Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86951) adika4444 válasza ƵøŁĭ (#86931) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

NetWorx 5.5-öt keress, az mutatja az aktuális sebességeket az óra mellett, kiválóan teszi a dolgát máig is hiába régi.
A progi újabbjai fizetősek sajnos.

üdv, adika4444

(#86952) JanR válasza FoxiestFox (#86928) üzenetére


JanR
addikt

Allitsd ugy be a TV-d felbontasat, hogy fel van nyitva a laposod is kozben. Megjelenites csak azon a kijelzon es ugy. Utana probald meg, ha lecsukod, ezt csinalja-e. Anno en is kuzdottem egy HP Pavilionnal, de nekem igy sikerult kikuszobolnom a hibat. Energia semakban mi van beallitva, ha lehajtod a kijelzot?

(#86953) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok, ehhez az eszközhoz tudnátok egy legfrissebb drivert adni?

hdaudio\func_01&ven_10ec&dev_0668&subsys_104313bf&rev_1000

Ez a hangszóró, jelenleg 2015-ös van, és nem működik a mélynyomó, ezért szeretném frissíteni, de sehol nem találom egyszerűen.

(#86954) darvinya válasza Dinter (#86953) üzenetére


darvinya
titán

Ez az írás mit takar?

hdaudio\func_01&ven_10ec&dev_0668&subsys_104313bf&rev_1000

Mert így magában semmit sem mond, azaz egész kérés nem mond semmit.
Valaki írt driver-t, vagy mit vársz?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86955) Dinter válasza darvinya (#86954) üzenetére


Dinter
addikt

Ez a hardver azonosítója. A driveridentifier nevű csodaoldal szerint van hozzá 2018-as, viszont a letöltése és regisztrálás nélkül nem enged semmit letölteni, de nem akarom ilyenekkel teli szemetelni a gépem. Egyébként meg egy Asus N551JW-hez kéne az audo driver.

(#86956) donmackó válasza Dinter (#86953) üzenetére


donmackó
őstag

Nézz szét a Realtek oldalán, vagy töröld a drivert és kerestess újat neki az update-tel.

Release the cable hounds!

(#86957) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#86931) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, nagyon jó ez a NetSpeedMonitor! Annyi, hogy már a telepítőt is - alul kiválasztva - kompatibilitási módban kell futtatni. Telepítés után a mappájából indítható, és nagyon jól testre szabható. Külön opciót nem találtam de úgy látszik automatikusan indul a rendszerrel - tehát nem kell manuálisan feladatot létrehozni az indulására.

(#86958) darvinya válasza Dinter (#86955) üzenetére


darvinya
titán

Itt nézd meg laptoppal. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86959) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy egy szűz win 10 telepítés után nem mennek a játékok. Az egyik pl az XINPUT1_3.dll fájl hiányára panaszkodik, a másik meg az X3DAudio1_7.dll fájlra. Csak a VGA-hoz telepítettem a legújabb nvidia drivert, illetve az intel oldaláról a legújabb chipset drivert, ezen kívül a windos minden hardvert felismert. Mi lehet a probléma?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#86960) Zotya84 válasza Dinter (#86955) üzenetére


Zotya84
őstag

A hadverazonosítóból látszik, hogy egy egy sima Realtek ALC668-as HDAudio hangkártya. Realtek honlapjáról töltsd le a legfrissebb HDAudio drivert, azzal mennie kell.

Amúgy meg már azzal teleszemeteled a géped, hogy ilyenek, mint az említett program felkerült rá... :p

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#86961) Zotya84 válasza Runner_fxr (#86959) üzenetére


Zotya84
őstag

Szerintem keress rá a dxwebsetup.exe-re, töltsd le, telepítsd fel, aztán nézd meg újra a játékokat. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#86962) Zotya84 válasza Ferdzsoo (#86949) üzenetére


Zotya84
őstag

Igen van. a) Nem teszed alvóba. b) keresel frissített drivereket, mert az alvóból visszanemtérés oka általában valamelyik driver, nézz körül eseménynaplóban, hátha találsz benne nyomot. És, tényleg, nevetséges, hogy alvó állapot miatt ide írsz, komolyan mondom, meg is kéne szüntetni, mert Vista óta vannak vele gondok, hogy néha, némelyik gép nem tér vissza alvóbul. Ahogy azt is őrületesen nehéz megoldani, de komolyan mondom, hogy ne vegye el a parasztnak háttérképét. Tényleg, így 2018-ban nevetséges, hogy szinte csak neked vette el a háttérképed. De most komolyan, sose legyen ennél nagyobb bajod.

