Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85451) movax


movax
őstag

Hogyan tudok átvinni egyik laptopról a másikra egy jogtiszta, win 8.1 retailről upgradelt win10-et? Elsőn deaktiválni kell, vagy hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#85452) Kékes525 válasza makoss (#85450) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor azt, amit leírtam. Egy gyakran használt program valamilyen könyvtára van erre beállítva és amikor törlöd, a program automatikusan létrehozza. Nézd át a gyakran használt programok beállításait. Ott kell lennie ennek a könyvtárnak is valamelyik programodban.
Ha "előkelőbben" szeretnéd és van türelmed hozzá: Process Monitor v3.50 Indítsd el, majd töröld a könyvtárat és utána a process monitorban látod, hogy mi hozza létre.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85453) makoss válasza Kékes525 (#85452) üzenetére


makoss
addikt

Ez a Process Monitor v3.50 pontosan hogyan működik? :R
Amúgy feltettem ezt is...

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#85454) Kékes525 válasza makoss (#85453) üzenetére


Kékes525
félisten

Hozz létre egy filtert és akkor látod a C:\2 mappa történéseit. Így: [kép] Amit bepipáltam az a jó, a másik csak egy rossz próbálkozás volt. Látni, hogy a Far.exe hozta létre nálam a C:\2 könyvtárat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85455) xors válasza King Unique (#85446) üzenetére


xors
senior tag

Most kipróbáltam egy másik Win 10 verziót, ezt most nem BIOS-MBR hanem UEFI-GPT módban, így működött a partícionálás. Valóban ezek a furcsa hibák, amikre sosem jön rá az ember, hogy mitől vannak. :DD

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

(#85456) makoss válasza Kékes525 (#85454) üzenetére


makoss
addikt

megnézem, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#85457) Geth válasza xors (#85455) üzenetére


Geth
addikt

Nem stimmelt a telepítés módja és a meglévő partíciós séma.
Erre már rengetegen rájöttek, és egyáltalán nem nevezném furcsa hibának :) (De aranyos a konklúziód)

[ Szerkesztve ]

(#85458) Kékes525 válasza makoss (#85456) üzenetére


Kékes525
félisten

Majd írd meg, hogy sikerült e. Kíváncsi vagyok rá.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85459) Zotya84


Zotya84
őstag

A töröltetett kraftxld (#85387)-re: A verzióváltás teljesen simán ment: törés eltávolítása, újraindítás után termékkulcsot megadva azonnal aktiválta magát Pro-ra minden hókuszpókusz nélkül (meg is lepődtem, még újraindítást sem kért), és jogtisztává is vált. Úgyhogy ismét tanultunk valamit. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85460) xors válasza Geth (#85457) üzenetére


xors
senior tag

Kérdésem, hogy hogyan nem tud stimmelni, mikor teljesn formáztam az SSD -t és csak azt volt a gépben?

(#85461) Geth válasza xors (#85460) üzenetére


Geth
addikt

A formázásnak nincs köze a partíciós sémához.

(#85462) makoss válasza Kékes525 (#85454) üzenetére


makoss
addikt

Bocs de ez tiszta angol, nem vágom :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#85463) Kékes525 válasza makoss (#85462) üzenetére


Kékes525
félisten

A programok döntő többsége angol nyelvű. Számítástechnikához egy minimális angol tudás nélkülözhetetlen.

