettet, és talán nálad is oké lesz a hang.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#86724) KaitouP válasza TRob1 (#86723) üzenetére


KaitouP
veterán

Ez sem jutott eszembe, de megpróbálom, köszi! :R :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#86725) rgeorge válasza rgeorge (#86688) üzenetére


rgeorge
addikt

A hálózat alaphelyzetbe állítása megoldotta a problémát (a Defender tűzfalé nem), úgy tűnik.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#86726) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
van nekem egy Dell Latitude-öm, rajta Win7 matricával. Ezt a licenszt aktiváltam anno a Win10 megjelenésekor, az óta minden rendben volt vele. Most Win újratelepítés történt, és azt mondja nekem a windows, hogy aktiváljam, de nem találja érvényesnek a beírt licensz-t. :F Természetesen ugyanaz a win verzió.
Eőre is köszi a segítséget!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#86727) #79715584


#79715584
törölt tag

A 1809-es ISO-val lehet frissíteni a 1803-at gond nélkül, vagy inkább WU-n keresztül javasolt az upgrade? :)

Szerk.: mármint Windows-ban felcsatolva az ISO fájlt...

(#86728) TRob1: Rendben, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#86728) TRob1 válasza #79715584 (#86727) üzenetére


TRob1
veterán

Lehet gond nélkül. Ugyanaz lesz a végeredmény.

¤ R'n'R ¤

(#86729) steele80


steele80
senior tag

Elnézést, természetesen a lemezkarbantartóra gondoltam!

(#86730) makoss válasza steele80 (#86717) üzenetére


makoss
addikt

Aha. :R
Akkor valahogy így?
Számítógép gyorsítás egyszerűen Windows XP / 7 / 8 / 8.1 / 10 (HUN)
.....báár ez is beírta a ccleanert :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#86731) odrif


odrif
MODERÁTOR

Szüleim számítógépén a frissítés után ez a képernyő jön elő (elmondásuk szerint), és nem tudnak tovább lépni.
Mit csináljanak?

20 éve a Prohardveren

(#86732) steele80 válasza makoss (#86730) üzenetére


steele80
senior tag

Ha a neved alatti konfigod lassú, akkor rakd újra a Windowst, vagy póbálkozz malware, vírus takarítással. i7+ssd+16GB RAM nem tud lassú lenni hardveresen és szoftveresen, ha optimális a W10.

(#86733) Cs1csó válasza Játékos (#86726) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ugyanazt a kiadást telepítetted? Korábban mi volt Home vagy Pro? Lehet nem azt telepítetted ami korábban volt, az okozhat ilyen gikszert.

(#86734) AeSDé Team válasza Zoz (#86441) üzenetére


AeSDé Team
őstag

"Sajnos nem lehetett megállapítani, hogy a számítógép alkalmas-e a Windows 10 futtatására. Zárja be a telepítőt és próbálkozzon újra."

:W

Erre van valami tippetek?

(#86735) vlevi válasza steele80 (#86732) üzenetére


vlevi
nagyúr

"i7+ssd+16GB RAM "
Bakker, egy olyan gépen akkor sem lenne szabad lassúnak lenni a win10-nek, ha a gépen bányásznak.

"Zárja be a telepítőt és próbálkozzon újra."
Na, ez is egy hasznos üzenet. Ha pl. 5 perc múlva újra megpróbálod, vajon mi tud megváltozni a gépben, hogy onnantól kezdve alkalmas lesz a w10 futtatására???

[ Szerkesztve ]

(#86736) darvinya válasza odrif (#86731) üzenetére


darvinya
titán

Nyomjon Next gombra, mikor legördítetve elfogadta a feltételeket.
Ez EU határozati adatgyütési nyilatkozat.

(#86734) AeSDé Team

Win10 (1809) ISO-val helyereállítást csinálni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86737) odrif válasza darvinya (#86736) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

sikerült, köszi

20 éve a Prohardveren

(#86738) rgeorge


rgeorge
addikt

Van újabb gond: PPTP és SSTP VPN kapcsolatok nem működnek, a bejelentkezési fázisban visszautasítja a kapcsolódást (más eszközről működnek a kapcsolatok). LAN, WLAN egyaránt produkálja.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#86739) Játékos válasza Cs1csó (#86733) üzenetére


Játékos
addikt

Természetesen, ahogy írtam is, Win10 PRO 64 bit. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#86740) Doky586 válasza odrif (#86731) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez utoljára a tavaszi 1803 telepítőben volt benne, a mostani 1809-ben már eggyesével kérdezget. Egyébként érdemes mindegyiket kikapcsolni (megtiltani) és utána az Accept...

(#86741) odrif válasza Doky586 (#86740) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm, végül sikerült nekik megoldani.
Most én frissítettem a Dell E7470-es notebookomat a 1809-re, és kikapcsolta a touchpad görgetést.
Szerencsére emlékeztem rá, hogy a DellTpad alkalmazásban kell visszakapcsolni.

20 éve a Prohardveren

(#86742) csacsa01


csacsa01
tag

Sziasztok,
Eddig a téma feketeként volt beállítva gépemen, a fájlkezelő fehér volt. Most nem lehet szétválasztani ezt a kettőt? A fekete témával szinte használhatatlan a fájlkezelő.

(#86743) Vardar válasza King Unique (#86696) üzenetére


Vardar
tag

:R Köszönöm szépen! :R

(#86744) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na felraktam a friss win10-et így van 18GB helyem, hogy hova zabálja fel?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#86745) makoss válasza steele80 (#86732) üzenetére


makoss
addikt

Szervízben lett telepítve a win 10, de gondolom időnkénti karbantartás szoftveresen nem árthat :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#86746) Cs1csó válasza kisza25 (#86744) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tiszta telepítéssel? Belső upgrade-del - funkciófrissítéssel - ? Ha az utóbbi akkor a válasz a Windows.old mappa amit a lemezkarbantartó rendszergazdaként futtatva tudod törölni.

(#86747) kisza25 válasza Cs1csó (#86746) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tiszta telepítéssel, de nem a mostanra gondolok, hanem, ami miatt újra kellett raknom, nem volt helye frissíteni
5-6GB szabad helyem volt 2-3 alap program mellett

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#86748) Cs1csó válasza kisza25 (#86747) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem most - belakva Windows 10 x64 Home - 22 GB-ot foglal. Nálad mennyit?

(#86749) kisza25 válasza Cs1csó (#86748) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

11GB, de mêg most pakolom fel a drivereket, mert nem ismert fel magától szinte semmit

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#86750) Apaxp


Apaxp
senior tag

Win10 frissítős szép estét mindenkinek.
Mi a túrót akar a windows frissítő amikor kiírja hogy távolítsam el a sandboxie alkalmazást mert nem kompatibilis. Végig túrtam a gépet és sehol sincs ilyen program, igaz nem is telepítettem soha :D
Regeditbe is kerestem de ott sem találtam semmit. Viszont így a frissítés is áll mint a szög.
Valakinek ötlete van hogy magamon kívül hova nyúljak?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.