Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85201) Kékes525 válasza Geth (#85200) üzenetére


Kékes525
félisten

Most, jobb híján, azt teszem a funkció frissítéseknél. Pontosabban azt fogom tenni, mivel csak most váltottam Windows 10-re.
Másrészt ez nem teljesen OK, mert kényszer is van a váltásra. Az hogy a funkciófrissítések hibajavításokat is tartalmaznak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85202) Geth válasza Kékes525 (#85201) üzenetére


Geth
addikt

Jobb híján? Mi lenne a jobb?
Kényszer csak a korábbi verzió supportjának lejártával jelentkezik, nem azonnal. Addig a javítások is jönnek, nincs probléma :)
A korábbi hiszti témához: nem csak gondolom, saját szememmel láttam a különböző fórumokon, több nagy váltáskor.

(#85203) Kékes525 válasza Geth (#85202) üzenetére


Kékes525
félisten

"Kényszer csak a korábbi verzió supportjának lejártával jelentkezik, "

A funkció frissítések régi funkciók javításait is tartalmazzák. Másrészt úgy tudom, hogy a funkció frissítések után csak biztonsági frissítéseket kap a régi rendszer egy darabig, hibás funkciók javítását nem. E kettő bármelyike is elég kényszer.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85204) King Unique válasza Kékes525 (#85203) üzenetére


King Unique
titán

Már miért csak biztonsági javításokat kapna a rendszer egy-egy funkciófrissítés után? A havi összesítő (minőségi) frissítések pont, hogy tartalmaznak bugfixeket, vagy akár apróbb fejlesztéseket is. Ehhez elég csak megnézni pl. ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#85205) Geth válasza Kékes525 (#85203) üzenetére


Geth
addikt

Windows lifecycle fact sheet
Eszerint nem. Van más forrásod?

(#85206) Kékes525 válasza King Unique (#85204) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha ezek tartalmazzák a funkció frissítéskor kiadott bug fixeket is, akkor teljes értékű az elhalasztás is és akkor tényleg nincs kényszer.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85207) King Unique válasza Kékes525 (#85206) üzenetére


King Unique
titán

Az előbbi válasz arra vonatkozott, hogy nyilván nem csak szimpla biztonsági frissítéseket kap a Windows 10 egy adott főverzión belül. Viszont ettől még egy új verzió tartalmazhat olyan újításokat, vagy akár bugfixeket, amit a régebbi verzió nem kap meg. De ugyanakkor értelemszerűen azt sem lehet mondani, hogy minden hibajavítás csak az új verziónál lesz elérhető, mert elég csak megnézni az előbb linkelt leírásokat a havi frissítéseknél.

[ Szerkesztve ]

(#85208) Kékes525 válasza King Unique (#85207) üzenetére


Kékes525
félisten

"vagy akár bugfixeket, amit a régebbi verzió nem kap meg."

Akkor viszont van kényszer, ha az a hiba amit az újban javítottak nálam előfordul és a régi rendszer erre nem kap javítást.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85209) Geth válasza Kékes525 (#85208) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem megkapja, nézd át a korábbi cumulativeok changelogját párhuzamosan 2 vagy több még élő buildnél (addig mi is szusszanunk :P), nem feltétlenül 1:1 a megfeleltetés, tehát lehet, hogy egy fix nem a párhuzamosan futó patchben van a régebbi buildnél, hanem a követőben, de elvileg megkapják.

[ Szerkesztve ]

(#85210) Cs1csó válasza abdulka1 (#85196) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítsd újra, távolítsd el majd az áruházban újra le tudod tölteni - gondolom - nem ismerem ezeket az UWP-s programokat de lehet csak annyi a baja hogy újra kellene telepíteni.

