Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyönyörű darabok, már ment is a lottó telitalálat utáni vásárlólistára :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) joghurt


joghurt
addikt

Úgy látom, az úszás része még mindig csak a kocaúszók számára áll-leejtős (ráadásul ennyiért...). :DDD

Én nagyon ki lennék békülve, ha akár csak a legelső 100-amat is 1:03 alatt tudnám úszni.
A hosszok elszámolása nagyon banális hiba, több okból is.
1. Úszástudástól, edzettségtől függően adott úszásnemben van egy maximális sebesség (ami akár beállítható is lehetne). Efölött a szoftvernek gyanús lehetne, hogy vagy kihagyott egy fordulót, vagy a beállított medencehossz nagyobb a valósnál.
2. Nagyobb összegeket mernék tenni rá, hogy a gyorsulásérzékelő-giroszkóp jeléből elég jól meg tudnám mondani, meddig megy valaki "arra", és mikortól jön "erre". Azaz a kart nem használó lábtempós sorozatoknál is lehetne hosszakat számolni.

Úszás stílust nem láttam a képen - ettől még érzékelhette.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) swayze


swayze
tag

Nagyon szívesen kipróbálnék egy Garmin órát, de 2 dolog nem igazán bejövős és az egyik a kinézet, sajnos minden órájuk valamiért sport desing-os én pedig a letisztultakat szeretem. A másik hibájuk meg általában az ár/érték arány ami inkább az árra dől.

(#4) Burt1793


Burt1793
veterán

Lassan le kell váltani a fenix3-at, az üzemidő is kevés az ultra távokhoz, illetve nagyon lassú. Persze amúgy a célnak megfelel, pontosan trackel még mindig.
Nem ment le annyira a hatos széria ára, hogy az szimpatikusabb legyen, a hetes mégiscsak 3 évvel újabb. Még emészteni kell.

(#5) t72killer válasza Burt1793 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért romlana a tracking pontossága idővel?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Tibee86 válasza t72killer (#5) üzenetére


Tibee86
veterán

Tetszenek a Garmin órái, kivéve az áruk, illetve amennyit sportolok ahhoz egyelőre az Apple watch is bőven elég és jobban együtt is működik a telefonommal.

Kis javítanivaló a cikkben:
"a legkisebb 7S 280 ezer forintba kerül, a sima Fenix 7-ért már 320 lepedőt gombolnak le rólunk, a legolcsóbb legdrágább 7X pedig 360 ezer forintot kóstál"

(#7) Burt1793 válasza t72killer (#5) üzenetére


Burt1793
veterán

Úgy értettem, hogy a célnak még mindig 100%osan megfelel, amennyiben nem merül le. :R
Térkép a fejemben van, azért néha jól jönne, ahogy a zene és a garmin pay is.

[ Szerkesztve ]

(#8) t72killer válasza Tibee86 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én nemrég szereztem be egy instinct solar 1-et, patika állapotban (vmi félretett ajándék volt védőfóliával) 120£-ért. Amire nekem kell, mindent tud és február 28.-án töltöttem utoljára kábellel :DD. Nálam jóval keményebb sportokat űzők is ilyet hordanak :R.
Amire hárklis vagyok, az a garmin connect telóakksi gyilkos viselkedése, ennek még nemigazán jártam utána, egyszer rászánom magam.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Coempi válasza joghurt (#2) üzenetére


Coempi
tag

Biztosan így van, de akkor ki venné meg az úszásra dedikált órát (Swim sorozat)?

(#10) Zotya84 válasza joghurt (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem 25-ös medencében 3000-en 2+ hosszt számolt. Amikor a kezem egyéb okból nem pont a ritmusra passzolóan mozgott. És ezt onnan tudom, hogy évek óta számolok fejben, meg tudom a tempóm. Igaz ez csak egy F6.

