Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85851) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémával küzdök Windows 10-en, hogy két monitoros konfiguráció esetén ha az egérkurzort át akarom húzni a másik monitorra, akkor a bal felső és a jobb felső sarokban egyszerűen megakad. Azt már sikerült kigugliznom, hogy ez feature, de nem találtam opciót a kikapcsolására. Meglehetősen idegesítő, mert Windows 7-en már megszoktam, hogy nincs ilyen probléma, Win 10-en pedig folyamatosan ezzel szívok, mert a jobb felső sarokba kattintva nyilván be is zárom az adott alkalmazást. (Ha nem akadna ott meg, nyilván nem a bezárásra kattintanék, hanem a másik monitoron a célobjektumra ...)

Tehát a kérdés: Létezik-e ennek kikapcsolására valami (3rd party app nélküli) megoldás?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#85852) Cs1csó válasza steele80 (#85845) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdekes, nekem van egy Win 10 1803-as telepítővel készített pendrive-om amit akkor csináltam mikor kijött és azóta is az van rajta és működik. Lehet a pendrive-al van valami gond de olyan ami normál használatnál nem jön elő csak ilyenkor mikor sokáig pihentetsz rajta adatot.

(#85853) copass válasza steele80 (#85850) üzenetére


copass
veterán

a rufus szopat, ha minden pendrive-al ezt csinálja...eléggé egyértelmű.
de még mindíg nem értem miért nem jó az ms saját toolja....

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85854) Doky586 válasza steele80 (#85850) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanígy vagyok a jégkrémmel is. Ha ott helyben megeszem akkor jó és finom, de ha egy hétre leteszem az asztalra már teljesen használhatatlan állagú lesz mire visszamegyek érte.. :D
Biztos van összefüggés a nyalókás pendriveal.

(#85855) steele80 válasza Cs1csó (#85852) üzenetére


steele80
senior tag

Én is erre gondoltam, aztán váltogattam a pendrivokat és minddel ez volt a baj. Olyan mintha időzáras lenne amit a Rufus készít telepítő és egy bizonyos idő után a windows a rendszeridővel összehasonlítja és nem engedi a telepítést.

(#85856) steele80 válasza Doky586 (#85854) üzenetére


steele80
senior tag

Az én nyalókámat is kipróbálhatod!

(#85857) steele80 válasza copass (#85853) üzenetére


steele80
senior tag

ISO-ba szoktam leszedni és tárolni, mivel nálam a pendrive fogyóeszköz. De ma kipróbálom és azzal csinálok egy telepítőt. És kíváncsi leszek mi lesz néhány hét múlva. Mindazonáltal ez a mizéria kb 1 éve jelentkezett azelőtt soha nem volt gond a Rufussal.

(#85858) Doky586 válasza steele80 (#85856) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazán megtisztelő az ajánlatod, de én hetero vagyok..

Egyébként meg sima filekezelőből kell az iso tartalmát pendrivera másolni (a rufus rontás eltávolítása után) hogy rendes bootolható telepítőt kapj..

(#85859) richies


richies
senior tag

Sziasztok!

Win10 frissült ma, s nem tölt be restart után, csak a pöttyök mennek körbe körbe 20percig is. 4x kb reseteltem, mindig ugyanaz van. Safe mode ban elindult s akkor kiirta hogy probléma lépett fel az updattel. Ujra inditom rendes modban s ugyanaz a szitu.

Rozsomak of Power

(#85860) Cs1csó válasza richies (#85859) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megpróbálhatod csökkentett módban eltávolítani a frissítést vagy rendszer visszaállítást csinálni. Vagy készítesz egy Windows telepítős pendrive-ot (lehetőleg ugyanaz a verzió legyen mint ami fent van ha 1803 akkor abból) és azzal csinálsz egy javítást.

(#85861) richies válasza Cs1csó (#85860) üzenetére


richies
senior tag

Hello, sajna nincs visszaállítási pont.
Pendrivval probalom akkor.

