Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85501) Zotya84 válasza -Faceless- (#85500) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor azzal nem sok biztatót tudnék mondani. Nem csináltak hozzá UEFI-frissítést, ami átvariálja a hűtési házirendet esetleg? Vagy letiltani ideiglenesen 2 magot?

Takarítás oké, pasztát mikor milyet teszel rá? Lehet, hogy kéne valami jobb.

De sajnos az is lehet, hogy a folyamatos alulhűtöttség miatt valami már elmelegedett benne, és bármit csinálsz, már nem jó soha többé. :/

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85502) King Unique válasza RWD (#85498) üzenetére


King Unique
titán

Újratelepíteni nyilván neked kell majd, illetve egy korábbi mentésből visszaállítani, ha előtte készült róla. Ha dual-boot, vagy VHD boot megoldással lett mellételepítve a 7-es, akkor csak nyilván azt kell eltávolítani. Egyébként az utóbbi (VHD) sem rossz, szinte kb. olyan mint az élesen telepített rendszer és utólag könnyű kukázni. Az aktiválás pedig már szintén le volt írva az előző válaszban, vagyis hogy automatikusan megtörténik majd az újratelepítésnél. Szóval igen! :K

[ Szerkesztve ]

(#85503) -Faceless- válasza Zotya84 (#85501) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ha használom akkor itthon hűtőpaddal, azzal probléma nélkül megy jó hőmérsékleten. Nem is cipelem igazából sehova, így nagyon ritkán áll le, de most kellene a videókártya benne egy kis basic Unity-hez, és oda bentre nem akarom vinni a nagy batár hangos padot.

A magletiltást én is néztem, de a CPU-t soha nem használom ki 8 szállal aligha mennek 15%-nál többen, és pont az alig melegszik, 78-80 fok felett nem láttam soha. Az SSD necces, a merevlemez ami benne van, illetve a GPU. A GPU underclockon agyaltam, de soha nem csináltam még, így először inkább utána nézek.

Frissítés nincs hozzá, és nem is lesz. Szerintem már elkönyvelték veszett ügynek 2015-ben kapta az utolsó frissítést. Paszta kb. fél évente nehogy melegedjen. Most valamilyen Artic van rajta már meg nem mondom milyen, de nem alsó polcos.

(#85504) enginev3.0 válasza mpo (#85499) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem, nekem új HDD-k vannak, mármint persze már nem újak, de újak

HD sentinel szerint mind tökéletes, SSD-k meg használódtak, de azok is jók

(#85497) Zotya84@
Van egy Sata kártya a gépben, akár az is okozhatja? PCI porta van téve

Érdekes mert soha egyik torrent kliens sem panaszkodott semmire a Qbiten kívül

Most zárult be újra, megint ugyan azért

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85505) Zotya84 válasza -Faceless- (#85503) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát, akkor lehet, hogy a GPU-d van elmelegedve már, és az okozza a bajt.

#85504 enginev3.0: Okozni okozhatja. Nem valószínű, de nem is kizárt. Ami még beugrott: nézd meg a SATA-tápcsatikat, hogy az aljuk/tetejük nincs-e kicsit is kipúposodva. Mert egy ideje elég sok tápnál (sajnos néhány jobb márkájúnál is) azt tapasztaltam, hogy nem bírják a meleget a csatik, és púpossá válnak. Onnantól viszont nem tökéletes a HDD áramellátása, ami viszont nem kerül be a SMART-ba így a HDSentinel nem jelzi, viszont okozhat az adatátvitelben hibát, ami a programból való kilépést eredményezi. Ugyanez igaz magára a SATA-kábelek mindegyikére. Melóban sorra dobálom ki a két évnél öregebb nem túl jó kábeleket. Az Asrock piros kábelei, meg az olcsóbb SATA-kábelek, elég pocsékak, az MSI, ASUS, Gigabyte kábelei (köztük a magasabb kategóriás Asrock lapok fekete kábelei) már egész jól bírják. A legjobban a Gigabyte kék/fekete csatos SATA3 kábelei bírták, de ha nagyon meleg a gép belseje azok is megadják magukat olyan 4-5 év után. (próbáltam keresni képet, de gugli barátom sem segít, én meg hétfőn tudnék neked ilyet fotózni.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85506) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha megjelenik az őszi frissítés, akkor újrarakom a gépet.
Eddig a Visual C++ -okat egymás után telepítettem.
Mintha olvastam volna valamikor, hogy van olyan program, ami felrakja ezeket.
Ha így van, mi a neve, ill. hogyan kell használni?

