Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) nortol válasza Akee92 (#48398) üzenetére


nortol
senior tag

Hidd el, hogy nem csak "mezei userek" nem tudják ezt, vagy nem is hallottak róla...

(#48402) embe válasza vlevi (#48400) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Közben mint írtam elkezdte a letöltést.
Valóban a penről való frissítést már alkalmaztam korábban egy gépen, majd egy éve, csak teljesen elfelejtettem. :B
Tudom hogy most az MS is a tiszta telepítést javasolja, csak van a gépen egy olyan program, amit marha sokáig tart feltelepíteni. Pontosabban nagyon macerás. Nincs hozzá kedvem.

No de hátha most már jó lesz!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48403) Bogyó bá' válasza #41133696 (#48394) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam 15 perce "törlődik" SSD-ről, de nem mozdul a folyamatjelző sáv semerre sem. Ez most mi a fene? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48404) yanna válasza #41133696 (#48394) üzenetére


yanna
őstag

Nálam ennyi a kuka "csak":

(#48405) pendre54 válasza Bogyó bá' (#48403) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam is hasonló volt a szitu, a zöld törlési sáv végig futott, majd malmozni kezdett a végén. Pár perc után meguntam, rányomtam a "mégse"-re, majd géprestart, utána egy újabb lemezkarbantartó futtatás, és már nem volt törölni való.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48406) TRob1 válasza Bogyó bá' (#48403) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam ugyanez a szitu, de valamit mégis csak töröl, mert - ha lassan is- , de egyre több lesz a c-n a hely a Total Commanderben nézve. :)

¤ R'n'R ¤

(#48407) tomp


tomp
félisten

Újonnan megosztott mappákat hálózatról nem érem el! "0xc0000205" hibakódot kapok. Hogy lehetne működésre bírni a megosztott mappákat?

(#48408) #41133696 válasza Bogyó bá' (#48403) üzenetére


#41133696
törölt tag

Töröl, csak lassú folyamat egyébként.

(#48409) nortol válasza Akee92 (#48390) üzenetére


nortol
senior tag

Itt van a módja, hogy működő gépnél hogyan lehet deaktiválni a termékkulcsot: product-key-uninstall-deactivate-windows-10

A Te esetedben is, ahogy írják a fenti link alatt, telefonon keresztül próbáld meg aktiválni, mert mást nem nagyon tehetsz, max elmeséled a sztoridat nekik :-)

A telefonos aktiváláshoz egy kis segítség: telefonos aktiválás google

(#48410) Bogyó bá' válasza #41133696 (#48408) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm, akkor várok. Még mindig nem ért végig a zöld sáv... :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48411) Akee92 válasza qqcqqc (#48395) üzenetére


Akee92
tag

Tudom... volna. De van esetleg bármi tipped arra, hogy vissza tudom-e valahogy szerezni a jogosultságomat a kódra? Számla, bármilyen azonosító a Windows dobozán ilyesmi? Vagy mondjak le róla teljesen? Azért rohadtul sokba fájt ahhoz... :/

(#48412) Akee92 válasza qqcqqc (#48395) üzenetére


Akee92
tag

Közben a kolléga már válaszolt. Köszi az infót azért neked is, így később tuti nem esek bele ebbe a hibába. :D

(#48413) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#48410) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mostanra végzett a másfél giga törlésével: 4 magos Intel proci, 850Pro SSD , amelyen van közel 40 GB üres hely. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#48414) Akee92 válasza nortol (#48409) üzenetére


Akee92
tag

Köszönöm szépen a választ, remélem szerencsével járok. :)

(#48415) TeeJay


TeeJay
félisten

akkor ezt a windows 10 automatikus frissítést nem lehet kikapcsolni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48416) SP4C3 válasza TeeJay (#48415) üzenetére


SP4C3
veterán

DE.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48417) TeeJay válasza SP4C3 (#48416) üzenetére


TeeJay
félisten

oké ne kímélj a megoldással mert gáz hogy tolom a gépet és látom hogy leterheli mert frissítéseket telepít
holott én marhára nem kértem ezt...

majd én eldöntöm mikor szeretnék telepíteni
szóval van rá megoldás?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48418) #56474624


#56474624
törölt tag

Azért ez a win10 szépen leépítette suttyomban az értesítések küldését, mára már alig-alig kapok értesítőt a dolgokról. Pedig volna éppen miről, de se a Posta, se a Messenger nem küld, csak minden 10. alkalommal talán. Az anniv. update elején még 10-ből 7-8-szor kaptam. Nem hiszem el, hogy ezt a világon a legnehezebb működőképesre leprogramozni. :W

[ Szerkesztve ]

(#48419) SP4C3 válasza TeeJay (#48417) üzenetére


SP4C3
veterán

Run: services.msc > Winfos Update > Stop / Disable / Apply.

