Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) Döglött Róka válasza Popes (#49782) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egyik sem,javítsuk meg ha tudjuk előbb. Dism-el sfc-vel. Fentebb írtam a mikéntjét.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49802) Popes válasza Döglött Róka (#49801) üzenetére


Popes
őstag

Igazad van, egy próbát mindig megér, első körben tényleg ezzel kellet volna kezdenem. :)

Deus ex machina

(#49803) zsamiatt


zsamiatt
őstag

a win update utáni automatikus újraindítás letiltására tud valaki megoldást?
köszönöm,

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#49804) gurubefree


gurubefree
senior tag

Sziasztok

Holnap uj gepet epitek es nem lesz CD/DVD drive a gepben . Az utan erdeklodnek mi lenne a legegyszerubb modja a w10 telepitesenek ?

Attol felek nem fog menni usb-rol . Van egy Lenovo T430 , windows 10 disk + reg key . Csinaljak egy bootable flash drive-ot ?

Elnezest a hulye kerdesert ...... kozel 8 eve nem epitettem asztali gepet :DDD Holnap nagy nap !

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#49805) Doky586 válasza gurubefree (#49804) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem lesz CD/DVD drive a gepben (...) nem fog menni usb-rol"
Floppyról..? :DDD

(#49806) Repsol600 válasza Popes (#49782) üzenetére


Repsol600
addikt

Ok, köszi. :R

(#49807) gurubefree válasza Doky586 (#49805) üzenetére


gurubefree
senior tag

Pont erre vartam .... megsporolhattad volna a faszsagod magadnak .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#49808) vlevi válasza gurubefree (#49804) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha UEFI-ben telepíted, akkor marhaegyszerű.
A letöltött windows 10 iso állomány tartalmát egyszerűen rámásolod a pendrivera. Semmi másra nincs szükség. Ez azért lehetséges, mert az UEFI nem bootsectorból bootol (mint régen), hanem a boot meghajtó efi könyvtárából indítja a rendszert.
Ha nincs uefi, vagy nem bízol a dologban, akkor a media creation toollal csinálsz bootolható pendriveot.

Érdemes USB3-as pent keresni, ami gyorsan olvas. Ha mégsem bootolna a gép USB3-al, akkor azt a pendriveot bedughatod USB2-be is, onnan is menni fog.

(#49809) Doky586 válasza gurubefree (#49807) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kizárod a belső DVD-t, kizársz minden USB eszközt (külső DVD, pendrive), akkor miről akarsz telepíteni..?

(#49810) gurubefree válasza vlevi (#49808) üzenetére


gurubefree
senior tag

Koszonom .... :R

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#49811) azka79 válasza gurubefree (#49807) üzenetére


azka79
aktív tag

Pedig nagyon vicces volt :C

(#49812) Popes válasza gurubefree (#49810) üzenetére


Popes
őstag

Annyit hozzáfűznék hogy a pendrive fat32-re legyen formázva és a bemountolt(kibontott) iso tartalmát másolod rá.

Doky586 Szerintem ezt ne erőltesd. :N

Deus ex machina

(#49813) PuMbA válasza Popes (#49812) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 7 óta megy az NTFS-es pendrive-os telepítés, ugyanis a hivatalos Microsoft alkalmazás is NTFS boot-ot csinál magának. FAT32 csak a nem PC eszközök (nyomtató, router, TV stb) esetén kell :)

[ Szerkesztve ]

(#49814) Popes válasza PuMbA (#49813) üzenetére


Popes
őstag

Oké, akkor csinálj egy UEFI telepítést róla. ;)
Fat32-re formázva Legacy és UEFI bootra is képes lesz a telepítőd.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#49815) quailstorm válasza Doky586 (#49792) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Notebookchecken is utánaolvashatsz. Az egy feltupírozott HD4330. Nem a 6xxx széria tagja tehát nem lesz driver.

(#49816) Doky586 válasza quailstorm (#49815) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, sokan panaszkodnak (akárcsak itt a win10-re), de van driver hozzá: [link]
[kép] [kép]

(#49817) Pokesz007 válasza senki66 (#49793) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Hello
Legfrisebb frissítések vannak fent?
Én hangkartya drivert frissìtettem és jó lett.
Több embernek màs lett a megoldàs.
utorrent lecserelese qbittorrentre
lan kàrtya driver frissìtés
hangkartya frissites
videokartya driverbe is van hang driver volt akinek azt oldotta meg.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#49818) gurubefree válasza Popes (#49814) üzenetére


gurubefree
senior tag

Az , hogy a dvd-n meglevo windows 10 az asus oldalarol let letoltve ( a regi asus laptopomhoz ) az befolyasol barmit is ?

