Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86151) darvinya válasza Cs1csó (#86150) üzenetére


darvinya
titán

Semmilyen akadálymetesítéses technológiát nem használtam.

Letöltöttem Win10 ISO-t innét.[link]
Ezt kiírva DVD-re, és Win7 alól indítva feltelepítette magát frissítéssel együtt.
Nekem még Live fiókom van.
Ha most megnézem Win10 alatt a licenszt, akkor az áll, hogy licenszes.
De mint gép, nincs hozzákötve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86152) Cs1csó válasza darvinya (#86151) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak a rengeteg kiskapura hoztam fel egy példát.

(#86153) Roxkex válasza Roxkex (#86071) üzenetére


Roxkex
senior tag

Esetleg erre valaki ? :\ - Napokban lesz lehetőségem arra, hogy más gépeken is megpróbáljak az ominózus fiókkal belépni.

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#86154) darvinya válasza Cs1csó (#86152) üzenetére


darvinya
titán

Ez mióta kiskapú?
Még nyár elején kerestem rá Win10 letöltésre android telon, de mivel be vagyok jelentkezve MS fiókba, ezt adta ki.
Win7-en is használtam fiókomat, s kulcs is online lett ellenőrizve friss telepítéskor.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86155) Cs1csó válasza darvinya (#86154) üzenetére


Cs1csó
félisten

Általánosságban írtam: sok lehetőség van az aktiválásra és nem mind van feketén fehéren leírva, erre utaltam az írásomban.

(#86156) svgyula válasza King Unique (#86128) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! "Másrészt ha esetleg gond van, akkor ilyen esetekre való pl. a rendszer-visszaállítás használata, vagy egy korábbi mentésből visszaállítani a rendszert." Ezen a kijelentéseden az ilyen esetekben vitatkoznék! Ilyenkor inkább hívja az "embert" és ne piszkálja a rendszert mert csak rosszabb lesz! :K Aztán jön a sírás-rívás "jajjjjjajjj elvesztek a munkáim mert azt a "szar" rendszert újra kellett rakni és oda voltak mentve a dolgaim...... :((
Mert ilyen sz@r a "májkrémszaft" :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#86157) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Elnézést, ha itt kérdezem meg!
Ha a Facebookra felrakok egy hírdetést, pl. ház eladásáról, törlődik-e bizonyos idő után automatikusan?
Fiam felrakott korábban egy hirdetést, de már nem látja.

(#86158) Doky586 válasza GEPESZ66 (#86157) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld meg a 1803 verzióval, vagy megvárnám a 1809-et és azzal látja-e.. :))

(#86159) Graphics válasza GEPESZ66 (#86157) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bármennyire is nézem, semmi köze a topichoz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86160) Geri27


Geri27
kezdő

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyre írok, de tanácstalan vagyok és kellene pár jó tanács egy elég idegesítő dologban. Nyár közepén vásároltam egy pc-t és én magam raktam össze. (intel i5 8600K, Gigabyte 1060 6Gb G1, G.Skill 2x8Gb DDR4 3000Mhz, gigabyte z370-h3 alaplap). Minden jól megy, azonban böngészés közben ha megnyitok egy youtube videót és mellette nézegetek valami más oldalt, akkor ha egy idő után vissza lépek a videóra akkor a hang olyan 2 másodperccel elcsúszik a videótól. Elképesztően idegesítő é azóta se jöttem rá mitől lehet ez a probléma... válaszokat előre is köszönöm! :)

U.I.: Felraktam a legújabb drivereket a gyártó honlapjáról, de az sem segített a dologban...

(#86161) GEPESZ66 válasza Graphics (#86159) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Jogos,de nem tudom,hol kérdezzem meg.
Rosszul fogalmaztam.
Fiam megosztott egy képet,ház eladásáról,elég régen,egy idősebb házaspár kérésére.
Most viszont a házaspár egyik ismerőse nem látja már a Facebookon.
A fiam nem törölte.
Kérdezték,hogy miért törölte le.
Tehát azt kérdezném,hogy a korábban megosztott képek törlődnek-e bizonyos idő után automatikusan?

(#86162) laszlohu válasza Cs1csó (#86076) üzenetére


laszlohu
addikt

köszi, igazából munkahelyi gép, és
idézőjeles rendszergazda vagyok, a windows frissítési segéd segíthet?
az iso-s telepítés felejtős,
mostanában a lehető legrosszabkor ajánlja az update-et, pl. péntek du.

(#86163) mpo válasza GEPESZ66 (#86161) üzenetére


mpo
veterán

Nem vagyok a fb-on (csak a feleségem űzi ezt a sportot), de nem törlődik a kép, az idővonalon ott van.
Ha szabályzatba ütközik, akkor törlődhet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#86164) #86564352 válasza GEPESZ66 (#86161) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#86165) #86564352 válasza Geri27 (#86160) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érdekes probléma. Minden böngészővel csinálja? Csak Youtube vagy mással is? (Vimeo, bármilyen videó) Cache és cookie törlés volt? Privát ablakban is csinálja?

