Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86401) Döglött Róka válasza Liliom86 (#86400) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Azért kérdeztem hogy hibrid shutdown-od van-e. Első körben power management köré tenném a dolgot.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#86402) #86564352 válasza Liliom86 (#86392) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Gép kinyomása után újra minden megy,már nincs fagyás se semmi később se,ha újraindítom a rendszert,akkor sincs utána."

Ebből ítélve a fast startup (gyorsindítás) funkció az elsőszámú gyanúsítottam. A Win10 start menü leállítás már nem teljes mint az Alt+F4, mert hibernálja a kernelt és egyebeket, bekapcsoláskor ebből tölt vissza. Ha valami gubanc van akkor a gubanc is így visszajön. Újraindítás továbbra is tiszta boot és teljesen nulláról frissen tölt be a Windows, ezért tapasztalod olyankor jó. Tehát energiagazdálkodásnál ki kell venni ezt a funkciót, vagy ha egyáltalán nem kell hibernálás mert csak alvást használsz, akkor admin parancssorba "powercfg -h off"

ja és ezt build frissítéskor újra el kell játszani

[ Szerkesztve ]

(#86403) vond válasza Döglött Róka (#86396) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi, ez valóban hasznosnak tűnik. Bele is ásom majd magam, ha újra lesz lyuk a seggemen.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#86404) Marcoo017


Marcoo017
csendes tag

Sziasztok!
HDD-ről SSDre tenném át a win10 et. Win 7 ről aktiváltam még be anno mikor ingyenesen lehetett. Hogyan nézne ki az újratelepítés, hogy ne vesszen el az aktiválás?

(#86405) King Unique válasza Marcoo017 (#86404) üzenetére


King Unique
titán

Ha ugyanaz marad a hardver és csak a HDD lesz kicserélve SSD-re, akkor nincsen semmi teendő az aktiválásnál. De ezt egyébként a Windows telepítője is világosan elmagyarázza és ilyenkor az újratelepítésnél még termékkulcsot sem kell megadni (nincs termékkulcsom lehetőséget választani), mert automatikusan aktiválódni fog a rendszer. Az meg a másik, hogy újratelepíteni sem feltétlen muszáj csak azért a Windowst, mert ki lesz cserélve alatta a háttértár. Az ilyen esetekre találták ki a rendszer klónozását, amihez pl. a népszerű Macrium Reflect, vagy egyéb hasonló szoftver is használható.

[ Szerkesztve ]

(#86406) Döglött Róka válasza #86564352 (#86402) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ettől függetlenül hw hibáról beszélünk, ha a num lockra nem reagál a gép. A hibrid shutdown kikapcsolásával csak a szőnyeg alá söpörtük a problémát.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#86407) #86564352 válasza Döglött Róka (#86406) üzenetére


#86564352
törölt tag

Fene tudja mi lehet nála, azt is írta utána Win7-nél nincs probléma, akkor mégse hardver gond? Ha jól értem a sztorit egészében. Bekapcsoláskor nem jó, újraindításkor jó helyzetre reflexből írtam én is a hibrid shutdown gyanút. Azzal is kezdhetnének valamit egyébként, HDD gépen lehet bekapcsolva alapból, SSD gépen inkább ne. Mert több problémát okoz mint hasznot. Mi itt sokan rutinból kapcsoljuk ki build frissítés után a gyorsindítást, nekem hibersys se kell megy mindig kapásból a "powercfg -h off" parancs. Csak átlag user ilyenről nem tud.

(#86408) darvinya válasza #86564352 (#86407) üzenetére


darvinya
titán

Meddig használta Win7-et, mert akkor lenne jó összevétel, mikor ugyanannyit üzemelt mind2 rendszer.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86409) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Az összefoglalóban nem találtam választ.

Van egy külső USB3-mas rack-em. Benne egy SSD.
Van egy gép aminek van USB3-mas portja.

Hogyan tudnék erre a lemezre így telepíteni win10-et?

Nem igazán találtam használható megoldást.