Amúgy a program nélkül is megtudod csinálni, ha követed azt amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85464) vlevi válasza xors (#85460) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy előttem is írták, azért, mert előtte formáztad a meghajtót.
Az ősidőkben (még valamikor, amikor Bill Gates is csak a csattogós falepkével szaladgált), találták ki az MBR partíciós táblát. Ebben egy meghajtóra 4db elsődleges partíciót lehetett létrehozni, és az egyes partíciókat formázni, unix ext, dos FAT, WindowsNT pedig NTFS-re.
Az egyéb korlátok mellett, mint pl. a 2TB maximális meghajtóméret, egyéb gondok is vannak már az MBR-el, ehelyett készült el a GPT, amivel sokkal szabadabban lehet a meghajtókat particionálni. Az, hogy az egyes partíciók milyen file rendszert kapnak, az továbbra is szabadon választott.
Az MBR-t egyébként át lehet konvertálni GPT partíciós táblára, de a GPT-ből nem lehetséges MBR-t csinálni. Ennek oka, hogy a GPT partíciós tábla helye nem fix, ezért egy konvertálóprogram szabadon kiírhatja bárhova. Az MBR helye viszont fix, ezért nem lehet visszafelé konvertálni.
Mivel, te csak megformáztad a HDD-n lévő egyik partíciót, ezzel a particiós tábla (MBR, vagy GPT) nem változott, és, mivel a gépedet UEFI-vel indítottad, az pedig azt jelenti, hogy csak olyan meghajtóról hajlandó elindulni, ami GPT partíciót tartalmaz, ezért nem sikerült a telepítés. A GPT nem más, mint a szintén őskövület BIOS újabb változata.
Ha a Windows telepítővel törölsz mindent a meghajtóról, és esetleg ott osztod fel a lemezt a neked szükséges méretekre, akkor a Windows telepítője a számára szükséges partíciós táblát fogja elkészíteni, és azon belül formázza meg a meghajtókat.
Ha te formázod, és nem engeded a telepítőnek, hogy saját maga ezt megtegye, akkor lesz az, ami nálad is történt. Vagy, másik lehetőség, hogy a Windows talál a gépben egy másik HDD-t, amin viszont van GPT partíciós tábla. Nos, ilyenkor lesz az, hogy a bootoláshoz szükséges minimális dolgokat oda másolja fel, és a második HDD-ről indul a rendszer legelső része, és csak ezután vált vissza az első meghajtóra. És ekkor szokott az a probléma történni, hogy, ha kiveszed a gépből a másik meghajtót, nem indul a rendszer.
Ezért javasoljuk azt, telepítéskor, hogy üres meghajtóra menjen fel a windows.
Egyszerű dolga van annak, aki a windowst egy külön meghajtóra, pl. egy 100-200 giga körüli SSD-re teszi, mert akkor tényleg indulhat úgy a telepítés, hogy törlés-törlés-next-next-finish, és semmit sem kell állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#85465) bobalazs válasza makoss (#85462) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ne csináld már, ennél jobban senki nem fogja szádba rágni.

(#85466) makoss válasza Kékes525 (#85463) üzenetére


makoss
addikt

Akkor átnézem a programokat, de ez eltarthat egy ideig... :R

(#85465) bobalazs: Van akinek egyszerű, van akinek nem, ez így természetes. Van aki programokat csinál, te meg ahhoz nem értel. ennyi. nincs ebbe semmi érdekes

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#85467) King Unique válasza xors (#85455) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ez így érdekes, mert ha a telepítésnél az MBR / GPT a probléma, akkor eleve más hibaüzenet (példa) szokott lenni, nem az, amit említettél. De mondjuk a laptopok megint külön állatfaj, pláne bugos UEFI-vel, szóval ki tudja, valójában mi volt a nyűgje... :DDD Egyébként az előbbire visszatérve, a sima formázás azért lehet kevés, mert annál nem változik az MBR / GPT. Ellenben a telepítő grafikus felületén, illetve a parancssorban történő törlésnél már igen.

[ Szerkesztve ]

(#85468) xors válasza King Unique (#85467) üzenetére


xors
senior tag

Nyomva volt minden partíció törlése, azért mondtam, hogy a teljes partíciós séma elvileg le lett cserélve. Sőt, még parancssorból is formáztam, de az sem segített. :DDD
Na mindegy, a lényeg h megoldódott, köszi mégegyszer mindenkinek! :R

(#85469) ArthurShelby válasza vlevi (#85464) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Érdekes és hasznos olvasmány, de szerintem itt félre gépeltél valamit:
"A GPT nem más, mint a szintén őskövület BIOS újabb változata."
A gtp gondulom uefi akart lenni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85470) Zotya84 válasza xors (#85468) üzenetére


Zotya84
őstag

A partíciós sémát a 10 telepítő nem feltétlenül változtatja meg. Tehát egy létező MBR-t, a partíciókat törölve, nem túl sűrűn fog átkonvertálni GPT-re, inkább hibát dob, hogy hékás, ez így nem jó. Ahhoz már kell a diskpart clean parancsa (ahogy a fentebb hivatkozott képen is láthatod), mert az nullázza ki az MBR területét. És még néha ilyenkor is újra kell indítani a gépet, mert csak úgy hajlandó konvertálni magától... (Bár erre pár ezer kommenttel feljebb megadtam egy komplett diskpart utasítássort, hogy hogyan lehet megoldani: a clean után kell egy convert gpt parancs, s onnan már okés is.)