(#85507) vlevi válasza GEPESZ66 (#85506) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amelyiknek kell valamelyik, az általában felrakja magának. Én sose telepítettem VC++ Runtime-ot kulon

(#85508) enginev3.0 válasza Zotya84 (#85505) üzenetére


enginev3.0
félisten

Először kicseréltem a sata kártyát, egy másikra

Aztán jön a többi
De ha ennyi baj a dologgal, akkor inkább torrent klienst cserélek :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85509) Zotya84 válasza enginev3.0 (#85508) üzenetére


Zotya84
őstag

Ez nem a kliens miatt lesz, ez szinte biztos.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85510) enginev3.0 válasza Zotya84 (#85509) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az oké, csak semmilyen más program nem zárul be rajta kívül (nem csak torrent kliesnekre értve)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85511) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#85506) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, nálam friss windows telepítés után ez az első: Visual C++ Runtime Installer (All-In-One) v56

Nem szeretem a programokra bízni a VC++ telepítését:
- van program ami nem jelzi, hogy neki kell és nem is telepíti fel magától
- van hogy jelzi és telepíti is de egy jóval régebbi verziót nem a legfrissebbet

Ezért használom ezt.

(#85512) Zotya84 válasza enginev3.0 (#85510) üzenetére


Zotya84
őstag

Ez normális. Semmilyen más programmal terheled ilyen hektikusan és folyamatosan azt a háttértárat, amire/ről torrentezel. Azt még megpróbálhatod - nem tudom milyen neted van -, hogy teszt céllal korlátokat állítasz fel mindkét irányra, egyre szűkülő körökben és meglátod, hogy egy pont után nem fog összeomlani.

(Nálam a kisgépen a µt is összefossa magát, amikor két-három letöltést lódítok meg rajta, mert a J3710-es proci nem erőmű, és simán kifingik a vinyóval együtt, és sima, oknélküli AppCrash-sel kilép a progi. (Egyszerűen túlterheli az I/O rendszert.) Ezért korlátoztam a tempót 20/10MBps-re, és így már csak ritkán produkálja a dolgot - csak ha kettőnél többre indítok rá, kettőnél már nem öli meg a klienst. A nagy gépen, amin csak ritkán töltök /ha gyorsan kell/, ott SSD-re simán viszi a 80-100MBps tempót is, ha van hozzá olyan forrás.) Nem, egyik sem Mbps, mind MBps. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#85513) enginev3.0 válasza Zotya84 (#85512) üzenetére


enginev3.0
félisten

Utorrent sosem halt be, ugyan az az 1000torrent van benne mint qbitben

Egyébként ma reggelig nem állt le, most viszont ahogy elkezdtem nézegetni pár perc múlva bezárult

Vnc serverrel szoktam irányítani, és mindig akkor zárul be ha kezelem közben a gépet
Az is elég ha csak görgetek benne
Viszont ha órákig arra sem járok akkor fut

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85514) gulyasa


gulyasa
őstag

Adott egy nem túl régen összeállított gépem, amihez - ha már új gép - vettem hivatalos dobozos pendrive-os Windows 10 Home telepítőt (ugyanilyen, csak az enyém magyar nyelvű).
Ahol összeszereltettem a gépet, ugyanott a telepítést is megrendeltem. Meg is csinálták hibátlanul, azóta is hibátlanul működik a vas.

Na itt jön az - hogy ne legyen olyan egyszerű az életem -, a nem távoli jövőben tervezem egy SSD-vel "fejlesztést", és hogy ne legyen egyszerű a dolog, ezt az eddig kihasználatlan alaplapi M.2 csatlakozó hasznosításával képzeltem el, és erre az SSD-re szeretném telepíteni a rendszert. ;)
(Elvileg minden feltétel megvan hozzá: az alaplap UEFI-s, a gép erős, mindent tud hozzá.)

Utánaolvastam, tudom, nem egyszerű, de nem lehetetlen a dolog.
Régebbi Windows-okat telepítettem már pendrive-ról, nem ismeretlen számomra a módszer. Viszont ez az első Win 10-es gépem.

A Windows 10 SSD-re telepítésével kapcsolatban láttam, hogy többek között "UEFI bootable" telepítő pendrive szükséges hozzá.
Ez az "UEFI bootable" megjelölés csak simán azt jelenti, hogy a telepítéshez a telepítő pendrive-nak boot-olhatónak kell lennie? - mint az én dobozos USB-s telepítőm, amivel HDD-re lett telepítve a jelenlegi rendszer?

