Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85751) bobalazs válasza embe (#85750) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

töredezettségmentesités

(#85752) embe válasza bobalazs (#85751) üzenetére


embe
nagyúr

Rendszeresen csinálom, az automatikus ki van kapcsolva.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#85753) draco31


draco31
veterán

Hello!
Enterprize-om van, rendszergazdaként használom. 1607-es változat. A frissítési segéd jelzi, hogy van 1803-as változat, de nem frissíti, mert szerinte nem rendszergazda módban vagyok. Hogy tudom megoldani? Rendszergazdaként futtatom a segédet is pedig.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#85754) Cs1csó válasza embe (#85750) üzenetére


Cs1csó
félisten

Túl sok a hiba lehetőség sajnos. Így megállapítani nem lehetséges. Esetleg valami monitorozó programot futtass és nézd vissza mikor teker a HDD akkor azt mi tekeri. Nincs vírus azt értem de attól még pár kieg védelmet ráereszthetnél: Adwcleaner, MBAM free, Hitman Pro legalább ezt a 3-at.

Nem trollkodásból: Windows tiszta újratelepítése legfrissebb 1803-as ISO-ból. Nem kötekedésből de pont nemrég írtam erről: [itt]

A tiszta telepítés után kezdésnek csak MINIMÁLIS program telepítés csak a legszükségesebb és ezzel használni annyi ideig amennyi időn belül normál esetben előjönne a probléma - gondolom 1-2 nap ha nem jön elő a HDD tekerés akor fokozatosan mehetnek fel a programok, állítsd be, lakd be a gépet stb. és használd ha nem jön elő akkor lehet a korább telepítésben volt valami gond amit megoldott a friss telepítés.

Nemrég egy programom omlott össze hébe-hóba, jött egy windows reinstall és azóta kopp-kopp nem jött elő ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#85755) bobalazs válasza embe (#85752) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

No igen, egy sysinternals process explorer segithet utánanézni a folyamatnak.
beálitod oszlopoknak az összes elérhető IO read/write müveletet, és figyeled melyik processz tekeri meg.
Adminként futtasd.

Példa:

(#85756) persil


persil
nagyúr

Az normális, hogy a windows(10 home, 1803 build) 3.4 giga? Nekem borzasztóan kevésnek tűnik. Program files-szal együtt kb 70 giga, de abban benne van a letöltések is stb, csak a win könyvtár meg ilyen pici.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#85757) bobalazs válasza persil (#85756) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

17.9 Gb itt.

(#85758) embe


embe
nagyúr

Adwcleaner, MBAM free ezeket is futtattam természetesen, CCleanerrel kicsit rendbe szedtem, és nemrég volt az említett ISO-ból telepítve.
Na meglesem a folyamatokat.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#85759) Devil Smile válasza Cs1csó (#85747) üzenetére


Devil Smile
őstag

atneztem, atallitotatm es sajna nem jartunk sikerrel..
00:00 kor igy is ledobott talcara..az a baj h most megint lehet 24orat varni 1-1 beallitassal.. :(((

:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#85760) Geth válasza Devil Smile (#85759) üzenetére


Geth
addikt

Mondjuk ez várható volt, mert nem írtad, hogy lett volna notification akár kint, akár az action centerben, nem tudom ez az ötlet honnan jött :(
Eseménynapló, procmon (hátha valami olvas filet/registryt, mielőtt tálcáz), de konkrét dolog nem jut eszembe...
első google találat ha jól olvasom adware volt, amit 1-2 ilyen progi sem talált, aztán valamivel csak leszedte
Esetleg schtasks /query ??

[ Szerkesztve ]

(#85761) Cs1csó válasza Geth (#85760) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arra gondoltam, hogy a frissítések keresése zavar be, persze nem kellene, de mit lehet tudni.

(#85762) Geth válasza Devil Smile (#85759) üzenetére


Geth
addikt

Még egy tipp gugliból: esetleg (elavult) HDSentinel van fent?

(#85763) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

A Youtube nálam élvezhetetlen, állandóan megáll, töltöget,és leveszi a felbontást. Internet sebesség rendben, ha letöltöm 4K video downloaderrel, akkor gyorsan tölt le, ezért gyanús, hogy Win 10 hiba, ami online nézésnél nem tud mit kezdeni magával. Ha le stoppolom a lejátszást akkor az előtöltés megindul és gyorsan tölt. Már egy Youtubot sem tud kiszolgálni a Win10? :W

Van Live USB-től futtatható Linux? Régen CD verzióm volt, de most nincs már olvasóm. Kellet a hely az SSD részére.

