Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) movax válasza #93794560 (#48049) üzenetére


movax
őstag

Leíródott már legalább ezerszer: metered-re kell állítani a netkapcsolatot, akkor csak jelzi, hogy van frissítés, de engedély nélkül nem tölti le. Az Active hours-ot is át kell állítani. Én például azt mondtam neki, hogy 0-24 óra között használom a gépet, elfogadta, nem is zaklat soha. Ezenkívül naponta-kétnaponta aktívan meg kell nézni, hogy van-e frissítés és ha igen, akkor telepíteni, 5 percnél nem több az egész. Vagyis tudatosan kell kezelni a frissítést és akkor nincs meglepetés. Ennyi. :)

(#48052) tomp válasza movax (#48051) üzenetére


tomp
félisten

Aktív időt hogyan állítottad 0-24-re? Csak 12órányi időszakot enged beállítani.
Netkapcsolatnál hol kell beállítani, hogy ne töltse le? Kiírja, hogy csak forgalmi díjas kapcsolat esetén nem tölti le a frissítéseket de ezt hol van?

(#48053) Nimda válasza tomp (#48052) üzenetére


Nimda
addikt

Na erre én is kiváncsi vagyok, de leginkább sehogy, mert kell lennie egy nem aktív időszaknak is :DDD

A precedens meg pont a nagyfrissítés előtt történt, (a windows update is updatelte magát szép csendben, mielőtt ránkerőszakolta az universaryt) vagyis a korábbi verzióknál nem volt probléma ha frissítés jött.

[ Szerkesztve ]

(#48054) #93794560 válasza movax (#48051) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem sima Home kiadás van, ahol tudomásom szerint nem lehet halogatni semmit. Lehet, hogy a Pro kiadásban ez megtehető, nálam nem.

(#48055) #93794560 válasza movax (#48051) üzenetére


#93794560
törölt tag

Lehet, hogy le lett írva ezerszer, de ezt nekem honnan kellett volna tudnom, ha itt, a 10-es topikban alig jártam, mert más rendszer volt a gépemen?

De egyébként is sz@rok rá, visszaraktam a 7-est, az nem csinál váratlan dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#48056) movax válasza tomp (#48052) üzenetére


movax
őstag

@tomp @Nimda:

Nálam ez van: Active hours start time 12 AM, end time 12 PM. Engedte, gond nélkül, soha nem zavar.

Netkapcsolat beállítása: Beállítások, Hálózat, ott wifi vagy ethernet, rámész a hálózat nevére és ott kell beállítani.

@gb4400:

Nekem is Home van és lehet halogatni.

"Lehet, hogy le lett írva ezerszer,..."

Ok, elnézést kérek, nem akartam letorkollni senkit, de nagyon gyakori ez a kérdés, és sokan nem keresnek vissza (guglit se nagyon használnak a jelek szerint, jegyzem meg halkan).

Egyébként nem csinál a win10 sem váratlan dolgokat, minimális odafigyeléssel szépen beidomítható. Egy-két tips&tricks-típusú cikkből nagyjából minden megtudható a dolgokról.

[ Szerkesztve ]

(#48057) netpeti98 válasza movax (#48056) üzenetére


netpeti98
addikt

Active hours start time 12 AM, end time 12 PM
Magyarul déltől éjfélig, az csak 12 óra hossza. :)

[ Szerkesztve ]

(#48058) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok
géphez használ valaki vagy van valami jó equalizer ? :))

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#48059) Taifa Díaz válasza Cry0 (#48058) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#48060) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm notija nemrég frissítette magát az anniversary update-tel, viszont ezóta nincs rendesen wifi-je: térerő ikon van, rajta kis piros x-szel.

Megpróbáltam legyalulni a windows által felrakott driver-t, kikapcsoltam a driver-ek automatikus telepítését, felraktam a gyári Dell driver-t, majd egy kis ideig megint jó volt és most újra rossz. Érdekességként: a hibaelhárítás néha segít rajta.

Van ötletetek, hogy mi okozhatja ezt? Merre felé keresgéljek?

