Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) tordaitibi válasza Gsx-rr (#49292) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Úgy hogy ne a windows storeból töltsd le, hanem a viber weblapjáról az asztali vibert, ne a w10-est!
És lám abba van ilyen beállítás, ki kell venni a pipát csak:

Skype ugyanez.

(#49302) Gsx-rr válasza tordaitibi (#49301) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen ezt tudtam, de attól nem fog futni a háttérben ha kilépek belőle? Mert ez csak a rendszerindításra vonatkozik.

Közben kipróbáltam ,hogy a gépházban kikapcsoltam . Működik.

[ Szerkesztve ]

(#49303) tordaitibi válasza Gsx-rr (#49302) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jobboldalt a tálcán viberen jobb klikk-kilépés.

(#49304) etejedu válasza raidx (#49300) üzenetére


etejedu
őstag

Avg honlapjárol letöltött virusirtom van, próbaképpen töltöttem le. 180 napos.
Ezek szerint ez sem ér egy fabatkát sem?
Venni akarok/ akartam, de a virusirtós topikan azt ajánlották, ha nem tudok dönteni próbáljak ki párat, mielőtt veszek egyet.
Szóval ez egy vírus. :(((

(#49305) nortol


nortol
senior tag

Vissza olvasva az elöző több száz - ezer írományt, csak azt tudom mondani úgy igazán microsoftos válaszként, csak úgy kumulatívan mint a win10 update, hogy térjenek vissza az előző winre és ne kínozzák magukat feleslegesen, mert nem éri meg.

Akinek pedig legális licensze van windows 10-re, azok teljesen jogosan kiabálhatnak, de nekik ott van a microsoft help desk, ami jó, nem jó, de ott van...

Aki pedig meg van elégedve a windows 10-el, az a rengeteg millió ember, na azokat ne keressétek ilyen fórumokon...

A napokban írtam, hogy nálam 3 különböző típusu laptopon is tökéletes a win10, de ha nem lenne, akkor már régen visszatértem volna a régi, bevált oprendszerre, ami lehetne win7 vagy win 8.1 is, de mindenféle sírás és panaszkodás nélkül...

Az esetek 99%-a humán error, ami szimplán csak annyit jelent, hogy a kedves delikvens egyszerüen hülye, vagy szanaszéjjel buherálta a gépét, vagy csak a jó Isten tudja csak, hogy mit csinált, de már vissza sem lehet követni, hogy miket vitt végbe a win10-re frissítés elött...

Persze a win10 a szar :-)

Már olvasni is fáj ennyi sírást a kalóz windows használata miatt.
Csak segítek, ha egy kalóz win7-et vagy win 8.1-et upgradelsz, az attól még jogosulatlan használat lesz...

És akkor rákérdeznék arra is, hogy elvileg a topikban tiltva van minden ami "warez" ? :-D
Na ez a nevetséges a dologban :-)

Egy szó, mint száz, térjetek vissza az előző kalóz operációs rendszeretekre(tisztelet a kivételnek) és érezzétek magatokat jól a tökéletes vérnyomásotokkal!

Akinek nem inge, nem veszi magára!

(#49306) TRob1 válasza etejedu (#49304) üzenetére


TRob1
veterán

Hát látod. Avira, Avg, Nod... Sokszor többet árt mint használ. És valaki még fizet is érte. ;]
Tehát mindegy mit veszel, csak vegyél egyet, így a Defender ellenzőket meg magadat is megnyugtatod. És a vírusírtós topikban is elitté válhatsz. :P :DDD

(#49305) nortol :
Nem védeni akarom az erroros humánokat, de azért akad "néhány" aki megvette, és mégis van valamiféle problémája.
Mondom ezt úgy hogy nálunk itthon 3 különböző gépen is tökéletes (1 asztali, 2 lapos), és eddig még senki sem panaszkodott azok közül sem akiknek felraktam (asztalik és laposok is), vagy akiket ismerek és használják.

(#49251) medica:
Jah. Valakinek meg a 8-as egy csomó felesleges/haszontalan dologgal terhelt 7-es. :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49307) nortol válasza etejedu (#49280) üzenetére


nortol
senior tag

Én azt mondanám, hogy az eddig szokásaidat teljesen váltsd le új szokásokra...

