Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) SP4C3 válasza kokov (#49049) üzenetére


SP4C3
veterán

Nálunk nyitva volt a bios, admin user, mégsem baccta szét senki a gépeket. Ez tanár/admin függô.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49052) kidnou válasza zzola (#49050) üzenetére


kidnou
senior tag

Működik. Tegnap raktam fel egyet

(#49053) zzola válasza kidnou (#49052) üzenetére


zzola
félisten

Most pontosan hogyan működik? Telepítsem a 10-et 8-as kulccsal és kész?

(#49054) kidnou válasza zzola (#49053) üzenetére


kidnou
senior tag

Feltelepited a 8-ast,, aktiválod utána mehet a 10 innen

(#49055) zzola válasza kidnou (#49054) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#49056) cozmo válasza Dayco (#49037) üzenetére


cozmo
őstag

Bios-ban változatlanul vannak a merevlemez beállítások? Gondolnék itt arra részre, ahol a hotswap-et kapcsolod ki-be.
Ez esetleg segíthet a témában.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#49057) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Hali! Van egy nagyon érdekes problémám a frissen telepített Windows 10 alatt (Windows 10 build 1607). A Windows betöltése közben még kigyullad a billentyűzet világítása, de amint a bejelentkező képernyőhöz ér lekapcsol, se az egeret se a billentyűzetet nem tudom használni. A hátsó USB portokat kikapcsolja a rendszer. Többször újra kell indítanom a gépet, mire végre tudom használni őket. :(

(#49058) cozmo válasza =Mentor= (#49057) üzenetére


cozmo
őstag

Húzd ki az egeret és a billt majd dugd vissza, eszközkezelőben a portoknál állítsd át hogy az eszköz energia ellátását nem kapcsolhatja ki...

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#49059) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
Ilyennek találkozott már valaki?
Adathalászat, vagy tényleg windows "feature"?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#49060) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Nem találom hol kapcsolható be mappatörléskor a kérdés feltevés. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49061) VoidXs válasza Kolondrum (#49060) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A lomtár tulajdonságaiban (törlési jóváhagyás megjelenítése).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#49062) =Mentor= válasza cozmo (#49058) üzenetére


=Mentor=
őstag

Sajnos ez sem segített, de a javaslatod hatására kicsit kutakodtam és a PC World registry buherálós tippje
bejött. :K

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49063) raidx válasza OgreImre (#49059) üzenetére


raidx
őstag

Nagyon úgy néz ki, beszedtél valamit!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49064) #22237440 válasza VoidXs (#49047) üzenetére


#22237440
törölt tag

Ott azt írja, hogy "Optimalizálás szükséges" Ha pedig szükséges, akkor kell legyen rá megoldás. Ha egyik sem akkor angol nyelven nem ez áll a megjegyzésben. :F

Továbbá a zárójelben azt írja, hogy 100% töredezett. Ha ez így kell maradjon, az miért jó? :((

Hogy más példával éljek, olyan mint mikor tudomásul vesszük, hogy rossz a politikai helyzet, de nem változtatunk, mert minek. Nincs lehetetlen csak tehetetlen.

(#49065) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egy honapja sikerult ezt [link] megoldanom, most egy uj pc, uj w10, au telepult,'es semmilyen modon nem tudom eltuntetni a zarkepernyot. Win10 home, gpedit nincs, regedit buhera nem segit, egy google talalat alapjan atneveztem/toroltem a lockscreen teljes konyvtarat, ennek ellenere vidaman mukodik.
Esetleg tovabbi otletek?

(#49066) Kirrr válasza raidx (#49063) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Mit szedett volna be? Ez alap feature a Windows 10-ben,hogy nem a fiók jelszavad használod belépéshez, hanem egy minimum négyjegyű pinkódot adsz meg.

(#49067) zzola válasza Kirrr (#49066) üzenetére


zzola
félisten

Alap akkor, ha beállítja....lehet pin nélkül is, bár ha nem lenne, nem kérné...