EDGE nálam mindig visszahozza az utolsó oldalt, elvileg üres oldal van beállítva, csak népszerű helyek vannak engedélyezve. Ez mire jó, hogy hiába kérek üres lapot, nem veszi tudomásul?

Több böngészőnél, (FF, Chome) ha megnyitok egy oldalt, a menü füleket folyamatosan jelzi, hogy még tölt, ha ráfrissítek, csak akkor áll le?

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#85764) #77646080 válasza Sztlaci (#85763) üzenetére


#77646080
törölt tag

A posztod első mondata korrekt - azaz, nálad van a probléma.

Már egy Youtubot sem tud kiszolgálni a Win10?

Tekintettel arra, hogy nálam nincs jelen az említett helyzet és az internet sem hangos a tömeges, ilyen témájú bejegyzésektől, ez nem nevezhető általános Win 10 problémának. Kaphatsz segítséget itt, de a buksidat kár a falba verni, az sehová sem vezet...

(#85765) Sztlaci válasza #77646080 (#85764) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Négy böngésző alatt is ez van, az I35005, azért elégnek kellene lenni. Azért akarom kipróbálni Linux alatt. A sokkal gyengébb tablettel nincs ilyen gondom.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#85766) Geth válasza Sztlaci (#85765) üzenetére


Geth
addikt

Hát valóban elégnek kell lennie, a Celeronos laptop (4. generáció) diszkrét GPU nélkül viszi a 4k youtube videót :DDD szóval valóban lehetsz ideges, mert Nálad van valami gebasz.

(#85767) Sztlaci válasza Geth (#85766) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Ok, de mi lehet? Tegnap kerestettem végig a telepített Avasttal, és online Nod32-vel, nem találtak semmit.
CPU 8-12 %-on fut memória 50-55 %-on. Néztem volna egy öreg filmet 244-es felbontásban, homokórázott és levett 144-re. Változó, van hogy csak 5-10 percenkén, van, hogy percenkét áll le. Ez azért bosszantó. Lehet valami szolgáltatói gond, úgy hogy a sebesség tesztek alapján megfelelő a sávszélesség? Csak ne azt, javasoljátok, hogy telepítsem újra tiszta telepítéssel. :Y

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#85768) Geth válasza Sztlaci (#85767) üzenetére


Geth
addikt

Hát azon a laptopon (szintén 4GB RAM, egyelőre csak HDD, Chrome) például nincs Avast :DDD
Így látatlanban millió egy oka lehet :( Lehet szimplán a net amit írtál, nem tudjuk mennyi progi fut a háttérben (előre + utólag feltelepített jóságok), driverek, latency, elállított virt. memória, valami egyéb "optimalizálás".

(#85769) Devil Smile válasza Geth (#85762) üzenetére


Devil Smile
őstag

Szia, igen van regi HDsentinel (4,50) .. most lefrissitettem 5,30ra ha igy sem lesz jo akkor letorlom aztan kiderul.. :R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#85770) togvau válasza Doky586 (#85727) üzenetére


togvau
senior tag

a vindóz mindig is egy lassú, hibáktól, és idiótaságoktól (lásd update) hemzsegő tákolmány volt, mint általában a májkrémszaft termékek.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#85771) Bodz válasza togvau (#85770) üzenetére


Bodz
Ármester

Nem kényszerít senki, ha nem szereted a Wint, akkor ne használd, ilyen egyszerű! :) Vannak nagyon alacsony gépigényű, villámgyors Linux disztrók. Persze gond azoknál is előfordulhat. És akkor a megfelelő topikban lehet ugyanígy károgni. :)

(#85767) Sztlaci: Tapasztalataim szerint mindig az Avast a gond. :D De komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#85772) #77646080 válasza Bodz (#85771) üzenetére


#77646080
törölt tag

Teljesen így gondolom én is. Nem kötelező a MS termékét alkalmazni. :)

(#85773) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Elmászott a bcdedit, mit lehet tenni?

Ismi gépén UEFI-s telepítés, virtuális meghajtóval futtatna Win10 insidert.
A gond az, hogy a bcdedit-tel kicsit elmásztak a dolgok, most a gép bootolásánál 10 percig kinntvan a HP logó, aztán kikapcsol a gép...

Hogy lehet helyrerakni az UEFI bootot?

