Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) medica válasza bexinho23 (#49249) üzenetére


medica
senior tag

a 10 nekem csak egy csomó felesleges hülyeséggel terhelt 8-as

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#49252) bexinho23


bexinho23
őstag

Sajnálattal olvasom, amit írtok a 10-esről. Akkor lehet maradok mégis a 8.1-nél. Bíztam benne, hogy a win8.1 után a 10 hoz akkora változást, mint a vista után a win7.

(#49253) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A 7-ben mikor reklámozták a 10-et akkor azt írta, h a hardverem alkalmas a 10-es OS-t futtatni. Nem tévedt?

Most 60GB-os SSD meghajtó a C partíció 3 felhasználóval (ebből 1 rendszergazda jogosultságú felhasználói fiók). Jellemzően böngészek a neten, torrent, zene hallgatás, video nézés, dokumentumokat nyitok (.docx; .xlsx; .pdf), semmi egzotikus. 1x talán majd megpróbálok LGA 771-es Xeon CPU-t begyömöszölni a E3400 helyére, tovább kihúzni ezzel az alaplappal. Ennyi jutott eszembe.

Arra gondltam Microsoft Windows 10 Home 64-bit HUN. Az illik a szükségleteimhez?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#49254) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Olyan embert keresek, aki csinált már saját windows install ISO-t, pl beépített frissítésekkel.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#49255) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Sziasztok! Gears of War 4 miatt fel kéne raknom ezt az Anniversary frissitést, de ez az átkozott telepítő 99%-nál végleg megáll.

Másnál nem volt ilyen probléma? Hagynám a fenébe, de sajnos köteleznek rá. :(

(#49256) AthlonXP válasza WongFeiHong (#49255) üzenetére


AthlonXP
őstag

Pár hsz-al feljebb írtam, hogy nekem is hasonló gondom van. Néztem már netes megoldásokat, MS fórumokat is, de az ott leirtak nem segítettek. Nekem kB 20%-nél áll meg a telepítés. Volt előtte kB 2 napja vagy 3-4 frissítés, azokat feltette gond nélkül. Azóta viszont se a Maffia 3, se a Fallout 4 nem megy, előtte persze gond nélkül.
Szóval se játék, se évfordulós frissítés! :(

[ Szerkesztve ]

(#49257) Popes válasza WongFeiHong (#49255) üzenetére


Popes
őstag

Ha jól emlékszem ez több embernek is megoldotta, a Felügyeleti eszközök - Szolgáltatásokban leállítod a Windows Update szolgáltatást, és vársz vele valamennyit és újra elindítod.(kis idő múlva továbbmegy)

Deus ex machina

(#49258) taknyí válasza Popes (#49257) üzenetére


taknyí
senior tag

Sziasztok!
Ha bekapcsolom a nagyítót, vagy a narrátort, akkor tényleg ingyen lehet frissíteni win7-ről win10-re?

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#49259) PuMbA válasza WongFeiHong (#49255) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen esetben az a megoldás, hogy letöltöd a frissítést manuálisan és feltelepíted :) Keress rá arra, hogy manuális Windows Update felrakás a katalógusból angolul.

(#49260) allein


allein
addikt

Üdvözletem mindenkinek. Adott egy laptop amin win 10 van, összekötöttük monitorral. Amennyiben lecsukjuk a laptopot bekövetkezik az alvó állapot, hol lehet ezt kikapcsolni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#49261) AthlonXP válasza PuMbA (#49259) üzenetére


AthlonXP
őstag

Már, ha szerencséje van! Nálam nem jött be sajnos... :(

(#49262) cattus válasza allein (#49260) üzenetére


cattus
őstag

Vezérlőpult --> Hardver és hang --> Energiagazdálkodási lehetőségek --> oldalt: Adja meg mi történjen a képernyő lehajtásakor.

Do the thing!