Koszi

Rozsomak of Power

(#85862) King Unique válasza steele80 (#85845) üzenetére


King Unique
titán

Aztán a Rufus mégis melyik verziójával sikerült ezt elkövetni? Valamint azt írod, hogy W7 ISO-nál nem tapasztaltad, meg W10-nél is csak a 1803-as, MCT által letöltött ESD (nem a normál) ISO-val próbáltad. Vagyis a W10 ISO-knál nem lehet így általánosítani. Aztán az sem derült ki, hogy csak 1 gépen volt próbálva, vagy máshol is. Ha időzárás, limitált ideig használható telepítési adathordozót kreálna, akkor meg az lenne a logikus, hogy kb. minden képfájlnál. De eddig ilyet speciel még nem nagyon tapasztaltam Windows, Linux és más képfájloknál sem.

[ Szerkesztve ]

(#85863) King Unique válasza gavai (#85848) üzenetére


King Unique
titán

Ha jelenleg nincsen arra a laptopra érvényes Windows 10 licenc, akkor normál esetben nyilván vásárolni kellene egyet. Vagy ha van korábbról jogtiszta 7/8.1 termékkulcs, ami használható azon a hardveren, akkor azzal elvileg még mindig lehet aktiválni a 10-est.

(#85864) steele80 válasza King Unique (#85862) üzenetére


steele80
senior tag

Folyamatosan frissítem a Rufust most pillanatnyilag a 3.2-es van fenn. Nálam nemcsak a 1803-nál jött elő ez a probléma, hanem a 1703-nál is jelentkezett már. Kb 1 éve szívat. Igen a W7-nél nincs ez a problémám ott a régi készítésű pendriveról is települ minden probléma nélkül. Ha nem települ fel 1 gépen, akkor a többin sem, ez ki van próbálva. Pendriveok is cserélgetve lettek. Ha nem települt föl, akkor jön, hogy Rufussal újrarakva a pendrivera az iso file és megint jó egy darabig. Végül is nincs ebből probléma. Most csináltam egy telepítőt az MS MCT-vel és majd látjuk, hogy mi lesz. Ha azzal jól üzemel akkor elfelejtem a Rufust.

(#85865) King Unique válasza steele80 (#85864) üzenetére


King Unique
titán

Az OK, hogy most a legújabb 3.2-es verzió van fent, de nem ártana tudni, hogy pontosan melyik verzió használatánál jelentkezett ez a probléma. A programban egyébként van napló és abban a kírásnál nyomon követhetők a műveletek, akár még menthető is a log. Vagyis egy-egy problémás esetnél vissza lehetne nézni, hogy pontosan mit csinált, mit állított be a program a pendrive-nál. Aztán az megint nem derült ki, hogy ez az 50-60%-nál megáll a telepítés és hibaüzenetet dob pontosan mit is jelent. De ha állítólag időzárat tenne rá, akkor ez lenne a logikus, hogy már a legelején lebök és nem engedi tovább a telepítést. Valamint az sem derült ki, hogy a pendrive-ok milyen állapotban vannak. Ugyanis ha esetleg gyengélkednek, akkor az sem lenne annyira meglepő, hogy X hét áramtalanított állapot után "elfelejtik" a felírt adatokat, ellenben frissen felírva már OK minden.

[ Szerkesztve ]

(#85866) steele80 válasza King Unique (#85865) üzenetére


steele80
senior tag

Több mint egy éve csinálja, több Rufus verzióval is ugyanúgy. A log fájl érdektelen, mivel 2-3 hétig frankón telepít. Ha eltelik ez az idő utána hibát dob a telepítés konzekvensen minden gépnél amit erről a pendrive-ról telepítek. Teszteltem több pendrive-on ott is ugyanúgy jelentkezett 2-3 hét után. Tehát ha felteszem ma rufussal az ms mct által letöltött és a gépemen tárolt iso-t, akkor azt 2-3 hétig tökéletesen tudom használni. A hiba után ugyanazt az iso-t teszem fel újra és lehet, hogy már más verziójú rufusra, de az eredmény ugyanaz 2-3 hétig jó utána nem.