[ Szerkesztve ]

(#49068) raidx válasza Kirrr (#49066) üzenetére


raidx
őstag

Azt tudom, hogy van ilyen lehetőség a belépéshez. Viszont ha azt állítottad be nem csodálkozol a beléptetésen és nem szokott identitás ellenőrzést kérni csak pinkódot.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49069) raidx válasza tordaitibi (#49065) üzenetére


raidx
őstag

Gépház, Személyre szabás, Zárolási képernyő. Ez nem segít?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49070) TRob1 válasza raidx (#49068) üzenetére


TRob1
veterán

Viszont a kép alapján ez nem otthoni gép (munkahely, intézmény), ott meg ki tudja mi lett beállítva ellenőrzéshez. Lehet valami app vagy kétlépcsős azonosítás? :F

¤ R'n'R ¤

(#49071) davidsone


davidsone
addikt

Valakinek van ötlete miért megy fel a RAM kihasználtság 1-2 óra után akár 80%-ra is? 16GB DDR3
Feladatkezelőben nem látni mi a ludas letöltöttem egy monitoring cuccot is az sem mutatja ez a win v valami vájrusz lehet?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49072) #54625216


#54625216
törölt tag

Sziasztok!

Windows 10 Enterprise 1607 használat közben random lefagy. Néha egész nap oké, aztán van, hogy félóránként. Minden driver a legfrissebb és a lefagyást nem tudom reprodukálni. Nem kékhalál, hanem a kurzor egyszerűen nem mozdul. Hardresettel a gép újraindul, de a windows nem jelzi, hogy hibásan lett volna lekapcsolva.
Másnál is előfordul hasonló?
Alapból hardver hibára gyanakodnék (a gép dual xeon E5-2687w-0, supermicro x9dai alaplappal, 128gb ddr3 ecc rammal), de mivel vadi új windows, előbb kizárnám az OS hiba lehetőségét, mielőtt feleslegesen szétkapnám a gépet.

(#49073) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

A hétvége folyamán felraktam a legfrissebb ISO-s Windows 10et (nem insider).
Viszont tapasztaltam egy új (?) feautre-t (?). Meg van nyitva mondjuk egy böngésző és amikor lent a tálcán a böngésző ikonjára kattintok akkor a megnyitott böngésző ablakot nem teszi le az asztalra , hanem továbbra is az marad fókuszban. - Eddig nem tapasztaltam ilyet.
Esetleg ez egy hiba volna ? - Vagy én nem állítottam be valamit ?

Előre is köszi :3

Verzió: 1607 | Buildszám: 14393.222

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#49074) Scuderia77 válasza fi:zi'k (#49014) üzenetére


Scuderia77
csendes tag

Csatlakozom fi:z'k válaszához, jómagam videós vagyok, és teljesen hazavágta a rendszerem az anniversary update, rögzíteni és stream-elni sem tudok azóta, és a probléma megoldására sem nagyon látok esélyt, most azon agyalok, lehet visszamegyek win 7-re...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Tamás | alias: Scuderia | www.scuderiavideo.hu

(#49075) Hunter2


Hunter2
addikt

A jubileumi frissítés óta csomószor dobja a gép hogy DNS feloldás nem működik miközben a gép azt mutatja hogy van internet kapcsolat.
Ugyanez a helyzet ha átállítom a DNS-t a szolgáltatóéról a Google-re (8.8.8.8 , 8.8.4.4).
Újraindítás után meg működik, vagy éppen újraindítás nélkül pár perc múlva működik.
Másnál is van ilyen gond?

Ja, egyébként Win 10 PRO fullra frissítve+Kaspersky antivírus 2016

[ Szerkesztve ]

(#49076) vg válasza Hunter2 (#49075) üzenetére


vg
addikt

Próbáld meg, hogy kikapcsolod a DNS Client-t a services-ből.

(#49077) OgreImre válasza TRob1 (#49070) üzenetére


OgreImre
senior tag

Otthoni gép. PIN kódot használok a belépéshez.
A fura az hogy miért nem írja hogy melyik program kéri az azonosítást.
Sosem jelent meg az elmúlt egy évben ilyen, a windows eredeti.
Nyomtam egy mégse-t neki. Azóta nem kérte.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#49078) TRob1 válasza OgreImre (#49077) üzenetére


TRob1
veterán

Otthoni? Akkor meg miért akar a munkáltatód/sulid ellenőrizni? :)
Nem használsz semmi ilyesmi alkalmazást ami ezekhez köthető?
A gépházban a Fiókok-on belül a Hozzáférés munkahelyi...-nél van valami beállítva?

¤ R'n'R ¤

(#49079) Dayco válasza cozmo (#49056) üzenetére


Dayco
tag

Nem állítottam semmit át a BIOS-ban. A Hot Swap ennél a lemeznél nem volt bekapcsolva, bekapcsoltam, de így is ugyanazt csinálja. Mindössze azt az átkozott évfordulós frissítést tettem fel, azóta van ez. :U

Apaxp: Nincs ott a hibrid alvás, ahol kéne lennie. (a már lefrissített laptopomon ott van) De egyébként biztos, hogy nem is volt ez sose bekapcsolva nálam.

