Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) Attila2003 válasza G4M4 (#48265) üzenetére


Attila2003
tag

Nekem is pont ez a gondom egy Asus laptoppal. Valaki vajon tudna egy jó megoldást találni?

(#48302) ViSAS


ViSAS
senior tag

Ha már ennyire felreppent a torrent kliens téma, uTorrent helyett van más javaslat?

(#48303) Rasiel válasza ViSAS (#48302) üzenetére


Rasiel
senior tag

qBittorrent

(#48304) xyvz2 válasza Attila2003 (#48301) üzenetére


xyvz2
tag

ÍRTAM A MEGOLDÁST: qtorrent-ből - akinek van kedve kilépegetni média használatkor ( game, zene, film, youtube), vagy ami végleges megoldás másik torrent klienst feltenni (millió van...) Nem hardware-s baj van, és nem win 10 hiba, amikor felzabálódik a memória ill amikor cpu használat az egekben van, és a mikrofagyás más néven akadozás jelenség létrejön = qtorrent hiba !!!

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48305) Attila2003 válasza xyvz2 (#48304) üzenetére


Attila2003
tag

De miért csak ebben az egy laptopban, mikor minden más gépben ezt a torrentet használom. Ami legalább 20 gép amire feltettem mióta kijött a legújjab build.

(#48306) vg válasza ViSAS (#48302) üzenetére


vg
addikt

Én már évek óta a utorrent-ből a 2.2.1-est használom, abból is csak az egyik bulid-ot (amit most nem tok fejből), mert van amelyik build szar belőle. Tökéletes, hibamentes. A oldversions.com-on megtalálod.

(#48307) Syl válasza ViSAS (#48302) üzenetére


Syl
nagyúr

NAS + Transmission :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48308) gg72 válasza Kolondrum (#48299) üzenetére


gg72
veterán

Valóban az utorrent-bőlsajnos csak a régebbiek bugmentesek, én pl. a 3.1.3-at használom probléma nélkül.

(#48309) xyvz2 válasza Attila2003 (#48305) üzenetére


xyvz2
tag

Nem tom. Nekem 2 gépem van: 1 ASUS ROG noti, ill 1 asztali PC kb egyforma harvare-el. Nállam mind a 2 gépen a qtorrent a bibi...kilépek a qtori-ből és hasítank, ha nem akkor az előzőekben leírt tünetek vannak...(pl a ram zabálásra: 32 Gb RAM van mind a kettőben (2400mhz), és a mem használat ilyen 30%-meg ilyenek...ha megy a qtorent :( ....kilépek és lemegy 3 - 6 ra...szóval nagyon nem kérdéses. CPU uez ill a mikofagyások megszűnnek. Dehát próbáld ki, nem 1 nagy történet: qtorrent ikonon jobb gomb-kilépés, majd 1 jobb gomb az asztalon frissítés és lemegy minden erőforrás kihasználtság kb felére vagy még lejjebb és nem akad semmi...azzal nem rontod el a a qtorrentet (el van az gyárilag :P ) nem vesznek el a seedből stb bármikor katt az ikonyra és megy megint...csak valahol nézd meg az adatokat hogy legyen mihez viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#48310) simo9555 válasza SP4C3 (#48293) üzenetére


simo9555
tag

Jelenleg sajnos nem tudom megoldani kábellel falbontás nélkül, tehát muszáj wifin játszanom. Én sem szeretem így, de ettől még az update miatt nem jó a wifi és nem más korlátol.

(#48311) cozmo válasza simo9555 (#48310) üzenetére


cozmo
őstag

WiFi problémára megoldás lehet:

Hibajavító csomagot töltsük le innen, futtassuk, majd indítsuk újra a gépet.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#48312) keszo


keszo
őstag

A win10 frissítéseknél azt írja ki egyes összetevőire, hogy sikertelen.
Ezeket a későbbiekben megpróbálja még egyszer vagy nekem kellene manuálisan kényszerítenem?

Kösz a választ előre is
Üdv

Attila

(#48313) K53TA válasza yanna (#48244) üzenetére


K53TA
tag

Nos én vártam úgy két órát és megtörtént a frissítés, aztán eltelt egy nap és megint kéri a frissítést.
Frissítem, most kb csak fél órába telt, de a frissítés után nem tölt be, mert hiányol egy fájlt a system32-ből. Sem a csökkentett mód, se a javítás funkciókra nem reagál.
Aztán valami csoda folytán kb a tizedik újraindítása kísérletemet követően visszatölti a régi verziót.
Eddig nem utáltam a win10et, most nagyon.