Ez alatt azt is értem, hogy az általad jónak mondott "ingyenes" programokat többet ne használd, az általad eddig "jónak" mondott oldalakat soha többet ne látogasd, stb...!

Persze mindezt egy "gépújrahúzás" után...

(#49308) nortol válasza bexinho23 (#49252) üzenetére


nortol
senior tag

Hidd el, hogy észre sem veszed a különbséget a win10 telepítése után, szal maradj a jelenlegi telepítésed mellett...

(#49309) nortol válasza medica (#49251) üzenetére


nortol
senior tag

Húzd újra a 8-at és találkozunk a 8-as topikban :-)
Ne terheld magad a win10-el...

(#49310) nortol válasza bexinho23 (#49249) üzenetére


nortol
senior tag

Hidd el, hogy itt senki sem fog neked adni hihető választ!
Te vagy az egyetlen, aki win10 telepítés után meg tudja majd mondani, hogy mi a helyzet a saját gépeddel...

Ha minden okkés, akkor nyertél, ha nem okkés, akkor visszatérsz egy upgrade elötti mentésre és mindenki boldog.

(#49311) Popes válasza nortol (#49305) üzenetére


Popes
őstag

Most őszintén, ha ennyire zavar ez a topik, miért olvasod? :))
A mostani írásod alapján magasabb a vérnyomásod mint a "humán error"-os kérdezők többségének. :)

Deus ex machina

(#49312) netpeti98 válasza etejedu (#49304) üzenetére


netpeti98
addikt

Nézesd át a gépedet ezzel a két programmal: Malwarebytes Anti-Malware és Hitman Pro.
Ezek kiegészítő védelmek, nem helyettesítik a rendes vírusirtókat, de segíthetnek kizárni a fertőzés lehetőségét.

(#49313) zzola


zzola
félisten

Minap volt szó a liszenszről. Egy régebbi alaplapomhoz volt társítva a 10PRO, egyszerűen az MS fiókból kitöröltem a régi alaplapot, majd simán engedte aktiválni az új lapot, egy teljesen új konfigurációt!

(#49314) netpeti98 válasza zzola (#49313) üzenetére


netpeti98
addikt

Teljesen új gépre költöztél tiszta telepítéssel? :)

(#49315) etejedu válasza netpeti98 (#49312) üzenetére


etejedu
őstag

Ok kösz tanácsot!

(#49307) nortol: Eredeti minden program a gépemen a win 10-zel egyetemben. Nem mondtam semmire hogy jónak tartom vagy akár jónak gondolom. Nem panaszkodtam a win 10-re pedig van pár dolog amiért lehetne.
Ja és te is nyugodtan változtasd meg a szokásaid, mert ha nem csak a neten vagy ilyen fasz, akkor az életben sem lehet sok barátod. Személyeskedés off ha kérhetem!

(#49306) TRob1: Esetleg valami konkrétabb javaslat! Vagy a kárörvendő gúnyban kimerült minden?

[ Szerkesztve ]

(#49316) zzola válasza netpeti98 (#49314) üzenetére


zzola
félisten

Igen.

(#49317) TRob1 válasza etejedu (#49315) üzenetére


TRob1
veterán

Defender + #49312 + Ésszel netezés, ha csillog-villog valami, vagy nagy melleket sejtet, nem kell rögtön kattintani rá. :)

ui: Persze lehet hogy itt most nem is vírusról van szó, mert volt már másnak is gondja a Logitech-el frissítés után. A második egered is az, vagy valami más márka? Mert ha Logi, akkor első körben inkább próbálnék egy harmadik, más márkájú egeret.

ui2: Nem feltétlen kárörvendő gúny (persze egy kicsit igen), csak annyi megrögzött Defender (és MS ellenes van itt is), miközben a fizetős virnyákkergetőkkel is mindig akadnak gondok, ráadásul ugyanazokat ajánlják mellé kiegészítésként amit én is...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49318) tordaitibi válasza nortol (#49305) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mutass egy devizaszámlakivonatot, mennyit utal neked Redmond havonta??