(#48061) Dark Archon válasza netpeti98 (#48032) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, a "Funkciófrissítés a Windows 10 1607 verziójára" nem sikerül. Vagy tényleg több, mint 3 órán át tart? Két gépben vinyó van, de szintén ugyanez van egy SSD-s gépen is, csak ott még a körökig sem jutott el a rendszer, csak a "DOS" kurzor villogott és kész.

Mondjuk most, hogy megnéztem az itthoni gépemet, arra sem ment fel valami miatt.

Ha most csinálok egy Win 10 ISO-ból pendrive-ot, arról lehet frissíteni?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48062) netpeti98 válasza Dark Archon (#48061) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen ez az évfordulós frissítés.
A DOS kurzor mellett van egy szívecske ikon is?

(#48063) Nimda válasza movax (#48056) üzenetére


Nimda
addikt

Ok, elnézést kérek, nem akartam letorkollni senkit, de nagyon gyakori ez a kérdés, és sokan nem keresnek vissza (guglit se nagyon használnak a jelek szerint, jegyzem meg halkan).

Ha gyakori kérdés lenne, akkor vajon miért nem szerepel az összefoglalóban, hogy "tehermentesítsük" a topikot? (ami elvileg azért van, hogy kérdezzünk)

Egyébként nem csinál a win10 sem váratlan dolgokat, minimális odafigyeléssel szépen beidomítható. Egy-két tips&tricks-típusú cikkből nagyjából minden megtudható a dolgokról.

Azt ne felejtsük el, hogy van aki manuálisan telepítette ezt a remekbeszabott nagyfrissítést, ekkor nem érhet senkit sem túl nagy meglepi (kivéve ha utána összeomlik a rendszer)
Aki viszont kivárta, mert mezei júzer, az nyilván nem feltétlenül ismeri a változásokat, szimplán csak használni szeretné a belakott rendszerét (de nem tudja az esetleges problémák miatt, ezért jöhet a teljes reinstall és panaszáradat)

(#48064) movax válasza netpeti98 (#48057) üzenetére


movax
őstag

Nem. A 12 AM az éjfél.

(#48065) Sdi válasza movax (#48064) üzenetére


Sdi
addikt

Nem. A 12 AM az dél.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#48066) quailstorm válasza Sdi (#48065) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A 12 AM éjfél és PONT. Keress rá a neten...

(#48067) Popes válasza quailstorm (#48066) üzenetére


Popes
őstag

A lényeg ugyan az, déltől éjfélig és éjféltől délig is csak 12 óra. :)

Deus ex machina

(#48068) netpeti98 válasza movax (#48064) üzenetére


netpeti98
addikt

Véletlenül felcseréltem a kettőt. :B Ez viszont még mindig csak 12 órahossza.

[ Szerkesztve ]

(#48069) Tiger.


Tiger.
nagyúr

A google crohme alatt a facebook miért rossz, nem tölti be rendesen. Firefoxon jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#48070) quailstorm válasza Popes (#48067) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az igaz, de azért nem mindegy hogy helyesen olvassa-e az ember az órát vagy sem.
Amikor először megláttam a telómon a 12AM-et ki voltam akadva, életben nem láttam addig így :DDD
Custom zárképernyő volt S5230-ra, slider.

(#48071) Sdi válasza quailstorm (#48066) üzenetére


Sdi
addikt

Hogy lehet a "délelőtt" utolsó órája éjfél :F

"Az angolban nem használjuk a 24 órás időkifejezést (kivéve a katonai angolt;), így a reggeli és az esti 8 órát meg kell különböztetni, erre az a.m. és a p.m. kifejezéseket használjuk. Éjfél után 1 perccel a.m. van délig (minden, ami dél előtt van), dél után 1 perccel pedig a p.m. használatos éjfélig"

Egy magyarázat a netről.

Közben megtaláltam :) , 00 óra és 01 óra közti időszakot jelölik 12 AM-nek

Magyarul, ők nem az 1-es számmal kezdik a napot, hanem a 12-vel :U

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#48072) TRob1 válasza Tiger. (#48069) üzenetére


TRob1
veterán

Ezt miért a win10 topikba?!? Van Chrome topik is...
Egyébként nálam perpill is megy a fészbukk Chrome alatt is ugyanúgy mint Edge alatt. Vagy ahogy eddig is bármikor.

