Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85601) core i7


core i7
addikt

Megvettem eredetibe :DDD

(#85602) zolee001 válasza King Unique (#85600) üzenetére


zolee001
őstag

A CORE ingyenes ,Rasperryre telepités nexet next finish

(#85603) Cs1csó válasza core i7 (#85601) üzenetére


Cs1csó
félisten

GRATULÁLOK!! Jól tedd el - megfelelő páratartalom, hőmérséklet - mert ez a licencet mivel ez az UTOLSÓ windows még az unokád is használni fogja!!

(#85604) core i7 válasza Cs1csó (#85603) üzenetére


core i7
addikt

Igen én is emiatt vettem meg. Na meg elvileg ha alaplapot cserélek mivel ez eredeti dobozos akkor nem kell microsoft fiokhoz se kötni. Na meg jó az ha megvan eredetibe Home nál pedig nem is kell jobb :))

igaz borsos az ára 49k :D

Annyi ,hogy képen nem látszik de kis esztétikai nyomodás minimális van a dobozon az asztal illusztráciojánál a windows logo háttér alatt ,hogy én csináltam-e vagy gyárilag keletkezett azt nem tudom :DD

[ Szerkesztve ]

(#85605) Cs1csó válasza core i7 (#85604) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem így is csudálatos!! Egyszerűen már a telepítés után más szaga lesz a gépnek, ÚJ szaga! Már irigylem az unokádat, ha mást nem is egy Windows 10 Home licencet hagysz rá.

(#85606) core i7 válasza Cs1csó (#85605) üzenetére


core i7
addikt

:C :C :C :C :DDD :DDD :DD :D megalapoztam az unokáim jövőjét

[ Szerkesztve ]

(#85607) King Unique válasza zolee001 (#85602) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak a Core az előző válaszban lévő link és egy adatlap alapján is csak UWP only... Ellenben ha desktopon teljes funkcionalitás, illetve a Win32 alkalmazások támogatása is kell, akkor nyilván az IoT Enterprise jöhet szóba.

(#85608) carrilboy


carrilboy
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg asztali gépen használok jogtiszta win10-et.
Van jogtiszta win7-em lemezen,és az volt a gépre telepítve,és arról frissítettem win10-re anno ingyenesen.
Mind a win7 mind a win10 lemezképfájlja megvan.A win7 ugye megvan amúgy is,a win10-et pedig frissítéskor letöltötte a rendszer.
Ezt a jelenlegi asztali gépet eladom,de előtte leradírozok róla minden adatot.
Veszek egy laptopot,Freedos-al,amire ugye Windows-t szeretnék rakni (jogtisztát).
Melyik opció a járható út?

1. Felrakom a win7-et lemezről, és nem akarok/nem tudok frissíteni win10-re?

2. Felrakom a win7-et,és fogok tudni frissíteni win10-re legálisan.

3. Fel tudom tenni egyből a win10-et képfájlból,legálisan.

Igazából nem ragaszkodom a 10-hez,a 7 is jó,a lényeg hogy legálisan eredeti windows legyen a gépen,költségmentesen.

[ Szerkesztve ]

(#85609) core i7 válasza carrilboy (#85608) üzenetére


core i7
addikt

Elvileg ha microsoft fiókkal aktiválod megmarad laptopon is

(#85610) King Unique válasza carrilboy (#85608) üzenetére


King Unique
titán

Itt inkább az a kérdés, hogy a Windows 7 licence OEM, vagy retail? Ha az előbbi, akkor ez eleve az adott hardverhez kötődik és másik másik géphez már nyilván nem lesz érvényes. A Windows 10-nél ugyan összekapcsolható a digitális licenc a Microsoft-fiókkal és elvileg akár alaplapcsere után is újraaktiválható ugyanazon az eszközön, de hogy egy másik hardveren (laptop) menni fog-e, az más dolog.

Egyébként az egyes beszámolók alapján technikailag a 7 —► 10 upgrade még mindig működik, illetve elfogadja a 10-es a 7-es kulcsát (példa). Viszont azt egy korábbi cikk is említi, hogy ez így hivatalosan már nem lesz jogtiszta.