(#49263) sixpak


sixpak
nagyúr

Ismét jelentkezem.
A tegnapi után újabb f@szsággal örvendeztet meg ez a kiváló Windows.
A kisebbik lányom épp játszik, amikor szól hogy a billentyűzeten nem lehet látni az afterburner monitorozást és a világítás is beállt, váltani nem lehet.
Semmi pánik, letörlöm a Logitech App-ot, majd újrarakom...illetve raknám, mert nem engedi telepíteni, a tovább után nem csinál semmit.
Most ott tartok, hogy közel 60ezret költöttem bill/egér párosra, de használni nem lehet.
Valaki esetleg járt hasonlóan?
Valami ötlet esetleg, persze azon kívül, hogy töröljem ezt a hulladékot és rakjam vissza a 8.1-et...
Köszönöm, előre is. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#49264) taknyí válasza sixpak (#49263) üzenetére


taknyí
senior tag

Érdekelne, mi került 60k-ba?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#49265) sixpak válasza taknyí (#49264) üzenetére


sixpak
nagyúr

Egy G19s és egy G402....de ez lényegtelen, most olyan jött elő, hogy a tálcára nem tudok kattintani, pofám leszakad...
Szerintem visszarakom a dobozos 8.1-et, azzal nem volt gond...mondjuk tegnapig ezzel sem, csak néhány apróság.
Ha visszarakom lemezről a 8.1-et, akkor ugrott a W10, jól sejtem?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#49266) AthlonXP válasza sixpak (#49265) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nem!

Azt bármikor vissza teheted.

(#49267) zoo8800 válasza sixpak (#49265) üzenetére


zoo8800
veterán

Megmarad a W10 licenszed

rip and tear, until it is done

(#49268) sixpak


sixpak
nagyúr

Köszi srácok. :R
Tehát a lemezről telepítés után, felajánlja a frissítést, mint annak idején?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#49269) netpeti98 válasza sixpak (#49268) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem.
Készítened kell egy Windows 10 telepítőt, arról bootolni, és amikor a kulcsot kéri, akkor továbblépni.

(#49270) Popes válasza sixpak (#49268) üzenetére


Popes
őstag

Nem, nem frissítést ajánl, a 10-et teszed fel és aktivált lesz újra.

Deus ex machina

(#49271) vlevi válasza Syl (#49247) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez azért valóban hinetetlen ;]
Én viszont a w7-hez tudom csak hasonlítani.
Amikor 2009 tavaszán megjelent a w7 legelső publikus bétaverziója, akkor gindoltam egyet, és próbaképpen felraktam. Sohatöbbé nem került wissza a gépemre az xp, annyira meg voltam elégedve a w7-el, atomstabilan ment a próbaverzió is. Alig vartam, hogy ősszel megjelenjen, rögtön bevásároltam belőle. A w8-ra nem álltam át, de a w10-t is nézegettem, de csak fnyalogva kerülgettem, mert nem láttam értelmét a váltásnak, 7-ről 10-re. Csakis az ingyenesség miatt cseréltem le, de még most, másfél év után is van olyan, hogy pár dolog miatt elnosztalgiazok, hogy bezzeg a melóhelyemen, ahol még hetes van, ott ez még működik, itthon meg szopok vele.
Céges környezetben egyszer egy fejlesztői gépre felraktuk a tizedest, de wissza is ment a 7, mert nekünk is vannak olyan visszamenőleges kompatibilitási követelményeink, amit w10 alatt nem tudtunk megoldani.

(#49272) zoo8800 válasza sixpak (#49268) üzenetére


zoo8800
veterán

Már nem fogja felajánlani, "kézzel" kell majd frissítened W10-re, ha ismét arra vetemednél. :D
El vagy kényeztetve ennyi válasszal :DD

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#49273) sixpak válasza zoo8800 (#49272) üzenetére


sixpak
nagyúr

Valóban. :)
Kösz mindenkinek. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#49274) Syl válasza vlevi (#49271) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó lenne ez a tizedes, ha ezzel az erőszakos frissítéssel nem qrnák folyton széjjel.
Sok olyan apróságot, kényelmi szolgáltatást ad, amik (a Linuxokból lettek átvéve ;] ) hiányoznak a hetesből. Például az ablaktartalmak belekattintás nélkül is görgethetők, a dual monitoros tálca stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49275) vlevi válasza Syl (#49274) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem lenne baj a frissitesekkel, ha nem rettegne attól az ember, hogy a tegnap kikapcsolt gép ma reggel el fog-e indulni??

