Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85701) Cs1csó válasza schumi (#85700) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem trollkodásként DE! miért nem szeded le a 1803-as legfrissebb windows 10-et másolod fel egy pendrive-ra és telepíted arról újra?

(#85702) #86564352 válasza schumi (#85700) üzenetére


#86564352
törölt tag

WU cache törlése általában megoldja az ilyet. [link] Vagy legfrissebb telepítő Windows alól futtatva frissítés adatok megtartásával.

(#85703) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.

Van 2 gép ... asztali és laptop ... mindkettő win10 64bit pro hun

Asztali már évek óta megvan és jól is működik.

Laptopot ma telepítettem ... a bajom, hogy nem látja a NAS-on a sambás elérést, se a hálózatoknál, se ha fel akarom csatolni a meghajtót.

Viszont a webszervert és a DLNA szervert látja, így gonolom, valami spéci dolgot kéne engedélyeznem hogy lássa a sambás elérést is. Na de mi az ... ebben kéne segítség amit előre is köszönök! :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#85704) Cs1csó válasza Ano (#85703) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet az a gond ami a 1803-as build óta sokakat érint, megszüntették az otthoni csoportot és máshogy történik a megosztás. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#85705) schumi válasza Cs1csó (#85701) üzenetére


schumi
aktív tag

Nem veszem annak;
sok időt vinne el, nekem ez munkaeszköz, dolgozom rajta, és mindent újratelepíteni beállítani fél-1 nap (sok grafikai program soksok egyedi beállítással, eszközökkel)

#twofatcat
köszi ki is próbálom majd ezt

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#85706) #86564352 válasza schumi (#85705) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha Windows alól indítva az új Windows telepítőből ráfrissítesz megmarad minden úgy ahogy van, "in place upgrade" a módszer neve és jó esetben helyrehozza a korrupt profilt.

(#85707) Ano válasza Cs1csó (#85704) üzenetére


Ano
őstag

Köszi az infót, de mivel a windows jó régóta f*sul kezeli a hálózatot így már ezer éve ip-vel csatolom fel a hálózati meghajtókat ... ez a probléma azt is érinti?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#85708) M@no válasza Ano (#85707) üzenetére


M@no
tag

Az smb1-t tiltják alapból már, a windows szolgáltatások be és kikapcsolásánál tudod aktiválni, vagy ha elkerülnéd, hogy egy ilyen biztonsági rést nyiss meg, akkor a NAS-on állítsd át, hogy smb2 vagy smb3-al ossza meg a dolgokat.

(#85709) Sinesol válasza Sinesol (#85692) üzenetére


Sinesol
veterán

Valaki erre?

(#85710) Poplacsek válasza Ano (#85703) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Próbáld ki ezt. Nálam így működik, de sajnos csak újraindításig. Így minden gépindítást követően el kell ezt játszanom, hogy az Oppo Bluray playerem lássa a PC-m SMB megosztását.

(#85711) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Sziasztok!

Szomszédom édesanyjának van egy laposa, rajta egy 2 éve rokon által felhekkelt Windows 10 Enterprise N (hogy hogyan lett felhekkelve, már senki nem tudja). Ez a Windows a minap elkezdett panaszkodni, hogy aktiválást kér.

Először is azon csodálkozom, hogy ez 2 év után jut eszébe, eddig ugyanis semmi ilyen gondja nem volt.

Másodszor ha én veszek HA-n egy használt Win10 aktiváló kulcsot, akkor pontosan milyen keressek? Elég lehet egy Win 10 Pro OEM, vagy mindenképpen Enterprise változat kell? Ha nagyon akarjuk, akkor az újratelepítés is játszik, de ha nem muszáj, nem erőltetném. :)

Merre induljak? Tanácsotokat előre is köszi! :R

(#85712) #86564352 válasza cinemazealot (#85711) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pro felesleges, elég venni egy rendes Home kulcsot és gyalulással tiszta lappal kezdeni. Szerintem.