Köszi a válaszokat

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#86410) King Unique válasza gordonfreemN (#86409) üzenetére


King Unique
titán

Egy korábbi hozzászólásban bővebben ki volt fejtve a téma. A külső SSD jó választás sebesség szempontjából, azzal gyors lesz a rendszer működése USB 3.0-n is. Viszont a TRIM lehet nem fog működni USB 3.0-n, mert azt nem minden vezérlő támogatja, illetve inkább az USB 3.1 Gen 2-es típusok. De ha nem lesz nagyon intenzíven használva, akkor ez sem feltétlen probléma és pl. a Garbage Collection stb. is úgy-ahogy pótolhatja a hiányát.

[ Szerkesztve ]

(#86411) gordonfreemN válasza King Unique (#86410) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönök szépen mindent olvasom.

Visszatérve az olvasás után. Próbáltam a rufust de nekem nem volt wtg pipa opció a legujabb verzioban sem. Win10 pro-val. Ugyanaz a rendszer van azona gépen amin elvégezném ezt

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#86412) King Unique válasza gordonfreemN (#86411) üzenetére


King Unique
titán

A Rufus csak a standard, intall.wim fájlt tartalmazó ISO-knál ajánlja fel a Windows To Go lehetőséget. Ellenben ha pl. MCT-vel letöltött ESD ISO-ról van szó, amiben install.esd fájl van, akkor annál nem. Valamint a program újabb 3.X verzióinál módosítottak a kezelőfelületen és a képfájl tulajdonságainál a legördülő menüben külön kell kiválasztani (3.) az alapértelmezett telepítés helyett a Windows To Go lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#86413) gordonfreemN válasza King Unique (#86412) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Érdekes. Ott a lemezkép sources mappájában az install.wim de se a 2.18-cal se a legujabb rufus-szal nincs ilyen opció.
Nem az a gond hogy a rack-kel felcsatolt SSD-t nem pendrive-nak látja?

Ui: nekem noncs ott az image selection. 3.3.1400-as rufus

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#86414) King Unique válasza gordonfreemN (#86413) üzenetére


King Unique
titán

Ha megfelelő ISO-t használsz, akkor márpedig lennie kell a 2.X és a 3.X verzióknál is Windows To Go lehetőségnek. Az utóbbinál viszont ki kell választani a legördülő menüből, mint már említve volt.

"Nem az a gond hogy a rack-kel felcsatolt SSD-t nem pendrive-nak látja?"

Az nem, mert nemcsak pendrive lehet a célmeghajtó, hanem USB HDD / SSD is. Viszont az utóbbiakat helyi lemezként kezeli a Windows és azok listázása biztonsági okokból le van tiltva. Ezért ha nem jelenik meg a listában a külső SSD, akkor engedélyezni kell grafikus felületen a 2.X és a 3.X verzióknál egyaránt, vagy Alt + F billentyűkombinációval is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#86415) Döglött Róka válasza #86564352 (#86407) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akkor meg egyszer:

Billentyuzet nem reagal = HW hiba, mivel a billentyűzet IRQ 1.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#86416) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Ismerkedem ezzel a rendszerrel, és szeretném beállítani a saját filmlejátszó programomat, ámde valamiért nem engedi. Van valakinek valami ötlete, hogy miért nem engedi átállítani az alapértelmezett lejátszót?

Képekben, hogy csináltam:

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#86417) gordonfreemN válasza King Unique (#86414) üzenetére


gordonfreemN
addikt

nem ez a gond, mert azt még mielőtt itt kérdeztem, látható volt, hogy engedélyezni kell az USB listázsát.
Valamiért a wim-es win10pro-mat nem akarja megenni. Töltök le újat a microfost oldaláról .ISO-ként és meglátjuk.

szerk.: igen az uj .ISO-val működik.

Eskü, hogy wim-es a régi pro verzióm is...

Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#86418) Doky586 válasza gordonfreemN (#86417) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lehet hogy az még XP telepítő volt..? ;]
vagy .esd-s.

