Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85151) Sztlaci válasza Kékes525 (#85148) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Leválasztottam a HDD-t és 8-as telepítőről indítottam, PS2 bemenet működik, USB bemenetek halottak.
Tudom Win fanok, pont akkor ment tönkre az alaplapom, amikor újra indítottam a frissítés miatt.
Ez soha nem fogom bevenni! :( :( :( :(

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#85152) Sztlaci válasza King Unique (#85150) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

A tény az tény. :W
Telepítőről menni kellene, ha nem hardveresen szált volna el.
A Win alol indítva eszközkezelő szerint minden rendben van. Neki, nekem kevésbé.
Kereshetek a 5440 CPU hoz alaplapot. Gondolom már csak használtban lesz.

Ja ha ökörség akkor qrva véletlen egybeesés.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#85153) Kékes525 válasza King Unique (#85150) üzenetére


Kékes525
félisten

" "A win frissítést egérrel kértem" megint nehezen értelmezhető..."

Ez talán úgy érthető, hogy a frissítéskor a később nem működő egér volt a gépéhez kapcsolva. Triviális. Felesleges ezt így kihangsúlyozni.

(#85152) Sztlaci

Mielőtt alaplapot cserélnél, egy tiszta telepítéssel is lehetne próbálkozni. Ha a frissítés előtt ment, akkor mennie kell egy tiszta telepítéssel is.

Értettem eddig is. :K

Esetleg próbálkozhatnál a Gostbusterrel. Ilyen hibákra találták ki. GhostBuster - Download Lehet, hogy a nem használt driverek okozzák a problémát. Remove old, unused, hidden device drivers in Windows with GhostBuster Én az USB-ről mindent leszednék és ráhagynám a Windowsra, hogy a szükségeseket ismét feltegye.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85154) Sztlaci válasza Kékes525 (#85153) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

A leállítás menüben a frissítés és újra indítást kéretem, újra indítás óta nincs USB bemenetem.
Így érthető?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#85155) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Alaplapi elem eltávolítása sem segített, alaplap kuka.
Tudom nem win hibája, az elmúlt nyolc év, vagy a 'migrácsok' miatt van.
Na elmentem kutyát sétáltatni. :o

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#85156) Kékes525 válasza Sztlaci (#85155) üzenetére


Kékes525
félisten

Csináld meg, amit fentebb javasoltam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85157) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok

mi ez a hibakód már 3 napja ez van frisitéskor. 0x80070422

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#85158) Cs1csó válasza Apucy01 (#85157) üzenetére


Cs1csó
félisten

MI sem tudunk többet mint amit a gugli kiad. Itt egy esetleges megoldás de google-be beírod a kódot esetleg mellé hogy fix - de nem is kell mert automatikusan a megoldási javaslatok is feljönnek - és végigpörgeted.

[ Szerkesztve ]

(#85159) Zoz válasza Sztlaci (#85155) üzenetére


Zoz
őstag

Vagy raksz bele USB kártyát. Esetleg ha az a hiba, hogy áramot nem ad az USB eszközöknek, akkor külső tápos USB hubot megpróbálni.

(#85160) Doky586 válasza Sztlaci (#85152) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra vagy jó példa mennyire szeretnek az emberek találomra bűnbakokat megjelölni.. :(((

Inkább reseteld a bios beállításaidat (pl elemkivétellel) és ne telepíts a winre csakazértis cuki egérdrivert.. ;)

(#85161) jasonka


jasonka
aktív tag

Mi a mennydörgős mennykő ez ?