(#85713) FoLey-v válasza Zoz (#85687) üzenetére


FoLey-v
addikt

Persze ha valakinek ez a hobbija, akkor rajta... :)

Nem hobbiból cserélgettem az alaplapokat... :U
De ha ennyire kíváncsi vagy amikor megjelent a Windows 10 elsők között akkor kaptam ingyenes digitális licencet,mivel kipróbáltam a bétáját egy FM2-es platformon. Utána AM3+-os platformra váltottam,mivel Gigabyte 970A-DS3P lap kevés volt FX-8350 váltás miatt lecseréltem Asus Sabertooth FX 990 R2.0-ra.
Nemrég egy AM4-es platformra váltottam,igen hobbiból csinálom... :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#85714) Geth válasza Ano (#85707) üzenetére


Geth
addikt

Ahogy írták korábban, SMBv1 lehet a "megoldás".
Amit még korrigálnék, hogy Nálad kezeli f*sul, amúgy teljesen jól kezeli, évek óta nem használok IP címeket, kivéve amikor DNS-t állítottam a routeren :) Szorosan nem kapcsolódik a problémádhoz, de egy normális DNS szerver a belső hálón (ami feloldja a LAN-os címeket is) sokat dob az élményfaktoron. A NetBIOS is elhagyható karöltve az SMBv1-el (feltéve ha tudod emelni a verziót a kiszolgálón).

(#85715) King Unique válasza cinemazealot (#85711) üzenetére


King Unique
titán

Pro kiadásról lehet Enterprise upgrade-elni, de a downgrade már más dolog. Egy videó alapján akár az utóbbi is megoldható, de ehhez registry-t kell piszkálni, meg ilyenek. Ráadásul N-es verzió, amiről lehet csak N-esre lehetne, plusz az N-eshez is annak megfelelő termékkulcs kell. Az N-essel meg amúgy is nem ritkán csak a szívás szokott lenni és normál esetben nem sok értelme van olyat használni... Vagyis az újratelepítés sem lenne elvetendő egy normál (nem N) Home / Pro kiadással. Átlagos használatra elég rendszerint a Home, de ha kedvezményes áron van lehetőség Pro kiadást beszerezni, akkor inkább az utóbbit érdemes. Tákolással, illetve külső programokkal ugyan átléphetők bizonyos korlátozások a Home-nál is, de ugyanakkor le van butítva a Pro-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#85716) #86564352 válasza King Unique (#85715) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szomszédjának anyjának felesleges Pro. Gondolom számít az ár, hiszen azért hekkelt-mókolt volt eddig. Home kulcs aztán kész.

(#85717) Zoz válasza FoLey-v (#85713) üzenetére


Zoz
őstag

Nem a lap cserélgetésre gondoltam, hanem a folytonos újratelepítésre.

(#85718) Cs1csó válasza King Unique (#85715) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 twofatcat abba kellene hagyni ezt a MINDEN ÁRON A PRO-T VEGYE AZ EMBER dolgot, van akinek SOHA sem lesz szüksége azokra a plusz fícsörökre amikkel több a PRO és kész, ennyi. Ezt meg kell érteni és van aki azt a 2-3-4 vagy 10 ezret is tudja máshova költeni.

(#85719) Zotya84 válasza schumi (#85700) üzenetére


Zotya84
őstag

Most már véleményem szerint jobban jársz, ha kivárod azt a bő hónapot, amíg megjelenik a 1809, és frissítesz azzal, aztán majd jó lesz...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85720) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Be tudtam aktiválni egy korábban windows 10re aktivált OEM home kulcsomat teljesen más hardverekkel. (Szerintem semmilyen hardver nem egyezik )
Friss 1607-es telepitést inditottam, és telepitéskor adtam meg a széria számot.
Korábban ugyanezt a kulcsot ugyanezen a gépen nem fogadta el aktiválatlan, feltelepitett windowsnál ahogy meg akartam adni. A korábban eladott hardver esetleg kikerült a forgalomból, talán azért? Mi lehet a magyarázat?

(#85721) King Unique válasza #86564352 (#85716) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk neki vélhetően tipikus átlagos userként valóban elég lehet az is és vsz úgyis más fogja menedzselni a rendszert.