(#48314) pendre54 válasza cimabue (#48295) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam akkor jelentkezett ilyen gond, amikor beüzemeltem az új Eizo monitoromat. DVI kábellel volt kép, de ha DisplayPort kábelt használtam, nálam is no signal fogadott. A megoldás elég triviális lett, a monitor menüjében az Input Signal, manulra volt állítva, lehet épp a kalibráció miatt, ezt átállítottam autora, és azonnal lett kép.
Nem biztos, hogy nálad ez lesz a megoldás, de azért biztonság kedvéért ellenőrizd le.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48315) Attila2003 válasza xyvz2 (#48309) üzenetére


Attila2003
tag

Úgy néz ki most egyelőre megy, a windows defender szkennelés közben hibát írt ki, és egyszer egyszer 100%-on futatta az SSD-t. Akkor megakadt. Defendert kikapcsoltam, letöltöttem egy ingyenes antivirust és most megy.

(#48316) csixy


csixy
addikt

Windows 10 pro 32 bit fullra frissítve
Anno win 7-ről lett win 10-re upgradelve.

Ez a vendégfiók csak itt látható, a gépházból és a vezérlőpult fiókos részében már nincs ott. Ez így normális?
A vendégfiókra semmi szükségem nincsen. Mit keres ezen a képen?
Ezt most a rendszergazda fiókban látom így. Ugye most a rendszergazda fiók nincs ezen a listán. Ha a vendégre kattintok akkor a rendszergazda beléptetőjét adja be.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48317) kisapa


kisapa
senior tag

Srácok ez micsoda?

(#48318) Popes válasza kisapa (#48317) üzenetére


Popes
őstag

Már megoldották. LINK

Deus ex machina

(#48319) Roleegsi válasza Popes (#48284) üzenetére


Roleegsi
tag

Szia újra. Kaptam egy win10et, fel is raktam, az az egyetlen bibi, h német. Hogyan tudom át állítani magyarra?

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#48320) Kolondrum válasza Roleegsi (#48319) üzenetére


Kolondrum
félisten

Telepítéskor ott volt, h német lesz.

(#48321) Roleegsi válasza Kolondrum (#48320) üzenetére


Roleegsi
tag

Nem mondtál semmi újat ezzel... át tudom állítani, vagy kell egy magyar win, h magyarul használhassam?

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#48322) netpeti98 válasza Roleegsi (#48321) üzenetére


netpeti98
addikt

(#48323) kisapa válasza Popes (#48318) üzenetére


kisapa
senior tag

Ne haragudj de én nem ezt tapasztalom.

(#48324) sinick válasza Frenky89 (#48263) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi a választ! Ezt a módszert láttam, de nem bírtam vele megoldani. Végül is megoldódott... találtam egy valamilyen Windows 2012 szerver frissítést, amiben frissül a Hyper-V illetve az Integration Services is és abból ki tudtamm bányászni egy vmguest.iso-t. Az iso-t beraktam a system32-be, de a Műveletek alatt nem jelent meg a Is telepítési lehetősége. Végül bemountoltam a virtuális XP SP2 alatt, majd telepítettem és lett hálókártya, így háló is (persze kellett egy virtual switch is), működik a külső leállítás. Persze az XP-ben a korábbi 3 ismeretlen driver helyett van vagy 8, de ami kellett, az működik.

(#48325) sinick válasza raidx (#48270) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi neked is. Ezt ugyan még nem láttam, de próbáltam letöltött XP Mode-ból kiszedett VHD-val is, de azzal volt valami probléma. Holnap a leírásoddal újra megpróbálom. Végül is működik, ld. #48324

(#48326) sinick


sinick
senior tag

Újabb kérdés. Itthon szintén Windows 10 Pro-m van és láttam, hogy van benne NFS szolgáltatás. Ez lehet, hogy jobb lenne a médialejátszóhoz (SMB) helyett, azaz a PŐC-n lévő filmeket NFS-en érjem el.

A kérdésem az, hogy Windows 10-en ez csak kliens mód vagy tud szerverként is funkcionálni? Esetleg hasznos doksi?