Most elkezdtünk kiírni egy Win10 telepítőt, ebben mi a legfájdalommentesebb módja a rendszer helyrepakolásának? Annyi bonyolítás még, hogy optibay-ben van a laptopban egy HDD is a belső SSD mellett...

Köszi előre is!

üdv, adika4444

(#85774) ArthurShelby válasza Sztlaci (#85763) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam anno belassított mobilnetnél volt hasonló. A speedtest gyors volt, viszont minden más lassítva volt.

Mindenből lehet live linuxot csinálni ([link]), 1000 és 1 van, de érdeklődj a linux topikban.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85775) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Le lehet valahogy fixálni windows-ban a képernyő elrendezést? Két monitoros rendszerem van, egyik 4k, másik fhd, és pl amikor filmet nézek, és átvált hdr-be, vagy hz-t vált a tv, akkor utána autómatikus visszaváltásnál mindig más helyen van a monitor. Nincs valami beállítás, hogy ennél a felbontásnál mindig ugyanott legyen, akármi van, és ha esetleg mindkettőt fhd-ra állítom, akkor arra is legyen egy másik.

(#85776) copass válasza togvau (#85770) üzenetére


copass
veterán

frissítés baromság? okkéééé!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85777) mpo válasza copass (#85776) üzenetére


mpo
veterán

:C
Tanulás?
Baromság.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#85778) Cs1csó válasza mpo (#85777) üzenetére


Cs1csó
félisten

izééé őőőő

(#85779) draco31 válasza togvau (#85770) üzenetére


draco31
veterán

Milyen géped van?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#85780) mpo válasza Cs1csó (#85778) üzenetére


mpo
veterán

Megtapsoltam copass-t és írtam én is egy jó nagy hülyeséget. :DD

Ha érted, akkor már elavult.

(#85781) Geth válasza draco31 (#85779) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem hagyjátok. Troll, vagy frusztrált, vagy a kettő kombója. Gépe tökmindegy...

(#85782) kraftxld válasza adika4444 (#85773) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Macrium Reflect, UEFI módban indítani (a recovery ISO-t pendrive-ra kiírva), majd fix boot menü.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#85783) #93794560 válasza togvau (#85770) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az én notimban gyenge processzor van, (Celeron N3450), a gép mégis problémamentesen fut. Sehol sincs akadás, vagy fagyás a rendszerben. A Windows jól igazítja az erőforrásokat a gép képességeihez. 4K videókat nem néztem vele, de a Full HD-t tükörsimán lejátssza. Nem lehet mindent a Windows-ra fogni csak azért, hogy legyen mit fikázni.

[ Szerkesztve ]

(#85784) adika4444 válasza kraftxld (#85782) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi, esetleg van valami Win10 telepítővel elvégezhető lehetőség?
Ha nincs, marad ez, de a telepítő perpill ki van írva, és elég lassúcska a letöltögetés + kiírkálás...

üdv, adika4444

(#85785) King Unique válasza adika4444 (#85773) üzenetére


King Unique
titán

A másik válaszban is említett Macrium Reflect WinPE változata első körben megpróbálható, annál grafikus felületen pár kattintással könnyen javítható a rendszerindítás. Ha esetleg nem megy vele, akkor mélyebbre kell túrni és a teljes helyreállításhoz használható ezen leírásban részletezett módszer, vagy akár egy egyszerűbb (+ infó) is. Utóbbiak a Windows telepítőjével elvégezhetők és egyébként pl. az elsőnél a védett partíciók (pl. ESP, WinRE, MSR) törléséhez nem létszükséglet a Live Linux, mert parancssorban a DiskPart is képes rá kényszerített formában (delete part override).

[ Szerkesztve ]

(#85786) adika4444 válasza King Unique (#85785) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi!

Diskpart + bootrec megoldotta:)

üdv, adika4444

(#85787) Polemius


Polemius
aktív tag

Sziasztok!

Biztosan sokszor előjött már a kérdés, de hirtelen nem találok rá sehol megoldást:

A win 10 szereti automatikus update telepítések után magától újraindítani a gépet.
Na ezt hogy lehet (teljesen, véglegesen) letiltani?

Nekem ne indítgassa újra, majd én újraindítom amikor alkalmas.
Bosszantó, amikor nem vagyok mellette és a nem mentett dolgok mennek a levesbe, mert szó nélkül újraindult... :(((

szerk:
vagy hogyan lehet teljesen letiltani az automatikus update-t, aztán majd kézzel frissítgetem.

