Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86901) Geth válasza Pécsi gyerek (#86899) üzenetére


Geth
addikt

Én ezzel így vagyok 8-as óta. Sajnos lottón csak 3-asom volt a múltkor... de hajrá! :)

(#86902) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Erről a cikkről mit gondoltok? Érdemes lehet így cselekedni, helyet felszabadítani?

Kevés hely maradt a Windows 10 frissítése után?

(#86903) fanti


fanti
addikt

Szenzációs a Win10 1809-es kiadása.....

Nem tudom, hogy készakarva b@sszák így el az alapvető hálózati részét?

Két tök egyforma konfig. 1803 alatt hónapok óta gyönyörűen látják a "közös" megosztott könyvtárakat, ahol csak olvasási jog van azt szépen olvassák, ahol írási jog is abba meg szépen írnak is, vica verza.
Ja : NINCS OTTHONI CSOPORT MEG ILYEN SZARSÁGOK, RENDES MEGOSZTÁSI METÓDUSOK VANNAK!

Tegnap az egyikre felmászott a 1809, azóta a 1803-as (még nem frissített) géppel ha a régi jól működő megosztott mappáira megyek hitelesítő adatokat követel.....ugyanígy a 1809-essel updatelt géppel is hiába fordulok a 1803-as felé, dettó.

Hogy lehet valamit, ami jó volt eddig, így elqrni?!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#86904) #73959936 válasza fanti (#86903) üzenetére


#73959936
törölt tag

hálózati és megosztási központ/speciális megosztási beállítások/alul összes hálózat kinyit/újra alul - jelszóval védett megosztás kikapcsolása

(#86905) fanti válasza #73959936 (#86904) üzenetére


fanti
addikt

JELENTEM, EZ MÁR A 1803 ALATT IS ÍGY VOLT BEÁLLÍTVA!
És most is ugyanígy van!

Fejlemény : jelszóval védett megosztás bekapcsolása-t bepittyentetem, reboot, majd jelszóval védett megosztás kikapcsolása-ra állítottam. ÉS AZÓTA MEGY!

Aki így járna, csinájla ezt!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#86906) Cs1csó válasza Orionk (#86902) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem elég a lemezkarbantartót RENDSZERGAZDAKÉNT futtatni és így törölhető a Windows.old mappa ez az amivel a legtöbb hely felaszabadítható a többi bullshit.
Egy jól belakott gépen 17 GB-ot egy alig belakott netes gépen is volt 3 GB-nyi törölhető méretű Windows.old mappa. Fontos a rendszergazdaként futtatás különben nem lehet törölni.

(#86907) #73959936 válasza fanti (#86905) üzenetére


#73959936
törölt tag

kép ? :U

ezé érdekes, mert 1803 alatt kapcsoltuk ki a jelszavas hozzáférést, a 1809 meg bekapcsolta csak úgy jópofiságból...

ok ! kérés stornozva

[ Szerkesztve ]

(#86908) Cs1csó válasza #73959936 (#86907) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az O&O ShutUp10 -nek is újra ki kellett pár telemetriát kapcsolni ami visszakapcsolódot és még volt egy két egyéb vissza vagy alapra állítás. Ezért érdemes ha sikeres az upgrade végigfutni a gépház beállításain aztán lefuttatni a lemezkarbantartót és kész is, jobb esetben.

(#86909) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Megjelent a O&O ShutUp10 legfrissebb - gondolom a 1809-eshez módosított - verziója tegnap!

(#86910) GZoli7 válasza Cs1csó (#86906) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nem rendszergazdaként kell futtatni, hanem a rendszerfájlok törlésére kell kattintani.

(#86911) Cs1csó válasza GZoli7 (#86910) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem úgy nem engedte hanem mikor bepipáltam akkor jött a szöveg hogy futtassam rendszergizdaként ha törölni akarom de nem vagyok benne biztos lehet neked van igazad LÉNYEG: a lemezkarbantartóval lehet törölni a Windows.old mappát.

