Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85951) DS39


DS39
nagyúr

Sziasztok!

Ezt az állapotot meg lehet oldani újratelepítés nélkül?
Amikor telepítettem a gépet, akkor nem volt a 818 MB-os partíció, az valamelyik nagyobb frissítéssel jött létre, a C és D partíció közé. Most meg akartam szüntetni a D-t (ez megvan) és hozzácsapni a C-hez, de így nem tudom kiterjeszteni.

(#85952) Geth válasza ArthurShelby (#85950) üzenetére


Geth
addikt

Legalábbis maradhatnának fókuszban olyan problémák, amiknek a megoldására nem 2 mp rátalálni :)

(#85953) King Unique válasza ArthurShelby (#85946) üzenetére


King Unique
titán

A linkelt megoldásnál amúgy a 2. opció használata a biztos, mármint a Windows registry-ben hozzáadni azt a bejegyzést. De akár a Win32 Time szolgáltatás átállítására is szükség lehet, amit egy másik leírás szemléltet.

(#85944) movax:
Plusz a kernelfrissítések, amiből lehet havonta akár több is és azok eleve kritikusak, nem véletlenül 4-5-ös szintűek. Ráadásul restart is kell ahhoz, hogy érvénybe lépjenek a módosítások és az újonnan telepített kernel legyen az aktív.

[ Szerkesztve ]

(#85954) Geth válasza King Unique (#85953) üzenetére


Geth
addikt

Már van Livepatch egyes disztróknál/verzióknál.

(#85955) King Unique válasza Geth (#85954) üzenetére


King Unique
titán

Bővebben?

Amikor csak Linuxon próbáltam átállítani, akkor nálam nem volt eredményes, mert később mindig előjött ez a +/- 2 órás időeltérés. Az használt, ha Windowson állítottam át az előbbi módon. De az újabb rendszereknél már lehet reszeltek rajta, mert van olyan bual-boot telepítésem, ahol nincsen semmi beállítva egyik rendszernél sem és nem mindig jön elő, csak alkalmanként.

[ Szerkesztve ]

(#85956) Geth válasza King Unique (#85955) üzenetére


Geth
addikt

Ja bocs, a kernel updatere írtam.

(#85957) King Unique válasza Geth (#85956) üzenetére


King Unique
titán

Erre gondolom. Egyes rendszereknél lehet megy, de a leírás alapján pl. a kpatch is külön telepítést és konfigurálást igényel. A Mint esetében - amiről szó volt - viszont alapértelmezetten nem így megy és az új kernel aktiválásához kell a restart.

(#85958) Geth válasza King Unique (#85957) üzenetére


Geth
addikt

Ubuntun próbáltam ki, ott 2 parancs.

(#85959) King Unique válasza Geth (#85958) üzenetére


King Unique
titán

Jó, de pontosan melyik? Mert van egy ilyen lehetőség, viszont ez külön regisztrációt és telepítést igényel.

(#85960) King Unique válasza DS39 (#85951) üzenetére


King Unique
titán

Az a helyreállítási partíció valószínűleg egy build upgrade után jöhetett létre. A Windows grafikus lemezkezelője viszont egyrészt a rendszer számára létrehozott kisebb partíciókat eleve nem engedi törölni biztonsági okokból. Max. parancssorban a DiskPart tudná kényszerített (override) formában. De ha jelenleg használja a rendszer, akkor nyilván nem javasolt törölni. Másrészt a lemezkezelő a kiterjesztést csak akkor engedné ez esetben, ha a nem lefoglalt területet közvetlenül a C után helyezkedne el. De mivel a kettő közé van ékelődve a helyreállítási partíció, ezért nem. Ilyenkor max. külső particionáló programmal lehetne megoldani a kiterjesztést (példa). Viszont a művelet során az eredeti helyéről átmozgatásra kerül a helyreállítási partíció. Az emiatti esetleges problémák elkerülése végett ezért biztos, ami biztos alapon előtte egy mentés nem ártana!

