Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86601) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Tegnap felraktam 3 gépre win alól a legújabb win 10 et.(1809) Egy h110+ g4560,egy b250+ 4560+g31+xeon e5440 gépekre.Hiba nélkűl ment minden,minden működik idáig.El sem hiszem,mindig volt valami kis gubanc...😀

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#86602) svgyula válasza Riccsiz_h (#86600) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Szinte biztosan nem win probléma hanem vagy alaplap vagy táp. Vagy még a VGA szívhatja meg hirtelen és lekapcsol a táp. Nem kell okvetlenül terhelés mert az nem biztos, hogy ilyen dinamikus inkább statikusan nagy.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#86603) Cs1csó válasza Riccsiz_h (#86600) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek nézd meg az eseménynaplót hátha kit tudsz hámozni abból valamit. Ha ott nem leszel okosabb akkor sajnos túl sok minden közrejátszhat, és nem lehet tudni meddig tartana megtalálni a hibát ezért jobb lenne - mivel tervezhető a rá fordított idő - újratelepíteni a Windows-t és ha már nekivágsz érdemes lenne a 1809-es build-et feltenni innen vagy innen már a kész ISO-kat.

Ezzel gyakorlatilag kizárnád a szoftveres hibákat persze nem ártana megnézni - áramtalanított gépben - jól vannak e a RAM-ok, mozgasd meg a kábeleket, nézd meg nem e túl poros a gép stb.

svgyula-nak igaza lehet - hardverhiba - de amit fentebb írtam azzal legalább a szoftveres hibát vagy a kilazult stb. hardver hibát ki lehet zárni és akkor tényleg nem marad más mint a hardver hiba.

[ Szerkesztve ]

(#86604) trialboj válasza Geth (#86598) üzenetére


trialboj
őstag

Köszi, de ezzel nem lettem előréb, mert nem tudom mit állítsak? Sok lehetőség nincs, és ha a két alsót megcserélem, akkor sem tudok legalább egyedi ikonokat kirakni a másik desktopra, ami pedig nem lenne nagy dolog.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#86605) Geth válasza trialboj (#86604) üzenetére


Geth
addikt

Ez van, ikonokat nem lehet egyedivé tenni, a többi szeparálható.
Nem sok köze van a többmonitoros megoldáshoz, például nem véletlenül nem "lógnak" át az ablakok sem, mert ugye hova? Nincs egymáshoz viszonyított helyzetük, ezek a virtuális desktopok (benne van a nevében, virtuális) csak a futó alkalmazásokat tudják szétválogatni, hogy olyan állapotokat tudjál létrehozni, ahol jó ha külön vannak az ablakok, de nem kellenek párhuzamosan.
Sose értettem mi értelme telerakni ikonokkal a desktopot, amikor általában nem látom, mert ugye takarják az ablakok. Erre ott a Start menü, csempék, tálca.

[ Szerkesztve ]

(#86606) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv Mindenkinek !

64 bites Win10-em van, egy viszonylag régi (Samsung P2371 HD) monitorral, videokártya nélkül (azaz az Asrock Z2370 M Pro4 és az i3 8100 "adja a képet" - nekem megfelel.)
A Samsung monitoron eddig csak a "hagyományos" D-SUB/VGA csatlakozót használtam 1920x1080 felbontáson. Most kísérletképpen átcsatlakoztam a Samsung HDMI csatlakozójára, és megdöbbentem a változáson - szinte "pixeléles" monitorképet kaptam - csakhogy a "képernyőmaszk elcsúszott..."

Kérdés : Hol lehet állítani a Win10-ben a képernyőmaszk méreteit ill. "tájolását" ? - mert nem találtam ilyet... :(
(Lehet, hogy ezt csak videokártyás működtetés esetén lehet változtatni a videokártya beállítási menűjében ??? :F :F :F - az pedig nekem egyelőre nincs...) Vagy a monitornál kellene keresni ?

Hja kérem ! A Belváros !...