(#86912) GZoli7 válasza Cs1csó (#86911) üzenetére


GZoli7
senior tag

A redszerfájlok törléséhez természetesen kell a rendszergazda engedély, de ebből nem következik a másik.
Igazad van. Lehet. :)

(#86913) Cs1csó válasza GZoli7 (#86912) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vakarom a fejem de ugy volt hogy simán a fájlkezelőből nem engedte törölni a Windows.old mappát ekkor futtatta - simán start menübe elkezdtem begépelni és kiadta lemezkarbantartót futtattam de csak simán ekkor nem tudom pontosan hogy volt lehet akkor ki sem listázta a Windows.old mappát vagy kilistázta de ott volt az értesítés mellette hogy ha törölni akarja akkor futtassa rendszergazdaként a pajzsos ikon jel is ott volt.

Lényeg jobb rendszergizdaként futtatni.

(#86914) seger


seger
addikt

Adott egy win10. Miért van az, ha elindul a rendszer, ki van jelölve az első ikon az asztalon bal felül. Bármi más ikonra kattintanék, akkor is azt indítja el.... habelindult és bezárom, utána már jó....

(#86915) #73959936 válasza Cs1csó (#86913) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem lehet, hogy a windows.old mappát total commanderben rendszergazdaként futtatva simán letörli ? :U

(#86916) Cs1csó válasza #73959936 (#86915) üzenetére


Cs1csó
félisten

próbáltam nem engedte valami furcsa szöveg is volt mellette.

(#86917) King Unique válasza Orionk (#86902) üzenetére


King Unique
titán

Amit a tárhely felszabadításáról írnak, az nem újdonság. Ez szokott lenni minden build upgrade után, a korábbi rendszer a C meghajtón a Windows.old mappába kerül és úgy lefoglal pluszba X GB tárhelyet. Amit aztán lehet a lemezkarbantartóval manuálisan törölni így, illetve a tárterületsegéddel is. De ez sem kötelező, mert az eddigi gyakorlat alapján korábban 30 nap, újabban viszont már 10-15 nap után úgyis automatikusan törli a Windows 10 a korábbi telepítést.

(#86910) GZoli7:
Mindkettő megoldás jó. Ha nem rendszergazdaként van futtatva a lemezkarbantartó, akkor kell a rendszerfájlok törlése opciót még külön kiválasztani. De ha rendszergazdaként, akkor már nem, mert akkor egyből kilistáz minden elemet, beleértve a rendszerfájlokat is. Szóval az utóbbi is OK, sőt ez esetben lehet még célszerűbb is azt használni.

[ Szerkesztve ]

(#86918) #86564352


#86564352
törölt tag

Szomorú ha igaz: most olvastam a frissítés előfordulható adatvesztés bugot hónapokkal ezelőtt jelezték insider feedbackben

(#86919) Ice_Man22 válasza KaitouP (#86816) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nalam is kesve szokott megjonni.... Van hogy a telefonon az appot kell bezerjam mert egyszeruen nem szinkronizal... Van meg mit javitani rajta( igaz meg beta az egesz).

(#86920) laszlohu válasza laszlohu (#86888) üzenetére


laszlohu
addikt

újra lefuttatta a gép a telepítést, majd újraindítás nélkül is ráeszmélt, hogy naprakész, úgyhogy
problem solved

(#86921) pergabb


pergabb
senior tag

nektek sikerült csatlakoztatni a telefont a géphez? Nálam a telefon azt dobja ki párosítva vannak, majd a win szól, hogy küld egy értesítést és a telefonon fogadjam el, de nagy l*szart nem kapok..

