Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) #79621120


#79621120
törölt tag

Normál HDD : MyDefrag vagy az alap töredezettségmentesítő program a jobb ?

(#48702) Popes válasza Atish19 (#48697) üzenetére


Popes
őstag

Jobb klikk az asztalon, új parancsikon, az elem helyéhez bemásolod shutdown /s /t 0 , tovább, befejezés, majd jobb klikk az ikonon, tulajdonságok, ikoncsere és betallózod az ikont, ok, lehúzod a tálcára és meg is vagy.

vlevi

Lehet hogy az, de imádom gányolni. :DDD

Deus ex machina

(#48703) Döglött Róka válasza vlevi (#48696) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mindannyian tudjuk, hogy nem;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#48704) cozmo válasza tomp (#48393) üzenetére


cozmo
őstag

(#48705) athomi válasza athomi (#48699) üzenetére


athomi
veterán

Szóval a lemezkezelőben, mint kötet nem jelenik meg, de a Lemez 2-nél ott szerepel, mintha nem lenne megformázva. Pedig meg van, más gépen megjelenik, mint a kötet. Mit lehet tenni?

(#48706) Popes válasza athomi (#48705) üzenetére


Popes
őstag

Betűjelet próbáltál adni neki?

Deus ex machina

(#48707) Doky586 válasza athomi (#48705) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"más gépen megjelenik"
Windowsos vagy Linuxos az a másik gép..?
Másik gépen nem kért jelszót..? (BitLocker to Go)

(#48708) King Unique válasza Doky586 (#48707) üzenetére


King Unique
titán

A Bitlocker To Go által titkosított eszköz tudtommal nem "Nem lefoglalt" néven jelenik meg a lemezkezelőben. Ha viszont bekapcsolja ezen típusnál a meghajtózárat, akkor az esetben zárolt állapotban már igen.

(#48706) Popes: ahhoz előtte partícionálni kéne, de akkor meg bukja a rajta lévő adatokat. Bár jobb adatmentő programok elvileg egy sima gyorsformázás után még vissza tudják állítani őket. De eleve felesleges lenne adatmentés előtt formázni, mert vsz így is elboldogulna vele pl. egy GDB.

[ Szerkesztve ]

(#48709) t72killer válasza vlevi (#48696) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mióta 3rd party dolog parancsikont létrehozni:F? Amit a kolléga mutatott (+én is használok) mindenestül megvan a wimdowsban, egy miligram idegen kód v grafika nem kell hozzá:U.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48710) Doky586 válasza King Unique (#48708) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltad üzemképtelenné tenni a gépeden a bitlocker szolgáltatást (v letiltani) és úgy rádugni a titkosított lemezt ?

(#48711) King Unique válasza Doky586 (#48710) üzenetére


King Unique
titán

Nem, olyan szinten nem gányoltam bele és ő sem említette. Sőt, azt sem, hogy titkosítva lenne. De normál esetben az van, amit fentebb említettem.

[ Szerkesztve ]

(#48712) raidx válasza King Unique (#48711) üzenetére


raidx
őstag

Szwerintem nincs ott titkosítás. Ez a szülinapi ajándéka. Kezdte először a kártyaolvasót nem kezelni majd sorba a pendrivokat. Miután visszaraktam a 1511-et ezek a hibák megszüntek. Na meg a hosszabb rövidebb lefagyások is. Egy Asrock QC 5000 ITX-Ph 4 G ram. SSD. Nem buherált Win, MCT-t használok és rufuszt.
Mivel a cuccokon nem volt pótolhatatlan anyag, így próbáltam mindent de csak addig volt jó még ki nem vetten a kütyüt. Ha közbe mást dugtam be már vége is volt. Driverek telepítése Winre bízva mert 3d program telepített olyat ami nem idevaló volt és jött a rendszervisszaállítás.De a gyártótól leszedett WHQL jelölésű legfrissebb is okozozz gondot. Leszedtem és a Win egy jóval régebbit tett fel ami jó volt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48713) wwhy


wwhy
veterán

1001 bocsánat, ha már volt: létezik-e/letölthető-e valahonnan az augusztusi SP-t /haha/ magába foglaló hivatalos telepítő iso fájl? Vagy a MediaCT már leszedi a legfrissebb verziót :F

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48714) vlevi válasza wwhy (#48713) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a legújabb MCT-t letöltöd, azzal már a legújabb ISO-t tudod előállítani.
Gondolom az augusztus óta jött frissítések nincsenek benne, de szerencsér az csak 1db cumulative update formájában települ majd. Igaz, az is elég nagydarab.
Az mct-nek meg kell nézni a verziószámát, az alapján tudni lehet, melyik buildet fogja tölteni.