[ Szerkesztve ]

(#86419) gordonfreemN válasza Doky586 (#86418) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem, magam néztem meg a source mappában csak install.wim volt és WIN10-es telepítő, igaz még békebeli első kiadású.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#86420) Zotya84 válasza Geth (#86346) üzenetére


Zotya84
őstag

Ugye ez most csak vicc? Én havonta a patchkedd után megcsinálom magamnak a friss telepítőket, meg benne nem kevés testreszabást, szolgáltatás-bővítést, hogy a munkám könnyebb legyen. Találd ki, meddig tart egy nem annyira, de mégis mezei PC-vel, normális nettel (nekik még az sem kellene, mert LANon van a cucc), amin egyébként 30MB/s a max letöltési tempó: az én tökölésemmel (megkeresni, hogy melyik az adott 10 verzióhoz tartozó frissítések sora) együtt a Home/Pro x86/x64 tart nem egész 2,5 óráig, mindenestül. Úgy, hogy mást is csinálok az offline image-dzsel közben. Ja, és HDD-ről HDD-re kerül az image, majd vissza HDD-re (az SSD itt nem játszik, nálam), amit ráadásul egy ESD-be tömörítek, nem WIM-be, mert az jelentősen kisebb image-et eredményez. És mivel szeretem a hibatűrő eljárásokat, ezért minden módosított offline rendszer először egy temp-image-be kerül létrehozásra, és végül onnan lesz megoldva a szénnétömörített ESD. Akkor nekik vajon mennyibe processzoridőbe is kerülhet? Bár, ha még mindig P4-eseken csinálják, akkor biztos marha sokba. :D És tudom, hogy lehetne még gyorsítani rajta, mert konkrétan kettő a négyből kihagyható, mert egy egyszerű DISM verzióváltással meg lehet változtatni az image tartalmát. Ami azt jelenti, hogy nekik is csak kettőt kell létrehozni, az összes többi konverzióval létrehozható belőle, így még ennyibe sem kerülne.

A WU-Deltáról meg annyit, hogy egy frissen telepített 1803-ra, rendszerre szept 11-i patch kedden egy 755MB-os patchet kellett letölteni. De egy 14393-ra ez a file már 1340MB-t jelent. Az azóta megjelenteket nem is néztem meg, valószínűleg a 1809 miatt már nem is fogom. Azzal meg, hogy egyre nagyobb frissítéseket kell letöltögetni és telepítgetni, a felhasználótól mennyi időt vesznek el? Nem, nem rám gondolj, hanem a Celeron procis nyolcvanezres notikat vásárlóktól, amikbe még csak nem is gyors HDD kerül. Nekik pl jól jönne egy teljesen friss verziójú letölthető telepítő. Nem véletlen, hogy elkezdtem már jó régen, még a 7 időszakában a saját, akkoriban még drivereket (USB3, LANok, WLANok, stb...) is tartalmazó saját lemezképek létrehozását. Nem mindegy, hogy egy teljesen kész rendszer elkészítése 2-3 óra vagy 6-8, amikor nem csak az otthoni egy-két gépet kezelgeted.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#86421) Orionk válasza svgyula (#86329) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia,

Köszi.

Win10 alaphelyzetbe állítását nem találom. Merre szokott lenni?
Illetve ez az alaphelyzetbe állítás miket töröl pontosan? Arra gondolok, hogy az szuper, ha ez után az Office-t fel tudom telepíteni, de a többi már fent lévő szoftvert hogyan érinti?

köszi

(#86422) Geth válasza Zotya84 (#86420) üzenetére


Geth
addikt

Örülök, hogy írtál kisregényt, ezzel igazoltad, hogy akinek kell, az meg tudja csinálni magának.
Nem fogják ezt helyetted megcsinálni ingyen, mert teljesen felesleges :)
Néhány apró kiegészítés, mivel én is lescripteltem az image készítést, hogy ha jön gép, csak rá kelljen dugni az UTP kábelt (erre USB-t már nem használok). ESD-t nem csinálok, mert annyi tárhelyem van még, de kevésbé rugalmas, ha valamit még bele akarok pakolni, stb.
Na de, Te megcsinálod a ~kb 40 nyelvre, kínai változat, stb? Kvázi a teljes techbench dump win szekciót képzeld el, minden egyes frissítés után.
De utána meg jönne az az igény, hogy a régieket pedig tartsd meg, mert valakinek a legfrissebb beborul, de azért mégsem akar nagyon régit... :)
A WU-Deltáról annyit, hogy miért van még az a gép 14393-on? :DDD De megint ott tartunk, hogy a telepítéskor segít és pont.

