Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) King Unique válasza Rimuru (#49350) üzenetére


King Unique
titán

Próbáltál sima PS-ben ilyet csinálni? :)
Az ISE talán tudja, illetve kiegészítővel, bár nem próbáltam. Viszont a simában nem láttam ilyen opciót. Illetve nem értem mi köze az adott program (ConEmu) egyes megjelenítési és beállítási lehetőségeinek a PS-hez?

[ Szerkesztve ]

(#49352) medica válasza Apaxp (#49344) üzenetére


medica
senior tag

mbam helyett hitman pro

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#49353) MK VII


MK VII
veterán

Üdvözlet skacok.
Kérdésem a következő...
Miért korlátozza a netsebességet ez a nyomorult win10?
120 megás netemből kemény 7.7 mega lett.

Windows 8.1-el tökéletes volt, édesapám gépén a másik szobában windows 7 alatt megvan a 120-as eredmény a speedtest-en. Ilyennek kéne lennie.

Vettem egy új VGA-t és ahhoz feltettem a win10-et, de sajnos eléggé elkeserítő a helyzet netsebesség terén..
Van valami amit ki vagy be kell kapcsolni? Esetleg az alaplapomhoz nem megfelelő drivert telepített a win10?
Nem jövök rá.. Segítsetek.. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#49354) vg válasza MK VII (#49353) üzenetére


vg
addikt

Esetleg az eszközkezelőben az ethernet kártya driver-nél nézd meg milyen sebesség van beállítva, lehet nem automatán van.

(#49355) #18193920 válasza vg (#49354) üzenetére


#18193920
törölt tag

OFF:
Vagy esetleg használhatna egy működőképes op. rendszert, amíg ez elkészül.
Bizakodó vagyok, hogy a redstone 2-vel hátha béta fázisba lép a windows 10, mert akkor esetleg 2018 környékén akár mindennapi használatra is alkalmas lesz
. :R

(#49356) MK VII válasza vg (#49354) üzenetére


MK VII
veterán

Köszi.. Megnézem, ha hazaértem.

(#49355) mrfrakk
Na ez az.. Volt már fent a win 10 egyébként. Akkor semmi gond nem volt vele.
Most, hogy ismét felraktam ez fogad.

(#49357) vg
Na igen.. Bár igazából megvagyok még a win10 nélkül, mert valóban nem nagyon van még dx12-es játék, csak gondoltam megnézem, hogy új rendszerrel az új kártya mire képes..
Ha más megoldás nem lesz akkor megy vissza a 8.1.

[ Szerkesztve ]

(#49357) vg válasza #18193920 (#49355) üzenetére


vg
addikt

Az a baj, hogy nem tud régebbi rendszereken játszani a legújabb játékokkal, ráadásul a korábbi rendszereken nincs dx12 támogatás sem(nem mintha olyan sok dx12 játék lenne).

(#49358) #18193920 válasza vg (#49357) üzenetére


#18193920
törölt tag

Igen pont ezt akartam mondani, így már, hogy a Quantum Break-et is kiadták dx11-re( bár ne tették volna olyan rossz lett a port) talán csak az új Gears of War lesz ami only directx 12-es.
De ennyiért pedig (nekem) kár lenne 10-re váltani :D
A legújabb játékokkal miért nem tud játszani?
Ez eléggé szakmaiatlan kijelentés, minden fut az előbb említetten kívül.
Egy probléma tényleg felmerül, hogy nincsenek problémák és bizonytalanságok, minden simán megy ahogy kell.
:R

(#49359) MK VII válasza #18193920 (#49358) üzenetére


MK VII
veterán

"A legújabb játékokkal miért nem tud játszani?"
Szerintem DX12-re értette csak rosszul fogalmazott.. :K

(#49360) Zola007


Zola007
veterán

MSI Wind U100-on (1,6 GHz Intel Atom 1 magos, 2GB RAM, 120-as SSD SATA1-ben) elmenne a Windows 10 normálisan vagy ne erőltessem?

Windows 7 van most rajta, elmegyeget éppen, de azért lassabb mint XP-vel

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#49361) snooze válasza Zola007 (#49360) üzenetére


snooze
veterán

Nekem nem ssd-s vinyoval elmegy..jobb mint a win7 volt..
Pontosan milyen ssd-t kell beletenni?

