Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) raidx válasza xyvz2 (#48304) üzenetére


raidx
őstag

Mindegy mi a neve a torrent kliensnek. Ha nincs jól beállítva elszabadul és felzabál mindent.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48352) Kolondrum válasza raidx (#48350) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is ezért fogom kikapcsolni!

(#48353) cimabue válasza pendre54 (#48314) üzenetére


cimabue
tag

Nagyon köszi, megnéztem de nálam is auto a beállítás; 1 hónapig szépen ment is, az update óta van ez sajnos. Marad az hogy sleep kilőve, only képernyőkímélő... ennyit egy winnel sem szívtam, mint a 10-el.

(#48354) DaDa


DaDa
senior tag

Sziasztok! Igazság szerint nem tudom melyik a megfelelő topik de próbálkozom itt. Megpróbálom röviden összefoglalni hátha tud segíteni valaki.

Pár napja döntöttem, hogy WIN10-re váltok a PC-n. Beraktam egy üres(régebbi) HDD-t és feltelepítettem. Minden rendben ment de mintha gondok lettek volna a HDD-vel mert lassan töltött be néha. MIvel már elérhetőek az SSD-k így vettem egy 128GB-is Transcendet. Otthon rádugtam a HDD mellé, hogy ellenőrizzem jó-e és az első bekapcsoláskor a WIN10 logója (ahogy a boot elkezdődött) elpixelesedett. Az alsó töltés jelző szintén és lefagyott a gép. Gondoltam lehet nem volt teljesen rádugva így megigazítgattam a kábeleket. Utána rendben bootolt, látta az SSD-t is. Acronissal klónoztam SSD-re a rendszert majd teszteltem. Azonban minden 2. vagy 3. bekapcsoláskor az SSD-n is jelentkezett a hiba. Bootoláskor ahogy a logó megjelent pixelesedett és lefagyott. Igazság szerint nem is lefagyás volt mert egy darabig tovább megy a HDD jelző led, hogy tölt és egy idő után marad csak abba. Ilyenkor ha kikapcs-bekapcs akkor egyből bootolt jól. Gondoltam mi a fene hiszen ha sérült az MBR vagy a rendszerfile akkor mindig le kéne fagynia de nem csak minden 2.3. alkalommal. Gondoltam visszateszem a régi HDD-t de az is produkálta ezt a hibát úgy, hogy az SSD rá sem volt kötve. Eddig meg nem produkálta csak amióta mellé kötöttem az SSD-t. No mind1 gondoltam megsérült valami file (sfc nem talált semmit) ezért gyorsan felraktam egy szűz telepítést az ssd-re. 4-5 újraindításig minden rendben ment. Aztán egyszer csak megint produkálta. Ez a pixelesedés elsőre Videókari (pontosan nem tudom de egy Nvidia középkategóriás van benne) hibát sejtet nekem de eddig semmi baja nem volt és amikor bebootol akkor minden rendben megy. Mivel már éjfél volt így ott hagytam és ma folytatom a tesztet. Nagyon örülnék ha valakinek lenne ötlete mi okozhatja. Ma valószínűleg feldobok rá egy WIn7-et tesztelésnek. Amit eddig próbáltam.:

- HDD és SSD-vel is produkálja
- Játszadoztam a BIOS-beállításokkal is
- SFC / Scandisk nem segít
- kábelek cseréje megvolt
- tápról minden mást lehúztam ami nem kellett
- szűz telepítés

Amit ezután fogok

- RAM check teszt
- Videókari ki és az integrálttal teszt
- Win7 teszt
- SSD teszt

A gép kb 6-7 éves:

- gigabyte m68m-s2p - legfrisebb BIOS
- 2*2GB DDR2
- AMD X2 64 3GH
- Nvidia GT tényleg nem jut eszembe
- 500GB HDD

Más ötletem nincs. De nem hiszem, hogy az SSD rossz lenne mert a WIN gond nélkül felment és ahogy írtam már a régi HDD-vel is produkálja a hibát.

