Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85051) Zlcsi válasza Cs1csó (#85049) üzenetére


Zlcsi
senior tag

online outlookos fiókot, mindig azt szoktam

baromi idegesítő, és emaitt el sem indul autómatikusa tw...

(#85052) Cs1csó válasza Sub-ZeRo (#85050) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nem muszáj nem kell de itt most valami el van baxva nála rendesen, amikor már egy TC is UAC-al nyílik. Nem tudom mi a megoldás de amint látod írta, hogy nem is tudja kikapcsolni.

Amúgy egy plusz biztonság az UAC de inkább idegesítő mint hasznos mivel NEM LEHET TANÍTANI pedig kellene, ez így csak az átlag felhasználó szopatása akár eldugva külön beállítva de lehetne valami UAC megkerülő dolog de semmi pl.: AIDA64 ÉN telepítettem, ÉN akarom futtatni a fenének kérdez rá minden alkalommal teljesen értelmetlen az egész.

[ Szerkesztve ]

(#85053) Zlcsi válasza Sub-ZeRo (#85050) üzenetére


Zlcsi
senior tag

a tc és a tw is rendszergazdai jogosultásggal indul mindig

tulajdonságok/kompatibilitás/ az összes felhasználó bállításának módosítása/
a program futtatása rendszergazdakét pipa

(#85054) Sub-ZeRo válasza Zlcsi (#85053) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ha kilövöd, akkor is írja?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#85055) Zlcsi válasza Sub-ZeRo (#85054) üzenetére


Zlcsi
senior tag

hmm

ez volt a baja, de ez milyen hülyeség?

(#85056) Cs1csó válasza Sub-ZeRo (#85054) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudja kilőni, lehúzza a csúszkát az alsó 4-ik szintre ott el kellene menteni gép restart és már nem kérdez de azt mondja visszakapcsol ha jól értem vagy el sem menti, az eredmény ugyanaz.

(#85057) Sub-ZeRo válasza Zlcsi (#85055) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Amúgy mire kell a TC, hogy folyamatosan rendszergazda jogot adsz neki, hogy úgy induljon?!
Ha kell neki, majd jelez.

(#85056) csicso82: De miért is húzná le a csúszkát?! Azért van, hogy védjen téged, hogy ne induljon el olyan program, amit nem te akartál elindítani. Az, hogy nem ért hozzá. hogy milyen programnak adjon rendszergazda jogosultságot, az meg az ő baja. Látod, az is lett. Egy TC-nek nem kell rendszergazda jogusoltság. Ha úgy indítod, még másolni sem enged. (nekem 7 alatt így csinált mindig)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#85058) Cs1csó válasza Sub-ZeRo (#85057) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is rendszergazdai jogok nélkül fut a TC, ha kell neki - mint írtam kritikus helyre másolással stb. - akkor úgyis jelez de ez ritka.
Lényeg: ott valami el van rontva

(#85059) Kékes525 válasza Geth (#85041) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az említett szívásokat valami okozza,"

Igen, de a Microsoft nagyon sok hibánál (kék halál) a gyorsindítás kikapcsolását (is) javasolja (több más javaslat mellett opcióként). Gondolom nem véletlenül.
Persze tüneti kezelés a gyorsindítás kikapcsolása, de ha nehéz kideríteni, hogy az eredeti hibát mi okozza és ha a gyorsindítás kikapcslására megjavul, akkor használni kell. Mégiscsak jobb, mint az újratelepítés. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85060) ArthurShelby válasza Cs1csó (#85058) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egyébként én a TC-t azért szeretem, mert pl ha 2 windows is van a gépen, akkor a sima intéző a másik win mappáinak megnyitásánál minden egyes alkalommal fél órát makog, míg a tc-nek indításkor megadtam a jogot, és vígan gyorsan lépked (ilyenkor már nem szarozik a jogosultságokkal).
Ha tudnám rendszergazdaként indítani az intézőt is, már nem lenne telepítve a tc (ritkán használom).