GO Gunners!!!

(#49362) TRob1 válasza TRob1 (#49337) üzenetére


TRob1
veterán

Hohohó! :D Mégis van Ublock Origin Edge alá is... csak nem az áruházban kell keresni. (meg Adguard is) :C

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49363) szucstom válasza TRob1 (#49362) üzenetére


szucstom
őstag

Sziasztok!

Szeretnék átállni insiderre, de ahogy látom 3 opció van. th2_release, rs1_release, rs_prerelease. Melyiket érdemes felrakni?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#49364) #18193920 válasza MK VII (#49359) üzenetére


#18193920
törölt tag

Igen, pont erre válaszoltam, hogy eddig még szerencsére nem nagyon vannak only directx 12 game-k.
Viszont:
[llink: Több játékban is problémákat okozott a legújabb Windows frissítés]
:D

(#49365) norti válasza TRob1 (#49362) üzenetére


norti
addikt

Van persze, már pár hónapja, lassan bekerül a Microsoft Store-ba is ;) Addig az egyetlen hátránya, hogy minden egyes Edge indításkor engedélyezni kell újra.

(#49366) TRob1 válasza norti (#49365) üzenetére


TRob1
veterán

Tényleg. Újraindításnál mondja hogy kikapcsolta az ismeretlen forrásból származó bővítményeket. Bekapcsolom? Annyi baj legyen. Amúgy sem fogok sokszor találkozni ezzel, hisz mindig altatom a gépet, utána meg az Edge is úgy indul ahogy hagytam :) (Aztán lehet hogy erre is van vmi trükk hogy mindig maradjanak bekapcsolva. Mint a NumLock újraindítás után... mindig zavart kicsit hogy nem megy, de sosem néztem utána. Ma meguntam, megtettem, müxik.. :D )

¤ R'n'R ¤

(#49367) King Unique válasza TRob1 (#49362) üzenetére


King Unique
titán

Az egyik beta, a másikból a legújabb meg rc1 verzió. Továbbá én hegesszem fel manuálisan, az megint frankó. Az áruházban van összesen 14 db, ha jól számoltam, ami tényleg elég sok... Illetve privát módban nem használható egyik bővítmény sem. Ellenben például a Firefox az "Adblock" keresésre 430 db találatot ad és privát módban is használhatók a bővítmények. Érdekes... :D

[ Szerkesztve ]

(#49368) TRob1 válasza King Unique (#49367) üzenetére


TRob1
veterán

Imádom a betákat és RC-ket, mindig azt használok ha van. ;) (Most is TC 9 RC, MPC-BE beta, mp3tag, Chrome beta, ... stb)
Nekem megfelel a Ublock is. :K

¤ R'n'R ¤

(#49369) westlake


westlake
félisten

(#49370) TRob1 válasza westlake (#49369) üzenetére


TRob1
veterán

Csak én nem értem hogy mit akarsz mondani ezzel? :F
Vagy csak annyit hogy eddig nem tudtad? (Azt nem hiszem :) )
Vagy azt hogy elérhető pár napja a "tesztverzió"?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49371) No.01


No.01
őstag

Kicsit OFF de hatha jart mar v.ki hozzam hasonlo cipoben...

Adott egy uj laptop ami gyarilag Win7-el jott. Sajna az egyik gyari driver teljesen elszallt ezert azt ajanlottak a szervizben h tegyem ujra nullarol a Windows-t (ne csak a recoverybol) gondoltam meglepem, de a mellekelt DVD-n Win10 van en viszont (meg) nem valtanek. Ilyenkor van vajon lehetoseg downgradelni?

(#49372) King Unique válasza TRob1 (#49368) üzenetére


King Unique
titán

Jó, de azért mégiscsak más egy béta, meg egy stabil verzió. Illetve nehogy már nekem kelljen fejlesztői módot kapcsolgatnom, meg hasonló dolgokkal szórakoznom, ha fel akarok tenni egy ilyet. De talán hamarosan bekerülnek az áruházba, aztán lesz 16 db...