Viszont aszonták róla, hogy a csuklón nem a legjobb a pulzusmérése, de igazán nem kell hozzá a pánt. Kíváncsi leszek az idei tóúszáson hogy fog viselkedni. Mert ott csak egy hosszt kell leúszni, és ahhoz is lesz GPS-vétel.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#11) Burt1793 válasza t72killer (#8) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem nem merít semmit a telón, még mindig s7-ed van? Rakd altatásba esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#12) Burt1793 válasza Zotya84 (#10) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem a fenix 3 akkor számol plusz hosszt, ha hossz közben megnézem az órát, mondjuk a hátúszást se szereti. 😃

(#13) t72killer válasza Burt1793 (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

s7e és a52s. utóbbiról le is szedtem a connectet. Az s7e-n észrevettem, hogyha az aktuális appverziónál a Bluetooth-ot bekapcsolva hagyom(!), akkor szinte alig fogyaszt. Hamarosan visszateszem az a52s-re, hátha :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) viragdani01 válasza joghurt (#2) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Direkt céloztam az első mondattal arra, hogy nem vagyok sportember. :DDD

Az úszásnemeket nagyjából felismeri, a mellúszást és a hátat pontosan, a hátat, gyorsat és a pillangót rendszerint vegyesnek írja. Ha a táblázatot (telefont) elfordítja az ember, ott van a részletes lebontása az úszás kapcsán mindennek, mint minden más rögzített edzésnél is.

Szerk.: rosszul emlékeztem, a hátat sem igazán ismeri fel pontosan.

[ Szerkesztve ]

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#15) viragdani01 válasza Tibee86 (#6) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Nem elírás, hogy a 7X-ből az a legolcsóbb. :N

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#16) lalakov


lalakov
senior tag

Van valahol egy lista arról, hogy milyen sportok elérhetőek az órán? Egy ismerősömnek van 6-os verziója, de nincsen rajta TRX és/vagy Functional training (ez van a Polar órámon).

(#17) Tibee86 válasza t72killer (#8) üzenetére


Tibee86
veterán

Igen, én is az Instinct széria valamelyikével szemeztem mikor az öregecske S2 utódját kerestem, csak közben a családból megörököltem egy S5-öt, így most egyelőre letettem az óra vásárlásról.

viragdani01: Valóban benéztem :R

(#18) joghurt válasza Coempi (#9) üzenetére


joghurt
addikt

A Swim sorozat csak a GUI-ban van úszásra dedikálva; nem hiszem, hogy az úszás aktivitáshoz tartozó algoritmusa más lenne, mint a vele egyszerre kijött többi óráé. És nem véletlenül kerül harmad ennyibe, mint ez.
Akad a közelben Swim 2, vannak tapasztalatok.

@Zotya84: Csuklón semelyiknek sem jó a pulzusmérése. Úgy általában. Futás közben is van egy jellegzetes késésük-simításuk a mellkaspánthoz képest. Amikor szériákat úszunk (és többnyire ezt tesszük, nem egyben hosszútávot), eléggé meg szoktak hülyülni.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) joghurt válasza viragdani01 (#14) üzenetére


joghurt
addikt

Azt ebben már megoldották, hogy ha edzéstervet úszol (azaz nem egyfolytában, hanem megállásokkal), akkor a nettó időket is kiírja, és ezekből számol sebességet?

Pl.: 10*100, 1:30-as tempóval, 1:45-ös indulásokra (15 mp. pihenőkkel). A legtöbb cucc ilyenkor 1:45/100-as sebességet ír ki. Pedig érzékelhetné, hogy 1:30-tól kezdve áll az ember.

A tej élet, erő, egészség.

(#20) Zotya84 válasza Burt1793 (#12) üzenetére


Zotya84
őstag

Annyit még nem úsztam vele, hogy ezt megfigyeljem, alig másfél hónapja vettem meg, mikor megláttam a F7 árait. De majd figyelem, mit csinál.

#18 yoghurt: én csak úszással pótlom a téli kerékpárhiányt, mert nem szeretek görgőzni. Így én csak lemegyek, leúszom a penzumot, amit kitaláltam aznapra (2,5-5km), aztán utsó hossz után go zuhany és haza/melóba attól függően, hogy reggel fel tudtam-é kelni hogy lemenjek.
És azon pár alkalommal, mikor használtam, nekem megfelel a mérése, mert nem ez a fő profil – így a HRM-SWIM-re nem tervezek beruházni. Kerékpárhoz meg van rendes pántom. :)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#21) viragdani01 válasza joghurt (#19) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Összesített időt, átlagtempó időt és legjobb tempó időt mér, ahogy én látom a Garmin Connectben. (De megjegyzem itt is: nekem ez az egész tök új, szóval remélem egy nálam hozzáértőbb tud kielégítőbb választ adni.)