Most "elkészült" vagy "nem fejeződött be" ? :W

Itt a hibaleírás :

"A biztonságimásolat-készítő hibát észlelt a(z) C:\Users\defaultuser0.DESKTOP-ECAHOU9\Documents fájl biztonsági mentése közben. Hiba: STATUS_WAIT_2 (0x80070002)"

Szinte ugyanez a hibaleírás van felsorolva - kis eltérésekkel (más és más fájlokra vonatkoztatva) - vagy nyolc példányban... :W )

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#85162) Sztlaci válasza Zoz (#85159) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Kutyasétáltatás közben benézetem a boltba, alaplap már ehhez nincs, USB kiegészítő port is csak rendelésre, mert nem keresik.
Annyit mondtak, hogy tartósan vegyem ki az elemet, és zárjam rövidre a reset érintkezőket.
Ez segített, most megjelentek az USB-s eszközök. A Win az első indítás után darált vagy 20percig, de azután többször leállítottam, újra indítottam, azóta megy. Hardveresen nem sérült a gép.
Lehet hogy 9999 frissítés zavartalan, de akinek összeomlik a gépe, a rendszer, azt nem érdekli hogy másikoknak sikerült hibátlanul, főleg, hogy alig van mód kikerülni a frissítéseket.
A munkahelyemen van legalább nyolcszáz gép, (nagy cég) de azokat csak évente egyszer frissítik, gondolom megvárják a hibajavításokat, addigra lesz kelőképen stabil. Nyáron engedélyezték a tavaly őszi op. rendszer frissítést.
Nem hiszem, hogy a havi frissítésnek van létjogosultsága. Még a kétszeri évi rendszer frissítés sem indokolt, főleg a sok okozott bosszúság miatt. Az öreg nyomtatómat mindig újra kell felügyeskedni, hogy működjön. Tudom a választ a hardvergyártó hibája, de ha nekem nincs bajom az adott rendszerrel miért erőltetik rám mindig az újabbat? Nekem jó az ami működik.
Az asztali gép több mint tíz éves, 5-6 éve volt kicsit frissítve, 4 magos CPU+ erősebb videokártya, de mivel csak két autós játék van telepítve, ahhoz máig elég.
Az első komolyabb afférom nekem is csak most volt a frissítésekkel, az is csak az asztali gépen, de ezt kihagytam volna.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#85163) Döglött Róka válasza Sztlaci (#85162) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Nem hiszem, hogy a havi frissítésnek van létjogosultsága."

Eddig olvastam. Ha nincs penzed uj hardverre akkor nem az os a hibas.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#85164) vlevi válasza Döglött Róka (#85163) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ha nincs penzed uj hardverre akkor nem az os a hibas"
Ez azért nagyon sarkos kijelentés.
Igaz, a nyomtatóm nem vadonatúj, van vagy 5 éves, de ez még nem indok arra, hogy minden funkciófrissítés letörölje a gépről, és újra kelljen telepítenem. Mert sajnos ez a helyzet.
A havi összegző frissítés szerintem egyébként nem rossz dolog, mert az valóban csak javításokat szokott tartalmazni. Kivétel, amikor valami kritikus javítás van, mert az a lehető legrövidebb időn belül közzéteszik.
Azonban az évenkénti kétszeri funkciófrissítés kicsit erőltetetett. Nem hoz annyi újdonságot, mint amennyit beharangoznak, a most várható 2018 végi frissítésről pl. nem is hallani semmit, ami olyan nagyon egetverő csoda lenne. A korábbiakban is inkább csak a felület apró finomítgatásait veszi észre az átlagfelhasználó, a paint3d és hasonlókat egyáltalán nem.
Oké, tudom, ott a Linux alrendszer, de azt nagyon kevesen használják (persze, aki használja, annak nagyon jól jön, hogy van)

(#85165) Geth válasza vlevi (#85164) üzenetére


Geth
addikt

Ha meg ritkábban lenne, akkor meg jönne a másik rinya, hogy "túl sok az újdonság, nem tetszik, nem is váltok át rá". Lásd 7-ről 8-ra váltás. Baromi sokan nem is váltottak amikor meglátták :DDD
Akkor már sokkal inkább ez :P

(#85166) Core2duo6600 válasza Sztlaci (#85162) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A cégnél használnak wsus-t vagy valami központi felügyeletet a frissítésekre, amiket elötte tesztel az IT, hogy az adott szakmai programokkal van-e bármi gond.
És ha nincs, akkor elengedik.