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#49819) netpeti98 válasza gurubefree (#49818) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem érdemes lenne rögtön a legfrissebb ISO-val elkészíteni a telepítőt:[link]. :)

(#49820) vlevi válasza gurubefree (#49818) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elképzelhető, hogy abba bele vannak integrálva az Asus driverek, illetve, tele van Asus bloatwarrel (olyan szoftverekkel, amire az égvilágon semmi szükség).

(#49821) gurubefree válasza netpeti98 (#49819) üzenetére


gurubefree
senior tag

Mar csinalom . Elo akarom kesziteni a dolgokat holnapra :) Az alaplapon kivul mar minden itt van . Ha minden igaz akkor a postat holnap hozza az utolso darabot . A w10 key az ebay-rol van ( £8 ) remelem mukodni fog :)

Asus Maximus Hero
Corsair DDR4 16GB ( 2x 8GB )
i5 6600K
Palit Super Jet Stream gtx1080
EVGA Supernova 650W
Corsair H100i V2
nzxt H440
ss , hdd

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#49822) bigrock


bigrock
addikt

Üdv mindenkinek!
Lenovo X230-as laptopomat szeretném újratelepíteni. Gyári win7 volt rajta, upgradelve lett Win10-re. Az a kérdés, hogy telepítés után a Win10 által megtalált és telepített drivereket írjam felül a Lenovo gyári drivereivel, vagy jó úgy, ahogy van?
Köszi!

(#49823) McNamara


McNamara
Ármester

Sziasztok!

Lap, ram, proci csere lesz nálam hamarosan. Ilyenkor gondolom újra kell tenni a rendszert?

Másik kérdésem, hogy én jelenleg Win 10 használok. Eredeti lemezes 8.1 updateltem 10-re. Ha újra kell tennem a rendszert, hogy kell eljárni ez ügyben? Felteszem a win 8.1 majd updatelem 10-re?

Köszönöm előre is! :R

(#49824) Máté94 válasza bigrock (#49822) üzenetére


Máté94
addikt

Nyílván a Lenovo által kiadott drivereket érdemes telepíteni.

(#49825) Popes válasza bigrock (#49822) üzenetére


Popes
őstag

Ha minden megy rendesen akkor jó úgy ahogy van, ráérsz akkor próbálkozni a gyári driverekel ha esetleg nem stimmel valami.

csabiuvb

A csere után bukod az aktiválást, és már csak kiskapu van a win10 upgrade-re.
Ha visszakeresel volt róla szó hogy hogyan lehet egy lapcsere esetén is újra aktiválni a rendszert.(az MS fiókban kell a régi lapot eltávolítani, valami ilyesmi de keress itt rá)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#49826) zzola válasza McNamara (#49823) üzenetére


zzola
félisten

1. Újra telepítés javasolt.
2. W10-et telepítsd kulcs nélkül, autó aktiválja majd magát.

(#49827) McNamara válasza zzola (#49826) üzenetére


McNamara
Ármester

Win 10-et, hogy tudok telepíteni? Fizikailag ugye csak 8.1 winem van.

(#49828) Popes válasza McNamara (#49827) üzenetére


Popes
őstag

Összefoglalóban találsz letöltési linket a win10 hez, meg olvasd el amit fentebb írtam.

Zolar Nem te írtál erről hogy hogyan kell átcserélni a fiókban az új lapra az aktiválást?

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#49829) csixy válasza Popes (#49814) üzenetére


csixy
addikt

Én win7 home premium telepítőt csináltam a múlt héten pendrájvra Rufussal és nem volt hajlandó csak NTFS-re feltolni. Legacy telepítés lett természetesen MBR-rel és tökéletes lett.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#49830) netpeti98 válasza McNamara (#49827) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha fent van az évfordulós frissítés és be vagy jelentkezve a Microsoft fiókoddal, akkor a fiókhoz kötődik a frissítéskor kapott digitális jogosultságod.

(#49831) #56474624 válasza #56474624 (#49794) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na rájöttem: a legújabb nvidia driverre allergiás, a saját maga által letöltöttel semmi baja. De komolyan hihetetlen, hogy ennyire érzékeny legyen egy oprendszer, mint a win10.

(#49832) Doky586 válasza csixy (#49829) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem volt hajlandó csak NTFS-re feltolni"

Egy bármilyen filekezelő át tudja másolni a fileokat..!
Ha nem sikerült fat32-re tenni az azt jelenti hogy mókolt iso-t használtál amiben a .wim file nagyobb volt 4GB-nál.. (fat32 max 4GB fileméretet támogat) A gyári iso esetén ez mindig kisebb 4GB-nál. De néhány alaplap már uefi telepítés esetén is támogatja az ntfs-t is, ki kell próbálni. Vagy a nagy .wim -et ketté lehet vágni WIM splitterrel. (Win7-nél ezen kívül még a pen:\efi\boot\bootx64.efi file is hiányzik a pendrive telepítéshez, de pótolható [link] )

[ Szerkesztve ]

(#49833) zzola válasza Popes (#49828) üzenetére


zzola
félisten

Én (is) írtam, igen.