(#86423) Döglött Róka válasza Zotya84 (#86420) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Én havonta a patchkedd után megcsinálom magamnak" - Jó sok felesleges időd lehet.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#86424) gordonfreemN válasza King Unique (#86414) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Orico 2518S3 rendelkezhet ezzel a trim funkcióval?

:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#86425) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Lecseréltem a gépben az alapot és a processzort, valamint a memóriát is. Ezek után természetesen a Windows aktiválása megszűnt, és nem is tudom újra aktiválni. Csak a telefonos helpdesken tudok ezzel kapcsolatban intézkedni, vagy milyen lehetőségeim vannak? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#86426) Doky586 válasza aginor (#86425) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

pl beletörődni..? (és venni új licenszet?)

[ Szerkesztve ]

(#86427) gordonfreemN válasza aginor (#86425) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Valamikor a kezdetekkor találtam egy cikket ami alapján ki tudtam menteni a licence kódot.
Kezdj el keresgélni a témában.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#86428) Bence942 válasza King Unique (#86388) üzenetére


Bence942
tag

értem köszönöm

(#86429) King Unique válasza aginor (#86425) üzenetére


King Unique
titán

Előtte kellett volna a licencet összekapcsolni a Microsoft-fiókkal és akkor akár jelentős hardvermódosítás után is újraaktiválható a rendszer. Ha ez nem történt meg és most nem tudod aktiválni a Windowst a meglévő kulccsal, akkor marad kb. a telefonos helpdesk.

(#86424) gordonfreemN:
Ez már másik téma, másik topik, ott kellene folytatni. De egyébként, ha nincsen feltüntve a gyártó weboldalán, akkor pláne esélyes, hogy nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#86430) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Bízom benne, hogy tudtok segíteni, mert én nem bírok a feladattal megbírkózni.
Mindkét itthoni PC-n Win 10 (64 bit) fut, minden frissítés telepítve.
Egyik PC-n sem tudom a Gmail fiókjaimat beállítani a Win 10 naptár, email alkalmazásban.
Szeretem ezt az alkalmazást, mert így semmit nem felejtek el, időben emlékeztet a tennivalókra és bármelyik gépről írhatok emlékeztetőt és a tabletről is.

Megpróbáltam felvenni a fiókot, megadom a jelszót, megadom az engedélyt, hogy a Win hozzáférjen a Google fiókhoz, de mégis hibaüzenettel leáll.

Engedélyezés

Hibaüzenet

Találkozott-e valaki ezzel vagy hasonló problémával és mi a megoldása vajon?

Köszönöm előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#86431) aginor válasza King Unique (#86429) üzenetére


aginor
addikt

Azt hittem megcsináltam korábban, de nyilván nem, mivel most gebasz van, bár az Ms fiók bejelentkezés után mutatja a korábbi gépet mit eszközt.. :F
A helpdesnek eléggé fura száma van, gondolom, majd angolul kell velük kommunikálni.

gordonfreemN: :R

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#86432) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Hülye kérdés, előre is bocs.

Tehát. megoldható, hogy a win 10 pro, úgy induljon mint egy server os ? Értem ez alatt, hogy a gép bekapcsolása után, bejelentkezés nélkül, elinduljon autómatikusan a rendszer, és az indítópultba berakott programok ?

NAS-ként szeretnék használni egy gépet, és a BIOS-ban már be van állítva hogy áram kimaradás után is visszakapcsoljon. De szeretném elkerülni, hogy ilyenkor a bejelentkezéssel is bíbelődni kelljen.

Természetesen az egy felhasználós jelszó nélküli opció nem megoldás :D

[ Szerkesztve ]

(#86433) Liliom86 válasza #86564352 (#86402) üzenetére


Liliom86
csendes tag

Köszönöm. Ezzel sikerült ezt a hirtelen jött problémát megoldanom.Most már minden oké,mint azelőtt.