A CCleaner-ben van mód eltávolítani ha egyébként nem megy a dolog, ugye a programok és szolgáltatások között nem is jelenik meg. Van erre valami parancssoros dolog is mármint a törlésre és újratelepítésre ha nem jön össze magadtól akkor megpróbálom megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#85211) Kékes525 válasza Geth (#85209) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel ellentmondtál (#85207) King Unique-nak. "Viszont ettől még egy új verzió tartalmazhat olyan újításokat, vagy akár bugfixeket, amit a régebbi verzió nem kap meg." Ha pedig ez a bugix csak az új verzió új funkcióinak javítására vonatkozik az természetes, de akkor itt ezt nem kellett volna megemlíteni, mert az csak kavarodást okoz, mert nem erről szól a beszélgetésünk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85212) Geth válasza Kékes525 (#85211) üzenetére


Geth
addikt

Ez egy fórum, előfordul. És?

(#85213) King Unique válasza Kékes525 (#85208) üzenetére


King Unique
titán

Attól is függ, hogy milyen hibajavításról van szó. Az általános javításokat rendszerint megkapja a régebbi, de még támogatott verzió is. Viszont, ha egy olyanról van szó, ami az új verzióban pl. egy adott funkció, vagy beépített program továbbfejlesztéseként javít a működésen, akkor az értelemszerűen lehet csak annál lesz elérhető. Egyébként meg afféle kényszer így is, úgy is van a váltásra, mivel az egyes Windows 10-verziók támogatása eleve véges.

[ Szerkesztve ]

(#85214) Doky586 válasza Kékes525 (#85211) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Unalmasok vagytok már.. :(((

Hanyagolhatnátok e témát..!

(#85215) Döglött Róka válasza Doky586 (#85214) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ne hanyagoljak mert a tema roppant erdekes (igaz Kekes teljesen vakon van).

Azt nem veszik figyelembe a felek, hogy elsosorban uzleti os a windows es mint ilyennek a biztonsag az elso. Azt sem, hogy rengeten irnak uzleti alkalmazasokat es drivereket ra ipari felhasznalasu termekekhez. Ha kiderul egy funkciorol egy fejleszto altal hogy nem a dokumentaltaknak megfeleloen mukodik bizonyos esetben, akkor megeshet hogy komplett modulokat kell atirni, ez nem megy havi frissitesben.

Ezert van ilyen gyakori kiadas, mert nem kell olyan sokat varni. Pont a felhasznalokert van az egesz😉

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#85216) Kékes525 válasza Döglött Róka (#85215) üzenetére


Kékes525
félisten

"(igaz Kekes teljesen vakon van)."

Miért is?

"Azt nem veszik figyelembe a felek, hogy elsosorban uzleti os a windows es mint ilyennek a biztonsag az elso."

Nem, mert nem erről volt szó a vitában. Mi ez a királyi többes, hisz csak engem említettél meg.

"Ha kiderul egy funkciorol egy fejleszto altal hogy nem a dokumentaltaknak megfeleloen mukodik bizonyos esetben, akkor megeshet hogy komplett modulokat kell atirni, ez nem megy havi frissitesben."

Ezzel teljesen egyetértek. :K De ez nem írja felül azt amit írtam, mert ez a gyakori funkció frissítésnek a következménye (okozat) és nem az oka. Azaz ha nem lenne funkció frissítés, amit nem szeretnék, akkor erre sem lenne szükség. Ha ritkábban lenne funkció frissítés, akkor ritkábban is kerülne sor (ez miatti) egyes modulok komplett átírására. Úgyhogy mellettem érveltél, nem ellenem.

Ha már megszólított, válaszolok.

(#85217) mihione

Próbáltad a kompatibilis üzemmódot? Nem írtad, azért kérdezem.

(#85218) Geth

Muszáj az offot tovább szaporítanod? Hisz érdemben nem tettél hozzá semmit (a (#85218) számú hozzászólásodra vonatkozik). ;)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85217) mihione


