Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-03 14:53:22

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#49851) netpeti98 válasza McNamara (#49846) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Futtatás (Win+R)->winver
Milyen buildet ír?

(#49852) Popes válasza McNamara (#49849) üzenetére

Popes
(őstag)

A verziót és a buildet alatta írja, de ha szélen van az értesítési központ ikonja akkor már fent van. :R

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#49853) McNamara válasza netpeti98 (#49851) üzenetére

McNamara
(Ármester)

14393.321

(#49854) netpeti98 válasza McNamara (#49853) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Ez az évfordulós! :K

(#49855) csixy válasza Doky586 (#49832) üzenetére

csixy
(őstag)

Így van a win7-es tocsik összefoglalójában lévő linkről SP1-es telepítőt töltöttem le.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi.

(#49856) McNamara válasza netpeti98 (#49854) üzenetére

McNamara
(Ármester)

Köszi srácok a segítséget! Még ez az alaplapos dolog nem tiszta. Gépházban hol látom, hogy a winem most melyik alaplapon van? Vagy azt majd csak a konfig csere és rendszer telepítésnél kell majd állítani?

(#49857) csixy válasza King Unique (#49839) üzenetére

csixy
(őstag)

A második lehetőséget választottam MBR ill. UEFI telepítéshez ...

(#49858) senki66 válasza Pokesz007 (#49817) üzenetére

senki66
(senior tag)

Legjobb tudomásom (és a driver booster) szerint mindenből a legfrissebb driver van fent. Az uTorrentet ugyan jelenleg használom, de az akadás akkor is megvolt, amikor teljesen legyalultam a gépről a torrent klienst.

(#49859) Doky586 válasza csixy (#49857) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog (1)

Ha ilyen programokat használsz (a sima filekezelő helyett, akkor) nem csodálkozok a sikertelenségeden..

[ Szerkesztve ]

(#49860) csixy válasza Doky586 (#49859) üzenetére

csixy
(őstag)

Szelektív az olvasókád. Sikertelenségről szó sem volt. Legacy telepítést akartam és az lett és tökéletes. :)
Win 7 esetén az SP1-es telepítő külön előny, mert így már egy fél éjszaka elég volt neki ahhoz , hogy fullra frissítse magát .
Egy olyan win7-es notit kellett újra raknom, aminek a tulaja nem mutatta meg időben a win10-et, ezért maradt a win7 újratelepítés. Így legális.

Sima filekezelővel lehet win7-es telepítő pendrájvot csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#49861) King Unique válasza csixy (#49857) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Hát, ha azt választottad, akkor az márpedig gyárilag FAT32-re formázza. Sőt, ez esetben még a 32 GB < USB-meghajtókat is megformázza FAT32-re, amire a Windows alapból nem képes... Kipróbáltam már többször Win7 ISO-val is, szóval nekem ne mond, hogy nem működik...

(#49859):
Formázz meg sima fájlkezelővel egy 32 GB+ pendrive-ot FAT32-re...
Amúgy meg nem téma, mert a külső programok általában magasan verik a beépített alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

(#49862) zzola válasza McNamara (#49856) üzenetére

zzola
(félisten)

MS fiókban látszik, mondtam! Ha a jelölt gombbal eltávolítod a régit, tudod regisztrálni az újat. A lényeg, hogy egyszerre csak 1 gépen tud aktív lenni a liszensz...

(#49863) Doky586 válasza csixy (#49860) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog (1)

(#49829) "telepítőt csináltam a múlt héten pendrájvra Rufussal és nem volt hajlandó csak NTFS-re feltolni. Legacy telepítés lett"
no persze...

(#49864) McNamara válasza zzola (#49862) üzenetére

McNamara
(Ármester)

Köszönöm megvan! :R :R

(#49865) whitezo88

whitezo88
(nagyúr)

Update a fagyás-kékhalálban: [link]

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL találtam mankót, bár nekem eléggé ömlesztett, hogy végül mi a megoldás... [link]

TomsHardware ajánlja a SlimCleanert, megnézem, de addig is ha valaki tud segíteni szóljon.

[ Szerkesztve ]

Too bad she won't live... but then again, who does?