(Felraktam, de a gép nem látszódik NFS-en. Tuidom, hogy van egy FreeNFS alkalmazás is, de akkor inkább legyen gyári, ha működik.)

(#48327) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!

A múltkor írtam, hogy szeretném 1:1-ben átmásolni a W10-em egy frissen vett SSD-re. Ez sikerült is, működik minden, csak nem rendben.
A gép használat közben random kifagy. Például hallgatok zenét a háttérben a Spotify appal, és közben dokumentumot szerkesztek, valamint nyitva van 1-2 oldal Chrome-ban, teljesen váratlan pillanatokban megáll a zene, vagy lefagy az egész gép, és csak pár másodperc, ritkán csak fél-1 perc után tér észhez, akkor viszont minden oké, amíg megint nem jön egy ilyen összeomlás.

8GB RAMom van, 4-5GB körül szinte mindig szabadon. Mi lehet a probléma szerintetek, vagy miként tudnám kideríteni? Nagyon nem szeretném újrarakni, tele vagyok programokkal, amik fontosak lennének. :(

Remélem, van valakinek ötlete, köszi előre is! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#48328) Kolondrum


Kolondrum
félisten

No fiúk nagyon gyorsan találjuk ki miért tekeri a HDD-t a win10... Magára hagytam a gépet és tekeri és zabálja az akkut, nagyobbik bajom, hogy vagy 1000x parkolt fél óra alatt a HDD. :W

(#48329) Kolondrum válasza Kolondrum (#48328) üzenetére


Kolondrum
félisten

Virtuális mem fix, se kereső, se előtöltő, se automata defrag. Mi lehet még?

[ Szerkesztve ]

(#48330) vlevi válasza szezso15 (#48327) üzenetére


vlevi
nagyúr

Eseménykezelőben próbálj megszétnézni, hogy van-e valami, ami lemezkezelési problémára utalhat.
Az adatlapodon léviő Asrock h81-es gépről van szó? Hátha más fog tudni mondani okosabbat, ha tudjuk,milyen driver hajtja a gépedet. Mintha korabban írta volna valaki, hogy a frissítés előtti, 1511-es win10-el rendben volt a gépe, de az augusztusi frissités óta vacak.
Sajnos annyira sokismeretlenes az egyenlet, hogy a lehetetlennel határos jó tippet adni.

(#48331) raidx válasza szezso15 (#48327) üzenetére


raidx
őstag

dszer,Ez a születésnapi verzió szokása. Ez miatt raktam vissza a Thresold2-őt. Gépház, Rendszer, névjegy.

Nézd meg találsz e valamit az eseménynaplóba. Hátha kideríthető mivel is nyűglődik.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48332) netpeti98 válasza Kolondrum (#48329) üzenetére


netpeti98
addikt

Windows Defender?

(#48333) raidx válasza Kolondrum (#48329) üzenetére


raidx
őstag

Defender Malware kresője is szokott ilyet csinálni. Még akkor is ha van másik vírusirtó telepítve.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48334) Wyll


Wyll
őstag

Hali!

Másnak is van olyan, hogy a Windows 10 rendszerhang-ereje nem lesz érvényes az éppen elinduló videóra? Hozzá kell nyúlnom kézzel a rendszerhangerőhöz és legalább egy icipicit fel vagy lefele léptetni, hogy az éppen futó hangforrás felvegye (hirtelen felhangosodjon vagy lehalkuljon) a rendszer beállított hangerejét, mert amúgy rendszeresen túl hangosan vagy túl halkan indul el. Sőt, pl youtube videóknál ez akkor is így van, amikor csak rövid időre pause-zom a videót, tehát olyankor is "elveszti" a rendszerhangerőt. Mondanom sem kell, hogy ez mennyire idegesítő.