Nocsak, külső programok...azt hittem a helyi fájlkezelő, WMP / Filmek és TV app, Edge is elég. ;]

[ Szerkesztve ]

(#49373) Draken


Draken
őstag

sziasztok!

az alapértelmezett programoknál nem enged változtatni semmit. pl itt egy kép. Helyre lehet ezt valahogy hozni vagy mehet az alaphelyzetre állítás? Jobb lenne az előbbi!
Köszi!

(#49374) Popes válasza No.01 (#49371) üzenetére


Popes
őstag

Töltsd le a 7-es telepítőt és rakd fel azt. :) LINK

Deus ex machina

(#49375) zzola válasza Draken (#49373) üzenetére


zzola
félisten

Vezérlőpult/Programok/Alapértelmezett programok alól próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#49376) Draken válasza zzola (#49375) üzenetére


Draken
őstag

nem, és köszönöm, mert sikerült is! :R bár ezt valahogy helyre kellene hozni. Javítást ráereszteni érdemes?

(#49377) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

üdv Urak!
Be akartam állítani a Cortanát, hogy működjön, átállítottam a nyelvét ugye angolra, majd valamit állítottam a search settingsben és egyszerűen besz*rt az egész. Nem tudom kikapcsolni sem, egyszerűen ha rámegyek arra, hogy Cortana & Search Settings akkor lefagy az egész, nem tudom újra behozni a Cortanát, és a start menü is késve reagál. Ötlet?

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#49378) zzola válasza Draken (#49376) üzenetére


zzola
félisten

Néha nekem sem enged állítani, de nem jellemző. Ha működik a beállítás amit eszközöltél, akkor minek helyreállítani?

(#49379) TRob1 válasza King Unique (#49372) üzenetére


TRob1
veterán

Igen. más egy beta. Méghozzá szerintem leginkább abban, hogy jóval előbb kap újdonságokat és javításokat, mint egy stabil(nak nevezett). ;] Mert ugye az egyértelmű hogy nem kezdenek mindent előről minden egyes stabil után, hanem azt javítgatják, foltozgatják, fejlesztik. Ha netán valami nem úgy sikerül (az általam használt appoknál nagyon-nagyon ritka), akkor már kb ott is a köv., javított változat. Egy példa: aktuális foobar "stabil" (1.3.12) kijött kb 09.16-án. Aztán 2 napra rá egy beta (1.3.13beta1), ami többek között: "Corrected 1.3.12 regression causing certain DSP configurations to crash." - Na. Akkor most a 12-es "stabil", vagy az azóta is jól működő 13-as beta a jobb (ami pár napja beta2 már, új funkcióval)? :F De pl. a chrome topikban is általában a stabilokkal vannak a problémák, beták meg mennek jól... MPC-BE-ből is vagy 4 hónapja jött ki a stabil. Nightly-k meg naponta jönnek... TotalCommander stabil 2015 szeptemberében! volt utoljára. Azóta egy csomó új dolog belekerült. Volt 17 beta, most RC1. Harmadik beta óta használom hiba nélkül. Akkor érdemes hónapokat/éveket várni?

Persze hogy külső program. Sosem mondtam hogy soha. :D Mindig használtam, esélyes hogy mindig is fogok. :) De nem mindig mindent lecserélve mindenáron, csakazértis. :)

Edge már bőven elég, hisz gyors és van adblock, ami nekem kell (hogy ne kelljen "külsős" virnyákkergető feleslegesen szabotálva/terhelve a rendszert ;] )
De filmre, zenére, képekre, fájlkezelésre mindig használtam külső appot...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49380) TRob1 válasza TRob1 (#49379) üzenetére


TRob1
veterán

ui: Természetesen abban igazad van hogy nehogy már fejlesztői módot kelljen kapcsolgatni egy júzernek. De a többségnek nem is kell, viszont azok nem is járnak ide sem (általában). Nekik elég ami van.
De tudtommal ezer éve kapcsolgatnak pl. Chrome-ban is emberek ezt azt. Vagy akár Androidon a fejlesztői mód... de winben is rendszeres a registry turkálás.... stb. Persze szintén nem az átlagnak. Tehát csak egy lehetőség, ha valaki többre/újabbra/jobbra vágyik. :))

¤ R'n'R ¤

(#49381) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Samfirm programmal szerettem volna letölteni a telefon szoftverét,de ezt írja ki, hogy telepíteni kellene.
64 bit-es op. rendszerem van.
Ezt honnan töltsem le?
Please make sure "Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)" and "Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)" are installed

(#49382) Borisz76 válasza GEPESZ66 (#49381) üzenetére


Borisz76
veterán

Microsoft Support

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49383) No.01 válasza Popes (#49374) üzenetére


No.01
őstag

Koszi. Ez menni fog ugy ha v.milyen progival elotte kinyertem a kulcsot a jelenlegi Windowsbol?