;] ;)

(#49319) etejedu válasza TRob1 (#49317) üzenetére


etejedu
őstag

:R

(#49320) makoss


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49321) t72killer válasza nortol (#49305) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A családban 5 gépből 4en van win10 (mind legális!) és ebből 2db-on nem viselkedik úgy a win, ahogy kellene. Nem warezolok, a buherálást is szigorúan "M$-konform" módon végzem (azaz ha vmit letiltok, azt a csoportházirendben, és/vagy a GUI-n csinálom).

Ilyenkor szoktak jönni, hogy hőzöngjek a hardvergyártónál. Ez jelen esetben az intel, neki is két nagyon masszívan elterjedt platformja (skylake+haswell). 1511 alatt semmi gondom nem volt, AU után kékhalálsorozat, ill az egyik gép totál megfeküdt, dunsztom nincs, mikor lesz időm újrarakni, ill arról sincs 5letem, mit tegyek rá (99% valószínűséggel ubuntut).

Ja, és mielőtt a fórumlakókat lekalózoznád, ha nem vetted volna észre, ingyen lehetett win10-re váltani, alkalmasint még kalózverziókról is, ergo a problémákat nem az aktivátorok, crackek generálják.

Hogy hova térj vissza, azt nem részletezném.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49322) TRob1 válasza tordaitibi (#49318) üzenetére


TRob1
veterán

Komolyan nem unja ezt még senki? Ha valaki nem élből gyűlöli az MS-t, akkor már fizetnek neki? Mert én pl. nem gyűlölöm őket, nincs semmi extra gondom velük vagy a termékeikkel, és mégsem fizetnek nekem (soha nem is fizettek, meg esélyes hogy soha nem is fognak) Sőt, MS egér+bill+webkamerát is használok az oprendszer mellet. Tehát én fizetek nekik. :)

¤ R'n'R ¤

(#49323) netpeti98 válasza zzola (#49316) üzenetére


netpeti98
addikt

:R
Ha jól emlékszem , volt itt is vita arról, hogy mennyi hardverváltoztatást után aktiválja még újra ezzel a módszerrel. Jó tudni, hogy működik a gyakorlatban is. :K

[ Szerkesztve ]

(#49324) margithid


margithid
veterán

Távoli asztali kapcsolattal irányítom az egyik gépem a másikról, mikor kijelentkezek, akkor lezár a gép, meg kell adnom a képjelszómat. Ezt hol lehet beállítani, hogy ne igy legyen, hanem dolgozzon tovább a gépem?

(#49325) Destructo válasza szucstom (#49291) üzenetére


Destructo
aktív tag

Értem, köszönöm! :R

(#49326) tordaitibi válasza TRob1 (#49322) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem féreértettél, én nem gyűlölöm a Microsoftot, sem a termékeit.
Ezt le is írtam itt ebben a fórumban pár napja, [link] utolsó 4 sor.

Nekem konkrétan ezzel a verzióval van bajom.
A zár, bejelentkező és egyéb barom képernyőit 1hét buherálás után sem dikerült kiölnöm, ez nekem iszonyat bosszantó, 16 éve minden eszközömet pin, lock, és minden szirszar nélkül használom, ezen meg ezt lehetetlen beállítani.
Valamint. Szar és lassú a wifi kezelése, egy router restart után a droidos tableten már vígan netezek, amikor az asztali gép még mazsolázik, gondolkodik, stb. A bluetooth fülesemet 10-50 percenként ledobja, elveszíti.
Usb-s háttértár vinyót random 5-10 óránként ledobja. XP-m napokig használta, konkrétan ez a torrentvinyóm.
És tetű, egyszerű mappamásolási folyamatnál mazsolázik, gondolkodik, eddig általam soha nem látott hibaüzeneteket dobál, megtagad stb.
A gépház és a vezérlőpult 2 átláthatatlan különálló marhaság lett, egyikből a másikba dobál a beállítások folyamán, ember legyen a talpán, aki ebben a katyvaszban egy konkrét funkciót elsőre, logika szerint megtalál.
A kereső jó, de mit sem ér, ha mindennek más a neve, pl. a 101 éve lemezkezelés az miért is lett "partíciók és ....blabla"" , amikor maga az ablak már lemezkezelés címmel jön be, és a Felügyeleti eszközök-->Számítógépkezelés alatt is így szerepel?
Valamint, az örök vesszőparipám, a ramhasználat, mit csinál ez majdnem 2G rammal indulásnak?
Ezek mind user error? Lószart, ezek oprendszer hibák.