(#86166) Geri27 válasza #86564352 (#86165) üzenetére


Geri27
kezdő

Vimeonál ezt nem tapasztalom. Ahogy a microsoft edge böngészőjénél sem. Valami gond a Chrome-al van, vagy annak kompatibilitásával. :/

(#86167) King Unique válasza svgyula (#86156) üzenetére


King Unique
titán

A rendszer-visszaállítás eleve nem destruktív a személyes fájlokra nézve! Ha biztonsági mentésből kell visszaállítani a rendszert és az adatok eleve másik partíción / fizikai lemezen voltak, akkor csak a rendszer visszaállítása azokat szintén nem babrálja. Akkor probléma, ha a rendszerpartícióra (C) volt mentve minden fontos adat, akkor íródnak felül a visszaállítás során. De ha eleve naprakész mentés van és azóta nem történt változás, akkor már az sem gond. Ha valaki esetleg annyira nem ért hozzá, akkor meg ja, hívja az "embert".... :DDD

(#86168) Cs1csó válasza laszlohu (#86162) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, elvileg le tud futni magától , nemrég olvastam, hogy október 10 a legvalószínűbb időpont de hogy az udapte-en mikor fog megjelenni és hozzád mikor fog érkezni az kérdéses.

Ha jól értem az lenne a gond, hogy ne "rossz" időpontban érkezzen az update? Erre esetleg megoldás lehet a O&O ShutUp10 amivel az "aktivate deferring of upgrades" pontjának aktiválásával tiltani tudod a build upgrade-et, tehát aktiválod ezt (checbox legyen ZÖLD) és akkor ha mondjuk 20 körül - amikor neked jó - feloldod és csinálsz egy manuális frissítés keresést akkor tuti ki fogja dobni és telepíted.

(#86169) Yeffy válasza darvinya (#86149) üzenetére


Yeffy
veterán

azt felfogtam, ezert kerdezem, hogy van-e olyan progi, ami kepekre vegigtolja a cache update-et es integralja a gyari helyre? videora van ilyen programom.
igen, nem oldja meg a problemat, de egyelore nem jut jobb eszembe, nincs kedvem 15+ eves berogzodest atirni magamban, megmondom oszinten. szeretem, es megszoktam a win fajlkezelot, belyegkepekkel es az o hulyesegeivel egyutt.

de egyebkent az meg midnig nem tiszta, hogy ha mindenhol le van tiltogatva, h takaritson, akkor hogy takarit megis? vagy suttyomban berakdossak a cumultative update-be, hogy futtassa le ujra/irja vissza a registry-ben?
ezt nem ertem... :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#86170) darvinya válasza Yeffy (#86169) üzenetére


darvinya
titán

Ok, de még mindig nem látom értelmét ennek, mivel rendszer bug miatt kb. 3 percen belül törölni fogja.

Gépgázban rendszer takarítás gondolom kikapcsoltad a rendszer visszaállítással együtt.

Amit XnView létrehozott bélyegképet vagy manuálisan rakod be, vagy Beállításában állítod át a cache helyét.
Win beépülőt kapcsold be.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86171) svgyula válasza King Unique (#86167) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nekem nem kell elmagyarázni ezeket. Ha jól emlékszem a win98 óta használtam vagy külön HDD-t vagy megosztott particióval lemezt. Akinek a gépe nálam járt mindig particionáltam a telepítés előtt! De ettől még a lúzerek nagy része így is a rendszert particiót használja a munkáinak mentésére. Ez nagyrészt az első komolyabb veszteségig nem is változik! Akkor kezdik szidni a rendszert és mindenkit aki nem tehet róla :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#86172) laszlohu válasza Cs1csó (#86168) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot.

(#86173) Yeffy válasza darvinya (#86170) üzenetére


Yeffy
veterán

Gépgázban rendszer takarítás gondolom kikapcsoltad a rendszer visszaállítással együtt.
utobbi ki van love, elobbit merre talalom? csak hogy ellenorizzem.

Amit XnView létrehozott bélyegképet vagy manuálisan rakod be, vagy Beállításában állítod át a cache helyét.
Igy van beallitva, de nem latok valtozast, ugyan ugy kulon mappaban van. Mit csinalok rosszul?

Win beépülőt kapcsold be.
Itt mire gondolsz?