(#86434) PBalázs


PBalázs
csendes tag

A gyakori kérdésekben leírtam, hogy milyen Windows 10-en a DX-ball. Ha a golyómmal kiütök egy téglalapot, s megjelenik egy ilyen jel: az lassítja a játékot.
Ma már senki sem DX-ball-ozik? A magyar emberek akkor DX-ball-oztak utoljára, amikor még Windows 7-es számítógépük volt?
A lassú sebességnek az az előnye, hogy könnyebb lesz a játék, hátránya, hogy rengeteg időre van szükség, hogy végig vigyük az 50 szintet. Nincs Windows 95 emulátor. A Kompatibilitás-nál nem állítható be, hogy a játék sebessége olyan legyen, mint a régi Windows operációs rendszeren volt.

(#86435) Doky586 válasza XuChi (#86432) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miért hiszed hogy csak bejelentkezés után tudod távolról elérni..?

(#86436) Zotya84 válasza Döglött Róka (#86423) üzenetére


Zotya84
őstag

Pont azért csinálom, mert nincs rá időm. Egyébként mara sok idő kell neki. Két enter a scripteken, köztük 4-6 file másolásával. Aztán mehet a telepítőpendrivera. És ha tudnád, hogy ezzel mennyi időt spórolok magamnak... (Csak a héten spóroltam nyolc külön telepítésnél, hogy nem kellett a WU-ra várnom.) ;)

És azért csinálom, mert csak magamnak hiszek, sosem szerettem a mások által mókolt dolgokat használni, főleg ilyen alapvető programok esetében - még a fatebringer féle elvileg tiszta ncore-osban sem.

(#86422) Geth: Jogos, a nyelvekkel nem számoltam, de attól még sok nem lehet. Ezen vonalon, úgy látszik, korán volt még gondolkodni... :R Hogy miért van egy gép még 14393-on? A kérdésed szintén jogos. De mivel most javítottam pár iskolai gépet, ne engem kérdezz, hanem a tankerületet, hogy miért nem fizetnek senkit, hogy a gépek frissek legyenek. Ugyanis ezek között még (több teremből származhatnak) volt frissítetlen 10240 is. (talán mintha az egyiken lett volna két vagy három hónap utáni patch...)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#86437) XuChi válasza Doky586 (#86435) üzenetére


XuChi
addikt

Magyarán, bejelentkezés nélkül is betölti a háttérben a desktop-ot ? Értem ez alatt hogy futni fog a plex media server, transmission (folytatja a le/fel töltést ), futni fog a nod32, elérem a megosztott mappákat ? Nem kell semmit sem állítani ?

(#86438) Ablakos válasza XuChi (#86437) üzenetére


Ablakos
őstag

A plex, transmission, samba service-ként futnak. Akkor is elindulnak (autostart serviceként), ha felhasználó nem jelentkezik be lokálisan.

[ Szerkesztve ]

(#86439) TRob1 válasza Snowy_owl (#86416) üzenetére


TRob1
veterán

Telepítsd fel és ne portable verzát használj... Akkor talán engedi. :)

ui: Jaa,eztamárfejlesztőkáltalvagyegyévetovábbmárnemfejlesztettdefelhasználókáltalnéhabuheráltlejátszótszeretnéd? :)

Ha a második képen található listán lejjebb mész, ott nincs olyan lehetőséged hogy Bepipálni a mindig ezzel nyissa meg-et? Vagy a lejátszó rendszergizdaként indítása után, a lejátszón belül a társítások? Nem kérdezte telepítésnél? Ha iugye nem portable, ahogy feljebb írtam...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#86440) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Windows 10 Pro
64 bit
version: 1703
build: 15063.608

Fenti paraméterekkel rendelkező rendszerem nagyjából 1 éve egy frissítési loop-ba került, néha megpróbálja magát frissíteni, majd sikertelen -> reboot -> frissítések visszavonása -> reboot, és emiatt kb. 20-30 percig vesztegel a számítógép.
Szeretném ebből kihúzni a rendszert, és felfrissíteni a legújabb Windows 10-re.

Hiba logokat hol érdemes keresgélni? Rá lehet vajon jönni arra, hogy hol akad el a frissítés?

(#86441) Zoz válasza AeSDé Team (#86440) üzenetére


Zoz
őstag

Manuálisan próbáltad már frissíteni? Csinálsz MCT-vel egy telepítő pendriveot, és aztán SETUP.EXE-vel indítani.