(#49276) taknyí válasza sixpak (#49265) üzenetére


taknyí
senior tag

Odab@sz! Mondjuk kinek a pap kinek a papné.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#49277) Syl válasza vlevi (#49275) üzenetére


Syl
nagyúr

Ügyvéd barátomat is napokig szívatta. A Thinkpad szinte minden restartnál "inaccessible boot device"-t dobott és csak a visszaállítás segített... Na, nálam ezt a melós rendszerrel egyszer játszaná el ;] utána még a hazai MS iroda is füstölne :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49278) choco01


choco01
addikt

Hali.

Adott egy Windows 10 Home-val telepített HP Laptop.

A probléma hogy a fülhallgatóval legtöbbször nem megy a hang, vagy van hogy a VLC-ben jó, de a Chromeban nem, azaz nem a fülesben hanem a hangszórón szól, de választási lehetőséget nem kínál, magyarul nem érzékeli automatikus a fülest és állítja be azt lejátszó eszköznek.

Mi lehet a megoldás??? :F :F

:R :R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#49279) petakpa1


petakpa1
őstag

Van egy Intel Cherry Trail alapú mini pc-m, amiben egy Realtek USB FE Family Controller szolgál NIC-ként.

Szeretném beüzemelni a wake-on-lan funkciót. Maga a Fenti USB ethernet kértya támogatja ezt, az eszközkezelőben ha megnyitom az eszköz tulajdonságait az összes wake-on-lan-nal kapcsolatos funkció engedélyezve van, de sajnos mégse megy.

powercfg-vel kiadom az alábbi parancsot:
powercfg /DEVICEENABLEWAKE "Realtek USB FE Family Controller

De sajnos az alábbit kapom vissza, annak ellenére, hogy rendszergazdaként próbálkozom.
You do not have permission to enable or disable device wake.

Mi lehet a gond?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#49280) etejedu


etejedu
őstag

Helló!
Okozhat e szoftveres problémát az egeremnél a win? Ugyanis már szervízben is volt az egerem ( logitech g502), mert akkor is kattintott amikor hozzá sem értem a gombhoz! Mint kiderült nem csak a garis szervízt megjárt egerem, hanem a régi egerremmel is előjön a jelenség! Esetleg usb hiba? Masikba dugva is csinálja! Logitech szoftver törlése sem oldotta meg a gondom. Illetve csak rövid időre szűnt meg, majd újra előjött a hiba! Valami ötlet mit csináljak? Win10 ujratelepítés?

(#49281) *Ropi* válasza etejedu (#49280) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Okozhat e szoftveres problémát az egeremnél a win?"

Persze.

A jó oldala, hogy ha feliratkozol néhány reklámra kattintgatós otthoni munkára, akkor rövidesen milliomos leszel. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#49282) apacsabi


apacsabi
újonc

sziasztok!

Hogyan lehetne megoldani a windows 10-en a következő problémát:

Van 1 db notebook
Van 2 db azonos típusú nyomtató, ugyanaz a gyártó,típus,driver.

ha usb átkapcsolón egyik nyomtatóról másikra kapcsolok, akkor a 2. nyomtatót mindig copy 1-nek ismeri
fel, természetesen ilyenkor a default printer eltűnik, és nem lehet nyomtatni, mivel ismét be kéne
állítani az alapértelmezett printert.

Mit kellene beállítani, vagy milyen megoldást javasoltok, hogy átkapcsoláskor ugyanazt a nyomtatótípust
ne másik nyomtatókét ismerje fel,ha már azonos a port és azonos a driver is...

Help please.....!!! :((

(#49283) nortberg


nortberg
csendes tag

Sziasztok, egy olyan problémám lenne, hogy egy pár napja volt win frissítés, és azóta a háttérben folyamatosan fut egy "Event Collector Command Line Utility" nevű dolog (wecutil.exe), és folyamatosan 30%-al terheli a procit, és 40%-al a vga-t. Mi lehet ez? Ha rányomok hogy folyamat leállítása akkor le is áll, de a következő újraindításnál megint elindul. Lehet hogy egy hibajavítással megoldják? Egyébként futtatam Malwarebytes Anti-Malware-t, Comodo Internet Security-t, és Spybot Search & Destroy-t is.