Ja, egy masik dolog, most jutott eszembe, hatha valaki tud valamit erre mondani.
Par napja valami win alkalmazas mindenaron hozzaferest akar kerni a webkameramhoz, az ESET nonstop feldobalja az ablakot.
Raneztem a beallitasokban, ez a sok sys32 task nem volt itt ezelott.
Asse' tudom, milyen task-ok ezek, meg hogy minek ezeknek a kameram? Foleg, hogy eddig ilyen bajom nem volt.
Csinaltam egy deep scan-t, nem talalt semmit.

Valakinek otlet, mi ez/mitol van/hogy lojem le?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#86174) darvinya válasza Yeffy (#86173) üzenetére


darvinya
titán

Képen ott Integration magyar beépülő, Troubnail menü alatt tudsz mentés, stb. állítani.
Gépház keresőjébe írd be takarítás szót, s kiadja hol található.(Bocs nem vagyok gép.közelbe)

Win10 szeretne web kamerát használni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86175) #86564352 válasza Yeffy (#86173) üzenetére


#86564352
törölt tag

Aggódni nem kell, nem vírus okozza. Hanem a túlbuzgó vírusirtó. A DeviceCensus.exe a Windows telemetria része, ami ellenőrzi a hardvert. Ilyenkor riaszt rá az ESET feleslegesen. Gépház, privacy, camera résznél a feedback hub hozzáférést vond meg.

(#86176) zsoltzsolt válasza togvau (#86124) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Érdeklődnék csendesen, hogy te mit tettél le az asztalra, amire csak mi magyarok büszkék lehetünk? Mert ugye az Ms szar. Gondolom te írtál valami nagyon jó os-t? Meg tudnám azt valahol venni? Vagy tán olimpiai bajnok vagy? Tényleg úgy, de úgy szeretnék büszke lenni rád. Mesélj ki vagy! Vagy a rák ellenszere, biztos az fűződik a nevedhez... Mesélj, hallgatlak.

[ Szerkesztve ]

(#86177) CirrMee válasza zsoltzsolt (#86176) üzenetére


CirrMee
addikt

Szvsz ha fizetünk valamiért, nem nekünk kell az asztalra lerakni valamit - hanem nekik kell a leírtakban megfelelőt alkotni. Ha megengeded, had legyen már szabad kritizálni a baromságait annak, amiért fizettünk.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#86178) Geth válasza CirrMee (#86177) üzenetére


Geth
addikt

Az nem kritika volt :) egyébként egyet értek, annak ellenére, hogy a 10-esért egy forintot nem fizettem.

(#86179) Ueda válasza #86564352 (#86175) üzenetére


Ueda
senior tag

Akartam mondani, hogyha biztosra akar menni, akkor leragassza. De tovább is lehet menni : https://malnapc.hu/yis/a1620-kapcsolos-usb-kabel :DDD

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#86180) zsoltzsolt válasza CirrMee (#86177) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Azt gondolom, hogy egy kicsit már túllőtt a célon. Hogy finom legyek, ki a f@sz mondta, hogy használja.? Ott a Linux, stb. Arra azért kíváncsi lennék, hogy tényleg fizetett - e érte.
Meg, ha ilyen szar írjon az Ms-neki és utána szívesen olvasom a választ, amit kapott. De idejár fikázni, tényleg fárasztó...

[ Szerkesztve ]

(#86181) Yeffy válasza darvinya (#86174) üzenetére


Yeffy
veterán

Képen ott Integration magyar beépülő, Troubnail menü alatt tudsz mentés, stb. állítani.
bocsi, ha ertetlenkedek, de erre kesobb meg reagalok, most epp epittetem vele ujra a cache-t, mert meg mindig nem integralja, aztan megkerdezlek, esetleg mi nincs jol beallitva.
Az Integration fulon egy opcio van, hiaba pipalom be, leokezas utan vissza kiveszi a pipat, es semmi nem valtozik.
a tobbit megmutatom, ha vegzett.

Gépház keresőjébe írd be takarítás szót, s kiadja hol található.(Bocs nem vagyok gép.közelbe)
kozben meglett, gondolom erre gondolsz, ki volt kapcsolva.

Win10 szeretne web kamerát használni.
:DDD :C Erre magamtol is rajottem, gondoltam tudunk rola valamit, hogy mi ez/miert/legit dolog-e, stb... :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#86182) Yeffy válasza #86564352 (#86175) üzenetére


Yeffy
veterán

Szia!

Koszi a valaszt neked is.

Igy most mar erthetobb, jo a cikk is, raneztem a beallitasaimra, nekem sajnos ilyen opcio nem valaszthato, csak ezek vannak. :(

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#86183) #86564352 válasza Yeffy (#86182) üzenetére


#86564352
törölt tag

Akkor egyszerűen az ESET amikor feldobja a figyelmeztetést a DeviceCensus.exe-re, bejelölöd jegyezze meg ezt az alkalmazást és engedélyezed vagy blokkolod ahogy akarod.