(#49384) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Szeretnék a Linux Mint mellé feltenni a Windows 10 - et. Viszont nem vágom, hogy mi módon kell a partícionálás részt megoldani. Valaki magyarázza el, legyen szíves! Így néz ki a lemezem:

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#49385) lev258 válasza teo77 (#49384) üzenetére


lev258
veterán

Ha a Windows csak utólag kerül fel, akkor a Mint rendszerbetöltőjét is elpusztítja. Ezt majd újra kell telepítened/javítanod kell.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#49387) King Unique válasza teo77 (#49384) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A helyes telepítési sorrend a Windows —► Linux, mert akkor a GRUB megmarad, ami el tudja indítani a Windowst is. Ellenkező esetben a Windows Boot Manager felülírja és a Linux nem fog elindulni. Bár a GRUB akár utólag is újratelepíthető a lemezre. Illetve fontos az is, hogy milyen boot - Legacy / UEFI - módban telepítesz, utóbbinál ott az EFI partíció stb.

Egyébként a Windows partícionálásánál normál esetben nincs semmi extra. Csak kijelölöd a rendszernek a partíciót és kész, léphetsz tovább. UEFI-ben meg automatikusan létrehozza a telepítő ilyenkor a többi kisebb partíciót a rendszer számára. Viszont a Windows - Linux dual-boot már kicsit macerásabb lehet, főleg UEFI-nél.

Amúgy az 50 GB-os rendszerpartíció nem biztos, hogy elég lesz...Mivel a Win10 esetén folyamatos build upgrade-ek vannak, amik alkalmanként akár további 20+ GB-ot is felemészthetnek —► [link].

Továbbá a Linux abszolút kezdőknek topikban is célszerű érdeklődni. Itt akad sok hasznos hozzászólás a témával kapcsolatban korábbról is. "Nemrég" én is összeírtam ezt-azt.

[ Szerkesztve ]

(#49388) King Unique válasza TRob1 (#49379) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes megközelítés, bár van benne igazság. Viszont a béta, az akkor is béta és lehetnek benne újabb és újabb bugok. Nyilván a végleges (stabil) verzió az igazi.

Azért egy normális böngészőben a kiegészítők hozzáadása úgy megy, hogy a saját felületén, annak a keresőjében rábökve adom hozzá őket. Az, hogy az Edge átdob ehhez az áruházba, már kissé fura, de még elmegy. Viszont az, hogy manuálisan ilyen-olyan módon álljak neki felhegeszteni, az már kényelmetlen...Az egy dolog, hogy azért nem annyira bonyolult, de ha normál esetben nem kéne ezzel szórakozni, akkor azért kicsit izé.

Ezt a helyi vs. külső program dolgot nem érdemes tovább ragozni, mert nyilván mindenkinek az egyéni felhasználási igényeitől is függ, hogy mi felel meg a számára, miket használ stb. Nyilván nem kell mindent erővel külső verziókra cserélni, de vannak olyan programok, amelyeknél igenis indokolt. Illetve az nem vita tárgya, hogy a nemrég említett feladatokra az egyes külső programok rendszerint (lazán) überelik a beépített megoldásokat, mind tudás / testreszabhatóság stb. tekintetében. Ha ehhez még ingyenesség is párosul, akkor meg pláne érdemes elgondolkodni a használatukon.