(#48715) t72killer válasza vlevi (#48714) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaja, már a legújabb ISO-k jönnek. a kumulatívat meg lehet DISM-mel integrálni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48716) wwhy válasza t72killer (#48715) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm, vlevinek is.
Ez tetszett:
Egyszerű, nem :F
;)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48717) t72killer válasza wwhy (#48716) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Egyszerű, nem :F"

Igen, ha nem akarsz túlságosan belenyúlni a telepítőbe (felesleg kihajigálása), akkor a cuccok megfelelő mappába pakolása után ennyi:

1. 1607-es ADK-ból a deployment tools telepítése, ha nem egy másik már szülinapos gépen csinálod
2. CMD-ablak nyit adminként
3. Telepített ADK esetén elnavigálás a friss DISM-hez:
cd C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\Assessment and Deployment Kit\Deployment Tools\amd64\DISM
4. dism /mount-wim /wimfile:D:\Win8\sources\install.wim /mountdir:D:\wim /index:1
dism /image:D:\wim /Add-Package /PackagePath:D:\update
dism /Unmount-Wim /MountDir:D:\wim /commit

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48718) wwhy válasza t72killer (#48717) üzenetére


wwhy
veterán

Háááát még a W98-nak gyalulgattam a Lite Version-t, de asse' ma vót' :D
Csinálj te is egy szép GUI-t, ne szenvedjen a nép ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48719) t72killer válasza wwhy (#48718) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki akar, csinál magának, ez így a legtisztább. Egy szövegfájlban ki vannak mentve a parancsok, másol-futtat-örül... Annó én is sz@rakodtam nLite-tal, mindíg csak a baj lett belőle - ezek tisza M$ parancsok, évekig stabil win7-eket csináltam így, munkára.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48720) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Előre is bocs ha túl amatőrnek hangzana a kérdésem. Eléggé alap felhasználó vagyok csak és ilyen mentést eddig még nem csináltam.
A laptopomról (win 10) egy biztonsági mentést készítenék egy külső HDD-re. A Képek összes mappáit, a Dokumentumok összeset...stb. Több GB a terjedelmük. Mindegyikben több tucat almappa van. Hogyan lehet egyszerűen átmásolnom? Az úgy jó, hogy jobb klikk a KÉPEK-re és a felugró ablakban küldés külső (E:) HDD-re? Úgy kellene hogy amit átmásolok az továbbra is megmaradjon a laptopon, de átmásolódjon erre a külső HDD-re mint mentés.
Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#48721) movax válasza Jenne (#48720) üzenetére


movax
őstag

A legegyszerűbb, ha felteszel egy Total Commandert (ha nincs már a gépeden) és átmásolod a Dokumentumok, Letöltések, Képek mappákat a külső lemezre. Azért javaslom a TC-t, mivel ott egyszerűen csak át kell húzni egyik ablakból a másikba és kész. Egyébként is alapeszköz a TC egy számítógépen. :)

(#48722) Popes válasza Jenne (#48720) üzenetére


Popes
őstag

Legegyszerűbb ha megfogod és simán áthúzod a mappát oda ahová másolnád.