(#85867) King Unique válasza steele80 (#85866) üzenetére


King Unique
titán

Ha abban a 2-3 hétben aktívan használva vannak a pendrive-ok, akkor inkább az a kérdés, hogy ez idő alatt mi történik velük, ami a problémát előidézheti. A Rufus az elején kiírja rájuk a telepítőt, az addig OK, de az utána nyilván nem csinál velük semmit, nem módosít rajtuk semmit, hacsak nincsen újból használva. Olyan korlátozást meg kb. sehol nem említenek, hogy az azzal kiírt telepítő csak X ideig lenne használható. Valamint ilyet eddig még pl. én sem tapasztaltam. Ha egy ilyen hiba lenne benne, akkor azzal lenne tele a net, mivel egy viszonylag népszerű és széles körben használt programról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#85868) kraftxld válasza steele80 (#85866) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinálj egy MD5 vagy SHA1 alapú checksum file-t a pendrivera amiben benne van az összes file ellenőrző összege. Ha újra megbuggyan és a checksum nem egyezik akkor módosítva lett a pendrive-on az adat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#85869) Doky586 válasza kraftxld (#85868) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csakhogy nem a filekezelő által látható területen trükközik a rufus, hanem egy pár kb-os rejtett partícióra rak bizonyos filelokat (amit a grafikus lemezkezelő sem lát) amik utasításokat adhatnak az uefinek (pl ntfs boothoz) és ez egybekötve a secure boottal akár okozhat is időkorlátot (persze erről máshol még nem hallottam).

Ezért javasoltam inkább a bolti állapotú (lehetőleg fat32) pendrive és sima filemásolás használatával való telepítő készítést. (rufus mellőzését)

(#85870) bobalazs válasza proradeon (#85851) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Erre nem lesz megoldás, de ha igen, szóljál!

(#85871) copass válasza Doky586 (#85869) üzenetére


copass
veterán

"sima filemásolás használatával való telepítő készítést"
ott az ms tool, erre van kitalálva és még jól is fog működni...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85872) Doky586 válasza copass (#85871) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azzal hogy oldod meg a meglevő ISO pendrivera rakását ? Sehogy.
Sajnos nincs mindenkinek gigabites nete, én is majd 1 órát várok amíg lejön egy telepítő.
Meglevő file átmásolása pedig sima filekezelővel a legegyszerűbb, felesleges elbonyolítani.

[ Szerkesztve ]

(#85873) King Unique válasza Doky586 (#85869) üzenetére


King Unique
titán

Amit mondasz, az kizárólag az UEFI_NTFS opció használatánál van, ellenben a normál kiírási módoknál nincsen ilyen. Ráadásul az előbbi csak az Integrált ISO-knál indokolt, mert a normál képfájloknál nem nagyobb az install.esd / wim mérete 4 GB-nál. De egyébként még az előbbinél sem nagyon írnak sehol olyat, hogy X hetes időkorláthoz lenne kötve az úgy elkészített telepítési adathordozó használata...

(#85871) copass:
Vagy nem fog, mert bele lehet futni vele pl. ilyen és ilyen problémákba is... Meg ugye azzal már meglévő ISO-t nem lehet használni, hanem eleve újból letölti az egészet, ami lassabb internetnél nyilván eltarthat egy ideig. Plusz pendrive-ból is min. 8 GB-os kell hozzá, ellenben egy 64 bites ESD ISO rárakható egy 4 GB-osra is fájlkezelős másolással, vagy pl. a Rufus használatával.

[ Szerkesztve ]

(#85874) Doky586 válasza King Unique (#85873) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel azt akarod mondani hogy steele80 biztos nem így csinálta..?
én nem olvastam hogy ilyet írt volna.

(#85875) King Unique válasza Doky586 (#85874) üzenetére


King Unique
titán

Miért, talán azt olvastad, hogy biztosan úgy csinálta...? :D
Azt viszont írta, hogy MCT-vel letöltött ESD ISO-t használt, annál meg pont nem indokolt és a program sem úgy fogja alapértelmezetten beállítani EFI módban.