[ Szerkesztve ]

(#85611) Zotya84 válasza vlevi (#85593) üzenetére


Zotya84
őstag

"Hát, nem két percig tart, az biztos. Még SSD-vel sem." Pedig sokat gyorsult: 1709->1803: Letöltés 4 perc, Előkészítés 8 perc, Frissítés: 4-5 perc, új dolgok konfigolása: 2perc. Ebből amíg nem tudtam használni a gépet: 6-7 perc. A korábbi 1703->1709 váltás tovább tartott, és az már ezen a konfigon üzemelő rendszer frissítése volt.

(De igen, átlagos SSD-vel szerelt gépen úgy kb, amíg nem tudod használni a gépet, az olyan 15-18 perc körül mozog.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85612) JanR válasza Cs1csó (#85603) üzenetére


JanR
addikt

Én ebben az utolsó windowsban nem hiszek, valami kiskapu biztos lesz. Lehet a Microsoft is felveszi az mOS nevet, kinézem belőlük és akkor így a következő OS nem windows lesz.

(#85613) Cs1csó válasza JanR (#85612) üzenetére


Cs1csó
félisten

Némi tamáskodás bennem is van, de ha a szokásos 3 év helyett lesz 10 évig egy oprendszered már megérte.

(#85614) kmarci25 válasza King Unique (#85610) üzenetére


kmarci25
veterán

Erről az összekapcsolásról tudok valahol bővebben olvasni? Ezt vettem meg, OEM változat. Ha egyszer alaplap cserére kerülne sor, akkor hogyan tudom megoldani, hogy ne kelljen újra megvennem a szoftvert? Mit kapcsolok össze, mivel? :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#85615) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Koszonom a minimal windows tippeket mindenkinek.

(#85616) Cs1csó válasza kmarci25 (#85614) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olvasnivalót majd valaki linkel de a lényeg:
- csinálj egy MS fiókot a gépedhez - használd azzal de legalább egyszer legyen aktiválva

- aztán ha jön az új gép akkor telepíted ugyanazt a verziót - home esetén home-ot - majd belépsz MS fiókkal aztán jön az a rész amit nem tudok pontosan: ha nem aktiválja akkor meg kell keresni a TROUBBLESHOOTER-T és elindítani és az aktivációs problémát választva értelemszerűen végigviszed, hogy ez ugyanaz a gép stb.

Remélem lesznek okosabbak akik pontos leírást adnak.

(#85617) kmarci25 válasza Cs1csó (#85616) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm! :R Még egyelőre a telepítés előtt állok, de akkor úgy fogom feltenni, hogy a telepítés során létrehozok egy MS fiókot is, és ahhoz hozzákapcsolom. Ez egy teljesen új gép lesz, és nagyon remélem, hogy hosszú évekig nem lesz szükség alaplapcserére. Azért kérdeztem mégis, mert akkor ezzel a módszerrel (MS fiók) csere esetén nem ér (remélhetőleg) meglepetés.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#85618) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Itteni utolsó pár h.sz.
Rendszeremmel lehet a probléma? :F

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#85619) King Unique válasza kmarci25 (#85614) üzenetére


King Unique
titán

A linkelt leírásban ott van a menete, de vannak ennél részletesebbek is, ahol screenshotokkal szemléltetik (példa).

(#85620) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Cretive x-fi titanium (nem HD) melyik windows 10 által támogatott?
Hivatalosan 2016 Jan? -i driver az utolsó kiadott...
Tapasztalat?

(#85621) kmarci25 válasza King Unique (#85619) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#85622) ArthurShelby válasza tordaitibi (#85615) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Végül melyik lett a legkisebb hardverigenyű windows?
Az iot enterprise, vagy a Windows enterprise ltsb?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85623) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Ha ugy dontok, hogy veszek egy ssd-t laptopba, akkor van arra valamilyen mod, hogy a meglevo windows 10-et, ugy ahogy van "atrakjam" az uj, ures ssd-re? Remelem ertheto a kerdes, szoval ha lehet, akkor nem szeretnem reinstallalni, meg semmit modositani, hanem athelyezes utan mar az ssd-rol hasznalni a rendszert.(a hdd-rol meg torolni utana)

Ez egyaltalan lehetseges? Mi a legegyszerubb modja?
Elore is koszi!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#85624) mpo válasza persil (#85623) üzenetére


mpo
veterán

Samsung SSD-t vettem desktopba, letölthető hozzá tőlük a program, ami átviszi a Windowst.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85625) King Unique válasza persil (#85623) üzenetére


King Unique
titán

Igen, klónozással. amihez bevált program ehhez pl. a Macrium Reflect. De van még amúgy számos egyéb szoftver ilyen célra, sőt akár az SSD gyártója is mellékelni szokott ehhez szoftvert, mint azt a másik válaszban is írják. Ha a forrásmeghajtó, illetve a rajta lévő kötetek jelenlegi mérete kisebb / nagyobb, mint a célmeghajtó (SSD), akkor egy másik topikban egy konkrét példa ennek megoldására is kitér.