Edit:
+ Task Scheduler: Microfos/Windows/Windows Update - itt törlöd a mappa tartalmát, majd a mappát is.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48420) Sub-ZeRo válasza Syl (#48376) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Live linux alól töröld a fájlokat. Szerintem rendben lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48421) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Kérdés: Ha most én upgrade-el win10-re megyek, és kulcsom lesz. De meggondolom magam, és tiszta telepítést szeretnék utána mégis. Akkor a kulcsot deaktiválom, majd tiszta telepítés után megadom és elfogadja? :U

Life is better with a Titan

(#48422) mobiltom


mobiltom
tag

Senkinek nincsen tippje a fentebb emlitett kérdésemre?

(#48423) norti válasza Eversmann (#48421) üzenetére


norti
addikt

Nem kell deaktiválnod, új telepítéskor nem adsz meg sorozatszámot, majd utána kiengeded a netre és aktiválódik automatikusan.

Van még ingyenes upgrade? Vagy már fizetsz érte?

(#48424) Syl válasza Sub-ZeRo (#48420) üzenetére


Syl
nagyúr

Újraindítottam a gépet és eltűntek a fájlok. :F A win ismét a helyzet magaslatán áll. AU előtt nem csinált ilyeneket. :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48425) Trianta


Trianta
tag

Sziasztok!

Insider vagyok, Windows Update részben szoktam frissíteni.
Augusztusban nyaraláskor kimaradt 2-3 frissítés, aztán utána már mindíg hibaüzenet volt és letöltődés után nem frissült egyik új build-ra sem. A hibakód többnyire ez 0xc0000005 néha egy másik.

Tegnap letöltöttem a Windows honlapjáról legutóbbi 14933 build-et ISO formátumban, próbáltam rátelepíteni a jelenlegi rendszerre, de az csak úgy engedne tovább, ha törölhet mindent. Azt meg nem akarom.

Jelenleg minden indítás után megjelkenik egy panel, ami figyelmeztet, hogy ha nem frissítem a rendszert, akkor Október 1-étől óránként újraindul majd a gép.

A gép egy Lenovo laptop, 2GB ram és 120-as SSD-vel, van 60GB szabad hely.

Van valami ötletetek evvel kapcsolatban?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#48426) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

kb 2 hete kínlódok a 1607-tel.
Mindig azt jelzi, hogy Win Update available, szépen frissít, újraindul és újra ott van a frissítési lehetőség.
Hibakód nincs, idegbaj van.

Mi a teendő? :F

(#48427) kidnou válasza zetecR (#48426) üzenetére


kidnou
senior tag

Majd egyszercsak eltűnik. nálam is sokáig ezt játszotta egyszer magától megszünt

(#48428) zetecR válasza kidnou (#48427) üzenetére


zetecR
addikt

Értettem. :D

(#48429) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Frissült a rendszer 1607-re. A windows old mappa törölhető?

[ Szerkesztve ]

(#48430) qqcqqc válasza nortol (#48397) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem MS ügyfélszolgálat segít ilyen esetben.

(#48431) quailstorm válasza ignisz (#48429) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#48432) ignisz válasza quailstorm (#48431) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm.

(#48433) #61392896


#61392896
törölt tag

Sikeresen aktiváltam anno a Windows 7 dobozos verziómról a Windows 10-et. Csakhogy elromlott az alaplapom és már nem AMD-s, hanem Inteles alaplapot vettem helyette. A kérdésem az lenne, hogy van-e valamilyen mód még ara, hogy megint jogtiszta Windows 10-em lehessen Windows 7-ről történő upgradelésel?

(#48434) Rimuru


Rimuru
veterán

Guys, ezzel mi a teendo?
Pendriverol fut, megneztem usb2 es usb3 port alatt is, ugyan az lesz (eddig jut a telepito). SATA driver szar neki? :F :Y

(sorry a minoseg miatt, csak utolag vettem eszre)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#48435) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Ket napja frissult a windows a laptopomon, es azota nagyon megno a processzor terheles amikor tetlen allapotban van kikapcsolt kijelzovel es ilyenkor porog a ventillator maximumon. Amint megmozditom az egeret es bekapcsol a kijelzo, azonnal lecsokken a terheles es leall a ventillator is.
Mi az ami ilyen processzor terhelest csinal tetlen allapotban kikapcsolt kijelzonel? Hogyan lehet ezt megszuntetni?

[ Szerkesztve ]

(#48436) norti válasza #61392896 (#48433) üzenetére


norti
addikt

Megírod a Microsoft ügyfélszolgálatnak és elmondják majd, hogyan tudod újraaktiválni.