Agyam eldobom már.

Bocsi a hosszúságért de így érthetőbb talán.

Köszönöm az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#48355) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Na akkor én is szeretném a sírós tábort gyarapítani.
Asztali gép win10 pro, 8-asról frissítve, minden naprakész.
A nyár végén frissítettem, az utolsó pillanatban, és azóta van egy és csak egy dolog, ami zavar.
Néha rendszerindítás után az asztali ikonok óriásira nőnek. A nézetben nekem kis ikonok vannak beállítva, amikor bekapcsolom a gépet mégis nagyon nagyok, Ha átállítom közepesre ( még nagyobbak lesznek), és vissza akkor megint jó lesz a méret.

Van valakinek tippje miért?

(#48356) kidnou válasza Attila2003 (#48301) üzenetére


kidnou
senior tag

Az én szintén Asus laptopom ugyanezt műveli. Egyre jobban érlelődik bennem a gondolat hogy megy vissza a win7

(#48357) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Működik még az a trükk, hogy az Assistive technologies oldalról letöltve ingyenes a Windows 10 frissítés?
Tegnap letöltöttem a progit, le is szedte a Win10-et a gépre, de ugyanúgy termékkulcsot kér a telepítéshez.
Vagy van más mód, amivel ingyen lehet még frissíteni a rendszerre?

Köszi,
G.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#48358) Syl válasza DaDa (#48354) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy tipp: szedd le a HDD-t és telepíts egy új Wint az SSD-re. Szerintem a HDD-n sérülhetett valami és mivel azt klónoztad...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48359) szezso15 válasza raidx (#48349) üzenetére


szezso15
addikt

Köszi! :R
Megnéztem, ez a három hiba fordul elő gyakran: [link] [link] [link]

Gondolom, a harmadik a probléma, ez micsoda lenne? :B Honnan tudom kitalálni, hogy ez melyik vinyó (2 van a gépben)?

*Hajrá Loki!* i15+

(#48360) Syl válasza szezso15 (#48359) üzenetére


Syl
nagyúr

Harddisk1 az a második vinyó.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48361) DaDa válasza Syl (#48358) üzenetére


DaDa
senior tag

Az már megtörtént. Acronissal klónoztam. Utána feltettem egy szűz telepítést, formázással. De 4-5 újraindítás után újra előjött a hiba. Mintha valamelyik frissítés után keletkezne. Csak az az érdekes, hogy a HDD eddig nem csinálta csak miután mellé kötöttem az SDD-t. Utána már ha mellette volt ha nem mindkettő csinálta. Csak este leszek otthon megint így akkor fogom tudni újra tesztelni csak addig is gyűjtöm az infókat :)

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#48362) szezso15 válasza Syl (#48360) üzenetére


szezso15
addikt

Hmm, lehet ez az oka a fagyogatásnak?

*Hajrá Loki!* i15+

(#48363) Syl válasza DaDa (#48361) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom, hogy elcsépelt poénnak tűnik, de táp. Elég koros a gép, én megpróbálnám másik táppal is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48364) Syl válasza szezso15 (#48362) üzenetére


Syl
nagyúr

Puding próbája... :B Húzd le a második vinyót és teszteld.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48365) DaDa válasza Syl (#48363) üzenetére


DaDa
senior tag

Igazad van én is gondoltam a tápra. Próbáltam, hogy mindent lehúzok és csak az ssd ment de úgy is csinálta. Elég komoly táp van benne és egy SSD-nek ici pici a tápfelvétele :) Szerintem este lesz egy WIN7 próba, hogy a HW-es hibát kizárhassam.Ha WIN7-el rendben megy akkor jöhet a szöszmötölés mi okozhatja mi az ami nem tetszik neki.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#48366) qqcqqc válasza DaDa (#48365) üzenetére


qqcqqc
őstag

És mi van, ha az alaplap nem kap eleget?
Nálam akkor volt hasonló, amikor az alaplapi ág volt gyenge.