És folytathatnám az apró, de a mindennapi használatban roppant bosszantó hibák sorolását.

(#49327) Draken


Draken
őstag

sziasztok!

sajnos benyeltem egy vírust. kipucoltam mindent, majd korábbi időpontra vissza is állítottam, viszont a chrome nem akart elindulni. újratelepítés után hiába próbálom beállítani alapértelmezettnek windowsban, hiába társítom alapra, nem csinál semmit. van esetleg valakinek erre egy tippje,ötlete, hogyan lehetne ezt orvosolni újratelepítés nélkül? [link]
konkrétan semmit sem lehet módosítani itt

[ Szerkesztve ]

(#49328) Apaxp


Apaxp
senior tag

Annak ellenére hogy az au frissítést én is csak simán ráengedtem a gépre, igaz gyári új telepítésű gép (működik), én azért javasolnék valamit.
Az egyszerű biztonsági frissítések eddig sem okoztak égbekiáltó problémát, ezek mehetnek a belakott rendszerre.
Az évfordulós és hasonló nagy volumenű frissítés helyett inkább lehúzni a legfrissebb iso fájlt és tiszta rendszertelepítést csinálni. Aztán tisztán visszarakni a felhasználói programokat és a gyári drivereket. Elvileg évente egyszer kell. (vagy nem :D )
Lényegesen kevesebb rendszerprobléma fog megjelenni szerintem.

Az viszont, hogy a win10 ráerőszakolja a felhasználó gépére az általa jónak kikiáltott drivereket és egyszerű user megszabadulni sem tud tőle, mindenképpen rossz tendencia. Egy rossz vagy hibásan működő vga driver taccsra teszi a gépet és "humán error" lesz a minősítése a felhasználónak amiért nem tudja helyrehozni. (Saját tapasztalat)

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49329) TRob1 válasza tordaitibi (#49326) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem te is félreértettél. Itt most nem a szaron/nemszaron volt a hangsúly, hanem hogy ha utálod OK, ha véded, tuti fizetnek neked. :)

Én elhiszem ha valaki írja hogy ez vagy az nem jól müxik vagy egyáltalán nem müxik. Van ilyen tuti.
Csak azt nem értem, ha vannak ilyen-olyan hibák ennél-annál, de a többségnél meg nincs, akkor biztos a winben van-e a hiba, vagy csak az illetőnél épp adott verziónál/frissítésnél jött elő ki tudja milyen változtatások következtében? Mert ha sokaknál meg oké a dolog, akkor az vmi olyasmit jelent hogy a win tud jól is működni... nem? :F
Példa: hp8440-emnél nem ment az ujjlenyomatolvasó win10 alatt se az általa feltett driverrel, se a próbált 4-5 másikkal.win7 alatt meg oké. Googliztam, egy Lenovo driver lett a megoldás. Akkor ez win10 hiba? Vagy inkább HP és driver? Ezer ilyen van ám, csak egyszerűbb mindig mindent winre kenni, me' hogy eddig jó volt. Közben meg a gyártók baxnak rendes drivereket írni (ha egyáltalán hajlandóak egy újat írni az új rendszerre)

De pl. ha önkényesen fel akar rakni egy nem működő drivert a működő helyett, azt MS-nek rovom fel. . Mondjuk ezt is csak olvastam, mert a fentebb nevezettet pl. szerencsémre nem akarta lecserélni magától sosem (viszont ha nyomnám a frissítést, a nem működőt tenné fel)

Vagy a telefonhoz az MTK driver... AU előtt müxött, utána nem. Persze fel lehetett tenni újra. De ez sem MS hiba, hanem az elbaxott, aláíratlan, fos, lexart MTK driver...

(#49328) Apaxp:
"Az viszont, hogy a win10 ráerőszakolja a felhasználó gépére az általa jónak kikiáltott drivereket és egyszerű user megszabadulni sem tud tőle, mindenképpen rossz tendencia."