Deus ex machina

(#48723) kkdesign válasza Popes (#48722) üzenetére


kkdesign
senior tag

Szia,
válasznak írom, meg off topicnak, mert nem erre a témára irányul a kérdésem. Ha nem túl tolakodó, akkor a képen amit billesztettél a stílusokat hogyan, és honnan érted el, hogy és miként telepítetted, hogy így néz ki? :) A tálca stílusa érdekelne, hogy azt hogy állítottad, meg mappastílus, téma :) Na egyszóval, minden. Remélem nem túl tolakodó amiket kérdezek! :) Nagyon tetszik az össz dizájnod, szeretnék egy magamhoz illő más stílusút ráépíteni a Windows 10-emre, csak nem tudom miként oldhatom meg, így nagyon köszönném ha tudnál segíteni :)

(#48724) Popes válasza kkdesign (#48723) üzenetére


Popes
őstag

Írtam privit. :)

Deus ex machina

(#48725) Jenne válasza Popes (#48722) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm a segítséget.
Ha így áthúzom a mappát, akkor megmarad az eredeti helyén is?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#48726) Popes válasza Jenne (#48725) üzenetére


Popes
őstag

Ha másolást ír akkor igen, ha egy meghajtón belül húzod át a mappát akkor pedig áthelyezést csinál.(ilyenkor nem marad meg az eredeti helyen)

Deus ex machina

(#48727) Jenne válasza Popes (#48726) üzenetére


Jenne
senior tag

A laptop (C:) meghajtójáról másolnám egy külső (E:) 2.5"-os HDD-re.
Akkor így áthúzással megmarad az eredeti helyén is?
Bocs a nagyon amatőr kérdésekért de ilyenekben sajnos nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#48728) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nem elég hogy a hangerőt baszogatja a W10.. mostmeg akárhova állítom mindíg 32%-ra visszaállitja a hangerőt ez mi?!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48729) kkdesign válasza Popes (#48724) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nagyon Köszönöm, válaszoltam! :) :R

(#48730) Popes válasza Jenne (#48727) üzenetére


Popes
őstag

Igen megmarad, azért másolás. :)

Deus ex machina

(#48731) Jenne válasza Popes (#48730) üzenetére


Jenne
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. :R

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#48732) Creepy válasza netpeti98 (#48691) üzenetére


Creepy
tag

Én erről nem tudtam, köszi a választ. :K

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#48733) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Volt egy Windows 8-as gép amit klónoztam és most vissza kéne raknom a képeket róla az frissen telepített Windows 10-esre. A gond az, hogy amikor átmásolok mindent és visszateszem a laptopba a HDD-t nem látom amit átmásoltam. Amikor visszateszem a számítógépbe amivel másolok ott meg megint látom...vagy ott sem mert letörli. :F

[ Szerkesztve ]

(#48734) athomi válasza Doky586 (#48707) üzenetére


athomi
veterán

Másik gépeken bedugom és kész (Win 7), nem kér jelszót. Media lejátszó is gond nélkül olvassa. Csak nálam otthon van valami gond, egyik napról a másikra. Pendrive-okkal nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#48735) King Unique válasza raidx (#48712) üzenetére


King Unique
titán

Az évfordulós kellemetlen meglepi a RAW partíció volt, amiről már korábban volt szó. Meg ez is kicsit izé, amire szintén több panasz volt itt a fórumon is... Illetve, hogy egyeseknek ilyenekkel kell játszadozni, az megint elgondolkoztató...

Nálam nagyjából működik rendesen és az USB-eszközök kezelése is ok. Igaz, én az RS1 / AU kiadásnál tiszta telepítést csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#48736) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok!

Bocs mindenkitől, de nem tudok visszaolvasni, csak telefonon tudok most fórumozni mert behalt az irodában a Windows egy órája és SOS-ben helyre kellene állítani a gépet.
Inaccessible_boot_device hibát kapok egy kék grafikus képernyőn. Rendszervisszaállítás, lemezellenőrzés, mbr újraírás, safe mode nem mennek.
Mit tudok tenni?

(#48737) vbbb válasza vbbb (#48733) üzenetére


vbbb
őstag

Hmm...megpróbálom úgy, hogy közvetlenül az újratelepített gépre kötöm a régi merevlemezt (cserélve lett) és onnan másolom át a cuccost. A Windows kiakaszt ezzel a tulajdonjogos fa**aggal.