(#85718) csicso82:
Ha sikerült volna rendesen elolvasni a leírtakat, akkor talán feltűnik, hogy ki volt emelve a "ha kedvezményes áron" ás az "inkább", nem az volt írva, hogy "mindenképpen"... Valamint az is, hogy elég lehet a Home. De ha már itt tartunk, akkor mondjuk arról is le lehetne szokni, hogy kb. mindenkinek elég erővel a Home és semmi értelme a Pro-nak, mert ez nyilván nem igaz. Ja, és nem kell ám nekem benyomni a Caps Lock-t, a leírtak értelmezése anélkül is megy... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85722) Doky586 válasza cinemazealot (#85711) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tegyél hivatalos bejelentést a BSA -nál és kérd őket hogy kapja meg a szomszédod amit megérdemel.. Biztos küldenek valakit. :DD

[ Szerkesztve ]

(#85723) Cs1csó válasza cinemazealot (#85711) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még az sem lehetetlen, hogy ezt a gépet jogtisztán tudnád használni mondjuk windows 10 Home-mal, úgyhogy szedd le az MS honlapjáról a Media Creation Tool nevű progit és azzal a 1803-as buid-et telepítsd fel, ha telepítés közben feljön egy ablak, hogy válassz verziót akkor a Home-ot add meg.

Ha a telepítés végére - net kapcsolat legyen - nem lesz aktivált a Windows, akkor nincs más hátra mint előre vegyél egy Home kulcsot.

A telepítést megejtheted minél hamarabb - ne szenvedjen a reklamáló Windows miatt a szomszéd - a friss Windows-on az aktiválást legalább 30 napig el lelhet tolni és még utána is de ennek a részleteit nem ismerem.

(#85724) schumi válasza #86564352 (#85706) üzenetére


schumi
aktív tag

sajna nem oldotta meg a .bat-os megoldás

írjam ki usbre és úgy indítsak rá telepítést, vagy ami letölthető a micros. oldaláról progi (ez utóbbi azt mondja ha a frissítésre nyomok hogy "Az eszköz nem támogatja a gépre jelenleg telepített Windows nyelvét vagy kiadását")

mit rontok el :U

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#85725) rumkola válasza schumi (#85700) üzenetére


rumkola
veterán

kevés a ram vagy a szabad hely az ssd-n

0x80070008, ERROR_NOT_ENOUGH_MEMORY, Not enough storage is available to process this command

[ Szerkesztve ]

(#85726) togvau


togvau
senior tag

hogy lehet ezt a hulladék updatet teljesen letiltani? Unom, hogy updatel félórát, majd újraindul, és 10 percig visszaállítja az előző állapotot, majd utána zaklat, hogy újra indítja updatelni.
Amúgy se szeretnék még lassabb vindózt, így is elég lassú.

hitler, sztálin, micro usb

(#85727) Doky586 válasza togvau (#85726) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem létezik lassú windows.. csak gyenge gép. ;]

[ Szerkesztve ]

(#85728) Ano válasza Geth (#85714) üzenetére


Ano
őstag

+ (#85708) M@no + (#85710) Poplacsek

Köszi a helpet :R ... valóban a laptopon alapból tiltva volt ez a szolgáltatás az asztalin viszont nem ... gondolom, hogy mivel az asztali eredetileg W8.1-ről lett frissítve W10-re még az ingyenes időszakban, így ott ezt a beállítást hozta magával, míg a friss W10 a laptopon már nem így volt ...

Ha esetleg valakit érdekelne a jövőben, akkor itt lehet engedélyezni:

Ui.: az hogy a hálózaton egy gépre IP-vel hivatkozok és nem névvel még a Windows 98-as időkből maradt vissza és megmaradt mint (rossz?) megszokás ... :P

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#85729) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

SMB megosztással van gondom (nyomtató). Amikor az adott illető kijelntkezik a gépről, majd vissza utána nem megy neki a scan funkci. Amikor indul a gép akkor semmi gond, restart is mindig megoldja, de az nem megoldás. Minden engedélyezve van és beállítva ami kell., de kijelntekzés majd vissza, és nem működ nem láátja egymást a két eszköz. Esetleg erre van valakinek valmi ötlete?

