Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48251) pinnacle válasza pinnacle (#48242) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Classic Shell menüben volt lehetőség, újraindítás után már máshol is ment.

(#48252) Redlight2 válasza PuMbA (#48125) üzenetére


Redlight2
tag

Megoldódott, tiszta telepítéssel az 1607 elég jól fut :)

(#48253) medica válasza Redlight2 (#48252) üzenetére


medica
senior tag

nekem is futott kb egy hétig ma meg kifagyott, csak áramtalanítás után volt hajlandó indulni

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#48254) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

A gépemben alaplapcsere lesz, felhívtam a Microsoft-ot hogy a Win7-ről upgradel-t Win10-emet hogy tudom használni majd megint...Azt mondták küldenek egy linket (ezt közbe megkaptam), rakjam fel majd alaplapcsere után a Win7-et (ami járt a gépemhez hivatalosan), majd a megadott linkről upgradel-jek Win10-re...Utána persze mehet a szűz telepítés is...

Szóval ha valaki esetleg így járna elvileg így kell eljárni (elvileg).

[ Szerkesztve ]

(#48255) sb válasza sb (#48233) üzenetére


sb
veterán

Erre vki?
Elveszik az ms-nél tárolt kulcs valamilyen esetben?

(#48256) raidx válasza sb (#48233) üzenetére


raidx
őstag

Ha minden igaz még megvan a 30 napos próbaidő ami alatt a win 10-et aktiválni kell. Annak lejártával lessz nem jogtiszta, vagy ha esetleg egyéb trükköket alkalmazol. Állítólag 30 nap után is működik rendesen, csak kiírja a képernyőre (óra fölé), hogy nem OK.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48257) raidx válasza maestro87 (#48210) üzenetére


raidx
őstag

Router beállítási gond lessz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48258) sinick


sinick
senior tag

Windows 10 Pro-ra felraktam a Hyper-V szolgáltatást és a Hyper-V-re felraktam egy Windows XP SP2-őt (egy adott szoftver teszteléséhez kell). Az XP-vel az a gondom, hogy nem tudok rá hálózatkezelést varázsolni. A virtuális XP-t futtatva a műelet menüpont alatt az integrációs szolgáltatás próbáltam telepíteni, de ez a menüpont nem létezik. Próbáltam megkeresni a vmguest.iso-t a Windows 10 Pro hoston, de a fájl nem létezik (c:\windows\system32 mappában sem illetve sehol sem létezik).

Mi a megoldás?

Köszi: sinick

(#48259) raidx válasza sinick (#48258) üzenetére


raidx
őstag

Valamikor arról volt szó, hogy a 10 nem kezeli a Hyper-V-t. Nem annak köszönhető a gond?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48260) emvy válasza raidx (#48259) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem kezeli?

while (!sleep) sheep++;

(#48261) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Szükségem lenne a 10.0.10240.16384 (2006.06.21) verziószámú 64 bites szabványos SATA AHCI vezérlőre. (Azért pont erre, mert ezzel működött utoljára jól az Intel és Asmedia vezérlőkről működő adattár HDD-im beállított tétlenség utáni aut leállítása.)
Tudna valaki letöltési linket a dll, cat, inf, sys fájlokhoz?

[ Szerkesztve ]

(#48262) csacsa01


csacsa01
tag

Sziasztok,
A (#48116-os) hozzászólásában írtam: "
Pár napja kezdte el. Ez a várólista kezelő alkalmazás, eszi a procit. Hol tudom ezt kilőni, hogy ne induljon el.
Egyáltalán, mi ez? (Annyira nem értek hozzá) Csak azt veszem észre, hogy pár óra bekapcs után, óriási hangja van a gépnek, mikor feladatkezelővel kilövöm, ok és csendes minden."
Válasz nem jött, de most a nyomtatáskor a csatolt képet látom (hálóról nyomtatok).
Lehet ez okozza?
Hogy lehet ezt eltüntetni, opciót nem találtam rá.

(#48263) Frenky89 válasza sinick (#48258) üzenetére


Frenky89
őstag

Nekem ez segített anno: [link]

(#48259) raidx: Már, hogy a fenébe ne kezelné!?

(#48264) Doky586 válasza Poplacsek (#48261) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

ott van a windowsban, win7 2006 óta változatlan, használd...