mihione
őstag

Sziasztok!Nekem valami gebasz van a win10 1803-as buildel,forza motorsport 7 és horizon 3 egyszerűen nem fut vele rendesen.Már csináltam egy teljes win reinstallt-dduval kipucolt és telepített friss nvidia driver.i5 2500k,gtx 970 van egyik napról a másikra jelentkezett a hiba.Előtte 60 fps-el futott mindkettő,most fél perc alatt elkezd lecsökenni az fps 45-ről majd pár másodperces fagyás és beesik 7 fps-re,amit tart is,ha megnyitom a mapot ismét felugrik 60-ra de a játékban visszaesik 7-re.túlmelegés nincs,türelem se sok már...annyit már sikerült javítanom rajta hogy nem esik be 7 fps-re csak 25-30 körül mozog,kivettem és beraktam a ramokat.Amit mág megfigyeltem hogy ahogy elindul a tényleges játék egyből telehányja a vramot 4 gigával,amikor meg beesett 7 fps-re akkor leürült 3,5 gigára.Csak ez a két játék csinálja ezt,a többi jól fut.Szerintetek mi lehet ez?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#85218) Geth válasza Kékes525 (#85216) üzenetére


Geth
addikt

Nem is értem, hogy miért nem az van, amit Te szeretnél. Lehet, hogy rossz fórumon panaszkodsz? :DDD

(#85219) Geth válasza Kékes525 (#85216) üzenetére


Geth
addikt

De tettem, csak amit felhoztam, hogy hogyan alakul szoftverfejlesztésnél a különböző nagyverziók supportálásának költség görbéje, Te azt elegánsan félresöpörted, bedobtál egy "triviális" bombát, és semmivel sem vagyunk előrébb, mint amikor elkezdted a szálat :P

(#85220) Cr00py válasza Cs1csó (#85169) üzenetére


Cr00py
senior tag

Realtek-nél nem mindegy, hogy melyiket teszed fel. lehet mókolni, de a különböző verziók a Hardware id-hez vannak társítva. Pl: KÉP

[ Szerkesztve ]

(#85221) abdulka1 válasza Cs1csó (#85210) üzenetére


abdulka1
őstag

Érdekes a dolog, mert ha nincs csatlakoztatva a HDMI kábellel a gép, és a tv akkor működik a hangerő szabályozás.
Utólagosan kaptam infót, hogy volt egy Realtek frissítés ami fel volt függesztve, illetve ma reggel mikor próbálta telepíteni azt az üzenetet kapta, hogy a frissítés visszavonásra került.

Egyébként kerestem, de nem találtam meg az áruházban, illetve más forrásból sem tudtam letölteni a telepítőt, ezért egyenlőre nem piszkálom, inkább megvárom a frissítés újbóli kiadását.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#85222) Cs1csó válasza Cr00py (#85220) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem valami általános cucc lehet mert simán felment eddig mindig, a softpedia-n megkeresem a legfrissebb x64-es 1803-as windows 10-hez készült verziót és letöltöm, annyi hogy a 130MB körüli méretűt töltöm le mert sok 14 MB-os van ami csak ráfrissítésre elég a már meglévő driver-re önállóan telepítve nem lesz kezelőfelület.

Jelenleg ez van fent:

DE valószínűleg ez is felmenne: [link]

[ Szerkesztve ]

(#85223) #86564352 válasza mihione (#85217) üzenetére


#86564352
törölt tag

Lehet a Defender zavar be? (többen panaszkodtak mostanában ilyen rejtélyes lassulásra) Ha másik AV védelmet használsz akkor passz, látom drivert már tisztáztál.

(#85224) Döglött Róka válasza Kékes525 (#85216) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"De ez nem írja felül azt amit írtam, mert ez a gyakori funkció frissítésnek a következménye (okozat) és nem az oka. "

Rohadtul nem, tudod a 3rd party fejlesztő se viccből fejleszt. Ő is szeretne új feature-t bevezetni a saját alkalmazásába és ha az nem megy valamiért, megfelelő csatornán jelzi az OS fejlesztőnek, az OS fejlesztő ha ezt hibának véli, átgondolja hogy átalakítsa a kódot mert van üzleti hatása a hibának, vagy úgy hagyja. Ezért hasznos a féléves release, mert nagyon gyorsan lehet alkalmazkodni az elvárásokhoz.

Ugyanez igaz az feedback hubra, ahol aktívan tesztelik és lehet átszabni dolgokat szavaszatok alapján, ezeket szintén elbírálják, ha implementálható, akkor implementálják, fél évente, hogy gyors legyen a reakció és a user boldogok.