Hehe, pont írtam ilyesmit fentebb. Igaz, még nem találkoztam vele személyesen egy gépemen sem, pedig megjelenése óta használom a 10-est. Ezt meg tudom valahol nézni, hogy esetleg tett-e fel magától? Mert ha igen, gondolom mind müxik. De mégis kíváncsi vagyok, miket változtatott. Vagy ez is látszik/látszana a frissítések között?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49330) Popes válasza TRob1 (#49329) üzenetére


Popes
őstag

Az a fő gond hogy eddig "szinte" csak olyan váltásoknál kellett hozzáigazítani a drivereket a gyártóknak mint az XP-ről Vista-ra 7-ről 8-ra, viszont most egy-egy frissítés is olyan szinten nyúl bele a rendszerbe hogy gyártó legyen a talpán aki követni tudja.
Jó dolog is lehetne hogy egy egy frissítés nagy újdonságot hoz nem csak javításokat, viszont a stabilitás miatt illene bevárni(segíteni) a hardver és szoftver készítőket hogy ők is naprakészek legyenek a Win frissítések által generált változásokban.( szerintem az MS érdeke is az lenne hogy a lehető legtöbb platformmal és szoftverrel kompatibilis legyen)

Deus ex machina

(#49331) Apaxp válasza TRob1 (#49329) üzenetére


Apaxp
senior tag

"Ezt meg tudom valahol nézni"

Használom a texas holdem poker 3d deluxe edition programot elég régóta win7 rendszeren. Saját korábbi laptopomon a win10 felrakta a saját vga driverét win7 ről win10 frissítéskor.
Ezzel olyan szinten lassította a programot hogy egy leosztás kb, 1 percig tartott. Csak iobit driverbooster általi driver csere oldotta meg.
A mostani laptopon új minden, ennek ellenére ugyanezzel a progival szívok mert most 800x600-as felbontásnál jobbat nem tudok beállítani, holott mehetne az 1920x1080 is.
Ez a gép két vga-t is tartalmaz de driver gond lesz ez is, csak meg kell találni a megfelelőt.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49332) King Unique válasza TRob1 (#49306) üzenetére


King Unique
titán

Ja, persze... Én azért az ESET egyébként kiváló termékeit meg a beépített "ízét" nagyon nem említeném egy lapon...Utóbbinak még normális böngészővédelme sincsen és egyszer nem láttam, hogy valamit is blokkolt, vagy megfogott volna ott...Meg ésszel netezés...azt mindenki saját magának ajánlgassa csak, mert lehet másnak mások a felhasználói szokásai, nem figyel oda mindenre. Egyébként nem is nagyon tud, az meg a másik. Nem véletlenül van az AV, ami odafigyel ezekre.

Egyébként meg nem véletlenül van Windowsra egy rakás külső program, akár vírusirtót, böngészőt, fájlkezelőt, xy tesztprogramot, lejátszó programot, partícionáló programot, klónozó / biztonsági mentést készítő programot stb. nézünk is. Persze, aki akarja, az csak szívassa magát a fapados beépített vackokkal... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49333) Popes válasza King Unique (#49332) üzenetére


Popes
őstag

Nálam például csak a Malwarebytes valósidejű védelme fut, bármit próbáltam mellette, soha nem fogott semmit(max fals találat), sok éves tapasztalatom hogy hiába tettem fel bármilyen (akár erőforrás zabáló) internet securityt, nem voltam előrébb. Szoktam időközönként futtatni egyet-egyet hogy mégis nem csúszott-e be valami,(vagy ha valami gyanús anomália van) de mivel eddig nem hoztak eredményt ezért nem lassaítom a rendszert ezekkel. :)
Tudom hogy felhasználói szokásoktól is függ hogy ki melyen kockázati csoportba tartozik, de én is mindent megnézek amit akarok, viszont nálam hiába nem fogtak semmit azért másnak ajánlom hogy használjon valamit. :D (nem pont a defendert,mert másnál már kellett utánna takarítani bőven :) )