[ Szerkesztve ]

(#48265) G4M4


G4M4
újonc

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy a múlt héten, 2016.09.21.-én frissítettem a windows 10 Pro 64bit-es rendszerem az 1607-es verzióra. Jók az új felületek meg tetszik is, csak azóta rendszeresen kifagy a gép 15-30mp-ra. Ilyenkor általában azt vettem észre, hogy a Task Manager viszi a processzort rendesen, meg a gépházon világít is egyfolytában a foglaltságjelző. A probléma windosos felületek, úgy mint gépház, sajátgép stb, word, excel, photoshop, adobereader és webböngészés közben jelentkezik. Játék közben nem állt le még sose.
Úgy vettem észre azóta, hogyha belemegyek a gépház frissítések részre és rányomok a frissítés keresésére, minden nap talál vmi rövid frissítést. Nem lenne egyedi a hiba? Próbálják kiküszöbölni a céhes szakemberek?

Üdv.: Balázs

(#48266) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Az egyik ismerosomnek jobb kattintasra neha visszafele navigal a windows (file)explorere.
Ti mar talalkoztatok ilyen hibaval? Az egerbeallitasoknal nem talaltam aktiv beallitast hasonlora... :W

Koszi elore is ha van valami tippetek.

Köszi!

(#48267) kidnou válasza kem (#48266) üzenetére


kidnou
senior tag

Próbáljon egy másik egeret. Egyszer én is azt hittem meghibbant a win de kidrerült hogy az egér kuka

(#48268) kem válasza kidnou (#48267) üzenetére


kem
addikt

Kiprobalta, ugyanaz volt. Most a billentyuzetet csereltetem vele :D

Köszi!

(#48269) lacko6 válasza kem (#48268) üzenetére


lacko6
senior tag

Helo.

Valaki tudna segiteni,win 10 1607 verzio home és pro. Auto update kikapcsolásában?

[ Szerkesztve ]

(#48270) raidx válasza sinick (#48258) üzenetére


raidx
őstag

Ezt nézd át: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48271) CirrMee válasza csacsa01 (#48262) üzenetére


CirrMee
addikt

Vezérlő/Eszközök és nyomtató résznél törlöd a "kamu" nyomtatókat.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48272) Roleegsi


Roleegsi
tag

Sziasztok!

Múlt hét csütörtökön a gépem kapott egy kis vizet alulról... A tápot és az ssd-ket érte víz. Mindent kiszáratottak, csak a táp ment tönkre. A gép be volt dugva, de nem volt bekapcsolva...
A lányeg, hogy az első indításnál még normálisan indult a windows10, aztán szép lassan összeomlott...
Némelyik program elindul, némelyik nem. Start menü meg ilyenek nincsenek. Az explorert nagy nehezen elő tudtam vadászni (sosem használtam és mindenhonnan eltüntettem), és most tudok keresni, netezni, mert a chrome nem indul...
Amit szeretnék (mivel nincs dvd-m) az az, hogy van egy 4 GB-os pendrive-om, és van egy usb-s külső vinyóm, meg tudom oldani valahogyan, hogy valamelyikről telepíteni tudjam a win10-et? Le is kéne valahonnan szednem, vagy a microsoft oldalán nincs eleve ilyen lehetőség, win10-es usb készítés?
Az ssd-ket teszteltem HD Sentinel-el, és azt írta hibátlanok.
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#48273) Popes válasza Roleegsi (#48272) üzenetére


Popes
őstag

Első körben Gépház - Frissítés és Biztonság - Helyreállítás menüpont alatt próbáld meg a gép alaphelyzetbe állítását, ezzel elkerülheted az újratelepítést. Így is gyakorlatilag egy friss wint kapsz.

Deus ex machina

(#48274) Roleegsi válasza Popes (#48273) üzenetére


Roleegsi
tag

Köszi a tippet, de sajnos nem megy. Rá mentem, hogy irány gépház, hogy megpróbáljam, de csak tölt, nem csinál semmit, nem lép be sehová.

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#48275) Popes válasza Roleegsi (#48274) üzenetére


Popes
őstag

A gépházba a Windows gomb + I vel is be tudsz lépni.