[ Szerkesztve ]

(#49389) Zola007 válasza snooze (#49361) üzenetére


Zola007
veterán

már benne van 120-as samsung
Gyorsabb nint volt, de talán win10-el még jobb lenne

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#49390) TRob1 válasza King Unique (#49388) üzenetére


TRob1
veterán

"Nyilván a végleges (stabil) verzió az igazi." - Ok. Legyen így.
De az megvan hogy semmi sem tökéletes, semmi sem végleges? Max akkor, ha végleg befejezték a fejlesztését - de akkor is csak "végleges", stabil akkor se feltétlenül. Egy beta sokszor pont ugyanolyan stabil mint egy végleges (legtöbb esetben még az új feature-k is). Vagy az adott foobar esetében még stabilabb mint a stabil. Viszont egyik sem végleges (legalábbis a felhasználók reményei szerint jön még jó sok verzió)
De nézd meg melyik topikban vagy... Stabil? Végleges? Bugmentes? :) ... Soha nem lesz. Ahogy egyik win sem a mai napig, mindig találnak valami foltoznivalót/fejlesztenivalót, és mindig lesznek újabbak (max abbahagyják a javítgatást/fejlesztgetést, de nem azért mert kész, mert végleges, mert atomstabil :D ). Csak épp vannak verziók mikor ki-ki kell jelenteni hogy na ez stabil. Én így látom, és a hosszú évek alatt még sosem nyúltam ez miatt mellé (kopp-kopp). :R

"Azért egy normális böngészőben a kiegészítők hozzáadása úgy megy, hogy a saját felületén, annak a keresőjében rábökve adom hozzá őket." - Chrome? Pont ugyanúgy átdob egy Áruházba. És ezeket a bétákat, Rc-ket is a saját felületről adod hozzá, csak nem egy áruházból, hanem a gépedről egy mappából (amit előzőleg letöltöttél)

De mint írtam is, ez csak a türelmetlenebbeknek van. Illetve a fejlesztőknek. Előbb-utóbb úgyis bekerülnek az áruházba - gondolom több más bővítménnyel együtt. Csak kicsit nehezebben megy itt, lévén még új, illetve nagyobb a szigor. Na nem mintha szükségem lenne ezeken kívül egyéb böngésző lassítóra.

¤ R'n'R ¤

(#49391) King Unique válasza TRob1 (#49390) üzenetére


King Unique
titán

"Egy beta sokszor pont ugyanolyan stabil mint egy végleges"

Ezt szerintem ne erőltesd, mert szakmai alapon nem hiszem, hogy sokan osztanák és csak úgy rábólintanának...Ennyi erővel lehetne minden rendszerből, szoftverből kizárólag csak az alfa, béta, rc1 stb. kiadásokat elérhetővé tenni, mégsem ezt teszik. A Windows 10-nél bétának eleve inkább az Insider buildok nevezhetők és nem hiába adnak ki időről-időre "véglegesként" egy bizonyos verziót. A mostani hivatalos RS1-nél is a build alverziója változik csak, nem pedig a főverzió (14393).

A böngészős dolog meg igen, kb. úgy megy, ahogy leírtad. Csak a Chrome esetében maradsz a böngésző felületén belül és kényelmesen elintézheted, ahogy Firefox esetén is. Az Edge meg átdob a külön appként megnyíló áruházba, de mint mondtam, ez még elmegy. Viszont alapértelmezésben az alsó - bővítmények betöltése - opció nincs ott és azzal is külön kell mókolni. Szóval ez megint nem vita tárgya, hogy az előbbi kettőben jobban meg van oldva. Illetve azon a tényen sem változtat, hogy míg előbbiekre több 100/1000, vagy ki tudja mennyi bővítmény érhető el, addig utóbbira van eddig összesen ~ 1x db...

[ Szerkesztve ]

(#49392) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Hogy tudom rávenni a Win 10 et, hogy hagyja feltenni az utorrent 3.1.3 -ast, az utorrent.hu -ról szedtem le ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#49393) TRob1 válasza King Unique (#49391) üzenetére


TRob1
veterán

Nézz meg pl. egy TotalCommander History-t, az napra pontosan le van bontva. Kijön egy végleges, 2 napra rá meg már fixálnak benne valamit ami pl. crash-t okoz. És Te mikor tudod ezt élvezni? Kb egy-másfél év múlva? Vagy foobar. Szintén crash vmi miatt. De azért használjuk azt, és várjunk minimum 1 hónapot egy újabb stabilra, ki tudja milyen újabb buggal (az meg nem baj hogy közben van egy használható stabil belőle, csak épp beta néven) Mert ragaszkodsz ahhoz amit belédsuggaltak? Mert nem tudsz a dolgok mögé látni? Akkor hurrá, hajrá "stabil". Innentől kezdve nincs miről beszélni. (Pont a Chrome-nál is ez a lényeg, hogy mire beta állapotba kerül, addigra már kb stabil... hisz nem csak ezen a 2 szálon futnak a fejlesztések...) Na béke.

