Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49552) Syl válasza CoolBoy323 (#49538) üzenetére


Syl
nagyúr

Lemezkezelővel hozod létre a partíciót és lesz opció a csatolásra:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49553) moleculez


moleculez
veterán

Bocs ha eltévedtem, Insideres kérdés:
Hogy tudom elhagyni az Insider programot? Régen a beállítások közt volt ilyen opció, visszament utolsó stabil verzióra, most meg a PC alaphelyzetbe állítását dobja fel. Azt azért nem szeretném, vagy itt mást jelent, nem kell nullárol belakni a gépet?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#49554) pergabb


pergabb
senior tag

Vki tudja mi a megoldás a windows képnézegetőjének a bebikázására? Ugye bár az új van alapból, nem tetszett, letöltöttem reg fájlt és visszaállítottam a régit, nekem szimpibb és nincs benne hiba. Viszont duplakattolok egy képre és bő 3mp mire felugrik a képnéző és megnyitja. A tetü lassú laptopom nem csinál ilyet, ez pedig friss rendszer, ssd, jó proci, számomra érthetetlen. Esetleg vki találkozott már ilyen problémával, vagy lenne ötlete akkor pls írjon.

Köszi!

(#49555) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok, ez mégis mi? Tegnap a Chrome, aztán pár órával később a ccleaner, második klikkre elindultak, most a képernyő billentyűzet, csak restart után lett jó... :F Vírus nincs.

(#49556) SP4C3 válasza #38742016 (#49555) üzenetére


SP4C3
veterán

Leállt egy system service. Nincs gond.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49557) #38742016 válasza SP4C3 (#49556) üzenetére


#38742016
törölt tag

Ez csak úgy magától meg szokott halni? Good job microsoft... :C ;]

[ Szerkesztve ]

(#49558) SP4C3 válasza #38742016 (#49557) üzenetére


SP4C3
veterán

Előfordul :))

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49559) Popes válasza moleculez (#49553) üzenetére


Popes
őstag

Csak egy tipp, itt nézted?

[kép]

Deus ex machina

(#49560) balazslovi


balazslovi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy beépített funkció a windows 10ben: gépház->hálózat és internet->mobil elérési pont. Egyszerűen és jól működik, egyetlen problémám, ha nem csatlakozik épp rá semmilyen eszköz 5 perc után kikapcsolja az internetmegosztást.
Kérdésem át tudom-e valahol állítani, hogy ne 5 perc után kapcsoljon ki.
Előre is köszönöm a válaszokat

(#49561) fi:zi'k válasza zzola (#49533) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sajnos eredménytelen volt. A korábbi rendszer termékkulcsa kell nekik, az meg már nincs meg.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#49562) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Sziasztok, vettem egy új laptopot, utólag szóltak, hogy win 10-et tegyek rá mert a többi winhez nincs driver. Most ezek szórakoznak velem vagy vehetek win 10-et is? Nekem csak win 7 van. Holnap meg jön a gép.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#49563) tordaitibi válasza dzsidzsas (#49562) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Valószínűsíthető, hogy igazuk van, egyébként ugyanez volt xp-vista vonalon évekkel ezelőtt.
Egy új pc, tele új, és sajnos lassan lekövethetetlen hardverelemekkel, pl. egy Broadcom wifi modul20-30 alváltozattal készül, hogy miért...?, a gyártó miért is írna hozzá w2000, vagy xp, de akár w7 drivert is?
Előrefelé megyünk, nem vissza. Szerintük..

(#49564) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Játék közben is állítgatja a hangerőt ez a foshalmaz... :W

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49565) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Néhány mappa meg van osztva Win alatt médialejátszó számára. Nagyobb méretű fileok vagy bdiso lejátszásakor megröccen a lejátszás, most már egyre sűrűbben, ami nagyon zavaró.
NAS-ról NFS megosztás alatt semmi baj nincsen, csak a Win alatt megosztott mappáimból történő lejátszások alatt van probléma.
A HDD-knek bírnia kellene ezt az olvasási sebességet, az összes eszközöm gigabites, nem lehetne probléma, mégsem zajlik ez zökkenőmentesen.
Gondolom valami buffer probléma lehet ez, hogyan lehet megoldani? Milyen beállításokkal lehet kihasználni a teljes gigabit sebességet a belső hálón?