(#48437) Doky586 válasza Rimuru (#48434) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ilyet írt ki a win7 is amikor USB3 -ról akarja telepíteni az ember, mert win7-ben nincs usb3 driver...

pataslogeza: a bitcoin bányász csinál például ilyet (utorrent)

[ Szerkesztve ]

(#48438) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem felment percek alatt a frissítés. Viszont kiszúrtam egy bugot, csak érdekesség. A gép soha nem látott még vezetékes kapcsolatot, only wifi. A helyzet az, hogy ennek ellenére ő vezetékesnek látta egy egész napon át, legalábbis ikon szintjén. :DD

Defenderhez: Kikapcsoltam, ő meg vissza.

[ Szerkesztve ]

(#48439) weiss válasza Rimuru (#48434) üzenetére


weiss
addikt

[link]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#48440) szezso15


szezso15
addikt

Rendben, kiderült, hogy az Adat HDD-men lévő bad block miatt fagyogat a W10. Mit lehetne ezzel kezdeni? :B Most vettem SSD-t, jó lenne, ha még egy picit bírná a vinyó, mert most nem nagyon futja ilyesmire... :(

*Hajrá Loki!* i15+

(#48441) Popes válasza Kolondrum (#48438) üzenetére


Popes
őstag

Defenderhez, windows-defender-turn-off reg, lefuttatod, kijelentkezel, bejelentkezel, és pá-pá defender. :) (csinálj előtte egy visszaállítási pontot, biztos ami biztos alapon)

Ha mégis visszakapcsolnád valamikor, windows-defender-turn-on reg

Deus ex machina

(#48442) quailstorm válasza szezso15 (#48440) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Venni egy új vinyót és leklónozni. Konkrétan. By másik csóró gyerek akinek emiatt kellett vinyót venni.

Másik opció hogy kihúzod...

(#48443) Rayyy


Rayyy
senior tag

Én nem vagyok Win ellenes, nem nagyon volt rá okom. De ami kb. fél éve megy, az már kezd sok lenni. Egyre rosszabb az OS... ma reggelre a sticky note-jaim megromlottak, a skype pedig szó szerint használhatatlan. Ha egy olyan embernek akarok üzenetet írni, aki előzőleg videót linkelt nekem, akkor lefagy az egész. Vajon, ha majd megoldják, hogy a sticky-k nek csukódjanak le szerkesztéskor, akkor majd visszakapjuk a formázási lehetőségeket, mint betűméret, italic, stb...?

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#48444) szezso15 válasza quailstorm (#48442) üzenetére


szezso15
addikt

Hát ez remek... Kihúzni nem tudom, jópár programom (pl. Office) arra van telepítve. Kénytelen leszek újat venni, köszi! :(

*Hajrá Loki!* i15+

(#48445) Popes válasza Popes (#48441) üzenetére


Popes
őstag

Ez lemaradt. :R
Virustotal link.

Deus ex machina

(#48446) Doky586 válasza Kolondrum (#48438) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A gép soha nem látott még vezetékes kapcsolatot, only wifi. A helyzet az, hogy ennek ellenére ő vezetékesnek látta"

Miért, miben folytatódik a wifid...? nem vezetékesben? ez inkább fordítási/értelmezési gond. Adatkorlátos-fizetős gondolom a mobil net (amin nem frissítget mindig), és csak ez a két kategória van. jó ez így..

[ Szerkesztve ]

(#48447) Kolondrum válasza Doky586 (#48446) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jaj baszki ne csináld... NEM WIFI IKON VOLT KINT HANEM VEZETÉKES.

(#48448) quailstorm válasza Kolondrum (#48447) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hagyjad, genyó :DDD
Bug szintjén ez még oké, de nekem a Centrino N6235-tel volt olyan, hogy korlátozottként állt be a Wi-Fi és akkor pont a kábeles ikont mutatta. Ezzel a netkapcsolattal netezni lehetett, de sok app egyszerűen összeomlott miatta. Mondjuk ez a hulladék adapter még rosszabb drivere miatt van...
Pro set wireless tool oldotta meg.

Szóval, ha közben nem mutatja hogy korlátozott lenne akkor nagy gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#48449) Zola007


Zola007
veterán

Van itt valaki, aki az ELTE Informatikai Karára jár?
kérdeznék privátban :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#48450) movax válasza Rayyy (#48443) üzenetére


movax
őstag

A július határidő előt pár nappal frissítettem win7-esről win10-re. Soha semmilyen bajom nem volt vele, de tényleg semmi, pedig a laptomomat csak nagyon félszájjal támogatja a gyártója win10-es környezetben. Napi 10 órát használom a gépet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.