Deus ex machina

(#49334) TRob1 válasza King Unique (#49332) üzenetére


TRob1
veterán

Azért biztos te is olvastad már pár alkalommal hogy szedd le az adott vírusírtót, vagy kapcsold ki az adott vírusírtót..., ilyesmiket. Mert ebben a topikban is nem egyszer ez oldotta meg a problémát. ;)
Az esetről meg inkább ne beszéljünk, van bőven tapasztalatom velük régről, mikor sorozatban nyerték a teszteket mindig mindenhol, minden évben. Én meg nem értettem miért szívok én is meg mások is ilyen olyan vírusokkal mikor azt használom... míg ki nem derült hogy a kedves eset azért nyer mindent mert szépen fizet, de közben azért be-be enged ezt meg azt. Onnantól se eset, se semmi más fizetős (épp eleget olvastam anno hsz-eket, teszteket hogy tudjam amit tudok)
Gondolom azért te is ránézel néha a Malwarbytes-re hiába van fizetett "vírusírtód"? :U
Amúgy Örülök hogy elégedett vagy. :D De azt is hidd el hogy nem 1 embert ismerek akinél semmi sincs a beépítetten kívül, és soha nincs ilyen gondja. Múltkor is volt egy ilyen vitánk, linkeltem képeket a MB-ről hogy semmit nem talál, onnantól csönd lett. Na most ugyanez a szitu. 2 napja lefuttattam (idén kb másodszor), semmi az ég világon. Akkor hogy is van ez? Miért fizessek bármilyen vírusírtóért ami többet árt a rendszernek mint használ?

Jah, igen a korábbi hsz-ből sajna kifelejtettem még egy fontos dolgot. Valamiféle AdBlock a böngészőnek... ez nagyon alap. Azért nem használtam az Edge-t eddig, mert nem volt semmi bővítmény rá. Azóta a Chrome tartalékon van.

(#49330) Popes:
Na de ugye itt már nincs xp-ről vista meg 7-ről 8... ha lehet hinni a pletykáknak, nincs több "új verzió", ez van és ennek a frissítései. Hol kissebbek, hol nagyobbak. Most ez a tendencia. Tehát ha a hardvergyártók nem zárkóznak fel, akkor nagyon úgy tűnik hogy folyamatosan akadnak gondok ennél-annál. :(

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49335) Popes válasza TRob1 (#49334) üzenetére


Popes
őstag

Ja, azt én is kifelejtettem hogy Ghostery+Adguard(vagy Adblock,ublock origin) az alap a böngészőbe.
Ezek szerintem 90%-ban megóvják az usert. :K

"Na de ugye itt már nincs xp-ről vista meg 7-ről 8... ha lehet hinni a pletykáknak, nincs több "új verzió", ez van és ennek a frissítései. Hol kissebbek, hol nagyobbak. Most ez a tendencia. Tehát ha a hardvergyártók nem zárkóznak fel, akkor nagyon úgy tűnik hogy folyamatosan akadnak gondok ennél-annál. :("

Ezért gondolom hogy vagy lassítsanak, vagy próbáljanak nagyobb supportot nyújtani.

(#49336) TRob1

AdBlock-ot ezért cseréltem előbb az uBlock Origin-re, majd az Adguard-ra.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#49336) TRob1 válasza Popes (#49333) üzenetére


TRob1
veterán

Csak éppen annál a másnál (next-next-finish) kb. bármilyen védelemnél kell takarítani. Mert ő maga mondja ezeknek a xaroknak hogy persze, gyertek. :DD

(#49335) Popes :
Így van. Ezt mondom én is. (Mondjuk mostanában már Adblock sem az igazi, az is elkezdte a "beengedéseket" )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49337) TRob1 válasza Popes (#49335) üzenetére


TRob1
veterán

Chrome-on én is uBlock Origin-en vagyok (Adguard jobban bejön?), de Edge alá sajna semmi más egyelőre.

(#49338) Apaxp:
Hát igen. Manapság már nem a "klasszik vírusok" vannak divatban. Bezzeg a régi szép időkben mikor még a OneHalf és társai voltak a közellenség. :D Manapság már nem a vírusoktól kell félni... :(

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49338) Apaxp válasza TRob1 (#49336) üzenetére


Apaxp
senior tag

Vicc hogy az utóbbi 6 évben egyszer láttam vírusriasztást. Folyamatosan az avast van telepítve, néha a malwarebytes elindítva. Ez az egy riasztás is egy ismerős pendrájv dolgai között volt. Hozott egy doksit olyan pendrájvon amin millió más szar is volt. Avast visított rögtön.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49339) Popes válasza TRob1 (#49336) üzenetére


Popes
őstag

Már kifutottam a szerkesztésből :B de nálam alap hogy ha valami gyanús, akkor egyből megy a Virustotal-ra. :)