[ Szerkesztve ]

(#85626) vlevi válasza persil (#85623) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ugy ahogy van "atrakjam""
Igen. Macrium Reflect Free (vagyis ingyenes).
Ebben van egy Clone Disk funkció, ami az egyik (régi) meghajtó tartalmát átmásolja egy másik, lehetőleg üres meghajtóra. Lehet kisebb is, nagyobb, is, a lényeg, hogy legalább akkora legyen az új, mint a régin a foglalt terület.
Pár hete cseréltem ki én is a gépemben a korábbi SSD meghajtót egy újra , ugyanezzel a módszerrel.

(#85627) ArthurShelby válasza vlevi (#85626) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Laptophoz ő nem biztos, hogy tudja csatlakozatni a hdd-t és az ssd-t egyszerre. Ilyenkor a pendriveról bootolós (pl winpe alapú) módszer a megoldás. (Ilyet ha jól tudom nem tud a macrium)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85628) persil


persil
nagyúr

Koszonom a gyors valaszt mindharmotoknak!
Meg annyi, hogy a mutet utan a hddrol, akkor gondolom torolhetek mindent? Mivel ugye feleslegesse valik.(persze miutan mar az uj meghajtorol bootoltam a rendszert)

legelek: m2 ssd-re gondoltam, nem irtam elobb, bocs erte. Szoval bemegy a hdd melle.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#85629) tordaitibi válasza ArthurShelby (#85622) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Még semelyik, ötleteket merítettem csak. A megvalósítás pár nap-1 hét, a melóhelyen most nem tudok ezzel foglalkozni, otthon meg autójavítás és kerítésépítés van és valamikor aludni is kéne. :)

(#85630) King Unique válasza ArthurShelby (#85627) üzenetére


King Unique
titán

De tud, amit linkeltem abban is említve van a WinPE, sőt az egyik fórumtag weboldalán az előre legyártott verzió is megtalálható.

(#85628) persil:
Utána nyilván lehet törölni / formázni / teljesen újraparticionálnia HDD-t, ha nem maradt rajta semmilyen fontos adat. De előtte lehetne akár egy mentést is készíteni róla, illetve a rendszerről egy lemezképfájlba. A Macrium Reflect ilyet is tud és ennél legalább lenne egy biztonsági mentés a rendszerről, amiből szükség esetén később visszaállítható. Sőt, a mentésből vissza lehet állítani a rendszert másik célmeghajtóra (SSD) is, nem feltétlen muszáj mindenáron klónozni.

[ Szerkesztve ]

(#85631) enginev3.0 válasza Zotya84 (#85580) üzenetére


enginev3.0
félisten

Át raktam másik slotba a sata kártyát, és egyik kábelt kicseréltem, azóta nincs gond

Kettő közül nem tudom melyik megoldás segített rajta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85632) enginev3.0 válasza Zotya84 (#85580) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak meg kellett szólalni, ebben a percben tűnt el újra ugyan azért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85633) Zotya84 válasza enginev3.0 (#85632) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát, akkor nekem sem van több használható ötletem, de véleményem szerint továbbra is a háttértár-rendszerben keresném a dolgot.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85634) Doky586 válasza kmarci25 (#85621) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azért az első mondatot is olvasd el: "when you make significant hardware changes, such as replacing the motherboard or hard drive.." Azaz nem teljes gépcserére (a 6éves öreg gépedet lecseréled egy újra) gondolnak ott.

(#85635) #86564352


#86564352
törölt tag

Az ilyen frissítős napokon mint a mai is, mindig szorgalmasan indítom a karbantartót a maradék lepucolásáért. 2-3 GB alkalmanként, havi két összegző minimum szokott lenni. Vajon ha rá se hederítenék a Windows magától is törölné úgy mint a windows.old mappára van határidő? Vagy csak gyűlne és foglalná feleslegesen a helyet amíg észre nem veszem?

