Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Takarításra ajánlott a ccleaner tabra? :R
Vagy windows 10-re már nem kell?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48752) netpeti98 válasza makoss (#48751) üzenetére


netpeti98
addikt

Függ attól, hogy mennyire gyakran kell takarítani, mennyi helyed van, stb.. Ha gyakran kell üríteni a különböző programok gyorsítótárát, akkor kényelmesebb egy helyről elintézni. A CCleaner még a viszonylag normális 3rd party takarítók közé tartozik, ha nem ész nélkül használod.

Én személy szerint nem használom, mert a Firefox alatt kikapcsoltam a gyorsítótárat, a rendszer ideiglenes fájljait pedig a beépített Lemezkarbantartóval takarítom ki egy-két havonta, de mint mondtam ez teljesen felhasználásfüggő.

(#48753) Creepy válasza makoss (#48751) üzenetére


Creepy
tag

Tabra nem hiszem, windows 10-en én még használom.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#48754) yanna válasza makoss (#48751) üzenetére


yanna
őstag

Én elég régóta használom 2-3 havonta, soha nem tapasztaltam negatív hatását. Főleg a regisztrációs adatbázis takarítására.
Ja, laptopon.

[ Szerkesztve ]

(#48755) makoss válasza netpeti98 (#48752) üzenetére


makoss
addikt

Most win 10 csak a tabon van egyenlőre, egy Chuwi hi 10 tabon [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48756) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Tegnap feltettem a Win10-et telepitő lemezről. El frissítgetett, viszont a 1067-es nagy frissítést a letöltés után egyszerűen nem telepíti. Kiírja hogy újraindítás szükséges, újraindul, de nincs változás. A frissítés ugyan ott van, és az újraindítás gomb is. Ötlet?

Próbáltam a saját frissítő telepítőt, de az hibát ir ki a végén. Valami nem tiszta. :(

(#48757) Popes válasza koxkids (#48756) üzenetére


Popes
őstag

Csinálj egy friss telepítőt amiben már benne van az anniversary update és azt telepítsd fel. Összefoglalóban van link az MCT-hez ami már a friss iso-t tölti le.

Deus ex machina

(#48758) koxkids válasza Popes (#48757) üzenetére


koxkids
őstag

Ezt ráengedhetem a jelenlegire? Vagy egy teljesen új, tiszta telepítés kell?

(#48759) Popes válasza koxkids (#48758) üzenetére


Popes
őstag

Tisztán rakd fel. Most még hamarabb megvan mint megkeresni a hibát a még be sem lakott rendszereden(csak azért javasoltam mert"tisztább biztonságosabb érzés" :K )

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#48760) koxkids válasza Popes (#48759) üzenetére


koxkids
őstag

Igen, egy napos rendszert egyszerűbb újratenni. :)

Köszönöm, megpróbálom. :K ;)

(#48761) st6969


st6969
őstag

Sziasztok! Nem tudom, beillik-e ide ez a kérdés, lehet, hogy nem Win10 függő. A gépben SSD van. De most vettem egy 5,25"-ös helyre berakható mobilrack-et is, olyat, amin van fizikai power gomb, és a régebbi SATA 3,5" 1TB-os HDD-met raktam bele. Mivel fontos, hogy a gép csendes üzemű legyen, csak akkor kapcsolnám be, amikor tényleg kell róla valami. Viszont, ha az oprendszer fut, akkor hiába kapcsolom be, nem pörög fel a HDD (de a rack power led-je világít). Már azt hittem, hibás a rack, de nem, mert ha újraindítom a gépet, akkor meg beindul rendesen.
Kérdésem, hogy ez egy korlátozás a Win10-ben, hogy futó oprendszer alatt SATA-s HDD-t nem enged elindítani? Beállítható ez? Vagy ha szükségem van a HDD-re, akkor mindenképp reboot?
:R

(#48762) westlake


westlake
félisten

14393.223 (KB3197356)
32-bit, 64-bit

Szépen meghíztak a javítások...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#48763) t72killer válasza westlake (#48762) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem lep meg a hízás, amekkora bughalmaz lett a szülinapi verzió:F

Sajna lehet nálam is beérik egy újragyúrás, az egyik gépem random fagyásokat produkál ill frissítés után kb 2 órát szenved a bootképernyőn, alighanem a bitlocker cseszte el.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48764) westlake válasza t72killer (#48763) üzenetére


westlake
félisten

Ez a téma annyira pointless.. Ki kell próbálni. Ha tetszik, jó, ha nem, akkor meg vissza kell térni a Windows 8.1-hez, vagy a Windows 7-hez. Én személy szerint már régóta senkinek sem ajánlom az utóbbi kettőt. A legtöbb esetben meggyőzöm a felhasználót, hogy a Windows 10 igenis jó. Érdekes módon előbb-utóbb mindenki "megszereti" a Windows 10-et.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#48765) takacsbotond


takacsbotond
őstag

HELP!!!