¤ R'n'R ¤

(#48073) quailstorm válasza Sdi (#48071) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szóval csak 12:01 AM az ami normáliséknál 00:01?
Nem. Most direkt kipróbáltam telefonon. 12:00AM=0:00. Szóval éjfél. És 12PM=12:00.

Remélem a képzavart az okozza hogy 0-tól számolunk nem 1-től. Vagy nemtom.

[ Szerkesztve ]

(#48074) SkyS1gn válasza quailstorm (#48073) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"The 24 hour/day cycle starts at 12 midnight (often indicated as 12 a.m.), runs through 12 noon (often indicated as 12 p.m.), and continues to the midnight at the end of the day."

Igaz.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48075) quailstorm válasza SkyS1gn (#48074) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És akkor minek higgyek? Egy flash alapú órának meg egy Androidos órának, vagy még azt se tudom leolvasni? Amit írtál az pont az amit én írtam.

[ Szerkesztve ]

(#48076) movax válasza netpeti98 (#48057) üzenetére


movax
őstag

Igazad van, én vagyok a szamár, ez csak fél nap. :D Beállítottam, aztán nem sokat filóztam rajta, hogy akkor most éjfél vagy dél, azóta se néztem rá, csak most. Valóban nem engedi egy határon túl módosítani.

Na de az a lényeg, hogy metered-re állított kapcsolattal és tudatosabb frissítési szokásokkal elkerülhető minden újraindulási kellemetlenség (legalábbis amíg nem jön egy frissítés, amivel módosítanak valamit).

(#48077) Tiger. válasza TRob1 (#48072) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Azért mert win7 alatt jó volt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#48078) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Mivel ezen a téren eddig nulla tapasztalatom van, ezért kérdezném, hogy nem okozhat az problémát, főleg a későbbi esetleges újratelepítések aktiválásakor, ha két asztali PC lesz hozzárendelve az MS fiókomhoz?
Jelenlegi PC-n egy Win 7-ről frissített Home Premium van, amit most augusztusban tisztán újratelepítettem, az aktiválás is csont nélkül megtörtént, amikor bejelentkeztem az MS fiókomba.
Most rendeltem egy Asus VivoMini PC-t, előtelepített Win 10 Home Prémiummal, és majd az első indításkor szintén a meglévő MS fiókómmal akarom indítani, ezért érdeklődnék.
Előre is köszi az infót.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48079) tomp válasza movax (#48056) üzenetére


tomp
félisten

Nekem ott csak a "Gép észlelhetővé tétele" kapcsoló van. Alatta pedig az ethernet tulajdonságai. Semmi más.

(#48080) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Miért nyitja meg baromi lassan a letöltések mappát a Win 10? Minden alkalommal végig kell várnom a zöld csíkot, ami akár 2 percig is szórakozik, meg lehet ezt szüntetni?

(#48081) Tiger. válasza diegho (#48080) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Használj totalcommandert:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#48082) diegho válasza Tiger. (#48081) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt használok, de néha jó lenne a fájlkezelő is.

(#48083) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ez tuti a retail? Ha a Forza 3 jó lesz, akkor veszek egyet...

I am having fun staying poor.

(#48084) westlake válasza Drizzt (#48083) üzenetére


westlake
félisten

Kommentben az írják, hogy retail. Mondjuk az érdekes, hogy több nagykerben még az OEM is "jóval" drágább, mint náluk a retail. ;)

Miért nem veszel inkább az apróról Windows 7 Professional-t? Én nem adnék ki ennyit egy gyári Windows 10-ért.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#48085) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Azért elég érdekes dolgot produkál a rendszer, mind 2 böngészőnél nem lehet a facebookon az albumokba bemenni, valamikor igen.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#48086) petakpa1


petakpa1
őstag

Rendeltem egy miniPC-t kínából, mindössze 69 $-ért. Win10 Home 64 bit van rajta és aktiváltnak mutatkozik, de az árából kindulva felmerül bennem, hogy vajon tényleg legális rajta a Win?