(#85876) Doky586 válasza King Unique (#85875) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért írtam feltételes módban: "adhatnak" -nek, persze lehet hogy az összes pendrivja 2-3 hét után elveszti az adatokat... :U

(#85877) copass válasza King Unique (#85873) üzenetére


copass
veterán

a lassú netet elfogadom, de az hogy 8 gb pendrive nincs kéznél az vicc kategória. a példákhoz meg annyi hogy nem tudjuk milyen a pendrive..lehet vmi ebayes fake cucc...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85878) steele80


steele80
senior tag

6 db Kingston Data Traveler 8 GB USB 3.0-s pendrive van most nálam készleten és ezeket használom. A W7 pedig egy Maxell 8 GB USB 2.0 van.

(#85879) steele80


steele80
senior tag

A Windows nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat. Győződjön meg arról, hogy a telepítéshez szükséges összes fájl rendelkezésre áll, és indítsa újra a telepítést. Hibakód: 0x80070006

Ez volt a ma reggeli telepítés hibaüzenete és egy Asus Tuf Gaming FX504GM-re ment volna fel. De csak másodjára sikerült, azóta hasít.

(#85880) copass válasza steele80 (#85878) üzenetére


copass
veterán

kingston pendrive-ot akkor se vennék ha fizetnének érte!:D képes úgy adatot veszíteni hogy szabályosan leválasztod és visszacsatold, semmi nem történik közben és mégis rejtélyesen megsérül. látszólag jó minden, átmásolja, csak éppen a crc hibádzik...gyártónak írtam hogy izé, küldtek másikat, az is ugyanezt csinálta egy idő után.
bónuszként meg ugye népszerű a hamisítók között.
sandisk-et vegyél ha jót akarsz, nem semmiért ajánlják fényképezőkhöz is...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85881) King Unique válasza Doky586 (#85876) üzenetére


King Unique
titán

Ja, értem... :D A pendrive-oknál meg ki tudja, mert mint az imént kiderült a híres (hírhedt) k betűs gyártó modelljeiről van szó és azoknál azért nem lenne annyira elképzelhetetlen.

(#85877) copass:
Egy 8 GB-os pendrive valóban nem akkora extra manapság, az igaz. De azért az sem indokolt, hogy az MCT eleve min. 8 GB-osat kér egy rendszerint max. 3,5 GB körüli 64 bites ESD ISO-hoz is. A pendrive-nak pedig nem feltétlen kell ahhoz rossznak lennie, hogy az előbbi válaszban linkelt hibák előforduljanak. Plusz Windows To Go rendszeren nem is tudtam használni az MCT-t, mert kapásból hibaüzenetet dobott. Igaz külső programmal lett létrehozva, mivel a beépített eszköz csak Enterprise ISO-val engedi.

[ Szerkesztve ]

(#85882) steele80 válasza copass (#85880) üzenetére


steele80
senior tag

Jól van köszi! Engedjük el ezt a témát!

(#85883) #56474624


#56474624
törölt tag

Tegnapról mára Eszköztárban a Hálózati kártyáknál megjelent mindenféle WAN Miniport, pedig nem változott semmi, ugyanúgy routerre van kötve a gép, még csak a kábelt sem húztam ki. Netezni ugyanúgy lehet ettől függetlenül, csak fura. :U

(#85884) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Hogyan tudnám megváltoztatni, hogy a win 10 felhasználók\documents mappa ne legyen írásvédett, mert egy pár játék azért nem tud menteni!

Már mindent próbáltam, de hiába változtatom a írásvédettséget,
később megnézve ugyanúgy be van jelölve!!!

Mit kell csinálni ilyenkor?

(#85885) adika4444 válasza #56474624 (#85883) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha az eszközkezelőben, az nem gond. Nekem is vannak ilyenek. Ezek a PPPoE és társai meghajtói.

üdv, adika4444

(#85886) adika4444 válasza Zolix (#85884) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Te tudsz bele írni rendesen? Mert ha igen, akkor esélyesen valami gix lehet a játék körül, vagy nem a te nevedben fut, de ilyen szerintem nem nagyon lehetséges...

üdv, adika4444

(#85887) #07746304


#07746304
törölt tag

(#85888) #86564352


#86564352
törölt tag

KB4464218 frissítés érkezik, a hónap fele épp csak elmúlt és már a második.