(#49566) Zoz válasza dzsidzsas (#49562) üzenetére


Zoz
őstag

Könnyen lehet, már a 8-as idején is sok gyártó nem támogatta a 7-est, azóta csak rosszabb lett a helyzet :(
Bár hivatalosan már lejárt az ingyenes frissítés, de a gyakorlat azt mutatja, hogy még mindig megy simán 7-es kulccsal az aktiválás. Szóval én a helyedben megpróbálnám.

(#49567) vlevi válasza Zoz (#49566) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ugyanez volt a Vistánál is. XP-t használtunk a cégnél, de az új laptophoz már csak Vista drivereket lehetett letölteni a gyártó honlapjáról, más választás nem volt, mert pl. a hálókártya sem ment XP alatt.

(#49568) CirrMee válasza SkyS1gn (#49564) üzenetére


CirrMee
addikt

Hát ja, háborogtam én is emiatt. Aztán kiderült, hogy a hangkártya vezérlőproggija tehet erről, nem a win10...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49569) SkyS1gn válasza CirrMee (#49568) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én már hetek óta rinyálok és mindent kipróbáltam... hogyérted hogy vezérlőprogija? Nekem G 751 laptopom van. Driver ujrarakát, effekt kikapcsolást kb minden megvolt amit neten is felleltem erről a hibáról meg amiket itt is említettek + redditen is.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49570) zzola válasza fi:zi'k (#49561) üzenetére


zzola
félisten

:((

(#49571) CirrMee válasza SkyS1gn (#49569) üzenetére


CirrMee
addikt

Hogy a sajátomnál maradjak: X-Fi -hez tartozó proggi, ami a driverrel együtt települ. Tartozik hozzá egy nagy halom beállítási lehetőség, és van köztük olyan is (SVM), ami pontosan ilyet okoz. Magyarul nem win10 feature volt.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49572) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
A laptopomon beallitottam az alvasgombot a kepernyo kikapcsolasara, es az kikapcsolta a billentyuzetvilagitast is a kijelzovel egyutt, viszont az utolso windows frissites ota csak a kijelzot kapcsolja ki a billentyuzetet nem, azt kulon nekem kell. Neztem mar a beallitasokat de nem talaltam hogy mit kellene visszaallitani hogy a billentyuzetet is kikapcsolja. Van valami megoldas erre?

(#49573) movax válasza pataslogeza (#49572) üzenetére


movax
őstag

Ez nem win10-, hanem driver-problémának tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#49574) SkyS1gn válasza CirrMee (#49571) üzenetére


SkyS1gn
félisten

én akármit csinálok nem mulik el :S

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49575) CirrMee válasza SkyS1gn (#49574) üzenetére


CirrMee
addikt

Amennyire tudom, az egyetlen, ahol hatással van a hangra a win10, a Hang/Kommunikáció résznél található beállítás. Ha ott a Nincs művelet van beállítva, szerintem érdemes a driver (vagy ahhoz kapott vezérlő proggi) irányában keresgélni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49576) pataslogeza válasza movax (#49573) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Drivert nem frissitettem, csak a windowst. Melyik driverre tippelsz, es mi lenne a megoldas?

(#49577) Motar


Motar
tag

Sziasztok!