Az órán a beállítások között van olyan, hogy automatikusan szünetre teszi az aktivitáskövetést, amikor megáll pihenni az ember, de ez 2-3 másodperces csúszással megy csak tapasztalataim szerint, szóval nem lesz pontos időeredmény. Azt nem tudom, hogy ha a Connecten keresztül úszó edzésterveket tölt valaki az órára, olyankor mi van.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#22) Phülöp


Phülöp
addikt

"Ha valaki komolyabban bringázik, annak természetesen opció a kerékpáros fedélzeti számítógépek csatlakoztatása az órához a még részletesebb adatokért."

Szerintem elég az érzékelőket csatlakoztatni (Bluetooth vagy ANT+).
A bringás cuccok csak menettulajdonságokat rögzítenek az érzékelők alapján (távolság, sebesség, pedálfordulat, pedálra kifejtett erő), ellenben a Garmin ezeken kívül még egy csomó minden mást is (pulzus, miazmás). Gyanítom, hogy a szoftver egészen jól méri/mutatja ezeket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23) Major Lion válasza lalakov (#16) üzenetére


Major Lion
senior tag

Minden sport gyakorlatilag :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#24) Major Lion válasza swayze (#3) üzenetére


Major Lion
senior tag

Mivel sport orakat gyartanak ezert minden orajuk sport design-os elso sorban, de van mar egy ket “divatos” orajuk is foleg csajoknak :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#25) #76500480


#76500480
törölt tag

Azért az olcsóbb Garminok is jók beltéri sportra. Csapásszámokat egy Forerunner is pontosan leköveti.

(#26) <Adamsky> válasza Zotya84 (#10) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Mert ott csak egy hosszt kell leúszni, és ahhoz is lesz GPS-vétel."
Na, ha már úszás. Nekem egy jóval olcsóbb (Honor) órám van, és egy ideje már agyalok valamilyen Garmin (a Venu 5-öt várnám, de nagyon nem akar jönni) órán.
Szóval eddig csak beltérben teszteltem az előbb említett órát, és nekem is az a tapasztalatom, hogy elő-elő fordul, hogy elszámolja magát. Van, hogy csak egy hosszal (50m), de történt már olyan is, hogy az edzés leállításakor még 2150 m-t írt, majd az összegzésnél 2050 m-t.
A nyíltvízi úszásnál várhatóan (és ez gyakorlatilag órafüggetlen) még rosszabb lesz a helyzet, mert ott jóformán a GPS-re tud csak támaszkodni az óra. Utóbbi viszont a víz alatt nem igazán működik, szóval úszásnemtől függően szvsz. a sz@r és a nagyon sz@r értékek között fog váltakozni a mért adat (erre legközelebb a Balaton átúszás alkalmával tudok majd bizonyítékkal szolgálni). Két teszt amit érdemes megnézni: link1, link2

Más: Garmin Pay
Leírná nekem valaki, hogy perpillanat milyen kártyákkal (gondolom Curve, Revolut) és hogyan működik? Amire kíváncsi lennék:
• Telefon - ill. online kapcsolat - nélkül hány alkalommal lehet vele fizetni?
• Limit (15e Ft felett) kell-e PIN-t beütni a terminálon (mint bankkártyás fizetés esetén)?
• Az órán hányszor, ill. milyen gyakran kell megadni a PIN-t, hogy az ember fizetni tudjon?
• Van-e gyors-gomb a fizetésre vagy nagyon "mélyre" kell túrni a fizetésért?
• Milyen távolról érzékeli a terminál, és milyen gyors a fizetés? Pl.: rá kell-e tenni az órát?

(#27) Major Lion válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


Major Lion
senior tag

- szerintem ez nincs limitalva
- PIN-t az oran utsz mikor megnyitod a fizetest.
- naponta egyszer, vagy ha leveszed az orat akkor ujra
- Fenix-en es Epix-en is lehet funkciokat rendelni gombokhoz. Amugy alapbol vegulis ket-harom kattintas
- olyan gyors mint a telefonnal, es pont olyan kozelre is kell raknod

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#28) <Adamsky> válasza Major Lion (#27) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... szerintem ez nincs limitalva ..."
Akkor ez nem úgy működik mint az általam eddig ismert fizetési módok (Google Pay, Simple), ahol X db token (talán ez a terminus technicus) van, ami ha elfogy, akkor nincs több fizetés.
Mi a helyzet a nagyobb összegű fizetésekkel? Kér ilyenkor a terminál PIN-t?