;] Bocs, ezt nem lehetett kihagyni, annyira nevetségesen magas labdát adtál így 2018-ban, de komolyan! :D
Ha bántónak érzed bátran töröltesd, nem fogok megsértődni – bár a választ nem véletlenül fűztem bele.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#86963) Runner_fxr válasza Zotya84 (#86961) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Rákerestem, letöltöttem, telepítésnél ezt írja: [kép]
Majd le okézom, utána ez jelenik meg: [kép]
Rákattintok a program futtatására, de semmi nem történik, a játékok ugyan úgy nem mennek.

(#86964) Cs1csó válasza Ferdzsoo (#86949) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos lehet kerülgetni a problémát de egy tiszta telepítés lehet megoldaná, addig meg inkább ne altasd, egy PC ha kikapcsol a monitora, és nem épp ezerrel tolod rajta a DukeNukem3D-t akkor nem zabál sok áramot.

Ha nagyon sokáig vagy távol kapcsold ki.

Runner_fxr

EZT szedd le és futtasd.

[ Szerkesztve ]

(#86965) Runner_fxr válasza Cs1csó (#86964) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Pont ezt szedtem le.

(#86966) Cs1csó válasza Runner_fxr (#86965) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtasd rendszergazdaként, hátha. jobbkikkes menü

[ Szerkesztve ]

(#86967) Runner_fxr válasza Cs1csó (#86966) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi! Működik.

(#86968) Sub-ZeRo válasza Runner_fxr (#86959) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nem csak vga drivert kell felrakni hanem audió drivert is...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#86969) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Hali!!! Érdeklődnék, hogy másnál is vacakol-e az internetes kapcsolat, amióta fent van a 1809? Egy TP-link WN822N 300-as cuccon keresztül kapja a jelet a PC-m...de indítás után mostanában sűrűn elveszti a jelet, nincs internet üzenetet kapok...újabb driver nincs hozzá, csak 2016-os, vélhetően nem is lesz.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#86970) adika4444 válasza Sgt. Chris (#86969) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha jól tudom, ez USB-s. Próbáld meg másik portban, illetve próbáld meg letörölni az eszközkezelőben, hátha talál hozzá valami jó drivert a Windows.

szerk: utóbbit csak akkor, ha offline is fel tudod rakni a drivert ha nem sikerülne neki megtalálni.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#86971) kontaku


kontaku
tag

Sziasztok!
Az normális, ha nekem a Microsoft oldalán csak az áprilisi frissítést ajánlja fel? Eleve az van a gépen. MCT-ből is csak a 1803-as jönne le. A gépházon belül meg azt írja, hogy naprakész.
(Azért máshonnan le tudtam húzni az ISO-t, de akkor is, na...)

[ Szerkesztve ]

(#86972) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#86949) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Vga driver komplett uninstall és power opciók közötti b@szakodás megoldotta.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#86973) Ablakos válasza Sgt. Chris (#86969) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen, volt "Nincs internet" hiba. MS Store, facebook, messenger nem kapcsolódtak. Holott minden egyéb hálózatot használó alkalmazás rendben volt.
Visszaléptem az előző buildre és megint működik minden. :((

(#86974) adika4444 válasza kontaku (#86971) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem is fennáll a hiba, sőt, a korábban működő 1809-es MCT most azt írja, hogy töltsem le a legfrissebb változatát.

üdv, adika4444

(#86975) seger válasza seger (#86914) üzenetére


seger
addikt

Erre senki?

(#86976) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Szerintem a Microsoft Surface szép csendben lehagyta az ipadeket. De egyszerűbb Windowsos gépek is nagyon jók.

Egyetemi jegyzet és tanulás progi kerestetik:

Multimédiás módon jegyzetelnék.

1. Szöveg: gépelek fontos dolgokat közben pl. Word fájlba, de lehet más is.

2. Fotó: amit a táblára írnak vagy amit kivetítenek, fotózom. Azt szeretném, ha a fotózás pillantában a kép a Word fájlomba kerülne oda, ahol épp tartottam (de új bekezdésbe), aztán írhassak is tovább. Klassz lenne, ha a fotókat ezen az alkalmazáson belül karikázhatnám, aláhúzhatnék, levághatnám a felét, stb.

3. Hang: fölveszem az előadást. A hangfelvevő szűrje ki a gépelés zaját. Azt szeretném, hogy a felvétel alatt jelezhessek fontos részeket mondjuk egy felkiáltójelre kattintással, amely jelzések láthatóak lesznek pl. a felvétel hosszát jelző csíkon piros pöttyökkel.
Azt szeretném, ha a felkiáltójel lenyomásával fontossá tett hang felvétel részleteket a szoftver értelemszerűen a mondat elejétől értelmezné, vagy esetleg 2 percre visszamenőleg. Így nem pillanatok, hanem mondatok vagy percek lennének a fontos részek. Azt szeretném, ha ezeket külön beszúrná a Word fájlba, oda, ahol a felkiáltójel lenyomásakor tartottam, és később a Word fájl olvasásakor lejátszaná az ott aktuális fontos hangrészt. Szeretném, hogy ezeket könnyen tekerhessem még előrébb, ha korábban kezdődik a részletben hallható gondolat, és mentse el, ahová állítottam. Jó lenne, ha ezeket a fontos kiválasztott részeket beszédfelismerő program szöveggé változtatná bent a Word fájlban, vagy valahol másik fájlban.