Másik kedvencem apám, aki csak tc-vel tud bármit is csinálni. :DD

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85061) Cs1csó válasza ArthurShelby (#85060) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet ezt még fokozni: ismerek olyat aki intézővel oldja meg a kétablakos fájlkezelést, két intéző egyidejű megnyitásával.

[ Szerkesztve ]

(#85062) #77646080 válasza Cs1csó (#85061) üzenetére


#77646080
törölt tag

Yepp, az egyik munkatársnőm szintén mindig így jár el, neki egyáltalán nem jön be a TC, pedig próbáltam tanítgatni rá. Ha nem, hát nem. :D

(#85063) Cs1csó válasza #77646080 (#85062) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáltam átállni pl. a double commander-re - ugye az ingyenes - de egyszerűen hiába variáltam a színeket a háttért stb. valahogy nem láttam át úgy mint a TC-t, úgyhogy maradtam a TC-nél, egyszer talán meg is veszem. :DDD

(#85064) ArthurShelby válasza Cs1csó (#85063) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"egyszer talán meg is veszem"
Na ezen hangosan felröhögtem. :C

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85065) vlevi válasza Cs1csó (#85063) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én még a Norton Commanderen nevelkedtem, nekem a TC is túl csicsás. Maradok a FAR managernél ;)

(#85066) Cs1csó válasza ArthurShelby (#85064) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van pár program amit úgy érzem:
a, vagy megveszem
b, vagy támogatom a készítőjét

vlevi

Gondolkodtam már azon is de nekem az túl kék, bár lehet teszek egy próbát vele. Szoktam agyalni, hogy egy adott programomat mivel váltsak le erre a AlternativeTo-t szoktam hasznáni.

TC alternatíva igazság szerint 3 van:
- Double Commander
- FreeCommander
- Far manager

[ Szerkesztve ]

(#85067) Kékes525 válasza Cs1csó (#85063) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#85065) vlevi "Én még a Norton Commanderen nevelkedtem" +1 Én is. :K

A legjobb Norton Commander klón a Far Manager, [kép]

(#85066) csicso82

"de nekem az túl kék," :N átlehet színezni. [kép] Tudom ronda, de csak a példa kedvéért gyorsan csináltam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85068) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Továbbra is fennáll egy olyan hiba, hogy ha külső meghajtót csatlakoztatok, akkor valami hibát ír az illesztővel kapcsolatban mait nem tudott megoldani a win hibajavító. Továbbá, ha megnyitom pl a total com-ot akkor egy a katyvasz fogad...nincs is ennyi meghajtóm...tudna valaki segíteni ezekben? A külső meghajtós téma előlapi, illetve alaplapi USB3 on is fennáll. :R csak akkor oldódik meg, ha csatlakoztatva újraindítom a rendszert

[ Szerkesztve ]

(#85069) polgi803


polgi803
őstag

(#85070) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
A Start menüm sajnos nem működik. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a megoldás? Keresgélek de az első lehetőség nem nyert.
Adminként powershellbe 2 parancs nem nyert.
Jelenleg ezt próbálom
[link].

(#85071) Kékes525 válasza gorje (#85070) üzenetére


Kékes525
félisten

FixWin for Windows 10: Repair problems and issues with a click

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85072) gorje válasza Kékes525 (#85071) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm szépen!

(#85073) Kékes525 válasza gorje (#85072) üzenetére


Kékes525
félisten

Sikerült? Megjavította?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85074) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

A bejelentkezési képernyőn megjelenő hirdetés, az vírus, vagy mikrosoft szemét?
Valami Hype szarhoz csatlakozást ajánl.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#85075) gorje válasza Kékes525 (#85073) üzenetére


gorje
senior tag

Az altalam linkeltet vegigfuttam es jo lett. Mondom ha nem jon be akkor a fix. Egyebkent nagyon hasznos programnak tunik. Van errol a progirol 1 bovebb tartalomismertetes?