(#86922) Doky586 válasza pergabb (#86921) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos telenyomta minden USB portodat használt rágógumival a gyerek, ezért nem sikerül bedugnod.. :B

[ Szerkesztve ]

(#86923) GZoli7 válasza King Unique (#86917) üzenetére


GZoli7
senior tag

Igazad lehet, sajnos elég régen nem láttam Windows-t. :D

(#86924) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Itt szóba került, a Rendszerfájlok törlése a Lemezkarbantartóval. Nem akarok véletlenül sem téves törlést, ezért rákérdezek a pontos sorrendre.
Amikor elindítom a Lemezkarbantartót, és miután végez a listázással akkor ezt az ablakot kapom. Ha utána rákattintok alul a Rendszerfájlok törlése fülre, akkor csak kilistázza, de nem törli rögtön ugye?
Szeretnék egy kis helyet felszabadítani, de ilyen törlést még nem végeztettem a Lemezkarbantartóval, meg nem is igazán vagyok számítógépes hozzá értő és nem szeretnék bármit is kitörölni ami kellene a Windowsnak.
Előre is köszönöm a segítséget és elnézést amiért ilyen alap szinten kérdezek.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#86925) vlevi válasza Jenne (#86924) üzenetére


vlevi
nagyúr

Így van, nyugodtan bemehetsz oda is.
A rendszerfileok törlése egyébként csak annyit jelent, hogy az a lista, amit most is látsz, kibővül olyan elemekkel, amik elvileg a rendszerhez tartoznak, de törlésük nem okoz gondot.
Ilyen pl. a windows update által lefoglalt dolgok, a korábbi windows telepítés biztonsági másolata, stb...

(#86926) Jenne válasza vlevi (#86925) üzenetére


Jenne
senior tag

Nagyon szépen köszönöm. Kilistázta közben. [kép]
A legfelsőt, a Windows Update-törlést nyugodtan bejelölhetem törlésre? A másik nagy terjedelmű (2,3 GB) a Lomtár, azt tudom, azt is törlöm most.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#86927) pergabb válasza Doky586 (#86922) üzenetére


pergabb
senior tag

én most a win új sms küldési funkciójára gondolok :D

(#86928) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hello!
Bedobom ide is, hátha nem laptopspecifikus, hanem Win.
Jelenség:
Rádugok a gépre dsubon egy fullhd tv-t, szépen ki is adja ugyanazt a képet, amit a laposon látok, ugyanabban a felbontásban.
Lecsukom a kijelzőt, és átváltja a tv-t valami 720p szerű felbontásra, amit sehol sem tudok állítani, mert látszólag továbbra is fullhd.
Ez mi az átok, és hol lehet kikapcsolni?

(#86929) Doky586 válasza Jenne (#86926) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De minek akarod törölni..?

Már sokszor le lett írva hogy ezzel csak magadat korlátozod le, hogy ideiglenesen visszaállhass ha ezen verzió hibásan működne nálad (vagy valami filet törölt ami neked még kellett volna). Ha nincs hiba és nem állsz vissza akkor a te beavatkozásod nélkül is törli automatikusan 1-2 hét múlva..

[ Szerkesztve ]

(#86930) #86564352 válasza Jenne (#86926) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nyugodtan töröld.

(#86929) Doky586: Egy szokásos havi frissítés alkalmanként 2-3 GB maradékot is hagyhat. Havonta van három ilyen, az már 6-9 GB Windows Update maradék. Minek foglalja a helyet?

Build upgrade után a windows.old 10 nap után magától eltűnik, viszont a havi összegzők maradéka tapasztalatom szerint nem. Legalábbis legutóbb megvártam két frissítést és utánuk kb. 6 GB maradékot szedtem le karbantartóval. Nincs mindenkinek 256-512 GB SSD meghajtója.

(#86931) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!

Hálózati sebesség mutatására van lehetőség a tálcán?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#86932) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Lehetséges az, hogy az "Alapértelmezett alkalmazás-üzemmód kiválasztása" (új) opció automatikusan működjön (valahogy), szinkronban az "Éjszakai fény" beállítással?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#86933) #86564352 válasza ƵøŁĭ (#86931) üzenetére


#86564352
törölt tag

Régi NetSpeedMonitor progi vagy valamilyen rainmeter megoldás.

#86932) fs-zsoci: ha arra gondolsz este váltson át magától sötét módra, olyat magától nem tud. Feladatütemezővel lehet barkácsolni.