(#86607) Alveus válasza jasonka (#86606) üzenetére


Alveus
tag

Én úgy tudom, hogy vidikártyán belül lehet állítani. De kijavitanak ha rosszul tudom

(#86608) Geth válasza jasonka (#86606) üzenetére


Geth
addikt

Jól mondta a kolléga, Nálad az Intel driver beállításaiban lehet állítani.
Nekem most nincs ilyen kéznél, de például ebben a cikkben az "Overscanning in Intel HD Graphics" résznél lévő képet kell előcsalnod.

(#86609) Cs1csó válasza jasonka (#86606) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tehát leállítottad a gépet kihúzgáltad a VGA kábelt és HDMI-kábellel kötötted össze a monitort a géppel majd bekapcsoltad és most nem kerek?

Képernyő beállítások, frissítsd a driver-ét stb. ebben nem vagyok otthon de próbáld végigzongorázni a lehetőségeket vagy a monitort is kalibráld újra - gyári beállítások - stb.

(#86610) #86564352 válasza trialboj (#86604) üzenetére


#86564352
törölt tag

Geth: jól van akkor nem írok semmit, ha ennyire zavar :D

[ Szerkesztve ]

(#86611) Geth


Geth
addikt

Nna, kezdődik... :DDD

(#86612) Doky586 válasza jasonka (#86606) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A monitoron lévő beállítási lehetőségeket is nézd meg..!
Tehát nem a pcn, hanem a monitor hardveren nyomógombokkal.

(#86613) trialboj válasza Geth (#86605) üzenetére


trialboj
őstag

De hogy szeparálható? Mit lehet változtatni, mert nekem semmi sem működik, a start menü is és a taskbar (ez a tálca?) is ugyan úgy néz ki akárhogy kattintgatom az opciókat.

Nem használok, ikonokat, ahogy mondod, rendkívül értelmetlenek,+ randák de a start menü és taskbar, szépen el van rendezve, ami még profibb lenne ha 2 felületre oszthatnám a meló, és böngészős részt.

Akkor ez most lehetséges v sem?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#86614) Geth válasza trialboj (#86613) üzenetére


Geth
addikt

Nem perzisztens, nem kapsz se külön asztali ikonokat, se n db. Start menüt, se n db. tálcát.
Koncentrálj a futó programokra.
Az egyikre rakd a futó böngészőket (mint "böngészős részt"), a másikra a melóhoz szükséges futó programok ablakait.

[ Szerkesztve ]

(#86615) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Ezzel mit lehet kezdeni, ha nem szeretném a többi MS terméket frissíteni?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#86616) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok. A Windows 10 alatt a képek mappát hogy lehet áthelyezni másik partícióra? A gond az hogy, a C meghajtó csak egy 120 GB - os SSD. Ismerősöm meg túlságosan IT analfabéta ahhoz, hogy helyesen kezelje a SSD és a sokkal nagyobb HDD - T a gépében, így minden a SSD - N kötne ki. Windows 7 - nél találtam egy ilyen leírást 10 - nél van valami egyszerűbb?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#86617) Doky586 válasza Truman (#86616) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#86618) King Unique válasza Truman (#86616) üzenetére


King Unique
titán

Van hasonló leírás a Windows 10-hez is, annál is megoldható a felhasználói mappák áthelyezése másik meghajtóra. Illetve a gépházban a "Tárterület (Storage)" menüpontban is be lehet állítani ezt-azt, másik meghajtót megadni az egyes tartalmak új mentési és tárolási helyének (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#86619) Truman válasza Truman (#86616) üzenetére


Truman
senior tag

Köszönöm a képet és a linkeket. Így már menni fog. :)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#86620) CirrMee válasza Riccsiz_h (#86600) üzenetére


CirrMee
addikt

Pofonegyszerű: ha újratelepítés után (még a felszoftverezés előtt) is fagy, akkor hardver hiba, és irány az annak megfelelő topic... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#86621) Alveus válasza Riccsiz_h (#86600) üzenetére


Alveus
tag

Nekem volt hasonló tünetem, zsír új géppel (akkor raktam össze és próbáltam ki). minden előjel nélkül megfagyott. Nálam alaplap csere oldotta meg a problémát.

(#86622) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!

OneDrive automatikusan feltölt mindent a gépről.Beállítások/A számítógépen tárolt.... előtt nincs pipa.MIt tehetnék,hogy ne töltösön fel semmit magától?