(#85636) TRob1 válasza #86564352 (#85635) üzenetére


TRob1
veterán

Egyszer mindenképp tégy egy próbát, és oszd meg velünk az eredményt. :D Én még nem próbáltam, de szerintem nem is fogom. (Habár pl. anyumnál csak ritkán járok és futtatom, de ott sem találkoztam még tizen-huszon gigányi törlendővel)

¤ R'n'R ¤

(#85637) hdtomi válasza #86564352 (#85635) üzenetére


hdtomi
senior tag

Öcsémnél 5,5 gigát találtam, 1-2 hónap termése. Nekem ezzel az a bajom, hogy hiába futtatom a karbantartót, így is csak hízik a Windows. A végén az lesz, hogy a C meghajtót formáznom kell és tiszta telepítést csinálnom??

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#85638) nicu71 válasza #86564352 (#85635) üzenetére


nicu71
addikt

elméletileg van rá funkció a tárhelykezelési beállitásoknálami talán automatikusan törölné,de én is kézzel szoktam a karbantartóval.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#85639) TRob1 válasza hdtomi (#85637) üzenetére


TRob1
veterán

Hízik? Nekem volt hogy kisebb lett az összméret egy nagy Update után, mint volt előtte.
Nem lehet hogy van ott office is telepítve? Office update után elég jól fogy a hely (és ez kb. minden hó első és második keddje is). Erre jó pl. a PatchCleaner.

¤ R'n'R ¤

(#85640) hdtomi válasza TRob1 (#85639) üzenetére


hdtomi
senior tag

Van Office, eltaláltad. CCelanert használom, az nem segít a dolgon, de akkor megpróbál a PatchCleanert, köszi!

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#85641) Bence942


Bence942
tag

Helló olyan problémával állok szembe amit nem tudom hogy hogy lehetne meg oldani. A probléma a win 10 fókusz móddal van probléma ki kapcsoltam mert játék közben mindig letálcázott és letálcázik a kikapcsolás ellenére is!Regeditben hogy kell kikapcsolni vagy mi lehet a gond hogy kikapcsolt állapotban még mindig letálcázik? Valaki találkozott már ilyen gonddal?Vagy ha azt valaki leírná hogy a rendszert hogy tudom vissza állítani (hát ha az megoldaná a problémát) Ezzel kapcsolatba keresem a megoldást aki tud valamit ne tartsa magába!

(#85642) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok,

Mennyire éri meg 1 jogtiszta windows? Hardveraprón elég jó árban vannak fent.. De elég egy torrentes is nem?(Jelenleg is azt használom)

(#85643) core i7 válasza fabri07 (#85642) üzenetére


core i7
addikt

Szerintem ne nagyon warezezz benne van a topik szabályzatban
Kérdésed első felére viszont nekem sokkal kényelmesebb ,hogy beírom a kis kódomat amit megvettem windows licencet :) +nem riaszt a vírus ölő

[ Szerkesztve ]

(#85644) Doky586 válasza fabri07 (#85642) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Windows letölthetőségek a Microsofttól: [link1], [link2].
Felesleges kétes forrásból torrentezni..

[ Szerkesztve ]

(#85645) fabri07 válasza core i7 (#85643) üzenetére


fabri07
aktív tag

Bocsi :W

Doky586: A második oldal megbízható?

(#85646) vond válasza fabri07 (#85642) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Torrentet itt ne emlegesd. Amúgy meg legalább egy 3 ezres OEM-re fizess be. Annyit simán megér. Még ha pár év múlva újra is kell venned egy esetleges gép csere, vagy hiba miatt.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#85647) core i7 válasza fabri07 (#85645) üzenetére


core i7
addikt

csak szoltam inkább
a microsoft oldalárol legjobb én mindíg onnan töltöm le az iso-t

(#85648) TRob1 válasza fabri07 (#85645) üzenetére


TRob1
veterán

Annyira mint az első. :) Ugyanúgy MS-től szedi.

(#85646) vond :
Melyik a hivatalos, legális 3 ezres Oem? Melyik boltba van?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#85649) Doky586 válasza fabri07 (#85645) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen. Ha megnézed az is a *.microsoft.com ról tölt le (chomeban csak letöltés közben+után látszik Ctrl+J vel)

(#85650) vond válasza TRob1 (#85648) üzenetére


vond
MODERÁTOR

[link]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.