(#49834) movax válasza bigrock (#49822) üzenetére


movax
őstag

A win leszedi a neki tetsző Lenovo-drivereket. Ha megy velük, nem kell piszkálni. Ha nem, akkor jön a zsonglőrködés, itt érdemes globális fórumokat böngészni.

(#49835) gurubefree


gurubefree
senior tag

A megadott modon a Media Creation Tool-al csinalnam flash drive-ra de nem latja a flash drive-ot . Ha megcsinalom az iso file-t es utana teszem fel az flash drive-ra ugy is jo ?

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#49836) zzola válasza McNamara (#49827) üzenetére


zzola
félisten

Bocsánat, félreolvastam! A 10-et a 8-as kulccsal telepítsd, aktiválni nem fogod tudni. Ha van MS fiókod, akkor weben (MS fiokódban) ahol az eszközök vannak, ott tudod törölni a régi alaplapot, majd ezután már engedi aktiválni az új lapot.

Ha nincs MS fiók, akkor az aktiválási menüpont alatt van azt hiszem hardver változás opció, azt kell választani!

[ Szerkesztve ]

(#49837) McNamara válasza zzola (#49836) üzenetére


McNamara
Ármester

Köszönöm! Így már érthető :R

(#49838) McNamara válasza zzola (#49836) üzenetére


McNamara
Ármester

Win 10 updatenél nem kellett kötelezően csinálni? Bejelentkezési képernyőmön van egy @outlookos cím. Vagy az más?

(#49839) King Unique válasza csixy (#49829) üzenetére


King Unique
titán

Azért, mert a 3 opcióból az elsőnél Windows ISO-nál az NTFS az alapértelmezett és általában az kell Legacy boot esetén + aktív partíció. Viszont, ha a másodikat választod, akkor alapból FAT32-re formázza és az aktív partíció is megmarad.

(#49835) gurubefree:
Nem meglepő, de hisz gyári tool... Korábban írtam ezt-azt a telepítő elkészítésével kapcsolatban. Tehát, akár manuálisan is rámásolhatod az ISO tartalmát, akár a Rufus-szal is kiírhatod a boot módnak megfelelő opciót választva. Utóbbi már nyilván fel fogja ismerni a pendrive-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#49840) zzola válasza McNamara (#49838) üzenetére


zzola
félisten

Passz. Én 8-on is be voltam jelentkezve a MS fiókkal...

(#49841) dogab93


dogab93
tag

Sziasztok!Nem működik a start menü nálam ,tegnap még jó volt ma már nem :D Próbálkoztam már egy-két megoldással ,de egyik sem segített.Utoljára tavaly volt ilyen gondom amikor még nagyon friss volt a win10.
Tudtok esetleg valami jó megoldást erre a gondra??Újra rakni nem szeretném a rendszert.Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#49842) netpeti98 válasza McNamara (#49838) üzenetére


netpeti98
addikt

Azon a képernyőn van lehetőség kihagyni a MS fiókot. :)

(#49843) McNamara válasza netpeti98 (#49842) üzenetére


McNamara
Ármester

Mikor bekapcsolom a gépem és kéri a jelszót, én erre gondoltam, hogy ott van egy @outlookos cím.

(#49844) netpeti98 válasza McNamara (#49843) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, az a MS fiók. Ezek eszerint be vagy jelentkezve. :K
Az az említett évfordulós frissítés már fent van? Ez a másik feltétele a licenc MS fiókhoz kapcsolásához.

(#49845) McNamara válasza netpeti98 (#49844) üzenetére


McNamara
Ármester

Most így hirtelen nem tudom. Meg lehet valahol nézni?

(#49846) McNamara válasza netpeti98 (#49844) üzenetére


McNamara
Ármester

Naprakész az update. Korábban biztos feltettem már.

(#49847) Popes válasza McNamara (#49846) üzenetére


Popes
őstag

Gépház - rendszer - névjegynél tudod megnézni a verziót, az hogy naprakész az update, még nem feltétlenül jelenti azt hogy a legfrissebb verzió van fent. (az előző verziók is kapnak még frissítést, és nem mindenki kapta még meg az AU-t)

Deus ex machina

(#49848) Syl válasza McNamara (#49845) üzenetére


Syl
nagyúr

Az évfordulós frissítésnél a tálcán már nem az óra, hanem az értesítési központ ikonja van a legszélén.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49849) McNamara válasza Popes (#49847) üzenetére


McNamara
Ármester

Win 10 Home

(#49850) McNamara válasza Syl (#49848) üzenetére


McNamara
Ármester

Óra mellett jobb oldalt legszélén értesítési központ van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.