Teljesen rossz oldaláról fogod meg a dolgot, nem hobbiból írnak hibákat a rendszerbe és vezetik be a fél éves release-kor, hanem pont fordítva. Épphogy javítanak.:) Nyilván aki most állt át 10-re (pffff:D) annak ez furcsa és próbálja okosnak tűnve elmagyarázni mindennemű háttértudás nélkül hogy ez miért szar, de mint fentebb írtam, nem azért van a release hogy bugokat implementáljanak.

Ezért vagy vakon;) De mondhatnám úgyis, hogy fordítva ülsz a lovon.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#85225) mihione válasza #86564352 (#85223) üzenetére


mihione
őstag

Defendert letiltottam,legalabbis az antivirus kereso reszet.Es kiprobaltam a csgot,ott nem ilyen drasztikusan rossz a teljesitmeny mint a masik ket jateknal de szemmel lathato lagok vannak benne.30 korulre is be tud esni az fps,atlagba meg 120 korul tartja a hardverigenyesebb palyakon.Panorama ui elott jatszottam vele utoljara de akkor vajsiman futott 200 koruli fpsel.Van egy 2016-os win10-em azzal kiprobalom majd mit mutat,de jo lenne egy 1709-es build :/

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#85226) Cr00py válasza Cs1csó (#85222) üzenetére


Cr00py
senior tag

Igen, elméletben minden telepítés sikeres. Emiatt nem dob error-t. Viszont némely funkciók nem úgy működhetnek, mint a "támogatott" verziókban. Igen, a kezelőfelület hiánya is a hw id-ből fakad. Vannak olyan verziók, amik nem támogatott id-n ilyet produkálnak ( hiába a teljes pack-ot tölti le az ember, és friss telepítést végez, nem csak frissít ) - Egyébként ha a hw id-t bemásolod a google-be, akkor kidobja, a legutolsó elérhető támogatott verziót + 1-2 oldalon szerepelnek is a verziók mellett az id-k.

Nálam is volt olyan pl, hogy az eq nem működött, hiába állítottam bármit, illetve a DTS / DD sem minden esetben ment, szal van mikor lutri. :D

Itt megy a folyamatos diskurzus, illetve a jelenleg elérhető legfrissebb verzió is kb azonnal megtalálható. Vannak akik 1-2 fájlt átírnak, és már működik a "nem támogatott " id-n is.. de én ennyire nem mentem bele. :D

[ Szerkesztve ]

(#85227) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Sikeresen müködésre bírtam és beállítottam a gépemet javaslataitok alapján.
Újfent köszönöm!

Most olyan kérdésem lenne, hogy a müködő webkamera beállításait hol tudom megtalálni?
Ugyanis csatlakoztatás után csak a (kamerába épített, de külön csatlakozóval rendelkező) mikrofonhoz ugrott fel ablak, ahol tudok beállításokat eszközölni. A kamera még az eszközök menüjében se látható.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#85228) AlyrArkhon válasza HoTaZo (#85227) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

start menü - kamera ?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#85229) Dumi86


Dumi86
senior tag

Másnál bejelentkezik a Térkép alkalmazás? Mármint a microsoft fiókba? Valami hibát ir ki egy idő után és mivel nem jelentkezik be ezért se az otthont se a többit nem találja meg.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#85230) HoTaZo válasza AlyrArkhon (#85228) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ott még nem jártam, nem szúrta ki a szemem. Amint tudom, megnézem.
Köszönöm!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#85231) zzola


zzola
félisten

A héten beüzemeltem egy ASrock DeskMini 310-et. Intel H310 chipset van benne. A WIN10PRO nem ismerte fel a hálókártyát, Intel Gigabit I219V LAN van rajta, mint pl. az Intel Z370-en (azt pedig felismeri).
:O

[ Szerkesztve ]

(#85232) Geth válasza zzola (#85231) üzenetére


Geth
addikt

Ez ám a cliffhanger!