De előbb Windows gomb + R futtatásba beírod CMD és a parancssorba bemásolod a következő parancsokat:

dism/online/cleanup-image/restorehealth

ha kész akkor utánna mehet az sfc/scannow parancs is. (jó esetben már ezeknek is meg kellene oldani a gondot)

Közbe eszembe jutott hogy a parancsokhoz rendszergazdai parancssor kell, így is megoldható.(nem tudom mi elérhető a rendszereden ezért írom így)
A cmd.exe megtalálható a windows system32 mappában és jobbklikk futtatás rendszergazdaként.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#48276) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ezt meg hogy a bánatban számolja?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#48277) Roleegsi válasza Popes (#48275) üzenetére


Roleegsi
tag

Ha jobb klikkel rámegyek a cmd.exe-re, befagy... nincs valami másik út? :/

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#48278) csacsa01 válasza CirrMee (#48271) üzenetére


csacsa01
tag

Az a helyzet hogy nincs "kamu" nyomtató, csak az alapértelmezett + az eszközkezelőben sem találtam hibát, a nyomtatási várólistánál.

(#48279) Popes válasza Roleegsi (#48277) üzenetére


Popes
őstag

Ha jobb klikkre fagy akkor nem nagyon tudok mit javasolni. :(
Esetleg futtatásba chkdsk vagy ha nem megy a chkdsk.exe-t is megtalálod a system32 mappában(bár nem tudom hogy segít-e)

Deus ex machina

(#48280) Roleegsi válasza Popes (#48279) üzenetére


Roleegsi
tag

Nem megy sajnos... :(
Ilyen usb-s telepítős megoldást nem ismersz esetleg? És nagyon köszi az eddigieket is! :)

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#48281) Popes válasza Roleegsi (#48280) üzenetére


Popes
őstag

Az összefoglalóban megtalálod a 32 és 64bit-es MCT letöltési linkjét is, azzal ki is tudod írni a pendrive-ra.
Vagy egyszerűen leformázod Fat32-re a pendrive-ot és a megnyitott ISO tartalmát rámásolod.

Deus ex machina

(#48282) Roleegsi válasza Popes (#48281) üzenetére


Roleegsi
tag

Nem is tudom letölteni sem... :( Nem hiszem el... Megnyitja az új ablakot az explorer, de azonnal be is záródik... köszi azért, hogy segíteni próbáltál!

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#48283) amadeus11


amadeus11
senior tag

Volt valami nagy frissítés és azóta nem tudom átküldeni a play to funkcióval az FLV és egyéb médiafájlokat. Van amelyiknél jobb kattra megjelenik az átvitel funkció , van ahol nem. Van valami hasonló program, ami átviszi és beépül a jobbklikkes menübe?

There is a star

(#48284) Popes válasza Roleegsi (#48282) üzenetére


Popes
őstag

Ez nem jött össze, az a rendszer sajnos majdnem teljesen döglött.
Másik gépen készítsd el a telepítőt és akkor mehet a tiszta telepítés.

Deus ex machina

(#48285) Roleegsi válasza Popes (#48284) üzenetére


Roleegsi
tag

Az lesz... :( Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!! :K :C

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#48286) TeeJay


TeeJay
félisten

segítségért jöttem

mai nappal felraktam a legújabb Win10 Pro-t az asztali gép SSD-re
viszont csak 1partíció van rajta és nem enged semmit letölteni a C: meghajtóra mindig azt adja
hogy nincs engedélyem

már mindent próbáltam mindenhol olvastam de semmit se tudok tenni :(
mi a megoldás erre az égető bajra?

ezt leszámítva penge a dolog jól működik minden :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48287) qqcqqc válasza TeeJay (#48286) üzenetére


qqcqqc
őstag

A C gyökerébe már jó ideje nem lehet írni csak úgy, ez nem a 10-es, hanem vista óta így van , csinálj egy mappát és oda tölts le.
Ha nem a gyökérbe akarsz letölteni, hanem egy mappába nem enged, akkor nézd meg az adott mappa jogosultságait.