1803 frissítések ha stimmel:
májusban kettő
júniusban három
júliusban három
augusztus kettő
szeptember kettő eddig

4,5 hónap alatt 12 update, valahogy jobban meg kellene oldaniuk. Az emberek agyára ezzel mennek olyan érzés hetente telepíteni, újraindítani, várni kell, talán jön még egy szeptemberben megágyazni a nagy októberi frissítésnek.

(#85889) ArthurShelby válasza Zolix (#85884) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Adminként fut a játék?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85890) King Unique válasza #86564352 (#85888) üzenetére


King Unique
titán

Most ezzel megint mi a gond? Egy ideje már így megy, hogy havonta van akár 2-3 db összesítő frissítés is. De pont az a lényeg, hogy havonta, nem naponta, nem hetente, ami így azért nem olyan sok. Sőt, havonta 2 ilyen frissítés ugyanúgy kijön Windows 7 és 8.1 rendszerekre is, de van amikor azoknál is becsúszik akár 3 db.

(#85891) togvau válasza Bodz (#85771) üzenetére


togvau
senior tag

dehogynem. a májkrmészaft a piackorlátozó lépéseivel, mivel nagyon sok program csak vindózra van (megfelelő összegért cserébe persze :) ), esetleg makkos-ra, ami kb ugyan az.

Igen, linuxot használok a házi szerveren, és a nem játszós gépeken, azoknál is előfordul gond, de jóval ritkábban, plusz a készítőik nem kényszerítenek rám semmit, nem updatel megállíthatatlanul, hanem csak akkor, ha kérem, és azt amit kérek, és nem gond a 180 napos uptime, ami csak azért annyi, mert frissítés miatt újraindítom :)

#85776: vindóznál igen, hiszen előrelépés nem történik, csak vissza, sebességben.

#85783 nekem se akad, fagy (bár ma melóban egy REST mockot, és a weblogic alk szervert indítva olyan kékhalált dobott, hogy ihaj), csak megáll gondolkozni, betölti a betöltés rutinjának betöltő rutinját a betöltés betöltéséhez, vagy bekapcsolom a gépet, hogy csináljak valamit, de 1 órát updatel, úgyhogy max malmozok.

Ugyan ez a sok "gondolkodás" munkahelyi i5-ös procis, 16 giga ramos gépen... win 7-el, és 8.1-el összehasonlítva nagy visszalépés a 10 sebességben, reakcióidőben.
Persze, a 4k videokat viszi, már miután 2-4x annyi idő alatt betöltöti a videolejátszót a 8.1-hez képest, amit szintén kéretlenül frissített 10-re.

Nem lehet ráfogni mindent, de túl sokat igen.

hitler, sztálin, micro usb

(#85892) King Unique válasza togvau (#85891) üzenetére


King Unique
titán

Azért azt már ne akard erővel csak rájuk fogni, hogy más platformok X év / évtized alatt amúgy sem tudtak desktopon megfelelő részesedést elérni és azért a hardvergyártók + a szoftvergyártók sem törik magukat a támogatásuk terén... :U Bár azért a macOS nem áll olyan rosszul, nekik érdekes módon mégiscsak sikerült pl. szoftveres támogatás terén jobb eredményeket elérni, mint annak a bizonyos másiknak.

Ez a nagy visszalépés a 10-es sebességben a 7 és 8.1-hez képest megint mese... Több gépen eleve multiboot megoldásokat használok és érdekes módon nem nagyon tapasztatlom ezt a nagy lassulást, meg hogy 2-4x annyi idő kellene egy program megnyitásához. Ráadásul hivatalosan a hardverkövetelmények sem nagyon emelkedtek, szóval megint nem kell bemesélni a dolgokat. Értem én, hogy egyes hatereknek, pláne másik platformról jőve most a 10-es lett az új célpont, de azért zöldségeket nem kellene írogatni. Az ilyenek ráadásul előtte meg a 8.X-et ekézték erővel, erre az most érdekes módon milyen jó lett... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85893) #86564352 válasza King Unique (#85890) üzenetére


#86564352
törölt tag

Használd a fantáziád:

"már megint frissít a Windows" panaszok:
- nincs mindenkinél gyors internet
- nincs mindenkinél SSD
- játszós gépet bekapcsolod "már megint, hiszen most tudtuk le javítókeddet?!"
- zavaró lehet egy hét alatt kétszer ha úgy jön ki a lépés

Neked havi 3 nem olyan sok, ez szubjektív. Másnak lehet unalmas, hogy megint frissít. A mai change log mindössze ennyi:

This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:

Addresses a Microsoft Intune issue that occurs after installing any of the updates released between July 24, 2018 and September 11, 2018. Windows no longer recognizes the Personal Information exchange (PFX) certificate that’s used for authenticating to a Wi-Fi or VPN connection. As a result, Microsoft Intune takes a long time to deliver user profiles because it doesn’t recognize that the required certificate is on the device.