Észre sem veszed, hogy a win 10 frissítést telepít a tartományi környezetben.
A nagy frissítéseket, mint amilyen pl a 1803 meg végigmegy az IT és egyesével teszi fel a gépekre, vagy ha központi telepítést alkalmaz az adott cég, akkor központilag újratelepítik.
Ha ügyesen dolgozik az IT akkor a munkatárs észre sem veszi, hogy újra lett téve a gépe.
Minden a helyén lesz, még az ikonja is (amennyiben engedélyezett bármi ikon is az asztalon) csoportházirenddel jelentősen meg lehet zabolázni a rendszert és a felhasználót is.

A régi nyomtatódra meg megoldás lehet egy virtuális gép akár korábbi rendszerrel is, csak emiatt nem kell elhalasztani a frissítéseket, nem véletlenül adják ki őket.

(#85164) vlevi
Neked is, virtuális géppel meg tudod oldani a nyomtatót, még akár az lpt portost is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#85167) ArthurShelby válasza Core2duo6600 (#85166) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Virtuális gép egy 5éves nyomtató miatt...?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85168) biker86


biker86
csendes tag

Új monitor HDMI-vel való csatlakozásakor nem működött a hang. Próbáltam megoldani, de csak azt értem el, hogy most már a hangszóró kimenetek is süketek.

Próbáltam frissíteni a drivereket (Realtek HD audió van az ASRock 880GMH/USB3 alaplapomon), de sem az alaplap oldalán található driver, sem a Realtek honlapján lévő driver nem segített. Ahogy az sem, hogy az eszközkezelőben próbáltam meg frissíteni az érintett részeket.

A legfurcsább, hogy a Lejátszóeszközök résznél az egyes eszközök ugyan látszanak, de mellőlük eltűnt a hangerőt jelző beosztás. (lásd csatolt kép) A tálca jobb alsó részén pedig a "hangszórós X-es" ikon jelenik meg = nincs hangkimeneteli eszköz telepítve.

Van ötlete valakinek, hogy mi lehet a megoldás?

(#85169) Cs1csó válasza biker86 (#85168) üzenetére


Cs1csó
félisten

Realtek HD Audio-hoz innen válassz: [link]

Ha legfrissebb win 10 x64 akkor ezt: [link]
Ha x86 akkor ezt: [link]

Total commander, winrar, 7zip is ki tudja csomagolni, egy tetszőleges mappába csomagold ki majd menj az eszközkezelőbe és az eszközön jobb klikk driver frissítés manuálisan betallózod a mappát és telepíted, majd esetleg egy gép restart az nem árt.

(#85170) biker86 válasza Cs1csó (#85169) üzenetére


biker86
csendes tag

Azt írja az eszközkezelős frissítés (tallózásos) után, hogy már a legfrissebb driver van telepítve...

(#85171) Kékes525 válasza Cs1csó (#85169) üzenetére


Kékes525
félisten

Itt elavult driverek vannak. Ha drivereket keresünk inkább itt kell:

1. STATION-DRIVERS

2. Fernando's Win-RAID Forum (Storage Drivers - BIOS Modding)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85172) rumkola válasza biker86 (#85168) üzenetére


rumkola
veterán

VGA drivert kell feltenni úgy, hogy az audio része is felmenjen, az adja a hangot már....

(#85173) Doky586 válasza biker86 (#85168) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem látom a csatolt képet.

(#85174) Döglött Róka válasza vlevi (#85164) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ne ringasd magad abba a tevhitbe, hogy csak az ui valtozik a fel eves frissiteskor. Rengeteg javitast hoz a motorterben amit csak igy lehet kiadni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#85175) Kékes525 válasza Döglött Róka (#85174) üzenetére


Kékes525
félisten

"Rengeteg javitast hoz a motorterben amit csak igy lehet kiadni."