(Sőt, míg nem készültem el a batchfileokkal, addig egyszer sem tudta enélkül GPT-re cserélni. Azóta meg már nem próbáltam. De az újraindításos dolog még mindig kell, ezért parancssorból batchfile segítségével tudok win-t telepíteni, jól megcsinált, külön partícióra kerülő RE-vel...)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85471) vlevi válasza ArthurShelby (#85469) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, természetesen UEFI-t akartam írni, a BIOS párjaként.
:R

(#85472) King Unique válasza Zotya84 (#85470) üzenetére


King Unique
titán

Ha grafikus felületen törölve van minden partíció, az rendszerint elég szokott lenni, az is úgymond "lenullázza" a lemezt. Majd a létrejött szabad területet kijelölve telepítési célnak, utána már menni szokott a telepítés és majd a telepítő particionálja (GPT séma szerint) a lemezt. Parancssorban a clean szintén általában elég szokott lenni és nem feltétlen muszáj utána még a convert gpt parancsot is kiadni. Legalábbis én eddig többnyire ezt tapasztaltam a telepítésnél.

[ Szerkesztve ]

(#85473) Zotya84 válasza King Unique (#85472) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát, úgy látszik nem teljesen ugyanazok a tapasztalataink. De elég nagy részben van köztük átfedés... :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85474) Zoz válasza King Unique (#85472) üzenetére


Zoz
őstag

Általában elég szokott lenni a minden törlése, de olyat tapasztaltam már több gépen is, hogy nem volt elég (szabad helyet kijelölve is hibát dobott), kellett egy újraindítás is.

(#85475) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Egy ideje (talán egy korábbi Windows frissítést követően) jött elő, hogy a Windows 10 Posta nem látja a gmail-es fiókokat. Hozzá vannak adva, de csak a live.com-os címet mutatja.
Korábban már próbálkoztam fiók eltávolítása és újra hozzáadásával is.

Nem tudjátok mi lehet a baja?

Köszi!

(#85476) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok :)

Érdeklődni szeretnék, hogy most egyetemistaként nincs valami mód arra, hogy olcsóbban tudjak jogtiszta W10-et beszerezni? :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#85477) cattus válasza Cheesus (#85476) üzenetére


cattus
őstag

Egyetemtől függ, BME-s hallgatóként van lehetőség különböző szoftverek ingyenes letöltésére.

Do the thing!

(#85478) King Unique válasza Cheesus (#85476) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtad hova jársz, de egyes egyetemeknél ott van elvileg az Imagine (DreamSpark) lehetőség, amivel ingyen lehet a hallgatóknak különféle Microsoft szoftvereket igényelni (példa). Plusz az Office 365 is ingyen jár minden diáknak és tanárnak [link]. Igaz az utóbbi csak a tanulmányok idejére, de az Imagine keretében kapott licenc elvileg akár még utána is használható.

[ Szerkesztve ]

(#85479) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

w10 ala milyen defragger, lemeztoredezettsegmentesito progit ajanlotok?egyaltalan defaul-bol van rajta vmi cucc?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#85480) King Unique válasza dellfanboy (#85479) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan a Windows 7 és 8.1 rendszerekben, úgy a Windows 10-ben is nyilván van ilyen célra beépített eszköz, ami meghajtók optimalizálása néven érhető el. A HDD-knél töredezettségmentesít, SSD-knél pedig a TRIM-et futtatja. Általában elég a beépített megoldás használata, de ha egy valamivel komolyabb szoftver kell a HDD-k töredezettségmentesítéséhez, akkor Windowsra van számos egyéb program (példák).

[ Szerkesztve ]

(#85481) Kékes525 válasza dellfanboy (#85479) üzenetére


Kékes525
félisten

Defragment your Windows 10 PC

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85482) Cs1csó válasza dellfanboy (#85479) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van és elegendő is. DE telepítheted a Defraggler-t és lefuttatsz egy elemzést az meg is fogja mutatni mi a helyzet egy látványos grafikus felületen. Valamennyi töredezettség mindig van egy HDD-n de ez általában csak 5% alatti.

(#85483) Cheesus válasza cattus (#85477) üzenetére


Cheesus
senior tag

+(#85478) King Unique

Jogos, tényleg kimaradt, ELTE BTK-s leszek :)

https://www.twitch.tv/csehla

(#85484) King Unique válasza Cheesus (#85483) üzenetére


King Unique
titán

Ez alapján ott is van Imagine, de az itt leírtak szerint lehet csak az informatika karon tanulóknak jár. Meg kellene kérdezni az egyetemen az illetékeseket, ők tudnának ez ügyben pontos tájékoztatást adni.