(#49284) CirrMee válasza apacsabi (#49282) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha kapcsoló nélkül is (kábel átdugva egyikből a másikba) megcsinálja, akkor szvsz semmit sem fogsz. Bár régen foglalkoztam a javításukkal, de elvileg a szériaszám alapján rendelkezik a driverrel (ugyanaz: semmi, másik, tol fel egy új nyomtatót). Legalábbis a HP nyomtatók esetében ez 2002-4 körül így volt.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49285) raidx válasza nortberg (#49283) üzenetére


raidx
őstag

Szükséges a Windows reklámokhoz.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#49286) nortberg válasza raidx (#49285) üzenetére


nortberg
csendes tag

De vmi hiba lehet benne mert egy 4GHz Skylaket folyamatosan 40%-n hajt, mind a négy magot.

(#49287) allein válasza cattus (#49262) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#49288) Syl válasza nortberg (#49286) üzenetére


Syl
nagyúr

Backupol az NSA-hoz ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49289) tatararpad válasza vlevi (#49275) üzenetére


tatararpad
őstag

A Microsoft még nem jutott el odáig, hogy az LTSB ágat a hétköznapi user is választhassa. Megkockáztatom hogy nekik is jobb lenne, a user aki működő oprendszert akar frissítget az LTS kiadások között, aki nem akar lemondani az újdonságokról meg a simát. Aki meg imádja őket annak ott az Insider adott gyűrűje ingerküszöbtől függően. Nem akarok mutogatni, de Linuxon ez mióta is megoldott...?

(#49290) Destructo


Destructo
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan hülye kérdésem lenne, hogy beállítható-e az, Windows 10 alatt, hogy 2 felhasználó közül, csak 1 tudjon a wifi-re kapcsolódni és a másik nem. Gyermekfelügyelet? Az a lényeg, hogy az egyik felhasználónak semmiféleképpen ne legyen internet kapcsolata.

Köszönöm a segítséget előre is!

Sziasztok!

(#49291) szucstom válasza Destructo (#49290) üzenetére


szucstom
őstag

Tudomásom szerint ilyen opció nincs Win10 alatt. Annyit tudsz tenni, hogy a routerben beállítod, hogy mettől meddig legyen aktív a wifi, előtte és utána lekapcsol (legalábbis nálam beállítható).

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#49292) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Hogy tudom kilőni a Vibert-t , hogy ne fusson a háttérben és hogy ne jöjjenek értesítések?

(#49293) Bogyó bá' válasza Gsx-rr (#49292) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Uninstall? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49294) tatararpad válasza Gsx-rr (#49292) üzenetére


tatararpad
őstag

Gépház-Adatvédelem-Háttérben futó alkalmazások?

(#49295) margithid


margithid
veterán

Véletlenül hozzáadtam a hotmail fiókomat a windows 10hez hol tudom törölni?

(#49296) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy win10-es tabom és az a kérdésem, hogy miért írja ki a gép néha, hogy kattintson a hitelesítő adat megadásához vagy mi, holott már 1× megadtam?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49297) margithid válasza margithid (#49295) üzenetére


margithid
veterán

Ha egyszer megadtam a win10nek a hotmail fiókom, akkor sehogyse tudom már eltávolítani? Nem sikerül...
Csak ha megadok egy másikat de valamilyennek most már hozzá kell lennie rendelve?

[ Szerkesztve ]

(#49298) etejedu válasza *Ropi* (#49281) üzenetére


etejedu
őstag

Köszönöm, megpróbálok ezen elindulni. :R
[OFF]A vicc részét viszont nem értem...

Pff leesett :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49299) Gsx-rr válasza tatararpad (#49294) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez lesz az ,köszönöm!

(#49300) raidx válasza etejedu (#49298) üzenetére


raidx
őstag

Inkább a rendszert fertőtlenítsd és használj valami tisztességes vírusítót! Nem egér probléma! Beszervezték a gépedet! Még jobbik eset, ha csak kattintós vírusod van és nem vagy tagja egy zombi hálózatnak!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.