VPN kapcsolaton keresztül dolgozom, azaz dolgoztam eddig. Open VPN progit használok. Nem értek hozzá, csak a rendszergazda beállításait használom.
Viszont jött frissítés a win10-re és nem tudok felkapcsolódni a szerverre.
[hibaüzenet]
Másik gépről, amin win7 van, még most is tudok dolgozni, szóval nem olyan jellegű a hiba.
A windowsom eredeti, a defendert és a tűzfalat már próbáltam lelőni, nem segített.
A rendszergizda meg annyit mondott, hogy töröljem azt a sz.rt és rakjak fel ubuntut... :W

Van esetleg ötletetek? Már nem tudom mit tehetnék :F

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#49578) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#49561) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sikerült! Viszont most érdekes módon nem sipákolt az új alaplap miatt, csak simán aktiváltnak jelzi a Win-t.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#49579) zzola válasza fi:zi'k (#49578) üzenetére


zzola
félisten

:Y

(#49580) fi:zi'k válasza zzola (#49579) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Próba-cseresznye alapon visszaraktam a régi lapot és csodák csodájára indult. Igaz, kb 8-10 perc után megint leszállt. De ez pont elég volt arra, hogy a korábban már létrehozott MS-fiókkal összekössem a gépet. Aztán visszatettem az újat és most nem szólt, hogy gondja lenne, egyből az MS-fiók jelszavát kérte bejelentkezésnél is.
Tényleg ezt hogy/hol lehet kiiktatni? Csak a változtatást találtam meg.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#49581) netpeti98 válasza fi:zi'k (#49580) üzenetére


netpeti98
addikt

Futtatás->netplwiz

(#49582) petakpa1 válasza tordaitibi (#49548) üzenetére


petakpa1
őstag

Dugd rá a Win10 telepítőt tartalmazó pendrive-ot valamelyik USB2.0-ás portra (lehet 3.0-s-ról is működik, próba cseresznye...).
Esc-pel lépj be BIOS-ba és az általad becsatolt képernyők közül az elsőn keresd meg az USB eszközt.
Lépj be rá és azon belül talán az EFI mappában találni fogsz olyan fájlt amin entert nyomva elindul a Win10 telepítő. Talán az EFI\BOOT\bootx64.efi fájlal tudtam elindítani, de már nem emlékszem rá.

Milyen mini pc amúgy?

WOL kérdéssel még mindig küzdök. USB-s billa, meg talán egér nekem is ébreszti alvó módból, de USB-s NIC sajnos nem:(

Bármi ötletet szívesen veszek ez ügyben:))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#49583) fi:zi'k válasza netpeti98 (#49581) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#49584) SkyS1gn válasza CirrMee (#49575) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Abból is felraktam a Asus-ost, felraktam a legújabbat, semmi se segített.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#49585) movax válasza pataslogeza (#49576) üzenetére


movax
őstag

Az a driver, ami a billentyűzet világítását kezeli. A laptop gyártójánál kell keresgélni. Biztos van valami kis progesz, amivel a világítás beállítását intézed, na az lesz a ludas. Nem feltétlenül kellett frissülnie, hogy előjöjjön a hiba, lehet, hogy valami részleges vagy teljes windows-inkompatibilitás, ami a legutóbbi win-frissítéssel előjött.

[ Szerkesztve ]

(#49586) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Párom telefonált az előbb, hogy a gépet kikapcsolja, ami ki is kapcsol, majd amikor már elvileg minden leállna, akkor ujra felpörög a vinyó és ujraindul a gép. Többször is próbálta start menüből is, power gombbal is. Eddig ilyet nem csinált ma gép. Mi baja lehet?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#49587) zzola válasza regvoltrossz (#49586) üzenetére


zzola
félisten

Nálam a land river frissítése oldotta meg a problémát, másoknál a fas/ultra fast boot kikapcsolása...

(#49588) Apaxp válasza tordaitibi (#49548) üzenetére


Apaxp
senior tag

Először is próbáld meg kikapcsolni a secure boot opciót.
Utána valahol át tudod állítani a boot sorrendet.
Itt talán részletesebben olvashatod. UEFI

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49589) Jonatán


Jonatán
tag

Sziasztok!