(#49866) Kátai

Kátai
(aktív tag)

Start menüt és a művelet központot hogyan tudom előcsalogatni?Mert altatás után nem működik.
Üzenet:"Kritikus hiba kijelentkezés után megpróbáljuk kijavítani".De nem sikerült.
sfc /scannow megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#49867) PuMbA válasza whitezo88 (#49865) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Ez driver hiba mindig :)

(#49868) norti válasza whitezo88 (#49865) üzenetére

norti
(őstag)

Chipset/alaplapi, VGA, hálózati kártya, sound drivereket rakd újra, akkor elvileg megjavul.

(#49869) so_ha

so_ha
(aktív tag)

Sziasztok!

Segítséget kérnék az alábbi problémámmal kapcsolatban: Laptopon Win10Pro (v 1607) rendszer fut, és a C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\ könyvtár mérete 26,5Gb. Ugyan ez az asztali gépemen 1Gb-os méretű. A mappa nVidia AMD-s fájlokkal van tele (mindkét gépben intel proci van, nVidia VGA-val). Próbáltam az új nVidia drivert clean installal telepíteni, de nem távolította el a fájlokat (neten másnak ez segített).

A kérdés, hogy mivel/hogyan tudom a laptopon 26,5Gb foglalt területet törölni, hogy ne omoljon össze semmi? Válaszokat előre is köszi!

(#49870) ftamas0201

ftamas0201
(senior tag)

Sziasztok.
A rendszerrel már kezd tele lenni a hócipőm. Talán egy hónapos friss telepítés, ma kirakott egy kevés a memória ablakot és hogy zárjam be a flash alkalmazást, pedig csak a böngésző futott és azon a FOE játék meg pár ablak böngészni való. Azért nem hinném hogy el kéne fogynia a memóriának. Merre nézelődjek ami esetleg elállítódott akár egy frissítés miatt vagy bármi?

Előre is köszönöm nektek!

(#49871) PuMbA válasza ftamas0201 (#49870) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Az egyik drivered szivárogtatja a memóriát :)

A topik címét át lehetne írni Windows 10 driverek hibái-ra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49872) ftamas0201 válasza PuMbA (#49871) üzenetére

ftamas0201
(senior tag)

Mióta VGA-t cseréltem azóta szívják a vérem a dolgok rendesen :D Elképzelhető akkor hogy ez a nyamvadt crimson a hibás? Jelenleg a legfrissebb van fent. (rx480 vga) Vagy hogy lehetne kideríteni hogy melyik a ludas?

[ Szerkesztve ]

(#49873) netpeti98 válasza ftamas0201 (#49872) üzenetére

netpeti98
(addikt)

A Resource Monitor Memória füléről jó lenne egy kép.

(#49875) sir0cco

sir0cco
(tag)

Sziasztok.
Járt már valaki úgy, hogy egyik napról a másikra a rendszer átállítja a betűtípusokat?
Böngészőkben stb. minden félkövér és dőlt.
Egy-két alap dolgon átfutottam mint vírusírtás, fonts átállítás alapértelmezettre stb., de semmi sem segített.
Ha valakinek van ötlete kérem ne tartsa magában ;) :R
Köszönöm

(#49876) whitezo88 válasza norti (#49868) üzenetére

whitezo88
(nagyúr)

Köszi, de nem jó. Említett progival takarítás megvolt. DDU-val graf driver csökkentett módban leszed, majd üresre felrak. Realtek audio driver le, majd legfrisebb fel. Intel chipset driver frissítés is megvolt. Hálókártya nincs a gépben, volt Hamachi, talán az okozhat dolgokat, az is leszed. Újraindítások után játékba be, majd még a menüben (felbontás állításakor btw) freeze. Most ajánlották a Driver Boostert, az a következő lépés...

Azért rendszervisszaállítás/reinstall nélkül jó lenne megoldani.

Too bad she won't live... but then again, who does?

(#49877) netpeti98 válasza sir0cco (#49875) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Mivel futtattad a vírusirtást? Ilyenkor érdemes ezekkel is átnézetni a géped: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, és AwdCleaner.
Ha jól emlékszem valamelyik topikban már volt valaki akinek hasonló problémát okozott egy vírus.