Vagy ennél többről van szó?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#85515) Kékes525 válasza GEPESZ66 (#85506) üzenetére


Kékes525
félisten

MultiPack Visual C++ Installer

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85516) mpo válasza enginev3.0 (#85513) üzenetére


mpo
veterán

Együttérzek veled, de ezt nem lehet kihagyni.
Egyébként ma reggelig nem állt le, most viszont ahogy elkezdtem nézegetni pár perc múlva bezárult

Viszont ha órákig arra sem járok akkor fut

Schrödinger macskája
[link]

----------
Már nem emlékszem, hogy te vagy másik fórumtárs állította a memóriát jó nagyra, a kapcsolati korlátokat kivette és csúcsra akarja járatni a feltöltést.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#85517) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Van valami megoldás arra, hogy megszűnjön ez a hiba?
Watch Dogs 2 nevezetű játék dobja ezt Uplayből indítva. :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#85518) enginev3.0 válasza mpo (#85516) üzenetére


enginev3.0
félisten

Torrent topikban kb mindenki :D

De ez a hiba mégis csak nálam fordul elő

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85519) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Most a lapozófájlt minden HDD-n kezdeti méretnek a ram méretét , maximálisat pedig ennek a dupláját kell beállítani, vagy összesen legyen ez elosztva?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85520) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Új géphez vettem ezt a win10-et. Dvd lejátszót nem tervezek a gépbe szerelni. Letöltő linket a terméken sehol nem találtam. Ha simán a Windows oldaláról letöltöm a 64 bit-es home kiadást, akkor azt használhatom, ugye?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#85521) Cs1csó válasza Kékes525 (#85515) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a MULTIPACK jobb mint amit én linkeltem? Látom van hivatalos weboldala és a MajorGeek-en is fent van, azt látom hogy frissebb a kiadása de amit én telepítek az teljesebbnek tűnik.

A 2017-es VC tűnik csak frissebbnek.

[ Szerkesztve ]

(#85522) Kékes525 válasza Cs1csó (#85521) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudom, nem teszteltem őket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85523) Cs1csó válasza Kékes525 (#85522) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legközelebbi friss telepítésnél kipróbálom ezt és ha minden programom aminek szüksége van VC-re futni fog vele akkor maradhatok a későbbiekben ennél is.

Volt aki már elszörnyed mennyi van feltelepítve de ez csak egy kattintás és felteszi magának mindet - telepíteni sem kell egyfajta portable megoldás csak futtatás és kész, és mellé még lefuttatom a directx offline installer-t és azóta egyik programom sem kiabál hogy hiányzik neki valami, előtte előfordult.

[ Szerkesztve ]

(#85524) Doky586 válasza Cs1csó (#85521) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugye te MULTI CODEC PACK-ot is telepítesz..?

(#85525) Cs1csó válasza Doky586 (#85524) üzenetére


Cs1csó
félisten

Isten ments! Csak VLC Media Player-t az MINDENT lejátszott idáig amivel találkozott.

Amúgy most a képen amit linkeltem számoltam össze hogy 24 db VC++ van de amit én futtato AIO az csak 18-at telepít ( azaz 9 párt x86 és x64-est ahogy nézem a maradék 3 párt azt a FIFA 18 rakta fel.)

[ Szerkesztve ]

(#85526) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok.

Azt be lehet valahogy állítani ,hogy ne töltse le automatikusan a frissítéseket? Köszönöm

(#85527) SP4C3 válasza Gedeon31 (#85526) üzenetére


SP4C3
veterán

Röviden: nem, alapelve a 10-nek.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#85528) Gedeon31 válasza SP4C3 (#85527) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm ,akkor jól rémlett. Csak így többször lassabb a kikapcsolás.

(#85529) SP4C3 válasza Gedeon31 (#85528) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem csak a kikapcsolás, hanem minden.

Olvasgathatsz online, hogyan lehet gyalulni. Esetleg linux ha van rá lehetőség, vagy 7-es, 8-as...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#85530) enginev3.0 válasza Zotya84 (#85512) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ma kapott egy új ramot, 2x4GB van benne, egyik régit kivettem

Ma is előjött ugyan az a hiba

HDD-k hdd sentinel szerint tökéletesek

Mi lehet még?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#85531) Geth válasza SP4C3 (#85529) üzenetére


Geth
addikt

Minden? Erre van valami forrás? Nálam jottányit nem lassulnak a gépek, lehet valamit jól csinálok? :DDD

(#85532) Cr00py válasza Gedeon31 (#85528) üzenetére


Cr00py
senior tag

Be lehet állítani. Pro-n egyszerűbb, de Home-n sem lehetetlen.
Nekem is le van tiltva, így nem tölt le semmit automatikusan / defender sem frissít, szal ha azt használod, akkor kézzel kell. Valamit valamiért ugye.