(#85233) zzola válasza Geth (#85232) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

(#85234) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Pár napja azt csinálja a win, hogy ha megnyomom az 1-es gombot, akkor menti a képernyőképet az Onedrive-omra. Mely beállítás állítódott el és hol tudom ezt visszaállítani, hogy csak a printsreen billre csinálja?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#85235) imi0424


imi0424
senior tag

Sziasztok.
Teljesen tanácstalan vagyok, ezért teszem fel itt a kérdést.
Adott egy gép, és minden kb 20. másodpercben lefagy az egész. percekre, aztán mintha semmi sem történt volna megy tovább...Ami a legérdekesebb benne, hogy a játékok nem fagynak le, csak a böngészők, meg az olyan alkalmazások ami ablakos módban mennek, pl a beállítás menü, file kezelők stb.
( amit próbáltam: memtest86, win 7 re átállás, más driverek, bios reset, de semmi...)
(Alaplap: Asrock 970 Extreme 4, Processzor:AMD FX 8300, Memória: 4X4 GB Kingston HyperX Fury Blue 1866, MSI GTX 760 Gaming 2 GB DDR5 256bit,)
nem várom el senkitől, hogy segítsem, mert szinte lehetetlennek vélem :(
egyébként a memóriábol csak 2 a"kit", a másik kettö az nem párban van. de akkor is fagy, ha csak egy ram van benne

[ Szerkesztve ]

(#85236) AlyrArkhon válasza imi0424 (#85235) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Én elsőre HDD-re gondolnék, olyan mintha vmi írás/olvasás folyamaton szüttyögne, próbálj tesztelni vmi pendrive-os live rendszerrel, lehúzott vinyókkal. Ha nyertünk, és úgy nem jön elő a hiba, következő lépésként (persze a szokásos smart, sentinel stb hardverteszt, virtuális memória, lapozófile stb szoftveres átnézés után) a háttértár(ak) kábelét próbáld cserélni.

Ja és persze még mindezek előtt: viruskergetők/védelmi rendszerek állapotát ellenőrizni, ha két különböző összeakad, az is okozhat ilyet, főleg ha az egyik a .... na jó, nem írok nevet. Simán előfordul akár az is, hogy azért van akadás, mert a win 'elnézi' és bekapcsolja a sajátot is, hiába van külső fent.

Ésmég: tesztelj net nélkül is, frissités (sikertelen) lehúzása/futtatása is okozhat hasonlót, bár az inkább ennél lényegesen gyengébb cuccokon fordult elő.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#85237) imi0424 válasza AlyrArkhon (#85236) üzenetére


imi0424
senior tag

az eseménynaplóm tele van ilyen hibákkal, ne mtudom ez mennyire természetes.

(#85238) AlyrArkhon válasza imi0424 (#85237) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Ezt találtam: DistributedCom hiba

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#85239) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

A Defenderes topikban már kérdeztem, de érdemi választ ott nem kaptam.
A Defender ikonját az óra mellé, azt hogyan tudom oda varázsolni, hogy ott legyen? A Rejtett ikonok alatt sincs ott, megnéztem. Eddig egy másik AV volt fent, de le lett szedve és most csak a Defender van védelemnek. Már négyszer újraindítottam a gépet, de semmi, most fut a Defender keresése/Részletes vizsgálata.
Köszi mindenkinek aki tud segíteni.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#85240) mpo válasza Jenne (#85239) üzenetére


mpo
veterán

Gépház->személyre szabás->tálca
vagy
tálcán jobb gomb->tálcabeállítások

Ott már megtalálod.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85241) Core2duo6600 válasza imi0424 (#85235) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Dobj fel egy free antivirust, hogy a defender kikapcsoljon, nekem ugyanezt csinálta a gépem, igaz rövidebb időkre.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#85242) Jenne válasza mpo (#85240) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm.
Eddig eljutottam magamtól is, de ott a listában sehol nincs a Defender ikonja. :F
Feladtam.. kész... :O

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#85243) #86564352 válasza Jenne (#85242) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Registry-ben lehet resetelni a system tray ikonjait, itt a leírás melyik kulcsot kell szerkeszteni illetve lustáknak egy letölthető .bat fájl. Használtam már, működik. Arra is jó, ha már eltávolított program értesítés ikonja ottmaradt a listán azt is eltünteti.