Te jobban értesz hozzá, mondd el mi nem várhatott ezzel, a mérleg egyik serpenyőjében a Microsoft Intune használók és a másikban erről soha nem hallott többszáz millió normál user aki csak használni akarja a gépét egy hét alatt másodszor frissíteni, újraindítani? Az rendben folyamatosan dolgoznak a hibákon, ennyi erővel akkor frissüljön mindig azonnal minden héten amikor a Windows kódjának legutolsó zugaiban is kijavítanak valamit?

(#85894) King Unique válasza #86564352 (#85893) üzenetére


King Unique
titán

Aha, leírod ezeket a dolgokat és ráfogod általánosítva, hogy bezzeg a 10-esnél, meg a 1803-as verziónál. Viszont nem mintha nem lenne havonta ennyi update pl. 1709-re, vagy akár az előző válaszban említett Windows 7 és 8.1 rendszerekre. Szóval az állításod eleve pontatlan és inkább úgy lenne helytálló, hogy mondjuk Windows 7-10. Viszont akkor meg mégis miről is beszélünk...? :U

Az meg a másik, hogy egy havi összesítő frissítés reális idejű letöltéséhez nem kell több 100 megabites, meg több gigabites internet. Plusz egy-egy havi pakk hasonló méretű Windows 7 és 8.1 rendszereknél is. Aztán ez a nincs mindenkinél SSD ugyanúgy előfordulhat az utóbbi rendszereket használóknál is és amúgy azoknál sem különösebben gördülékenyebb a frissítés, ha már itt tartunk. Egyébként meg HDD és HDD között is van különbség és gyorsabbnál már valamivel gördülékenyebben megy. Használok 10-est HDD-vel is és mégis meg tudom oldani azt a havi pár db nagyobb frissítést, még ha valamivel talán lassabb is, mint SSD-re telepített rendszernél. Ja, és ha nem akarok azonnal, akkor nem frissítek, mert a Pro kiadásnál eleve lehet a gépházban 30 napig halasztani. De tákolással, vagy külső programmal akár a Home verziónál is megoldható. Ráadásul újraindítani sem muszáj utána egyből, ott van a 18 órás aktív időszak. De a gépházban akár üzemezni is lehet az újraindítást és 1 héttel későbbi időpontot megadni. Úgyhogy erről is ennyit...

[ Szerkesztve ]

(#85895) Geth válasza togvau (#85891) üzenetére


Geth
addikt

weblogic és kék halál? Ez minimum érdekes, én kék halált hardverhibán és driverhibán kívül még nem láttam, gondolom megnézted a dumpot.
Valami gebasz lehet azon/azokon a gépeken, bár én wildflyt (+ swarm-ot) használok, néhány mp a startup HDD-ről...
Melós gép nekem is hasonló paraméterekkel bír, de én gyorsulást tapasztaltam OS upgrade után (nem sokat, régen is szélvész volt). Milyen lejátszó az ami ennyit teker? Csak hogy messzire elkerüljem :DDD Amiket néztem mpc-hc, kodi, azoknál pislogásnyi idő amíg elindul.

(#85896) #86564352 válasza King Unique (#85894) üzenetére


#86564352
törölt tag

Win7-8 más. Win10-nél évi 2 build mellé jön mostanában már havi 2-3 összegző is. Tök mindegy melyik verzió! Az hol érv 1709-re is volt ennyi? És? Pont ez a baj, ha nem lettem volna világos. Elszaladt velük a ló, a Win10 kisbaba korában 1511-nél még nem volt havi 2-3 update-restart! Többnyire tudtad hónap tizenvalahányadikán patch tuesday és kész, nem zavart.