(#49337)

Nekem bejön. Viszont Explorer, Edge, nálam alapból nem játszik. :( (only Vivaldi, Opera)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#49340) netpeti98 válasza Popes (#49335) üzenetére


netpeti98
addikt

uBlock Origin mellé felesleges a Ghostery, főleg ha több listát is bekapcsolsz a uBlockban. :)

(#49341) ufonauta válasza King Unique (#49332) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Bizony érdekes dolgok ezek. 1995 óta lógok a neten és még sosem futottam bele semmilyen vírusba. Igaz eléggé paranoiás vagyok és mindig használtam külső vírusirtót és tűzfalat. Még zonealarmon nevelkedtem a Wigwam-os időkben, amikor is különböző portokat figyeltünk, hogy a backdoor progik be ne jussanak (azóta is röhögök akkori önmagamon). De Win 8 óta semmilyen külső programot nem használok. Ésszel kell kattintgatni és nagy gond nem lehet. Munkahelyen van XP-s gép, amin AVG fut. Hiába mondom kolléganőmnek, hogy ne telepítsen semmit, mégis néha felkúszik neki (szerintem rákattint a telepítésre) valami AVG Protect, ami 100 %-ban terheli a procit és nem győzöm letakarítani. Ráadásul úgy telepakolja a Temp mappát, hogy néha kiírja, hogy kevés a hely a "C" meghajtón. Viszont az eltávolítás után mindig örülünk a sok szabad helynek. :D
Idővel arra a véleményre helyezkedtem, hogy ha nagyon rám akranak sózni valamit, az biztos parasztvakítás. Vírusirtót leginkább a vírusírók akarnak eladni. Több millió user meg meg is veszi. Amíg lószar van, addig veréb is van.
Szóval a recept:
Tiszta Win telepítés,
Defender frissen tartása,
Ész nélküli kattintgatás mellőzése
És a vírusirtók és vírusírók éhen halnak. :D (reményeim szerint)

[ Szerkesztve ]

(#49342) King Unique válasza TRob1 (#49334) üzenetére


King Unique
titán

Én a védelemről beszéltem és azt szerintem nem kéne feszegetni a beépített és a külső programok tekintetében. Hát még az egyes + funkciókat, testreszabhatóságot stb. Az, hogy bizonyos esetekben okozhatnak ilyen-olyan problémát a külső programok, az egy dolog. Lehet egy frissített verzió már nem produkálja, illetve ott van az egyéni hw/sw környezet. Valamint bőven van választék és max. felrak a user egy másikat, amivel még mindig jobban jár, mint a beépített vacakkal.

"van bőven tapasztalatom velük régről"

Ami alapján nem feltétlen lehet általánosítani és most már nem mérvadó az új verzióknál.

Az MBAM és egyéb speciális eltávolítókat meg ne keverjük a sima vírusírtókkal. Igen, néha le szoktam futtatni és ESS9/10 béta mellett nem talált semmit. De a "kicsikénél" már igen, aminek a böngészővédelmen túl, még PUP és társai elleni védelme sincsen talán... :D Max., ha megbuheráljuk a regisrtry-ben...

"Akkor hogy is van ez? Miért fizessek bármilyen vírusírtóért ami többet árt a rendszernek mint használ?"

Az gondolom megvan, amit korábban mondtam? Felhasználói szokások stb. Nem gondolnám, hogy egyik átlagusernél sem találna semmit az MBAM ilyen helyzetben. Láttam már rá bőven példát. Az ingyenesség meg marhára nem érv a beépített mellett. Akad egy rakás ingyenes AV, valamint a fizetősök ingyenes promói, vagy akár magazinos kódok stb.

(#49333) Popes:
Egy pár egyéni tapasztalat, csak egy dolog. De pl. az itteni AV topikban is nem hiába szoktak inkább külső védelmeket ajánlani és max. csak bizonyos feltételek mellett a beépítettet.

[ Szerkesztve ]

(#49343) TRob1 válasza ufonauta (#49341) üzenetére


TRob1
veterán

"És a vírusirtók és vírusírók éhen halnak. (reményeim szerint)"

Sajna ez sosem fog bekövetkezni, hisz mindig akadnak elvakult követőik, akiket sosem fog tudni senki és semmi meggyőzni (lásd a címzettet is)

(#49342) King Unique:
"mint a beépített vacakkal" - Nekem az a tippem hogy neked nulla a tapasztalatod vele. Csak hallomásból ismered, és első perctől fogva kilövöd. Na, eltaláltam?