Bármi egyéb ötlet valakinek a problémára? :F :U

(#49080) VoidXs válasza #22237440 (#49064) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Normális esetben ezt a meghajtót nem is szabadna látnod. Egyszer írja meg a telepítő, a rendszer nem módosítja. Ettől fogva nem is lehet töredezett. A fájlrendszeres trükközései miatt látod így.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#49081) OgreImre válasza TRob1 (#49078) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nincs semmi ott beállítva.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#49082) tordaitibi válasza raidx (#49069) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem segít,
Nem az indításnál, hanem alvó állapotból visszatéréskor bosszant nagyon.

(#49083) raidx válasza tordaitibi (#49082) üzenetére


raidx
őstag

És ha kikapcsolod a jelszókérést visszatéréskor?

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállítások. Nem szükséges a jelszó.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49084) tordaitibi válasza raidx (#49083) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ki van kapcsolva.
Azt szeretném, hogy ha visszatér alvóból, egyből az asztal legyen, de beadja ezt a hülyeséget. Baszus 12 évig win fan voltam, most 2 éve droidozok is, hát ez abba pillanatok alatt kész.
De utánaolvastam, au. frissítés után szinte lehetetlen ezt kikapcsolni, pláne home alatt.

(#49085) raidx válasza tordaitibi (#49084) üzenetére


raidx
őstag

Én a frissítést egy hét után leirtottam. Nem tudtam dolgozni annyi nyűg volt vele. Visszaraktam a TH2-őt az teszi a dolgát és nem szívat. Amúgy prom van.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49086) Dayco válasza tordaitibi (#49084) üzenetére


Dayco
tag

A jelszókérés ébresztéskor az évfordulós frissítés óta nem a
"Vezérlőpult\Hardver és hang\Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállítások" alatt van, hanem a Gépház\Fiókok\Bejelentkezési lehetőségek\ oldalon legfelül.
Én ha ezt Soha-ra teszem, akkor egyből az asztallal jön be alvó állapot után ébredéskor.

(#49087) raidx válasza tordaitibi (#49084) üzenetére


raidx
őstag

A Pro és felette kikapcsolható mint eddig de van egy fun facts, tips and more kapcsoló ami egy jelökő négyzet és be kell jelölni a kép eltünéséhez. Sajna home esetén nincs gpedit.msc

Találtam valamit neked. Hátha jó: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49088) Black&White válasza Hunter2 (#49075) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, ugyanezzel küzdök én is. :(

vg: köszi a tippet, kipróbálom!

(#49089) xyvz2 válasza Hunter2 (#49075) üzenetére


xyvz2
tag

Nálam is uez :O ... én meg azt hittem hogy frissítettem kb a win10-el 1 időben router firmware-t is...azt gondoltam az baxta el :W de akkóóó nem :Y de így sem jobb :o

[ Szerkesztve ]

(#49090) T_Stark


T_Stark
őstag

Lehet hogy nem jó helyre írok, de hátha.
Szóval adott egy Win10-es gép, ami újratelepítés óta azt csinálja, hogy ha leállítom a gépet (akár start menüből, akár a power gombot megnyomva), fogja magát és nem leáll, hanem újraindul. Vagyis nem is újraindul, hanem leáll ahogy kell, de 1-2 másodperc múlva újra bekapcsol.

Azelőtt egy 8.1-ről frissített Win10 volt fent, azzal nem csinálta, most tiszta telepítés után igen.
Nem tudom hogy a Win10 baja lehet-e, vagy valami el van állítva UEFI-ben (Gigabyte lap)...
Valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#49091) tordaitibi válasza Dayco (#49086) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Dayco, ott a pont, köszönöm, így jó.
Raidx, neked is hogy fáradoztál.

Szerk, nem írok még egy hsz.-t,
amióta ez az új gépem van, egy mini pc, a kikapcsolásnál, és az alvó állapotnál sem kapcsol ki a monitorom rendesen, kiírja hogy nincs jel, vagy nincs kábel csatlakoztatva, és fél perc múlva teljesen kikapcsol.
Gépindításnál kézzel kell visszakapcsolnom.
Ez gép, vagy w10 hiba? HDMI kábel tuti jó, elsőnek azt cseréltem.