(#85485) Cheesus válasza King Unique (#85484) üzenetére


Cheesus
senior tag

Nagyon szépen köszönöm, utána is kérdezek majd :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#85486) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Volna egy régi gépem, ami túlmelegszik, és látszólag random terhelés alatt lekapcsol. Már event log-ban megpróbáltam megkeresni, de nem találtam meg mi csapja le csak azt írja, hogy váratlan leállás, és csók.
Ilyen esetben hogyan lehetne visszanézni pontosan mi az ok (Win 10 Pro)?

Mivel ugye leáll a normál hőmérséklet mérő alkalmazások nem logolnak, így nem találtam olyat amit vissza is nézhetnék, és részletes rendszer képet adna. Most viszont hűtőpad nélkül kellene használnom munkában, és meg kellene oldanom a gondot.

A segítséget előre is megköszönném! :R

(#85487) Zotya84 válasza -Faceless- (#85486) üzenetére


Zotya84
őstag

Amennyiben véleményed szerint tényleg túlmelegszik, akkor szedd szét, takarítsd ki, cserélj pasztát és voilá, már nem is fog miatta kikapcsolni... :)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85488) Kékes525 válasza -Faceless- (#85486) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyen esetben egy alapos hardver teszt. Megteheted Aidával (Eszközök stabilitás teszt) vagy Hardver teszt

+ (#85487) Zotya84 +1

Lehet, hogy csak koszos a gép. Ezzel kezd.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85489) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Telepités közben megáll a fájlok előkészitése és telepitése közben 97 százalékon majd ezt kapom : Windows nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat. Lehet a fájl sérült vagy hiányzik. Győződjön meg arról, hogy a telepítéshez szükséges összes fájl elérhető és indítsa újra a telepítést. Hibakód: 0x80070570"

Mi lehet a probléma ?

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#85490) bobalazs válasza CartmanLand0 (#85489) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hibás lehet a telepitő. Vagy az eszköz vagy a forrás fájl.

(#85491) CartmanLand0 válasza bobalazs (#85490) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Koszi ... eddig 2 telepitovel probaltam ez egyik 87 a masik 97 szazaleknal all meg ezzel az üzenettel.

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#85492) Doky586 válasza CartmanLand0 (#85491) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elég egyet és egyszer letölteni, de azt jól kell letölteni és az SHA1 ellenörzőösszeget ellenőrizni.. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#85493) CartmanLand0 válasza Doky586 (#85492) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#85494) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hol tudok utána nézni, hogy a windows miért zárhat be egy programot csak úgy kedve szerint?

A program logjában semmi infó nincs róla

qbittorrent egyszercsak gondol egyet és eltűnik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85495) mpo válasza enginev3.0 (#85494) üzenetére


mpo
veterán

Start-on jobb gomb->eseménynapló.
De ennél jobbat is fognak ajánlani.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85496) enginev3.0 válasza mpo (#85495) üzenetére


enginev3.0
félisten

Meg is van, már csak nem értem hogy mit jelent a hiba

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85497) Zotya84 válasza enginev3.0 (#85496) üzenetére


Zotya84
őstag

Ez legtöbbször a háttértár hibájára utal. Driver, kábel, eszköz. Ezek az alap. De lehet mögötte akár RAMprobléma is. HDSentinel, Memtest javasolt. Ha ezt nagy terhelésre produkálja, akkor jellemzően a kábel vagy a háttértár hibája okozza, de lehet az előtte említettek közül is.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85498) RWD válasza King Unique (#85422) üzenetére


RWD
tag

Köszönöm! Akkor nyugodtan mehet rá egy Win7, ha mégsem tetszene, törlöm a 7-est, és "magától" be tudja magának tolni a Win10-et a lapos. Jól értem?

(#85499) mpo válasza enginev3.0 (#85496) üzenetére


mpo
veterán

Másik topikból rémlik, nem most raktál bele új (használt) HDD-ket?

Ha érted, akkor már elavult.

(#85500) -Faceless- válasza Zotya84 (#85487) üzenetére


-Faceless-
őstag

Takarítom rendszeresen (2 havonta egyszer), de tervezési hibás sok angol fórumon is utánanéztem már. Egy inspiron 7720 se-ről van szó, egy gyenge ventilátor hűt egy 45 Wattos négymagos i7-et, és az anno legerősebb 650m-et, a merevlemez egy szellőzőnyílás nélküli fémkeretben van ami fölött megy a heatpipe, és még egyebek.

Ha megtudom mi a gond akkor legalább el tudok valahova indulni, majd nyomok egy stressz tesztet Aidával.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.