(#85076) Kékes525 válasza gorje (#85075) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak arról tudok, ami a linkről elérhető.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85077) Doky586 válasza polgi803 (#85069) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felesleges ennyi DVD-t rakni a gépedbe... :DD

(#85078) ArthurShelby válasza polgi803 (#85069) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem valami külső program lehet a ludas, ami összefüggésbe van a virtuális meghajtókkal.

vlevi:
Én a midnight commandert ismerem, azt is csak a linux alapú routerek miatt.
Ahogy egyébként észrevettem a tc egy jó skin extra infókkal, testreszabhatósággal.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#85079) polgi803 válasza ArthurShelby (#85078) üzenetére


polgi803
őstag

Lehet így kezeli a demon tools-t? Az van mondjuk . De a külső meghajtóba is beleszólhat?

(#85080) mpo


mpo
veterán

Mivel egyes weboldalak nem jöttek be, keresni kezdtem a hibát.
Ha a Windowsból pingelek, csak az IPv6 oldalak működnek, IPv4-nél request timed out.
A router diagnostic funkcióját használva a ping esetén az IPv4 oldalak is működnek.
A Windows újraindítása nem segített.
A router reboot igen.

A Windows frissített 08.25-én a nap végén (KB4100347) Intel microcode updates, a hiba 26-án és ma 27-én jött elő, de nem biztos, hogy ez okozta.
Ezt használom, Windows 10 Home x64, Firefox 61.0.2, router TP-LINK C2 AC750, IPv4 és IPv6 van, DIGI FTTB csomag.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#85081) mpo válasza mpo (#85080) üzenetére


mpo
veterán

Ezt a megoldást találtam, ha újra előjön a hiba, kipróbálom.
ipconfig /flushdns
netsh int ip reset resetlog.txt
Reboot the computer.

Ha ez a megoldás, akkor mi okozza?

Ha érted, akkor már elavult.

(#85082) djlolo válasza Cs1csó (#85066) üzenetére


djlolo
tag

Sziasztok!
En Q-Dir-t hasznalok,probaljatok ki,ingyenes.Van portable valtozata is,lehet tobb ablakot megnyitni.

(#85083) #86564352 válasza mpo (#85081) üzenetére


#86564352
törölt tag

Másik böngészőben is nézted?

(#85084) Geth válasza djlolo (#85082) üzenetére


Geth
addikt

Ezzel nem győztél meg :) Ingyenesség, portable, több ablak, ezeket szerintem több másik is tudja, a Far biztosan.

(#85085) mpo válasza #86564352 (#85083) üzenetére


mpo
veterán

Mindháromban és egyikben sem működött.
Most jó, eddig kétszer fordult elő.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85086) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Van egy Dell Latitude laposom Win 10-zel, első alkalommal fogom megsétáltatni a szabadban, egy mobilról ráengedve a netet póráz gyanánt.
Kérdésem: Milyen beállítást kell végeznem, hogy semmi se használhasson netet csak az adott böngésző? Alapértelmezés szerint Chrome, de ha valami nyűg van tudjam a F.Foxot is futtatni. Semmi ne frissüljön, csak majd ha hazaérek, és megkapja a vezetéket.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#85087) Cs1csó válasza HoTaZo (#85086) üzenetére


Cs1csó
félisten

A GÉPHÁZ - Hálózat és internet - itt érdemes végigzongorázni a beállításokat, és az adott csatlakozási mód korlátait beállítani. Kicsit sok menüpont van de ott lesz minden. Lehet csatlakoztatnod kell, hogy a listában feltűnjön és akkor tudod beállítani a hozzá tartozó dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#85088) Core2duo6600 válasza HoTaZo (#85086) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Létre kell hoznod a kapcsolatot, és utána válik elérhetővé.

Gépház > Hálózat is internet > adott kapcsolat tulajdnonságainak beállítása
Át kell állítanod forgalmidijjas kapcsolatnak, ekkor csak az fogyaszt adatot amit te kezdeményezel.
Lehet, van olyan inteligens, hogy a mobilnetet ha teloról osztod meg akkor eleve így veszi fel, de mindenképp ellenőrízni kell.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#85089) HoTaZo válasza Core2duo6600 (#85088) üzenetére


HoTaZo
őstag

& csicso82

Köszönöm szépen! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#85090) sz.j válasza HoTaZo (#85086) üzenetére


sz.j
nagyúr

A lapost és a telót között milyen kapcsolat lesz, kábel vagy Bluetooth

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#85091) Doky586 válasza Core2duo6600 (#85088) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

?