[ Szerkesztve ]

(#85788) Doky586 válasza Polemius (#85787) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Be lehet állítani időintervallumot (talán napi 15 órát) ami alatt biztos nem indítja újra. Ezt bármikor megváltoztathatod.

(#85789) King Unique válasza Polemius (#85787) üzenetére


King Unique
titán

Az újabb verzióknál már 18 órás aktív időszak van és ütemezhető is az úkraindítás egyéni újraindítási időpont megadásával akár 1 héttel későbbre. Egy másik leírás szintén szemlélteti ezt. Ha legalább Pro kiadást használsz, akkor meg ott van a csoportházirend is, ahol megint konfigurálhatók a frissítési beállítások.

Ez a magától újraindítja meg olyan, hogy előtte általában értesít a rendszer és ad lehetőséget akár az elhalasztásra is. Havonta meg szokott lenni rendszerint 2 db összesítő frissítés, általában csak azok után kell restart. Vagy most kivételesen a KB4100347-es frissítés után is kellett, de annál nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#85790) Melorin


Melorin
addikt

Üdv.
Platformot váltok és gondolom mivel az alaplaphoz volt regisztrálva a win10-em, most már nem lesz aktivált windowsom. Ilyenkor mi a teendő ha a lehető legolcsóbban szeretnék legális win10-et?
Ebayes 1000ft-os kulcs? :) Vagy az egy win reinstall után kuka?

[ Szerkesztve ]

(#85791) King Unique válasza Melorin (#85790) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után

Ha nem teljes hardvert (gépet) cserélsz, hanem csak alaplapot, akkor a linkelt leírásban lévő módszer elvileg megoldás lehet a mostani licenc és az aktivált állapot megtartására.

(#85792) bobalazs válasza Melorin (#85790) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld meg felhasználni a kulcsot új telepitésnél, hátha elfogadja.
Napokban volt róla szó, hogy eléggé szelektiv az aktiváló szerver van hogy másik alaplapnál is engedi.

(#85793) rumkola válasza Polemius (#85787) üzenetére


rumkola
veterán

érdekes, nálam ilyen soha nem történt még :Y

automatikus újraindítás.... bebxxxna :DDD

(#85794) #77646080 válasza rumkola (#85793) üzenetére


#77646080
törölt tag

Beállítás kérdése. :)

Engem is zavarna, ha úgy működne, ahogy a kérdező leírta.

(#85795) madle


madle
őstag

Sziasztok,

egy Thinkpad T60-ban HDD-t SSD-re cseréltem és szeretném telepíteni Pendriveról a Windows 10-et, ami a HDD-n is volt, viszont mikor indulna a telepítő azt a hibaüzenetet kapom, hogy a Windows nem tudja olvasni a felügyelet nélküli telepítőfájl (ProductKey) beállítását.

Eredeti Windows 10 van a gépen, lehet valamit még akkor kellett volna tennem mikor a HDD volt a gépben?

(#85796) madle válasza madle (#85795) üzenetére


madle
őstag

Közben megtaláltam a hiba forrását. Volt a telepítő USB-n egy "autounattend.xml" fájl, amit szimplán ki kellett törölnöm és már indult is a telepítő.

(#85797) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám, akadt egy program, aminek volt egy Patch fájlja, nos a drágalátos Windows mikor elindítottam sikeresen törölte :W :W :W , vírusra hivatkozva... hogy tudnám ezt a "törölt" állományt visszaállítani? hol találom a karantént ezen az átkozott defenderen... aki kitalálta ezt.... :R

(#85798) adika4444 válasza Walter_White (#85797) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Keresd a Defender előzményeket. A fájlt tudtommal nem tudod visszaállítani, hanem meg kell adni neki az előzményeknél hogy ezt hagyja figyelmen kívül, aztán szerezd be újra...

üdv, adika4444

(#85799) #86564352 válasza Walter_White (#85797) üzenetére


#86564352
törölt tag

Defender megnyit, vírusvédelem alatt a fenyegetések előzmények és ott a karantén
Virus & threat protection -> Threat history -> Quarantined threats

(#85800) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Egy új laptopra telepítettem Win 10 Profot. A belső hálon van egy rakat másik gép is szintén Win 10 proffal.

A problémám a következő. Régebbi gépekről simán látom az összes gépet az újat is beleértve és bejelentkezni is tudok rá, viszont az új gépről nem látok senkit, csak a NAS-t még saját magát sem látja.
Tüzfal kikapcsolva. És magánhálozatként be van kapcsolva a hálozat felderítés is.

Van valakinek ötlete, mi lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.