Azzal vitatkozom, hogy csak így lehet kiadni (értsd csak funkció frissítéssel). Másrészt a funkció frissítések új hibákat is hoznak és nemcsak az új funkciókban. Ha egy programkódba mélyebben belenyúlnak, akkor váratlan dolgok is felléphetnek. Aki már programozott az ezt tökéletesen tudja, ismeri.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85176) Geth válasza Kékes525 (#85175) üzenetére


Geth
addikt

Hát pl. új WDDM verziót én még nem láttam havi összegzőben, lehet nem véletlenül :)
Most megint reseteljük a "nincs tökéletes software" szálat?

[ Szerkesztve ]

(#85177) Core2duo6600 válasza ArthurShelby (#85167) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha máshogy nem megy, ez a legkézenfekvőbb.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#85178) Kékes525 válasza Geth (#85176) üzenetére


Kékes525
félisten

"Hát pl. új WDDM verziót én még nem láttam havi összegzőben, lehet nem véletlenül "

Nem véletlenül. Mert az funkció frissítés, nemcsak hibajavítás.

"Most megint reseteljük a "nincs tökéletes software" szálat?"

Ez bagatellizálás. ;) Az új funkciók új hibákkal járnak, köztük lehet a régi jól működő funkciók meghibásodása is. Ez indok a funkció frissítések számának csökkentésére.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85179) Geth válasza Kékes525 (#85178) üzenetére


Geth
addikt

Lásd #85165. Ne árasszuk el közhelyekkel megint a topikot.

(#85180) Kékes525 válasza Geth (#85179) üzenetére


Kékes525
félisten

A közhely nem jelenti azt, hogy nem igaz. Ha erre hivatkozol, akkor terelsz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85181) Geth válasza Kékes525 (#85180) üzenetére


Geth
addikt

Rendben. Akkor írjuk le még sokszor, az ég kék, a komplexebb szoftverek tartalmaznak hibákat.
Így jó?

(#85182) Kékes525 válasza Geth (#85181) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha azt állítod, hogy zöld, akkor le kell írni sokadszorra is, hogy kék. Erre [link] írtam, amit írtam [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85183) Geth válasza Kékes525 (#85182) üzenetére


Geth
addikt

Oké. Forrás?

(#85184) Kékes525 válasza Geth (#85183) üzenetére


Kékes525
félisten

Közhelyekre adjak forrást? Ráadásul egyetértettél vele. Google te is tudod kezelni. ;)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85185) Geth válasza Kékes525 (#85184) üzenetére


Geth
addikt

Erre plz:
Azzal vitatkozom, hogy csak így lehet kiadni (értsd csak funkció frissítéssel).

(#85186) Kékes525 válasza Geth (#85185) üzenetére


Kékes525
félisten

A hibajavításokat kiadnak funkció frissítések között is. Miért kellene hibajavításhoz új funkció? Miért kellene ehhez bármilyen bizonyíték? Elég triviális.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85187) Geth válasza Kékes525 (#85186) üzenetére


Geth
addikt

Egy egyszerű példa:
Fejlesztgetik a szoftvert szépen, kerülnek be új featureök, amiket időközönként kiadnak (nagyverzió).
Közben persze találnak hibákat is, ezeket javítják, backportolják, kiadják (kisverzió).
De elképzelhető, hogy amikor találnak egy hibát az új verzióban (amit már kiadtak), rájönnek, hogy a backportolása a korábbi nagyverzió(k)ra nagy (egyre nagyobb) erőforrásokat igényel, mert azóta teljesen máshogy néz ki az új verzióban az a kód, amit javítani kellene (ez az a gondolat, amire a leírtak alapján nem gondoltál).
Na ezért van az, hogy a nagyverziókhoz tartozik egy dátum, ami után már nem fog kapni backportot.
Addig tehát benyelik az ezzel járó költségeket (remélhetőleg :DDD), utána már nem.