Hogy mukodik a Windows 10 ujjra telepitese?
Van egy laptopom meg Win8-cal jott majd frissult Win10-re, most ujjra szeretnem huzni a rendszert, hasznalom a gyari lemezeket de azokkal ugye csak Win8 lesz a rendszer, es utan hogy frisitem 10re vagy hogy kell csinalni, szeretnem ha legalis lenne es nem kellen butykolni.
Van valamilyen aktivacios szamsor valahol, amivel ujjra feltudom rakni a win10-et?

(#49590) zzola válasza Jonatán (#49589) üzenetére


zzola
félisten

Amikor telepíted a Windows-t, akkor kéri a telepítő kódot, ott azt választod, hogy nincsen kódod. HA végeztél, miután fellépett a hálóra a PC, aktiválja magát. De egyébként megadható telepítésnél a 8-as kulcs is...

(#49591) Döglött Róka válasza SP4C3 (#49556) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mégis melyik system service állt le?:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49592) Zoz válasza Jonatán (#49589) üzenetére


Zoz
őstag

Felesleges újra végig játszani elejétől 8 -> 10 frissítést. Simán letöltöd a megfelelő Win10 telepítőt, telepítésnél nem adsz meg kulcsot (írja is a telepítő, hogy újratelepítésnél nem kell), majd aktiválja magát, mivel a hardver alapján képzett azonosítóból tudja, hogy ezen a gépen már volt Win10.

(#49593) Syl válasza Zoz (#49592) üzenetére


Syl
nagyúr

Az nem jó ha a gépházból az alaphelyzetbe állítást választja? Mint a telefonoknál a factory reset. Nem kell vacakolni a telepítővel, és az adatok/dokumentumok is megmaradnak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49594) istvankeresz válasza Syl (#49593) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Igen, ez a legegyszerűbb mód. Lassan el lehet felejteni a klasszikus újratelepítés fogalmát. Csak alaphelyzetbe állítod és kész. Akár úgy, hogy az adataid megmaradnak.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49595) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nem éppen egetrengető probléma, de bosszantó. A ma reggeli indítás után azt vettem észre, hogy eltűnt a lomtár menüjéből a "Lomtár ürítése" opció, ez azért volt hasznos, mert egy katt rá, és teljesen kipucolta a lomtárban lévő cuccot, most meg külön ki kell jelölni a benne lévő tartalmat, majd utána lehet törölni. Hogy lehetne ezt visszavarázsolni?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#49596) movax válasza pendre54 (#49595) üzenetére


movax
őstag

Jobblikk a lomtárban és ürítés. Sőt jobbklikk az a asztalon az ikonra és ürítés. Most komolyan, naponta hányszor üríti az ember a recyclebint... :)

(#49597) pendre54 válasza movax (#49596) üzenetére


pendre54
addikt

"Sőt jobbklikk az a asztalon az ikonra és ürítés" Azt nem tudom, hogy nálad milyen lomtár van, de nálam ez nem működik. Most is van ürítésre váró cucc a lomtárban, jobb klikk rá az asztalon, és ennyi:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#49598) movax válasza pendre54 (#49597) üzenetére


movax
őstag

1607-es win, naprakész frissítéssel.

Nálad valszeg az a segédprogram mászik bele a menübe, aminek az ikonjai ott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#49599) Popes válasza pendre54 (#49597) üzenetére


Popes
őstag

Nem tudom melyik program rakta bele a megnyitás alatt azt a 3db opciót, de valószínűleg az kavar be.

Deus ex machina

(#49600) pendre54 válasza Popes (#49599) üzenetére


pendre54
addikt

Nem az Advanced SystemCare progi kavart be, mert ezt már évek óta használom, minden gond nélkül, valami más bibi volt, mert csináltam egy rendszervisszaállítást a tegnapi Win frissítés időpontjára, és helyrejött a lomtár, elérhető újra az ürítési funkció is, és működik az asztalon jobb klikkes vari is. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.