[ Szerkesztve ]

(#49092) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Minden első indításnál kifagy az op, csak a második indításnál tud elindulni rendesen.
Mitől van ez a hiba ?
Köszönöm. :R

(#49093) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hihetetlen dolgokat írok, 2. startra nem fagy, akkor visszakapcsol a gép stb.

(#49094) Zsopa


Zsopa
tag

Anno Windows7-et upgrade-eltem 10-re, de a liszensz számot (matricát, dobozt stb, sok éves az a win7) elhagytam közben, azaz meg van valahol, de egyelőre nem találom... a gondom az, hogy vga-t akarok cserélni, és félek, hogy erre bezakkan a win10, mert úgy tudom, hogy hardverre izgul, bejegyzi egy központi adatbázisban a hardvert és ahhoz rendeli a liszenszet. Nyilván logikusnak tűnik, hogy a vga kártya kevésbé lényeges, és inkább a hdd, alaplap, cpu amik fontosak. Azok pedig nem változnak, tehát úgy sejtem hogy 90%, hogy nem lesz gond... azonban azt a 10% kockázatot sem szeretném vállalni, ismerve a Microsoftot (ami ugyebár általában ahol tud bekavar és megszivat).. tehát nem szeretném ha cserélem a vga-t indítom a rendszert és letilt, aztán túrhatom át a pincét, meg a padlást, hogy megtaláljam azt a számot (amit persze nem biztos hogy elfogad, hiszen az a régi win7 liszensz ugye és nem azonos az új win10 sorszámával... Erre kérnék egy egyszerű gyors megoldást (és egyszerű gyors választ), hogy hogy tudnám ennek a kockázatnak elejét venni, és tutira menni, hogy a vga kártya csere után ne érjen semmi kellemetlenség... előre is köszi... :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#49095) vlevi válasza Zsopa (#49094) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vga csere után tuti nem fog megszűnni a licenszed, csak alaplapcsere utan. De az augusztusi frissites óta már alaplapcsere utan is van lehetőség a support telefonalás nélkul, a licensz javítására. De ez csak alaplapcsere után szükséges.

(#49096) Zsopa válasza vlevi (#49095) üzenetére


Zsopa
tag

Köszönöm kedves Master!!! :R

(#49097) cozmo


cozmo
őstag

Rohadtul nem kóser ez a win 10 anniversary update.
Kezd elegem lenni belőle és visszateszem a lemezképet és letiltom hogy újra felmásszon.
Első lépés az volt, hogy nem tudtam másodlagos user-t létrehozni, mert a létrehozás után, abba első belépéskor hibaüzenet fogadott. Már írtam a kálváriámról, akit érdekel visszaolvas.

Most azzal szórakoztat, hogy nem tudok Google fiókot hozzáadni.
fogaskerék>fiókok>Levelezési és alkalmazásfiókok>fiók felvétele>google hiba megint 0x8007042b

What the FUCK?! :U

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#49098) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

mér van az hogy ha itt hagyom a gépet 1-2 órára, nem megy semmi, mégis mikor ujra le ülök elé azt látom hogy a memória használat duplájára meg nő? volt olyan is már h 75% volt,
8gb rammal gazdálkodok

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#49099) Popes válasza WhiteAngel89 (#49098) üzenetére


Popes
őstag

Ha nem használod, használja az MS. ;]

Deus ex machina

(#49100) Dayco


Dayco
tag

Ha már az előző problémámra nem tud senki semmi ötletet, akkor lám, itt egy másik:

Adott egy Windowsos tablet (egészen pontosan egy Lenovo Miix 2, Intel Atom Z3740, 2GB ram 64GB háttértár).
Anno még 8.1-el vettem, a 10-re simán lefrissült, (tiszta telepítés volt ekkor) és azóta is minden tök jó rajta, minden frissítés gond nélkül felment rá. Eddig. Az évfordulós frissítés telepítését a "Windows 10 frissítési segéddel" indítottam rajta, mindent OK-nak ír, elindul a letöltés, majd a telepítés is. Gép újraindul, majd elkezdődik az egyszínű háttér mellett a telepítési folyamat, eljut kb 12%-ig, amikor is először újraindul... és ekkor, fekete képernyő és "A Windows előző verziójának visszaállítása..." és rövidesen vissza is áll minden, nem történik semmi változás.
Egyáltalán honnan lehetne kideríteni, hogy mi volt a hiba, mi miatt nem települt? Se egy hibakód/üzenet sehol.

Valakinek valami ötlet? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.