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#86623) SP4C3 válasza ƵøŁĭ (#86622) üzenetére


SP4C3
veterán

C:\Windows\SysWOW64\OneDriveSetup.exe /UNINSTALL

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#86624) sz.j válasza SP4C3 (#86623) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez jól jönne nekem is, de én exe-t nem találom csak OneDriveSetup-t ...
A OneDriveSetup.exe-t hol találom?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#86625) TRob1 válasza sz.j (#86624) üzenetére


TRob1
veterán

Ott írja a pontos elérést. Ott is van.
Gondolom Te azért nem látod a .exe-t mert be van állítva h ne mutassa a kiterjesztést, és persze a Windows intézőt használod... De attól még van kiterjesztése.

Csak illeszd be Parancssorba azt a Parancsot.

ui: Mindenki: Nah, érkeznek a 1809-ek Update-n? Vagy ma még nem?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#86626) sz.j válasza TRob1 (#86625) üzenetére


sz.j
nagyúr

Windows intézőből indulva kerestem.

Ui
Az nem elég a végleges törléshez ha az Alkalmazások közül törlöm?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#86627) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

4K felbontáson 200% scalingem van, és a másolás ablak igy néz ki:

Lehet tenni valamit ezzel?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#86628) #77646080 válasza TRob1 (#86625) üzenetére


#77646080
törölt tag

ui: Mindenki: Nah, érkeznek a 1809-ek Update-n? Vagy ma még nem?

Nekem még nem dobta fel, de a Jóisten megáldott türelemmel. Majd érkezik, amikor itt az ideje. :D

(#86629) #86564352 válasza ƵøŁĭ (#86622) üzenetére


#86564352
törölt tag

Itt kellene körülnézni: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#86630) ƵøŁĭ válasza #86564352 (#86629) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

De nekem az a bajom,hogy bármit amit létrehozok,letöltök azt mindent tölt felfele.Nem akarom,hogy ez történjen.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#86631) King Unique válasza ƵøŁĭ (#86622) üzenetére


King Unique
titán

Ha használod célirányosan a OneDrive-ot, akkor be lehet állítani, hogy mely mappák tartalmát szinkronizálja, amit egy leírás is szemléltet. Fel lehet függeszteni a szinkronizálást [kép], itt a 2. opció elől kivenni a pipát stb. Ha nem használod, akkor meg leválasztható a csatlakoztatott fiók, ki lehet lépni a OneDrive-ból, az automatikus indítás kikapcsolható stb. Ezek ebben és a Microsoft weboldalán lévő leírásban részletezve vannak.

Vagyis nem feltétlen kell erővel uninstallálni...

(#86632) nicu71 válasza #77646080 (#86628) üzenetére


nicu71
addikt

nekem most jött egy frissités

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#86633) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok! Frissítési előzményeket hogyan lehet törölni?
Megtelt az ssd-m és az miatt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#86634) ƵøŁĭ válasza King Unique (#86631) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Köszi megoldódott :).

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#86635) King Unique válasza kisza25 (#86633) üzenetére


King Unique
titán

Mint a korábbi Windowsoknál, vagyis a lemezkarbantartóval, aminek a használatához itt egy leírás. Plusz a lemezterület felszabadítása a Windows 10 rendszerben cikkben még jobban részletezve van a téma és egyéb lehetőségek is fel vannak sorolva. Ha pedig be van kapcsolva a Tárterületsegéd, akkor elvileg automatikusan elintézi a rendszer a takarítást. De pl. egy build upgrade után anélkül is törli kb. 10-15 nap után a korábbi rendszert és a Windows.old mappát. Valamint ha be van kapcsolva a rendszer-visszaállítás és eléri a megadott limitet a lefoglalt tárhely, akkor a korábbi visszaállítási pontokat szintén automatikusan törli és ezáltal tárhelyet szabadít fel. Aztán még a hibernálás és a lapozófájl szokott X GB tárhelyet lefoglalni. Ha az előbbit nem használod, akkor kikapcsolható, a lapozófájl mérete pedig kisebbre állítható, ha van elég RAM. Teljesen kikapcsolni viszont nem javasolt.

Amúgy meg pl. a TreeSize, WinDirStat stb. programokkal meg lehet nézni, hogy mi foglal sok helyet a rendszerpartíción.