Dell E7440 laptopról van szó. Vagy netán a win helyett a driver lenne a ludas?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#48335) szezso15 válasza vlevi (#48330) üzenetére


szezso15
addikt

Igen, arról lenne szó (az SSD hiányzott onnan, most pótoltam). Próbáltam erőforrás-figyelőben utánanézni, hogy mi lehet, de a lemezaktivitás nem ír semmi váratlant, viszont van egy olyan pont, hogy X% legmagasabb aktív időtartam. Na, az a lefagyás előtt a 100 és 0% között ugrál folyamatosan, ez számíthat valamit? :B

(#48331) raidx: W10 Home, 1607-es verzió, 14393.187 buildszám. :)

Megnézem az eseménynaplót mindjárt! :R

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#48336) raidx válasza Wyll (#48334) üzenetére


raidx
őstag

Időnként nálam is előfordul: AMD QC5000Itx/Ph

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48337) Kolondrum válasza raidx (#48333) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na ez új, de egyelőre figyelem és monitorozom mi tekeri. 30 perc alatt 800X parkolt a HDD..... Az eddigi napi max 2 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#48338) sinick válasza Kolondrum (#48337) üzenetére


sinick
senior tag

Feladatkezelőben, Teljesítmény fül, majd Erőforrás figyelő megnyitása (lentebb), majd Lemez fülön fent és lent látod, hogy melyik PID mit darál a lemezen.

(#48339) D@niel


D@niel
addikt

üdv,
alvóból jön vissza a laptop, ilyenkor van egy bejelentkezési képernyő. nincs beállítva jelszó, tehát csak két enter-t kell ütnöm. hogyan lehet a bejelentkezési képernyőt kikapcsolni, hogy egyből az asztalon legyek?

a felhasználói fiókok részben ki van véve a pipa onnan, hogy a használathoz user + pw-ot kérjen.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#48340) szezso15 válasza szezso15 (#48335) üzenetére


szezso15
addikt

Az eseménynaplóban merrefele kéne nézelődnöm? :B

*Hajrá Loki!* i15+

(#48341) #18193920 válasza D@niel (#48339) üzenetére


#18193920
törölt tag

Elég sokáig keresgéltük mi is a megoldást erre a problémára.
Be kell állítani neki egy jelszót majd ez után kikapcsolni, hogy ne kérje.
Ezek után nem kellett többet "enterezni" egyből az asztalra jelentkezik be.
Azt csak később vettük észre, hogy a rendszerindulás is mérhetően felgyorsult ennek hatására.

Nagyobb méretű kép

(A 2. pontnál levő rész csak a jelszó beállítása után jelenik meg.)

[ Szerkesztve ]

(#48342) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Na urak. Fogtam monitorozni kezdtem az alkalmazásokat és mit látok na mit??? Lemezkihasználtság megugrik, cpu teker. Mi tekeri? A defender! Mit lehet tenni, hogy úgy működjön mint win7 alatt? Hát megeszi az akkut többek között.

(#48343) netpeti98 válasza Kolondrum (#48342) üzenetére


netpeti98
addikt

Felraksz egy másik vírusirtót helyette.

(#48344) pjen válasza Kolondrum (#48232) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem hagyod,hogy a win kezelje?Nálammündíg úgy van pedig csak 4 giga van és nem is kapcsolok ki semmit.Igaz nem játszom.

(#48345) BogyóBP


BogyóBP
addikt

A windows 10 nél még mindig valami nem teljesen kerek. Fagyások és instabilitások jellemzik, más mit tapasztalt? Lehet a drivereket lusták a fejlesztők ujra irni és a windows 8 as driverek használja?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#48346) D@niel válasza #18193920 (#48341) üzenetére


D@niel
addikt

köszönöm, szuper!

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#48347) CirrMee válasza BogyóBP (#48345) üzenetére


CirrMee
addikt

Azt tapasztaltam, hogy az összes win10 ami a környezetemben üzemel, teszi a dolgát.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48348) tomp válasza BogyóBP (#48345) üzenetére


tomp
félisten

Nálam tökéletes az új build. Pedig korosodó a laptop. A hangkeltőhöz egy 2011-es drivert használok. A Win10 azt mondja rá, kompatibilis.

(#48349) raidx válasza szezso15 (#48340) üzenetére


raidx
őstag

Windows naplók, Rendszer.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48350) raidx válasza netpeti98 (#48343) üzenetére


raidx
őstag

Nemrég járt nálam egy noti. Eset Nod és a defender egyszerre ügyködött. Nem kapcsolt ki rá a defender akár mit csinálta. Eltávolítottam mindkettőt és felraktam az ingyanes Avirát. Ugyan is a defender Malware kergwetője nem kikapcsolható és az dolgozik időnként nagyon.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.