Így lenne jó tablettel, telefonnal vagy notebookkal tanulni. Visszahallgatni egy teljes előadásnyi hangfelvételt időpazarlás lenne.

Milyen szoftvert használjak ehhez milyen hardverrel? (A masinát kérdezem, nem az usb hdd-t.) 1000 eurót jó lenne nem túllépni. Ha nekem kell manuálisan csinálni bármit, az minimális legyen.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#86977) vadmajomka válasza Cs1csó (#86370) üzenetére


vadmajomka
tag

Ez a bug nálam is előjött. Esetleg van már rá valamilyen megoldás?

(#86978) trialboj


trialboj
őstag

Törli a cuccaid a win10 frissítés
Ez majdnem annyira kínos bug mint a samsung robbanó telefonjai voltak.
Nem mintha okos dolog lenne a C-n fontos infókat tárolni...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#86979) #77646080 válasza trialboj (#86978) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szóba került e topikban is, már korábban.

Ez egyfajta szelektív jelenség, én több gép frissítése után sem találkoztam vele. Létezik, nem vitatom.

(#86980) #93794560 válasza trialboj (#86978) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nehéz megmondani, hogy miért nem minden gépen jelentkezik ez a probléma. A gond nálam sem jelentkezett az adatlapomon lévő gépen. Másoknál meg jelentkezett, de hogy mi lehet az oka, azt majd a nálam okosabbak megmondják.

(#86981) #86564352


#86564352
törölt tag

A Microsoft leállította a 1809 kiszórását WU-n és javasolják aki letöltötte az ISO-t, de még nem telepítette várjon.

[link]

Hát újabb kínos rajt a tavaszi után! Ezért mondják sokan évi egy build, de az alaposan tesztelve elég lenne. A fájltörlés bugról hetekkel ezelőtt beszámoltak insider feedbackben, a cég mégis kiadta a 1809-et.

[ Szerkesztve ]

(#86982) asdf74


asdf74
tag

Sziasztok! PC-be vettem egy SSD-t rendszernek tökéletesen működik. Rákötöttem a HDD-t ami előtte teljesített szolgálatot (1TB WD EZEX) és nem látja a Win 10. Alaplap (Asrock B85M Pro4) UEFI menüjében megtalálható a HDD, de Win10 nem látja. (Érdekes hogy a Boot menüben sincs a felsorolásban ha onnan szeretnék bootolni) Így elsőre van tippetek? Köszi

(#86983) darvinya válasza #86564352 (#86981) üzenetére


darvinya
titán

Pontosan milyen file törlésről van szó?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86984) #86564352 válasza darvinya (#86983) üzenetére


#86564352
törölt tag

Frissítés során beletörölhet a C:\User profilmappákba pl. dokumentumok, képek, letöltések. Nálam szerencsére nem történt semmi, egyébként is a letöltéseken kívül nekem minden OneDrive felhőre van irányítva így gépen és felhőben is minden megvan. Azért most kíváncsiságból megnézem a külső HDD biztonsági mentéssel egyezik-e minden.

Ami aggasztó a rohanós fejlesztésről, hogy tavasszal is jelezték insider feedbackben az Avast és Intel SSD kompatibilitási hibákat, mégis kiadták. Nem tartották széleskörűnek? De 700 millió Windows 10 gépnél csak 0,1% hibalehetőség is 700 ezer gépnél okoz szívást. Most ugyanezt eljátszották ezzel is amikor ezt a verziót hosszú távú támogatás alapjának szánják.

Cikk a fejlesztés állapotáról Évi egy build, de az stabilan jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#86985) #77646080 válasza #86564352 (#86981) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nice... Még jó, hogy nálunk működik, de sok esetben panaszt tettek. Muszáj volt lépniük.

(#86986) darvinya válasza #86564352 (#86984) üzenetére


darvinya
titán

User mappa nálam alapból üres, soha nem mentek oda semmit, ezt már '98 alatt megszoktam. :D

(#86987) German_TD

Ezt tudom, de Ők akik nem figyelnek az adataikra.
Ilyenek vannak legjobban felháborodva, miközben Ők hagyják tárva nyitva az ajtót, gyertek ingyen vihető.
Értem, hogy ez nem ilyen formán kellene működni, de elvárt szolgáltatások.összefűzésével arányos az adat elszigetelés, különben nincs semmilyen védelem a mi megvéd, ha nyitot ajtót hagysz.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86987) #77646080 válasza darvinya (#86986) üzenetére


#77646080
törölt tag

Te, én, sokan így teszünk. De sajnos, ez nem mindenkire igaz, őket érik ilyen meglepetések. 🤔

(#86988) #93794560 válasza #86564352 (#86984) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam a frissítés nem törölt semmit, csak a magas prociterheltségi hiba jött elő. Letöltöttem az új Intel drivert, ami ehhez készült, és máris minden oké. A terheltség 0-3% között van idle állapotban. A régi driverrel 15-29% között ingadozott.