[ Szerkesztve ]

(#86636) vlevi válasza kisza25 (#86633) üzenetére


vlevi
nagyúr

C meghajtón jobbegér, tulajdonságok, lemezkarbantartó, rendszerfileok törlése, és itt bepipálod a nagyon nagyokat.
Ja, és, adminisztrátori parancssorból powercfg -h off
Ez kikapcsolja a hibernálási lehetőséget, amivel együtt törlésre kerül a hibernációs file is, aminek a mérete a gépedben lévő memória méretének megfelelő.
pl. 8giga

"Tárterületsegéd"
Igen, az hasznos tud lenni, 1803 verzótól van.

[ Szerkesztve ]

(#86637) comodo


comodo
csendes tag

Sziasztok!

Megérkezett a 1809.

Windows 10 X64 Home/Pro

Windows 10 X32 Home/Pro

HTC Trinity → HTC Touch Diamond → HTC Touch HD → HTC Sensation → HTC One X → HTC One M7 → HTC One M8 → HTC One M9 → Honor 8

(#86638) TRob1 válasza comodo (#86637) üzenetére


TRob1
veterán

Az új Windows ISO Downloader.exe-vel is tölthetők (és az Office 2019 is, meg persze a régiek is)

¤ R'n'R ¤

(#86639) odrif válasza comodo (#86637) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi!
Megnézzük mit tud.

20 éve a Prohardveren

(#86640) pendre54 válasza comodo (#86637) üzenetére


pendre54
addikt

A hivatalos oldalon, még mindig csak az 1803-as cuccok érhetők el.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#86641) Dumi86 válasza pendre54 (#86640) üzenetére


Dumi86
senior tag

Itt is a hivatalos oldalról jön tessék: [link] :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#86642) TRob1 válasza pendre54 (#86640) üzenetére


TRob1
veterán

Bealudt aki frissíti a weboldalukat. :D
A linkek is az MS-hez mutatnak, meg az alábbi program is tőlük szed mindent iso-t.

(#86641) Dumi86:
Így van.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#86643) Cs1csó válasza TRob1 (#86625) üzenetére


Cs1csó
félisten

Már vagy egy hete azt használom. Jobb mint a 1803. Külcsínre semmi sem változott. Alapvetően bugirtásra mentek rá és ez érződik is. INNEN szedtem le az ESD fájlt madj decrypter-rel ISO-t csináltam belőle.

(#86644) pendre54 válasza Dumi86 (#86641) üzenetére


pendre54
addikt

Na jó, de én nem az ilyen zugpálinkafőző oldalakról beszélek :D , hanem erről.[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#86645) Dumi86 válasza pendre54 (#86644) üzenetére


Dumi86
senior tag

Wzor oldala ez az állítólagos zugpálinkafőző oldal :D Ne vicceljünk már... inditsd el a letöltést innen és meglátod hova mutat a link :) De nem erőszak senkinek.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#86646) Cs1csó válasza Dumi86 (#86641) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit én linkeltem Pastebin-es ahhoz van ellenőrzési lehetőség.

(#86647) Cs1csó válasza pendre54 (#86644) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ is az MS szervereiről jön van ellenőrző lehetőség stb.nálam hasít.

(#86648) TRob1 válasza Cs1csó (#86643) üzenetére


TRob1
veterán

Na ne mondd. :DDD Te átaludtad a múlt hetet? :))

Én a WinUpdate-t kérdeztem, pont azért mert nálam fenn van mindegyik gépen, és így ugye nem látom hogy jön e vagy sem. Hisz nekem nem fog jönni. :)

ui: Amúgy de, változott a külcsín. Hisz van sötét Fájlkezelő... Amit soha nem használok :DD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#86649) Cs1csó válasza TRob1 (#86648) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fene emlékszik már, hogy ki írta vagy ki nem hogy használja csak általánosságban válaszoltam.

Nem szeretem a belső build upgrade-et, a tiszta telepítés híve vagyok.

(#86650) TRob1 válasza Cs1csó (#86649) üzenetére


TRob1
veterán

Nem szeretem a tiszta telepítést, a belső build upgrade híve vagyok. :P

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.