[ Szerkesztve ]

(#85961) Zotya84 válasza DS39 (#85951) üzenetére


Zotya84
őstag

Partition Wizard ingyenes verziójánál nyomsz a C-re egy Extend-et, és odébbtolja a WinRE partíciót gond nélkül. És azt a partíciót semmiképpen se töröld. Én már szűz telepítésnél is oda rakom, és a frissítés során sem véletlenül kerül oda át. ;)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85962) Geth válasza King Unique (#85959) üzenetére


Geth
addikt

Azaz, reg. + 2 parancs, kábé 5 perc volt :)

(#85963) King Unique válasza Geth (#85962) üzenetére


King Unique
titán

Akkor azt, amit linkeltem. Viszont az alapértelmezetten nincsen bekapcsolva és az Ubuntun sem úgy megy alapból a kernelfrissítések telepítése. :N De az igaz, hogy utólag meg lehet oldani, be lehet úgy állítani. :K

(#85964) ArthurShelby válasza Geth (#85952) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mégis csak egész érdekes probléma volt. ;]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85965) Geth válasza ArthurShelby (#85964) üzenetére


Geth
addikt

Az érdekessége (ami szubjektív), hogy jön ide? :DDD
Amióta van Win és Linux, azóta probléma, épp ezért baromi sokszor előkerült már :P

(#85966) Geth válasza King Unique (#85963) üzenetére


Geth
addikt

Hát alapból nem, mert regisztráció kell hozzá (ezért nem is lehet bekapcsolva "alapból"), de új LTS-en elvileg már guiról is engedélyezhető.

(#85967) MaxxDamage válasza bobalazs (#85940) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Amúgy érdekes a helyzet, mert netet lelövöm (modem/wifi router kikapcs) és úgy néz ki minden OK. (programok lefutnak gond nélkül, nem fagynak meg) HitmanPro ami nem indul, mert annak net kapcsolat kell ügye. Többi program nem talál semmit a gépen. (ki érti ezt?)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#85968) #86564352


#86564352
törölt tag

Nem egészen Win10 téma, mégis mivel sokan használják: az Avast megint sumákolt a Ccleanerrel
(háttérben frissítés hiába volt kikapcsolva és az adatgyűjtéshez is visszakerült a pipa)

(#85969) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó, kéne egy kis segítség.

Ami eddig Win 7 rendszeren 3 lépésből sikerült, az Win 10 alatt nem.

Van egy Win10-es Intel NUC-om, reklámtáblának használom egy TV-vel, és hálózaton szeretném elérni, de sehogy se akar összejönni.

Hálózati és megosztási központ - Fájl és nyomtatómegosztás be, titkosítás 40 vagy 56 bites, Jelszót ne kérjen.

És mindig kéri a jelszót.... Mit rontok el? Win7 alatt simán ment :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#85970) bobalazs válasza MaxxDamage (#85967) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Autoruns-ban a géppel indulo appokat, programokat, dlll kutya isten faszát, tiltsd le, aztán ugy probálj meg net be kapcsolattal boldogulni.

(#85971) DS39 válasza Zotya84 (#85961) üzenetére


DS39
nagyúr

Neked és King Unique kollégának köszönöm. :)

(#85972) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Valamilyen Win10 frissítéssel letöltődött és magától települt a Spotify.

Hogyan lehet? Hogyan érdemes letelepíteni, hogy olyan állapotba kerüljön, mintha nem is lett volna?

köszönöm.

(#85973) enginev3.0


enginev3.0
félisten

2 windows 10 pro-s gép nem látja egymást hálózaton (azonos csoport, hálózati felderítés engedve)
Bezzeg mind a két gép látja a hálózaton lévő win7-es gépet

Mitől lehet ez?

Na annyi változott, az egyik gép látja az másikat, a másik nem látja az egyiket

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85974) #86564352 válasza Orionk (#85972) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Spotify-nak hasonló partnersége van a Microsofttal mint a Candy Crush játékoknak. Gyárilag ott a start menüben mint javasolt app. Egyszerűen jobb klikk és eltávolítás.

(#85975) copass válasza enginev3.0 (#85973) üzenetére


copass
veterán

ezt érdemes kipróbálni:
speciális megosztási beállítások:
- nyilvános mappa megosztása
+ megosztás bekapcsolása
- összes hálózat fül
+ fájlmegosztási kapcsolatok: 40 vagy 56 bites... bekapcsolni.
volt hogy frissítés után visszakapcsolja 128bitre a titkosítást.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85976) MaxxDamage válasza bobalazs (#85970) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Megvan a tettes...

Teljes átvizsgálás volt (ez a kép a pucolás utáni)

Win Update is elindult (ezek után) és nem ütközik hibába.
Legközelebb, ha problemba ütközök, csak lelövöm a netet és átvizsgálom a rendszert. :DD

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#85977) mpo válasza MaxxDamage (#85976) üzenetére


mpo
veterán

Nekem AVG Internet Security van, de a Defendernél a rendszeres vizsgálat be van kapcsolva (a lap alján található a második képen).