(#86989) #86564352 válasza darvinya (#86986) üzenetére


#86564352
törölt tag

Most ne kezdje el mindenki mesélni, hogy neki már az ükapja is külön partíciót csinált vagy másik lemezre ment. A Microsoft úgy találta ki alapértelmezetten C:\Users a profilmappa és ott vannak doksik, képek, akkor óriási gond ha egy frissítés ebbe beletöröl.

(#86988) gb4400 A feladatkezelő hibásan jelezheti a CPU terhelést, erről tudtak kiadáskor úgy voltak vele nem nagy ügy és jövő heti patch majd megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#86990) darvinya válasza #86564352 (#86989) üzenetére


darvinya
titán

Erre csak ezt tudom válaszolni:
Értem, hogy ez nem ilyen formán kellene működni, de elvárt szolgáltatások összefűzésével arányos az adat elszigetelés, különben nincs semmilyen védelem a mi megvéd, ha nyitot ajtót hagysz.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86991) #77646080 válasza #86564352 (#86989) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ez vitathatatlan tény, hogy ők is ludasak ebben (MS), főleg, hogy volt róla tudomásuk...

(#86992) #86564352 válasza darvinya (#86990) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem user error aki a Windows által kitalált és kínált profilmappában tárolja a cuccait. User error, ha semmilyen biztonsági mentés nincs.

(#86991) German_TD: Dupla poén, ha jól értem a cikkeket a "release preview" tesztkört kihagyták most, mert annyira biztosak voltak a dolgukban.

[ Szerkesztve ]

(#86993) Cs1csó válasza vadmajomka (#86977) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen megoldottam - én voltam túl aktív - :DDD

Legyen engedélyezve:
- Gépház - Adatvédelem - Háttérben futó alkalmazások a képen bekarikázott két dolog:

A Gépház - Rendszer - Értesítések és műveleteken belül:

+ ha használod a O&O ShutUp10 akkor ott is legyen ez a két sor engedélyezve (piros legyen a csúska)
- Prohibit apps from running in the background
- App notification disabled

(#86994) vadmajomka válasza Cs1csó (#86993) üzenetére


vadmajomka
tag

Köszönöm szépen, így már nálam is jó! :R

(#86995) vadmajomka


vadmajomka
tag

Korábban nem kellett engedélyezni hogy a gépház fusson a háttérben.....

(#86996) kontaku válasza #86564352 (#86981) üzenetére


kontaku
tag

Akkor ez a válasz az én kérdésemre is. Úgy tűnik, hogy pont ma váltottak vissza arra, hogy csak a tavaszi frissítés érhető el a weboldalról. :DDD Ezek szerint ha gyorsabb vagyok, tegnap még a 1809-et ajánlotta volna fel. Így egyelőre én is várok az ISO-val. :(((

[ Szerkesztve ]

(#86997) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Átnéztem az összefoglalót, de erre nem találtam választ. :B

Van egy előtelepített Windows-zal vett laptopunk, a laptop alján az aktiváló kód... Kérdés, ezzel a kóddal be lehet aktiválni egy másik PC-re telepített Windows-t? Természetesen a laptop helyett, ha azt nem használnánk...

Másik kérdés, még mindig él az az "akció", hogy egy frissen telepített Win10-et lehet aktiválni egy régebbi Win7 kulccsal?

Előre is köszi! :R

Meizu MX3 32GB

(#86998) #86564352 válasza kontaku (#86996) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen, várj még. Visszavonták miután rájöttek ez a Windows 10 Thanos Edition. ;]

(#86999) Cs1csó válasza kutkut (#86997) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valószínűleg nem, a notebook-okon OEM Windows van, azaz csak azon a gépen használható.

A Win 7 kulcsos dolgot próbáld ki: írd be a kulcsot - lehetőleg legyen átfedés a kiadások között tehát ha home premium akkor legyen a Windows 10 Home stb.

Ha nem fogadja el elsőre akkor még van pár lehetőség:
az aktiválási hibaelhárító használata

(#87000) #42813184


#42813184
törölt tag

Leállt az új Windows 10 terjesztése[link] ez már nem kicsit szánalmas hogy nem tudnak egy frissítést normálisan megcsinálni. :((( :W :W

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.