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#48766) raidx válasza takacsbotond (#48765) üzenetére


raidx
őstag

Szedd le a drivert és várd meg amíg a win felteszi a neki tetszőt. Lehet, jó lessz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48767) t72killer válasza westlake (#48764) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1511-ig semmi bajom nem volt vele, lehet visszamegy az.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48768) lck válasza takacsbotond (#48765) üzenetére


lck
senior tag

Véletlenül nincs még egy kijelző ( HD TV ) rákötve ? És mondjuk nincs bekapcsolva ?

(#48769) €uro


€uro
őstag

Windows 10-nél már nem tiltható, hogy automatikusan újraindítsa a számítógépet?!

Azt írják, hogy a 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update' registry bejegyzés módosításával elkerülhető az újraindulás, de itt nekem nincsen AUOptions paraméterem.

Tudtok erről valamit?

(#48770) istnag válasza athomi (#48699) üzenetére


istnag
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#48771) Syl válasza €uro (#48769) üzenetére


Syl
nagyúr

Be lehet állítani egy 12 órás tól-ig időszakot, amikor nem indít újra, csak értesít.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48772) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Üdv,

Hogyan lehet letiltani az évfordulós frissítést? Tököm van tele, hogy 2-3 naponta felváltva jönnek a kollégák, hogy fekete képernyő, pörögnek a körök órákig és semmi. Aztán ugye reset, helyreállítás próba, nem sikerül, még egy reset, előző rendszer visszaáll.

Illetve, ha az tiltva van, attól még más frissítés jön?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48773) tordaitibi válasza st6969 (#48761) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Xp alatt ilyenkor eszkozkezelo-uj hardver keresese, es megtalalta.
Proba.

(#48774) Döglött Róka válasza Dark Archon (#48772) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Milyen verzió Pro vagy Ent?

Jönnek biztonsági es egyéb frissítések 1511-re, viszont minden feature upgradében vannak olyan kód szintű bugfixek amiket kihagysz ha nem frissítesz. Sorolhatnék pár ilyet, de inkább hagyjuk:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#48775) Popes válasza Dark Archon (#48772) üzenetére


Popes
őstag

A wushowhide.diagcab-ot letöltöd és elrejted vele az anniversary update-et.(ezt az eszközt az MS adta ki)
Az 1151-re utána is jönni fognak a frissítések.

Deus ex machina

(#48776) Dark Archon válasza Döglött Róka (#48774) üzenetére


Dark Archon
addikt

Pro.

Popes: köszi :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48777) Dark Archon válasza Döglött Róka (#48774) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi neked is :) Én frissítenék, de ha egyszer nem működik... nyilván ideiglenes megoldás, aztán meg lesz próbálva manuálisan, vagy, ha minden kötél szakad, teljes újratelepítés 1607-es builddel.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48778) athomi válasza istnag (#48770) üzenetére


athomi
veterán

Közben lementettem az adatokat, újraparticionáltam, formáztam, így megoldódott. Nem érte meg, hogy tovább szenvedjek vele. Szerintem az utóbbi napok Win10 frissítése kavart be valamit. Más gépeken rendben volt a külső HDD eddig is, de a média player is gond nélkül olvasta.

(#48779) Breki válasza westlake (#48762) üzenetére


Breki
veterán

Nem jó a link

Innen tölthető

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#48780) Kolondrum


Kolondrum
félisten

HDD parkolás megoldva akkus üzemmódban. QuiteHDD valóban azt mutatta, hogy akkuról kikapcsol, de hiába tettem maxra nem változott. Tehát nem oldotta meg. A kulcs az amikor elkezd parkolni. Amint kikapcsol a képernyő. Fogod, SOHA beállítás, képernyő halványítás és üres fekete hátterű képernyőkímélő 1 perces bekapcsolással. Ennnyiiii!

(#48781) Crytek


Crytek
veterán

Hogy a Win 10 regediten belül tudjak modosítgatni mit és hol kell állítani? Rendszergazdaként indítom mégis a hozzáférés megtagadva jön fel :(

Next PC Upgrade: 2022

(#48782) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#48728) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Valaki, valamit mondjon tényleg.... mi az úr isten van ezzel és miért csak én tapasztalom ezt innen? Neten többen is panaszkodnak!?

Legújabb Realtek vagy Asus driver, mindegy neki, letiltva a sok némítás meg effekt, semmi.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48783) xyvz2 válasza SkyS1gn (#48782) üzenetére


xyvz2
tag

Írtam rád a ROG totyikban...sztem ne toltozgasd foltozgasd a win-ed, telepítsd újra a rendszert mert kiidegeled magad, de most komolyan már 1-2 hete kűzdesz vele, 1 újratelepítés beköltözéssel 1-2 óra... és 1ből kiderül hogy software vagy hardware ami úgye szervíz és rohadtul nem mind 1...sztem 2 óra megér annyit hogy megnyugodj...

[ Szerkesztve ]

(#48784) Balion válasza SkyS1gn (#48782) üzenetére


Balion
senior tag

Ezt próbáltad? Nem fordítom le, mert nem tudom mi a magyar megfelelőjük a winben. Megnézni se mtudom, mert angol win-t használok.
Right-click on the sound icon in the tray area and select Sounds.
Select the Playback tab and then right-click on the Speakers and select Properties.
Go to Enhancements tab (if you have it) and uncheck Disable all sound effects (or any similar thing you might have in there).
Also uncheck the immediate mode on top of the list.