(#86184) Czimby válasza Cs1csó (#86144) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi, a segítséget, megtörtént a procicsere, a wint nem zavarta a dolg. :R
Igen OEM win és i5 -> i7 procicsere és ram csere nem okozott gondod.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#86185) darvinya válasza Yeffy (#86181) üzenetére


darvinya
titán

Ezt kellene látnod cache-nek.

Ott van Könyvtár hozzadása, ahol megadható Win cache-t.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86186) svgyula válasza Czimby (#86184) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! De a rendszer igazi teljesítmény/sebesség különbségét csak egy tiszta telepítés után fogod látni! Cseréltem én is jó pár hardvert, úgy hogy nem lett újratelepítve a rendszer és igen működött tovább! De mégsem azt az eredményt adta amit egy tiszta telepítés után kaptam. :N Legyen az VGA, CPU, RAM.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#86187) Yeffy válasza #86564352 (#86183) üzenetére


Yeffy
veterán

ezt csinalom, hogy megjegyeztetem vele a blokkolast, de idonkent ugyanugy feldobja. kb 20 perce megint volt egy request... :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#86188) Yeffy válasza darvinya (#86185) üzenetére


Yeffy
veterán

te is drusza vagy? eeejj! :D

szoval:

ahogy latod, hozzaadtam a rendszer cache mappajat, a ket felso az. ez igy jo? ha igen, kell meg valamit tennem? mert meg mindig nem tortenik semmi. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#86189) Czimby válasza svgyula (#86186) üzenetére


Czimby
addikt

Persze, ezt tudom.
A fő kérdés az volt, hogy fog-e panaszkodni a windows a harverváltozásra, de mint kiderült csak alaplap csere esetén lenne gond.
Mert ugye OEM liszences.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#86190) darvinya válasza Yeffy (#86188) üzenetére


darvinya
titán

Úgy méz ki. :D

Néz meg milyen formátumba van rendszer alatt, mert mint látható alapból zip állománnyal dolgozik.
Check integrity of catalog… kapcsold be.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86191) Yeffy válasza darvinya (#86190) üzenetére


Yeffy
veterán

hihi :D

Néz meg milyen formátumba van rendszer alatt, mert mint látható alapból zip állománnyal dolgozik.
marmint a win sajat cache-jet mondod? itt egy korabbi mentes, ezek .db fajlok. akkor mire allitsam at a .zip-et? compression - none-ra?

ok, azt bepipaltam.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#86192) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hello!
Van egy frissen telepített Win10-em, minden frissítéssel.
Nem engedi, hogy kalibrált színprofilt töltsek be a kijelzőmhöz. Illetve betölteni betölti látszólag a menüben, alkalmazom, de a szín változatlan. Restart sem segített, de ennek amúgy is meg kéne történnie azonnal.
Mi lehet a baja?

(#86193) darvinya válasza Yeffy (#86191) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86194) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#86192) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Megtaláltam. :D

(#86195) Zotya84 válasza svgyula (#86171) üzenetére


Zotya84
őstag

Ja, de alapesetben a sok setét az Asztalon tárol mindent. Én ezért annyival megsépekelem már Vista óta, hogy a User mappákat (amik ugye már csak parancsikonok alapesetben) átirányítom a másik meghajtóra, így a lemezkép visszaállítás, formázás-rátelepítés után is megmaradnak az adatok. Innen már nehéz adatot veszteni emberi hülyeségből – de azért vannak, akiknek így is sikerült már. Persze ez nem mentesít a backup létrehozásától... :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#86196) Yeffy válasza darvinya (#86193) üzenetére


Yeffy
veterán

megtortent, volt restart, cache rebuild, semmi valtozas.
meg azt is megprobaltam, hogy bemasolom a win mappajaba a progi altal letrehozott cache fajlt, semmi.

kesz, feladom.
nem tudom permanensen megtartani/mas progibol beilleszteni a cache-t, meg idom sincs tobb ra. rohadjon meg az MS, ezzel most elegge felb_szott. :W :W

azert koszonom a segitsegeteket! :K

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#86197) darvinya válasza Yeffy (#86196) üzenetére


darvinya
titán

Akkor marad progi saját külön álló.
Szerintem ez még biztonságosabb, mert nem tud más beleszólni/törölni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86198) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Olyat tudok csinálni a Windowsba hogy, van két felhasználó, azt hogy tudom beállítani hogy a egyik lássa csak a rádugott külső hdd-t?

(#86199) Doky586 válasza apple87 (#86198) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NTFS jogosultságkezelés..?

(#86200) Yeffy válasza darvinya (#86197) üzenetére


Yeffy
veterán

:( :(
ugy latszik.

koszonom a segitseged neked is!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.