(#86442) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy HP laposra szeretném a Hotkey drivert feltenni, de ehhez a 3,5 dotnetfix kellene. Ezt próbálom a Windows szolgáltatások között bekapcsolni, de nem sikerül.
A bekapcsolást követően a fájlok letöltését engedélyezem, de leáll, ezzel a hibaüzenettel:

Néztem a segéde, a linken, de nekem értelmezhetetlen volt :B .
Valami egyszerűbb megoldás nincs ennek a szolgáltatásnak az aktiválásához?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#86443) Snowy_owl válasza TRob1 (#86439) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hello!

Nem portable. Hmm valóban nem fejlesztik de ez nem baj, attól még engednie kellene hogy alapértelmezetté tegyem. Igen, próbáltam kipipálni, és miután leokézom ugyan az marad ami volt. Próbáltam a fájlon is a tulajdonságok menüben, magában a gépházban is. A gépházban az a fura, hogy ott nem is lehet tallózni a beépített alkalmazások között, csak maximum az áruházból engedne telepíteni. Úgyhogy megint ott tartok ahol a part szakad, lehet megint visszatérek win 7 re. Egyszerűen vicc hogy ilyen alap dolgok nem mennek benne.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#86444) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Ma belefutottam egy olyanba, mint amibe eddig sose sikerült. Azt írja, hogy sérült a lomtár, próbálom üríteni, nem engedi, erre megnézem és van pár mappa, amit nem enged törölni, pedig én vagyok az egyetlen felhasználó, a rendszergazda. Kiírja, hogy rendszergazdai jogosultság kell, holott én vagyok a rendszergazda...

(#86445) Doky586 válasza AeSDé Team (#86440) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy nem támogatott rendszer frissítésénél bizony előfordulhat ilyesmi..

(#86446) bozso067 válasza bozso067 (#86287) üzenetére


bozso067
tag

Erre esetleg valakinek ötlete?

Sziasztok!
Adott egy HP ProBook win10 op. rendszerrel. Új felhasználói fiókot hoztam létre rajta, mint rendszergazda; az előző felhasználói fiókot töröltem. A Windows hellóban beállítottam az ujjlenyomatot és PIN kódot is, mint bejelentkezési lehetőséget. Viszont akárhányszor indítom újra a gépet, a rendszer nem ajánlja fel, csak és kizárólag a jelszavas bejelentkezési lehetőséget; az ujjlenyomatot és a PIN kódot nem.
Mi lehet a probléma?
(Megjegyzés: a felhasználói fiók egy Microsoft-fiók is egyben)

[ Szerkesztve ]

(#86447) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Az utóbbi egy hónapban a következővel szívok.
Külső védelmi program használatakor indítás után kb 1 perccel figyelmeztetést kapok,hogy nincs túzfal bekapcsolva.
KIS,és Bitdefender alatt teszteltem,mindkét víruskergető bekapcsolt tűzfalat jelez,a Win nem.

A naplóban ezt látom:



Hab a tortán,hogy kb két hete ez is zargat,ha hosszabb ideig dologtalan a gép:

Esetleg valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#86448) Cs1csó válasza atyca (#86447) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rendszer újratelepítése - ha már eddig kibírtad akkor inkább a 1809-es build-del innen: [link] kövesd a leírást. Letöltöd az ESD fájlt amiből az ott lévő progival kell konvertálni.

(#86449) #86564352 válasza Snowy_owl (#86416) üzenetére


#86564352
törölt tag

1. intézőben jobb klikk az mkv fájlra, megnyitás ezzel -> másik app keresése [kép]
2. további appok, aztán scroll lefele másik app keresése ezen a gépen
3. megkeresed a lejátszó exe-jét
4. ezután intézőben a fájlon a jobb klikk megnyitás ezzel menübe már bekerül az adott lejátszó és újra a másik app keresése kisablakban is már ott lesz, annak alján a jelölőnégyzet mindig ezzel nyissa meg az mkv-t [kép]

(#86450) carr


carr
őstag

Sziasztok.

Jól olvasom hogy x86 win 7 áttelepítővel készített user nem megy át x64 áttelepítőre?
Wtf?
Más megoldás van erre? CTRL+C, CTRL+V - n kívül persze! :) Köszönöm.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.