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#85978) MaxxDamage válasza mpo (#85977) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, azzal nincs gond, de már pár napja nem tudott "Updatelni" a Defender és nem is futott le (mint ahogy a többi program sem)
Gyors vizsgálattal nem talált semmit, így teljes vizsgálatot futtattam (ez bevált, bár nem kevés idő és addig net sem volt - ezen a gépen)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#85979) #86564352 válasza MaxxDamage (#85978) üzenetére


#86564352
törölt tag

A részletes vizsgálat gomb alatt van még egy offline vizsgálat lehetőség is. A warez az ilyen, legalább kiderült miért.

[ Szerkesztve ]

(#85980) MaxxDamage válasza #86564352 (#85979) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én olyat nem látok "Offline vizsgálat" :B

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#85981) Geth válasza enginev3.0 (#85973) üzenetére


Geth
addikt

Keress rá itt: ws-discovery

(#85982) mpo válasza MaxxDamage (#85978) üzenetére


mpo
veterán

Vasárnap hajnalban a Golovkin-Alvarez bokszmeccset akartam megnézni (mert itt senki nem közvetítette), az AVG figyelmeztető ablaka sokszor felugrott, hogy megfogta a fertőzési kísérletet.
Ez most egyéves licenc, de a free is jól működött évekig.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85983) mpo válasza MaxxDamage (#85980) üzenetére


mpo
veterán

Új részleges vizsgálat futtatása

Ha érted, akkor már elavult.

(#85984) MaxxDamage válasza mpo (#85983) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
Ott a legalsó opció. :K (megvan)
Nem hiszek ezekbe a Vírus kereső programokban, régen volt Kaspersky-m (fizetett verzió) és ha jó is volt, de megfogta a gépet rendesen... (még P4 3.0GHz "Prescott" időkben volt ez)
Avastot is használtam akkor (áttértem, mert az nem fogta meg a gépet, de azzal más problémák voltak) így maradok az "eredeti" Windows által kínált "Defender" -nél (Win7 -n meg a Security Essentials-ot használtam , elvileg ugyanaz, mint a Defender)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#85985) Cs1csó válasza MaxxDamage (#85984) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valamit használni kell, ha mást nem a beépített védelmet, amúgy a leggyengébb láncszem a felhasználó, a káros dolgok 95%-a - legalább - tőle függ.

(#85986) mpo válasza MaxxDamage (#85984) üzenetére


mpo
veterán

Régebben kipróbáltam sokféle vírusvédelmet, ez maradt. Volt Outpost Firewall is, amíg ingyenes volt.
Akiknek segítek, mindenkinek az AVG Free-t raktam föl, senki nem panaszkodott.
Kipróbálod, ha szerinted lassít, (amikor nem végez ellenőrzést), akkor akár leszedheted.
Ha fölajánlja az upgrade-t, azt ne tedd, mert leszedi az egy hónapos próbaverziót.
Ha másnál 5 éves laptopon se lassít, akkor nem annyira rossz.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#85987) MaxxDamage válasza Cs1csó (#85985) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tökéletesen egyetértek!
Futtattam az Offline vizsgálatot és ezt máskor is fogom (ha gond lenne) , mert nem órákig tart, mint a "teljes vizsgálat" :R

(#85986) mpo: Köszi, de maradok a Defendernél :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#85988) Cs1csó válasza mpo (#85986) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elárulok két titkot:
1. Az AVG-t megvette tavaly nyáron az Avast (könnyen ment a tárgyalás mivel egy nyelvet - cseh - beszélnek mind) és késő őszre TELJESEN összefésülték a motorháztető alatti technikát azaz ugyanazt tudja mindkettő védelem terén
2. az Agnitum tűzfalát megvásárolta még régebben az Avast - az egész céget bekebelezte - és azóta ha jól tudom az Avast termékekben lévő tűzfal az Agnitum technológiáján alapszik.

Úgyhogy az AVG Internet Security = Avast + Outpost firewall

Lehet nem kebelezte be csak licenceli a technológiát de a lényegen nem változtat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#85989) mpo válasza Cs1csó (#85988) üzenetére


mpo
veterán

Az első titkot már olvastam itt, mert nem tudnak egyesek titkot tartani.
Az előbb a hsz közben rákerestem az Outpost-ra és már nincs.

Közben szerkesztettél:
Úgyhogy az AVG Internet Security = Avast + Outpost firewall
Ez így jól hangzik!

A Defender is van, meg Malwarebytes is, legalább havonta ráengedem.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#85990) Cs1csó válasza mpo (#85989) üzenetére


Cs1csó
félisten

Továbbra is megingathatatlan vagyok és a CCleaner-es fiaskó stb. ellenére is jelenleg a legjobb ingyenes védelem az Avast free (AVG free)

Vannak potenciális ellenfelei pl. 360TSE vagy TS vagy Comodo termékei de ha több tényezőt ütköztetve szerintem az Avast jön ki győztesen.