(#85244) vigyori78 válasza Jenne (#85242) üzenetére


vigyori78
őstag

itt

vagy itt

(#85245) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Ha letöltöm a win 10 et és kérdezi 32-64 vagy mindkettő ha a mindkettőt választom az mit takar magába?

Pl Kilistázza a 32 és a 64 bites Pro és home verziókat?

Töltötte így le valaki?

Ha igen uefis pendrivot a 8 giga miatt nem birok csinálni csak 4 gigásat Igaz?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85246) Jenne válasza vigyori78 (#85244) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm.
Teljes tanácstalanság van nálam. Feladatkezelőben engedélyezve van, ugyan úgy ahogy Nálad van. Viszont az Indítópultban nincs ott a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#85247) Angel2014 válasza Jenne (#85246) üzenetére


Angel2014
addikt

A rendszernél rákkattintottál?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85248) Core2duo6600 válasza Angel2014 (#85245) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha mind a 2 akkor mind a 32 mind a 64 bites rajta lesz a telepítőn.
Akár 16 gigas pent is tudsz csinálni, tehát nem igaz, hogy csak 4 gigasat lehetne azon talán el sem férne a 2

Fat 32 re formázood, és ennyi.

A media creation tool a pent is megcsinálja amúgy.
Bár szerintem gyorsabb iso-t menteni vele, és utána azt kinyitva az
xcopy [forras helyen kiadni]*.* /s/e/f - [cel:] -el átmásolni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#85249) King Unique válasza Angel2014 (#85245) üzenetére


King Unique
titán

Mindkettőt... :D
Értelemszerűen olyan ISO-t, amiben a 32 + 64 bites Windows 10 is benne van. Ha telepítési adathordozót készítesz vele, akkor meg szintén mindkettő telepítője rákerül a pendrive-ra.

"Ha igen uefis pendrivot a 8 giga miatt nem birok csinálni csak 4 gigásat Igaz?"

:F... A "mindkettő" opciót választva az ESD ISO kb. 5.X GB lesz, tehát egy 4 GB-os pendrive-ra eleve nem fér rá és min. 8 GB-os kell hozzá. Az ESD ISO-nál az install.esd mérete ez esetben sem lesz nagyobb 4 GB-nál, tehát használható lesz FA32 fájlrendszerrel a pendrive. Egyébként a FAT32-nél a fájlméret lehet max. 4 GB, ellenben a kötet max. mérete 2 TB, vagy akár 8 TB is lehet... A Windows és az MCT mondjuk max. csak 32 GB-osat enged létrehozni, de külső programokkal, vagy másik OS-en ennél nagyobb is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#85250) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Remélem jó helyen járok.
Egy HP 8560p laptopot használok itthon kvázi asztali gépként, dokkolóval.

Néha esténként az ágyban fekve szoktunk filmezni. Sokszor a gépet bekapcsolt állapotban veszem ki a dokkolóból, s nagyon ritka, hogy a fedelet felnyitva minden probléma nélkül köszöntsön a desktop.

Legutóbb fekete képernyő fogadott, se kép se hang, újraindítás segített. Máskor az alábbi hibaüzenet szokott fogadni. (elnézést a pocsék minőségért, ugyebár csak fotózni tudtam, sötétben ennyit tud a skodálatos telefonom)

Nem tudom számít-e, lehet-e itt a gubanc (gyanítom, hogy nem, mert kb. háromból egy alkalommal viszont elindul a gép minden probléma nélkül), ezek a fedél lehajtására vonatkozó beállításaim:

Találkozott esetleg más is hasonló problémával? Mi a teendő? (azon felül, hogy vegyek új gépet vagy váltsak Linuxra :) )

Intel HD 3000, 8GB ram, SSD (Win) és háttértároló (Sata-2) van a gépben.
Build: Win10 Pro 1803

Előre is köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.