(#49878) Sztlaci válasza so_ha (#49869) üzenetére

Sztlaci
(aktív tag)

Install mappa takarítás PatchCleaner progival. Előtte archiváltam.
DriverStore mappa takarítása Rapr_0.5 programmal, nálam többszörös mentések voltak, Nvidia 34-szer volt mentve.

DELL laptop, I3 5005U, 4 Gb Ram, Nvidia 820m Vga. Inspiron 17 5749

(#49879) ftamas0201 válasza netpeti98 (#49873) üzenetére

ftamas0201
(senior tag)

Itt egy kép róla hogy jelenleg mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#49880) sir0cco válasza netpeti98 (#49877) üzenetére

sir0cco
(tag)

Malwarebytes volt amit lefuttattam, de semmi. Mondjuk hozzátartozik, hogy free-s verzió. De a javaslatodat megfogadva az általad felsoroltakat is ráengedem. Kérdezek még a vírusos topikban is hátha.

(#49881) so_ha válasza Sztlaci (#49878) üzenetére

so_ha
(aktív tag)

Szia!

Köszi az infót!
Kérte a net. keret rendszert a Rapr, majd futtattam, de a kijelölés után nem enged törölni.
Read-Only Mode-ot ír, pedig azt írta, hogy próba verzió.
Amit kihoz találatnak, az mind törölhető lenne, vagy csak az NV fájlokat kellene?

Van ehhez valami 5leted?

(#49882) rootkiller

rootkiller
(őstag)

Szevasztok!

Anyámnál van a következő probléma: Szarakodott a foxit reader, ezért le lett törölve és újra telepítve. Azóta az asztalon/sajátgépben nincsenek a pdf-ekhez előlnézetek, csak a foxit logo. Mitől lehet? Mit tudok vele kezdeni?

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#49883) Popes válasza rootkiller (#49882) üzenetére

Popes
(őstag)

Jobb klikk egy PDF-re és megadsz neki egy új alapértelmezett programot ami megnyitná?

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#49884) so_ha válasza so_ha (#49881) üzenetére

so_ha
(aktív tag)

Rendszergazdaként kell futtatni a Rapr alkalmazást, és aktívvá válnak az inaktív ablakok, és így sikerült a takarítás => 26-ról 1Gb-ra. Köszönet Sztlaci-nak! :R

(#49885) netpeti98 válasza ftamas0201 (#49879) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Nem látszik semmi kirívó a képen.

(#49886) bobalazs

bobalazs
(addikt)
LOGOUT blog

Kis önreklám!
Hogyan kapcsoljuk ki, halasszuk a windows frissitést windows 10 Home-on gpedit.msc -csoport házirenddel.
logout link

(#49887) VoidXs válasza bobalazs (#49886) üzenetére

VoidXs
(veterán)

Elég services.msc alól kilőni az Update-et, viszont kihagytad a dmwappushsvc-t, amit szintén le kell tiltani, mert az Update rendszer része.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#49888) bobalazs válasza VoidXs (#49887) üzenetére

bobalazs
(addikt)
LOGOUT blog

Biztos vagy benne hogy nem kerüli meg? Manuálisra volt téve nálam dmwappushsvc.
Másrészt nem feltétlenül akarom letiltani, talán éppen elég ha manuálisan akarom lekérni a frissitéseket. Arra szerintem elég amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#49889) norti válasza whitezo88 (#49876) üzenetére

norti
(őstag)

Ha már csak a játékban fagy, próbáld azt újrarakni, ellenőrizni a kliensben (steam/uplay/origin). A képernyő állítási fagyás tipikusan játék, esetleg vga driver beállítási hiba.

(#49890) ftamas0201 válasza netpeti98 (#49885) üzenetére

ftamas0201
(senior tag)

Hát szerintem sem, ezért is vagyok meglőve most ezzel. Remélem többet nem látom ezt az üzenetet csak pillanatnyi elmezavara volt.