(#85092) #56474624


#56474624
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy Fujitsu S751-es laptop. Eddig win8.1-et használtam, mert azzal működött a benne lévő kártyaolvasó is, a legújabb win10-zel sajnos nem sikerült drivert találni hozzá sehogy sem. Viszont a legelső win10 kiadással (10240.x) megy a kártyaolvasó is.
A laptopban egy 120 gigás SSD van, most két rendszer van rajta (8.1 és a legelső kiadású win10), a köteteket nem is tudom tovább zsugorítani amúgy, a 8.1 pedig ideiglenesen marad, míg meg nem bizonyosodom a 10 stabilitásáról. A kérdésem az, hogy hogyan lenne érdemes kideríteni, hogy a win10 verziókkal meddig tudok felmenni (6 köztes frissítés jöhet szóba ugye), mikor még használható a kártyaolvasó is. Esetleg van-e valakinek erről valami infója, mielőtt nekilátok kikísérletezni? A winupdate alól frissítéseknek nem látom értelmét, mert az sem valami kevés idő tapasztalataim szerint, illetve jobban hiszek a tiszta telepítésekben.

(#85093) zolee001 válasza #56474624 (#85092) üzenetére


zolee001
őstag

ITT a driver hozzá,99% ban jo a régebbi driver is a 8,10 hez.
Amennyiben nem eszi meg az installert,csomagold ki és csak az inf filet mutasd meg neki

(#85094) HoTaZo válasza sz.j (#85090) üzenetére


HoTaZo
őstag

Wi-fi.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#85095) #56474624 válasza zolee001 (#85093) üzenetére


#56474624
törölt tag

Innen telepítettem. Emlékeim szerint a legújabb win10-nél is feltelepíti, csak valami olyasmit ír ki, hogy nem engedi az illesztőfájlt használni valami oknál (sajnos nem jegyeztem meg pontosan) fogva.

(#85096) Cs1csó válasza #56474624 (#85092) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen kártyaolvasó? SD és társai? Jobb lenne ha vennél egy ilyet: [link] pár ezer forintos eszköz az egyik vége usb a másikba meg akármilyen kártyát dughatsz pl. ez:
[link] de kismillió variácó van pár ezer forintért nemrég egy fényképezőgéppel kártyára készült képet is egy ilyen eszközzel vittem be a gépbe mert nem volt adatkábel a fényképezőhöz és a gépben nem volt kártyaolvasó.

Filléres vacak és nem kell külön egy rendszert fenntartani ilyen célra ami fogja a helyet és megy vele az idő mikor ki - be boot-olsz róla.

(#85097) #56474624


#56474624
törölt tag

Na, úgy tűnik, hogy az utolsó előtti win10 verzió is jó. Azzal igazából már be is érem. :)

(#85098) zolokas


zolokas
aktív tag

Üdv! van egy kis problémám a Call Of Duty United Offinsive játékkal! Felbontást nem lehet állítani win 10 alatt! Hiába adok meg bármilyen felbontást, egyik se jó! Lehet csak ennyit lehet tenni win 10 alatt?

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#85099) Cs1csó válasza zolokas (#85098) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg a játékindító exe-n jobbklikkes menüben próbáld meg változtatni a futtatási felbontást futtasd rendszergazdaként.

(#85100) core i7 válasza zolokas (#85098) üzenetére


core i7
addikt

játék mappáján belül main azon belül config.cfg (ezt megnyitod jegyzettömbbel vagy wordel) és ezeket átírod benne:
-seta r_customheight (itt lesz a felbontás magasság ezt átírod)
-seta r_customwidht (itt a szélesség és ezt is átírod)

majd mented

talán még uo uoconfig.cfg vel is megkell csinálni de ha müködik ,hogy csak fentibe akkor mind1

win10-nél nem egy régebbi játéknál vannak ilyen anomáliák azthiszem divine divinty nél is volt valami

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.