(#48367) Gripper válasza DaDa (#48365) üzenetére


Gripper
tag

Csak óvatosan kérdezem: az ssd firmware frissítésére gondoltál-e? Nekem volt egy 64 gb-os crucial -om még az ssd világ kezdetéről. Amikor arra raktam fel a WIN10-et akkor nekem is csinált olyan dolgokat mint neked. Frissítés után viszont ment mint a paracsolat. Semmi hiba. Esetleg érdemes lenne utánanézned van e frissebb firmware az ssd-hez. A hdd esetén is segíthet, ha az is ezt játssza el.

[ Szerkesztve ]

(#48368) DaDa válasza Gripper (#48367) üzenetére


DaDa
senior tag

Épp most néztem utána. A transcend SSD Scope programjával lehet. Tegnap nem jutott eszembe de ma már igen és azzal fogom kezdeni ha hazamentem. :) köszönöm

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#48369) DaDa válasza qqcqqc (#48366) üzenetére


DaDa
senior tag

Lehet ez is valóban. Most ott tartok gondolatban, hogy első lesz a firmware update majd kipróbálom VGA kártya nélkül (elég sok tápot eszik) és ha úgy is rossz akkor megy vissza a win7 tesztelésre.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#48370) CirrMee válasza DaDa (#48369) üzenetére


CirrMee
addikt

VGA drivert nem frissített magának a ringyóz?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48371) DaDa válasza CirrMee (#48370) üzenetére


DaDa
senior tag

De igen... Majd csökkentett módban hátha okosabb leszek. Megnézem úgy is fagy-e. Ha úgy nem akkor valószínű driver hiba lesz. Vagy megpróbálom megtudni logokból hol fagyott ki.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#48372) DaDa válasza CirrMee (#48370) üzenetére


DaDa
senior tag

Készítettem éjjel egy videót róla. A linken meg tudjátok nézni hátha segít. Van benne egy vágás is. Az első alkalommar renben bejön, újraindítás után jön a pixeles logo és a "karika". Igaz egy darabig még megy utána. Lehet tényleg VGA a ludas.

[link]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#48373) vigyori78 válasza qqcqqc (#48355) üzenetére


vigyori78
őstag

Próbáld ki úgy, hogy amikor bekapcsoltad a gépet és a kis ikonok helyett nagyok vannak akkor a Ctrl egérgörgővel beállítod kis méretüre, hátha így megmaradnak kis méreten.

(#48374) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

Ma reggelre szépen átváltozott a Win. ,mindenki kapott ilyen bonyolult marcangos frissítést?
Megváltozott pár ikon ,stb. :U

(#48375) vlevi válasza TechN7ne (#48374) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sokan már augusztus elején megkaptuk...

(#48376) Syl válasza TechN7ne (#48374) üzenetére


Syl
nagyúr

Sőt, ma ilyen finomságot is kaptam: [kép], [kép]

Az asztalra lementett képet nem lehet törölni! :W

Remek! Így már 3 képet nem tudok törölni az asztalról!
Éljen a windows! Megyek vissza linuxra!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48377) movax válasza TechN7ne (#48374) üzenetére


movax
őstag

Mi a neve a frissítésnek? KB.....

(#48378) vlevi válasza movax (#48377) üzenetére


vlevi
nagyúr

A leírásból ítélve, 1607, vagy évfordulós, vagy hívjuk akárminek, 14393 lehetett, ami felkerült a gépére.
Egy biztonsági frissüléstől nem változik meg a win10 kinézete.

(#48379) movax válasza vlevi (#48378) üzenetére


movax
őstag

Jah, hát ez az Anniversary Update. :)

(#48380) raidx válasza szezso15 (#48359) üzenetére


raidx
őstag

Elsősorban mentsél mindent az ominózus HDD-ről majd töröld a particiót és hozd létre ismét. Ott valami nagy gubanc van, lehet haldoklik a winyó!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48381) netpeti98 válasza raidx (#48350) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem 3/3 gépen kikapcsolt, ha felraktam egy másik AV-t, és nem kapcsol vissza üresjáratban sem. Nálad nincs véletlenül bekapcsolva a limited period scanning? Annak a funkciónak pont az a lényege, hogy egy másik AV mellett is átnézni a gépet, de alapból nincs bekapcsolva (személy szerint be se kapcsoltam).