(#29) Major Lion válasza <Adamsky> (#28) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem tudok ilyenrol, ha telefonnal fizetsz se kell a terminalon pin-t beutni mert mar azonositottad magad a telefonon.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#30) joghurt válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


joghurt
addikt

Tényleg lelkes a srác, csak nem mérnök. :D
A méréseket be lehetett volna tölteni egy programba, és számszerű statisztikákat készíteni az eltérésekről (összes szórásnégyzet, átlagos hiba, legnagyobb hiba stb.).

Az mindenesetre bárkinek tanulságos lehet, hogy egy km-es tracket egyben nézve is látható méretűek az eltérések a mérések között.
Anno én referenciának egy külső, aktív antennás, valós másodperces sűrűségű eszközt vittem magammal (azaz nem egy - szerintem - eleve pontatlan másik órát).

A tej élet, erő, egészség.

(#31) <Adamsky> válasza Major Lion (#29) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... ha telefonnal fizetsz se kell a terminalon pin-t beutni ... "
Ezt tudom (tapasztalatból), csak oda akartam kilyukadni, hogy nehezen tudom azt elképzelni, hogy telefontól teljesen függetlenül ("forever and ever") tudsz mindenféle azonosítás (a kártya PIN beütésére gondolok) nélkül fizetni.
A neten mégsem találtam arra vonatkozóan semmilyen utalást, hogy - teszem azt - csak 10× lehetne így fizetni.

#30 joghurt
" ... lelkes a srác, csak nem mérnök." - OK, de ez nem is várható el, minden okos / sportóra tulajtól ;)
"Az mindenesetre bárkinek tanulságos lehet, hogy egy km-es tracket egyben nézve is látható méretűek az eltérések a mérések között."
Ez a lényeg! Lehet itt csűrni-csavarni (még szofisztikáltabb mérést és/vagy kiértékelést csinálni), de a lényeg, hogy a GPS sajna víz alatt nem fog működni. Emberünk egyébként nagyon úgy tűnik, hogy gyorsban úszott ... mellben - ahol gyakorlatilag folyamatosan víz alatt van a kéz - szvsz. még rosszabb eredmények születnének.
" ... valós másodperces sűrűségű eszközt vittem magammal ... " - OK-OK, de nem mindenki szeretne egy bóját maga után húzni :D Más kérdés, hogy - ha pontos mérést szeretne az ember - nagyon más megoldás nincs (úszósapi alá betenni az órát? :U )

(#32) joghurt válasza <Adamsky> (#31) üzenetére


joghurt
addikt

(Gumi) úszósapka alá betenni jó lehet, bár dupla sapkát javallanék, hogy biztosan a helyén maradjon.
Ha nem ilyen tömegrendezvény van, mint egy Balaton-átúszás, a nyíltvízesek amúgy is visznek magukkal bóját. Láthatóság + mentőeszköz.

Én kifejezetten tesztelés miatt vittem magammal az ipari cuccot. Nem bójá(ba)n, hanem mini-hátizsák-szerűen a vállam-hátamra kötve. Így még azt is ki tudtam iktatni, hogy kanyargásnál a bója nem pontosan az én útvonalamat követi.

A tej élet, erő, egészség.

(#33) Agony válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


Agony
aktív tag

Milyen kártyákkal (gondolom Curve, Revolut) és hogyan működik?
Magyarországon Curve, Revolut, Transferwise és már K&H kártyákkal megy.
• Telefon - ill. online kapcsolat - nélkül hány alkalommal lehet vele fizetni?
Teljesen független a telefontól, nem szükséges hozzá semmilyen kapcsolat. A kártya digitalizálásakor létrehoz egy (a kártya PIN kódjától független) PIN kóddal védett tárcát és azt menti az órára.
• Limit (15e Ft felett) kell-e PIN-t beütni a terminálon (mint bankkártyás fizetés esetén)?
Tőlem még nem kért PIN kódot terminál órás fizetésnél, de szerintem online vásárlásnak számítja, mert a CVC kódot használja hozzá.
• Az órán hányszor, ill. milyen gyakran kell megadni a PIN-t, hogy az ember fizetni tudjon?
24 óránként egyszer kér fixen PIN kódot vagy ha leveszed az órát és nem érzékel pulzust.