"most már nem mérvadó az új verzióknál." - Ahogy írtam is fentebb. "mindig akadnak elvakult követőik" (Tudod: "Hazudtunk reggel, éjjel meg este" - Nem baaaj, mi imádunk, követünk a végsőkig ;] )

"De pl. az itteni AV topikban is nem hiába szoktak inkább külső védelmeket ajánlani " - Szintén lásd feljebb. Ez már szinte egy szekta. :P És megszűnne a kedvenc topikjuk ha egyszer belátnák hogy a sok felesleges xarról győzködik a népet. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49344) Apaxp válasza TRob1 (#49337) üzenetére


Apaxp
senior tag

Firefox developer + ublock origin, avast premier, mbam és a gondolkodás eddig lekopogjam megkímélt.
Ez nem jelenti azt hogy holnap nem ugrik be vmi szemét, de kicsi az esélye.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49345) King Unique válasza TRob1 (#49343) üzenetére


King Unique
titán

Hát én azért nem így fogalmaznék...Inkább egyesek nem akarják szivatni / korlátozni magukat egy fapados izével, mikor még ingyen is találnak (sokkal) jobb megoldásokat. Nem gondolnám, hogy ők csinálnák rosszul. Ennyi erővel, aki mániákusan védi "azokat", az meg...inkább hagyjuk.

Szerinted én nem szoktam az ilyeneket kipróbálni?? Írtam már róla eddig is. Amúgy az Insider verziókon eleve azt használom, illetve a normál verziók friss telepítése után is egy ideig, amikor letesztelem, hogy mennyi szemetet nyel be... :D Aztán, amikor még korábban az itteni topikban teszteltünk, akkor pl. talán 10240 / 10586 alatt csontra lefagyasztotta a gépet...Ellenben más AV-val el tudtam végezni a tesztet és azok felismerése is jobb volt. Na meg a normálisabb kezelőfelület, plusz funkciók stb. akár ingyen, mind bőven érv ahhoz, hogy más szoftvert használjak helyette. :))

[ Szerkesztve ]

(#49346) Popes válasza King Unique (#49342) üzenetére


Popes
őstag

Lehet elbeszélünk egymás mellett, de én a Defender írmagját is egyből törlöm. ;)

Deus ex machina

(#49347) SP4C3 válasza Apaxp (#49344) üzenetére


SP4C3
veterán

Avast mellé felesleges mbam. :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49348) TRob1 válasza King Unique (#49345) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem hagyjuk is a témát, úgysem jutunk semmire. :R

(De azért egyszer tégy már egy próbát egy pár hónapra-fél évre, akkor legalább érdemben is tudunk róla beszélgetni ;] )

Na béke. :R

¤ R'n'R ¤

(#49349) King Unique válasza TRob1 (#49348) üzenetére


King Unique
titán

Mint ugye fentebb írtam, tettem. De mindegy, nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy maga a rendszer (Win10) az tetszik, többek között például a dizájn is. Eddig az AU kiadással nem volt különösebb problémám, bár nemrég a frissítésnél akadt egy kis gond. De ez sem mindig fordul elő, máskor simán lefut.

Illetve az a jó a Windowsban, hogy nagyon erős a szoftveres támogatottsága és van rá egy rakás külső program. Így, ha a beépített alkalmazásnak van valami hiányossága, akkor azt egy (ingyenes) külsővel simán tudom "orvosolni". Viszont attól még az előbbit nyilván nem fogom sztárolni, akár tetszik, akár nem.
Nemrég akartam egy ilyen tesztet csinálni, de a sima PowerShell aszem nem tud ilyen megjelenítést. Sebaj, ott a ConEmu, amely egy nagyon jó program és tudja futtatni az előbbit is. :))

[ Szerkesztve ]

(#49350) Rimuru válasza King Unique (#49349) üzenetére


Rimuru
veterán

De a kepen powershell van, szoval megis csak meg tudja jeleniteni. :P a powershell az egy shell, mig a conemu lenyegeben egy terminal emulator.

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.