(#48738) Balion


Balion
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy olyan problémám, hogy igencsak vacak a netem, és rendszeresen elmegy.
Tegnap megejtettem egy win 10 telepítést, és legelső netre csatlakozáskor, amikor a win aktiválja magát, meg drivereket tölt le, el-el menegetett a net. Az összes driver sikeresen feltelepült, én mégis tartok attól, hogy egy pár dolgot nem sikerült letöltenie magának, mivel figyeltem task managerben a net forgalmat, és amikor elment, mindig éppen töltődött le valami, és amikor vissza jött a net, nem folytatódott.

Honnan tudhatnám, hogy minden rendben van-e, nincs e valami sérült csomag, ami nem települt fel, nem aktiválódott, stb. Vagy van már annyira fejlett a Win, hogy ilyen, hogy net elmenés ne akassza meg?

Létezik valami módszer ennek felfedezésére? Gondolom a checkhealth/restorehealth nem erre való, mert maga a win telepítés hibátlan volt.

[ Szerkesztve ]

(#48739) vg válasza Balion (#48738) üzenetére


vg
addikt

Szerintem ahhoz, hogy valami feltelepüljön előbb le kell töltődnie...

(#48740) wwhy válasza vlevi (#48714) üzenetére


wwhy
veterán

Az mct-nek meg kell nézni a verziószámát,
azt meg hogy lehet :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48741) yanna válasza wwhy (#48740) üzenetére


yanna
őstag

Így.
Jobb klikk a fájlon, tulajdonságok.

[ Szerkesztve ]

(#48742) pendre54 válasza wwhy (#48740) üzenetére


pendre54
addikt

Letöltöd az MS honlapjáról(link az összefoglalóban), utána egérrel ráállsz, és már meg is jelent a verzió száma:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48743) wwhy


wwhy
veterán

Köszönöm :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#48744) petne


petne
őstag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy merre található meg a Windows 10-ben a frissítések kikapcsolása, illetve ütemezésének lehetősége? A korábbi verzióknál volt ilyen lehetőség. Sajnos a tapasztalatom az, hogy ilyenkor a teljes sávszélességet lefoglalja és más nem lehet csinálni, többször előfordult, hogy pont akkor csinálta, amikor a legszükségesebb dolgot kerestem volna és nem tudtam vele mit kezdeni.

Segítséget köszönöm!

(#48745) lanw


lanw
aktív tag

Helló,találkozott már valaki olyan hibával,hogy képtelen a win felismerni az iphone-t? Már külföldi fórumokon is szétnéztem megoldást nem találtam. Talán egy downgrade vagy insider frissítés megoldhatná a gondot..csak nincs kedvem újra tenni a rendszert.Hátha valaki.. :(

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#48746) dni


dni
őstag

Sziasztok,

egy UEFI-s Dell gépen szeretnék használni külön-külön GPT-s partíciós táblával rendelkező SSD-n egy-egy W10-et. A kérdésem az volna, hogy ez okozhat-e problémát bármelyik Win működésében? Szükséges-e valamilyen módon elkülöníteni a két a rendszert, kell valamilyen "extra" dolgot csinálni a telepítésnél?

[ Szerkesztve ]

(#48747) szucstom válasza petne (#48744) üzenetére


szucstom
őstag

Lehet, hogy hülyeséget írok, de ha jól olvastam, akkor a Windows-on belül hiába kapcsolod ki, egy idő után visszaáll eredeti állapotába. Talán a dirtywindows-on találtam egy leírást + 3rd party appot, aminek a segítségével ki lehet kapcsolni.

Ez pusztán elmélet, javítsatok ki, ha oltári nagy hülyeséget írtam.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#48748) netpeti98 válasza petne (#48744) üzenetére


netpeti98
addikt

A Windows Update->Speciális beállítások->Frissítések letöltési módjának kiválasztása alatt melyik opció van bejelölve?

(#48749) lugosi válasza lugosi (#48736) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megoldottam, tárgytalan.

(#48750) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elkezdett idiótát járni a billentyűzetem + az egeret is el-eldobja a gép, találkozott már vki ilyennel? 1607 természetesen friss driverekkel.

Hopp, lehet kivételesen ártatlan a win10, úgy tűnik a KVM adapter a bűnös:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.