[ Szerkesztve ]

(#48785) SkyS1gn válasza Balion (#48784) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen ez is azt mondja hogy effekteket meg azonnali módot kapcsold ki, ki is van.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48786) Balion válasza SkyS1gn (#48785) üzenetére


Balion
senior tag

Ez nem azt írja, hogy vedd ki a pipát abból a rubrikából, hogy kikapcsolod az effektet? Akkor nem bekapcsolni kellene? Tényleg kérdezem, mert nem egyértelmű, de szerintem be kell legyen kapcsolva.
A másikat viszont ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#48787) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Korábban is Ramdisk kérdésem lenne, a saját topikja két éve csendes :))
Szóval, régen is használtam már Ramdisk-et, de mikor még kevés memória volt a gépben.

Kérdésem: mit érdemes használni vele a böngészési dolgokon kívül (Firefox, Edge cache). Azaz, rá lehet telepíteni, mint egy igazi meghajtóra pár olyan alkalmazást, melyek nem nagyok, de mindig elindulnak a rendszerrel? Engedik is ezek a programok? Ilyenre gondolok, mint: Afterburner, Aida64, Malwarebytes, Ccleaner...stb.
Ha hülye a kérdés, elnézést! :B

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#48788) direwolf


direwolf
őstag

Movies&TV appot rá lehet venni valahogy mpeg2 fileok lejátszására? LAV filter nem segít :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#48789) szucstom válasza direwolf (#48788) üzenetére


szucstom
őstag

Hát, én alapból gyűlölöm a beépített videoplayer-t win10 alatt. Használj inkább PoTPlayert, az mindent visz.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#48790) vg válasza szucstom (#48789) üzenetére


vg
addikt

Sok jó lejátszó van, én pl bsplayer-t kedvelem, több mint egy évtizede azt használom és nem mondanék le róla semmiért, de a MPC-HC is nagyon jó az is mindent visz és még installálni se kell ami szerintem fontos.

(#48791) €uro válasza Syl (#48771) üzenetére


€uro
őstag

Köszi a tippet, de azzal sajnos nagyon nem vagyok kisegítve. A számítógépem néha hetekig végez számításokat, amit nem állíthatok le. Ha újraindul a gép, mindent kezdhetek elölről.

(#48792) cozmo válasza €uro (#48791) üzenetére


cozmo
őstag

Mint már annyiszor leírtunk tiltsd le a szolgáltatásoknál a "windows update"-t. van erre külön progi is hozzászólásaim közt keresd. Ha nem frissül , nem kér majd restartot.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#48793) szucstom válasza vg (#48790) üzenetére


szucstom
őstag

Hát nálam a BSPlayer win7 alatt vágta el magát, mikor b***** működni. 8.1 alatt szintén hozta ezt a formát, úh. maradok a jól bevált Potplayernél.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#48794) direwolf válasza szucstom (#48789) üzenetére


direwolf
őstag

Köszi, de elvagyok az MPC-HC-vel. Csak szeretném tudni, hogy van-e mód ennek a sz..nak az életre lehelésére.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#48795) raidx válasza €uro (#48769) üzenetére


raidx
őstag

Ha nincs olyan akkor hozd létre. Dword/Duplaszó. Értáke 2 (hex) = 2 – Értesítés letöltés és telepítés előtt egyaránt.

Ha pro werziód van akkor a gpedit.msc segít!

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48796) raidx válasza Crytek (#48781) üzenetére


raidx
őstag

Jobb klikk a módosítandón, engedélyek. Hasonlóan mint a lemzek esetén. Felveszed magad és teljes hozzáférés. Érdemes a végén visszaállítani az eredeti állapotot az engedélyeknél.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48797) SP4C3 válasza raidx (#48795) üzenetére


SP4C3
veterán

CMD: sc delete wuauserv és viszont látásra. :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48798) raidx válasza SP4C3 (#48797) üzenetére


raidx
őstag

Akkor inkább a OOSU10.exe mert szükség esetén megszüntethető a tiltás.

[link] Nem kell telepíteni csak futtatni. Piros szabad, zöld tiltott. Néha restartot kér és csak úgy működik. Valószínűleg azt a beállítást boot-kor olvassa a win.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48799) CirrMee válasza direwolf (#48794) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha kímélni akarod az idegrendszeredet, akkor hagyod a gyári csempeg*ciket... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48800) direwolf válasza CirrMee (#48799) üzenetére


direwolf
őstag

Azért csak érdekelne, hogy ha a normál windows media player ugyan azon a gépen le tudja játszani az mpeg filet, akkor mi az oka, hogy az appból kihagyták? Mert így azért nehéz licencre hivatkozni :D
Jó, tudom, valszeg nem ugyan azt a dshow filtergrah-ot használja, de ez így azért több, mint érdekes...

"I've seen things you people wouldn't believe"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.