Tehát nem kell a hibajavításhoz új funkció, de egy idő után nem kapod meg a hibajavítást, csak az új funkciókkal együtt :)

(#85188) Döglött Róka válasza Kékes525 (#85175) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pedig hidd el, csak így lehet. Szóval ne vitatkozz:)

@Geth, Köszönöm, te megérted.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#85189) mpo válasza Geth (#85187) üzenetére


mpo
veterán

Ez válasz azoknak is, akik megkérdezik:
Miért frissítsek?

Ha érted, akkor már elavult.

(#85190) Kékes525 válasza Geth (#85187) üzenetére


Kékes525
félisten

"a backportolása a korábbi nagyverzió(k)ra nagy (egyre nagyobb) erőforrásokat igényel, mert azóta teljesen máshogy néz ki az új verzióban az a kód, amit javítani kellene"

De ez sem indokolja a sűrű funkció frissítést. Kevesebb funkció frissítés kevesebb új hiba születésével jár, amit javítani is egyszerűbb. Sőt úgy nézz ki, hogy saját maguknak csinálnak új problémákat a túl sűrű kód átírással, amit javítani is nehezebb.

(#85188) Döglött Róka

Ez érv? :N

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85191) Geth válasza Kékes525 (#85190) üzenetére


Geth
addikt

Kevesebb funkció frissítés kevesebb új hiba születésével jár, amit javítani is egyszerűbb.
Nem a frissítéssel jönnek be a hibák, hanem fejlesztéskor :)
Ha ritkábban adnának ki "nagy" verziót, akkor annyi lenne a következménye, hogy ömlesztve jelentkeznének. Gyakoribb frissítésekkel ezek a hatások szétkenhetők.

Például egy hiba előjön x funkció terítésekor, amiről kiderül, hogy y funkciót kvázi bedönti.
Ilyenkor azért jó, hogy ha y funkció még nincs kint "élesben".
Igen, sajnos ilyen bedöntős hibák is ki tudnak kerülni, nem létezik 100% coverage, hibátlan szoftver, lehetetlen minden kombinációt tesztelni.
Se a gyártó, se a felhasználók nagy része nem szeret nagyokat lépni.
Egyébként utóbbival kapcsolatban nem reagáltál a korábbi, hivatkozott hsz-re sem :)

(#85192) Kékes525 válasza Geth (#85191) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nem a frissítéssel jönnek be a hibák, hanem fejlesztéskor"

Hát ebben nem vagyok ennyire biztos.

"Például egy hiba előjön x funkció terítésekor, amiről kiderül, hogy y funkciót kvázi bedönti."

Ha később teszik bele az új x funkciót, akkor addig nem lesz hibás a régi y sem.

"hibátlan szoftver, lehetetlen minden kombinációt tesztelni."

Ez így van. Ez triviális, ha tetszik közhely. ;)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85193) Geth válasza Kékes525 (#85192) üzenetére


Geth
addikt

Ha később teszik bele az új x funkciót, akkor addig nem lesz hibás a régi y sem.
A példában y funkció is új, csak még nem lett terítve.
Sajnos innentől a hozzászólásod ezen része is értelmét veszti.

(#85194) biker86 válasza Doky586 (#85173) üzenetére


biker86
csendes tag

Upsz. A kép lemaradt.
Itt meg tudod nézni:
https://prohardver.hu/dl/upc/2018-08/29/575196_goyjdkvzsukblfem_hang.png

[ Szerkesztve ]