• Van-e gyors-gomb a fizetésre vagy nagyon "mélyre" kell túrni a fizetésért?
Igen, menüből is elérhető kb. 2 lépésből, de nekem fixen rá van rakva START gomb hosszú megnyomására, így ha már be van adva a PIN kód, akkor nagyjából egy másodperc alatt mehet a fizetés.
• Milyen távolról érzékeli a terminál, és milyen gyors a fizetés? Pl.: rá kell-e tenni az órát?
Nem kell rátenni a órát, már pár centiről is becsippan a terminál.

Start with a whisper, end with a scream!

(#34) <Adamsky> válasza Agony (#33) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ! :R

"One more thing!" :)
A "multitasking" mennyire működik? Mondjuk túrázás (navigálás / log-olás) közben meglátok egy zöldségest és vennék pár gyümölcsöt, akkor le kell állítsak mindent, és csak úgy tudom behozni a fizetést?
Ugyanez zenével: előtérbe tudom hozni a zenelejátszót miközben megy a háttérben a navigálás / track-elés?
Sportolás közben az alap óralap is behozható?

ui: neked mid van éppen?

[ Szerkesztve ]

(#35) fank70


fank70
csendes tag

Nagyon tetszik amikor kő amatőrök az ilyen és ennél jóval drágább kütyüjeikkel gyűjtött, számukra teljesen használhatatlan és értékelhetetlen adathalmazaikat megdumálják a fórumokon... Az edzők ilyenekre járnak röhögni.

"Our honor is more important than our wealth"

(#36) Alchemist válasza joghurt (#18) üzenetére


Alchemist
addikt

PPG szenzor a csuklón - elég nehéz belőle korrekt HRV értékeket összerakni. Ráadásul a mintavételi frekivel is spórolnak.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) Zotya84 válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor BÁ után keress meg, meglássuk, mit mutatnak az órák. (Gőzöm sincs, mire számítsak, de nem is igazán érdekel, mert mint fentebb is írtam, másodlagos sport, nem is vagyok benne olyan húdejó...)

#39 fank: Ezzel beböfögéssel kár volt a meglévő 38 mellé összegyűtened a 39. hsz-t... :D

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#38) emvy válasza <Adamsky> (#34) üzenetére


emvy
nagyúr

Mukodik a multitasking. (Agony-nak Fenix 7X, nekem meg Epix 2.)

while (!sleep) sheep++;

(#39) t72killer válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

GPS, vagy ha úgy tetszik akármilyen rádiókommunikáció LW frekik felett vs úszás = kuka. Én ki se próbáltam, de láttam pár próbálkozást az instinct FB csoportban, az a rövid idő, míg az ember keze kint van a vízből, nem elég a fixhez. Hosszabb nyíltvízi úszásokhoz ha viszel magaddal valami bójafélét, ami folyamatosan a vízfelszín felett tartja a tiktakkot, akkor lehet a műholdakkal kommunikálgatni. Pulzus persze így nincs, de precízen tudod legalább, merre mentél.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) emvy válasza t72killer (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

Gyorsban úszva kb működik, de még egyszerűbb az uszosapkaba rakni.

while (!sleep) sheep++;

(#41) t72killer válasza emvy (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1 jogos, és ha nincs haja az illetőnek, még a pulzust + spO2-t is mérhet kis szerencsével :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) joghurt válasza t72killer (#39) üzenetére


joghurt
addikt

Nem kommunikálgat. Egyszerűen veszi a jelüket.

A tej élet, erő, egészség.

(#43) joghurt válasza t72killer (#41) üzenetére


joghurt
addikt

Voltak próbálkozások pulzust a halántékon mérni, úszószemüvegre/-be szerelt kütyüvel. És láttam tarkóra, a szemüveg gumija alá rakott dobozkát is.

A tej élet, erő, egészség.