[ Szerkesztve ]

(#48382) nortol válasza szezso15 (#48359) üzenetére


nortol
senior tag

A TAP-Win32 Adapteres dolog azért van, mert nem legális office csomagot használsz, hanem autokms-el aktiváltat...
Ha megnézed az eszközkezelődet, nagy eséllyel több tucat TAP-Win32 Adaptered lesz a hálózati eszközök között.
Ez azt is okozza, hogy a gép indulása után egy darabig nem lesz neted(nem biztos), mert a gép végig csekkolja az összes kamu adaptert, és a hálózat akkor jön teljesen rendbe, ha végig csekkolta az összeset.

Szal ne a win 10-et okoljuk mindig, hanem az üres pénztárcánkat sok esetben :-)

Vagyis míg az autokms aktivátor működik a rendszereden, hogy az office csomagod validnak látszódjon, addig ez a probléma maradandó lesz nálad és még sokaknál.

[ Szerkesztve ]

(#48383) raidx válasza netpeti98 (#48381) üzenetére


raidx
őstag

Én a sajátomról alapból eltávolítottam a defendert. Akkoriba még nem volt hajlandó együttműködni semmivel.

A notit egyik szomszédasszony arra használja, hogy az angliába élő gyerekeivel tudjon beszélgetni. Ahogy megvette a boltba, az úgy volt. Nem tartom valószínűnek, hogy a bolt belemászott volna a rendszerbe. Ő meg pláne nem!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#48384) mobiltom


mobiltom
tag

Sziasztok! Olyan próblémám lenne hogy webkamerával szeretnénk videózni,a típusa: Logitech c270 és ugye a windows a frissítéssel elcseszte ezt a lehetőséget,de állítólag ki lett javítva a legújabb frissítéssel. De sajnos így sem jó.Tudna valaki ebben segíteni hogyan tudnám működésre bírni?

(#48385) Joker88


Joker88
őstag

tud valaki ajánlani jó kis reklámblokkolót Edge alá ? Ami működik is... ;]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#48386) TRob1 válasza Joker88 (#48385) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem a sima Adblock jól működik.

¤ R'n'R ¤

(#48387) vg válasza Joker88 (#48385) üzenetére


vg
addikt

EZ a legjobb. Semmi erőforrást nem igényel.

(#48388) davidsone


davidsone
addikt

A "rendszerhiba-memóriaképfájlok" mit tartalmaznak? 15GB oszt törölném... ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#48389) yanna


yanna
őstag

Kis érdekesség:
Amennyiben nincs jelszó beállítva a belépéshez, akkor nem jelenik meg az értesítési területen a Dell Audio és a Free Downloan Manager ikonja.
Jelszóval történő belépésnél megjelennek. :U

(#48390) Akee92


Akee92
tag

Üdv mindenkinek!

Sajnos úgy jártam hogy egy hónapja vettem egy laptopot a mysoft-nál, hozzá külön egy (elvileg) BOX változatos, 32/64 bit-es USB-n forgalmazott Windows 10-et az Iponnál. Nos, arról a gépről a Windows 10 telepítés után rögtön kiderült, hogy hibás, ezért elálltam a vásárlástól, visszaküldtem a cuccot, visszakaptam a pénzt.