[ Szerkesztve ]

(#85991) bobalazs válasza Cs1csó (#85990) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Legjobb védelem a háttérben futó Adguard, +szkriptvédelem, az esetek 99%ban úgysem valami hinnye virust fogok összeszedni (minden szart nem töltök le) hanem valami bányászvirust, zsarolócuccost (szintén szkriptek).

(#85992) mpo válasza Cs1csó (#85990) üzenetére


mpo
veterán

[link]

Van még Noscript a kezdetektől, Ghostery, Adblock Plus (tudom-tudom van másik is).

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#85993) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#85987) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Most megint azt tapasztaltam, hogy a levélbe képet szeretnék csatolni és a folyamat közben "megfagy/nem válaszol" :W

(most restartoltam és már fel tudtam tölteni ide is a képet, Defender nem futott a "háttérben" - ez Offline vizsgálat utáni auto rendszer/restart indulás után volt)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#85994) movax válasza Cs1csó (#85990) üzenetére


movax
őstag

Én az Avirára mondom ugyanezt :)

(#85995) mpo válasza MaxxDamage (#85993) üzenetére


mpo
veterán

Belelestem, látom van Adobe Acrobat.
Mindenkinél lecseréltem erre:
[link]
Az Adobe Flash is kiirtódott.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85996) Cs1csó válasza bobalazs (#85991) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tény, legfontosabb a BÖNGÉSZŐ védelme, ami sript blokkolást jelent bár elég fájdalmas, én mivel elég szűk téren mozgok, az UBO-ban tiltom a 3rd-party scriptek-et és a 3rd-party frame-eket ettől még bőven élvezhető marad a böngészés, de valami extra foci stream-et már nem tudom hogy meg mernék e így lovagolni.

mpo

Nekem az a véleményem, hogy lehet huncutságokkal próbálkozni ameddig ha jön a népharag akkor vissza is lép attól a húzástól - ezt meg is tette az Avast - ha már ez sem segít és akár tényleges károd is keletkezhet akkor jön a könnyes búcsú.
Annak idején megtettem már ezt a Daemon Tools-al, Winamp-pal, μTorrent-el stb.

(#85997) #86564352 válasza MaxxDamage (#85993) üzenetére


#86564352
törölt tag

Másik böngészővel is? Chrome újratelepítés? Daemon tools létszükséglet? Ki tudja miket szedtél be és milyen folyamatok futnak, ennyi idő alatt én már formázással tiszta telepítéssel elkészültem volna és úgy garantáltan tiszta lappal kezdés.

(#85998) mpo válasza Cs1csó (#85996) üzenetére


mpo
veterán

de valami extra foci stream-et már nem tudom hogy meg mernék e így lovagolni.
A bokszmeccs miatt, kénytelen voltam engedni sok mindent, dolgozott is az AVG rendesen, kockáztattam, mert meg akartam nézni.
Hétvégén közvetítik Angliából a Joshua meccset, de úgy látszik Las Vegasból nem érne ide a kép a tévékhez, pedig nyolc sportcsatornám van. :(((

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#85999) Cs1csó válasza mpo (#85998) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre ajánlanék valamit:
- futtasd a böngésződet a SANDBOXIE nevű programban
- telepítsd egy másik böngészőt a fő böngésződ mellé amit NEM HASZNÁLSZ másra csak - azt is SANDBOXIE-ban futtatva - ilyen rizikós oldalakon szörfölésre pl. a TOR browser az egyik legbiztonságosabbnak mondott persze nem tudom hogy online stream-re alkalmas e.

[ Szerkesztve ]

(#86000) MaxxDamage válasza mpo (#85995) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lényegében nem is használom (amúgy hivatalos verzió) :)
Ott van arra a Chrome is.
Java (8) van még? (7.-ik hó a verzió Updateja)
Töröltem az Adobe Acrobat, Flash-t és egy csomó rendszer általi "gamet" (kutya sem használja azokat) és még pár programot, Daemon az jól jöhet. (nem használom amúgy, de ha kell...jó ha van :) )

(#85997) twofatcat: Csak a Chrome van (igaz van ez az Edge is, de azt csak akkor használom, ha Chrome törölve van és letöltöm friss Chrome verziót GG-től, így hivatalos verzió)
Törekszem a "hivatalos/gyári" szoftverek használatára, így próbálom kerülni az ilyenfajta fenyegetettségnek való kitételt.

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.