ui:

26.08.15 Release Total Commander 8.52 final (branch with just bugfixes) (32/64)
01.09.15 Fixed: Crash when entering more than ~300 characters in Files - Change attributes - "time" field, may be a possible security hole (32/64)
02.09.15 Fixed: Crash unpacking ZIPs packed with LZMA compression (wrong tcmdlzma.dll included) (32)
...
...
...
17.09.15 Release Total Commander 8.52a final (branch with just bugfixes) (32/64)

A 08.26-án megjelent "stabil" 12db fixet kapott az elkövetkező napokban, majd megjelent egy 'a' jelzésű, egyazon főverziójú újabb "stabil". De,
20.09.15 Fixed: Installer: On 64-bit W...... - A megjelenés után 3 nappal már újabb fixek (rengeteg) és persze újabb feature-ök.... míg ki nem jött az első 9-es beta 08.06.16 Release Total Commander 9.0 beta 1 (32/64)

Tehát ezekkel a fixekkel még így is 9 hónapot kellett várni annak aki betát is használ. Mi van a főverzióra várókkal? Ők már biztos hogy több mint egy évig nélkülöznek...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49394) King Unique válasza Core2duo6600 (#49392) üzenetére


King Unique
titán

Mért pont azt akarod feltenni, illetve telepítésnél netán valami hibaüzenetet dob?
Amúgy a 3.4.9 most a legújabb és nálam eddig jól megy Win10 1607 alatt. Illetve én a nemzetközi oldalról szoktam leszedni a telepítőt. De amúgy sem értem mért akar valaki egy régebbi verziót használni, főleg egy újabb Win10 buildhoz. Mert gondolom nem a 10240 van fent nálad sem.

[ Szerkesztve ]

(#49395) Core2duo6600 válasza King Unique (#49394) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igem, kidob egy uzenetet miszerint a rendszergazda letiltotta a számítógép biztonsága érdekében.
Valami ilyesmit !

Megpróbálom a legujjabbart !
De érdekes, hogy a 2.2.1 est meg simán engedi telepíteni !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#49396) TRob1 válasza Core2duo6600 (#49395) üzenetére


TRob1
veterán

A 3.1.3-assal másnak is volt ugyanilyen gondja (de van ezer újabb verza)
Asszem jobban jársz - ahogy többen több helyen írták már - ha hagyod a 2.2.1-et és nem erőlteted az újabbakat. (Vagy egyáltalán nem erőlteted az utorrentet :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49397) King Unique válasza Core2duo6600 (#49395) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a 3.1.3-ast valóban nem engedi, mert a gyártó blokkolva van...pedig a közzétevő a uTorrent. De amúgy mindig a gyártó (nemzetközi) oldala a mérvadó és onnan kell letölteni a telepítőket. A magyar oldalon ki tudja milyen mókolt verziót raktak fel éppen...Szóval inkább a legújabbal kéne próbálkozni, vagy esetleg azzal a bizonyos régivel, amit szoktak sokan emlegetni.

[ Szerkesztve ]

(#49398) Core2duo6600 válasza TRob1 (#49396) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Alapesetben a NAS al torrentezek,
Az utorrentet arra használom, hogy lérehozzam a torrent file -t, feltöltésnél,
A 3.1.3 asban a torrent file nevét a tényleges ellenörzés elött kell megadni, amíg csinálja addig tehetem fel a képeket stb.

Míg a 2.2.1 esnél amint a legvégén van a torrent nevének megadása az ellenörzés / hashalés után.

Persze lehet csak megszokás kérdése.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#49399) TRob1 válasza Core2duo6600 (#49398) üzenetére


TRob1
veterán

Aham. Helyes. :)
Akkor meg rakj fel valami jóval újabbat (legújabbat), 3.4.x verzióval.

¤ R'n'R ¤

(#49400) GEPESZ66 válasza Borisz76 (#49382) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!

Itt most akkor melyiket töltsem le?
Nincs olyan csomag, ami felrakja az összeset?
Vagy felesleges?

Please make sure "Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)" and "Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)" are installed

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.