(#49891) raidx válasza ftamas0201 (#49872) üzenetére

raidx
(őstag)

Egy időbe sokt szívtam a crimsonnal. Aminek az lett a vége, hogy a régi ccct (15.7.1) raktam fel. A szülinapi frissítés utánn nem tudtam visszaállítani a régi rendszeremet ezért tiszta telaeítést eszközöltem. Nem készítettem elő a régi ccct a Win magától felrakta a 15.11-es crimsont. Azóta is hibátlanul működik. Frissítését nem engedem mivel játék nincs a gépen, majd a Win frissíti, ha jónak lázja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49892) zsamiatt válasza bobalazs (#49886) üzenetére

zsamiatt
(senior tag)

Hali. Próbáltam ezt már. Úgy újraindult magától mint a huzat... A win update kézi állítását nem próbáltam még. Az gondoltam a gpedites rész elég lesz.
Egyébként nem értem az MS-t,hogy rohadjon meg. Ha már kötelezően újra indítja a gépem, akkor miért nem menti el a megnyitott dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Atis

(#49893) bobalazs válasza zsamiatt (#49892) üzenetére

bobalazs
(addikt)
LOGOUT blog

passz

(#49894) Pokesz007 válasza bobalazs (#49886) üzenetére

Pokesz007
(senior tag)

Frankó vagy,igaz nekem minden okés eddig a frissítésekkel most már.

Régebben egy ilyesmit linkeltek
[link]

"A karácsony elmarad. József mindent bevallott.

(#49895) GEPESZ66

GEPESZ66
(veterán)

Az otthoni gépemen WIN10 van aktiválva, SSD-n fut.
Megveszem a céges gépet (WIN7 telepítő lemezzel együtt), s átrakom abba az SSD-t.
Ilyenkor újra kell telepíteni a WIN-t?
Van még az ingyenes kisegítő lehetőséges WIN10 aktíválás, vagy áttudom vinni erre a WIN10-et?

(#49896) pendre54

pendre54
(őstag)

Üdv!
Ma "sikerült" beléptem nekem is a hibásan működő startmenüsök táborába. Hozzátenném, hogy tavaly augusztus óta, szerencsére még soha nem volt gondom a startmenüvel, mint ahogy a bő két hónappal ezelőtti tiszta Win telepítés óta se.
A gond az, hogy ha a startmenüben szeretném rendezgetni az ikonokat, egérrel való megfogásakor azonnal kiszürkül a képen látható módon a startmenü, ráadásul a rendezendő ikon is eltűnik, csak a géprestart után jön vissza újra.

A Win naprakész, minden frissítés telepítve, sfc/scannow parancs lefuttatva, nem talált semmit, mint ahogy a neten fellelhető PowerShell-es parancs lefuttatása se hozott eredményt. [link] A cikkben szereplő új fiók létrehozása varit egyelőre nem szívesen lépném meg, szóval jó lenne még valami ötlet, javaslat.

Eladó egy AudioQuest NightOwl Carbon zárt, garanciás fejhallgató. "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#49897) Ba cy lus válasza pendre54 (#49896) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Nálam a legújabb nvidia illesztőprogram okozta pont ezt a hibát. Kicseréltem egy augusztusira, azzal jó.

[ Szerkesztve ]

(#49898) Rasiel válasza pendre54 (#49896) üzenetére

Rasiel
(senior tag)

(#49899) pendre54 válasza Rasiel (#49898) üzenetére

pendre54
(őstag)

Köszi, épp most akartam beírni, hogy felraktam a tegnap kiadott új drivert, lefuttattam a Powershell-es parancsot a driver telepítése után ismét, + géprestart, és minden működik újra. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy AudioQuest NightOwl Carbon zárt, garanciás fejhallgató. "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#49900) Rasiel válasza pendre54 (#49899) üzenetére

Rasiel
(senior tag)

Most olvasgattam a topikokat, így bukkantam rá, hogy van egy ilyen hiba a múlt hét vége felé kiadott NVIDIA driverrel (375.57 WHQL). Egyelőre még csak letöltöttem, szerencsére nem volt telepítve a gépemre. 373.06 van jelenleg, így nem tudtam erről a problémáról. Végülis mindegy, az a fontos, hogy megoldódott a gondod. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.