Előre is köszi! :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#85730) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv! Ha feltelepítem Windows 7ről a 10et akkor a programjaim,játékaim,beállításaim megmaradnak?

(#85731) plejik válasza adamcsik (#85730) üzenetére


plejik
addikt

Rendszer verzió váltásnal tiszta telepítés ajánlott. Legalább is ez az Én véleményem és tapasztaltom.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#85732) Zotya84 válasza adamcsik (#85730) üzenetére


Zotya84
őstag

Ha azt a beállítást választod, akkor igen. És nem feltétlenül szükséges a tiszta telepítést. Nálam hibátlanul működik a 7->8.1->10 váltások és HW csere után is. De egy kellően leharcolt rendszer esetében néha tényleg jobb tisztát telepíteni.

#85731) plejik: Szóval te a 10.0.17134.228-ról a 10.0.17134.254-re, esetleg onnan a 10.0.17134.285-re váltásnál is tisztát telepítettél? Csak mert az is verzióváltás ám...(De ha kevésbé akarok kekec lenni, akkor azt kélrdem, hogy a 16299-ről 17134-re úgy csináltad? Mert az már nem annyira alverzió...) ;]

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85733) plejik válasza Zotya84 (#85732) üzenetére


plejik
addikt

Főverzióra" gondoltam.. ;) (7-> 8-> 10->) , de ebből nem szeretnék vitát, Én leírtam a véleményem, tiszta telepítést szeretem. 7-ről ől. 10 váltásnál nálam voltak bajok, másnál meg nem.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#85734) vlevi válasza plejik (#85731) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem sem ajánlott a rendszer újratelepítése félévente.
Én is használtam sokáig a gépet úgy, hogy egy több éves (asszem 2012-es) win7 telepítést frissítettem 10-re. Utána is csak azért raktam újra a rendszert, mert SSD-t cseréltem a gépben, és ezzel együtt át akartam állítani a rendszert BIOS-ról UEFI bootolásra. De egyébként nem lett volna rá szükség.
Ráadásul utána majd 1 hetem ráment az újratelepítésre. Ebből kb 1 óra volt a windows install, kb 1 nap (2?) a használt szoftverek feltelepítése, beállítása.Ebben nincs benne a Steam könyvtáram újra letöltése, mert azt a 3-400gigát nem kell újra letölteni, csak éppen minden játék, első indulás előtt még szöszmötöl magának nem is keveset, némelyikhez nem működik a korábbi felhasználó profilban lévő mentés, ésatöbbi. Szintén hosszú idő pl. Visual Studio fejlesztői környezet újra felélesztése, kipróbálása, satöbbi. És még utána is jónéhány napig találtam valami apróságot, ami még hiányzott.

(#85735) Cs1csó válasza vlevi (#85734) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a mikor telepítsük újra mikor nem örök vita pár tény:
- akár Windows 95-ről is lehet akár Windows 10-ig upgrade-elni a rendszert vannak ilyen videók a youtube-on
- komplett hardver csere után is tud működni a Windows

DE ezek azok az esetek is amik fokozott hibalehetőséget hordoznak tehát ha a fentiek valamelyike után anomáliákat érzékelünk és nem jövünk rá a megoldásra akkor egy TISZTA telepítéssel meg is oldhatjuk ezeket.

A "nem jövünk rá a megoldásra" alatt azt értem, hogy akár napokig is el lehet szenvedni keresni a hibát anyázni a gépet a rendszert stb. de ehelyett újra is lehet telepíteni ami a programok telepítésével és a gép belakásával együtt nem rövid idő de legalább TERVEZHETŐ idő, fél nap - egy nap és szinte biztos, hogy utána jó lesz a rendszer.

(#85736) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Eddig a MCT-vel letöltött telepítőt a Rufusz-al írtam ki pendrive-ra.
Ott midig be kellett állítani a partíció sémát.
Ha MCT-vel készítem el a telepító pendrive-t, akkor ott nem kell ilyennel foglalkozni?
Melyiket célszerűbb használni?