ShowKeyPlus progi az alábbit írja ki:
ShowKeyPlus - Windows Product Key Information
Original Key: *****-*****-*****-*****-H8Q99
Original Edition: Win 10 RTM Core Volume:GVLK
EULA Type: Volume

Hogyan kell olvasni a fentit? Legális vagy sem a Win?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#48087) Tiger. válasza petakpa1 (#48086) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem látom a kulcsot:))))))))))

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#48088) westlake válasza petakpa1 (#48086) üzenetére


westlake
félisten

"Volume:GVLK"
Az igen! Nyilván legális. :D

Play nice!

(#48089) Doky586 válasza raidx (#48038) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem linux disztribúció függő. Ez az ntfs-3g limitációja. ha az ntfs filnak nincs adva rw jog a system usernek akkor az ntfs-3g nem fogja se törölni se olvasni.. sakk-matt.. :(((

ezt a ntfs3g-t mintha a Microsoft írta volna.. más nemigen van ntfs írásra (ámbár régen volt valami linux alá, de azokhoz át kellett másolni a win-ből pár dll filet)

[ Szerkesztve ]

(#48090) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Az miért lehet, hogy rányomok az Áruházra a start menüben, és nem történik semmi? wsreset.exe-t próbáltam, elindít egy parancssort, aztán az eltűnik. Nem ír semmilyen hibát, semmit, és az Áruházra sem reagál semmilyen módon. :(

(#48091) Dark Archon válasza netpeti98 (#48062) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nincsen. Vinyós gépeken látni egy pillanatra azt a kurzort a bal felső sarokban, mielőtt jön a kék Win embléma.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48092) vigyori78 válasza Drizzt (#48083) üzenetére


vigyori78
őstag

(#48093) Frenky89 válasza Frenky89 (#48060) üzenetére


Frenky89
őstag

:F

(#48094) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Miért jön fel minden netes (chrome,torrent,spotify,steam) alkalmazásnál a tűzfal h engedélyezzem-e? Ha kikapcsolom az értesítést akkor is, ha a tűzfalat akkor is. :W :W

(#48095) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok !

Csak nálam vannak problémák az értesítésekkel ?
Csomószor nem értesítenek az appok, arról hogy történt valami új, pl üzenetet kapok és csak akkor frissít be amikor elő veszem a tálcáról. (Messenger, Viber, Skype)

A skype pl szereti kirakni a kis "hópehely" ikont, és akkor semmit nem jelez amig nem nyitom meg.

W10 Pro 1607

This is the way

(#48096) Ralond


Ralond
tag

Nektek működik az edge, mert nekem nagyon nagyon nagyon nem. Minden második lapon befagy. Mi a baja, 2 hetes rendszer.

(#48097) F_Zolee válasza RockHaRD (#48090) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ilyen nekem is volt. Próbálkoztam ezek közül.[link] Vicces, hogy kicsit megkavarta, hogy angolul tette vissza a programokat de aztán megjavult magától.

(#48098) vlevi válasza RaZroX (#48095) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is ugyanezért hagytam abba a Posta&Naptár alkalmazás használatát. Egyszerűen nem lehet benne megbízni, hogy fogok róla értesítést kapni.
Magánvéleményem, hogy az UWP van szarul összegányolva. Ami nem is csoda, mert ahogy számolom, ez már talán a harmadik (vagy negyedik) reinkarnációja a Win8-ban bevezett Metro felületnek.

Az agyonszidott ótvarszutyok androidon sosincs ilyen problémám.

(#48099) TRob1 válasza Ralond (#48096) üzenetére


TRob1
veterán

Azt használom 1-2 hónapja, nem tapasztaltam ilyesmit.

¤ R'n'R ¤

(#48100) Ralond válasza TRob1 (#48099) üzenetére


Ralond
tag

Érdekes. Muszáj voltam átállni most IE-re, mert csak a gyorsaságomon múlott, hogy tudok-e válaszolni az üzenetre. Ha nem nyomtam gyorsan a válaszra, akkor lefagyott. De sok másik oldalon csak szimplán lefagyott. Egy adblock bővítmény van fent, megpróbálom törölni. Egy "picit" idegesítő hiba. :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.