(#85195) mpo válasza Geth (#85193) üzenetére


mpo
veterán

Te is (PH! félisten) akarsz lenni? :DD
Az nem baj, csak ne így.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85196) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Egy win10 x64 pro-t futtató, ASUS x751nv notebook, HDMI kábellel van összekötve a TV-vel.
A tulaj a beépített win media playert használja filmek lejátszására, de néhány napja azt tapasztalja, hogy a lejátszó felületén nem lehet a hangerőt szabályozni, illetve ha fut a program akkor a tálcán levő hangerő szabályozó csúszkájának a mozgatásakor sem változik a hang erőssége.
Nálam van a gép, és más programot használva (BS, VLC) nincs hiba, de sajna a tulaj ragaszkodik a megszokotthoz.
Tapasztalt más is ilyet, van rá valamilyen megoldás?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#85197) Kékes525 válasza Geth (#85193) üzenetére


Kékes525
félisten

""Ha később teszik bele az új x funkciót, akkor addig nem lesz hibás a régi y sem.""
"A példában y funkció is új, csak még nem lett terítve."

Ezt miért tartottad fontosnak megjegyezni? Így a mondatom értelemszerűen így értendő: Ha később teszik bele az új y funkciót, akkor addig nem lesz hibás a régi x sem. Ha pedig mindkettő új akkor pedig addig, amíg nem teszik bele őket, addig nem lesz hiba sem.

Az milyen hiba a felhasználóra nézve, ami csak fejlesztéskor jön elő? Elméletileg fontos lehet, de gyakorlatilag nem. Engem és a felhasználók döntő többségét az olyan hibák nem érdeklik, amik a gyakorlatban nem, csak a új funkciók fejlesztésekor jönnek elő.

"Gyakoribb frissítésekkel ezek a hatások szétkenhetők."

Másrészt korántsem biztos, hogy hosszabb, alaposabb teszteléssel ne lehessen megírni úgy az új funkciókat, hogy kevesebb (nem nulla!) hiba jöjjön elő.
Több pénzt, embert, energiát, jobb szervezést kellene fordítani az új funkciók megírására és tesztelésére.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85198) Geth válasza Kékes525 (#85197) üzenetére


Geth
addikt

Az milyen hiba a felhasználóra nézve, ami csak fejlesztéskor jön elő?
Nem csak akkor jön elő, akkor kerül bele :DDD
A tesztelésen átcsúszik, a felhasználó megkapja :)
Kezdünk oda kilyukadni, hogy nem kell az új feature, mert csak hibát okoz.
Legjobb lett volna nem is lefejleszteni.
Ha meg hosszabb időt hagyunk, felgyűlnek szépen a featureök, jön a baromi nagy overhead, hogy akkor most mindenféle kombinációban is jól kellene működni együtt a featureöknek, ez még jobban kitolja a dolgot (nem csak szimpla addíció). Aki meg addig örült volna 1-2 újdonságnak, az meg várhat.
Egyrészt nem kötelező rögtön váltani, de ne fájjon már ha van rá (másnak) lehetőség.
Másrészt amit korábban írtam, hosszabb várakozás után esetleg annyit változik a rendszer, hogy akkor meg jön majd a másik hiszti. Anno a 8 után egy évre adták ki a 8.1-et, amiben végre tudtak valamit javasolni a Start menü rinyán.

(#85199) Kékes525 válasza Geth (#85198) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nem csak akkor jön elő, akkor kerül bele "

Akkor még inkább.

"Kezdünk oda kilyukadni, hogy nem kell az új feature, mert csak hibát okoz."

Ezt legfeljebb Te állítod, én nem. Én kizárólag csak a fejlesztés túlhajtásáról írtam.

"Másrészt amit korábban írtam, hosszabb várakozás után esetleg annyit változik a rendszer, hogy akkor meg jön majd a másik hiszti."

Ezt csak gondolod, de nem tudod.

"Anno a 8 után egy évre adták ki a 8.1-et, amiben végre tudtak valamit javasolni a Start menü rinyán."

A 8 év a másik véglet.

Még egyszer. Én kizárólag csak a fejlesztés túlhajtásáról írtam. Van középút is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85200) Geth válasza Kékes525 (#85199) üzenetére


Geth
addikt

Van. Ne frissíts azonnal.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.