(#85737) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#85736) üzenetére


Cs1csó
félisten

Inkább NE MCT-vel csináld, válaszd ki az ISO fájl létrehozása opciót majd ha kész van akkor jöhet a RUFUS ott legyen UEFI - GPT a séma ennyi.
DE ha a sima ISO-t bemoutholod - windows 10 gyárilag meg tudja nyitni - akkor a tartalmát a bedugott pendrive-re átmásolod és már indulhat is a telepítő.

(#85738) vlevi válasza Cs1csó (#85735) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én inkább arra akartam reagálni, hogy az a kijelentés, hogy félévente újra kell telepíteni a Windowst, az eléggé erős túlzás.

"és szinte biztos, hogy utána jó lesz a rendszer"
Igen, van, ez az eset, amikor a rendszer már annyira széjjel van gányolva, hogy jobb nulláról újrakezdeni, de ezek a dolgok nagyrészt nem egy Windows update miatt mennek tönkre, hanem szép lassan az évek alatt.
Kivéve, ha a delikvens újra feltelepíti ugyanazokat a programokat, és szerteszét gányolja a registry-t újra, mert akkor ugyanott van, mint a telepítés előtt :D
De a lényeg a lényeg, Win10 alatt semmit sem lehet kijelenteni, hogy így-vagy-úgy biztosan működni fog. Van, aki, ha összecsinálja magát, akkor sem tudja nulláról normálisan felrakni a rendszert, mert valami nyűgje mindíg van, és persze a másik véglet, amikor éveken keresztül normálisan megy a rendszer. És az is lehet, hogy nem megy az normálisan, csak éppen a felhasználója nem használja a gépének azt a részét, amitől magába dőlne a win10.

Gepesz66
"Ha MCT-vel készítem el a telepító pendrive-t, akkor ott nem kell ilyennel foglalkozni?"
Én azthiszem, csak egyszer próbáltam a rufus-os telepítőt. Működött, de nem volt szükségem az extra funkcióira, így, inkább az MCT-vel írom ki a telepítő pendrive-t. MCT-vel pl. olyan telepítő készítését is felkínálja, ahol a 8GB-s pendrive-on egyszerre van a rajta a 32, 64 bites telepítés is. Egyre ritkább a 32 bites rendszert igénylő gép, de néha még lehet találkozni ilyennel, ezért jól jöhet, ha nem kell külön pendrive-al foglalkozni.
Ha viszont olyan géped van, ami tud UEFI-ről bootolni, akkor igazából az is elég, ha egy normál módon FAT32-re formázott pendrive-ra kimásolod a win10 ISO tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#85739) schumi válasza rumkola (#85725) üzenetére


schumi
aktív tag

25gb szabad van a rendszermeghajtón, és van mellé 24gb ramom,
sajna írják többen ezt a hibát, és írják hogy nem ez a megoldás, hanem memóriatúlcsodrulási hibát okoz valami , ha lesz kis időm megpróálom az on live installt vagy mi is volt a neve, majd jövök beszámolok róla sikerült-e vagy sem ...

bár lehet még a lapozófile méretét megpróbálom feljebb venni hátha az kavarhat be hogy minimálon van

[ Szerkesztve ]

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#85740) Zotya84 válasza plejik (#85733) üzenetére


Zotya84
őstag

Ilyenen nem fogunk vitatkozni. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85741) Zotya84 válasza GEPESZ66 (#85736) üzenetére


Zotya84
őstag

Azt a legcélszerűbb használni, ha már UEFI-set telepíteni, hogy egy sima FAT32-re formázott eszközre felmásolod a fentebb említett módszerrel az iso tartalmát, és már bootolható is lesz. Ugyanis UEFI-nél nincs aktív partíció, mert nem aza alapján bootol. Ha meg BIOS-szal is akarod használni, akor kér DOS paranccsal azzá lehet tenni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85742) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv Urak!