(#48288) TeeJay válasza qqcqqc (#48287) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi így már megy, fene gondolta hogy a gyökér-be nem lehet semmit küldeni
win7 ultimate mellett nekem mindig ment
na ez is megoldódott

elvileg az itteni leírás alapján mindent pucoltam ami kémkedik
van még bármi teendő vagy lehet innentől zúzni az új rendszert?

amit észre vettem hogy MBR helyett már GPT lett a meghajtó és UEFI telepítés volt
hasít mint a fene és minden szépen fut
igaz komoly mennyi idő minden szemetet kiírtani ebből a rendszerből

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48289) zoo8800 válasza G4M4 (#48265) üzenetére


zoo8800
veterán

Az eszközkezelőben nézd meg, minden hardverelemhez van-e driver

rip and tear, until it is done

(#48290) simo9555


simo9555
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy mióta feltette a windows az anniversary updatet azóta egyszerűen nem működik rendesen a wifi. Ez annyit jelent, hogy elkezdem pingeltetni a routert 2ms körül adja a jelet, és időnként felmegy 100-150ms-re, majd visszatér 2ms-re. Nagyon zavaró mert online játék közben is ugyanez történik, és mivel közvetlen a routert pingeltetem, emiatt valószínűleg nem az internet játszik ebben szerepet. Mindez a windows anniversary update után áll fenn, az előtt nem volt ilyesmi. Hiába frissítettem fel eszközkezelőben a drivert ugyan úgy fent áll a jelenség. QCA9377 qualcomm atheros wifiről van szó. 12.0.0.270-es legújabb driverrel is próbáltam már.

(#48291) G4M4 válasza zoo8800 (#48289) üzenetére


G4M4
újonc

Mindent jónak ír. Nincs felkiáltójeles tétel.

(#48292) zoo8800 válasza G4M4 (#48291) üzenetére


zoo8800
veterán

Akkor részemről passz...

rip and tear, until it is done

(#48293) SP4C3 válasza simo9555 (#48290) üzenetére


SP4C3
veterán

Wifin játszol online, taps.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48294) Kolondrum válasza SP4C3 (#48293) üzenetére


Kolondrum
félisten

Attól még jónak kéne lenni. Meg amúgy is mi ebben a fura? Én már évek óta nem kábelezek semmit.

(#48295) cimabue


cimabue
tag

Szervusztok.
2 napja agyonfrissítette magát a win10, azóta az van, hogy ha elmegy aludni sleep módba a monitor,
egyszerűen display porton nem tudom többé feléleszteni (no signal). Dvi-t rádugva megúszom a resetet, de fontos lenne DP-n használnom, mert azon keresztül lett kalibrálva a monitor.
Valakinél jelentkezett esetleg hasonló problem?
Thx

(#48296) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Tegnap este rémülten tapasztaltam hogy bf4 közben szaggattam.
Aidával megnéztem és a 8gb ramból 95% használatban volt.
Utorrent 2 aktív megosztásom volt,elkezdtem lekapcsolgati a futó progikat de igy sem ment 65% alá.
Újraindítás után rendbejött,20%-ot használt csak fel.
Mi lehet erre a megoldás,a win 10 zabálja!

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48297) Syl válasza Bacusuz (#48296) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem a futó programokat, az uTorrentet kell lekapcsolni (és uninstallálni) ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48298) Rasiel válasza Bacusuz (#48296) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ezernyi dolog van, amitől ez előfordulhat. Lehet(nek) driver(ek), alkalmazás(ok), amelyek a gépeden feltelepítésre kerültek. Feladatkezelőben a memória használatot megnézted?

Szerk.: Egyébként igaza van Syl-nek, uTorrentre már régóta sok a panasz. Én kb. 6 évvel ezelőtt használtam utóljára.

[ Szerkesztve ]

(#48299) Kolondrum válasza Bacusuz (#48296) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az utorrent régen megbukott nálam amikor is a CPU-t úgy kínozta, hogy hamar lemerült a noti illetve nem győzte hűtéssel. qBittorrent azt csókolom.
De nézd csak meg: utorrentie.exe ha jól rémlik ami a galibát okozza.

(#48300) xyvz2


xyvz2
tag

Hali! Igen az qtorrent-et be kell zárni game idelyére, én ezt szoktam meg csak ezt használom, mármint a qtorrent-et...(én már csak ilyen régimódi vagyok :P )...DE...hát nem éppen 1 gyenge géppel szoktam Worl Of Tank-ozni(Asus ROG abból is a felsőbb kategória) ami mégcsak nem is gépigényes, de a qtorrent-et mindenképpen be kell zárni mert szaggat-vagyis inkább ilyen kis mikrofagyásokat okoz game-videó-zene-youtube stb közben...de a legjobb lecserélni a qtorrent-et, mert tényleg felzabálja a gépet és akármekkorát :DDD ...f...om le cserélem én is...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.