Nos eltelt kb 1 hónap, addig raktam még félre a melóból némi pénzt és beruháztam egy másik lapora. A probléma ott kezdődött, hogy nekiálltam rá feltelepíteni ugyanazt a rendszert amit korábban vettem, de amint először bebootolt a Win 10 azzal a hibaüzenettel találtam szembe magam, hogy "Ez a termékkulcs egy másik gépen már használatban van".
Értetlenül állok a dolog előtt, ugyanis mivel ez egy BOX verzió, ezért átvihetőnek kéne lennie egyik gépről a másikra. Valakinek van bármi ötlete, hogy ez esetben mi a teendő? Le tudom valahogy tiltatni ügyfélszolgálaton keresztül a másik gépet?

Egyébként segítségként egész pontosan erről a Windows 10 változatról lenne szó:

https://ipon.hu/webshop/product/microsoft_windows_10_home_32_64bit_usb_magyar/1236125

Előre is hálás vagyok bármiféle segítségért, mert mégiscsak ~40 ezer magyar Forintról beszélünk és perpill nincs mégegyszer annyi pénzem... meg különben sem vagyok hajlandó annyiban hagyni a dolgot...

(#48391) yanna


yanna
őstag

Ezt meg most kaptam:

Ez lett:

[ Szerkesztve ]

(#48392) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A gépem jelezte az aktuális frissítést:KB3194496
A Windows Update 84%-ig letöltötte, most ott megállt.
A múltkor is volt ilyen probléma az egyik frissítéssel , a neten is írták.A manuális telepítés volt a megoldás.
Mi van megint, ismét probléma van az összegző frissítés letöltésével?
Olvastatok valamit erről ?

(#48393) tomp


tomp
félisten

Nincs valami könnyű megoldás, hogy LAN kapcsolat esetén az Update ne töltse le automatikusan és ne telepítse a frissítéseket?
Amit találtam regedit mókolást nekem elég hosszú. Az oldalról letölthető a módosító bejegyzés de nem tudom futtatni mert hozzáférés megtapadva".
Nem értem, hogy LAN esetében miért nem lehetne forgalmi díjas a kapcsolat. Routerre dugott mobilnetről még nem hallott a Microsoft?

(#48394) #41133696 válasza yanna (#48391) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van is mit törölni utána :D

(#48395) qqcqqc válasza Akee92 (#48390) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát le kellett volna választani a termékkulcsot a hardverről, mielőtt visszaadod a laptopot.

(#48396) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Hozzám került egy lapos, nem akart betölteni a W10 rajta. Szerintem egy frissítés közben lemerülhetett az akksi, vagy kikapcsolták.
Most működik minden ok. Szeretné letölteni az 1607-es frissítést, de csak 0%-al szenved.
Nincs valami javítás a frissítéshez? Olyanra gondolok, mint a Windows 7 -nél is van.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48397) nortol válasza qqcqqc (#48395) üzenetére


nortol
senior tag

Ennek mi a mikéntje, mi a módja egy tönkrement gépnél?
Ha a gép elszáll, hogyan lehet függetleníteni a windows termékkulcsától a hardvert?
Nem támadó jellegű a kérdésem, csak komolyan érdekel, mert ezzel a problémával sokan találkozhatnak még :-)

(#48398) Akee92 válasza nortol (#48397) üzenetére


Akee92
tag

Igen, ez engem is érdekelne. Ugyanis egy mezei "júzernek" erről kb fogalma sincs (pl én sem tudtam hogy erre külön kell ügyelni, meg hogy egyáltalán van ilyen). Ugyanis tök evidens hogy egy gyárilag rossz gépről úgy ahogy van valszeg legyalulják a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#48399) embe válasza embe (#48396) üzenetére


embe
nagyúr

Megoldódni látszik a dolog. Valamiért wifin nem akarta elkezdeni a letöltést. Lan kábelt kapott a lapos, így már elkezdte.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48400) vlevi válasza embe (#48396) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a windows updattel nem megy, Le kell tölteni a mdia creation tollal a telepítőt a microsofttól. Kiirhatod pendrivera, de akár a letöltés utan azonnal is indithatod a frissitest.
Ha wiszont semmi nem kell arrol a gepről, akkor érdemes a letöltött telepitot kiirni pendrivera, és azzal teljesen nulláról ujratelepiteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.