(#44) Crus válasza fank70 (#35) üzenetére


Crus
őstag

Az amatőrök pont, hogy nem vesznek ilyen órát. Ilyen órát bőven a haladó, több éve aktívan sportoló emberek vesznek, akik komolyan veszik az adott sportot és fejlődni szeretnének.
Az, hogy számukra használhatatlan és értékelhetetlen az adat, azt bízd a felhasználókra... talán pont azért beszélik ki egymás között, hogy ezen a téren is fejlődjenek/tanuljanak.

Az edzők a pénzre utaznak... nekik ezek az órák komoly konkurencia. Engem pl. bő 9 éve egy ilyesmi eszköz húzott fel totálisan nulláról 2 órán belüli félmaratonra, meg 50 perc alatti 10k-ra. Röhögő edzők nélkül.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#45) t72killer válasza joghurt (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az sem megy víz alatt.

#43: ott még nem próbáltam, a tenyeremen méri. A telefonom pedig ujjbegyen spO2-vel együtt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) emvy válasza Crus (#44) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem alapvetoen az vesz ilyen orat, aki ra tud szanni ennyit a hobbijara. A vasarlok nagy resze amator, de ezzel semmi problema nincs, ahogy eros autot sem csak profi versenyzok vesznek, meg minosegi kavegepet sem csak baristak, meg jo hifit sem csak hires hangmernokok.

Van baratom 2:50-es maratonnal, akinek nincs ilyenje, jellemzoen a barati levetett orakat hordja, mert arra van keret. De a 2:50-es maraton is amator teljesitmeny termeszetesen.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#47) Crus válasza emvy (#46) üzenetére


Crus
őstag

Aki nem tud a hobbijára cirka 4-5 évre 250-300 ezret áldozni, az valamit nagyon szarul csinál. Ott akkor nem a sport a fő gond, hanem mentális gondok is akadnak, vagy csak simán lusta. (El kell pl. menni dolgozni és akkor lehet pénzt keresni... iszonyat lyukak vannak a munkaerőpiacon.)

Az amatőröknek bőven elég az olcsó Vivoactive, vagy a kicsit drágább Forerunner széria. A Fénix MULTIsport óra. Aki csak fut és ilyet vesz, az vagy nagyon nincs képben, vagy unatkozó milliomos.

A 2:50-es maraton az bőven a haladó kategória.

Van nekem is ismerősöm 2:30-as maratonnal, semmiféle kütyüt nem használ. Meg van egy rakás, aki 3:00-án belül futja és kütyüzik. Ki így, ki úgy, de az egyértelmű, hogy ezt nem a 120 kilós arc veszi meg, akinek az 1. emelet is vérveríték. Ahogy az is biztos, hogy ezen eszközök drámai mértékben képesek a fejlődést segíteni.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#48) Phülöp válasza emvy (#46) üzenetére


Phülöp
addikt

Én az amatőrnél is amatőrebb vagyok, viszont egy használt Coros Apex (féláron) segített ledobni 16+ kilót.
És van az a helyzet, amikor nem számít, van-e rajtad óra, meg hogy milyen...

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#49) Crus válasza Phülöp (#48) üzenetére


Crus
őstag

:)

Pedig, ha LiveTracking lett volna és a nejed/barátnőd/családod nézi, hogy éppen merre jársz és azt látják, hogy 20 perce nem történik ott semmi, akkor esélyesen érted mennek. Szóval, van az a helyzet, amikor nagyon is számít, hogy milyen óra van rajtad. (Nekem pár éve 1x a nejem szólt rám, hogy lassan fél órája vörös zónában futok, mi a bánatot művelek? :-)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#50) emvy válasza Crus (#47) üzenetére


emvy
nagyúr

> Aki nem tud a hobbijára cirka 4-5 évre 250-300 ezret áldozni, az valamit nagyon szarul csinál. Ott akkor nem a sport a fő gond, hanem mentális gondok is akadnak, vagy csak simán lusta

Szerintem hagyjuk ezeket, egyreszt semmi ertelme (csak annyi, hogy masok rosszul erezzek magukat), masreszt meg a vilag nem fekete-feher; tehat peldaul az elozo FR935-omet egy kiemelkedo tanar ismerosom kapta meg tolem, mert neki nem fert bele egy ilyen, pedig semmit nem csinal szarul, csak nem adja fel a hivatasat.

Azt is lehetne irni, hogy aki nem tud evi 5 millat raszanni a hobbijara, az valamit szarul csinal :)

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.