(#86934) Orionk válasza King Unique (#86917) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia,

Én nem találom a Windows.old mappát, ott ahol írod.
A rejtett fájlok láthatósága be van kapcsolva.

Win10 Pro verzióm van. Lehet, hogy itt máshol van?
köszi

(#86935) Doky586 válasza #86564352 (#86930) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NEM a "szokásos havi frissítés" ekről volt szó hanem a félévesról. Ha 10 nap után magától törli akkor minek siettetni..? :F

A havifrissítéskor se látok nagy növekedést, igaz nem az a típus vagyok aki 2-3 GB növekménytől berezel, így nekem elég negyedévente a lemezkarbantartó.. :K

Én 5éve vettem a 120 GB ssd-met, még most sem igénylek nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

(#86936) #86564352 válasza Doky586 (#86935) üzenetére


#86564352
törölt tag

De, a havi frissítések maradéka volt a kolléga által betett képen. Ki is volt jelölve és alatta a leírás a WU frissítések másolatát gyűjtögeti a rendszer. Egyáltalán nem a féléves nagy frissítés maradéka az. Az lejjebb szokott lenni a karbantartó listában. Amit szintén lehet egy füst alatt törölni, ha tudod úgysem állsz vissza előző verzióra.

Másrészt a kolléga világosan jelezte karbantartózni akar és törölheti-e nyugodtan, akkor arról van szó és nem kell térítésbe kezdeni, hogy miért fáj neki 8,6 GB szemét.

[ Szerkesztve ]

(#86937) jolti05 válasza #86564352 (#86933) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi!

Elszórakoztam egy kicsit az "AppsUseLightTheme"-mel, de ha egy .reg fájllal állítom át, a Gépházban nem változik az "Alapértelmezett alkalmazás-üzemmód kiválasztása" (világosról sötétre), és a Windows fájlkezelőn is csak a menüsáv lesz fekete..

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#86938) Doky586 válasza #86564352 (#86936) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én pedig kizárólag a féléves frissítésről beszéltem. Ez nem tűnt fel neked?

(#86939) #86564352 válasza jolti05 (#86937) üzenetére


#86564352
törölt tag

Barkácsolás sajnos, ha jó is lenne valószínűleg köv. frissítéskor visszaállítaná. Esetleg áruházból a WinDynamicDesktop progit próbáld még. Az a Mac-es Mojave újítását másolja Windows-ra, a Naphoz igazítva cserélgeti a háttereket egyre sötétebb árnyalatra. És ennek van olyan opciója "Change Windows 10 theme color" ami talán a világos-sötét módra utal. Nem tudom most ellenőrizni neked ez a fájlkezelőre is vonatkozna, nézd meg.

(#86938) Doky586 De akihez hozzászóltál ő nem. A kérdés az volt linkelt fotón látható Windows Update maradék fájlok törölhetőek-e és ennyi, a félévest te keverted bele. Most én mit csináljak azzal te másról beszélsz magaddal? :)

[ Szerkesztve ]

(#86940) trialboj


trialboj
őstag

Van rá mód hogy beállíthassam, ho,l milyen nyelvű bill kiosztást szeretnék használni?

Magyarul írok, de az adobe programokban angol kiosztás kellene a bill kombók miatt... mintha régebben lett volna valami cikk erről, de már nem emlékszem pontosan.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#86941) Pierre75 válasza Doky586 (#86935) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Ha 10 nap után magától törli akkor minek siettetni..?"
Mert elmorzézik egy darabig míg törli, ezért jobb ha én választom meg az időt, mikor tegye azt.

"A havifrissítéskor se látok nagy növekedést, igaz nem az a típus vagyok aki 2-3 GB növekménytől berezel, így nekem elég negyedévente a lemezkarbantartó.. "
Más pedig nem szereti látni, ha hízik és dagad az MS és tesz ez ellen. Mert ugye a win szemete x GB/hó, aztán más driverek is frissítik magukat, de a régi szemetüket ott hagyják, ami újabb és újabb GB. És bár örvendetes, ha vki elfér 120GB SSD, de én pl szeretném másra is használni azt a tárhelyet, ahelyett, hogy ez a digitalis szemét terpeszkedjen...