Úgy durván számolva:
A 1511 Pro és Home majdnem két éves élettartama alatt gyakorlatilag havi 1 update-restartra jött ki.
A most temetésre készülő 1703 verzió kb. másfél éve alatt már havi 2 update-restart.
1803-nál most eddig 4,5 hónap alatt 12 db, már havi 2,5 update-restart.

Nem akarod megérteni teljesen szubjektív, lehet neked havi öt update-restart se fájna, másnak a felsorolt dolgok miatt zavaró három is? Nekem kettő volt a határ, természetesen ha rendkívüli helyzet van jöjjön a plusz. Viszont ha nem a világ múlik rajta úgy konkrétan most a rövidke logban a Microsoft Intune bug miatt miért nem várhattak ezzel, emiatt egy héten belül másodszor frissítenek, újraindítanak arra nem kaptam választ mi volt élet-halál sürgős ebben az Intune bugban. Csak másolod a sablon szöveget, hogy nem sok havi 3, Pro lehet halasztgatni, Home lehet tákolni, téged nem zavar... én ezt értem, örülök, te is fogadd el mást pedig zavar havi háromszor és egy héten belül kétszer. Úgyhogy erről is ennyit...

[ Szerkesztve ]

(#85897) Geth válasza #86564352 (#85896) üzenetére


Geth
addikt

Nekem még mindig kéthetentére időzíti be magát, az havi 2 db. restart.

(#85898) King Unique válasza #86564352 (#85896) üzenetére


King Unique
titán

Hiába lovagolsz továbbra is a havi update-ek számán és hiába akarod erővel megmagyarázni, mert egész egyszerűen nincs igazad! Pont az a lényeg, hogy a havi 2-3 db azért nem olyan sok és ennyi havonta ugyanúgy lehet Windows 7 és 8.1 rendszereknél is. Ja, és azoknál is kell 1-1 összegző frissítés után restart, ha már itt tartunk. Arról pedig szintén volt már szó, hogy szükség esetén megoldható a havi frissítések halasztása Windows 10-nél. Ha eddig nem sikerült volna felfogni és megérteni a leírtakat...

A Windows 10-nél az évi 2 bulild upgrade az, ami az extra. Viszont azt talán csak nem kell megint magyarázni, hogy van ám késleltetett frissítési csatorna is, ahogyan a Pro kiadástól kezdődően 1 év halasztási lehetőség a funkciófrissítéseknél. Ezek halasztása pedig akár a Home kiadásnál is megoldható pl. itt a topikban is gyakran ajánlgatott programmal, vagy egyéb módon. Vagyis nem feltétlen kötelező évente 2x új verzióra váltani, hiába akarod a szokásos sablonszövegedet mantrázva ezt is bemagyarázni... Ráadásul az őszi funkciófrissítések és új főverziók támogatási ideje az Education és Enterprise kiadásoknál megnövekedett 30 hónapra és ezáltal azoknál még tovább ki lehet tolni egy-egy verzió használatát. Ja, és a cégeknek ott van még az Enterprise LTSB / LTSC kiadás is 10 éves támogatási idővel, az meg a másik. Szóval pláne nem kell bemesélni az egész Windows 10-es platformra általánosítva, hogy évente kötelező jelleggel 2x kell új főverzióra váltani, mert így egész egyszerűen nem igaz és pontatlan... Úgyhogy ennyit erről!

[ Szerkesztve ]

(#85899) #56474624 válasza #86564352 (#85896) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem, ha van terület, ahol a win10 érdemi előrelépést hozott, az pont a frissítések. Mind win7, mind 8/8.1 alatt elképesztően lassú volt az egész frissítési procedúra. Még SSD-vel is: felteszem a 8.1-et (nemrég feltettem i5-ös ssd-s laptopra, tehát tudom), akkor leszed egy csomó frissítést, az valami iszonyú lassú. A 10-nél jelentősen gyorsabb ez a folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#85900) Zolix válasza adika4444 (#85886) üzenetére


Zolix
tag

Igen tudok a könyvtárba írni!
De több játéknál tapasztaltam, hogy menteni nem tud!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.