[ Szerkesztve ]

(#85533) Cs1csó válasza Gedeon31 (#85528) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyit tudsz esetleg hogy O&O ShutUp10-et letöltöd ebben tudod tiltani külön-külön:
- a build upgrade-t nem lesz értesítés a build upgrade-ről pl. aki maradni akart a 1709-es és nem akart váltani a 1803-asra
- a biztonsági frissítéseket is lehet tiltani - szerintem ez nem ajánlott

Amit önmagában karikáztam be azzal a BUILD upgrade-t tiltod az alatt lévő pedig egyéb frissítések.

(#85534) Bodz válasza kmarci25 (#85520) üzenetére


Bodz
Ármester

Persze.

(#85535) svgyula válasza gulyasa (#85514) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem kell túlragozni! Azzal kezd, hogy a mostani HDD partició(k)nak amit használsz azoknak adsz nevet!
Ha megvan akkor berakod az SSD-t. Elindítod a telepítést és elmész a telepítés helye pontig. Itt azonosítod particiók "neve" alapján a meghajtó részeit. Itt megállsz és azokat a kisméretű részeket amiknek nem adtál nevet törlöd! Utána megkeresed az SSD-t és létrehozol egy particiót (lehetőleg ne oszd meg). Ha megvan akkor ezt jelölöd meg(katt) és most mehet tovább a telepítő. Ha így csinálod akkor nem lesz induláskor 2db rendszer a gépeden és az előzőt az adatmentés után gyalulhatod is.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#85536) Gedeon31 válasza Cr00py (#85532) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ennek mi lenne a menete :U

(#85537) Gedeon31 válasza Cs1csó (#85533) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm ;) más megoldás nincs, akkor ez marad. :R

(#85538) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#85511) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most nézem, hogy nekem volt ilyen link elmentve.
Ismeritek-e?
[link]

(#85539) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#85538) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem de ezt is láttam ma mikor keresgéltem. Gyakorlatilag ez a 3 alternatíva van:
- AIO Runtime Libraries (Installer/Uninstaller) 2018-03-24 de ezt nem lehet már letölteni
- AIO Runtime Libraries (Installer/Uninstaller) Big Pack [Final Release] 2018.03.24 nálam ez sem indul nem tudom letölteni
- MultiPack Visual C++ Installer 0.7 ez működik
- Visual C++ Runtime Installer (All-In-One) v56 ez is működik ez az amit most használok de a 2017-es ami ebben van annál van már újabb de amúgy ez a legteljesebb minimal és additional runtime is benne van

AZ utolsó kettő az amin érdemes elgondolkodni.

(#85540) gulyasa válasza svgyula (#85535) üzenetére


gulyasa
őstag

Köszi, majd így próbálom.
Értem a burkolt utalást. ;) A rejtett 499MB-os visszaállítási és a 99MB-os EFI partíciók törléséről írtál...

Viszont azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy az összes leírás, amit eddig találtam, mindenhol azt ajánlják, hogy (M.2) SSD-re telepítéskor ne legyen semmilyen más meghajtó (HDD vagy optikai) az alaplapra csatlakoztatva. Ez így akkor szintén csak túl van misztifikálva?

Másik kérdés, hogy mi a helyzet a klónozással?
Van ahol egyenesen nem ajánlják, máshol meg konkrét leírások, programok vannak a már HDD-re telepített Win10 SSD-re klónozásáról...
Most akkor melyik az "igaz"?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#85541) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#85538) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, kipróbáltam és teljesen jól működik amit még először osztottál meg:
MultiPack Visual C++ Installer 0.7 Official Mirror for MultiPack Visual C++ Installer

(#85542) Zoz válasza gulyasa (#85540) üzenetére


Zoz
őstag

Ha működik a rendszered, akkor minek újratelepíteni? Klónozd.