Valakio biztos tudja a valaszt a kerdesemre ami az lenne h miert van az h a w10 ejfelkor ledobja talcara az eppen hasznalt teli kepernyos alkalmazast.. ez foleg jatek kozben rohadt zavaro..
:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#85743) Cs1csó válasza Devil Smile (#85742) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak szigorúan éjfélkor van ez? Szerintem ez még belefér, nemrég volt valami panasz itt a fókuszsegédre, megjegyzem ami nem szükséges azt mindet érdemes kikapcsolni a GÉPHÁZBAN: adatküldés , alkalmazás hozzáférés, játékmód-ot is kikapcsoltam stb. ami nem kell az ne legyen aktív. Amúgy a windos update is lehet,csinálj ütemezést hogy mondjuk minden nap reggel 8 és délután 2 között keressen és telepítsen csak frissítéseket.

(#85744) Devil Smile válasza Cs1csó (#85743) üzenetére


Devil Smile
őstag

igen sigoruan ejfelkor regebben is elofordult de akkoriban nem erdekelt annyira aztan kb 2 evig nem is jatszottam (gyerek, haz felujitas stb) es most neha neha leulok jatszani mikor elcsendesedik a haz aztan ujra ez van.. gondoltam most mar utana kerdezek.. Semmit nem dob fel v indit el csak ledob talcara.. Alt+tab es mar megy is tovabb.. csak zavaro..foleg egy FPS jateknal..Valami reszletes leirast kerhetek miket kene kikapcsolni v atallitani stb stb

:R :R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#85745) M@no válasza Devil Smile (#85744) üzenetére


M@no
tag

Nem lehet, hogy Aktív időszak van beállítva és akkor jár le és amiatt csinálja? Csak egy tipp.

(#85746) Devil Smile válasza M@no (#85745) üzenetére


Devil Smile
őstag

Hulye vagyok hozza, ezt hol tudom megnezni? (mondjuk csak este leszek otthoni gepnel) en nem allitottam be semmit emlekeim szerint.. :))
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#85747) Cs1csó válasza Devil Smile (#85744) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az első amit M@no is említ:

Itt állíts be valami olyan időpontot amikor tuti nem játszol, sajnos az alapbeállítás nagyon rossz hiszen ez egy OTTHONI rendszer - legalábbis ez egy HOME verzióból van - ugyanis az otthoni géphasználat inkább kora reggelre és estére tehető egy átlagnak tekintett 8-tól 4-ig-es munkarend esetén, hazér az ember stb. 6-8 óra körül leül a gép elé.

Nekem még a fókuszsegéd van kikapcsolva, ahogy hallom ezzel is inkább gond van csak:

De én mivel egy UWP-s appot sem használok se az EDGE-et se a beépített számológépet - helyette a speedcrunch-ot - ezért nekem a gépházban szinte MINDEN checkbox OFF állásba van tolva pl.:

Egyet hagytam meg:

Ez is elsősorbana Qbittorrent miatt hasznos mikor valami lejön akkor már buborék figyelmeztető ami csak akkor tűnik el ha megmozgatom az egeret már nincs hanem jobb oldalt alul fog megjelenni egy értesítés - és egy rövid kvázi buborék figyelmeztető ami el is tűnik - hang kíséretében. Jobban örülnék a régebbi buborék megoldásnak de már az itt nincs sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#85748) Devil Smile válasza Cs1csó (#85747) üzenetére


Devil Smile
őstag

Köszi, nagy kiraly vagy!! Otthon meglesem mik vannak itt beallitva..
:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#85749) copass válasza gabber01 (#83116) üzenetére


copass
veterán

én ezt simán belevenném a topik összefoglalóba, sok kínlódástól megkímélnek!:D
adatvédelmi beállításoknál engedélyezni a programoknak a hozzáférést kamerához, mikrofonhoz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#85750) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Többször belefutottam abba a jelenségbe, hogy de csak laptopon, hogy tök belassul a gép. Feladatkezelő szerint a HDD 100%-on megy. Semmi kirívó alkalmazás. Vírust sem találok.

Lekapcsoltam a Windows searc-et, az megoldotta a problémát. Eddig. ma megint jelentkezett a probléma.
Van valami tippetek mi okozhatja?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.