(#86942) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Aki HDR-es Monitort/TV-t hajt Win10-ről meg tudott bírkózni a 1809 beállításával?
Nekem a 1803 tökéletesen működött együtt a HDR monitorral, amikor HDR tartalmat indítottam a monitort automatikusan HDR módba kapcsolta, a jobb felső sarokban feljött a HDR logo és még négy HDR profil között választani is lehetett. Aztán pl. a HDR tartalom bezárását követően automatikusan visszakapcsolt SDR-re.
1809-el ez az automatikus mód nem működik, de ha a menüben át is állítom HDR-re manuálisan, akkor se az igazi, a jobb felső sarokban meg se jelenik a HDR logo. :F :W

(#86943) jolti05 válasza #86564352 (#86939) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm, ismét.

Csekkolom a hétvégén, aztán ha esetleg nem segít, akkor elfogadom, hogy ez van :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#86944) Doky586 válasza Pierre75 (#86941) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi köze a morzénak a win frissítéshez.. :F

Te nyugodtan futtathatod naponta a lemezkarbantartót, de nekem elég negyedévente.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#86945) Joker88


Joker88
őstag

egy hétköznapi használatban lévő notebookra is felengedtem ezt az Októberi Frissítést.. bárcsak ne tettem volna.
Azóta, teljesen véletlen időpontokban eltűnik a kép egy-egy másodpercre.
A gép a frissíts előtt is ugyanezekkel a beállításokkal ment,nem lett más frissítve.
(Asus X554L notebook :: Intel Core i3 5010U , Intel HD Graphics 5500 és Nvidia Geforce 920M , 8 GB RAM , 120Gb SSD )

Második hibajelenség:
Online szoktam zenét,rádiót hallgatni. fél óra után egyszercsak megáll a zenelejátszás, akár Youtube,akár Online rádió, és a böngésző Chrome/Edge is dettó meghal.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#86946) Pierre75 válasza Doky586 (#86944) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Mi köze a morzénak a win frissítéshez.."
Míg ezen töröd a fejed, én a másik, szellemesnek szánt mondatod felett ejtek krokodilkönnyeket.
"Te nyugodtan futtathatod naponta a lemezkarbantartót, de nekem elég negyedévente."

(#86947) csacsa01


csacsa01
tag

Az megoldható a 1809-nél, ami az előző verziónál? Jelesül, hogy a téma sötét (gépház..), de a fájlkezelő világos? Ezt a fekete hátteret sehogy sem tudom megszokni, bárhogy is erőlködök.
Vagy van rá más megoldás?

(#86948) vlevi


vlevi
nagyúr

"Ezt a fekete hátteret sehogy sem tudom megszokni, "
Szerintem ezért csinálták. Hogy mindenki, aki azért nyafogott, hogy legyen már, megkapják, aztán visítva kapcsolják ki :D

De, hogy egy kis jót is mondjak.
a 1803 file kezelőjében a sajátgépben a meghajtók nagyon be voltak húzva a csoportosításban, és emiatt nem fért ki a meghajtónév.

1809-ben ez javíttották.

(#86949) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Hali, az új frissítés óta ha alvó állapotba teszem a gépet és utána visszakapcsolom akkor kékhalál fogad. Erre van valami? Nevetségesek ezek a dolgok komolyan mondom. meg az is hogy minden nagyobb frissítéskor elveszi a háttérképet. Komolyan mondom ez egy ekkora őrületesen nehéz programozni való hogy megmaradjon a parasztnak a háttere egy frissítés után. Nevetségesnek tartom ezt 2018-ban.
Persze legyen ez a legnagyobb bajom, de nem mert most kifagy alvó mód után is.... :C

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#86950) vlevi válasza vlevi (#86948) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem telefonon jó lenne a sötét téma, ott használom is, de már pl. a táblagépemen is inkább a világosat állítom be.
(Félreértés ne essék, egyik sem windows, mindkettő droid).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.