(#85543) King Unique válasza gulyasa (#85540) üzenetére


King Unique
titán

Telepítésnél a többi háttértárat általában azért szokás fizikálisan leválasztani, vagy letiltani a BIOS-ban, hogy a rendszer számára fenntartott kisebb partíciók ne kerüljenek még véletlenül sem azokra. Azt viszont nem írtad, hogy milyen M.2-es SSD-ről lenne szó, mert azokból is van többféle típus (pl. SATA3, AHCI, NVMe). Ha netán NVMe, akkor azoknál nem árt lecsekkolni, hogy támogatja-e a hardver ilyenről a bootolást, mert ezeknél előfordulhatnak emiatt problémák.

Ha a HDD-re telepített Windows 10 jelenleg jól működik és minden OK vele, akkor nyilván lehetne klónozni is, nem feltétlen muszáj a 0-ról újratelepíteni. Ha egy nagyon belakott rendszerről van szó és macerás lenne mindent a 0-ról újra beállítani, akkor meg nyilván eleve klónozni célszerű. Bevált szoftver ilyen célra pl. a Macrium Reflect, de van Windowsra számos egyéb is.

[ Szerkesztve ]

(#85544) gulyasa


gulyasa
őstag

Még1x köszönöm a válaszokat. :C

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#85545) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

A feleségem gépére próbáltak telepíteni egy Daemon tools-t elvileg (sajnos nem voltam ott). A rendszer azóta nem indul, próbálkozik az automatikus javítással, de nem sikerül:
D:\windows\system32\logfiles\Srt\SrtTrail.txt-hez irányít.

Az tűnt fel, hogy a DISKPART-tal megnézve a lemezeket, hogy az a 100 megás rendszer partíció lett a C:, az windows-t és az adatokat tartalmazó pedig a D:, az a 450 mega körüli pedig az E: meghajtó lett. Szerintem csak a windowsos partíciónak kellene betűjellel rendelkeznie. És szerintem a C: volt ez a betűjel.

Próbálkoztam a következőkkel:
bootrec.exe /rebuildbcd
bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot

Az utolsónál megtagadja a hozzáférést.

Van valami ötletetek? Szeretném elkerülni az újratelepítést.

(#85546) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Tud valaki megoldást arra, hogy a vezérlőpult / rendszer / tartomány és munkacsoport beállítások módosítása / hálózati azonosító gombra kattintva előugró ablakban ne mindig az "Ez a számítógép egy vállalati hálózat része..." beállítás legyen érvényes PC (Win10 1803 x64 Hun) újraindítást követően?
Ha átállítom "Ez egy otthoni számítógép, és nem része vállalati hálózatnak" opcióra, akkor kéri az újraindítást, viszont ilyenkor újraindításig az Oppo Bluray playerem látja a hálózaton a Samba megosztást. De csak ekkor és csak eddig...

(#85547) Cr00py válasza Primary92 (#85545) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. 1803-s verzión gyakori ez a hiba ( nincs köze a daemonhoz ) .. az a verzió csak gondot okozott sokaknak. ms fórum / reddit is tele van vele. Én is szenvedtem srttrail hibaüzenettel, de még az ms-nél sem tudtak megoldást találni rá, csak a szokásos "fixboot " és társait, amit ugye 5mp google keresés után én is megtaláltam. Gondolom nem mondok újat azzal, hogy nem segített. Visszaraktam a 1709-t, azóta nincs bajom a rendszerrel ( kopp-kopp )

Egyébként.. Nincs szükség daemon tools-ra már win8 óta emlékeim szerint, mivel a windows beolvassa az iso-t nélküle is , csak dupla klikk az iso-ra.

(#85548) Sub-ZeRo válasza Primary92 (#85545) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Minek a daemon tools?! Ott a virtual clone drive... Sokkal jobb és nem olyan sz@r mint amit telepítenél...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#85549) vlevi válasza Sub-ZeRo (#85548) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mostmár mindegy, megb***ta a ló.
Egyébként is, nem ő telepítette, hanem meglepi volt
:(
Windows8 óta én sem használtam ezeket az eszközöket, és win7 alatt is inkább a Magicdisc, MagicISO-t használtam. De asszem azt is csak szökőévente egyszer. ISO-ra általában akkor van szükségem, amikor valami más rendszer telepítek, olyankor pedig a Rufus, Universal USB installer, ésatöbbi programok kezelik az ISO-t. Vagy, fordult már elő olyan, hogy winrar-al csomagoltam ki, mert kellett belőle valami. De nem is emlékszem rá, hogy utoljára mikor mountoltam fel ISO file-t.

(#85550) bobalazs válasza Sub-ZeRo (#85548) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Minek a virtual clone drive? Ott a WinCDEmuPortable... Sokkal jobb és nem olyan szar mint amit telepítenél...
;]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.